OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-05-08, 08:31   #121
malina_kasia
Przyczajenie
 
Avatar malina_kasia
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 5
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Jestem na wizażu nowa.. I dzięki wizażu odnalazłam nowe oczyszczanie twarzy które stosuje dopiero 4 dzień ale mimo to jestem pozytywnie zaskoczona efektem metody OCM.... Mam cerę mieszaną z tendencją do przetłuszczenia się w strefie T i wysuszające policzki a na dodatek jestem uczula na dużą ilość składników w kosmetykach drogeryjnych i aptecznych... krótko mówią wrażliwa ta moja cera Kosmetyki które ratowały moją cerę przed wysuszeniem bo ostatnim czasem miałam wielki problem z tym pomogły mi kosmetyki z OEPAROL BALANCE z olejkiem z nasion wiesiołka- UWIELBIAM te kosmetyki a w szczególności tonik... W składzie tych kosmetyków są naturalne substancje dlatego zakochałam się w nim...Jednak od kiedy używam metody OCM na twarz muszę przyznać że zdradzam pomału mój kochany Tonik z OE PAROL-a...
Moja mieszanka OCM to: olejek rycynowy+olejek z pestek moreli+olejek z drzewa herbaciane...Rytuał wieczory z OCM robię codziennie i jak na razie nie zraziłam się ani ja ani moja cera do tej ceremonii..W końcu naturalne składniki..dlatego w mojej kosmetyce moja cera ma dwóch kochanków mieszankę OCM i jak na razie tonik z OE PAROL...gdzie nie wykluczam zmiany toniku na jeszcze bardziej naturalny składnik bo zamierzam zamówić parę naturalnych kosmetyków z BIOCHEMIURODY.Bo chcę pielęgnować swoją cerę naturalnym składnikami bo w końcu natura to piękno i mam nadzieje że się nie zawiodę A jeśli poszukujecie pojemniczka szklanego z dozownikiem za atrakcyjną cenę można kupić na tej stronie http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Szk...m/425...:roza: Pozdrawiam malina_kasia

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Cytat:
Napisane przez dannu Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Podeszłam do tej metody baaaardzo sceptycznie i prawdę mówiąc nadal nie jestem przekonana w 100% - ale cóż takie moje prawo Stosuję ją codziennie wieczorem od bodajże czwartku lub piątku - nie jest to długo. Zaraz pierwszego dnia wysypało mnie troszkę, ale skutecznie zwalczyłam wysyp skinorenem (nie chciałam wyciskać, ani pokazać się z syfkami w pracy), drugiego dnia poprawiłam i jak na razie (odpukać) nie widzę żadnych większych rewelacji. Co prawda jest kilka niewielkich, ale są one w granicach normy. Te kilka dni to nie jest długo na zauważenie rewelacyjnych skutków i ja też takich nie wiedzę. Z racji bardzo wrażliwej, naczynkowej i odwodnionej/przesuszonej skóry nie stosuję gorącego ręcznika a tylko ciepły - może i to ma wpływ na brak oszałamiających rezultatów. Myślę też, że może to być z tego też względu trochę bezcelowe działanie. Popróbuję jeszcze z tydzień dwa może zaobserwuję zmianę na lepsze
Aha... stosuję oliwę z oliwek i na razie wymieszałam 55ml w stosunku: 5ml rycynowego i 50ml oliwy - może powinnam dodać więcej rycynowego? Farmetka co sądzisz?


Kochana oliwa z oliwek jest bardzo ciężkim olejem może zastosuj lżejszy olejek.... A wysyp jest normalnym efektem OCM twoje pory oczyszczają się a gdzieś musi się to pokazać...stosuj dalej OCM wszystkie chrostki powinny zniknąć...
malina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 08:45   #122
kelsye
Raczkowanie
 
Avatar kelsye
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 319
GG do kelsye
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Witam, mam takie dwa pytania, planuje kupić olejek rycynowy i oliwke Hipp, mam skórę mieszaną/tłustą skłonną do trądziku.
-Oliwka Hipp nie będzie za ciężka? Aktualnie nie mam pieniędzy na inne wymyślne oliwy.
-Jak z demakijażem oczu, omijać czy zmywać? Nic się nie stanie jak taka mieszanka wpadnie do oczu?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

PS Olej z krokoszaczy jakiś inny kupić, jak już będę zamawiać jakiś lepszy? Słyszałam, że jojoba jest dobry.
__________________

Edytowane przez kelsye
Czas edycji: 2012-05-09 o 09:24
kelsye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 14:24   #123
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez kelsye Pokaż wiadomość
Witam, mam takie dwa pytania, planuje kupić olejek rycynowy i oliwke Hipp, mam skórę mieszaną/tłustą skłonną do trądziku.
-Oliwka Hipp nie będzie za ciężka? Aktualnie nie mam pieniędzy na inne wymyślne oliwy.
-Jak z demakijażem oczu, omijać czy zmywać? Nic się nie stanie jak taka mieszanka wpadnie do oczu?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

PS Olej z krokoszaczy jakiś inny kupić, jak już będę zamawiać jakiś lepszy? Słyszałam, że jojoba jest dobry.
oliwka Hipp + olej rycynowy jest ok(pomieszaj 30% oleju rycynowego z 70 % oliwki Hipp). Gdy bedziedz cos zamawiac to dla cery tłustej dobry jest też olej z tamanu. Jojoba jest ok ale raczej do smarowania kropelke po OCM. Oczy można zmywać z makijazu ale nakładaj dwukrotnie(pierwsza warstwę oleju z makijażem zetrzyj ręcznikiem papierowym) potem druga warstwa pod ciepły ręcznik.

Edytowane przez Farmetka
Czas edycji: 2012-05-09 o 14:25
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 20:47   #124
kelsye
Raczkowanie
 
Avatar kelsye
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 319
GG do kelsye
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

A olej z krokosza?, bo jak szukałam po zielarskich to nie jest drogi, niewiele więcej niż oliwka hipp

Czyli jak wpadnie do oczu to nic się nie stanie? Czytałam, że wzmacnia rzęsy przy okazji ale mam wrażliwe oczy i się trochę boję, że będzie piekło
__________________

Edytowane przez kelsye
Czas edycji: 2012-05-09 o 20:49
kelsye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-09, 22:42   #125
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 688
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez kelsye Pokaż wiadomość
Witam, mam takie dwa pytania, planuje kupić olejek rycynowy i oliwke Hipp, mam skórę mieszaną/tłustą skłonną do trądziku.
-Oliwka Hipp nie będzie za ciężka? Aktualnie nie mam pieniędzy na inne wymyślne oliwy.
-Jak z demakijażem oczu, omijać czy zmywać? Nic się nie stanie jak taka mieszanka wpadnie do oczu?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

PS Olej z krokoszaczy jakiś inny kupić, jak już będę zamawiać jakiś lepszy? Słyszałam, że jojoba jest dobry.

Witaj. Mnie oliwka Hipp bardzo na buzi pozapychała, chociaż nie używałam jej do OCM. Tak tylko ostrzegam, że do lekkich nie należy, olej słonecznikowy i z tego co pamietam migdałowy w składzie. Słonecznikowy moze zapychać, natomiast migdałowy prawie zawsze zapycha a sama mam cerę tłustą W aptekach można kupić różne oleje, zazwyczaj są to pojemnosci mniejsze 50-75 ml i wychodzi cenowo podobnie do Hipp, chociaż zależy od oleju. Warto kupić lżejszy olej, np z pestek winogron ( są w supermarketach na spożywce, ale duże pojemności tylko), albo brzoskwiniowy, morelowy w aptece, nie są zbyt drogie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 07:04   #126
malina_kasia
Przyczajenie
 
Avatar malina_kasia
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 5
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witaj. Mnie oliwka Hipp bardzo na buzi pozapychała, chociaż nie używałam jej do OCM. Tak tylko ostrzegam, że do lekkich nie należy, olej słonecznikowy i z tego co pamietam migdałowy w składzie. Słonecznikowy moze zapychać, natomiast migdałowy prawie zawsze zapycha a sama mam cerę tłustą W aptekach można kupić różne oleje, zazwyczaj są to pojemnosci mniejsze 50-75 ml i wychodzi cenowo podobnie do Hipp, chociaż zależy od oleju. Warto kupić lżejszy olej, np z pestek winogron ( są w supermarketach na spożywce, ale duże pojemności tylko), albo brzoskwiniowy, morelowy w aptece, nie są zbyt drogie.
Ja mam cerę mieszaną z tendencją to przetłuszczania się i używam olejek z pestek moreli...W zielarskiej aptece zapłaciłam za niego 18 zł za 100ml.. I polecam bo jestem z niego zadowolona.. A ten olejek z tamanu jakie ma właściowści czy ja z moją mieszaną certą mogę go używać...???
malina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 09:11   #127
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez malina_kasia Pokaż wiadomość
Ja mam cerę mieszaną z tendencją to przetłuszczania się i używam olejek z pestek moreli...W zielarskiej aptece zapłaciłam za niego 18 zł za 100ml.. I polecam bo jestem z niego zadowolona.. A ten olejek z tamanu jakie ma właściowści czy ja z moją mieszaną certą mogę go używać...???
poczytaj na biochemiaurody.com
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-10, 09:31   #128
dannu
Rozeznanie
 
Avatar dannu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 869
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Farmetko, jako do osoby najbardziej z nas zorientowanej w temacie mam do Ciebie zapytanie (postanowiłam tutaj może komuś też się przyda): wysypało mnie okrutnie na policzkach, nosie i brodzie. Nie są to zwykłe "syfki" (chociaż one też się pojawiły, ale o nie się nie martwię) tylko bardziej takie bolesne bez "łebków" szorstkie - jakby martwy naskórek ale jeszcze żywy bo boli. Wygląda to na uczulenie jakie miałam jakiś czas temu przy używaniu kosmetyków Amway, tylko troszkę łagodniejsze. Czy to jeszcze "oczyszczanie" skóry czy już jednak alergia? Spotkałaś się z taką reakcją?
dannu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 09:38   #129
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

tak, przerobiłam cos takiego na szyi. Moja rada- obchodzic sie z nimi delikatnie, nie trzeć za bardzo i nie nagrzewać za dużo ręcznikiem i nie wyciskać(!). Mozna posmarować po myciu niewielka ilością oleju rycynowego(bardzo niewielką ilością), to troszkę podsuszy. Te krostki to zatkane gruczoły łojowe. Warto byłoby pomyslec o pelingu enzymatycznym, złuszczona skóra szybciej odblokuje zaczopowane miejsca.

jest to przykra przypadłośc czasu oczyszczania skóry, która trzeba przeczekać nie zapominając o pielęgnacji i higienie.

edit...
jeżeli możesz zrób zdjęcie tych zmian, to przyjrzę się temu dokładniej

Edytowane przez Farmetka
Czas edycji: 2012-05-10 o 09:42
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-10, 10:05   #130
dannu
Rozeznanie
 
Avatar dannu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 869
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Właśnie traktuję je jak surowe jajko. Za bardzo nie ma co wyciskać bo jak mówię są podsuszone. Myślisz, że na to mogę peeling? Miałam plan, żeby je natłuścić a nie dodatkowo zasuszać.
Postaram się podrzucić zdjęcia wieczorem.

Dzięki!
dannu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 13:07   #131
asdgjl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 8
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez malina_kasia Pokaż wiadomość
Kochana oliwa z oliwek jest bardzo ciężkim olejem może zastosuj lżejszy olejek.... A wysyp jest normalnym efektem OCM twoje pory oczyszczają się a gdzieś musi się to pokazać...stosuj dalej OCM wszystkie chrostki powinny zniknąć...
Wydaje mi się, że wysyp nie jest skutkiem tego że pory się oczyszczają tylko tego, że olej chociaż świetnie zmywa makijaż nie ma substancji bakteriobójczych więc dla cery tłustej czy mieszanej nie bedzie wystarczającym oczyszczaniem, dla osób z cerą mieszaną, tłustą ze skłonnością do trądziku polecam zastosowanie OCM jako demakijaż, ja po zastosowaniu OCM myję normalnie twarz żelem, potem tonik i krem i nie ma żadnego wysypu, polecam!
asdgjl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 22:48   #132
Jeanett_e
Przyczajenie
 
Avatar Jeanett_e
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 18
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

metoda OCM jest tak oczywista a nikt na to wcześniej nie wpadł! Dla mnie rewelacja, szczerze polecam
__________________
Moda-to,co dziś ładne,ale za kilka lat będzie brzydkie. Sztuka-to,co dziś brzydkie,a za kilka lat będzie ładne.
— Coco Chanel

www.jeanett-e.blogspot.com
www.pinterest.com/jeanetteinspire

Jeanett_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-06, 14:42   #133
dagmara857
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

stosowałam tę metodę przez dłuższy czas, na początku z dużym podekscytowaniem i niedowierzaniem - powychodziły mi wypryski jak cholera- no podobno na początku tak właśnie powinno być, ale moja cera z dnia na dzień pogarszała się - w końcu do dermatologa poszłam i powiedziałam jej o tej metodzie - powiedział mi, że przy mojej cerze to nie jest dobre rozwiazanie (gdybym miała suchą cerę wszystko byłoby ok)- dziś stosuję ją tylko do demakijażu - fantastycznie się sprawdza (jeśli po użyciu olejków, przemyję także twarz tonikiem), poza tym smaruję wszystko locacidem (dostępnym na receptę) oraz sikorenem - żeby naprawic to co zepsułam - co do sikorenu to znalazłam też tańszy odpowiednik -acne-derm - kupię go przy następnej okazji - ponieważ nie sprawdziłam wcześniej, czy mogę zaoszczędzic (zarówno sikoren jak i acne-derm są bez recepty)
dagmara857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-06, 18:08   #134
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cześć, mam pytanie (jak to nowa), czy NAPRAWDĘ ta metoda oczyści twarz z zaskórników? Nie mam trądziku (nie ten wiek niestety), ale za to jako posiadaczka cery mieszanej, a w czasie okresu wręcz tłustej, borykam się z wągrami. I to nie takimi starymi paskudami z ciemnym czubkiem (a fuj), tylko takie drobinki białe (świeże. czy co?). Ale tłuste są paskudy i chciałabym znaleźć sposób, żeby się ich w końcu pozbyć bez wyciskania.
Natalia_z jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-06, 19:44   #135
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Pokaż wiadomość
Cześć, mam pytanie (jak to nowa), czy NAPRAWDĘ ta metoda oczyści twarz z zaskórników? Nie mam trądziku (nie ten wiek niestety), ale za to jako posiadaczka cery mieszanej, a w czasie okresu wręcz tłustej, borykam się z wągrami. I to nie takimi starymi paskudami z ciemnym czubkiem (a fuj), tylko takie drobinki białe (świeże. czy co?). Ale tłuste są paskudy i chciałabym znaleźć sposób, żeby się ich w końcu pozbyć bez wyciskania.
Myślę że możesz spróbować musisz przekonać się sama bo każdy jest inny.. wiem że nie powinno się wyciskać ale jak robię ta metodę i rozgrzeję twarz to zanim ja schłodzę żeby zamknąć pory to właśnie ze skrzydełek nosa czasem wyciskam, tak raz na tydzień i dopiero potem jeszcze przecieram olejem nos i zamykam pory.. myślę że Ci nie zaszkodzi a efekty może dostrzeżesz gdzie indziej
soonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 10:14   #136
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Dzięki za odpowiedź Soonik.
Czy pozostałe panie też nie miały do czynienia ze zbawiennym działaniem oleju rycynowego na zaskórniki? Kurczę, sama nie wiem, czy gdzieś wyczytałam, że pomaga, czy sama sobie wkręciłam. Boję się, że raczej to drugie . No, ale skoro nie mam trądziku i innych krostek, to czy ja mogę sobie "zamówić" właśnie usunięcie wągrów?

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Jeanett_e Pokaż wiadomość
metoda OCM jest tak oczywista a nikt na to wcześniej nie wpadł! Dla mnie rewelacja, szczerze polecam


Czy ja wiem? może nie OCM jako taka, ale wieki temu kupowałam olejek do demakijażu oczu i twarzy (chyba z pszenicy, ale głowy nie dam).
Natalia_z jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-09, 21:42   #137
TheMelancholiczka
Przyczajenie
 
Avatar TheMelancholiczka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 7
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Soonik.
Czy pozostałe panie też nie miały do czynienia ze zbawiennym działaniem oleju rycynowego na zaskórniki? Kurczę, sama nie wiem, czy gdzieś wyczytałam, że pomaga, czy sama sobie wkręciłam. Boję się, że raczej to drugie . No, ale skoro nie mam trądziku i innych krostek, to czy ja mogę sobie "zamówić" właśnie usunięcie wągrów?

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------





Czy ja wiem? może nie OCM jako taka, ale wieki temu kupowałam olejek do demakijażu oczu i twarzy (chyba z pszenicy, ale głowy nie dam).
Z tego co ja wiem to na zaskórniki działa najlepiej olejek sandałowy, rycynowy raczej nie
TheMelancholiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 14:13   #138
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez TheMelancholiczka Pokaż wiadomość
Z tego co ja wiem to na zaskórniki działa najlepiej olejek sandałowy, rycynowy raczej nie

A ja teraz właśnie przeczytałam, że pichtowy. Może się skuszę i kupię, jak się tylko dowiem jak to się wymawia
Natalia_z jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 17:32   #139
dannu
Rozeznanie
 
Avatar dannu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 869
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Pokaż wiadomość
A ja teraz właśnie przeczytałam, że pichtowy. Może się skuszę i kupię, jak się tylko dowiem jak to się wymawia
tak jak się pisze
dannu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 07:53   #140
malina_kasia
Przyczajenie
 
Avatar malina_kasia
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 5
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez asdgjl Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wysyp nie jest skutkiem tego że pory się oczyszczają tylko tego, że olej chociaż świetnie zmywa makijaż nie ma substancji bakteriobójczych więc dla cery tłustej czy mieszanej nie bedzie wystarczającym oczyszczaniem, dla osób z cerą mieszaną, tłustą ze skłonnością do trądziku polecam zastosowanie OCM jako demakijaż, ja po zastosowaniu OCM myję normalnie twarz żelem, potem tonik i krem i nie ma żadnego wysypu, polecam!
Ja od jakiegoś czasu na przemian stosuję cały rytuał z OCM... a czasami zmywam OCM mydłem Allepa... a jak mnie "ściąga" na twarzy to przemywam twarz tonikiem OEPAROL Balance... Jestem zadowolona z efektu oczyszczanie tak mojej buzki...
malina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 09:52   #141
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

ja po OCM traktuję buzię moim "hand made" mazidłem i jest baaardzo dobrze. Nie uzywam już podkładu, tylko sam puder mineralny.
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-11, 10:13   #142
dannu
Rozeznanie
 
Avatar dannu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 869
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

a ja jestem trochę zbita z pantałyku - tak jak wcześniej pisałam stosowałam oliwę z oliwek plus olej rycynowy - fakt szału nie było i trochę mnie wysypało, ale po jakimś czasie się wszystko ustabilizowało. jedyne co to, że pod koniec 50ml flaszeczki oliwa zostawiała straszną tłustość na twarzy.
teraz zmieniłam oliwę na olej z orzechów laskowych w połączeniu z olejem z pestek dyni. bezpośrednio po umyciu jest naprawdę fajnie - bo nie ma tego tllustego filtra tylko taka miękkość, ale... zaczyna mnie wysypywać bolącymi krostami z czego (chyba nie muszę dodawać) nie jestem zadowolona. myślę, że to nie jest już oczyszczanie tylko reakcja na zmianę olei i już nie mogę się doczekać, kiedy będę piękna i młoda po OCM
dannu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 03:15   #143
Jeanett_e
Przyczajenie
 
Avatar Jeanett_e
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 18
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Ja, kiedy miałam cerę mieszaną, używałam oliwki hipp. Właściwie to nie wiem czy mogę powiedzieć, że stosowałam metodę OCM, ponieważ tej oliwki używałam tylko do demakijażu i oliwienia włosów. Nie stosowałam żadnych mieszanek ani nie odprawiałam rytuałów. I pomogło Widzę, że gdybym używała więcej olejów mogłabym przesadzić. Uważam, że należy podejść do swojej cery indywidualnie i zmodyfikować tą metodę dopasowując ją do własnych potrzeb. Co nie zmienia faktu, że metoda jest genialna

Ps. Oczywiście stosowałam (i nadal to robię) odpowiedni dla swojej cery żel do mycia twarzy. Tak jak koleżanka już wcześniej wspomniała, prócz oleju potrzebujemy coś antybakteryjnego, i ja się z tym zgadzam
__________________
Moda-to,co dziś ładne,ale za kilka lat będzie brzydkie. Sztuka-to,co dziś brzydkie,a za kilka lat będzie ładne.
— Coco Chanel

www.jeanett-e.blogspot.com
www.pinterest.com/jeanetteinspire

Jeanett_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 12:17   #144
malina_kasia
Przyczajenie
 
Avatar malina_kasia
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 5
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

W tym wątku wypowiadałam się już kilka razy.... I zrobię to jeszcze raz z trochę większym podkładem doświadczeń... Stsoruje już ok 2 miesięcy OCM i jestem zadowolona z efektów.. Tak, tania mieszanka z paru olejków może czynić cuda.... Nie używam już niczego prócz mieszanki oleju, mydła Aleppo i toniku Oeparol Balance i kilku bawełniany ręczniczków.... W końcu jestem zadowolona z produktów które nie uczulają mojej wrażliwej cery..... Jak na razie jest to moje KWC... Polecam wszystkim dziewczyną które chcę tanio i naturalnie pielegnować swoja twarz.. ***
malina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 17:30   #145
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

A mnie się strasznie przesuszyła cera ......Żeby było śmieszniej mam cerę mieszaną , strefa T normalnie mi się świeci, a teraz właśnie te partie twarzy mam przesuszone (na szczęście dobry człowiek wymyślił zwykły krem nivea i skóra przestała mi schodzić płatami...tak, tak, na brodzie i nosie zwisały mi strzępy, które starałam się oderwać i było jeszcze gorzej). Nie wiem, poradźcie, dlaczego tak się stało. Użyłam do mieszanki dość oszczędnie rycyny i dodałam olejek alterra. No i się zastanawiam nad tym, bo powiem szczerze, że wiele wizażystek go poleca "do wszystkiego", ale ja mam wrażenie, że włosy mi przesuszył, a teraz twarz....Zresztą dlatego właśnie chciałam go spróbować wykorzystać do twarzy, bo moim zdaniem do olejowania włosów w ogóle się nie sprawdził.
Natalia_z jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 17:33   #146
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Pokaż wiadomość
A mnie się strasznie przesuszyła cera ......Żeby było śmieszniej mam cerę mieszaną , strefa T normalnie mi się świeci, a teraz właśnie te partie twarzy mam przesuszone (na szczęście dobry człowiek wymyślił zwykły krem nivea i skóra przestała mi schodzić płatami...tak, tak, na brodzie i nosie zwisały mi strzępy, które starałam się oderwać i było jeszcze gorzej). Nie wiem, poradźcie, dlaczego tak się stało. Użyłam do mieszanki dość oszczędnie rycyny i dodałam olejek alterra. No i się zastanawiam nad tym, bo powiem szczerze, że wiele wizażystek go poleca "do wszystkiego", ale ja mam wrażenie, że włosy mi przesuszył, a teraz twarz....Zresztą dlatego właśnie chciałam go spróbować wykorzystać do twarzy, bo moim zdaniem do olejowania włosów w ogóle się nie sprawdził.
sprawdz skład tego olejku, bo niektóre juz mają olej rycynowy w sobie(ricinus communis), jeżeli tak, to dodatek kolejnej porcji mógł spowodować to mega przesuszenie
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 17:45   #147
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Farmetka Pokaż wiadomość
sprawdz skład tego olejku, bo niektóre juz mają olej rycynowy w sobie(ricinus communis), jeżeli tak, to dodatek kolejnej porcji mógł spowodować to mega przesuszenie


No i proszę - jesteś czarownicą? Tak, ma w sobie rycynę i to na zaszczytnym drugim miejscu. Czyli rozumiem, że mogę spróbować go stosować bez żadnych dodatków? Ewentualnie rozcieńczyć olejem np. z pestek winogron? Tak, czy inaczej sprawa się " sypła" , bo pamiętam z dawnych czasów, że moje suche z natury włosy nigdy się nie polubiły z rycyną.
Natalia_z jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 18:28   #148
Farmetka
Raczkowanie
 
Avatar Farmetka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: PLland
Wiadomości: 466
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez Natalia_z Pokaż wiadomość
No i proszę - jesteś czarownicą? Tak, ma w sobie rycynę i to na zaszczytnym drugim miejscu. Czyli rozumiem, że mogę spróbować go stosować bez żadnych dodatków? Ewentualnie rozcieńczyć olejem np. z pestek winogron? Tak, czy inaczej sprawa się " sypła" , bo pamiętam z dawnych czasów, że moje suche z natury włosy nigdy się nie polubiły z rycyną.
Prawie czarownica, spróbuj rozcieńczony z innym obojętnym olejem, może być z pestek winogron, aczkolwiek mozna też spróbować z oliwą z oliwek
Farmetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 13:27   #149
krakus18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 26
GG do krakus18
Question Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Hej
też chciałam spróbować OCM i mam pytanie bo wszędzie piszecie że mieszacie olejki a czy można używać samego oleju ryc???
krakus18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-15, 13:42   #150
Natalia_z
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: OCM - oczyszczanie skóry twarzy za pomocą olejów

Cytat:
Napisane przez krakus18 Pokaż wiadomość
Hej
też chciałam spróbować OCM i mam pytanie bo wszędzie piszecie że mieszacie olejki a czy można używać samego oleju ryc???

Chyba nie bardzo, bo rycynowy wysusza
Natalia_z jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-26 03:26:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.