Dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o ćwiczeniach i diecie :D - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-08, 20:34   #121
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

pudło żadna nie trafiła.
nie wiem, czy nachylenie się zgadza, ale mam takie krzesło obrotowe z możliwością "wygięcia" oparcia. więc wyginam i podjeżdżam pod ścianę/meble, żeby się nie wywrócić do tyłu i wyciskam.
a prostą robię z dwóch taboretów.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 20:43   #122
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

No ja nie tyle zgadywalam co podpowiadalam rozwiazanie

Na poczatku tez cwiczylam na krzesle
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 20:51   #123
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

to teraz ja poproszę o ocenę swojego treningu ( dokładniej czy dobrze pogrupowałam cwoczone partie)
3x tyg siłowy przeplatany aerobami ( głownie orbitrek i rower stacj.)- na interwały za słabiutką mam jeszcze kondycję, miałam kilka miesięcy totalnego lenistwa
1 dzień
nogi- odwodziciele i przywodziciele, przysiady i przysiady sumo, wykroki, prostowanie nóg na maszynie w siadzie - kombinacje zależne od dnia
klatka- wyciskanie i rozpiętki na ławeczce, wyciskanie na maszynie
2 dzień
barki- wyciskanie sztangielek w górę, unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w górę,
biceps- uginanie ramion ze sztangielkami siedząc, na wyciągu
triceps- prostowanie ramion nachwytem na wyciągu
3 dzień
plecy- ściąganie drążka nachwytem do karku lub klatki, wiosłowanie w bramie
i trochę brzuszków na ławeczce na zakończenie
nogi jw.
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out

Edytowane przez gasolina84
Czas edycji: 2010-08-08 o 20:53
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 20:57   #124
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
No ja nie tyle zgadywalam co podpowiadalam rozwiazanie

Na poczatku tez cwiczylam na krzesle
a no tak.. w sumie racja.
chcialabym kiedys sobie kupic pilke ale najpierw drazek!

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
to teraz ja poproszę o ocenę swojego treningu ( dokładniej czy dobrze pogrupowałam cwoczone partie)
3x tyg siłowy przeplatany aerobami ( głownie orbitrek i rower stacj.)- na interwały za słabiutką mam jeszcze kondycję, miałam kilka miesięcy totalnego lenistwa
1 dzień
nogi- odwodziciele i przywodziciele, przysiady i przysiady sumo, wykroki, prostowanie nóg na maszynie w siadzie - kombinacje zależne od dnia
klatka- wyciskanie i rozpiętki na ławeczce, wyciskanie na maszynie
2 dzień
barki- wyciskanie sztangielek w górę, unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w górę,
biceps- uginanie ramion ze sztangielkami siedząc, na wyciągu
triceps- prostowanie ramion nachwytem na wyciągu
3 dzień
plecy- ściąganie drążka nachwytem do karku lub klatki, wiosłowanie w bramie
i trochę brzuszków na ławeczce na zakończenie
nogi jw.
rozpisz to troche inaczej, bo jak dla mnie trudno cos tutaj rozczytac..
ile serii, ile powtorzen?

mozesz robic jednego dnia interwaly, a drugiego trening silowy?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę

Edytowane przez dontknow
Czas edycji: 2010-08-08 o 20:58
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 21:02   #125
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

oj trochę namieszałam to racja
czyli tak ma być:
6 dni- 3x tyg siłowy na zmianę z 3xtyg aeroby
na razie robię 3 serie x12 powtórzeń
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 21:06   #126
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

A jak w warunkach domowych robic "wyciskanie na maszynie"? Ile bierzecie obciazenia robiac nogi? A na rece? Tak z ciekawosci
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 21:10   #127
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

To zależy w jakim ćwiczeniu ćwiczeń na nogi jest mnóstwo.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 21:11   #128
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

aa czyli robisz codziennie co innego, tak?
poniedzialek -aeroby
wtorek - silowy? w ten sposob?

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
A jak w warunkach domowych robic "wyciskanie na maszynie"? Ile bierzecie obciazenia robiac nogi? A na rece? Tak z ciekawosci
musisz miec koniecznie to wyciskanie na maszynie?
wszystkich rzeczy nie da sie zastapic- nie oszukujmy sie. ale na jedna partie na pewno jest kilka cwiczen i niektore mozesz na pewno robic w domu ^ ^
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 21:21   #129
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
aa czyli robisz codziennie co innego, tak?
poniedzialek -aeroby
wtorek - silowy? w ten sposob?

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------



musisz miec koniecznie to wyciskanie na maszynie?
wszystkich rzeczy nie da sie zastapic- nie oszukujmy sie. ale na jedna partie na pewno jest kilka cwiczen i niektore mozesz na pewno robic w domu ^ ^
tak, dokładnie tak cwiczę : pon. aeroby, wt-siłowy, śr-aeroby itd

akurat chodzę na siłkę, więc jakieś maszynki do wyciskania też zaliczam
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 21:25   #130
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
aa czyli robisz codziennie co innego, tak?
poniedzialek -aeroby
wtorek - silowy? w ten sposob?

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------



musisz miec koniecznie to wyciskanie na maszynie?
wszystkich rzeczy nie da sie zastapic- nie oszukujmy sie. ale na jedna partie na pewno jest kilka cwiczen i niektore mozesz na pewno robic w domu ^ ^
Bo ja patrze na gotowca planu i tam jest wyciskanie na maszynie,wiec czym go zastaoiac,ja sie przy tym nie upieram czy 14 kg to mały ciezar jeszcze? Da sie tym wyrzezbic? a powiedzcie mi,czy robiac "mase" w koncu ta masa miesniowa zacznie splalac zalegajacy tłuszcz? Czy to juz rzezba wspomaga spalanie? Bo ja głupia jestem juz z tego,nadmiar informacji ze wszystkich forum
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 21:33   #131
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Guniaaa kazdy kilogram miésni przez samo istnienie spala ok 60 kcal na dobe, policz sobie ile to bedzie tygodniowo, miesiecznie, rocznie...
Oczywiscie kobieta, zeby zdobyc ten kg miesni musi ostro pracowac nawet kilka miesiecy

nie zrobisz masy jesli nie bedziesz miec diety na mase
a jesli chodzi o redukcje to bardziej oplaca sie zrobic ciezszy trening w krotszym czasie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 21:41   #132
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Rozmawiacie o treningu siłowym w tym wątku. Mogłabym poprosić o ocenę mojego treningu i uwagi (Cel-redukcja):
Trening siłowy:
- ręce: 3 serie po 12 powtórzeń hantle po 3 kg:
* stojąc w lekkim rozkroku unoszę na boki równocześnie obie wyprostowane ręce
*stojąc w lekkim rozkroku unoszę przed siebie na zmianę wyprostowane ręce
*stojąc w lekkim rozkroku unoszę na zmianę ręce przywodząc je do siebie ( rękę wyprostowaną zginam i przywodzę w kierunku klatki piersiowej)
*siedząc ćwiczę klasycznie biceps, czyli opieram łokieć na udzie i zginam rękę

-nogi: 3 serie po 12 powtórzeń z hantlami (2 hantle po 3 kg)
*półprzysiady
*wypady (hmm ciężko mi opisać- jak drugie ćwiczenie w 8 minute buns)

-pośladki: 8 minute buns bez obciążenia (na razie bez obciążenia, ale posiadam obciążniki 2 kg na na nogi, więc w ramach progresu treningu kiedyś je dołożę)

-brzuch Aerobiczna szóstka weidera- może spotkam się ze słowami krytyki, ale jest to jedyne ćwiczenie które mnie bardzo mobilizuje, żeby wogóle zacząć trening

Całość + rozciąganie zajmuje mi około 40 minut

Trening aerobowy40 minut:
- biegania
-pływania
-jazdy na rolkach

Teraz chciałabym uzyskać złote rady, gdyż nie jestem doświadczona, a zależy mi na redukcji i nie popełnianiu błędów:
1. Jak ćwiczyć efektywnie?
W nieparzyste dni trening siłowy, w parzyste aerobowy? Czy np 5 razy w tygodniu trening aerobowy i dodatkowo co 2 dzień siłowy? Trening siłowy wykonuje w domu, mam do dyspozycji hantle o regulowanej masie. Poza tym przez najbliższe 2 miesiące dysponuje dość dużą ilością czasu.
2. Jeśli mogę wykonywać trening siłowy i aerobowy tego samego dnia, jaka powinna być kolejność, jaki odstęp czasowy między treningami?
3. Co zjeść po treningu, co przed.
4. Czy długie aeroby mają sens? Czasem np mam ochotę pojeździć na rolkach 1,5 godziny, albo najpierw pobiegać np 30 minut, a zaraz później iść na basen na 40 minut (basen przy parku)
5. Czy ogólnie taki trening ma sens?

Będę bardzo wdzięczna za wskazówki i cenne rady. Zależy mi na skutecznej tym razem redukcji.
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 22:14   #133
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Guniaaa kazdy kilogram miésni przez samo istnienie spala ok 60 kcal na dobe, policz sobie ile to bedzie tygodniowo, miesiecznie, rocznie...
Oczywiscie kobieta, zeby zdobyc ten kg miesni musi ostro pracowac nawet kilka miesiecy

nie zrobisz masy jesli nie bedziesz miec diety na mase
a jesli chodzi o redukcje to bardziej oplaca sie zrobic ciezszy trening w krotszym czasie
Ale na redukcji cwiczenia same w sobie spalaja tłuszcz,jak miesnie przy masie? hehe wiem,mam pytania,jak...ale juz nie wiem za co sie wziac,cwicze 4 miesiace i zero rezultatów
zobaczylam diete na mase,o rany...nie odwaze sie
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 22:27   #134
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Ale na redukcji cwiczenia same w sobie spalaja tłuszcz,jak miesnie przy masie? hehe wiem,mam pytania,jak...ale juz nie wiem za co sie wziac,cwicze 4 miesiace i zero rezultatów
zobaczylam diete na mase,o rany...nie odwaze sie
Na redukcji to tez miésnie spalaja tluszcz ale ich tez zawsze troche ubywa, dlatego warto co jakis czas zrobic mase, nie trzeba zaraz 10 kg
i tez wcale nie musi to wygladac hadcorowo, wystarczy czasem dodac troche wegli w posilkach okolotreningowych

Mam taka propozycje, zrob jutro np. przysiady z takim obciazeniem jak robilas do tej pory ale
- kiedy schodzisz w dol, rob to przez 2 sekundy
- na dole zatrzymaj sie na sekunde
- kiedy bedziesz wstawac rob to przez 2 sekundy

mozesz ta metoda zrobic caly dotychczasowy trening
zapisz cas i podziel sie wrazeniami
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 22:32   #135
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Guniaaa kazdy kilogram miésni przez samo istnienie spala ok 60 kcal na dobe, policz sobie ile to bedzie tygodniowo, miesiecznie, rocznie...
Oczywiscie kobieta, zeby zdobyc ten kg miesni musi ostro pracowac nawet kilka miesiecy

nie zrobisz masy jesli nie bedziesz miec diety na mase
a jesli chodzi o redukcje to bardziej oplaca sie zrobic ciezszy trening w krotszym czasie
Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Na redukcji to tez miésnie spalaja tluszcz ale ich tez zawsze troche ubywa, dlatego warto co jakis czas zrobic mase, nie trzeba zaraz 10 kg
i tez wcale nie musi to wygladac hadcorowo, wystarczy czasem dodac troche wegli w posilkach okolotreningowych

Mam taka propozycje, zrob jutro np. przysiady z takim obciazeniem jak robilas do tej pory ale
- kiedy schodzisz w dol, rob to przez 2 sekundy
- na dole zatrzymaj sie na sekunde
- kiedy bedziesz wstawac rob to przez 2 sekundy

mozesz ta metoda zrobic caly dotychczasowy trening
zapisz cas i podziel sie wrazeniami
Heheheh,spodziewam się czym to się może skończyć dziękuję Ci bardzo kochana,bardzo mi pomagasz
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 23:06   #136
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Dla przykadu wrzuce moj trening z tamtego roku ktory robilam co drugi dzien

1. Przysiad
2. Martwy ciag
3. Wyciskanie na plaskiej
4. Wioslowanie w opadzie
5. Unoszenie ramion bokiem
6. Biceps
7. Wspiecia na palce
8. Wyciskanie francuskie

wsio
nie bylo zadnych aerobow interwalow i tym podobnych, jedynie silowy
zaczelam od 3 serii po 6-8 powt i szybko doszlam do 4 serii po 12 i tylko ciezary rosly z treningu na trening

talia 85- 78;
brzuch 91- 87;
biodra 98 - 94
udo 55 - 53

Dieta - bilans praktycznie na zero, minus pochodzil jedynie z treningow

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Oleńka =) Pokaż wiadomość
Rozmawiacie o treningu siłowym w tym wątku. Mogłabym poprosić o ocenę mojego treningu i uwagi (Cel-redukcja):
Trening siłowy:
- ręce: 3 serie po 12 powtórzeń hantle po 3 kg:
* stojąc w lekkim rozkroku unoszę na boki równocześnie obie wyprostowane ręce
*stojąc w lekkim rozkroku unoszę przed siebie na zmianę wyprostowane ręce
*stojąc w lekkim rozkroku unoszę na zmianę ręce przywodząc je do siebie ( rękę wyprostowaną zginam i przywodzę w kierunku klatki piersiowej)
*siedząc ćwiczę klasycznie biceps, czyli opieram łokieć na udzie i zginam rękę

-nogi: 3 serie po 12 powtórzeń z hantlami (2 hantle po 3 kg)
*półprzysiady
*wypady (hmm ciężko mi opisać- jak drugie ćwiczenie w 8 minute buns)

-pośladki: 8 minute buns bez obciążenia (na razie bez obciążenia, ale posiadam obciążniki 2 kg na na nogi, więc w ramach progresu treningu kiedyś je dołożę)

-brzuch Aerobiczna szóstka weidera- może spotkam się ze słowami krytyki, ale jest to jedyne ćwiczenie które mnie bardzo mobilizuje, żeby wogóle zacząć trening

Całość + rozciąganie zajmuje mi około 40 minut

Trening aerobowy40 minut:
- biegania
-pływania
-jazdy na rolkach

Teraz chciałabym uzyskać złote rady, gdyż nie jestem doświadczona, a zależy mi na redukcji i nie popełnianiu błędów:
1. Jak ćwiczyć efektywnie?
W nieparzyste dni trening siłowy, w parzyste aerobowy? Czy np 5 razy w tygodniu trening aerobowy i dodatkowo co 2 dzień siłowy? Trening siłowy wykonuje w domu, mam do dyspozycji hantle o regulowanej masie. Poza tym przez najbliższe 2 miesiące dysponuje dość dużą ilością czasu.
2. Jeśli mogę wykonywać trening siłowy i aerobowy tego samego dnia, jaka powinna być kolejność, jaki odstęp czasowy między treningami?
3. Co zjeść po treningu, co przed.
4. Czy długie aeroby mają sens? Czasem np mam ochotę pojeździć na rolkach 1,5 godziny, albo najpierw pobiegać np 30 minut, a zaraz później iść na basen na 40 minut (basen przy parku)
5. Czy ogólnie taki trening ma sens?

Będę bardzo wdzięczna za wskazówki i cenne rady. Zależy mi na skutecznej tym razem redukcji.
Jesli robisz trening to zacznij od duzych grup miesni: nogi, posladki
potem zrob rece i inne drobiazgi a brzuch na koncu bo jak go wczesniej zmeczysz to moze technika treningu ucierpiec

ad1. mozesz robic na przemian jednego dnia silowy, drugiego aeroby
ad2. najpierw silowy potem aeroby, jesli zara po treningu to max 20 minut jesli dluzszy odstep to najlepiej minimum dwa posilki
ad 3. oczywiscie bialko przed treningiem moze byc tez troche tlusczu i zielone warzywa, po treningu tluszczu unikamy, za to zjadamy weglowodany (oczywiscie mowa o posilkach w okolicach treningow silowych)
ad4. jesli masz ochote to rob ale rownie dobrze mozesz zrobic 2x dziennie po 30 minut
ad 5. pewnie udaloby sie znalezc 1000 lepszych ale jesli zaczynasz to i tak przez jakis czas bedzie dzialac zmierz sie i sprawdz za dwa tygodnie jakie beda efekty
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 05:36   #137
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Rzabko
a ile takich obwodów robiłaś ? tylko 1?
a jak bym chciała dołożyć do Twojego planu ćwiczenia na wewnętrzne i zewn. mieśnie uda na maszynach ( największą mam tam galaretkę) to czy to nie będzie za dużo jak na jeden trening?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 08:16   #138
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Zaczelam od 3 skonczylam na 4.
Ja bym juz nic nie dala rady wcisnac bo trening zajmowal mi godzine

Jesli chcesz dolozyc to jedno cwiczenie na jednym treningu drugie na nastepnym itd.

Edit: niem mam zdjec calosci ale wrzucam co mam
Swoj trening wrzucilam po to, zeby pokazac, ze wiecej nie znaczy lepiej
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2010-08-09 o 08:20
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 08:33   #139
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Cytat:
Napisane przez Oleńka =) Pokaż wiadomość

3. Co zjeść po treningu, co przed.
zapraszam do wątku w moim podpisie.
Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Bo ja patrze na gotowca planu i tam jest wyciskanie na maszynie,wiec czym go zastaoiac,ja sie przy tym nie upieram czy 14 kg to mały ciezar jeszcze? Da sie tym wyrzezbic? a powiedzcie mi,czy robiac "mase" w koncu ta masa miesniowa zacznie splalac zalegajacy tłuszcz? Czy to juz rzezba wspomaga spalanie? Bo ja głupia jestem juz z tego,nadmiar informacji ze wszystkich forum
jak sie robi mase, to miesnie rosna.
jak sie robi rzezbe, to spala sie tluszcz. i nie inaczej ^ nie rozumiem, jak miesnie maja spalac same tluszcz.. od tego sa przeciez odpowiednie cwiczenia ^ ^
Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Ale na redukcji cwiczenia same w sobie spalaja tłuszcz,jak miesnie przy masie? hehe wiem,mam pytania,jak...ale juz nie wiem za co sie wziac,cwicze 4 miesiace i zero rezultatów
zobaczylam diete na mase,o rany...nie odwaze sie
czyli ćwiczyłaś źle albo miałaś złą dietę.
dieta na masę? trzeba po prostu dużo jeść i tyle. ja jakoś nigdy nie miałam odpowiednio opracowanej diety, a rosłam
Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Rzabko
a ile takich obwodów robiłaś ? tylko 1?
a jak bym chciała dołożyć do Twojego planu ćwiczenia na wewnętrzne i zewn. mieśnie uda na maszynach ( największą mam tam galaretkę) to czy to nie będzie za dużo jak na jeden trening?
przecież napisała, że 4 serie
wychodzi na to, że Rzabba nie robiła tego obwodowo, tylko leciała seriami każde ćwiczenie. . . ? tak Rzabbciu?
dołącz tylko ćwiczenie na wewnętrzne, bo reszta pracuje przy przysiadach i martwym ciągu.
ew. możesz robić wykroki, bo to też angażuje chyba te wewnętrzne mięśnie..

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Zaczelam od 3 skonczylam na 4.
Ja bym juz nic nie dala rady wcisnac bo trening zajmowal mi godzine

Jesli chcesz dolozyc to jedno cwiczenie na jednym treningu drugie na nastepnym itd.

Edit: niem mam zdjec calosci ale wrzucam co mam
Swoj trening wrzucilam po to, zeby pokazac, ze wiecej nie znaczy lepiej
oj, pamiętam te zdjęcia! byłam wtedy w szoku, że w miesiąc można dokonać takiego cudeńka
szkoda, że mi tak z brzucha teraz nie chce lecieć ;p
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 08:40   #140
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

ja też pamiętam te zdjęcia
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 08:42   #141
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Robilam obwodowo bo inaczej trwaloby to jeszcze dluzej

jak ma z czego leciec to leci
w dalszym ciagu brzuch jest u mnie najgroszym miejscem ale nawet po roku przerwy w treningach jest lepiej

no i tu jeszcze dziewczyny zwrocicie uwage, ze w moim treningu nie bylo ani pól cwiczenia na brzuch
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 08:45   #142
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

możliwe, że już nie ma z czego lecieć.. w sumie to jak stoję, to mam trochę wałeczek pod pępkiem, ale jak się wyprostuję, to trochę się zmniejsza
marzenie to to nie jest ten mój brzuch, ale już dawno porzuciłam wizje sześciopaku

Rzabba, słyszałaś coś o Lactic Acid Training ? Bo teraz szukałam w internecie i nie mogę znaleźć jakiegoś typowego treningu... a słyszałam, że jest ponoć dobry na odtłuszczanie

edit: już chyba znalazłam.
ale nie podoba mi się.. przypomina trochę tabatę, ale tylko trochę. a ja mam po niej niemiłe wspomnienia, więc na razie zrezygnuję
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę

Edytowane przez dontknow
Czas edycji: 2010-08-09 o 08:48
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 08:55   #143
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Rzabbcia looknij na nasz watek na ten zestaw silowy co wcZoraj dodalam prosze
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 09:36   #144
Chibiusa
Raczkowanie
 
Avatar Chibiusa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 323
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Rzabba a możesz napisać z jakim mniej więcej obciążeniem ćwiczyłaś ten trening? Bo miałaś świetne efekty i chciałabym się zmobilizować,by kupić dziś obciążenie Chciałabym właśnie też osiągnąć ubytek w cm głównie dzięki siłowemu,bo nie przepadam zbytnio za interwałami(chyba znienawidziłam je rok temu gdy się z nimi mordowałam całe wakacje na rowerku-choć efekty były)
__________________
Vouloir c'est pouvoir.
Chibiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 09:53   #145
Oleńka =)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Rzaba dziękuję za pomoc. Może włącze jeszcze martwy ciąg, ale musze doczytac trochę o ćwiczeniu (technice, ile serii, ile powtorzeń, jakie obciążenie). Posiadam hantle. Wiem, że z gryfem było by latwiej. Ale z hantlami powinnam dać radę?
Oleńka =) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 09:54   #146
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Dla przykadu wrzuce moj trening z tamtego roku ktory robilam co drugi dzien

1. Przysiad
2. Martwy ciag
3. Wyciskanie na plaskiej
4. Wioslowanie w opadzie
5. Unoszenie ramion bokiem
6. Biceps
7. Wspiecia na palce
8. Wyciskanie francuskie
I robiłaś ten zestaw w całości,czy rozdzielałaś na nogi,rece itd? I kazde cwiczenie w 3-4 seriach? No to sporo. Serio bez interwałów masz takie efekty? Nie wiem czy nie wyrzucic interwałów,a dorzucic jeden dodatkowy dzien siłowych
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 10:34   #147
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Chibiusa, kupuj obciążenie, kupuj! tylko pamiętaj, że nie można się kierować, jakie kto obciążenie bierze... musisz sama je dobrać do własnych możliwości.
tu masz artykuł o tym : http://super-sylwetka.pl/trening/40-...eningu-silowym
Oleńka, pewnie że dasz radę, tyle że jest trochę ciężej utrzymać dwie hantle obok siebie na równym poziomie. ja dzisiaj idę zakupić magnesy samoprzylepne, może mi to pomoże..
Gunia, nie wywalaj interwałów. rób trening siłowy co dwa dni, a pomiędzy nimi interwały + jeden dzień przerwy. wykorzystaj plan Rzabby i wskazówki co do długości wykonywania powtórzenia ale nie kieruj się tym, że jeśli Rzabci się udało, to tobie też musi. dużo zależy od diety.. jeżeli będziesz miała bilans kaloryczny na plus, to raczej kiepsko widzę redukcję..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 10:53   #148
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

a ja po paru dniach przerwy znów podeszłam do tego mc na prostych nogach i żyję cała i zdrowa! Czyi wtedy miałam zdrowe zakwasy, ale teraz plecy się już trochę wzmocniły i dają radę. Zastanawiam się tylko, na ile moje podejście ma sens: robię te mc z 16 kg, co nie robi na mnie wrażenia. Ale trochę boję się więcej, bo to kontuzjogenne ćwiczenie. Zaś bardzo zależy mi na jego wykonaniu ze względu na wlaściwie brak możliwości wyboru innego na dwugłowe w warunkach domowych.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 10:55   #149
Chibiusa
Raczkowanie
 
Avatar Chibiusa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 323
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
Chibiusa, kupuj obciążenie, kupuj! tylko pamiętaj, że nie można się kierować, jakie kto obciążenie bierze... musisz sama je dobrać do własnych możliwości.
tu masz artykuł o tym : http://super-sylwetka.pl/trening/40-...eningu-silowym
Dzięki za doping Pewnie już dawno bym kupiła(żeby po trochu dodawać) tylko szkoda ,że jest trochę drogie..ale to zastępuje wszelkie balsamy ujędrniające Hmm, wiem,że nie powinno się tym kierować ..ale chciałam orientacyjnie wiedzieć oo fajny artykuł,później poczytam.
__________________
Vouloir c'est pouvoir.
Chibiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 11:05   #150
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Marwy Ciąg - dyskusje luźne i bardziej spięte ;) o naszym ulubionym ćwiczeniu :

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
a ja po paru dniach przerwy znów podeszłam do tego mc na prostych nogach i żyję cała i zdrowa! Czyi wtedy miałam zdrowe zakwasy, ale teraz plecy się już trochę wzmocniły i dają radę. Zastanawiam się tylko, na ile moje podejście ma sens: robię te mc z 16 kg, co nie robi na mnie wrażenia. Ale trochę boję się więcej, bo to kontuzjogenne ćwiczenie. Zaś bardzo zależy mi na jego wykonaniu ze względu na wlaściwie brak możliwości wyboru innego na dwugłowe w warunkach domowych.
ja planuje robic na masie 5. cwiczenie z tego filmiku. tyle ze z hantlami wetkniemy w zgiecie (druga strona kolan)
no i co jak co, ale dwuglowe pracuja tez przeciez przy przysiadach i wykrokach
Cytat:
Napisane przez Chibiusa Pokaż wiadomość
Dzięki za doping Pewnie już dawno bym kupiła(żeby po trochu dodawać) tylko szkoda ,że jest trochę drogie..ale to zastępuje wszelkie balsamy ujędrniające Hmm, wiem,że nie powinno się tym kierować ..ale chciałam orientacyjnie wiedzieć oo fajny artykuł,później poczytam.
ja kupilam swoje chyba za 150zl... razem z przesylka.
40kg
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.