Lubelskie Panny Młode cz. III - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-26, 12:23   #1561
Amira_2007
Rozeznanie
 
Avatar Amira_2007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 914
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Dziewczyny ja juz kiedys prosiłam, ale jeszcze raz spróbuję: podeslijcie mi prosze umowę weselą (nie musi nazwy lokalu, ceny, oczywiscie bez nazwisk). Mój lokal nie ma umowy więc wole sama przedlozyć im korzystna dla mnie wersje. Mój adres e-mail seniorita_24@gazeta.pl

W kwestii przygotowań stanęło na tym, że sala jest (Kmicic), zadatek wpłaciłam. Oglądałam lokal tuż przed weselem i wszystko wygląda ładnie i elegancko bez żadnych baloników, złoceń, różowych wstawek itp. Stoły były dość bogato zastawione, ładnie udekorowane, w wazonach stały żywe kwiaty, osobno stał stół z owocami i gorącymi napojami. W jednej sali przygotowano miejsce dla 140 osób, w drugiej miały być tańce. Cały lokal jest pięknie wykończony, spójny stylistycznie, pokoje są przyjemne, jasne, z prostymi, eleganckimi meblami.
Amira_2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 12:46   #1562
Joasia***
Rozeznanie
 
Avatar Joasia***
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Wiadomości: 822
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez Amira_2007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja juz kiedys prosiłam, ale jeszcze raz spróbuję: podeslijcie mi prosze umowę weselą (nie musi nazwy lokalu, ceny, oczywiscie bez nazwisk). Mój lokal nie ma umowy więc wole sama przedlozyć im korzystna dla mnie wersje. Mój adres e-mail seniorita_24@gazeta.pl

W kwestii przygotowań stanęło na tym, że sala jest (Kmicic), zadatek wpłaciłam. Oglądałam lokal tuż przed weselem i wszystko wygląda ładnie i elegancko bez żadnych baloników, złoceń, różowych wstawek itp. Stoły były dość bogato zastawione, ładnie udekorowane, w wazonach stały żywe kwiaty, osobno stał stół z owocami i gorącymi napojami. W jednej sali przygotowano miejsce dla 140 osób, w drugiej miały być tańce. Cały lokal jest pięknie wykończony, spójny stylistycznie, pokoje są przyjemne, jasne, z prostymi, eleganckimi meblami.

Hej wysłałam naszą umowę z lokalem na twojego mejla.
A kiedy WASZ dzień będzie? W 2009 czy aż w 2010? Co macie więcej załatwione oprócz lokalu?
Joasia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 12:50   #1563
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Dziewczyny, czy orientujecie się jak to jest z dniem skupienia w 5-tą niedzielę miesiąca?
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 15:24   #1564
bandola18
Zadomowienie
 
Avatar bandola18
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 347
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez Króliczka Pokaż wiadomość
Hej! Mam taki problem. Chcielibyśmy wziąć ślub w Kościele Akademickim KUL, tylko że żadne z nas nie jest z tej parafii. Wiem że potrzebna będzie licencja od własnego proboszcza, ale nie mamy zielonego pojęcia gdzie mamy sie udać na podpisanie protokołu. Słyszałam już cztery wersje!
1.w parafii któregoś z narzeczonych (obojętnie której)
2. w parafii narzeczonej
3. w kościele, w którym będzie ślub
4. w archikatedrze

Mamy już wszystkie dokumenty zebrane akty chrztu bierzmowania świadectwa z religii ale nie wiemy gdzie z tym iść.
Może któraś z Was była w podobnej sytuacji i może mi pomóc?
Protokół sie podpisuje w tym kościele w którym będziecie brali ślub

Cytat:
Napisane przez Ostrowczanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy orientujecie się jak to jest z dniem skupienia w 5-tą niedzielę miesiąca?
Nie ma skupienia w 5-tą niedzielę miesiąca, bo rzadko się zdarza aby było ich 5 w miesiącu. Miejsca skupień są na tej stronie:
http://www.jadwiga.kuria.lublin.pl/i...a_narzeczonych
__________________
bandola18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 15:25   #1565
Miira
Zadomowienie
 
Avatar Miira
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 346
GG do Miira
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez Joasia*** Pokaż wiadomość
wsadza, nie wsadza do wody, ale zdjęcia zawsze są cudne
nie mogę sie swoich doczekać, ty pewnie też, a mamy jeszcze rok, ja ponad ty niecały już, niecały lepiej brzmi ;-)
masz racje, że "niecały" to tak lepiej brzmi jakoś napawa mnie to otuchą, że to już mniej niż rok. Ale jak zaczynaliśmy się interesować to był grudzień 2007 to dopiero było długo .... Joasia jakoś dotrwamy
__________________
I'm running from the light, running from the day to night
Miira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 18:39   #1566
katia0117
Zadomowienie
 
Avatar katia0117
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 611
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez *kaalinaa* Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny a ja się dziś zdołowałam bo się okazało, że w mojej parafii remontują główny ołtarz i na pewno nie skończą do października
Cytat:
Napisane przez Króliczka Pokaż wiadomość
Hej! Mam taki problem. Chcielibyśmy wziąć ślub w Kościele Akademickim KUL, tylko że żadne z nas nie jest z tej parafii. Wiem że potrzebna będzie licencja od własnego proboszcza, ale nie mamy zielonego pojęcia gdzie mamy sie udać na podpisanie protokołu. Słyszałam już cztery wersje!
1.w parafii któregoś z narzeczonych (obojętnie której)
2. w parafii narzeczonej
3. w kościele, w którym będzie ślub
4. w archikatedrze

Mamy już wszystkie dokumenty zebrane akty chrztu bierzmowania świadectwa z religii ale nie wiemy gdzie z tym iść.
Może któraś z Was była w podobnej sytuacji i może mi pomóc?
Protokol trzeba spisac w kosciele,w ktorym mam byc slub

Cytat:
Napisane przez Amira_2007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja juz kiedys prosiłam, ale jeszcze raz spróbuję: podeslijcie mi prosze umowę weselą (nie musi nazwy lokalu, ceny, oczywiscie bez nazwisk). Mój lokal nie ma umowy więc wole sama przedlozyć im korzystna dla mnie wersje. Mój adres e-mail seniorita_24@gazeta.pl

W kwestii przygotowań stanęło na tym, że sala jest (Kmicic), zadatek wpłaciłam. Oglądałam lokal tuż przed weselem i wszystko wygląda ładnie i elegancko bez żadnych baloników, złoceń, różowych wstawek itp. Stoły były dość bogato zastawione, ładnie udekorowane, w wazonach stały żywe kwiaty, osobno stał stół z owocami i gorącymi napojami. W jednej sali przygotowano miejsce dla 140 osób, w drugiej miały być tańce. Cały lokal jest pięknie wykończony, spójny stylistycznie, pokoje są przyjemne, jasne, z prostymi, eleganckimi meblami.
Ja nie mam tej umowy,ale moze wieczorem poprosze Tż'ta zeby mi zeskanowal i Ci podesle,bo w koncu to umowa z tego samego kolalu
Co do wygladu to ja jestem bardzo zadowolona,chociaz juz skatowalam ucho wlascicielowi,zeby firanki przyczepil.No i ogromne oczko wodne kopia A powiedz mi jeszcze(bo nie pamietam czy pytałam)Ile płacisz od osoby??
__________________
katia0117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 19:52   #1567
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez katia0117 Pokaż wiadomość
A masz może jakiś numer tel. do tej Pani Oli??
wysyłam na priva jakby co bo nie wiem czy wolno tak publicznie

Cytat:
Napisane przez niunka1985 Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczynyzapewne nie skojarzylescie ze ja juz tez PO i rowniez tydzien temu ale doszlam do wniosku ze teraz moge pare rzeczy polecic
-Zespol.MEGIDOBAND- sa niedoopisania naprawde,wszyscy goscie juz od pierwszego kawalka byli zachwyceni nie uslyszalam ani jednego zdania na nie
-Makijaz- MARTA BANACH malowala 7 kobiet w moim domku wszystkie mialy indywidualnie dobrane makijaze,kazda byla zachwycona i makojaz byl niesamowicie trwaly
Kamerzysta choc nie mam jeszcze wynikow jego pracy ale powiedziec moge napewno ze byl profesjonalista w 100% kazdy nam to mowila byl od P.Serafina
Fotograf z parczewa takze niesadze zeby sie przydal ale nazywa sie zbyszek Slowik tez pelen profesjonalizm a zarazem konkretny luz
Mam nadzieje ze komus to pomoze
to wszystkiego najlepszego i duzo radości i opowiedz nam troszke jak tam bylo oraz jakąs foteczke podeślij
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-26, 20:02   #1568
iwonka861
Rozeznanie
 
Avatar iwonka861
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 529
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

[quote=Joasia***;7991277]AVIS to świetny zespół, ale trzeba mieć szczeście i na dłuuugo przed weselem rezerwować ... ale chyba ty Iwonka masz w 2010 więc może jeszcze mają wolne tylko, że niestety drogo biorą

Hehe, pobieramy się we wrześniu 2009, ale i tak cena już mnie odstraszyła..
iwonka861 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 20:30   #1569
omikrona
Raczkowanie
 
Avatar omikrona
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Włodawa (kiedyś Lublin)
Wiadomości: 365
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez viki_22_83 Pokaż wiadomość
omikrona ja ślubuje 11 października wiec raczej to Ty bedziesz zdawa relacje a ja bede siedziec jak na szpilkach, co do piosenki to śmiało dzwon do pana z zespołu i dopytaj my ślepoty tak zrobilismy mimo ze ta piosenka widniała na liscie
a z ta podwyzka mnie zaskoczyłas, o dzieciach wiedziałam co nieco ze tak jest u mnie jest dwojka takich maluczkich i 3 własnie po 8 roku życia . Co do tortu to ja nie wiedziałam o tych gratisach jedynie mnie Pani pocieszyła ze w Ninie za ciasta i tort jedna z par wydała około 400zł.
Z wystrojem sali to tez niewesoło a kwiatki to chyba wiechcie trzeba zamowic no chyba ze te flakoniki to rurkowe . Albo podsune Ci pomysł zrobic stelarz tzw. brame z balonami zawsze to jakies urozmaicenie a nie przykrecane do ściany ( chyba) - moze nam dziewczyny podpowiedza jak mozna to zrobic badz gdzie kupic?
Na ile osób omikrona robisz u mnie z orkiestra kamerzysta staneło na 55 osobach. Mam nadzieje ze sie pomiescimy bo Pani mowi ze max 60 i tez scisk. ???
Dostałam już nowy numer telefonu do pana Tomka z zespołu (przeżyłam chwile grozy kiedy dzwoniłam na stary a tam tylko piski słyszałam) i pod koniec lipca będziemy ustalali co i jak.

Jeśli chodzi o NINĘ to widziałam fakturę sprzed paru dni wesela na o 80 osób i zapłacili razem z tortem 630 zł

Ja chyba kupię z pięć jakieś większych szklanych wazoników bo te małe czarne trochę mi sie nie podobają i tam po jednym jakimś większym kwiatku włożę. To juz mi doradzi kwiaciarka i oczywiście zobaczę jak z finansami będzie . Pod koniec lipca zajrzę tez do salon balon na czechowie bo przeciez to 5 min ode mnie żeby ewentualnie jakiś stroik kupić/wypożyczyć na tę dekorację nad nami w sali.

U mnie będzie ok 80 osób z orkiestrą, dlatego przy takiej ilości tańce będą w tej pierwszej sali gdzie na codzień jest barek i stoją stoliki.

Ech czas ucieka coraz szybciej, ciekawe czy krawcowa coś już ruszyła moją sukienkę - miała sie na początku lipca odezwać także czekam
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności a daje więcej światła"- A.J. Cronin
omikrona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 21:17   #1570
Rumianek:-)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 57
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez Króliczka Pokaż wiadomość
Hej! Mam taki problem. Chcielibyśmy wziąć ślub w Kościele Akademickim KUL, tylko że żadne z nas nie jest z tej parafii. Wiem że potrzebna będzie licencja od własnego proboszcza, ale nie mamy zielonego pojęcia gdzie mamy sie udać na podpisanie protokołu. Słyszałam już cztery wersje!
1.w parafii któregoś z narzeczonych (obojętnie której)
2. w parafii narzeczonej
3. w kościele, w którym będzie ślub
4. w archikatedrze

Mamy już wszystkie dokumenty zebrane akty chrztu bierzmowania świadectwa z religii ale nie wiemy gdzie z tym iść.
Może któraś z Was była w podobnej sytuacji i może mi pomóc?
He, he, skąd ja znam ten problem? Ponieważ też biorę ślub w kościele rektoralnym, a nie w parafialnym i jestem już po spisaniu protokołu, to mogę coś na ten temat podpowiedzieć.

Protokół podpisujecie w parafii Twojej lub Narzeczonego. Czasem mogą marudzić i próbować odesłać do drugiej, ale nie dawajcie się. W żadnym innym kościele nie możecie spisywać protokołu (niektórzy księża nie znają tych procedur).

Spiszecie protokół i dostaniecie kartkę na zapowiedzi. Po wygłoszonych zapowiedziach wracacie do tej parafii, w której spisywaliście protokół. Wtedy ksiądz wystawi Wam LICENCJĘ na kościół, w którym ma się odbyć ślub. Ponieważ kościół KULowski nie jest parafią, musicie pójść do kościoła/parafii, na terenie której on się znajduje (podejrzewam, że będzie chodziło o kościół garnizonowy, ale o to najlepiej zapytać w KULowskim któregoś z księży, np. kościoły znajdujące się na starówce, jak dominikanie, karmelici czy Duch mają za parafię katedrę). Ale ponieważ sama tak daleko jeszcze nie doszłam, to nie jestem pewna, czy w tym garnizonowym nie zjawiacie się dopiero w ostatnim tygodniu, tuż przed ślubem (najbardziej prawdopodobne). Dlatego trzeba wcześniej pójść do kościoła KULowskiego i ustalić datę i godzinę. Aha, pamiętajcie też o tzw. DELEGACJI na konkretnego księdza, który będzie udzielał Wam ślubu (gdyby był spoza parafii). Powodzenia, bo tego biegania jest dosyć sporo!
Rumianek:-) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-26, 23:21   #1571
Króliczka
Rozeznanie
 
Avatar Króliczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 562
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Dzięki serdeczne Rumianku!
Rzeczywiście będzie mnóstwo załatwiania. Ale teraz przynajmniej wiemy jak zacząć.
Wydaje mi się że parafią KUL-u jest katedra. Dzisiaj tam byłam i na tablicy ogłoszeń znalazłam coś takiego :

W przypadku ślubu zawieranego w innym kościele na terenie parafii archikatedralnej (np. akademickim KUL) wymagane jest otrzymanie tzw. DELEGACJI. Akt ślubu i wszystkie inne formalności w tym przypadku załatwiane są w parafii archikatedralnej wg wyżej wymienionych zasad.


Ślub najprawdopodobniej będzie dawał nam zaprzyjaźniony ojciec jezuita, który obecnie przebywa na misji, więc z tym też pewnie będzie trochę zachodu. Ale chyba warto... I tutaj moje kolejne pytanie- kto wystawia tę delegację?

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Króliczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 06:39   #1572
*kaalinaa*
Zadomowienie
 
Avatar *kaalinaa*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 076
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Dziewczyny mam mega doła pewnie już pisałam wcześniej, że właśnie w mojej parafii zaczął się remont głównego ołtarza. Byłam tam wczoraj żeby zobaczyć jak to wygląda i wygląda fatalnie . Zapytaliśmy księdza czy skończą do października ale nie dał nam konkretnej odpowiedzi tylko coś tam zaczął ściemniać . Na pewno nie skończą tego do końca roku bo to duże przedsięwzięcie, a ołtarz główny przecież nie jest mały Ołtarz wygląda fatalnie. Wielkie drewniane rusztowanie przykryte folią. Nie chcę nawet myśleć jak to będzie wyglądać na zdjęciach .... jestem załamana. Ja wiem, że to nie jest w całej uroczystości najważniejsze ale człowiek na ten dzień czekał całe życie, wymarzyłam sobie jak to będzie wyglądało. A poza tym płaci człowiek wielkie pieniądze żeby mieć piękną pamiątkę fotografowi, kamerzyście i co ja na tych zdjęciach będę mieć ... rusztowanie ???

Więc teraz myślimy nad zmianą kościoła tylko, że u TŻta odpada bo jego kościół jest w budowie a wierni gromadzą się w małej kaplicy. Myśleliśmy nad kościołem niedawno wybudowanym tylko nie wiem pod jakim wezwaniem jest bo jeszcze tam nie byliśmy, on jest obok stacji paliw na ul. Smorawińskiego na rogu przy skrzyżowaniu (po drugiej stronie ulicy jest stacja paliw, niedaleko reala). Może któraś z Wizażanek wie, o który mi kościół chodzi. Może któraś brała tam ślub, będzie brała albo była tam kiedyś na ślubie i może coś o tym kościele powiedzieć.

Za wszystkie informację z góry baardzo dziękuję, dziewczyny pomóżcie bo się podłamałam...
__________________
Kalina 9 lipca 2009 r
Hania 5 marca 2011 r


*kaalinaa* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 07:18   #1573
AgneseW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 5
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Chodzi Ci o taki nieduży Kościół przy Stacji safari? Chyba tak... Ten Kościól jest pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy. Jest to mój kościól parafialny Nieduży, sympatyczny, mimo iz nowy zrobiony naprawdę gustownie Możesz się wybrać tam w niedzielę na mszę i sama ocenić
AgneseW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 07:23   #1574
Edyś
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez *kaalinaa* Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam mega doła pewnie już pisałam wcześniej, że właśnie w mojej parafii zaczął się remont głównego ołtarza. Byłam tam wczoraj żeby zobaczyć jak to wygląda i wygląda fatalnie . Zapytaliśmy księdza czy skończą do października ale nie dał nam konkretnej odpowiedzi tylko coś tam zaczął ściemniać . Na pewno nie skończą tego do końca roku bo to duże przedsięwzięcie, a ołtarz główny przecież nie jest mały Ołtarz wygląda fatalnie. Wielkie drewniane rusztowanie przykryte folią. Nie chcę nawet myśleć jak to będzie wyglądać na zdjęciach .... jestem załamana. Ja wiem, że to nie jest w całej uroczystości najważniejsze ale człowiek na ten dzień czekał całe życie, wymarzyłam sobie jak to będzie wyglądało. A poza tym płaci człowiek wielkie pieniądze żeby mieć piękną pamiątkę fotografowi, kamerzyście i co ja na tych zdjęciach będę mieć ... rusztowanie ???

Więc teraz myślimy nad zmianą kościoła tylko, że u TŻta odpada bo jego kościół jest w budowie a wierni gromadzą się w małej kaplicy. Myśleliśmy nad kościołem niedawno wybudowanym tylko nie wiem pod jakim wezwaniem jest bo jeszcze tam nie byliśmy, on jest obok stacji paliw na ul. Smorawińskiego na rogu przy skrzyżowaniu (po drugiej stronie ulicy jest stacja paliw, niedaleko reala). Może któraś z Wizażanek wie, o który mi kościół chodzi. Może któraś brała tam ślub, będzie brała albo była tam kiedyś na ślubie i może coś o tym kościele powiedzieć.

Za wszystkie informację z góry baardzo dziękuję, dziewczyny pomóżcie bo się podłamałam...

cześć Dziewczyny
Mam na imię Edyta i biorę ślub 18 października 2008 czyli tego samego dnia co Kaalinaa.
Z forum jestem od lutego zeszłego roku nie wiem czy pamiętacie jeszcze Jolinka, ale to właśnie ona mnie zaraziła wizażem Dzięki wszystkim wyczytanym informacjom dość sprawnie poszło nam załatwianie wszystkich spraw. Wybraliśmy:
sala weselna: Labirynt w Świdniku
fotograf: p. Zomer
kamerzysta: p. Serafin
orkiestra: Grawit
Teraz rozmyślamy gdzie zamówić ciasto i wybieramy właśnie garderobę dla nas.


Kaalinaa kościół o którym piszesz jest na ul. Milenijnej 7 pw. Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy proboszczem jest ks. Adam Wełna. My właśnie tam bierzemy ślub mamy zarezerwowaną godz. 16. Jak się zapisywaliśmy (ale to było pół roku temu) to byliśmy jedyną parą.


Mam pytanko, czy nie macie może namiarów na kogoś kto wynajmuje bryczki na ślub?????
Edyś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 07:48   #1575
*kaalinaa*
Zadomowienie
 
Avatar *kaalinaa*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 076
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez AgneseW Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o taki nieduży Kościół przy Stacji safari? Chyba tak... Ten Kościól jest pod wezwaniem NMP Nieustającej Pomocy. Jest to mój kościól parafialny Nieduży, sympatyczny, mimo iz nowy zrobiony naprawdę gustownie Możesz się wybrać tam w niedzielę na mszę i sama ocenić
Cytat:
Napisane przez Edyś Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny
Mam na imię Edyta i biorę ślub 18 października 2008 czyli tego samego dnia co Kaalinaa.
Z forum jestem od lutego zeszłego roku nie wiem czy pamiętacie jeszcze Jolinka, ale to właśnie ona mnie zaraziła wizażem Dzięki wszystkim wyczytanym informacjom dość sprawnie poszło nam załatwianie wszystkich spraw. Wybraliśmy:
sala weselna: Labirynt w Świdniku
fotograf: p. Zomer
kamerzysta: p. Serafin
orkiestra: Grawit
Teraz rozmyślamy gdzie zamówić ciasto i wybieramy właśnie garderobę dla nas.


Kaalinaa kościół o którym piszesz jest na ul. Milenijnej 7 pw. Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy proboszczem jest ks. Adam Wełna. My właśnie tam bierzemy ślub mamy zarezerwowaną godz. 16. Jak się zapisywaliśmy (ale to było pół roku temu) to byliśmy jedyną parą.


Mam pytanko, czy nie macie może namiarów na kogoś kto wynajmuje bryczki na ślub?????
Dzięki dziewczyny chodzi mi właśnie o ten kościół. Pojedziemy dzisiaj z TŻ zobaczymy co i jak, ech a miało być tak pięknie a już zaczynają się schody... no ale nic to trzeba działać.
__________________
Kalina 9 lipca 2009 r
Hania 5 marca 2011 r


*kaalinaa* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 07:51   #1576
gosia j.
Rozeznanie
 
Avatar gosia j.
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 703
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez Króliczka Pokaż wiadomość

Ślub najprawdopodobniej będzie dawał nam zaprzyjaźniony ojciec jezuita, który obecnie przebywa na misji, więc z tym też pewnie będzie trochę zachodu. Ale chyba warto... I tutaj moje kolejne pytanie- kto wystawia tę delegację?

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Delegację wystawia proboszcz. Bo tylko on oficjalnie może udzielić ślubu. Wystarczy pojść do kancelarii i podać imię i nazwisko księdza, który będzie udzielał ślubu. I tyle.
__________________
Nasz Tymuś wyskoczył 12 kwietnia
Wojtuś pokazał się na świecie 22 stycznia

gosia j. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 08:04   #1577
Króliczka
Rozeznanie
 
Avatar Króliczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 562
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez gosia j. Pokaż wiadomość
Delegację wystawia proboszcz. Bo tylko on oficjalnie może udzielić ślubu. Wystarczy pojść do kancelarii i podać imię i nazwisko księdza, który będzie udzielał ślubu. I tyle.
Dziękuje Gosiu!
Tyle papierków, więc pewnie trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami... Czasem mam wątpliwości czy damy radę...
Króliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 08:52   #1578
Joasia***
Rozeznanie
 
Avatar Joasia***
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Wiadomości: 822
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez Edyś Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny
Mam na imię Edyta i biorę ślub 18 października 2008 czyli tego samego dnia co Kaalinaa.
Z forum jestem od lutego zeszłego roku nie wiem czy pamiętacie jeszcze Jolinka, ale to właśnie ona mnie zaraziła wizażem Dzięki wszystkim wyczytanym informacjom dość sprawnie poszło nam załatwianie wszystkich spraw. Wybraliśmy:
sala weselna: Labirynt w Świdniku
fotograf: p. Zomer
kamerzysta: p. Serafin
orkiestra: Grawit
Teraz rozmyślamy gdzie zamówić ciasto i wybieramy właśnie garderobę dla nas.


Kaalinaa kościół o którym piszesz jest na ul. Milenijnej 7 pw. Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy proboszczem jest ks. Adam Wełna. My właśnie tam bierzemy ślub mamy zarezerwowaną godz. 16. Jak się zapisywaliśmy (ale to było pół roku temu) to byliśmy jedyną parą.


Mam pytanko, czy nie macie może namiarów na kogoś kto wynajmuje bryczki na ślub?????
Edyta, witamy na naszym forum, fajnie że się dołączyłaś
Joasia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 09:00   #1579
Amira_2007
Rozeznanie
 
Avatar Amira_2007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 914
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez katia0117 Pokaż wiadomość
Protokol trzeba spisac w kosciele,w ktorym mam byc slub


Ja nie mam tej umowy,ale moze wieczorem poprosze Tż'ta zeby mi zeskanowal i Ci podesle,bo w koncu to umowa z tego samego kolalu
Co do wygladu to ja jestem bardzo zadowolona,chociaz juz skatowalam ucho wlascicielowi,zeby firanki przyczepil.No i ogromne oczko wodne kopia A powiedz mi jeszcze(bo nie pamietam czy pytałam)Ile płacisz od osoby??
Wesele mam 25.07.2009, oprócz sali mam umówionego fotografa http://www.andfotostudio.com/, wstępnie kamerzystę, moja koleżanka jest kosmetyczka i wizażystką więc pewnie ona mnie umaluje i wypielęgnuje przed ślubem, nie wiem gdzie sie uczeszę i nie mam zespołu. Kościół to najprawdopodobniej będzie moja parafia szkolna Św. Józef na LSMie.
W Kmicicu umówiliśmy sie na 140 zł za osobę z dekoracja sali, bez ciast i z napojami w cenie.
Mój Narzeczony oglądał wczoraj gotową sale i podobała mu się bardziej niż na zdjęciach, ostatnio byłam sama i mógł obejrzeć tylko to co obfotografowałam. Nie podobają mu się krzesła, ale mają być na nie założone pokrowce (w cenie).
Kilka zdjęć do obejrzenia http://seniorita24.fotosik.pl/albumy/418526.html
Katia gdzie to oczko kopią, obok nowego parkingu po lewej stronie?
BTW dzięki wielkie za umowę, na razie dostałam jedna od Asi
Amira_2007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-27, 09:03   #1580
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez *kaalinaa* Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam mega doła pewnie już pisałam wcześniej, że właśnie w mojej parafii zaczął się remont głównego ołtarza. Byłam tam wczoraj żeby zobaczyć jak to wygląda i wygląda fatalnie . Zapytaliśmy księdza czy skończą do października ale nie dał nam konkretnej odpowiedzi tylko coś tam zaczął ściemniać . Na pewno nie skończą tego do końca roku bo to duże przedsięwzięcie, a ołtarz główny przecież nie jest mały Ołtarz wygląda fatalnie. Wielkie drewniane rusztowanie przykryte folią. Nie chcę nawet myśleć jak to będzie wyglądać na zdjęciach .... jestem załamana. Ja wiem, że to nie jest w całej uroczystości najważniejsze ale człowiek na ten dzień czekał całe życie, wymarzyłam sobie jak to będzie wyglądało. A poza tym płaci człowiek wielkie pieniądze żeby mieć piękną pamiątkę fotografowi, kamerzyście i co ja na tych zdjęciach będę mieć ... rusztowanie ???

Więc teraz myślimy nad zmianą kościoła tylko, że u TŻta odpada bo jego kościół jest w budowie a wierni gromadzą się w małej kaplicy. Myśleliśmy nad kościołem niedawno wybudowanym tylko nie wiem pod jakim wezwaniem jest bo jeszcze tam nie byliśmy, on jest obok stacji paliw na ul. Smorawińskiego na rogu przy skrzyżowaniu (po drugiej stronie ulicy jest stacja paliw, niedaleko reala). Może któraś z Wizażanek wie, o który mi kościół chodzi. Może któraś brała tam ślub, będzie brała albo była tam kiedyś na ślubie i może coś o tym kościele powiedzieć.

Za wszystkie informację z góry baardzo dziękuję, dziewczyny pomóżcie bo się podłamałam...
Tak jak AgneseW napisała jest to z pewnością kościół NPM Nieustającej Pomocy... Tez moja parafia
Kościółek też mi się bardzo podoba. W środku nie jest ogromny - przynajmniej goście na ślubie nie są rozproszeni po całym kościele i nie chowają się gdzieś za ławkami. Wg mnie kościół jest śliczny... Nie ma w nim tez tak dużo ślubów udzielanych, więc z pewnością nie będzie problemu z zajęciem jakiejś interesującej godziny. Ja np ślub mam 6 września i w ten dzień ślub mamy tylko my... więc nie będzie kłopotów z tym, że jedna para jeszcze nie wyszła z kościoła a już czeka druga.
Wybierz się w niedzielę na mszę, więc sama go ocenisz...
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 09:27   #1581
Joasia***
Rozeznanie
 
Avatar Joasia***
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Wiadomości: 822
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez Amira_2007 Pokaż wiadomość
Wesele mam 25.07.2009, oprócz sali mam umówionego fotografa http://www.andfotostudio.com/, wstępnie kamerzystę, moja koleżanka jest kosmetyczka i wizażystką więc pewnie ona mnie umaluje i wypielęgnuje przed ślubem, nie wiem gdzie sie uczeszę i nie mam zespołu. Kościół to najprawdopodobniej będzie moja parafia szkolna Św. Józef na LSMie.
W Kmicicu umówiliśmy sie na 140 zł za osobę z dekoracja sali, bez ciast i z napojami w cenie.
Mój Narzeczony oglądał wczoraj gotową sale i podobała mu się bardziej niż na zdjęciach, ostatnio byłam sama i mógł obejrzeć tylko to co obfotografowałam. Nie podobają mu się krzesła, ale mają być na nie założone pokrowce (w cenie).
Kilka zdjęć do obejrzenia http://seniorita24.fotosik.pl/albumy/418526.html
Katia gdzie to oczko kopią, obok nowego parkingu po lewej stronie?
BTW dzięki wielkie za umowę, na razie dostałam jedna od Asi
Fajny ten Kmicic, mają dużą salę do tańczenia...byliśmy tam kiedyś, bodajże w czerwcu zeszłego roku jak budowali/dobudowywali nie wiem bo nie było możliwości wejścia do środka bo zamknięte, nikogo nie było po prostu i zniechęciło to mojego Tż co z zewnątrz było... mi się podobało nawet, po prostu wyobraziłam sobie jak będzie potem, no i chyba źle zrobiłam że go posłuchałam i po obejrzeniu twoich zdjęć żałuje bardzo, że nie postawiłam na swoim, ale już przepadło, umowa podpisana i tzreba się cieszyć tym co się ma
W naszym lokalu (Korona) niestety sala do tańczenia aż taka wielka nie jest i się troszkę tym martwię, bo będziemy miec 140/150 os (lokal jest do 180) ale jak mówi mój tż ja się to na zapas zawsze martwię i powinnam wyluzować....jak się nie zmieszczą to będa tanczyc przy drzwiach wejsciowych kolo recepcji a tam zaraz obok jest tez mala salka przy barku więc może jakoś da rade....wiem na pewno że im tam poprzestawiam he he stól na ciasta, kawe czy wiejski stół bo jak byliśmy ostatnio to mi sie to nie podobało... W ogóle jak bywałam na weselach gdzie ciasto stało gdzies tam hen z boku to widziałam że nie szło, wiec zażycze sobie na stołach, wtedy zwiększy mi to miejsce do tanczenia bo upchnę tam zespół w tym miejscu tych ciast i reszty...bo akurat jest tam taki kąt...ale się rozpisałam
Mamy zespół (Flash Dance), fotografa (P. Zomer) i teraz załatwiamy kamerzyste ale jakos trudno nam się zebrać i do Lublina pojechać, mieliśmy zrobić to dzis wieczorkiem ale wątpie, po cieżkim tyg pracy jakoś nie chce nam się 3 godz w samochodzie spędzić...

Aha i jeszcze jedno, jako że zmieniliśmy lokal, to został nam termin w innym do odsprzedania, wolę tak niż iść do właścicielki i błagać o oddanie zaliczki (kto wie, pewnie by nie chciała oddać) więc dziewczyny szukające terminu na 2009 rok, mam super termin mianowicie

27 czerwca 2009

sala jest w Świdniku, pomieści do 180osób. Więcej szczegółów na priv, aha zależy nam tylko na odzyskaniu zaliczki czyli 1000zł.

Edytowane przez Joasia***
Czas edycji: 2008-06-27 o 09:34 Powód: dopisek
Joasia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 10:52   #1582
Miira
Zadomowienie
 
Avatar Miira
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 346
GG do Miira
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez Edyś Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny
Mam na imię Edyta i biorę ślub 18 października 2008 czyli tego samego dnia co Kaalinaa.
Z forum jestem od lutego zeszłego roku nie wiem czy pamiętacie jeszcze Jolinka, ale to właśnie ona mnie zaraziła wizażem Dzięki wszystkim wyczytanym informacjom dość sprawnie poszło nam załatwianie wszystkich spraw. Wybraliśmy:
sala weselna: Labirynt w Świdniku
fotograf: p. Zomer
kamerzysta: p. Serafin
orkiestra: Grawit
Teraz rozmyślamy gdzie zamówić ciasto i wybieramy właśnie garderobę dla nas.
Witamy witamy Widzę, że macie ten sam zespół co my musisz koniecznie napisać jak się spisali Oni grali u mojego brata i jakoś nam się spodobało i też ich wzięliśmy
__________________
I'm running from the light, running from the day to night
Miira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 11:29   #1583
Edyś
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Dzięki za miłe przyjęcie)
Miira co do zespołu to ja też w ten sam sposób wybrałam. My byliśmy w zeszłym roku starszymi na weselu gdzie grali i właśnie nam się podobało. A jak zorganizowali nazwijmy to "wspólny aerobik" podczas oczepin to boki zrywaliśmy ze śmiechu. Ale muszę powiedzieć że byłam też kilka lat wcześniej jeszcze na dwóch weselach z zespołem Grawit i wtedy mi się trochę nie podobało bo mieli za długie przerwy. Oczywiście podczas podpisywania umowy powiedziałam o tym i usłyszałam odpowiedź żeby im na bieżącą mówić jeśli uznamy że coś jest nie tak. Ale powtarzam to doświadczenia sprzed kilku lat, w zeszłym roku było fajnie.

Dziewczynki ponawiam swoje pytanko - czy nie ma ktoś namiarów na osobę, która ma bryczkę do ślubu?
Edyś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 11:42   #1584
Ostrowczanka
Zakorzenienie
 
Avatar Ostrowczanka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 500
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

WYNAJEM BRYCZEK NA ŚLUBY
tel. 0-509-742-216
  • posiadamy w ofercie bryczki od 4 do 10-cio osobowych
  • proponowana trasa przejazdu: dom – kościół/USC – miejsce wesela, możliwość zamówienia bryczki przed uroczystością – do zdjęć
  • cena: od 600 zł (zależna od terminu i długości trasy przejazdu)


Znalazłam coś takiego.
__________________
Męczymy się razem od....

Wszystko można, co nie można - byle z cicha, i z ostrożna.
Ostrowczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 12:19   #1585
Miira
Zadomowienie
 
Avatar Miira
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 346
GG do Miira
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez Edyś Pokaż wiadomość
Dzięki za miłe przyjęcie)
Miira co do zespołu to ja też w ten sam sposób wybrałam. My byliśmy w zeszłym roku starszymi na weselu gdzie grali i właśnie nam się podobało. A jak zorganizowali nazwijmy to "wspólny aerobik" podczas oczepin to boki zrywaliśmy ze śmiechu. Ale muszę powiedzieć że byłam też kilka lat wcześniej jeszcze na dwóch weselach z zespołem Grawit i wtedy mi się trochę nie podobało bo mieli za długie przerwy. Oczywiście podczas podpisywania umowy powiedziałam o tym i usłyszałam odpowiedź żeby im na bieżącą mówić jeśli uznamy że coś jest nie tak. Ale powtarzam to doświadczenia sprzed kilku lat, w zeszłym roku było fajnie.

Dziewczynki ponawiam swoje pytanko - czy nie ma ktoś namiarów na osobę, która ma bryczkę do ślubu?
o taaaak wspólny aerobik to było świetne a jak Pan prowadzący zrobił taniec brzucha to dosłownie wszyscy leżeli na ziemi ze śmiechu

Dziewczyny zaczęłam robić album dla rodziców narazie zrobiłam pierwsze 3 strony, bo kupe czasu musiałam poświęcić na szukanie obrazków i czcionek fajnych. Te misie Tatty Teddy po prostu są taakie śliczne
__________________
I'm running from the light, running from the day to night
Miira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 12:41   #1586
Gosiaczek 82
Raczkowanie
 
Avatar Gosiaczek 82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 220
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Dla tych ktore poszukuja siper rewelacyjnego zespolu koszt na ten rok za 2 dni to 2200 z ł, nie wiem jak na przyszly.naprawde zespol rewelacyjny, graja a nie puszczaja, jest to 3 chlopakow po muzykologii, graja na conajmniej dwoch instrumentach kazdy i spiewaja.Oczepiny robia takie ze my lezelismy ze smiechu z reszta gosci, sa orginalni szczerze powiemwAM ZE BYLAM NA WIELU WESELACH I NA ZADNYM TAKIEJ ZABAWY NIE WIDZIALAM .tO JEST NUMER DO JEDNEGO Z CHLOPAKOW.Grzegorz Serewa : 0-508-372-173 zespól nazywa sie Sekret.
Plecam grali u mnie i wszyscy mlodzi ludzie planujacy cos w przyszlosci brali od nich namairy.
Kolejna osoba ktorej zapomnialam polecic a zdecydowania na to zasluguje to krawcowa ktora szyla moja suknie, po piewsze ze wygladala jak orginal tylko roznila sie jena rzecza:....
cena w salonie kosztowala 2850 u niej zapacilam 1300 zł. nazywa sie Małgorzata Kobuz salon z sukniami ma w Puławch, skonczyla studia w tym kierunku i specjalizuje sie w szyciu sukien slubnych i wieczorowych, juz na dniach powina byzcalozona stronka jej firmy to jej numer 0- 694-282-966, jak wpiszecie w gogle to adres salonu sie pokaze.bardzo mila , mloda dziewczyna.Polecam.iola mozesz dopisac te dwie pozycje do listy.Buziaczki dziewczynki jakos nie moge przestac tu zagladac, tu os sie dzieje na zonkach drentwo
Gosiaczek 82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 13:14   #1587
Amira_2007
Rozeznanie
 
Avatar Amira_2007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 914
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez Joasia*** Pokaż wiadomość
27 czerwca 2009

sala jest w Świdniku, pomieści do 180osób. Więcej szczegółów na priv, aha zależy nam tylko na odzyskaniu zaliczki czyli 1000zł.
Joasiu napisz na PW jaki to lokal itp. - moja znajoma ze Świdnika będzie robić wesele w przyszłym roku więc jak będzie szukać sali to jej podeśle namiary na ciebie.
Amira_2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 16:39   #1588
karolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 64
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Hej dziewczyny
Słyszałyście jakieś zabobony odnośnie brania ślubu 29?? Właśnie jesteśmy w trakcie ustalania daty ślubu i oczywiście każdy ma swoje racje (
karolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 17:33   #1589
katia0117
Zadomowienie
 
Avatar katia0117
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 611
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Cytat:
Napisane przez karolada Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Słyszałyście jakieś zabobony odnośnie brania ślubu 29?? Właśnie jesteśmy w trakcie ustalania daty ślubu i oczywiście każdy ma swoje racje (
Hehe nie rozumiem za bardzo...jakie znowu zabobony?
Naprawde zyjemy w XXI wieku,więc czasy czarownic i innych magii juz dawno się skończyły
Ja mam slub 20.09 i co?też powinnam się bać,że data jakaś nie teges i przypał będzie???
__________________
katia0117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-27, 18:03   #1590
karolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 64
Dot.: Lubelskie Panny Młode cz. III

Mi to szczerze jest rybka kiedy bo w to nie wierze ale mama mojego przyszłego ma jakies sprzeciw i dlatego się pytam o co z ta data chodzi
karolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.