Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-16, 15:16   #121
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
We wszystkich super- i hiper- marketach w dziale motoryzacyjnym.
dzięki, nie wiedziałam tego... choć najbliższy super/hiper market znajduje się w podobnej odleglości od mojego miejsca zamieszkania, jak stacja benzynowa
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 21:48   #122
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

hej ho dziewczyny , daaawno mnie tu nie było . Przyszło moje drugie ogromne zamówienie z BU : serum Lemon, żel hialuronowy 2%, tonik BHA 2%, peeling z bromelainą, olejek myjący z wanilią, amla do włosów no i pojemniczek na puder bambusowy z jedwabiem .

Co do pudru: czy któraś z Was też tak ma, że ciężej oddycha po użyciu? bo mnie niepokoi taki dziwny ucisk w okolicach połączenia szyi z ciałem . No i trochę jakby swędzi na granicy szczęki.

Acha i zauważyłam, że po użyciu serum z amlą zapycha mnie od nosa aż po policzki . Czy olejek myjący poradzi sobie z tym?
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 22:35   #123
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Poczekałabym jakiś czas, może to kwestia przyzwyczajenia do używania naturalnych składników.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-16, 22:43   #124
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez jodie Pokaż wiadomość
cat antybiotyki od 3 lat, co więcej nie wiem dokładnie, ale testowała wiele kremów i jedynie vichy normaderm pomógł na miesiac , potem nastąpił nawrót szkoda mi jej i chce jej pomóc bo dziewczynie naprawde jest źle bo wygląda naprawde kiepsko.
Nie mam wprawdzie trądziku jako takiego,ale ostatnio sporo się naczytałam o różnych chorobach i moim zdaniem to trzeba szukać przyczyny.Moim zdaniem koniecznie badania hormonalne(głównie testosteron,nie wiem co jeszcze) i dodatkowo helicobacter pyroli(nie wiem czy dobrze napisałam,taka bakteria pokarmowa)i nużeniec ludzki(pobiera się próbkę ze skóry).Tak czy inaczej bez porządnych badań nic się nie wskóra.
Nie jestem fanką tabletek i jeśli dziewczyna nie ma jakichś problemów z hormonami to moim zdaniem nie warto.Może jej to bardziej zaszkodzić niż pomóc.Zwłaszcza,że jest młodziutka.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 08:23   #125
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
Co do pudru: czy któraś z Was też tak ma, że ciężej oddycha po użyciu? bo mnie niepokoi taki dziwny ucisk w okolicach połączenia szyi z ciałem . No i trochę jakby swędzi na granicy szczęki.
Wygląda mi to na działanie uczulające. Ja tak reagowałam na futerko świnki morskiej, plus czerwone plamy i pieczenie skóry. Na mnie puder nie działa w żaden negatywny sposób - nie mam takich objawów, jakie wymieniłaś.
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 11:47   #126
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
Co do pudru: czy któraś z Was też tak ma, że ciężej oddycha po użyciu? bo mnie niepokoi taki dziwny ucisk w okolicach połączenia szyi z ciałem . No i trochę jakby swędzi na granicy szczęki.
U mnie było dokładnie tak samo. Puder zastąpiłam dry-flo z mazideł, dosypałam trochę jedwabiu w proszku i jest już ok. Solo też się sprawdzała.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?

Edytowane przez cat.
Czas edycji: 2009-07-17 o 12:05 Powód: literówka
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 12:13   #127
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Poczekałabym jakiś czas, może to kwestia przyzwyczajenia do używania naturalnych składników.
Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Wygląda mi to na działanie uczulające. Ja tak reagowałam na futerko świnki morskiej, plus czerwone plamy i pieczenie skóry. Na mnie puder nie działa w żaden negatywny sposób - nie mam takich objawów, jakie wymieniłaś.

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
U mnie było dokładnie tak samo. Puder zastąpiłam dry-flo z mazideł, dosypałam trochę jedwabiu w proszku i jest już ok. Solo też się sprawdzała.
ech, czyli znów póki co nici z matowienia . Mam też nadzieję, że serum przestanie mnie zapychać. Jestem też zaskoczona olejkiem myjącym - pięknie zmył makijaż ale muszę się przyzwyczaić do braku piany. No i boję się, że jest mało wydajny.
Peeling też już zrobiłam - fajne uczucie ściągnięcia i buzia jakby bardziej gładka.

Acha, smaruje się też hydrolatem z kocanki ale ciągle mam zaczerwienienia przy skrzydełkach nosa. ale może trzeba dłużej używać.

Co do olejku tamanu+hydrolatu z kocanki do stosowania na pooperacyjną bliznę - słabo widać różnicę. Trzeba pewnie stosować miesiącami. Ufff.... ale się rozpisałam .
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 12:28   #128
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
ech, czyli znów póki co nici z matowienia . Mam też nadzieję, że serum przestanie mnie zapychać. Jestem też zaskoczona olejkiem myjącym - pięknie zmył makijaż ale muszę się przyzwyczaić do braku piany. No i boję się, że jest mało wydajny.
Peeling też już zrobiłam - fajne uczucie ściągnięcia i buzia jakby bardziej gładka.
Olejek myjący jest bardzo wydajny. Do umycia twarzy wystarczy niewielka ilość.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 12:40   #129
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Olejek myjący jest bardzo wydajny. Do umycia twarzy wystarczy niewielka ilość.

mi tez wydaje się, że jest niewydajny

myję twarz rano i wieczorem i robię demakijaż oczu, chyba do demakijazu najwięcej idzie

mam patent na to: najpierw moczę wacik wodą i dopiero potem na to olejek
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 12:41   #130
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Olejek myjący jest bardzo wydajny. Do umycia twarzy wystarczy niewielka ilość.
acha, czyli muszę mniej wylewać na dłoń. Ta zmyłka pewnie przez brak piany, do którego przyzwyczaiły mnie drogeryjne kosmetyki.
Dobra, lecę robić obiad - dziś po raz pierwszy zapiekana cukinia z tofu . Papa
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 13:49   #131
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
acha, czyli muszę mniej wylewać na dłoń. Ta zmyłka pewnie przez brak piany, do którego przyzwyczaiły mnie drogeryjne kosmetyki.
Dobra, lecę robić obiad - dziś po raz pierwszy zapiekana cukinia z tofu . Papa
.....
dziewczyny,olejek najlepiej zmywa i jest najbardziej wydajny,jeżeli nalejecie go troche na wilgotne dłonie,lekko zemuglujecie,zeby powstało takie białe mleczko i dopiero masujecie tym buzie ,a potem dokładnie zmywacie,olejek żeby działał musi być zeemuglowany wodą,tak więc mokry wacik jak najbardziej,ale duzo olejku się wtedy marnuje,lepiej na łapki i dokładnie wymasować buzie i....zmyć.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 15:21   #132
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez cat. Pokaż wiadomość
Olejek myjący jest bardzo wydajny. Do umycia twarzy wystarczy niewielka ilość.
Co w Twoim rozumieniu znaczy "wydajny"? Ja stosuję olejek pomarańczowy od miesiąca i została mi niewielka ilość. Korzystam ze sposobu, który był gdzieś opisany czyli na wilgotne ręce, nalewam niewielką ilość i myję twarz. Przy takim podejściu olejek wystarczy mi na góra 1,5 m-c. Nie wiem czy to oznacza jego wydajność czy nie?
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 15:33   #133
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

a ten olejek byłby łagodny...??

Mnie phisiogel tak jak i cepatil podrazniaja i to strsznie aż się boje myć buzi jestem cała czerwona i piecze
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 15:54   #134
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
a ten olejek byłby łagodny...??

Mnie phisiogel tak jak i cepatil podrazniaja i to strsznie aż się boje myć buzi jestem cała czerwona i piecze
...
mnie też,niby apteczne,a po P. leczyłam pyszczek przez 2 tyg... olejek z BU jest świetny! używam stale od 2 lat.Mi wystarcza na 2.5mc..używam około pół tyłeczki na jedno mycie.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 15:59   #135
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Co do łagodności, dla mnie był bardzo łagodny, tylko trochę oczy podrazniał. Choć z drugiej strony, olejek z ZSK wydawał mi się łagodniejszy Trzeba na sobie spróbować.

A co do wydajności, mi starczał chyba na trzy miesiące, o ile dobrze pamiętam, a używałam go dwa razy dziennie, nie wiem, jakoś nigdy nie byłam niedomyta Pamiętam, że zużywałam go mniej za czasów okrągłej butelki, kiedy potem weszły te płaskie, jakoś więcej mi się go wylewało na dłoń
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:04   #136
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
mnie też,niby apteczne,a po P. leczyłam pyszczek przez 2 tyg... olejek z BU jest świetny! używam stale od 2 lat.Mi wystarcza na 2.5mc..używam około pół tyłeczki na jedno mycie.
podrazniaja, a reklamowane jakie najdelikatniejsze srodki do mycia, hipoalergiczne itd co by bylo gdybym się jakims żelem z drogeri umyla

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Co do łagodności, dla mnie był bardzo łagodny, tylko trochę oczy podrazniał. Choć z drugiej strony, olejek z ZSK wydawał mi się łagodniejszy Trzeba na sobie spróbować.

A co do wydajności, mi starczał chyba na trzy miesiące, o ile dobrze pamiętam, a używałam go dwa razy dziennie, nie wiem, jakoś nigdy nie byłam niedomyta Pamiętam, że zużywałam go mniej za czasów okrągłej butelki, kiedy potem weszły te płaskie, jakoś więcej mi się go wylewało na dłoń
to jakis skrot od czegos? bo coś nie znam takiej firmy
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:19   #137
kryniaola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 43
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

zrób sobie krem-tak mi sie wydaje -taki sklep
kryniaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 16:57   #138
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez kryniaola Pokaż wiadomość
zrób sobie krem-tak mi sie wydaje -taki sklep
Dokładnie .

Ja również sobie chwalę olejki do mycia twarzy - zarówno te z BU jak i ZSK. Zero podrażnienia.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 17:23   #139
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez aero Pokaż wiadomość
Jestem zupełnym laikiem i chcę przerzucić się na naturalne kosmetyki, więc piszę z prośbą o radę

Nie do końca potrafię określić typ mojej skóry, więc ją po prostu opiszę.
Mam drobne krostki, niedoskonałości, wągry, bliznę powypadkową (na szczęście praktycznie niewidoczną - chirurg się postarał) Po umyciu skóry mam uczucie jej ściągnięcia, czasem pęka, trochę się łuszczy (odwodniona?). Nie mam popękanych naczynek, jednak wydaje mi się, że skóra jest płytko unaczyniona - łatwo się czerwienię przy każdym wysiłku, zmianie temperatury. Gdy zastosuje jakikolwiek krem na twarz w ciągu dnia - momentalnie się świecę, więc póki co z tego zrezygnowałam, zwłaszcza kiedy są upały, bo mam wrażenie, że wszystko ze mnie wtedy spływa i mnie zatyka.
Stosuję na noc (nie zawsze) kremy nawilżające (ostatnio się zbuntowałam i nie kupiłam żadnego, wiec bazuję na swoim zapasie próbek z SVR i biodermy),ok. 2x w tygodniu używam kapsułek nawilżających z rossmana (genialne jak dla mnie).
Jestem na etapie chodzenia po aptekach i proszenia o próbki filtrów - zamierzam stosować jeśli znajdę jakiś przyzwoity, póki co od próbki do próbki Skórę mam jasną (i chętnie bym ją rozjaśniła nieco bardziej), dość łatwo ulegam poparzeniom, mam delikatne przebarwienia (piegi, blizny po wyciskaniach...) - nie są jakieś strasznie mocne, pod lekkim podkładem cerę mam już w miarę jednolitą.
Aha, wiek - 18 lat
Z kolorówki stosuje podkład La roche posay unifiance second skin (ale nie co dzień, zależy od nastroju :P) i puder sypki inglota (to już codziennie) no i tusz itp.

Mam nadzieję, że nie przesadziłam z ilością zbędnych informacji, jeśli tak - z góry przepraszam

Na BU chcę zamówić:
- krem łagodzący z lukrecją + hydrolat z kocanki
- tonik z kwasem PHA 6% / serum regulujące lemon
- peeling enzymatyczny
- olejek pomarańczowy
- jakaś maseczka, może 2 - zupełnie nie mogę się zdecydować.

Starałam się poczytać to i owo na ten temat, ale dopiero zaczynam, więc się nie znam. Z czegoś zrezygnować, coś dołożyć? Jestem otwarta na wszelkie sugestie
Z twojego opisu wynika,że masz cerę wrażliwą (płytko unaczyniona,jasna,łatwo się rumieni,piegi,szybko się wysusza) odwodnioną (ściągnięcie twarzy po umyciu,łuszczenie), która na niedostatek wilgoci reaguje wzmożoną produkcją sebum.
1) delikatne oczyszczanie, które nie będzie podrażniać i wysuszać cery-olejek myjący najlepiej bezzapachowy
2) tonizowanie, przywrócenie skórze równowagi i łagodzenie - hydrolat z kocanki i/lub z róży na naczynka, nawilżający i łagodzący z zielonej herbaty i/lub migdałowy-na początek wypróbuj 1 i oceń efekty, potem możesz wprowadzić 2 hydrolat , nie wszystko na raz!
3) nawilżenie i przywrócenie cerze równowagi na noc- żel HA np. z pantenolem i alantoiną lub sam żel HA + 3-4 krople olejku - tamanu lub kocanka, lub ze sklepu Mazidła: konopny, może chardonnay (z pestek winogron). Olejek możesz zastapić serum lemon. Również serum z zielonej herbaty jest odpowiednie dla Ciebie (zawiera już żel HA).Wybierz i stosuj na początek tylko 1 preparat tzn. serum lub żel HA+olejek.
4) peeling enzymatyczny
5) maseczka - polecam zakupić zwykłą glinkę białą i mieszać z hydrolatem i ewentualnie 2-3 kroplami olejku jeśli potzrebujesz nawilżenia i natłuszczenia skóry lub można dodać trochę soku z cytryny (rozjaśnia,dezynfekuje) - świetnie i delikatnie oczyszcza,ściąga pory,rewitalizuje.
6) na dzień krem z filtrem
Przede wszystkim nie wprowadzaj za wiele nowych kosmetykow na raz, musisz być delikatna dla swojej skóry,myślę, że nie potrzebujesz silnego oczyszczenia,a bardziej uregulowania jej funkcji.

Edytowane przez mysha25xx
Czas edycji: 2009-07-17 o 17:28
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 18:28   #140
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Kilka razy użylam hydrolatu z kocanki - zapach może nie jest najprzyjemniejszy, ale nie jest też powstrzymujący przed kolejnym użyciem. Natomiast jeśli chodzi o efekty, to nie zauważylam żadnych. Moja cera jest po kocance taka, jakbym wodą ją przetarła. Za to oczar - ach, cóż to za przyjemność do niego wrócić...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 22:00   #141
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
acha, czyli muszę mniej wylewać na dłoń. Ta zmyłka pewnie przez brak piany, do którego przyzwyczaiły mnie drogeryjne kosmetyki.
Dobra, lecę robić obiad - dziś po raz pierwszy zapiekana cukinia z tofu . Papa
Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Co w Twoim rozumieniu znaczy "wydajny"? Ja stosuję olejek pomarańczowy od miesiąca i została mi niewielka ilość. Korzystam ze sposobu, który był gdzieś opisany czyli na wilgotne ręce, nalewam niewielką ilość i myję twarz. Przy takim podejściu olejek wystarczy mi na góra 1,5 m-c. Nie wiem czy to oznacza jego wydajność czy nie?
Olejek starczał mi na długo, myłam nim twarz dwa razy dziennie, z tym że nakładałam na suchą buzię niewielką ilość, wmasowywałam, potem troszkę zwilżałam dłonie i itd. Na początku zużywałam większe ilości, nie byłam przyzwyczajona do mycia olejkiem. Z czasem przywykłam.
__________________
KOT NIEZALEŻNY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupełnie niczego nie gwarantuje.


...a tak właściwie, to po co Państwu kot?
cat. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 21:32   #142
zzabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 12
GG do zzabkaa
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

mam pytanie co do hydrolatu geraniowego, czy az tak mocno rozni sie od tego z kwiatu kocanki? jestem ciekawa czy tez wyrownuje koloryt i usuwa zaczerwienienia? nie mam jeszcze doswiadczenia z bu ale niedlugo zamierzam cos zamowic a ten zapach -miesa- jak zostalo wspomniane wczesniej mnie odstrasza, licze ze ktos z doswiadczeniem mi odpowie . i sorki za brak polskich znakow, klawiatura mi szwankuje lub sprawka wirusa.
__________________
pracuję nad sobą
zzabkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-18, 22:38   #143
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ale kocanka wcale nie jest taka zła Dla mnie ma raczej łagodny zapach, podobny do kozieradki, jeżeli ktoś zna to ziółko. Nie czuję go na sobie długo, ani nikt mi się nie poskarżył Choć działania też nie zauważyłam, ale może jeszcze czas na to.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 06:55   #144
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

leczę resztki trądziku i blizny po nim, myslicie ze mogę do brevoxylu dodawac kilka kropli olejku na blizny (to same oleje, serum nie zawiera zadnego kwasu ani innych dodatkow)? chcialabym zeby lepiej mi sie to wchlanialo, zelu hialuronowego moja skora nie pokochala, a sam olejek pozostawia tlusta warstwe
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 10:20   #145
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez varda Pokaż wiadomość
leczę resztki trądziku i blizny po nim, myslicie ze mogę do brevoxylu dodawac kilka kropli olejku na blizny (to same oleje, serum nie zawiera zadnego kwasu ani innych dodatkow)? chcialabym zeby lepiej mi sie to wchlanialo, zelu hialuronowego moja skora nie pokochala, a sam olejek pozostawia tlusta warstwe
ja bym tak nie kombinowała, brevoxyl to maść na trądzik, a nie lekki krem na dzień, trzeba nakładać sam, dopiero po wchłonięciu można coś na niego dać, zresztą nie sądzę, by to miało jakąś dobrą konsystencję po rozmieszaniu.
co do żelu hialuronowego, co z nim nie tak?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 10:56   #146
varda
Raczkowanie
 
Avatar varda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Rybnik/Kraków
Wiadomości: 477
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
ja bym tak nie kombinowała, brevoxyl to maść na trądzik, a nie lekki krem na dzień, trzeba nakładać sam, dopiero po wchłonięciu można coś na niego dać, zresztą nie sądzę, by to miało jakąś dobrą konsystencję po rozmieszaniu.
co do żelu hialuronowego, co z nim nie tak?
ok w takim razie nie będe kombinowala w ten sposob
zel bardzo sciaga mi skore i wysusza ja, nawet po zmieszaniu z olejem i to w roznych proporcjach. Poza tym sera nie chce mi sie wchalniac zarowno po zmieszaniu z nim jak i same. jednak bardziej komfortowo czuje sie z samym olejem na twarzy
__________________
وراء كل رجل عظيم امرأة



Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują
varda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 16:18   #147
casjopea5555
Raczkowanie
 
Avatar casjopea5555
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Oj bardzo miło się Was czyta aż zapragnełam kupić coś z BU Skórę mam taka dziwną czoło czyste bez zmian trądzikowych, nos też za to najgorzej wygląda broda i lewy policzek. Jak na dzień dzisiejszy to jest kilka krostek ale mam dużo czerwonych plam. Zastanawiam się nad kupnem toniku z kwasem BHA/AHA 10% czy to jak na początek będzie za duży kaliber?? A moze zacząć od PHA6% ? Jak często powinno się używać tych toników?Rano czy wieczorem? Dodam jeszcze ze przymierzam się do filtra la Roche Posay Anthelios Dermo. Wcześniej używałam Solecrin z Iwostinu ale cholera czułam się taka tłusta w tym filtrze że zaprzestałam. Nie lubie słońca bardzo chętnie bym się filtrowała ale jak to zrobić żeby się nie swiecić jak żarówka.
Co jeszcze poradziły byście z BU albo z mazideł ? moze jakieś serum pod ten filtr żebym się tak nie świeciła
casjopea5555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 17:59   #148
salomi
Raczkowanie
 
Avatar salomi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 247
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez casjopea5555 Pokaż wiadomość
Oj bardzo miło się Was czyta aż zapragnełam kupić coś z BU Skórę mam taka dziwną czoło czyste bez zmian trądzikowych, nos też za to najgorzej wygląda broda i lewy policzek. Jak na dzień dzisiejszy to jest kilka krostek ale mam dużo czerwonych plam. Zastanawiam się nad kupnem toniku z kwasem BHA/AHA 10% czy to jak na początek będzie za duży kaliber?? A moze zacząć od PHA6% ? Jak często powinno się używać tych toników?Rano czy wieczorem? Dodam jeszcze ze przymierzam się do filtra la Roche Posay Anthelios Dermo. Wcześniej używałam Solecrin z Iwostinu ale cholera czułam się taka tłusta w tym filtrze że zaprzestałam. Nie lubie słońca bardzo chętnie bym się filtrowała ale jak to zrobić żeby się nie swiecić jak żarówka.
Co jeszcze poradziły byście z BU albo z mazideł ? moze jakieś serum pod ten filtr żebym się tak nie świeciła
Dziewczyny radzą, aby latem nie stosować zbyt silnych kwasów, ja np. też dopiero zaczynam z kwasami i do tego latem więc mam tylko BHA 2%, do tego od kilkunastu dni stosuję filtr Bioderma AKN Matt - trochę bieli ale nie święcę się po nim jakoś strasznie, a po ostatnich zakupach na BU przed nałożeniem mieszam go z żelem hial. i wtedy ma taką fajną konsystencję, łatwiej się nakłada filtr i też się nie błyszczę.
Acha, jak sobie wcześniej poczytałam, i na BU też są takie informacje, aby kwasów nie stosować codziennie i raczej na noc.

Edytowane przez salomi
Czas edycji: 2009-07-19 o 18:13 Powód: dopisek
salomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 20:16   #149
Lenkapuma
Zakorzenienie
 
Avatar Lenkapuma
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 050
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez casjopea5555 Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze ze przymierzam się do filtra la Roche Posay Anthelios Dermo. Wcześniej używałam Solecrin z Iwostinu ale cholera czułam się taka tłusta w tym filtrze że zaprzestałam. Nie lubie słońca bardzo chętnie bym się filtrowała ale jak to zrobić żeby się nie swiecić jak żarówka.
Co jeszcze poradziły byście z BU albo z mazideł ? moze jakieś serum pod ten filtr żebym się tak nie świeciła
Ja używam tego filtra <klik>. Wybrałam go metodą testowania różnych próbek i okazał się najlepszy z dostępnych. Szybko mi się wchłania, nie bieli i co więcej, nie wałkuje po kilku godz z pudrem. Owszem, pozostawia błysk na skórze (jak większość, jeśli nie wszystkie ) ale z tym doskonale sobie radzi puder bambusowy. I to jest odpowiedź na Twoje pytanie, co polecamy z BU Puder bambusowy Ja mam wersję z jedwabiem <klik>.
__________________
Jeśli jest ci źle, mocno przytul kota – I to wszystko.
Teraz źle jest kotu.

Lenkapuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 20:30   #150
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez salomi Pokaż wiadomość
stosuję filtr Bioderma AKN Matt - trochę bieli ale nie święcę się po nim jakoś strasznie, a po ostatnich zakupach na BU przed nałożeniem mieszam go z żelem hial. i wtedy ma taką fajną konsystencję, łatwiej się nakłada filtr i też się nie błyszczę.
podobno filtra nie mozna z niczym mieszać, żeby go nie zdestabilizować
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.