Wrześniowo-październikowe mamusie 2007 - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-15, 14:15   #1561
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość

Sylwia-zuza...jade do Ciebie na kawę
Ja też, ja też! Sylwia, narobiłaś mi ochotę na tą z cynamonkiem
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 14:18   #1562
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez joasiah Pokaż wiadomość
dziewczyny czy wy macie rozstepy??
bo ja sie przerazilam obejrzalam swoj tylek i masakra
i pod kolanami się zrobily
jak ja bede wygladac
Ja mam "stare" rozstępy, z czasów dojrzewania, nowe póki co się nie pojawiły.


Cytat:
Napisane przez motylek78 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny, nie pisalam bo ostatnim czasy mialam dola.
Motylku, trzymaj się ciepło .


Cytat:
Napisane przez ebena Pokaż wiadomość
Rozstępy często są dziedziczne i nic nie pomoże-żadne smarowanie.
Być może są dziedziczne, nie mam pojęcia , ja jednak wolę dmuchać na zimne i mieć spokojne sumienie, że zrobiłam w tej kwestii wszystko, co mogłam zrobić, a nie zastanawiać się później, co by było, gdybym jednak zadbała o skórę. I żałować, że tego nie zrobiłam.


Cytat:
Napisane przez Katarzynka77 Pokaż wiadomość
A ja postanowiłam się Wam wreszcie pochwalić jak wyglądam z brzuszkiem

To zdjęcie jest sprzed ok. 3 tygodni.
Bardzo ładnie wyglądasz, Katarzynko .


Cytat:
Napisane przez edytkap Pokaż wiadomość
Dostałam skierowanie na karową. Jutro o 8 mam być na miejscu. Skoro mus to mus. nie jem wcale tak duzo słodyczy. Napewno nie więcej niz przed ciąża. Jakoś tak się ostatnio kiepsko dzieje ze mna.
Edytko, jestem pewna, że wszystko będzie dobrze .


Cytat:
Napisane przez enya Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam okropnego doła
Byłam dzisiaj na usg i dziecuszko zdrowe ale...nie chciało znów pokazać tak zupełnie co tam ma między nóżkami. Lekarka mówi że raczej chłopiec ale nie jest pewna. I tak mi sie jakoś smutno zrobiło że wszyscy już wiedzą tylko ja nie mogę wiedzieć. A następne badanie usg to podobno dopiero pod sam koniec ciąży...
Enyu, nie przejmuj się, najwyżej będziesz miała fantastyczną niespodziankę .


Cytat:
Napisane przez enya Pokaż wiadomość
A powiedzcie ile razy do tej pory miałyście usg? ja już 3 razy a jestem w 25 tygodniu
Pierwsze USG miałam w 7 t.c. ze względu na plamienie, drugie ok. 12 t.c., trzecie (3D / 4D) w 20 t.c., czwarte - w 22 t.c.
Kolejne mam zaplanowane na 32 t.c.


Cytat:
Napisane przez enya Pokaż wiadomość
Do tego wszystkiego dołożyło sie to że mam już 8 kg na plusie i nie umiem się pogodzić ze sobą taką gruuuba
Co prawda kobiety w ciąży są pod szczególną ochroną, ale...

Proszę nie wypisywac bzdur, wszystkie jesteśmy piękne i ponętne, niezależnie od tego ile przybrałyśmy na wadze. Koniec i kropka .
Ja przytyłam ok. 11 kg (29 t.c.) i nigdy nie należałam do chudzielców. Odżywiam się normalnie, a nawet lepiej niż przed ciążą, bo zdrowiej i regularniej. Do końca 4 miesiąca nie mogłam nawet patrzeć na słodycze. Smażonych potraw jadam bardzo mało, bo po pierwsze ich nie lubię, a po drugie nie mam woreczka żółciowego i w związku z tym nieco kulejące trawienie tłuszczy.
Chodzę, spaceruję, ale nie uprawiam żadnych sportów, bo w dalszym ciągu nie mogę się forsować. Na basen nie chodzę, ponieważ boję się, że ktoś mnie kopnie, a na dodatek mam bakterie w moczu i nie chcę sprawy pogarszać.

Pomijając obrzęki, które towarzyszą mi od kilku tygodni i to cholerne kłucie w pachwinie / wzgórku łonowym (wczoraj na zajęciach w szkole rodzenia położna powiedziała, że to chyba nie jest ucisk na nerw kulszowy, bo ten niemal zawsze zaczyna się od pośladka, ale "rozchodzenie się" spojenia łonowego i że ona też miała takie bóle w drugiej ciąży), czuję się super . Atrakcyjnie i szalenie kobieco . Często słyszę komplementy od obcych osób, a mąż jest wprost zachwycony i mówi, że mu będzie troszkę brakować tego brzuszka we wrześniu .


Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Dzisiaj pierwszy dzień na zwolnieniu i do pracy wrócę w marcu 2008 r. Wykorzystuję przepisy na maksa i będę z dzidzią, aż do 6 miesiąca.
Miłego odpoczynku, Ivy .


Przesyłam Wam uściski i życzę miłego weekendu!

demonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 17:14   #1563
motylek78
Rozeznanie
 
Avatar motylek78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 720
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Sylwia ale mi narobilas smaka na ta kawke mrozona. Akurat super napoj na te upaly , ktore mam tutaj od 3 dni. Dzis wieczorkiem sobie taka zrobie tylko musze zamrozic kostki lodu .
Dzisiaj mialam robic knedle z morelami i nawet juz pojechalam po morele ale potem tak sie zmeczylam ta podroza ,ze mi przeszla ochota i w koncu zrobie jutro a do obiernia ziemniakow na ciasto zatrudnie meza bo ja tego bardzo nie lubie robic.
Demoniku dziekuje za wsparcie.
Pysiu i inne ewentualnie zainteresowanie dziewczyny podaje wam przepis na Smietanowiec . Przepis pochodzi z kasiazki "103 ciasta siostry Anastazji".

Biszkopt.
Skladniki na tortownice o wymiarach 26 cm: 6 jaj, 1 szklanka cukru krysztalu, 1 szklanka maki tortowej, 1 plaska lyzeczka proszku do pieczenia.
Wykonanie: bialka ubic na sztywno ,dodac cukier i zoltka. Dodac make zmieszna z proszkiem do pieczenia. Wylac na forme do pieczenia i piec w temperaturze 160-180 °C okolo 30-40 min. Zostawic biszkopt do ostygniecia i nie wyjmowac z formy.

Masa smietankowa.
Skladniki: 4 galaretki -rozne kolory, 1 szklanka cukru krysztalu, 1/4 szklanki slodkiego mleka,3 szklanki jogurtu naturalnego, 1/2 litra kwasniej smietany, 2 lyzki cukru pudru, cukier waniliowy (ja dalam pol opakowania), 3 lyzki zelatyny.
Wykonanie: Galaretki rozpuscic osobno wedlug przepisu i gdy stezeja pokoroic w kostke. Cukier krysztal i waniliowy rozpuscic w mleku i leciutko podgrzac. Zelatyne rozpuscic w 4 lyzkach wody i polaczyc z mlekiem i cukrem. Smietane ubic z cukrem pudrem. Dodac jogurt, mleko z zelatyna i jeszcze przez minutke ubic na najnizszych obrotach mikserem. Dodac do masy pokrojone galaretki i jak ktos chce to mozna dodac jeszcze sezonowe owoce. Wszystko razem wymieszac dokladnie i wylac cala mase na ostudzony biszkopt w tortownicy a nastepnie wsadzic do lodowki. Najlepiej zrobic ciastko na wieczor to bedzie mialo czas dobrze sie schlodzic do rana.
Smacznego!

Moje uwagi. Nastepnym razem dam lyzke wiecej zelatyny niz podalam w przepisie ,gdyz wydaje mi sie ,ze konsystencja tej masy smiertankowej nie "sciela" mi sie jak nalezy.
Dolanczam zdjecie mojego ciastka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tort.jpg (119,3 KB, 27 załadowań)
motylek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 17:32   #1564
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez myycha Pokaż wiadomość
zazdroszcze ci... moze gdyby ten moj byl ze mna a nie 700km ode mnie to latwiej byloby mi go tresowac... jak mu wytlumaczylam, ze nie chce zeby tak na mnie mowil... to stwierdzil, ze to normalne ze tyje.. i powiedzial ze nic wiecej nie bedzie mowil... moge go zabic?
No to za co chcesz go zabić ? No przecież stwierdził, że to normalne. Współczuję, że tak daleko od siebie jesteście.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-15, 21:51   #1565
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Kawa Sylwii-Zuzy + śmietanowiec Motylka =

Dziewczyny, jesteście niemożliwe! Jutro wypróbuję kawkę, ze śmietanowcem zawrę bliższą znajomość, jak już będę odpoczywać na zwolnieniu .

Dobranoc!

demonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-16, 08:34   #1566
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
No to za co chcesz go zabić ? No przecież stwierdził, że to normalne. Współczuję, że tak daleko od siebie jesteście.
kochana chce go zabic za to, ze sie obrazil i stwierdzil ze juz nic nie bedzie mowil... czasem mysle, ze to on jest jest w ciazy nie ja ... jestem mniej przewrazliwiona na swoim punkcie niz on.. ehhh... ...
myycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-16, 09:40   #1567
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Smile Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość
Enyu, nie przejmuj się, najwyżej będziesz miała fantastyczną niespodziankę .
Pierwsze USG miałam w 7 t.c. ze względu na plamienie, drugie ok. 12 t.c., trzecie (3D / 4D) w 20 t.c., czwarte - w 22 t.c.
Kolejne mam zaplanowane na 32 t.c.
Co prawda kobiety w ciąży są pod szczególną ochroną, ale...
Proszę nie wypisywac bzdur, wszystkie jesteśmy piękne i ponętne, niezależnie od tego ile przybrałyśmy na wadze. Koniec i kropka .
Ja przytyłam ok. 11 kg (29 t.c.) i nigdy nie należałam do chudzielców. Odżywiam się normalnie, a nawet lepiej niż przed ciążą, bo zdrowiej i regularniej. Do końca 4 miesiąca nie mogłam nawet patrzeć na słodycze. Smażonych potraw jadam bardzo mało, bo po pierwsze ich nie lubię, a po drugie nie mam woreczka żółciowego i w związku z tym nieco kulejące trawienie tłuszczy.
Chodzę, spaceruję, ale nie uprawiam żadnych sportów, bo w dalszym ciągu nie mogę się forsować. Na basen nie chodzę, ponieważ boję się, że ktoś mnie kopnie, a na dodatek mam bakterie w moczu i nie chcę sprawy pogarszać.
,czuję się super . Atrakcyjnie i szalenie kobieco . Często słyszę komplementy od obcych osób, a mąż jest wprost zachwycony i mówi, że mu będzie troszkę brakować tego brzuszka we wrześniu .
Demoniku to tak samo jak ja: też do niedawna nie mogłam wogóle słyszeć o słodyczach i wogóle nie jadłam zbyt wiele....( no to się troszkę zmieniło ostatnimi czasy ale i tak nie mam pojęcia skąd te kilogramy wszystkie!!!!
Po prostu przerażająca jest myśl że jeszcze trochę nam zostało czasu do porodu a nie wiadomo z jaką prędkością będzie mi przybywać kilosków....
Ja wczoraj ubrałam się troszkę bardziej kobieco, dopracowałam makijażyk no i też słyszałam baaaaardzo dużo komplementów od znajomych i nie tylko także myślę że najważniejsze jest nasze nastawienie i podejście do nas samych. Gdy czujemy się źle i nieatrakcyjnie to tak jakbyśmy podświadomie to wszystkim wokoło wmawiały i oni zacznają tak myśleć i nas postrzegać. Dlatego grunt to pozytywne myślenie! ( swoją drogą nie jest to wcale takie proste no ale można się starac
enya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-16, 09:44   #1568
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Cool Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

ojjjjj motylku jak przeczytałam ten przepisik no i jeszcze zdjęcie.... i jak tutaj trzymać dietę.....
enya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-16, 11:41   #1569
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Exclamation Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Nadrabiam zaległości

1. Mam 28 lat - to oczywiście moje pierwsze dzieciątko;

2. W 23 tc mam prawie 7 kg na + ;

3. Też jeszcze nie nie znam płci i przyznam, że też mnie już troszkę już to drażni ... że prawie wszyscy już znają, a ja jeszcze nie...
We wtorek idę do lekarza, mam nadzieję,że się dowiem tym razem...
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-16, 11:59   #1570
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość

3. Też jeszcze nie nie znam płci i przyznam, że też mnie już troszkę już to drażni ... że prawie wszyscy już znają, a ja jeszcze nie...
We wtorek idę do lekarza, mam nadzieję,że się dowiem tym razem...
Witam w klubie rozdrażnionych
enya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-16, 12:42   #1571
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

hej, czasem moze lepiej nie znac plci. Moja kolezanka w 5-tym miesiacu sie dowiedziala ze bedzie miala dziewczynke. Bardzo bardzo sie ucieszyla, bo chciala dziewczynke. Nakupila ciuszkow rozowych, itp. Na kolejnym USG w 7 mies. lekarz potwierdzil ze to dziewczynka a za chwile, o jednak nie...tu sa jaderka i penis I jak tu ufac lekarzom Ja mam miec podobno synka...zobaczymy
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-16, 14:03   #1572
szmidtka
Raczkowanie
 
Avatar szmidtka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 94
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez enya Pokaż wiadomość
Trzymam mocno kciuki żeby Tobie się udało na USG i żeby szkrabek się "ujawnił"
Dzięki
__________________
Dzieci są skrzydłami człowieka...
szmidtka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-16, 14:58   #1573
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
Na kolejnym USG w 7 mies. lekarz potwierdzil ze to dziewczynka a za chwile, o jednak nie...tu sa jaderka i penis I jak tu ufac lekarzom Ja mam miec podobno synka...zobaczymy
no właśnie Ci lekarze..... szkoda gadać.......
enya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-16, 18:34   #1574
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez myycha Pokaż wiadomość
kochana chce go zabic za to, ze sie obrazil i stwierdzil ze juz nic nie bedzie mowil... czasem mysle, ze to on jest jest w ciazy nie ja ... jestem mniej przewrazliwiona na swoim punkcie niz on.. ehhh... ...
No, że się jeszcze obraził, to rzeczywiście masz prawo do czynów anormalnych .

Uwierz faceci razem z nami przeżywają ciążę, mojemu rośnie brzuch razem ze mną... Zastanawiam się jeszcze jak długo to potrwa . Już mu zapowiedziałam dietę od lipca .
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 08:39   #1575
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

hej dziewczyny
Motylku no wiec zrobilam ciacho- tylko zamiast spodu biszkoptowego dalam -ciastka (nie chcialam piec- bo i tak jest goraco) i zamiast cukru waniliowego dalam cukier cynamonowy.
Wyszlo b.dobre Balam sie, ze sie nie zetnie- bo mialam jakas dziwna zelatyne -ale udalo sie
Dzieki za przepis
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 09:26   #1576
motylek78
Rozeznanie
 
Avatar motylek78
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 720
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
Motylku no wiec zrobilam ciacho- tylko zamiast spodu biszkoptowego dalam -ciastka (nie chcialam piec- bo i tak jest goraco) i zamiast cukru waniliowego dalam cukier cynamonowy.
Wyszlo b.dobre Balam sie, ze sie nie zetnie- bo mialam jakas dziwna zelatyne -ale udalo sie
Dzieki za przepis
Ciesze sie, ze sie udalo. Masz racje z tym pieczeniem biszkopta. Ja pewnie nastepnym razem tez zastapie ciastkami.
motylek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 10:23   #1577
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
No, że się jeszcze obraził, to rzeczywiście masz prawo do czynów anormalnych .

Uwierz faceci razem z nami przeżywają ciążę, mojemu rośnie brzuch razem ze mną... Zastanawiam się jeszcze jak długo to potrwa . Już mu zapowiedziałam dietę od lipca .
haha moj wlasnie jest na etapie odchudzania sie, on wyglada jakby byl o kilka miesiecy wyzej w ciazy niz ja

Wiem, ze oni z nami przezywaja ciaze.. ale nie potrafie zrozumiec tego kiedy facet ma dla siebie taryfe ulgowa a dla mnie nie... ehhh... ja swojego dzieciaka nie rozpieszcze
myycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 14:56   #1578
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Smile Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez enya Pokaż wiadomość
Witam w klubie rozdrażnionych


Mąż stwierdził ostatnio, że jak na przyszłym usg również nic nie zobaczę,to dajemy sobie spokój i płeć dzidzia będzie niespodzianką aż do porodu... Mądrze mi tłumacząc, że najważniejsze żeby było zdrowe


__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-17, 18:49   #1579
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Wink Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Mąż stwierdził ostatnio, że jak na przyszłym usg również nic nie zobaczę,to dajemy sobie spokój i płeć dzidzia będzie niespodzianką aż do porodu... Mądrze mi tłumacząc, że najważniejsze żeby było zdrowe
Mój mąż też mi tak tłumaczy ale ja jakoś bardziej nerwowa jestem niż on
Tym bardziej że zdrowiutkie jest na pewno więc na dokładkę miło by było wiedzieć.... No ale co będzie to będzie A Wam życzę z całego serca powodzenia na kolejnym usg
enya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-17, 18:57   #1580
myshia
Rozeznanie
 
Avatar myshia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 707
GG do myshia
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Ja też jestem z klubu "niewiedzących" i nic mi nie pozostało, jak cierpliwie czekać...
Mam 25 lat i to moje drugie dzieciątko.
22 tydzień i około 6 kilo.
Wszyscy dookoła mówią mi, że ładnie wyglądam, bo tyję w piersiach i brzuchu (no i trochę uda, ale tego z wierzchu nie widać)
A co do zbędnych kilogramów to moge Was pocieszyć, że matki karmiące bardzo szybciutko je gubią. Ja przed pierwszą ciążą ważyłam 53 kilo, przytyłam 17 (nie mam pojęcia jak to się stało ) a po pół roku ważyłam 48 kilo i wyglądałam jak śmierć na chorągwi. Przez kolejne 5 lat dochodziłam do wagi 51 kilo i teraz dopiero tyję na nowo
Rozstępy zrobiły mi sie wyłącznie na udach, ale potem przy tych 50 kilogramach stały się niemal niewidoczne.
myshia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 05:25   #1581
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez myycha Pokaż wiadomość
haha moj wlasnie jest na etapie odchudzania sie, on wyglada jakby byl o kilka miesiecy wyzej w ciazy niz ja

Wiem, ze oni z nami przezywaja ciaze.. ale nie potrafie zrozumiec tego kiedy facet ma dla siebie taryfe ulgowa a dla mnie nie... ehhh... ja swojego dzieciaka nie rozpieszcze


Mój mąż wziął sobie do serca moje groźby, już zaczął chudnąć. Ale nie wiem na jak długo starczy mu zapału?
My nie możemy mieć ulgi, kobieta więcej zniesie. My musimy być dobrymi kochankami, kucharkami, sprzątaczkami i do tego świetnie zawsze wyglądać.
No a w ciąży to obowiązkowo musimy "kwitnąć", no przecież to stan błogosławiony, więc jak my możemy narzekać?


No dobra mam dość wszystkiego. Od 4 nie mogę spać, obudziłam się z kaszlem, a teraz już mam kichanie i zaczęły mnie znów swędzieć oczy. W tym tygodniu obowiązkowo alergolog, inaczej chyba "zakicham" swoje dziecko .
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 06:37   #1582
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Smile Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez myshia Pokaż wiadomość
Ja też jestem z klubu "niewiedzących" i nic mi nie pozostało, jak cierpliwie czekać...
Mam 25 lat i to moje drugie dzieciątko.
22 tydzień i około 6 kilo.
Wszyscy dookoła mówią mi, że ładnie wyglądam, bo tyję w piersiach i brzuchu (no i trochę uda, ale tego z wierzchu nie widać)
A co do zbędnych kilogramów to moge Was pocieszyć, że matki karmiące bardzo szybciutko je gubią. Ja przed pierwszą ciążą ważyłam 53 kilo, przytyłam 17 (nie mam pojęcia jak to się stało ) a po pół roku ważyłam 48 kilo i wyglądałam jak śmierć na chorągwi. Przez kolejne 5 lat dochodziłam do wagi 51 kilo i teraz dopiero tyję na nowo
Rozstępy zrobiły mi sie wyłącznie na udach, ale potem przy tych 50 kilogramach stały się niemal niewidoczne.
No to mnie pocieszyłaś myshia że tak szybko udało Ci się schudnąć po ciąży. Podobno jak się karmi piersią to właśnie te kilogramy same znikają. Oby tak było.
enya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 06:42   #1583
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Red face Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
No dobra mam dość wszystkiego. Od 4 nie mogę spać, obudziłam się z kaszlem, a teraz już mam kichanie i zaczęły mnie znów swędzieć oczy. W tym tygodniu obowiązkowo alergolog, inaczej chyba "zakicham" swoje dziecko .
Pędem do lekarza bo inaczej..
Przecież nie możesz się tak męczyć. "Kobieta w ciąży musi kwitnąć "a do tego potrzeby jest dobry sen tak więc misję "alergolog" czas zacząć
enya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 09:07   #1584
myycha
Rozeznanie
 
Avatar myycha
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 780
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Mój mąż wziął sobie do serca moje groźby, już zaczął chudnąć. Ale nie wiem na jak długo starczy mu zapału?
My nie możemy mieć ulgi, kobieta więcej zniesie. My musimy być dobrymi kochankami, kucharkami, sprzątaczkami i do tego świetnie zawsze wyglądać.
No a w ciąży to obowiązkowo musimy "kwitnąć", no przecież to stan błogosławiony, więc jak my możemy narzekać?


No dobra mam dość wszystkiego. Od 4 nie mogę spać, obudziłam się z kaszlem, a teraz już mam kichanie i zaczęły mnie znów swędzieć oczy. W tym tygodniu obowiązkowo alergolog, inaczej chyba "zakicham" swoje dziecko .

masz racje... my nie mozemy miec ulgi... taaaaaaaaaaaak... chcieliby ci niewdziecznicy ...w ciazy to chyba jakies ulgi nam sie naleza... chociazby za to ze wszystko przechodzimy my... bo niby jak oni przechodza ciaze? tez ich boli kregoslup? tez maja obolale nogi? tez im bylo przez kilka miesiecy niedobrze na widok wszystkiego? tez robia im sie rozstepy a naciagajaca sie skora boli? tez chodza siku co 5 minut? brrr... dzis mam jakis kryzys:/...czuje sie fatalnie, a nawet nie moge mu ponarzekac... bo jak skoro jest 700km ode mnie i jeszcze zapomnial zabrac telefonu do pracy:/


poisson szybko wracaj do zdrowia
myycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 10:02   #1585
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

hej dziewczyny -troche sie martwie malenstwo od kilku dni b.malo sie rusza- kiedys caly czas sie wiercilo
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 10:20   #1586
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
hej dziewczyny -troche sie martwie malenstwo od kilku dni b.malo sie rusza- kiedys caly czas sie wiercilo
Nie martw się. Nasze też mnie rozpieściło swoimi kopniaczkami do tego stopnia, że jak ma 'śpiące dni' zaczynam się niepokoić. Musimy przywyknąć, ze teraz coraz im ciaśniej i będą coraz spokojniejsze

Wczoraj dała o sobie znać w basenie ogrodowym (taki rozkładany, ale nawet głęboki, można popływać w kółko), chyba doznała szoku A ja, pierwszy chyba raz poczułam się lekka, mogłam ruszać się nieskrępowana bólem lędźwi.
Gdyby nie moja wrażliwość na bakterie zaczęłabym sobie chodzić na basen...
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 10:20   #1587
myshia
Rozeznanie
 
Avatar myshia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 707
GG do myshia
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

W książce "W oczekiwaniu na dziecko" w rozdziale - 6 miesiąc (czyli my ) jest napisane, że u dzidzi to norma, że im większa tym mniej się rusza i polecają zrobienie testu: "od 28 tc. należy kontrolować ruchy płodu. Raz rano i raz wieczorem.Spójrz na zegrek kiedy zaczynasz liczyć. Licz wszystkie ruchy. Kiedy naliczysz 10 poruszeń sprawdź czas. Na ogół będzie to około 10 minut lub ciutkę dłużej. Jeśli nie naliczyłaś 10 ruchów w ciągu godziny wypij mleko lub zjedz coś, potem połóż się, odpręż i spróbuj zmierzyć czas jeszcze raz.Jeśli w ciągu kolejnej godziny nie naliczyłaś 10 ruchów bezzwłocznie zadzwoń do lekarza."
myshia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 11:13   #1588
Katarzynka77
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Sylwia-zuza, moje maleństwo też ostatnio jest trochę mniej rozbrykane. Powiedziałam o tym mojej pani dr i powiedziała, że to normalne, bo maleństwo ma coraz mniej miejsca, a jest coraz większe. Więc nie martw się. Z pewnością wszystko jest w jak najlepszym porządeczku
__________________
Taka mała, a taka wielka!
http://tickers.bump-and-beyond.com/34/3475/347590.png
Katarzynka77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 11:14   #1589
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez myycha Pokaż wiadomość
masz racje... my nie mozemy miec ulgi... taaaaaaaaaaaak... chcieliby ci niewdziecznicy ...w ciazy to chyba jakies ulgi nam sie naleza... chociazby za to ze wszystko przechodzimy my... bo niby jak oni przechodza ciaze? tez ich boli kregoslup? tez maja obolale nogi? tez im bylo przez kilka miesiecy niedobrze na widok wszystkiego? tez robia im sie rozstepy a naciagajaca sie skora boli? tez chodza siku co 5 minut? brrr... dzis mam jakis kryzys:/...czuje sie fatalnie, a nawet nie moge mu ponarzekac... bo jak skoro jest 700km ode mnie i jeszcze zapomnial zabrac telefonu do pracy:/


poisson szybko wracaj do zdrowia

Mój mąż na początku ciąży mówił za moją teściową, że ciąża to nie choroba ...

Na szczęście szybko został przeze mnie postawiony do pionu, teraz to ja sobie jęczę, a on biedny pociesza mnie i współczuję. Nie powiem, podoba mi się ta opcja .
Jednak fajnie, mieć kogoś do "jęczenia".
Nie martw się myycha, jak będzie Ci ciężko, możesz na mnie liczyć. Pod warunkiem, że mój mąż nie odetnie mi neta (codziennie grozi, że zabierze kabel od modemu ). Świnka jedna, to tak jakby palaczowi wyrzucić papierosy .
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-18, 12:04   #1590
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2007

Cytat:
Napisane przez sylwia-zuza Pokaż wiadomość
hej dziewczyny -troche sie martwie malenstwo od kilku dni b.malo sie rusza- kiedys caly czas sie wiercilo
U mnie odwrotnie teraz jestem w 29 t.c. a moja Niunia głupieje. Wczoraj 3 godziny gadalismy w łóżeczku z mężem-trzy godziny szlała bez przerwy a dzis odkad przyszłam do pracy (8 godz. ) to ciągle sie wierci i skacze-zaczynam się martwić, czy wszysto napewno z nią w porządku-bo ma charakterek niezły i tak od paru dni bardzo mało odpoczywa. A brzuch to potrafi nózką wypchac na 2 cm (jak uda mi się ja przyłapać i będe mieć aparat pod ręka i zdążę zrobić zdjęcie to wam pokażę, co wyprawia moja slodka kruszynka). A ja od tego wiercenia mam coraz silniejsze bóle brzucha.
Sylwia Ty jesteś w 24 t.c. - nie martw się, bo dzidzia dopiero może zacząc szaleć, ja też miałam parę spokojniejszych dni parę tygodni temu - Wszystko zależy od temperamentu dziecka i ułożenia
ebena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.