Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-05, 09:36   #1501
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Enigvaa Pokaż wiadomość
Ja znam taką sytuacje. Dziewczyna po wynikach stwiedziła (sama!) Że ma hashi. Przeszła na dietę, odrzuciła gluten i laktoze,kawe,alkohol itp. Dziewczyna 20 lat i zje coś innego to ją boli żołądek. Wyjałowiła sobie i już nawet kawy ani piwa nie wypije bo potem z bólu się zwija. . .

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Dokladnie. Wczoraj pisalam, ze smieszy mnie to, ze w Polsce 1% populacji ma celiakie, a pierwsza porada na forum, gdy kogos boli brzuch jest "odstaw gluten" :"D
Organizm kazdego czlowieka odzwyczai sie od trawienia ciezszych rzeczy, jezeli zaserwujemy mu dlugotrwala lekkostrawna diete (zoladek w tym czasie produkuje mniejsze ilosci kwasu, a trzustka i watroba enzymow, gdy wracamy do normalnej diety, organizm nie wie co sie dzieje, stad czesto bledne wnioski, ze cos nam szkodzi, a nie szkodziloby gdybysmy najpierw nie pozbyli sie enzymow odpowiedzialnych za trawienie tej rzeczy).
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 09:40   #1502
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Dziewczyny, powiedzcie mi, byłam.w ten weekend na weselu, no i wczoraj nie wzięłam tabletki, bo wiedziałam, że na pewno mam alkohol w organizmie. Dziś jestem po poprawinach, nie piłam za wiele (max 5 kieliszków ), o 2 już spałam..czy mogę teraz normalnie wziąć tabletkę i nie martwić się alkoholem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 09:47   #1503
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9 591
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Zdrowe odżywianie jak najbardziej Mówię o tych, co przesadzaja, eliminując całkiem niektóre składniki diety jak gluten (nie mówię o tych z celiakia czy nietolerancja laktozy bo u nich to oczywiste). A witaminy o wiele lepiej przyswajac z warzyw i owoców, ale ja mam w diecie ich dużo a mimo to niedobory

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Na bok krowy, bo życie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 09:54   #1504
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi, byłam.w ten weekend na weselu, no i wczoraj nie wzięłam tabletki, bo wiedziałam, że na pewno mam alkohol w organizmie. Dziś jestem po poprawinach, nie piłam za wiele (max 5 kieliszków ), o 2 już spałam..czy mogę teraz normalnie wziąć tabletkę i nie martwić się alkoholem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czytalas kiedykolwiek ulotke?
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 10:01   #1505
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

wiadomo ze tak. tez mnie smieszy jak zdrowe osoby odstawiaja gluten, laktoze i wszystko a najczęściej nie wiedzą nawet czym jest gluten. wnioskuje to po pytaniach ludzi ktorzy pytaja mnie czy w sokach jest gluten swiezo robionych.

i tez zauważylam (pracuje w kawiarni) ze jak przychodzą 2 kolezanki i 1 bierze mleko sojowe to ta druga od razu tez a ze wlasnie, celiakia jest bardzo rzadka choroba a przy tarczycy odstawia sie tez z innego powodu niz nietolerancja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 10:07   #1506
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Czytalas kiedykolwiek ulotke?
Tak, nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 10:10   #1507
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Tak, nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hormony to nie leki psychotropowe, nie reaguja z alkoholem. W ogole niepotrzebnie je odstawilas
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-05, 12:40   #1508
aga99792
Zakorzenienie
 
Avatar aga99792
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 12 213
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Witam. Jestem po wizycie.
Pani endo pow ze bardzo dbrze ze do niej przyszlam bo mam juz podwyzszone tsh (3.04) a w okresie rozrodczym powinno byc 2.5 a planujac ciaze 1-1,5 kazala brac pol tab euthyroxu 25 zrobic przeciwciala pod kate. Hasi acz uwaza ze nie powinnam tego miec, no i moze jak sie ureguluje tsh to i taksamo miesiaczka bo teraz jest dosyc nierwgularnie.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
aga99792 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 12:48   #1509
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Ja w srode mialam badane TSH w szpitalu (nawet nie wiedzialam ) i spadło mi do 0,35
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 12:49   #1510
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez aga99792 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem po wizycie.
Pani endo pow ze bardzo dbrze ze do niej przyszlam bo mam juz podwyzszone tsh (3.04) a w okresie rozrodczym powinno byc 2.5 a planujac ciaze 1-1,5 kazala brac pol tab euthyroxu 25 zrobic przeciwciala pod kate. Hasi acz uwaza ze nie powinnam tego miec, no i moze jak sie ureguluje tsh to i taksamo miesiaczka bo teraz jest dosyc nierwgularnie.

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
No i fajnie, ze wszystko poszlo gladko . Bierz tabletki i powinno byc okay .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 13:04   #1511
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Ja znowu myślę że zamiast jeść proszki to lepiej wprowadzić witaminy itd do diety
A laktozy nie jem bo mam potworne bóle brzucha i może te osoby z grupy też tak mają
Nietolerancja pojawiła się u mnie razem z hashi

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 05:02 ---------- Poprzedni post napisano o 05:01 ----------

Nie rozumiem czemu zdrowe odżywianie to przesada a branie prochów ok

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2[COLOR="Silver"]
u mnie też razem z tarczycą pojawiła się nietolerancja na gluten. co do poziomu tsh przy którym powinno się wprowadzać leczenie to takie przy którym ma się objawy niedoczynności. U niektórych będzie to 10 a u niektórych nawet 3. U mnie było to przy górnej granicy normy, wtedy też ft3 i ft4 leżało i kwiczało. Jakby mi kazano czekać do poziomu tsh 7 jak tu niektóre osoby piszą to chyba bym czołgała się po ziemi...każdy organizm jest inny i leczy się przypadek a nie wynik na kartce. Nikt nie chodzi do endo dla sportu i tak samo dla sportu nikt nie bada sobie hormonów tarczycy, gdy coś jest nie tak to szukamy przyczyny i interesujemy się naszym stanem zdrowia, nie rozumiem jak można uważać że ktoś z tsh poniżej normy nie może mieć objawów i napewno symuluje albo szuka sobie chorób na siłę...

co do glutenu, podobno przy hashi jest niewskazany gdyż wzmaga stan zapalny, no i ogólnie choroby autoimmunologiczne lubią chodzić parami więc zastanawiam się ile % społeczeństwa nie wie że ma celiakie bo czasem daje ona lekkie nieokreślone objawy. U mnie wyszła niedawno alergia na gluten przy tarczycy i to nic fajnego jak całe życie "wpierdzielało się kilogramami bułki i pizze" a teraz po ugryzieniu bułki mam biegunke i wodnisty katar...
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-05, 13:09   #1512
aga99792
Zakorzenienie
 
Avatar aga99792
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 12 213
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No i fajnie, ze wszystko poszlo gladko . Bierz tabletki i powinno byc okay .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
No mam taka nadzieje wlasnie patrze ze za 4 miesiace mam zrobic tsh i ft4. No i te przeciwciala widocznie ft3 jest ok😁

Aha. No tak kuedys pisalyscie o przyjmowaniu tzn raczej popijaniu tego leku. To mi kazala na czczo 1 godzine przed sniadaniem popijajac lykiem wody

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez aga99792
Czas edycji: 2016-09-05 o 13:11
aga99792 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 13:32   #1513
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez aga99792 Pokaż wiadomość
No mam taka nadzieje wlasnie patrze ze za 4 miesiace mam zrobic tsh i ft4. No i te przeciwciala widocznie ft3 jest ok😁

Aha. No tak kuedys pisalyscie o przyjmowaniu tzn raczej popijaniu tego leku. To mi kazala na czczo 1 godzine przed sniadaniem popijajac lykiem wody

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
1h to bardzo dlugo. Wszedzie pisze o 30 minutach...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 17:00   #1514
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9 591
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
u mnie też razem z tarczycą pojawiła się nietolerancja na gluten. co do poziomu tsh przy którym powinno się wprowadzać leczenie to takie przy którym ma się objawy niedoczynności. U niektórych będzie to 10 a u niektórych nawet 3. U mnie było to przy górnej granicy normy, wtedy też ft3 i ft4 leżało i kwiczało. Jakby mi kazano czekać do poziomu tsh 7 jak tu niektóre osoby piszą to chyba bym czołgała się po ziemi...każdy organizm jest inny i leczy się przypadek a nie wynik na kartce. Nikt nie chodzi do endo dla sportu i tak samo dla sportu nikt nie bada sobie hormonów tarczycy, gdy coś jest nie tak to szukamy przyczyny i interesujemy się naszym stanem zdrowia, nie rozumiem jak można uważać że ktoś z tsh poniżej normy nie może mieć objawów i napewno symuluje albo szuka sobie chorób na siłę...

co do glutenu, podobno przy hashi jest niewskazany gdyż wzmaga stan zapalny, no i ogólnie choroby autoimmunologiczne lubią chodzić parami więc zastanawiam się ile % społeczeństwa nie wie że ma celiakie bo czasem daje ona lekkie nieokreślone objawy. U mnie wyszła niedawno alergia na gluten przy tarczycy i to nic fajnego jak całe życie "wpierdzielało się kilogramami bułki i pizze" a teraz po ugryzieniu bułki mam biegunke i wodnisty katar...
Dlatego pisałam, że samo badanie TSH jest niemiarodajne, powinno się zbadać jeszcze chociaż fT4. To oczywiste, że ktoś może mieć TSH 20 ale fT4 w normie i czuć się dobrze (jak ja), a ktoś inny mieć TSH 5 ale hormony tarczycowe dużo poniżej normy, i wtedy jest w gorszym stanie. Każdy organizm może różnie działać.
A chodzi mi o to, że objawy niedoczynności tarczycy zbiegają się z objawami wielu innych chorób a nawet stanów, typu depresja czy osłabienie zimowe. Jasne, trzeba szukać przyczyn, tylko gdy wyniki tarczycy są w normie (jw., nie tylko TSH), to znaczy że tarczyca działa i nie ma prawa dawać objawów. Wtedy trzeba szukać dalej, bo zdrowa tarczyca NIE MOŻE dawać objawów, a jeśli tarczyca produkuje hormony w normalnej ilości, jest normalnej wielkości, nie ma żadnych guzów ani objawów zapalenia, TSH jest w normie, to jest zdrowa i tyle. Dobrze, że lekarze każą często badać tarczycę, gdy przychodzimy z różnymi objawami typu osłabienie, bo dzięki temu można wykryć szybko chorobę, ale jeśli ktoś ma wyniki w normie, to musi być coś innego.

Co do glutenu - jasne, przy Hashi jest zwiększone ryzyko celiakii czy alergii na gluten, więc jeśli ktoś ją ma, powinien glutenu unikać. Mnie tylko śmieszą osoby, które nagle przy Hashi przestają kompletnie jeść gluten, mimo braku objawów ze strony układu pokarmowego. Jasne, można ograniczyć, jeśli się ktoś boi, ale takie całkowite odstawienie jest wręcz niezdrowe. Niestety, ale ostatnio modne xD
A jeśli ktoś ma celiakię, to raczej o tym wie, bo nie jest tak, że nie daje ona żadnych objawów. Nawet jeśli są słabe objawy ze strony układu pokarmowego, to chudnięcie, niedokrwistość, niedobory zwrócę chyba każdego uwagę.
Alergia to co innego, tą może mieć jakaś część ludzi i o tym nie wiedzieć, ale też przy niej nie trzeba chyba tak całkowicie unikać glutenu

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
1h to bardzo dlugo. Wszedzie pisze o 30 minutach...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Na ulotce jest 30min., moja ciocia bierze nawet po 20min. i też jest wszystko ok 30min. to chyba wystarczająco.
__________________
"Na bok krowy, bo życie jest krótkie!"

Edytowane przez Eunice9
Czas edycji: 2016-09-05 o 17:03
Eunice9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 17:24   #1515
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Dla mnie lekarz, który przepisuje komuś 12,5 mg Euthyroxu i leczy TSH=3,0 nie nawiązuje relacji lekarz-pacjent tylko przedsiębiorca- klient i równie dobrze mógłby wypisywać Hekla lava
Tak jak Eunice pięknie napisała, tutaj przyczyn osłabienia trzeba szukać w innym miejscu, bo tarczyca pracuje, a nie dobijać ją sztucznym hormonem, gdy działa.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 18:30   #1516
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Dla mnie lekarz, który przepisuje komuś 12,5 mg Euthyroxu i leczy TSH=3,0 nie nawiązuje relacji lekarz-pacjent tylko przedsiębiorca- klient i równie dobrze mógłby wypisywać Hekla lava
Tak jak Eunice pięknie napisała, tutaj przyczyn osłabienia trzeba szukać w innym miejscu, bo tarczyca pracuje, a nie dobijać ją sztucznym hormonem, gdy działa.
To ja spotkalam tylko takich lekarzy, bylam u 3 endo, bo mam tsh 2,3 a 2 miesiace pozniej 1,9 ale mam aTG ponad norme i wszyscy przepisali eutyrox 25 i nic wiecej, zadnych innych badan czy szukania problemu gdzie indziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 18:34   #1517
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9 591
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
To ja spotkalam tylko takich lekarzy, bylam u 3 endo, bo mam tsh 2,3 a 2 miesiace pozniej 1,9 ale mam aTG ponad norme i wszyscy przepisali eutyrox 25 i nic wiecej, zadnych innych badan czy szukania problemu gdzie indziej.
Ja bym poszukała jeszcze innego endo. Albo po prostu dała spokój i nie brała na razie Euthyroxu, tylko kontrolowała TSH i fT4. Skoro aTG ponad normę to może być Hashi, ale też nie musi (miałaś USG?). Samego Hashi się nie leczy, leczy się tylko niedoczynność, którą ono z czasem powoduje. Euthyrox przy 1,9 to według mnie nieodpowiedzialne i szkodzące, dziwni ci lekarze xD Jeszcze zależy, czy prywatnie czy na NFZ, bo jak prywatnie, to tak jak blue3 napisała - mogą szukać klientów....
__________________
"Na bok krowy, bo życie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 18:41   #1518
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Pokaż wiadomość
Ja bym poszukała jeszcze innego endo. Albo po prostu dała spokój i nie brała na razie Euthyroxu, tylko kontrolowała TSH i fT4. Skoro aTG ponad normę to może być Hashi, ale też nie musi (miałaś USG?). Samego Hashi się nie leczy, leczy się tylko niedoczynność, którą ono z czasem powoduje. Euthyrox przy 1,9 to według mnie nieodpowiedzialne i szkodzące, dziwni ci lekarze xD Jeszcze zależy, czy prywatnie czy na NFZ, bo jak prywatnie, to tak jak blue3 napisała - mogą szukać klientów....
Nie wzielam tego eutyroxu jeszcze, mialam usg i niby cos tam moze wskazywac na hashi, ale ognisk zapalnych nie ma, wielkość normalna. Endo mówili ze nie mam niedoczynnosci jeszcze, ale jesli chce zajsc w ciaze to mi przepisza na wszelki wypadek. Bylam prywatnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 18:42   #1519
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Pokaż wiadomość
Dlatego pisałam, że samo badanie TSH jest niemiarodajne, powinno się zbadać jeszcze chociaż fT4. To oczywiste, że ktoś może mieć TSH 20 ale fT4 w normie i czuć się dobrze (jak ja), a ktoś inny mieć TSH 5 ale hormony tarczycowe dużo poniżej normy, i wtedy jest w gorszym stanie. Każdy organizm może różnie działać.
A chodzi mi o to, że objawy niedoczynności tarczycy zbiegają się z objawami wielu innych chorób a nawet stanów, typu depresja czy osłabienie zimowe. Jasne, trzeba szukać przyczyn, tylko gdy wyniki tarczycy są w normie (jw., nie tylko TSH), to znaczy że tarczyca działa i nie ma prawa dawać objawów. Wtedy trzeba szukać dalej, bo zdrowa tarczyca NIE MOŻE dawać objawów, a jeśli tarczyca produkuje hormony w normalnej ilości, jest normalnej wielkości, nie ma żadnych guzów ani objawów zapalenia, TSH jest w normie, to jest zdrowa i tyle. Dobrze, że lekarze każą często badać tarczycę, gdy przychodzimy z różnymi objawami typu osłabienie, bo dzięki temu można wykryć szybko chorobę, ale jeśli ktoś ma wyniki w normie, to musi być coś innego.

Co do glutenu - jasne, przy Hashi jest zwiększone ryzyko celiakii czy alergii na gluten, więc jeśli ktoś ją ma, powinien glutenu unikać. Mnie tylko śmieszą osoby, które nagle przy Hashi przestają kompletnie jeść gluten, mimo braku objawów ze strony układu pokarmowego. Jasne, można ograniczyć, jeśli się ktoś boi, ale takie całkowite odstawienie jest wręcz niezdrowe. Niestety, ale ostatnio modne xD
A jeśli ktoś ma celiakię, to raczej o tym wie, bo nie jest tak, że nie daje ona żadnych objawów. Nawet jeśli są słabe objawy ze strony układu pokarmowego, to chudnięcie, niedokrwistość, niedobory zwrócę chyba każdego uwagę.
Alergia to co innego, tą może mieć jakaś część ludzi i o tym nie wiedzieć, ale też przy niej nie trzeba chyba tak całkowicie unikać glutenu


Na ulotce jest 30min., moja ciocia bierze nawet po 20min. i też jest wszystko ok 30min. to chyba wystarczająco.
wiesz co, ja czytalam ogólnie i na quchennych inspiracjach i na good morning tarczyca i na wielu innyvh stronach ze właśnie gluten generalnie lepiej odstawic z powodu jego budowy albo mocno ograniczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-05, 18:47   #1520
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Tak naprawdę to ludzie powinni ograniczyć spożywanie mięsa, ale o tym jakoś nikt nie mówi, bo łatwiej jest odstawić kluski niż kebaba
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 18:57   #1521
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Ja znowu myślę że zamiast jeść proszki to lepiej wprowadzić witaminy itd do diety
A laktozy nie jem bo mam potworne bóle brzucha i może te osoby z grupy też tak mają
Nietolerancja pojawiła się u mnie razem z hashi

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 05:02 ---------- Poprzedni post napisano o 05:01 ----------

Nie rozumiem czemu zdrowe odżywianie to przesada a branie prochów ok

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2[COLOR="Silver"]
Dlatego ze ludziom łatwiej lyknac proszek niż zmienić dietę, a gdy nie jesteśmy w stanie czegoś samemu osiągnąć, najlepiej sobie to obrzydzic i umniejszyc jego znaczeniu

Ja jem bez glutenu i laktozy i cukru. Czuje się lepiej, wyniki mam lepsze, żarcia do wyboru do koloru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 19:27   #1522
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9 591
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
wiesz co, ja czytalam ogólnie i na quchennych inspiracjach i na good morning tarczyca i na wielu innyvh stronach ze właśnie gluten generalnie lepiej odstawic z powodu jego budowy albo mocno ograniczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U zdrowego człowieka nie ma absolutnie żadnego powodu by odstawiać gluten. U chorych na celiakię czy z alergią, tak, ale u zdrowych ludzi - żadnego, trawią go normalnie. Zresztą od wielu lat ludzie ciągle jedzą gluten, a teraz nagle jakaś fala niejedzenia glutenu

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Tak naprawdę to ludzie powinni ograniczyć spożywanie mięsa, ale o tym jakoś nikt nie mówi, bo łatwiej jest odstawić kluski niż kebaba
Dokładnie! Tak naprawdę badań, które mówią o szkodliwości mięsa, jest całkiem sporo, zresztą czerwone mięso w ogóle jest przecież uznane za rakotwórcze. Co do glutenu - wiadomo tylko, że szkodzi osobom chorym, i nikomu więcej.

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Ja jem bez glutenu i laktozy i cukru. Czuje się lepiej, wyniki mam lepsze, żarcia do wyboru do koloru.
Jak Ci taka dieta pomaga i smakuje - to super, trzymaj się jej
__________________
"Na bok krowy, bo życie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 08:18   #1523
MartusiaWu
Zakorzenienie
 
Avatar MartusiaWu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 486
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Hej, odebrałam wyniki po zmianie dawki

TSH 1.4 (0.27-4.2)
fT3 3.10 (2.0 - 4.4) 45.83%
fT4 1.24 (0.93-1.7) 40.26%

i tutaj chyba nieźle, ale sprawdziłam żelazo i ferrytynę

Żelazo 78,0 µg/dl (50,0 - 170,0) -> w lipcu było 124
Ferrytyna 17,47 ng/ml (4,63 - 204,00)

wygląda na to, że szału nie ma
moje pytanie brzmi - bawić się w suplementy bez recepty (jeśli tak, to jakie?) czy iść z tym do lekarza po jakieś konkretniejsze zalecenia?
__________________
MartusiaWu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 08:20   #1524
Eunice9
Zakorzenienie
 
Avatar Eunice9
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9 591
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez MartusiaWu Pokaż wiadomość
Hej, odebrałam wyniki po zmianie dawki

TSH 1.4 (0.27-4.2)
fT3 3.10 (2.0 - 4.4) 45.83%
fT4 1.24 (0.93-1.7) 40.26%

i tutaj chyba nieźle, ale sprawdziłam żelazo i ferrytynę

Żelazo 78,0 µg/dl (50,0 - 170,0) -> w lipcu było 124
Ferrytyna 17,47 ng/ml (4,63 - 204,00)

wygląda na to, że szału nie ma
moje pytanie brzmi - bawić się w suplementy bez recepty (jeśli tak, to jakie?) czy iść z tym do lekarza po jakieś konkretniejsze zalecenia?
Ja zawsze biorę Ascofer. Na początku 3x2 a potem 3x1. Powinno się brać tak z 3 miesiące ale mi zawsze wychodzi mniej Jest bez recepty. Zawsze mi lekarze to przepisywali

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Na bok krowy, bo życie jest krótkie!"
Eunice9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 09:26   #1525
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Dziewczyny ze Śląska i Zagłębia- czy mogłybyście polecić sprawdzonego endokrynologa, który przyjmuje na NFZ?

Aktualnie chodzę prywatnie do pani doktor w Katowicach, ale mam tam bardzo daleko a słyszałam, że podczas wizyt na NFZ pani dr nie jest zbyt uprzejma Jak już będę miała ustawioną dawkę to chciałabym zacząć chodzić na NFZ, czyli zapisać muszę się juz teraz, bo termin pewnie za rok....

Bardzo chciałam zapisać się do dr Klajnowicza w Mysłowicach- chodzi do niego moja mama i jest bardzo zadowolona. Niestety pan dr nie przyjmuje już żadnych nowych pacjentów na NFZ.
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 10:28   #1526
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez MartusiaWu Pokaż wiadomość
Hej, odebrałam wyniki po zmianie dawki

TSH 1.4 (0.27-4.2)
fT3 3.10 (2.0 - 4.4) 45.83%
fT4 1.24 (0.93-1.7) 40.26%

i tutaj chyba nieźle, ale sprawdziłam żelazo i ferrytynę

Żelazo 78,0 µg/dl (50,0 - 170,0) -> w lipcu było 124
Ferrytyna 17,47 ng/ml (4,63 - 204,00)

wygląda na to, że szału nie ma
moje pytanie brzmi - bawić się w suplementy bez recepty (jeśli tak, to jakie?) czy iść z tym do lekarza po jakieś konkretniejsze zalecenia?
ja biorę Szelazo, ma w składzie też wit. C kwas foliowy i inne wit z grupy B. przepisano mi je jeszcze w ciąży najpierw dwie tabletki dziennie potem po jednej na podtrzymanie wyników
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 07:54   #1527
MartusiaWu
Zakorzenienie
 
Avatar MartusiaWu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 486
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Eunice9 Pokaż wiadomość
Ja zawsze biorę Ascofer. Na początku 3x2 a potem 3x1. Powinno się brać tak z 3 miesiące ale mi zawsze wychodzi mniej Jest bez recepty. Zawsze mi lekarze to przepisywali

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
ja biorę Szelazo, ma w składzie też wit. C kwas foliowy i inne wit z grupy B. przepisano mi je jeszcze w ciąży najpierw dwie tabletki dziennie potem po jednej na podtrzymanie wyników
dzięki
jeszcze słyszałam pozytywnie o Chela-Ferr z B6, B12, C, ktoś próbował?
po jakim czasie taka suplementacja zatrzymuje wypadanie włosów?
__________________
MartusiaWu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 09:59   #1528
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez MartusiaWu Pokaż wiadomość
dzięki
jeszcze słyszałam pozytywnie o Chela-Ferr z B6, B12, C, ktoś próbował?
po jakim czasie taka suplementacja zatrzymuje wypadanie włosów?
Ja lykalam Chela Ferr, ale nie pamietam ktora wersje.
Bardziej polecam preparaty, ktore maja zelazo w formie chelatu niz siarczanu, sa lepiej przyswajalne i tolerowane przez organizm
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 13:06   #1529
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

A co uważacie o wcierkach Jantar?
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-07, 13:12   #1530
aga99792
Zakorzenienie
 
Avatar aga99792
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 12 213
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Izma56O Pokaż wiadomość
A co uważacie o wcierkach Jantar?
Uzywalam. Mi to dalo tyle ze wyrosly male baby hair. Juz nie uzywam. Nie urosly nic z dlugosci a i wypadaja jak nie wiem.

Edytowane przez aga99792
Czas edycji: 2016-09-07 o 13:36
aga99792 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-17 19:28:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.