Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-04, 16:20   #1501
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Persephone w 99% samochód wypożyczam już na lotnisku, więc problem z bagażem z głowy. Ja jestem indywidualistką, nie wyobrażam sobie, żeby ktoś za mnie planował co chcę jeść, gdzie chcę spać i co chce zwiedzać, a już wycieczki autokarem z obcymi ludźmi to dla mnie koszmar. Tak jak napisałam, wolałabym już nie jechać.

Ale rozumiem, że ktoś może mieć inaczej

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 16:21   #1502
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Persephone w 99% samochód wypożyczam już na lotnisku, więc problem z bagażem z głowy. Ja jestem indywidualistką, nie wyobrażam sobie, żeby ktoś za mnie planował co chcę jeść, gdzie chcę spać i co chce zwiedzać, a już wycieczki autokarem z obcymi ludźmi to dla mnie koszmar. Tak jak napisałam, wolałabym już nie jechać.

Ale rozumiem, że ktoś może mieć inaczej

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
A, rozumiem, ok.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 16:22   #1503
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 112
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Celujemy w Grecję, i właśnie z Itaki chciałam, bo tam mają chyba najwięcej ofert z hotelami dla dorosłych.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 16:22   #1504
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
W jaki sposób oni później segregują i myją te szkła? U mnie jest taki pojemnik u góry z dziurką na szkło. Wątpię, czy cokolwiek ląduje na dnie niepotłuczone na kawałki.
Segregują ze względu na kolory zielony lub biały, kiedyś na pulsie2 2 puszczali takiej fajne programy jak mają to mycie2 w pełni zautomatyzowane, oczywiście nawet komputer wybiera z taśmy rodzaj koloru butelki, myślę że to że potłuczone to nie problem bo i tak laduje wszystko w piecu hutniczym do przetopienia na inny kształt
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 16:25   #1505
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Wszelkie bilety mam opłacone jeszcze przed wyjazdem. Da się to ogarnąć online.
Co więcej kupując online wcześniej taki dojazd z i na lotnisko jest banalnie tani ( bus Stansted do Londynu od 2 funtów ), kartę miejską też można zamówić i opłacić z góry.
Co do atrakcji, to ja inwestuję w przewodnik z serii Lonely Planet i mam jeszcze filmiki na YT, a wiedza tych przewodników z BP często jest na niskim poziomie ( z tego co mi znajomi opowiadali ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 16:26   #1506
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 697
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze to jest opcja, warto sprobowac, ja sprobowalam i wiecej sie nie skusze.
Ja z kolei jestem zadowolona z wycieczek z biura. Nie muszę się o nic martwić, zawiozą, przywiozą, wszystko załatwią
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 16:27   #1507
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Swoją drogą lecę teraz na Azory i koszty tego co sobie sama zorganizowalam (loty, wynajęcie domu, plus samochód) są dużo niższe niz znalazłbym w ofercie biura podróży .

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-04, 16:27   #1508
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Z Zawiszy zamawiałam z odbiorem osobistym i wszystko sprawnie poszło. Doz też spoko, ale mają opóźnienia.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
W doz dużo chyba zależy od apteki w której się odbiera. Ja niedawno zamawiałam kilka razy, właśnie wtedy kiedy Dziewczyny pisały tu że długo czekają na zamówienia. Liczyłam się z tym że będę czekać minimum kilka dni, a przy każdym zamówieniu dostałam po max 30 minutach sms że zamówienie jest gotowe do odbioru. Przy jednym chyba nawet po 15 minutach, aż normalnie w szoku byłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 16:31   #1509
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Celujemy w Grecję, i właśnie z Itaki chciałam, bo tam mają chyba najwięcej ofert z hotelami dla dorosłych.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Piekny kierunek, zazdroszcze

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja z kolei jestem zadowolona z wycieczek z biura. Nie muszę się o nic martwić, zawiozą, przywiozą, wszystko załatwią
Dla mnie wlasnie planowanie wszystkiego, wyszukiwanie miejsc do odwiedzenia, restauracji, noclegow to fajna zabawa, lubie to Lubie podrozowanie na wlasna reke, zawsze lubilam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 16:33   #1510
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Celujemy w Grecję, i właśnie z Itaki chciałam, bo tam mają chyba najwięcej ofert z hotelami dla dorosłych.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Byłam w Grecji na all w zeszłym roku. Nie jest prawdą że nie miałam czasu na zwiedzanie na własną rękę. Objechaliśmy wypożyczonym autem całą wyspę. Nie polecam wycieczek fakultatywnych bo to strata czasu i pieniędzy. Lokalnie wykupisz taniej. I jeszcze jedna rzecz była słaba - wałówka. Na all jak jedziesz gdzieś poza hotel i omijasz posiłek to możesz poprosić o spakowane go na wynos. To co nam dawali w porze śniadania było żenujące Ale może to zależy od biura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 16:58   #1511
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja z kolei jestem zadowolona z wycieczek z biura. Nie muszę się o nic martwić, zawiozą, przywiozą, wszystko załatwią
Pod warunkiem, że w międzyczasie nie zbankrutują ;/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-04, 17:20   #1512
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Akurat podróż poślubna to były jedyne wczasy AI z biura na jakich byłam. Po prostu chcieliśmy leżeć brzuchami do góry, pić wino i drinki i się objadac, Nie musieć nic planować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Byłam w Grecji na all w zeszłym roku. Nie jest prawdą że nie miałam czasu na zwiedzanie na własną rękę. Objechaliśmy wypożyczonym autem całą wyspę. Nie polecam wycieczek fakultatywnych bo to strata czasu i pieniędzy. Lokalnie wykupisz taniej. I jeszcze jedna rzecz była słaba - wałówka. Na all jak jedziesz gdzieś poza hotel i omijasz posiłek to możesz poprosić o spakowane go na wynos. To co nam dawali w porze śniadania było żenujące Ale może to zależy od biura.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i ja np lubię opcję wycieczki z biura bo jest po polsku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 17:48   #1513
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Akurat podróż poślubna to były jedyne wczasy AI z biura na jakich byłam. Po prostu chcieliśmy leżeć brzuchami do góry, pić wino i drinki i się objadac, Nie musieć nic planować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

No i ja np lubię opcję wycieczki z biura bo jest po polsku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to ja mam odwrotnie. Zagramanicą wolę po zagramanicznemu

Tym bardziej że biura nastawione są na zysk i nic więcej ich nie interesuje. Wybraliśmy tylko jedną wycieczkę i była porażką. Nie dość że sezon na "atrakcję" już się kończył i guzik widzieliśmy, to jeszcze poupychali ludzi do łodzi na maksa. Komfort żaden. Być może gdybyśmy kupili wycieczkę u Greka skończyło by się podobnie. Ale Grecy przynajmniej mieli te wycieczki o połowę taniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 17:58   #1514
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Generalnie to po prostu zależy od tego, jaki kto ma styl podróżowania i na co ma ochotę, ale jak nigdy wcześniej nie wyjeżdżaliście, to może i lepiej z tym biurem na początek. Tylko warto poczytać komentarze, opinie i wybrać coś dobrze ocenianego, żeby przynajmniej hotel i jedzenie były ok. Przynajmniej jeśli chodzi o all inclusive.

Ja byłam raz na zorganizowanej objazdówce i nigdy więcej. Żaden problem zorganizować sobie taki wyjazd samodzielnie, a ma się wolność, większy komfort i zazwyczaj wychodzi taniej. No i ja lubię robić plan podróży, szukać hoteli, bukować loty...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 18:07   #1515
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Ja podróżuje na własną rękę od 10 lat, wychodzi taniej, nawet jak się bierze dodatkowo auto, które wiadomo, przydaje się przy zwiedzaniu zakamarków Europy. Hotel rezerwuje przez booking a loty szukam na stronie przewoźnika, ale ja nie jestem typem wczasowicza który leży nad basenem i się opala... Chyba tak nie umiem odpoczywać
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 18:08   #1516
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

No to prawda że organizowanie wyjazdów na własną rękę to frajda. Pod warunkiem że się ma czas i siły. Zorganizowałam kiedyś taką wycieczkę po Bałkanach dla siebie i męża. Wszystko miałam dograne na styk praktycznie, jeszcze wtedy nie mieliśmy auta na tyle sprawnego żeby mieć pewność że tę podróż przetrwa Więc autokary i pociągi. Mnóstwo przygód po drodze i nieziemska satysfakcja po powrocie. Ale jak zaczęłam pracę na cały etat, to styrana po całym sezonie miałam ochotę tylko na to żeby mnie ktoś wsadził w samolot, odebrał, nakarmił, napoił i zaświecił słońce. Ani mi się śniło tułać gdziekolwiek autokarami a nawet własnym autem, bo nawet własnym autem podróż do np. Czarnogóry jest strasznie męcząca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 18:16   #1517
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
No to prawda że organizowanie wyjazdów na własną rękę to frajda. Pod warunkiem że się ma czas i siły. Zorganizowałam kiedyś taką wycieczkę po Bałkanach dla siebie i męża. Wszystko miałam dograne na styk praktycznie, jeszcze wtedy nie mieliśmy auta na tyle sprawnego żeby mieć pewność że tę podróż przetrwa Więc autokary i pociągi. Mnóstwo przygód po drodze i nieziemska satysfakcja po powrocie. Ale jak zaczęłam pracę na cały etat, to styrana po całym sezonie miałam ochotę tylko na to żeby mnie ktoś wsadził w samolot, odebrał, nakarmił, napoił i zaświecił słońce. Ani mi się śniło tułać gdziekolwiek autokarami a nawet własnym autem, bo nawet własnym autem podróż do np. Czarnogóry jest strasznie męcząca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ale zabukowanie sobie samolotu i hotelu niczym się nie różni od zarezerwowania wycieczki w biurze podróży, tzn nie jest z tym jakoś więcej roboty. A przynajmniej nie jest się zdanym na żarcie w jednym hotelu przez cały pobyt, jak w przypadku all inclusive. Dojazd z lotniska to też nie jest żadna filozofia żeby to miało być dla mnie na plus, że mnie ktoś do hotelu zawiezie. Biorę taksówkę/ubera/pociąg albo wynajmuje samochód na lotnisku i tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 18:24   #1518
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ale zabukowanie sobie samolotu i hotelu niczym się nie różni od zarezerwowania wycieczki w biurze podróży, tzn nie jest z tym jakoś więcej roboty. A przynajmniej nie jest się zdanym na żarcie w jednym hotelu przez cały pobyt, jak w przypadku all inclusive. Dojazd z lotniska to też nie jest żadna filozofia żeby to miało być dla mnie na plus, że mnie ktoś do hotelu zawiezie. Biorę taksówkę/ubera/pociąg albo wynajmuje samochód na lotnisku i tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No zgadzam się że nie jest to jakieś mega skomplikowane, ale fajnie jest czasem gdy ktoś to za nas ogarnie. Zresztą, świat się nie kończy. W tym roku all inclusive, a w przyszłym co innego. Nie jest to wybór jeden na całe życie żeby to jakoś szczególnie roztrząsać. Pojechać, zobaczyć jak to działa i najwyżej więcej się nie decydować jak komuś nie odpowiada.

A może bym tylko jeszcze dodała że robi się to trochę bardziej skomplikowane gdy lecisz gdzieś pierwszy raz. Jak się pierwszy raz znalazłam na lotnisku to byłam zszokowana i pewna że sama nie dałabym sobie rady. Na szczęście leciałam wtedy z obcykanymi przyjaciółmi. Jest to stres gdy bulisz za coś i nie wiesz czy w ogóle do lecisz do celu bo może się zgubisz gdzieś w terminalu Wakacje przez biuro jest to też po prostu jakaś opcja dla zdezorientowanych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2019-10-04 o 18:20
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 18:33   #1519
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 529
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

dziewczyny co zrobić ze słonymi śledziami żeby były zjadliwe dla osób które za slonymi nie przepadają? tata nie popatrzył i kupił takie, problem w tym że rodzice takich nie lubią. gdzieś słyszałam ze je się jakoś moczy ale nic mi więcej nie wiadomo
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-04, 18:42   #1520
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dziewczyny co zrobić ze słonymi śledziami żeby były zjadliwe dla osób które za slonymi nie przepadają? tata nie popatrzył i kupił takie, problem w tym że rodzice takich nie lubią. gdzieś słyszałam ze je się jakoś moczy ale nic mi więcej nie wiadomo


Normalnie do miski, zalać woda i moczyć, jak dalej będą słone to zmienić wode i znowu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 18:47   #1521
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
dziewczyny co zrobić ze słonymi śledziami żeby były zjadliwe dla osób które za slonymi nie przepadają? tata nie popatrzył i kupił takie, problem w tym że rodzice takich nie lubią. gdzieś słyszałam ze je się jakoś moczy ale nic mi więcej nie wiadomo
Musisz wymoczyć w zimnej wodzie kilkanaście godzin, zmieniając przy tym co kilka godzin wodę. No i próbować trzeba, bo nie ma idealnych proporcji wody do czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 18:49   #1522
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Dziewczyny, planuję uszyć na zimę płaszcz u krawcowej, długość do kolan, a nawet lekko kolana zasłaniający, krój taki jak na załączonym obrazku. Wiecie ile materiału należałoby kupić? Ile na płaszcz a ile na podszewkę? Wiem, że można zapytać krawcowej, ale nie mam obecnie takiej możliwości i pomyślałam, że może któraś z Was zajmuje się krawiectwem albo dobrze kojarzy temat szycia.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 19:00   #1523
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87224641]Dziewczyny, planuję uszyć na zimę płaszcz u krawcowej, długość do kolan, a nawet lekko kolana zasłaniający, krój taki jak na załączonym obrazku. Wiecie ile materiału należałoby kupić? Ile na płaszcz a ile na podszewkę? Wiem, że można zapytać krawcowej, ale nie mam obecnie takiej możliwości i pomyślałam, że może któraś z Was zajmuje się krawiectwem albo dobrze kojarzy temat szycia.[/QUOTE]

Z materialem niestety nie pomoge, ale piekny kolor tego plaszcza, i kroj ladny, klasyczny. Wlasnie ostatnio kupilam kilka plaszczy na przyszla zime, jeden jest w podobnym odcieniu zieleni i jestem zakochana
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 19:02   #1524
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 529
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Normalnie do miski, zalać woda i moczyć, jak dalej będą słone to zmienić wode i znowu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Musisz wymoczyć w zimnej wodzie kilkanaście godzin, zmieniając przy tym co kilka godzin wodę. No i próbować trzeba, bo nie ma idealnych proporcji wody do czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzięki myślałam że może się coś dodaje do tej wody
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 19:05   #1525
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Z materialem niestety nie pomoge, ale piekny kolor tego plaszcza, i kroj ladny, klasyczny. Wlasnie ostatnio kupilam kilka plaszczy na przyszla zime, jeden jest w podobnym odcieniu zieleni i jestem zakochana
No właśnie chcę uszyć taki, tylko trochę dłuższy z wybranej przeze mnie wełny i z dobrą podszewką, tylko póki co jestem uziemiona i nie mam możliwości pójścia do krawcowej i zapytania o potrzebną ilość tkanin. No nic, mam nadzieję, że któraś z Wizażanek zna się na sztuce szycia.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 19:15   #1526
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87224688]No właśnie chcę uszyć taki, tylko trochę dłuższy z wybranej przeze mnie wełny i z dobrą podszewką, tylko póki co jestem uziemiona i nie mam możliwości pójścia do krawcowej i zapytania o potrzebną ilość tkanin. No nic, mam nadzieję, że któraś z Wizażanek zna się na sztuce szycia.[/QUOTE]W spódnicach czy sukienkach bierze się długość jaką planuje się mieć plus niewielki zapas na podwiniecie. Z płaszczem myślę, że podobnie. A podszewka to myślę, że już krawcowa dołoży tyle ile trzeba. U mnie tak było z sukienką. Nie musiałam jej sama kupować.
Ale może któraś z dziewczyn jeszcze podpowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 19:33   #1527
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Płaszcz rzeczywiście śliczny
Jakie kolory będą modne tej jesieni?
Pytam o takie na poważnie - co będzie widać na ulicach. Nie to, co mówią ludzie z gazet.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni

Edytowane przez lisnov
Czas edycji: 2019-10-04 o 19:35
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 19:38   #1528
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 874
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

Zgadzam się płaszcz super, widziałam dzisiaj dziewczynę w podobnym kolorze płaszczu i pomadce w tym odcieniu i wyglądało to super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 19:40   #1529
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87224641]Dziewczyny, planuję uszyć na zimę płaszcz u krawcowej, długość do kolan, a nawet lekko kolana zasłaniający, krój taki jak na załączonym obrazku. Wiecie ile materiału należałoby kupić? Ile na płaszcz a ile na podszewkę? Wiem, że można zapytać krawcowej, ale nie mam obecnie takiej możliwości i pomyślałam, że może któraś z Was zajmuje się krawiectwem albo dobrze kojarzy temat szycia.[/QUOTE]A masz jakąś znajomą krawcową? U mnie był problem nawet z doszyciem ramiączek do sukienki, co dopiero szycie czegoś. Ale może masz upatrzone gdzieś usługi. Podziwiam i jestem ciekawa jakie koszty .
Co do ilości materiału to mogą Ci pomóc w sklepie z tkaninami. Często pracują tam osoby, które znają się na rzeczy. Warto spytać o radę, bo to pewnie trzeba się jakoś wymierzyć, u każdego inaczej .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 19:47   #1530
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.51

[1=b86fbd8625d9b7713dc397c 4b023b1c18a236704_5f3b0c8 5ccdaa;87224641]Dziewczyny, planuję uszyć na zimę płaszcz u krawcowej, długość do kolan, a nawet lekko kolana zasłaniający, krój taki jak na załączonym obrazku. Wiecie ile materiału należałoby kupić? Ile na płaszcz a ile na podszewkę? Wiem, że można zapytać krawcowej, ale nie mam obecnie takiej możliwości i pomyślałam, że może któraś z Was zajmuje się krawiectwem albo dobrze kojarzy temat szycia.[/QUOTE]Jest szycie i SZYCIE.
Podejrzewam, że pierwsza lepsza krawcowa ci tego nie zrobi.
Moja mama swego czasu dłubała w krawiectwie i mówiła, że szycie płaszczy to high level w krawiectwie. Bo trzeba mieć porządną maszynę i duże umiejętności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 18:30:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.