Ostatnio testowałam/-em, cz. IV - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-06, 23:51   #121
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Adagio Sospiro – bardzo ładny, kwiatowy zapach – w nutach widnieje jaśmin, ale ja czuję tam różę – piękną, krwistą, z zaledwie szczyptą paczuli i kroplą oud, który na szczęście nie zaczyna dominować. Bardzo dobra trwałość.

El Otro del Tigre Fueguia 1833 – jedyne nuty tego zapachu podane przez producenta to tuberoza i piżmo. Z poczatku czuć tylko tuberozę – ale nietypową – jest mało słodka, raczej mało rozwinięta, z dużą ilością nut zielonych. Poźniej pojawia się piżmo, z gatunku tych niegrzecznych, dam głowę, że jest też tam kropla cywetu, bo całość przypomina mi dość mocno MKK Lutensa. Intrygujący zapach.

Hanbury Maria Candida Gentile – przede wszystkim masa cytrusów – bardzo naturalnych, z dodatkiem mimozy i szczypty wysuszonych ziół. Ładny, ale niestety bardzo nietrwały.

Cafe Chantant Nobile 1942 – słodko – kwaśne wiśnie i piękny, pudrowo – mydlany heliotrop z dodatkiem wanilii. Ma wyraźny klimat retro – trochę jak zapach eleganckiej puderniczki. Niestety, jest mało gęsty i nietrwały – ale przetestuję go jeszcze w inny dzień, bo jest naprawdę piękny.

Luberon Maria Candida Gentile – Luberon to region w Prowansji i pewnie też dlatego perfumy Gentile to zapach przede wszystkim lawendy – z początku wysuszonej, ziołowej, suchej, z maleńkim dodatkiem mięty. Potem pięknie się osładza, mięknie, wanilia delikatnie go przypudrza. Niestety, nietrwały.

Melodia Sospiro – początek bardzo ładny – róża z goździkami, mocno mydlana, ale później zaczyna się dziać coś niedobrego - pojawia się ylang w połączeniu z białym, sztucznym piżmem i kroplą paczuli i całość zaczyna nabierać dziwnego, gumowego, sztucznego charakteru. Szkoda czasu.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 17:45   #122
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Czy ktoś zna / testował poniższy zapach i mógłby się podzielić wrażeniami?
Eau de Courreges (new) Courreges for women and men


__________________
"Wybierz jedno dobre słowo, rozłóż je jak żagiel.
Przywołaj myślami dobry wiatr i pozwól mu się prowadzić w drodze do celu."
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 17:01   #123
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

lveb edt - dla mnie to jest mistrzostwo świata dodam, że jestem kiepska w zapachach, ale ubóstwiam je, bo przypominają mi najlepsze chwile dzieciństwa.. ja w nich czuje połączenie klasyka edp, żółtego szamponu dla dzieci jonhsons baby i nutke z chanel no5 premiere
aczkolwiek nie sugeruje się moją opinia
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 17:43   #124
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Czy ktoś zna / testował poniższy zapach i mógłby się podzielić wrażeniami?
Eau de Courreges (new) Courreges for women and men


Ja kiedys testowalam, nie pamietam dokladnie, ale z kategorii zapachow na lato fajnie odswiezajacy, chlodzacy

Jo Malone Blue Agava&Cacao - super zapach, jest kakao i jest nuta coca-coli, ktora czuje w Sensuous, to pewnie ta niebieska agava
Klimaty Sensuous jakby Sensuous+kakao Sliczny
Rihanna Rogue, poczatek kompletnie mi sie nie podoba, przeslodzony ..., ale po chwili zamszowosc z Bottegi, ale globalnie momentami za bardzo czulam te 1sze nuty
YSL Y - fajny, klasyczny zapach, klimaty Coco edp
T. Ford Neroli Portofino - ladny kwiat pomaranczy, neroli - klimaty Azahara
Tuscan Leather- slicznie dymny, skorzano-dymny, przepiekny i do tego bardzo trwaly - to chyba 1 dymny zapach, ktory mi sie podoba


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Yardley Iris - slusznie zachwalany przez Kanirak
Cudny
Jest pudrowosc w klimatach Shalimara PI, troche Pradowosc i sliczna zielona stokrotkowosc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 19:40   #125
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Ja dziś wyżebrałam z Sephory próbke nowej Aqua Allegorii i powiem Wam, że jest zupelnie inna niż sie spodziewałam.

Nie czuję w zasadzie limonki - pierwsza faza to zapach kokosa i niedojrzałego mango. Jesli chodzi o kokos to taki świeży, rozkrojony kokos - bardzo lekki, nienachalny, nieprzeslodzony w niczym nieprzypominający zapachu olejku kokosowego czy innych kokosowych kosmetykow, sama natura - tak pachnie ta woda, która wydobywa się z kokosa po rozkrojeniu Tak samo to mango - takie zielonkawe, twarde, niedojrzałe.
Potem dołącza cukier, który jednak nie jest nachalny i nie przesladza zapachu. Nie kojarzy mi się w ogole z żadnym drinkiem - pinakoladą czy malibu tylko wlasnie z jakąs egzotyczną dżungla.

Mysle, ze zapach musi pieknie lezeć w upaly na skórze. Jest bardzo, bardzo naturalny, jakby wyciśnięto go prosto z łodyg
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2014-04-10 o 19:41
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 06:01   #126
felangel
Zadomowienie
 
Avatar felangel
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 917
GG do felangel
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Ava Luxe Incense Noir ...aaa.. żywica, las i żywica..i agar..i znowu żywica..i dym.. Nasycony, mroczny..ciężki..
Ava Luxe Olibanum..dla odmiany ładny, ciepły, gładka żywica, kardamon i gałka nadaje przyprawowego charakteru.. No ładny
Ava Luxe Milk - mleko karmelowe.. mniammniam
Ava Luxe Chaos - mydło+wosk...ciekawy..bez chaosu
felangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 08:38   #127
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez felangel Pokaż wiadomość
Ava Luxe Incense Noir ...aaa.. żywica, las i żywica..i agar..i znowu żywica..i dym.. Nasycony, mroczny..ciężki..
Ava Luxe Olibanum..dla odmiany ładny, ciepły, gładka żywica, kardamon i gałka nadaje przyprawowego charakteru.. No ładny
Ava Luxe Milk - mleko karmelowe.. mniammniam
Ava Luxe Chaos - mydło+wosk...ciekawy..bez chaosu
Kolejny raz widzę tu tą markę, chyba znak, że Incense Noir muszę wreszcie kupić...Pytanie techniczne - czy 15-tki mają atomizer - wie ktoś coś?

Już wiem - mają atomizer

Inne pytanie - jakie stężenie testujecie? bo każdy zapach występuje jako edp, olejek, extrakt...

Edytowane przez VI4
Czas edycji: 2014-04-11 o 08:42
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 09:25   #128
felangel
Zadomowienie
 
Avatar felangel
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 917
GG do felangel
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Kolejny raz widzę tu tą markę, chyba znak, że Incense Noir muszę wreszcie kupić...Pytanie techniczne - czy 15-tki mają atomizer - wie ktoś coś?

Już wiem - mają atomizer

Inne pytanie - jakie stężenie testujecie? bo każdy zapach występuje jako edp, olejek, extrakt...
Ja mam wszystkie edp.. 15 mają atomizer leżący grzecznie w paczce. Na czas przesyłki buteleczki są zakręcone..
Dziś testuję Bois Fonce.. bliźniak Incense Noir..
Dostałam też 3 próbki w oleju.. i nie stwierdzam, że jest trwalszy..

I dodam, że mi oclili paczkę..
A i przyznam, że czaję się na następne..
Może trzeba pomyśleć nad wspólnymi zakupami.. (po świętach chyba to zrobię )
felangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 05:29   #129
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Wzięłam się za testowanie Alienów:
Alien edp-mocny, zimny jaśmin na drewnianej bazie z dodatkiem czegoś lekko cytrusowego w tle. Chyba nie mogłabym nosić, ewentualnie jeden psik. Trwałość bardzo dobra.

Alien edt-tu już o wiele lepiej. Wydelikacona, bardziej swietlista, świeższa wersja. Czuję te same składniki co w edp, ale wszystko jest delikatniejsze, bardziej przystępne i nie takie zimne. Bardzo mi się spodobał i na pewno kupie, tym bardziej, że mąż stwierdził, że " o, te mogą być", co w jego wydaniu oznacza, że bardzo ladne

Alien Essence Absolue-nie dla mnie. Nie cierpię słodkich zapachów z nutami jadalnymi, a ten Alien jest ułagodzony, budyniowo-waniliowo słodki, bez pazura. Taki gładki, satynowy, grzeczny i mily. I na dodatek ten flakonik-goła dupka
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 11:58   #130
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Un Air de Paris Dorin – zapach z 1921 roku – początek to chłodne, wytrawne galbanum, później zapach nadal jest dość zimny, dołącza konwalia i jaśmin. Baza jest już cieplejsza – delikatnie pudrowo – migdałowa. Ładny, ale bez większych zachwytów, do tego nietrwały i w sumie dość blady.

Dries Van Noten Frederic Malle – nut dużo, ale na mnie to tylko drewno sandałowe – i to takie, którego nie lubię – mączyste, zatykające, mało słodkie, mimo dodatku wanilii. Czuć też szafran, za którym nie przepadam. Generalnie zapach nudny i według mnie jeden z najsłabszych Malle.

2022 Generation Femme Stephane Humbert Lucas 777 – otwarcie bardzo mocne – gęsty, brzoskwiniowy, bardzo słodki dżem w połączeniu z intrygującą zieloną, wytrawną nutą galbanum. Później zapach cichnie, pojawia się nuta delikatnej herbaty. Baza jest bardzo przyjemna – pudrowa, sandałowo – migdałowa, przypominająca odrobinę marcepan. Ciekawy i trwały.

Amandes Orientales Montale – migdały, w wersji jakiej nie lubię. Połączone z ciężką, spożywczą wanilią i oblane przypalonym, skarmelizowanym cukrem. Zapach ciężkostrawny i bez wdzięku.

Citizen Queen Juliette Has a Gun – naczytałam się recenzji, że to zapach w stylu retro, przypominający Chanel no.5 i inne klasyki, ale w praktyce czuję tylko sztucznego, taniego, mało słodkiego irysa i odrobinkę pudru. Bardzo słaby i tani, jak zrobiony na kolanie.

Ofresia Diptyque – uwielbiam zapach frezji, długo szukałam go w perfumach i niestety, ale tutaj też ich nie ma. Jest coś co je przypomina – jakaś kwiatowa poświata, ale strasznie rozwodniona i mało słodka. Frezja ma charakterystyczny zapach – jest w nich taka specyficzna dziewczęca słodycz, której tu nie ma za grosz. Rozczarowanie.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 12:42   #131
akiyo
Zadomowienie
 
Avatar akiyo
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 038
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez felangel Pokaż wiadomość
Ja mam wszystkie edp.. 15 mają atomizer leżący grzecznie w paczce. Na czas przesyłki buteleczki są zakręcone..
Dziś testuję Bois Fonce.. bliźniak Incense Noir..
Dostałam też 3 próbki w oleju.. i nie stwierdzam, że jest trwalszy..

I dodam, że mi oclili paczkę..
A i przyznam, że czaję się na następne..
Może trzeba pomyśleć nad wspólnymi zakupami.. (po świętach chyba to zrobię )
Myśl, myśl; ja bym się pisała raczej na pewno

Choć muszę wyznać, że Olibanum mnie trochę rozczarowało; może właśnie dlatego, że okazało się takie... delikatne. Na mnie faza dymna znika w momencie i zostaje właśnie taka przytulna słodycz.
Miałam też próbki:
Sweet Absinth - ciekawy; ziołowy, ale przysłodzony dość wyraźnie lukrecją i anyżkiem, wyczuwalnymi zwłaszcza w otwarciu; później troszeczkę słabiej, ale słodycz pozostaje do końca, niestety)
Pearl Musk - nie; mydlany, pudrowy i trochę mdły; jedyny plus, że piżmo nie atakuje tutaj swoją najgorszą postacią
Incense - paradoksalnie, bo wbrew oczekiwaniom, on wydał mi się bardziej drzewny i surowy niż Incense Noir, które na mnie w pewnym momencie, przez chwilę zaczyna trącić podobną, słodkawą nutą, którą odnajduje w Olibanum.
akiyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 19:53   #132
dixi
Zakorzenienie
 
Avatar dixi
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3 619
GG do dixi
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Dziś w rossmanie :
Nike 5th element for man - kiedyś tam już niuchnęłam w przelocie i zaintrygował mnie, dziś więc zapodałam na nadgarstek dwa porządne psiki i utwierdziłam się w przekonaniu że muszę mieć flaszkę najlepiej duzą, bo jedyne co mam do zarzucenia to słabiutka projekcja - ale poza tym ideał od początku czuję cudne slodkawe drewno, trochę dymu i przypraw podobno podobny do Serge Noire, pisała o tym dotoressa w blizniaczym wątku - nie znam SN, muszę poznać
tak jak mnie zachwycił 5 element, tak zniesmaczył poreformulacyjny Zirh Ikon to co z niego zrobili to skandal bezpłciowy perfum z kiosku ruchu, jak u kogoś jeszcze przetrwała tradycja chodzenia po śmiguście z flaszką perfumu z kiosku to się nada akurat
dixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 20:00   #133
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez dixi Pokaż wiadomość
tak jak mnie zachwycił 5 element, tak zniesmaczył poreformulacyjny Zirh Ikon to co z niego zrobili to skandal bezpłciowy perfum z kiosku ruchu, jak u kogoś jeszcze przetrwała tradycja chodzenia po śmiguście z flaszką perfumu z kiosku to się nada akurat
Prawda? Niech tak im się zrośnie
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 21:30   #134
itaka
DobraRada-NieGłaszczGada.
 
Avatar itaka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 11 417
GG do itaka
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Prawda? Niech tak im się zrośnie
Jak szczerze życzone to i szybko spełnione..., ale ja bym nie chciała aby ktoś tak mi życzył
__________________



B
ądź dobry! Każdy, kogo spotykasz, prowadzi ciężki bój...

Fragrantica

Mój wątek wymiankowy : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1260976
itaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 21:41   #135
dixi
Zakorzenienie
 
Avatar dixi
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 3 619
GG do dixi
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez itaka Pokaż wiadomość
Jak szczerze życzone to i szybko spełnione..., ale ja bym nie chciała aby ktoś tak mi życzył
spoko, na takie życzenia trzeba poważnie zasłużyć, a to nie tak hop siup
dixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 09:02   #136
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Alien Extraordinaire - to taki Alien - nie-Alien. Zdecydowanie ulagodzona, letnia wersja. Nie wierzylam opisom ze jest lekki, bo przeciez klasyk to niezly kiler ale calkowicie bylam zaskoczona. Czuc cytrynke na poczatku, moze troszke herbate. Dla tych dla ktorych klasyk byl za mocny moze to byc dobre rozwiazanie. Trwalosc srednia

i z calkiem innej beczki Gucci Rush - zakochalam sie Zapach mi odpowiada w 100%. Sa slodkie, zadziorne, troche plastikowe. Ale maja cos w sobie, cos co je odroznia od innych.
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 19:02   #137
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Lolita Lempicka Forbidden Flower - zaintrygowały mnie owocowe nuty z dodatkiem migdałów i fiołka, miało być miło i wiosennie a wyszło tak, że też wszechobecny anyż lolici mnie przytłoczył... Nie przekonuje mnie zupełnie wersja klasyczna, za to uwielbiam L de Lolitę i teraz jestem w stanie zaryzykować twierdzenie, że po prostu anyż mi nie leży. Co prawda po około dwóch godzinach składnik ten się ulatnia i zostawia przyjemny sianowato-kwiatowy zapach, ale i tak nie rekompensuje mi to pierwszych godzin po psiknięciu.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 19:58   #138
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Osmanthus Parfum d'Empire - cudny -skorzano-cytrusowy i te nuty herbaty
Caron Sacre - sliczny, dla mnie to nieco zlagodzony vintage i umiescilabym go pomiedzy Soir de Lune a Eau de Soir
Cuir Lancome - bardzo skorzany, pozniej sie wysladza
Madame Jolie - szyprowy, czuc lesnosc i pozniej skore Piekny Na poczatku nie bylam czy do konca moj, ale slicznie sie uklada
Alien Aqua Chiq - jak ja uwielbiam jasminowosc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 17:18   #139
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Jako ze jestem na fali zapachu Florabotanica, mam pytanie jak pachnie jej młodsza siostra - Rosabotanica?
Wyczytałam, że wbrew pozorom wcale nie różą, że podobna do ogródka śródziemnomorskiego...
__________________
"Wybierz jedno dobre słowo, rozłóż je jak żagiel.
Przywołaj myślami dobry wiatr i pozwól mu się prowadzić w drodze do celu."
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 20:39   #140
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Jako ze jestem na fali zapachu Florabotanica, mam pytanie jak pachnie jej młodsza siostra - Rosabotanica?
Wyczytałam, że wbrew pozorom wcale nie różą, że podobna do ogródka śródziemnomorskiego...
Wszystko prawda - tzn różę można wyczuć, jeśli się wie, ze tam jest. Zapach jest podobnie wytrawny do Śródziemnomorskiego, ale jednak jak ogródki są typem zapachów "naturalnych" bardziej, niż perfumowych - to tu Rosabotanica jest bardziej w seforowym stylu.
Dodam, że chyba Rosa podoba mi się bardziej.

Ja wciąż poszukuję zieleniny - i znowu zastanawiałam się nad Scentem Miyake. Zapach wg mnie spokojny, łagodny, jakby zrobiony z soku z przeciętej gałązki i płatków jaśminu i hiacyntów. Ostatni zapach, który nazwałabym inwazyjnym - tymczasem mój mąż powiedział, że "walę" mdło i słodko oraz porażam mocą

Ninfeo Mio Goutal - bardzo dobry zapach. Na mnie wytrawny, ziołowy, ale aromatyczny w kier. cytrusów, ale takich najbardziej charakternych. Moc doskonała. Ma jedną, z mojego punktu widzenia, poważną wadę - ja go po prostu nie lubię
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 20:39   #141
jowisz
Zakorzenienie
 
Avatar jowisz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12 524
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Jako ze jestem na fali zapachu Florabotanica, mam pytanie jak pachnie jej młodsza siostra - Rosabotanica?
Wyczytałam, że wbrew pozorom wcale nie różą, że podobna do ogródka śródziemnomorskiego...
do mnie doleciała właśnie 30tka
Rosa jest słodsza niż Flora, wciąż świeża, zielona, ale słodsza.
Róża czy jest - trudno stwierdzić
w nutach jest figa - ja nie czuję.

Dla mnie piękna jedna i druga
jowisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 21:52   #142
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Dzięki dziewczyny... jutro się udam do Douglasa i przetestuję, o ile w Olsztynie będzie
__________________
"Wybierz jedno dobre słowo, rozłóż je jak żagiel.
Przywołaj myślami dobry wiatr i pozwól mu się prowadzić w drodze do celu."

Edytowane przez agnieszka1970
Czas edycji: 2014-04-24 o 21:53
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 08:09   #143
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Aigner Explosive - cudny, trwały, ogoniasty, dla mnie ma dużo z Soir de Lune, jakby czarne Sisley
Id Mendittorosa - czuję skórę i coś trochę dymnego, może wędzoną śliwkę, fajny zapach, skórzano-dymy, dla mnie trochę klimaty Tuscan Leather
Cabotine Cristalisme - zapowiadał się na zwykły kwiatowy lekki zapach, a tu niespodzianka, na początku czuję owoce tropikalne A w składzie chyba ich nie ma, a po chwili jest słodziak w klimatach Satine, LVEB, gdzie za tymi dwoma nie przepadam, a ten wypada super
Może to moja skóra robi tak z tym zapachem, bo często na mnie się wysładza, coś co ma choć trochę wanilii
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 17:25   #144
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Zapach mi i wszystkim znany, ale dziś odkryty jakby na nowo, bo pierwszy raz od niewiadomokiedyaledawno noszony globalnie... Dune, cóż to jest za niecodzienna piękność Aldehydy mają w sobie coś takiego, że dodają takiej zupełnie nieokreślonej urody, bez nich dune byłby po prostu ziołowym ładnym zapachem, ale wymieszany z tą lekko mydlaną nutą daje efekt jednocześnie ciepły i zimny, a przy tym jeszcze słony, doskonały na obecną pogodę. Dla mnie dune ma niszowy sznyt, jest dziwny, zwracajacy uwagę, w nieoczywisty sposób ładny. A przy tym dostępny, w rozsądnej cenie, co ostatnio rzadko się zdarza zapachom, które wprawiają mnie w zachwyt.
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 21:55   #145
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Lola Marc Jacobs - na odlewkach wizażowych zamówiłam 10ml, wiązałam duże nadzieje. Przy pierwszym psiknięciu całkiem mi się podobało, pikantne, ale owocowe. Podetknęłam po półtorej godziny TŻ pod nos i słyszę "fajne, ale jak dla starej baby". I niestety, mam już złe skojarzenie i boję się, że wielkiej miłości z tego nie będzie. Z racji 10ml pewnie jeszcze potestuję.

Trwałość - niezła, psiknęłam wczesnym popołudniem i nadal czuć. Głównie różowy pieprz.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 22:03   #146
BlueberryMilkshake
Zadomowienie
 
Avatar BlueberryMilkshake
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 880
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość
Lola Marc Jacobs - na odlewkach wizażowych zamówiłam 10ml, wiązałam duże nadzieje. Przy pierwszym psiknięciu całkiem mi się podobało, pikantne, ale owocowe. Podetknęłam po półtorej godziny TŻ pod nos i słyszę "fajne, ale jak dla starej baby". I niestety, mam już złe skojarzenie i boję się, że wielkiej miłości z tego nie będzie. Z racji 10ml pewnie jeszcze potestuję.

Trwałość - niezła, psiknęłam wczesnym popołudniem i nadal czuć. Głównie różowy pieprz.
Wow, a dla mnie to typ sezonówek Escady
BlueberryMilkshake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 23:44   #147
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez BlueberryMilkshake Pokaż wiadomość
Wow, a dla mnie to typ sezonówek Escady
Niestety, w recenzjach na fragrantice też jest to skojarzenie .
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 23:08   #148
tablanka88
Zadomowienie
 
Avatar tablanka88
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Wzięłam się za testowanie Alienów:
Alien edp-mocny, zimny jaśmin na drewnianej bazie z dodatkiem czegoś lekko cytrusowego w tle. Chyba nie mogłabym nosić, ewentualnie jeden psik. Trwałość bardzo dobra.

Alien edt-tu już o wiele lepiej. Wydelikacona, bardziej swietlista, świeższa wersja. Czuję te same składniki co w edp, ale wszystko jest delikatniejsze, bardziej przystępne i nie takie zimne. Bardzo mi się spodobał i na pewno kupie, tym bardziej, że mąż stwierdził, że " o, te mogą być", co w jego wydaniu oznacza, że bardzo ladne

Alien Essence Absolue-nie dla mnie. Nie cierpię słodkich zapachów z nutami jadalnymi, a ten Alien jest ułagodzony, budyniowo-waniliowo słodki, bez pazura. Taki gładki, satynowy, grzeczny i mily. I na dodatek ten flakonik-goła dupka
padłam....klask i: uwielbiam tą gołą dupkę
__________________
"You've got something I need,
In this world full of people there’s one killing me
And if we only die once I wanna die with you"

Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post75739756
tablanka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 21:19   #149
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 125
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Dolce & Gabbana: 3 L'Impératrice- Ładny, delikatny, owocowy lecz… Nic szczególnego. Raczej taka mgiełka zapachowa, niż perfumy. Trochę podobna do Endless Euphoria.
Kenzo L’Eau2Kenzo Pour Femme- Miły, mocno cytrynowy, bardzo odświeżający zapach idealny na lato. Ani trochę nie przypomina pierwowzoru.
Davidoff Cool Water Woman Sensual Essence- Wow! Słodki, owocowo-waniliowy, delikatny, nienarzucający się zapach. Idealny do pracy. W niczym nie przypomina drażniącego wiele osób „starszego brata”.
Giorgio Armani Acqua di Gioia EDT- Najmłodsze dzieło Armaniego. Delikatne, słodziutkie. Wyczuwam słodkiego zielonego ogórka/arbuz, choć nie ma go w składzie. Kojarzy mi się z letnim przyjęciem w ogrodzie.
__________________
Książki 2024: 10

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 09:03   #150
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Ostatnio testowałam/-em, cz. IV

Viktor & Rolf Bonbon - wielkie oczekiwania i wielkie rozczarowanie migrenogenny ulep, w stylu D&G Pour Femme, prawie w ogóle się nie rozwija, tylko z czasem trochę wygładza. Bardzo trwały i bardzo mocny, ale jak dla mnie syntetyczny i zupełnie bez charakteru. Bombce nie dorasta do pięt… może zyska przy globalnym użyciu, testowałam tylko nadgarstkowo. Na pewno dam mu jeszcze szansę, ale póki co jestem na nie.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-30 09:49:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.