Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11 - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Czy kolejną część robimy na odchowalni ??
tak 22 57,89%
nie 16 42,11%
Głosujący: 38. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-27, 09:12   #1561
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Oooo magnusia magnusia magnusia

Wyłaź czOpie bo Ci magnusia dupsko skOpie

Selena uwielbiam Cie

Moj syn wlasnie puscil takiego bąka jak przysypial, ze az sie sam wystraszyl i obudzil
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:13   #1562
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że u mnie (a raczej u Smerfa) pieluchy Babydream się nie sprawdzają Za każdym razem przeciek. Dzis jadę do miasta na chwilę () to kupię zielone pampki jedynki bo jeszcze nie testowaliśmy - póki co Dady 1 prowadzą. A jadę do miasta po stanik do karmienia. Jadę samochodem! Nie siedziałam za kierownicą od października więc jestem podekscytowana jak przed jazdą na kursie
Przeciek? Może za lekko zapinasz? Zużyliśmy już ok 7-8 paczek jedynek i mokry wszędzie poza pieluszką był tylko raz - jak tata za lekko zapiął pampersa i Kacper się z niego wykopał (nawet nie wiedziałam, że tak się da, zdolna bestia).

Choć może są za małe dla Twojego dziecka? Dady są większe niż Babydream.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:14   #1563
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość

Wyłaź czOpie bo Ci magnusia dupsko skOpie
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:14   #1564
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
o ja cie- już???? ale ten czas leci szybko. no to 100 lat!!!!
Stary już Już kilka razy złapałam doła, że nam rośnie, nie zawsze będzie takim malutkim dzidziusiem i niedługo z domu wyfrunie
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:15   #1565
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Sadlaczyca - mogłaś pogonic tesciową ,powiedziec jej "przepraszam,ale to moje miejsce". Ehhh .... Masakra

Dla osób, które czytały o moich obawach w sprawie wtrącania sie mamy itp. Wczoraj stoczyłam burzliwą rozmowę na temat temperatury w pokoju dziecka. Juz nie wytrzymałam i dosadnie powiedzialam, ze dla dziecka optymalna temperatura to 20sfopni, a do kąpania 22-23 stopnie. Zostałam zjechana, ze tak mowie- bo przeciez ja jestem taki zmarzluch i mi ciągle zimno a tu dziecko chce mrozić! A no i wielki szok jak powiedzialam ze do -5 w bezwietrzną i bezdeszczową pogode bede wychodzic juz po 2 tyg.na spacer z dzieckiem, ależ to był szok! dowiedzialam sie ze moje dziecko na pewno bedzie chorowac na zapalenie płuc.
__________________
19 maj - 20 maj - (23-24 dzień cyklu) owulacja;
29 maj
- (33 dzień cyklu) zagnieżdżenie;
02 czerwiec - pierwszy test,
08 czerwiec - (43 dzień cyklu) wynik bety - 739.
26 czerwiec - beta 51800 i serduszko

Wymiana kosmetyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=822700
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:15   #1566
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Moj syn wlasnie puscil takiego bąka jak przysypial, ze az sie sam wystraszyl i obudzil
no weźcie bo ja zaraz urodzę w 3 minuty przy takich tekstach a nie mam ostrych nożyczek żeby flaczysko przeciąć a nie przegryzę bo se pewnie zęba złamię
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:16   #1567
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie
 
Avatar poczatkujaca-dagmara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 120
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
w C&A przez neta sa obniżki do jutra jakby któraś jeszcze chciała ciuszki dla siebie albo dziecia


Na weekend poniosło mnie w reserved, zarze i next
poczatkujaca-dagmara jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 09:17   #1568
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
dowiedzialam sie ze moje dziecko na pewno bedzie chorowac na zapalenie płuc.
na pewno to Kopernik nie żyje
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:17   #1569
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Przeciek? Może za lekko zapinasz? Zużyliśmy już ok 7-8 paczek jedynek i mokry wszędzie poza pieluszką był tylko raz - jak tata za lekko zapiął pampersa i Kacper się z niego wykopał (nawet nie wiedziałam, że tak się da, zdolna bestia).

Choć może są za małe dla Twojego dziecka? Dady są większe niż Babydream.
Może i za małe?? Zapinam się zadaje całkiem ciasno a i tak siku zawsze bokiem wyleci..
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:17   #1570
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Hmmm ciekawie tydzień się zapowiada

Odczopowują się :
sweet_vintage
magnusia

Stękają :
Ja
kukurydzianaa
selena85
poczatkujaca-dagmara


A yummi_mummy pewnie już urodziła
Obyśmy do końca tygodnia już miały swoje maluchy w ramionach
stękające;p hahah trzymam kciuki i pociągnijcie mnie za sobą proszę ;p Bo ja odważna przez 9 miesięcy zaczynam się bać, nie porodu ale tego co będzie po;p I o ile wiem że poradzić sobie musze bo wyjscia innego nie mam to mam w sobie jakąś niezdrowa adrenalinę. Ja nie lubie czekac na jakies wydarzenie bo mnie nerwy ponoszą ja to tak lubię jak mnie cos z nienacka bierze;p
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:18   #1571
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Oooo magnusia magnusia magnusia

Wyłaź czOpie bo Ci magnusia dupsko skOpie
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 09:18   #1572
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
mroźny spacer z psem już zaliczony, zjadłam jogurcik ale chyba skuszę się na kanapkę
a dla wszystkich potrzebujących

AAAAA !!!!! Do TP zostało mi 6 dni !!!
wy macie mróz a u nas po -2/3 stopnie ale śniegu tyle napadalo że nie pamiętam bielszej zimy od lat ponad pół metra juz jest i sypie dniami i nocami
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:23   #1573
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Żelek w pełnej krasie, właśnie urąbałam własną sesję chcąc poczyścić procesy i musiałam wszystko jeszcze raz odpalać Ja wiem że bez opuchlizny mózgu te pierwsze miesiące z takim maluchem byłyby ciężkie, ale naprawdę mam nadzieję że to przechodzi
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:24   #1574
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
wy macie mróz a u nas po -2/3 stopnie ale śniegu tyle napadalo że nie pamiętam bielszej zimy od lat ponad pół metra juz jest i sypie dniami i nocami
No jak z psem wychodzilam to termometr pokazywal -10 , teraz juz troche cieplej jest -7 i sloneczko swieci


Send from my IPhone
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:26   #1575
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość

Moj syn wlasnie puscil takiego bąka jak przysypial, ze az sie sam wystraszyl i obudzil
O rany
Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Dla osób, które czytały o moich obawach w sprawie wtrącania sie mamy itp. Wczoraj stoczyłam burzliwą rozmowę na temat temperatury w pokoju dziecka. Juz nie wytrzymałam i dosadnie powiedzialam, ze dla dziecka optymalna temperatura to 20sfopni, a do kąpania 22-23 stopnie. Zostałam zjechana, ze tak mowie- bo przeciez ja jestem taki zmarzluch i mi ciągle zimno a tu dziecko chce mrozić! A no i wielki szok jak powiedzialam ze do -5 w bezwietrzną i bezdeszczową pogode bede wychodzic juz po 2 tyg.na spacer z dzieckiem, ależ to był szok! dowiedzialam sie ze moje dziecko na pewno bedzie chorowac na zapalenie płuc.
Z tą temperaturą to moja też już marudziła....bo dziecko musi mieć ciepło....dałam jej taki wykład że ostatnio się mnie zapytała czy będzie mogła przychodzić do nas i czasami zająć się małą żeby mnie odciążyć
Wczoraj dzwoniła mamy kuzynka,jak byliśmy na obiedzie,a one sobie lubią pogadać i tak godzinę.....a na tapecie oczywiście moje dziecko...i tylko słyszałam, same dobre rady za które mogłabym
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:28   #1576
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

U mnie pokazuje -5, ale on zawyża zawsze bo to w kąciku takim termometr. I też biało za oknem. Aż by się poszło ulepić bałwana, a tu lipa, prędzej sama bym mogła za bałwanka robić jakby mnie śniegiem obsypać, kształt odpowiedni
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:36   #1577
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez sharey Pokaż wiadomość
Mi tak znów spuchły dłonie, ze masakra... aż mnie żyły szczypią... Mierzyłam ciśnienie i mam 129/84 ( moja norma to raczek ok 96/60) a przy tym skaczą mi uderzenia serca raz 80, za chwilę 130, po czym obniża się do 95... Zaczynam się martwić... Też macie takie problemy z tętnem?
Ja mam problemy i ze skaczącym ciśnieniem a przed ciążą niskociśnieniowiec byłam i z tętnem wczoraj np miałam 130 tętno a ciśnienie 125/85 czyli to drugie wysokie a z reguły jest jeszcze wyższe bo sięga nawet powyżej 90

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Powiem Wam jeszcze, że o ile załatwienie w Pl czegokolwiek w urzędzie graniczy z cudem to w Norwegii jest 1000 razy gorzej. Zadzwoniłam do urzędu żeby spytać się o wysokość macierzyńskiego bo mojemu mężowi nie chcieli udzielić informacji jak składał papiery (on przeważnie urzędówki załatwia bo lepiej język zna)i kobieta i mówi żebym poczekała to przełączy mnie do odpowiedniego działu i co? i czekam sobie 20minut w telefonie cisza, walnęłam sluchawką bo mi karte tylko zżerało. Wkurzyłam się, jak człowiek pojedzie na miejsce i prosi o udzielenie informacji to każą korzystac z infolinii a nie stać w kolejkach bo takich informacji nie udzielą a dodzwonić sie do nich graniczy z cudem. A najgorsze to że informacja potrzrebna jest dla mojej ksiegowej i muszę ją szybko zdobyć....ja wiem tylko mniej więcej jaką powinni mi kwotę dać ale pytanie czy moje obliczenia a ich obliczenia się jakoś pokrywają...
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:36   #1578
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Kacper nie chce spać.
W dzień nie ma z tym problemu,a w nocy jak tylko go odkładam to oczy jak 5 zł i zaczyna marudzić
Gosia podziwiam, że dajesz radę z trójką dzieciaków, ja mam obawy jak wyrobię z dwójką.


Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Sadlaczyca - mogłaś pogonic tesciową ,powiedziec jej "przepraszam,ale to moje miejsce". Ehhh .... Masakra

Dla osób, które czytały o moich obawach w sprawie wtrącania sie mamy itp. Wczoraj stoczyłam burzliwą rozmowę na temat temperatury w pokoju dziecka. Juz nie wytrzymałam i dosadnie powiedzialam, ze dla dziecka optymalna temperatura to 20sfopni, a do kąpania 22-23 stopnie. Zostałam zjechana, ze tak mowie- bo przeciez ja jestem taki zmarzluch i mi ciągle zimno a tu dziecko chce mrozić! A no i wielki szok jak powiedzialam ze do -5 w bezwietrzną i bezdeszczową pogode bede wychodzic juz po 2 tyg.na spacer z dzieckiem, ależ to był szok! dowiedzialam sie ze moje dziecko na pewno bedzie chorowac na zapalenie płuc.
Masakra, twoja mama zamiast cię motywować, to cię dołuje. Nie zazdroszczę. Ja wychodziłam jak synek miał tydzień, to był dosyć ciepły luty.

Poczytałam was, siedzę jak na szpilkach, zastanawiając się czy wód przybyło. Pisałyście o ruchach, ja miałam wczoraj wieczorem ze cztery godziny szaleństwa w brzuchu. Dziewczyny w końcówce ciąży czujecie teraz inaczej ruchy?? Ja czuję każde przesunięcie, bardzo mocno i zastanawiam się czy to nie przez małą ilość wód Usg mam dopiero w czwartek.

Trzymam kciuki za szybki porodzik dla wszystkich odczopowanych.
jin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:40   #1579
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

Kurczę, mi jakoś od 3 godzin strasznie mocno twardnieje brzuch, spina się mocno (raz nawet trwało to niecałe 10 min czyli długo). Czy to możliwe, że to po herbatce z liści malin?
A ja mam pytanie, nie mam dostępu do herbatek malinowych ale mam u siebie w spiżarce domowej roboty sok malinowy podprowadziłam kilka butelek mojej mamy;p Myślicie że zadziała tak samo albo lepiej ze względu że to domowa robota?
A drugie pytanie odnośnie szycia, dają wam nici rozpuszczalne czy te które trzeba wyciągnąć bo ja bardziej od szycia boję się zrywania.
No i zastanawiam się kto ściaga te szwy? w sensie na szpitalu, lekarz rodzinny, położna?
I w ogóle czy położna ma prawo lub obowiązek sprawdzić że tak to nazwę naocznie jak się goi rana po porodzie?
wybaczcie że piszę tak chaotycznie ale w końcu dorwałam się do laptopa i nadrabiam pisanie bo jak na tablecie jestem to głównie tylko czytam bo szlak człowieka trafia jak co chwilę wyskakuje coś lub się kasuje no i na tablecie nie potrafię cytować;p
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 09:41   #1580
sharey
Raczkowanie
 
Avatar sharey
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 274
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość


Nie płakaj i nie smutaj - zaraz będą pyszne gofry
Dziękuję
Już zjadłam...4 ... trochę lepiej

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość

Łączę się w bólu
Tobie również współczuję... masz podobnie... tylko Tobie już tak niedużo zostało, a ja.. ehhh.
JA JUŻ CHCĘ ZOBACZYĆ SWOJE MALEŃSTWO!!! WASZE SZKRABY SĄ TAKIE PIĘKNE I KOCHANE

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Wyłaź czOpie bo Ci magnusia dupsko skOpie
polać tej Pani soku pomarańczowego

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość

Moj syn wlasnie puscil takiego bąka jak przysypial, ze az sie sam wystraszyl i obudzil
: cojest:

Ale się uśmiałam tym bardziej, ze przed chwilą mój pies puścił bąka, powąchał i .... uciekł... ja zostałam

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
no weźcie bo ja zaraz urodzę w 3 minuty przy takich tekstach a nie mam ostrych nożyczek żeby flaczysko przeciąć a nie przegryzę bo se pewnie zęba złamię
Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
na pewno to Kopernik nie żyje
gofry poprawiły mi trochę humor, ale Twoje teksty poprawiły go o wiele bardziej jesteś niesamowita

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
Ja mam problemy i ze skaczącym ciśnieniem a przed ciążą niskociśnieniowiec byłam i z tętnem wczoraj np miałam 130 tętno a ciśnienie 125/85 czyli to drugie wysokie a z reguły jest jeszcze wyższe bo sięga nawet powyżej 90
No to ja mam dokładnie tak samo rozmawiałaś może o tym z lekarzem? Ja mam dopiero wizytę za tydzień
sharey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:41   #1581
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
O rany

Z tą temperaturą to moja też już marudziła....bo dziecko musi mieć ciepło....dałam jej taki wykład że ostatnio się mnie zapytała czy będzie mogła przychodzić do nas i czasami zająć się małą żeby mnie odciążyć
Wczoraj dzwoniła mamy kuzynka,jak byliśmy na obiedzie,a one sobie lubią pogadać i tak godzinę.....a na tapecie oczywiście moje dziecko...i tylko słyszałam, same dobre rady za które mogłabym
Ja mam znajomych ktorzy przeginaja w druga strone i w domu robia saune ... Bo dziecko bla bla bla i w domu +30 stopni maja


Send from my IPhone
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:45   #1582
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Właśnie się zorientowałam że cała strona mi gdzieś umknęła Nie ma to jak czytać w przerwach przy innych zajęciach

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
Powiem Wam jeszcze, że o ile załatwienie w Pl czegokolwiek w urzędzie graniczy z cudem to w Norwegii jest 1000 razy gorzej.
Kurcze, a myślałam że w Skandynawii wszystko mają zorganizowane i generalnie porządek i ład i te sprawy. Oby udało Ci się dodzwonić szybko



Dziewczyny macie jakieś sposoby na suchy nos? Wilgotność mam niby ponad 45%, a mam wrażenie że mi zaraz odpadnie. Głowa mnie jeszcze boli i nie wiem czy to od przesuszonych zatok czy po prostu razem daje to taki dobijający efekt że mam ochotę
Nie ogarniam już, nawet przy ponad 50% wilgotności mam zapchany kinol i do tego tak wysuszony że nie idzie odblokować - ja wiem że ciąża itede, ale bez jaj I żadne wdychanie oparów rumianku nie pomaga na dłużej niż samo trwa
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:45   #1583
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Selena uwielbiam Cie

Moj syn wlasnie puscil takiego bąka jak przysypial, ze az sie sam wystraszyl i obudzil


Oooo uroczo, synuś ma dobre trawienie, jelitka pracują wycałować Mu tą słodko-pierdząca dupencję
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:46   #1584
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, nie mam dostępu do herbatek malinowych ale mam u siebie w spiżarce domowej roboty sok malinowy podprowadziłam kilka butelek mojej mamy;p Myślicie że zadziała tak samo albo lepiej ze względu że to domowa robota?

hyba ona mieszkała ze swoją mamą, wszystkim sie obie zajmowały a ojciec jeszcze fochy strzelał ze dziecko śmie w nocy płakać.
Nie wiem chyba mama maA drugie pytanie odnośnie szycia, dają wam nici rozpuszczalne czy te które trzeba wyciągnąć bo ja bardziej od szycia boję się zrywania.

No i zastanawiam się kto ściaga te szwy? w sensie na szpitalu, lekarz rodzinny, położna?

I w ogóle czy położna ma prawo lub obowiązek sprawdzić że tak to nazwę naocznie jak się goi rana po porodzie?
Domowy sok malinowy na pewno jest lepszy niz kupne herbatki.
Co do szwow to mi polozna mowila ze na krocze na zewnatrz zakladaja zwykle szwy i po tygodniu trzeba sie zglosic na zdjecie... Tylko nie wiem czy do szpitala czy do ginekologa czy gdzie.... A polozna jak najbardziej moze sprawdzic jak sie rana goi



Send from my IPhone
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:46   #1585
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Witajcie!
Ja dziś trochę lepiej-wczoraj to jakies apogeum było.
Doris dała dziś pospać więc może dlatego-zawsze to inaczej jak człowiek pośpi więcej niż godzinę.
W dzień za to ostatnio zaczęła się bronić przed spaniem ledwo patrzy na oczy i nie chce spać!!! Jęczy, marudzi...na siłę ją przytulam albo lulam w wózku i dopiero pada.
Kupiłam zielone pampersy i nocne siku wytrzymują (a spała dziś od 23.30 do 6.15 zanim ją przewinęłam, więc można było pampkiem zabić rzucając nim w kogoś). Kupa o 8 również nie wyciekła a była całkiem pokaźna więc póki co pampersy 2 wygrywają z dadami u mnie.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:48   #1586
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Gosia podziwiam, że dajesz radę z trójką dzieciaków, ja mam obawy jak wyrobię z dwójką.



Masakra, twoja mama zamiast cię motywować, to cię dołuje. Nie zazdroszczę. Ja wychodziłam jak synek miał tydzień, to był dosyć ciepły luty.

Poczytałam was, siedzę jak na szpilkach, zastanawiając się czy wód przybyło. Pisałyście o ruchach, ja miałam wczoraj wieczorem ze cztery godziny szaleństwa w brzuchu. Dziewczyny w końcówce ciąży czujecie teraz inaczej ruchy?? Ja czuję każde przesunięcie, bardzo mocno i zastanawiam się czy to nie przez małą ilość wód Usg mam dopiero w czwartek.

Trzymam kciuki za szybki porodzik dla wszystkich odczopowanych.

Tak jak pisalam wczoraj ogólnie w 9 miesiącu czułam każdy najmniejszy ruch małej i nie raz bardzo bolało to wypychanie i kopanie ale od dwóch dni moje dziecko dosłownie przestało się ruszać, co kilka godzin jak wymuszę jej ruch czymś słodkim to jest ok, no i jak sie kładę spać to ona wtedy akurat wstaje ale uwierz mi gdy z dnia na dzień te ruchy stają się mniejsze to czlowiek wpada w panikę i woli być już masakrycznie kopany niż modlić się żeby wszystko było ok. Szczególnie po ostatnich doniesieniach z wiadomosci...
Co do matek - znajomym urodziła się córka niedawno i babcia dziecka chciała dać "dobrą radę" synowi jak powinien trzymac córeczkę a on jej na to "mamo niech każdy sobie swoje dziecko po swojemu wychowuje" no i zamknął jej buzię;p hehhe i zamierzam wykorzystać ten tekst bo mi sie podoba;p
Moja tesciowa na pewno się mi wtrącać nie bedzie bo jest z osób nie narzucających się w żaden sposób i jak spytam ją o radę to mi coś powie ale watpię że sama od siebie coś zacznie wymyślac. Za to moja mama jest święcie przekonana że będzie dyżurowac przy telefonie bo ja będe do niej co 5 minut dzwonić i się radzić bo nie bedę miała pojęcia jak dziecko przewinąć, dotknąć, uśpić, nakarmić. Więc od razu mówie wszystkie pytania jakie miec będę- będę zadawać tutaj żeby nie dać mojej mamy zbyt dużej satysfakcji że sobie nie radzę;p

A tak w ogóle mamy mniej więcej zaplanowany termin chrztu Końcówka marca Ciesze się co prawda może byc troszkę zimno no ale późniejszego terminu w naszym przypadku się nie da ustalić.
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:49   #1587
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie, nie mam dostępu do herbatek malinowych ale mam u siebie w spiżarce domowej roboty sok malinowy podprowadziłam kilka butelek mojej mamy;p Myślicie że zadziała tak samo albo lepiej ze względu że to domowa robota?
(...)
no i na tablecie nie potrafię cytować;p
nattalli to chyba musi być z liści malin napar, nie z owoców sok/herbata
I ja też bym chciała opanować cytowanie na tablecie

Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
Ja mam znajomych ktorzy przeginaja w druga strone i w domu robia saune ... Bo dziecko bla bla bla i w domu +30 stopni maja
U mnie podobno 20-21st, ale to sąsiedzi chyba tak grzeją, bo u nas kaloryfer tylko na minimum w łazience z wieczora odpalamy. Chyba dookoła w mieszkaniach sauny muszą mieć
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:49   #1588
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
: sbanan::s banan::sb anan:

magnusia, sweet_vintage
i wszystkie potrzebujące: dajecie!!

Współczuję paskudnych nocy, jeszcze trochę Kochane Po porodzie będzie lepiej

Heh, udało mi się wstać i od razu zjeść śniadanie po Smerf jeszcze śpi Today is a good day U nas nocka w sumie nawet niezła, tyle że Smerf od 3 budził się co godzinę na parę łyków mleka po czym zasypiał. Ja padnięta więc nie miałam siły doczołgać się do laktatora i teraz cycki mnie bolą. A Smerfiątko śpi sobie w najlepsze. Of kors jak zacznę tylko się odciągać to Mały zaraz wstanie, logiczne przecież

Powiem Wam, że u mnie (a raczej u Smerfa) pieluchy Babydream się nie sprawdzają Za każdym razem przeciek. Dzis jadę do miasta na chwilę () to kupię zielone pampki jedynki bo jeszcze nie testowaliśmy - póki co Dady 1 prowadzą. A jadę do miasta po stanik do karmienia. Jadę samochodem! Nie siedziałam za kierownicą od października więc jestem podekscytowana jak przed jazdą na kursie
Odnosnie pieluch to u nas babydream nietyle ze ciekły co powodowały wyraźne podrażnienie pupska.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:52   #1589
lejdi_aga13
Rozeznanie
 
Avatar lejdi_aga13
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: wroclaw/ cardiff UK
Wiadomości: 676
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Sadlaczyca - mogłaś pogonic tesciową ,powiedziec jej "przepraszam,ale to moje miejsce". Ehhh .... Masakra

Dla osób, które czytały o moich obawach w sprawie wtrącania sie mamy itp. Wczoraj stoczyłam burzliwą rozmowę na temat temperatury w pokoju dziecka. Juz nie wytrzymałam i dosadnie powiedzialam, ze dla dziecka optymalna temperatura to 20sfopni, a do kąpania 22-23 stopnie. Zostałam zjechana, ze tak mowie- bo przeciez ja jestem taki zmarzluch i mi ciągle zimno a tu dziecko chce mrozić! A no i wielki szok jak powiedzialam ze do -5 w bezwietrzną i bezdeszczową pogode bede wychodzic juz po 2 tyg.na spacer z dzieckiem, ależ to był szok! dowiedzialam sie ze moje dziecko na pewno bedzie chorowac na zapalenie płuc.
Nie przejmuj sie , To Twoje dziecko a ona moze sobie tylko mowic i radzic. 20 st to wcale nie jest zimno a wrecz ciepło! ehhh

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość

Dobrze,że masz położną to sprawdzi i na pewno cię uspokoi. A może niedługo się uaktywni,czego życzę!
Oby do tej pory jej nie czuje a te bole ciagle sie pojawiaja i sie juz boje ...byle do 13


Shizu48 to mamy podobne dzieci...ciekawe czy beda nam tez takie numery robic poza brzuchem

gosia261282gratuluje dorodnej kupki

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Hmmm ciekawie tydzień się zapowiada

Odczopowują się :
sweet_vintage
magnusia

Stękają :
Ja
kukurydzianaa
selena85
poczatkujaca-dagmara


A yummi_mummy pewnie już urodziła
Obyśmy do końca tygodnia już miały swoje maluchy w ramionach
do stekajacych zdecydowanie i ja sie zaliczam szczegolnie nocna pora...jeszcze sie mała nie urodziła a juz moj chodzi niewyspany

Cytat:
Napisane przez cebulova Pokaż wiadomość
Współczuję nocki A może to już "to". Czytałam, że położna ma dziś u Ciebie wizytować to czekamy na rozwój sytuacji.

raczej nie bo teraz nic prawie nie ma chyba podziele los gosi

mengazhugratulacje,super ze juz wychodzicie

shareywitam w klubie nocnych cierpiacych
Hosenka* najlepszego dla miesiecznego bobaska
Le La hahahhaha ciekawe jaka mine zrobił
__________________
Julia Renata 28.01.2014 11:30


Nataniel 16.06.2009r.


Marzec 2015-

29 tydz
lejdi_aga13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-27, 09:52   #1590
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Kupiłam zielone pampersy i nocne siku wytrzymują (a spała dziś od 23.30 do 6.15 zanim ją przewinęłam, więc można było pampkiem zabić rzucając nim w kogoś). Kupa o 8 również nie wyciekła a była całkiem pokaźna więc póki co pampersy 2 wygrywają z dadami u mnie.
ja mam nadzieję że u nam dady 2 będą się sprawdzać bo w porywie szaleństwo kupiliśmy cały karton 150 parę sztuk (jakaś promocja była na święta)

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
Moja tesciowa na pewno się mi wtrącać nie bedzie bo jest z osób nie narzucających się w żaden sposób i jak spytam ją o radę to mi coś powie ale watpię że sama od siebie coś zacznie wymyślac.
ja też o teściową nie muszę się martwić - z tych co jak się spytam to powie ale sama się nie wtrąca. jakiś fajny egzemplarz mi się trafił
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 19:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.