Co robicie na obiad? część XX. - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-03-14, 20:42   #1561
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Dziękuje ale mięso tez miksujesz?
nie, wyjmuję, można potem podać z mięsem, u mnie zjadł kot
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-14, 23:10   #1562
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Boje sie wchodzić tutaj na watek bo jak patrze jakie pyszności gotujecie to mi żal ze ciagle kuchni nie mam .
Ostatni tydzien w hotelu za tydzien bedziemy juz w prawdziwym mieszkaniu I mam nadzieje na prawdziwe gotowanie. No moze nie az tak komfortowej jak we własnej kuchni ale na pewno lepsźe niz tutaj to co mam...

Marze od miesiecy o naleśnikach ze szpinakiem i sosem czosnkowym . Zamawiane jedźenie wychodzi mi bokiem
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 06:25   #1563
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 032
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Schab w sosie pieczarkowym z koperkiem, puree, brokuły z masłem i bułką tartąIMG_20210314_135618.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2021-03-15 o 06:27
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 07:47   #1564
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
I jak? Warty powtórki?
Zdecydowanie! To już mój stały przepis tylko z ilością skórki pomarańczowej trzeba uważać bo lubi dominować smak.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88575227]Mam ostatnio faze na makaron.
Dzisiaj bylo spaghetti alla putanesca, a jutro bedzie albo tagliatelle z pesto z rukoli, albo penne z sosem ze zblendowanej pieczonej papryki i mascarpone.

Poza tym bede piekla focaccie z calymi pomidorkami cherry i oliwkami na gorze.[/QUOTE]
Dawno Cię nie było

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Wczorajszy obiad to były resztki boczniaków po Azjatycku i gratinu.

Dziś będzie lazania ze szpinakiem i sosem beszamelowym
I jak te boczniaki? Ja po Twoim wpisie zapisałam sobie żeby zrobić boczniaki po meksykańsku z Jadłonomii...

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88576057]No dobra, odwaze sie i ja przeslac fotki.
Focaccia wyszla przepyszna, troche mocno wyrosla, w miejscach pomidorkow jest przyjemnie wilgotna, po bokach chrupiaca.
Jak widzicie nie mam takiej duzej formy.
Pesto z rukoli bylo troche gorzkie, dodalam jednak cytryny, chociaz w przepisie nie bylo.[/QUOTE]
Piękne fotki, focaccia wygląda super, pesto też bym pożarła bo uwielbiam wszystko co rukolowe

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Schab w sosie pieczarkowym z koperkiem, puree, brokuły z masłem i bułką tartą
Ale pyszności

U nas wczoraj była zapiekana a'la gratin z ziemniaków i pieczarek, a do tego kolorowa surówka - wreszcie kupiłam tę poszatkowaną kapustę w Biedronce - to jest super wynalazek. Dołożyłam 3 kolory papryki, dymkę i zrobiłam sos słodko-ostry.
Dzisiaj piekę łososia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210314_154309.jpg (184,3 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210314_175326_046.jpg (159,1 KB, 45 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 08:47   #1565
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Boje sie wchodzić tutaj na watek bo jak patrze jakie pyszności gotujecie to mi żal ze ciagle kuchni nie mam .
Ostatni tydzien w hotelu za tydzien bedziemy juz w prawdziwym mieszkaniu I mam nadzieje na prawdziwe gotowanie. No moze nie az tak komfortowej jak we własnej kuchni ale na pewno lepsźe niz tutaj to co mam...

Marze od miesiecy o naleśnikach ze szpinakiem i sosem czosnkowym . Zamawiane jedźenie wychodzi mi bokiem
Już niedługo i będziesz hulać w kuchni Ja też wolę domowe jedzenie, od czasu do czasu super wyjść do restauracji, ale nie jestem fanką zamawiania jedzenia z dowozem np. Po 20 min w samochodzie to jedzenie już jednak nie smakuje tak samo.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
I jak te boczniaki? Ja po Twoim wpisie zapisałam sobie żeby zrobić boczniaki po meksykańsku z Jadłonomii...
Pyszne wyszły Nawet mój kochający ponad wszystko mięso facet nie marudził. Robiłam z przepisu kuchnii Lidla, ale też są wegańskie.

Swoją drogą z jadlonomii to robiłam tylko "tofu zmieniajace życie" i "najlepsze vegeburgery". Jakoś taka mało przyjazna dla mnie jest ta strona, nie bardzo umiem coś tam szukać. Foccacie i pieczoną fasole mi polecano od niej, może się w końcu zabiorę.

A dziś na obiad zapiekanka makronowa z kiełbasą, brokułem i serem mozzarella.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 08:54   #1566
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 509
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie wczoraj i dziś - kotlety mielone, tarte pieczone buraczki z balsamico i domowe frytki z pieca.


Jutro lub pojutrze będę robić risotto grzybowe, bo mam resztkę wywaru z bitek (z suszonymi grzybami) i zalegają mi w zamrażarce mrożone kurki. I pół butelki białego wina w lodówce. Obiad zero waste
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 09:53   #1567
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj i dziś - kotlety mielone, tarte pieczone buraczki z balsamico i domowe frytki z pieca.
mielone
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-15, 12:16   #1568
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Rosół pomidorowy z ryżem,

Na drugie razowe penne z dynią i ciecierzycą

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 14:46   #1569
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U nas ostatnio było tak:
- w środę: tortellini nadziewane szynką z sosem szpinakowo - pieczarkowym z mascarpone,
- czwartek: dojadanie tortellini,
- piątek: jedzenie na szybko w Macu
- sobota: naleśniki po meksykańsku (Lulka narobiła mi ochoty )
- niedziela: bitki wołowe w sosie koperkowym u rodziców (pyszne )
- dziś: zupa jarzynowa i reszta naleśników.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 14:49   #1570
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ale smacznie wygladaja te tortellini.

U mnie dzisiaj bedzie spaghetti z sosem bolonskim, poza tym wlasnie gotuje zupe/danie jednogarnkowe z wloska kapusta, bedzie na nastepne dni, bo jest zimno, chce sie zupy.

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dawno Cię nie było
nooo chyba watek przeniosl sie do nastepnej czesci i jakos mi to umknelo
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 19:35   #1571
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

TŻ zaziębiony, to zrobiłam rosołek z perliczki i wołowiny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20210315_164729.jpg (151,6 KB, 48 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-15, 21:05   #1572
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Nie wiem, czy to nie wbrew regulaminowi zamieszczenie takich nieapetycznych fotek... ale może kogoś zainspiruje jak wykorzystać dynię:
IMG_20210315_173957.jpg

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 21:13   #1573
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
TŻ zaziębiony, to zrobiłam rosołek z perliczki i wołowiny
Perliczka + wołowina to absolutnie najlepszy rosół. TŻ po tym na pewno pozdrowieje

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88578409]zupe/danie jednogarnkowe z wloska kapusta[/QUOTE]
Jak gotujesz taką zupę?

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
tortellini nadziewane szynką z sosem szpinakowo - pieczarkowym z mascarpone,


naleśniki po meksykańsku

zupa jarzynowa
Nie mogę się zdecydować, co bym bardziej chciała. Chyba jednak te naleśniki! Ale nie mów, że tortellini własnoręcznie robione?!? No dobra, dawaj wszystko, łącznie z tą wołowiną w sosie koperkowym - bo to też mnie zainspirowało

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 21:48   #1574
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to nie wbrew regulaminowi zamieszczenie takich nieapetycznych fotek... ale może kogoś zainspiruje jak wykorzystać dynię:
Załącznik 7743884

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Super inspirujące danie. Chętnie bym zrobiła, ale zarówno TŻ jak i syn nie przepadają za dynią

Personal ale boski rosołek, az mi się chce

U mnie dziś zwykły krupniczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-15, 22:07   #1575
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Damdalena, w sumie nic spektakularnego, podsmazam najpierw troche drobno pokrojonego boczku (ale malo tlustej czesci, bo ja nie lubie), do tego podsmazam troche kielbasy (u mnie jest troche maly wybor, kupuje cos na wzor kielbasy polskiej wedzonej), zalewam woda, dodaje drobno pokrojona wloszczyzne, potem w takie cienkie paseczki kapuste wlosna, ziemniaki, przyprawy... i gotuje. Mozna dodac troche smietany albo koncentratu pomidorowego.
Druga wersja jest z miesem mielonym, niektorzy robia pulpeciki, a nazywa sie to tutaj wszystko Wirsing Eintopf.

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to nie wbrew regulaminowi zamieszczenie takich nieapetycznych fotek... ale może kogoś zainspiruje jak wykorzystać dynię:
Załącznik 7743884

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Dlaczego nieapetycznie? Wlosi tak wlasnie prosto jedza.
https://www.youtube.com/watch?v=fZbLZcAWe10
(polecam ten kanal, jest po wlosku ale widac mniej wiecej to tam wrzuca, ma mnostwo takich wlasnie prostych przepisow np. na makarony)

A jeszcze jak sie kupi dobrej jakosci wloski makaron (nie barilla a np. de cecco), to mniam mniam.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 04:24   #1576
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 953
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Boje sie wchodzić tutaj na watek bo jak patrze jakie pyszności gotujecie to mi żal ze ciagle kuchni nie mam .
Ostatni tydzien w hotelu za tydzien bedziemy juz w prawdziwym mieszkaniu I mam nadzieje na prawdziwe gotowanie. No moze nie az tak komfortowej jak we własnej kuchni ale na pewno lepsźe niz tutaj to co mam...

Marze od miesiecy o naleśnikach ze szpinakiem i sosem czosnkowym . Zamawiane jedźenie wychodzi mi bokiem
Trzymam kciuki, aby nic Wam się już nie przeciągnęło. Ale Ty przynajmniej możesz jeść co Ci się zamarzy. Mój ciążowy, beznadziejny żołądek sprawił, że listę mam mega ograniczoną. Nie mogę ogórków kiszonych (uwielbiam), większości zup, ketchupu, mozzarelli, jabłek (surowych) itd. Lista jest długa. I nie mogę ostrego a uwielbiam pikantne jedzenie.

Wczoraj było kaszotto z grzybami plus jajka sadzone. Dzisiaj? To zawsze loteria ostatnio.

---------- Dopisano o 05:24 ---------- Poprzedni post napisano o 05:23 ----------

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to nie wbrew regulaminowi zamieszczenie takich nieapetycznych fotek... ale może kogoś zainspiruje jak wykorzystać dynię:
Załącznik 7743884
Jak to jest nieapetyczne, to ja jestem papież. Jadłabym.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 07:25   #1577
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Pyszne wyszły Nawet mój kochający ponad wszystko mięso facet nie marudził. Robiłam z przepisu kuchnii Lidla, ale też są wegańskie.
Kurczę to teraz już sama nie wiem, które zrobić...

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj i dziś - kotlety mielone, tarte pieczone buraczki z balsamico i domowe frytki z pieca.


Jutro lub pojutrze będę robić risotto grzybowe, bo mam resztkę wywaru z bitek (z suszonymi grzybami) i zalegają mi w zamrażarce mrożone kurki. I pół butelki białego wina w lodówce. Obiad zero waste
Pyszności, odgapię niedługo mielone bo nie robiłam dawno

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
U nas ostatnio było tak:
- w środę: tortellini nadziewane szynką z sosem szpinakowo - pieczarkowym z mascarpone,
- czwartek: dojadanie tortellini,
- piątek: jedzenie na szybko w Macu
- sobota: naleśniki po meksykańsku (Lulka narobiła mi ochoty )
- niedziela: bitki wołowe w sosie koperkowym u rodziców (pyszne )
- dziś: zupa jarzynowa i reszta naleśników.
Jadłabym wszystko, ale najbardziej tortellini

A ja wczoraj upiekłam łososia - wcześniej marynowałam go w jogurcie z przyprawami m.in. cynamonem, kuminem i kolendrą. Do tego był ryż jaśminowy, jogurt z ogórkiem, czosnkiem i garam masalą no i surówka z niedzieli, do której dołożyłam pomidorki koktajlowe i zielonego ogórka.
TŻ jadł w pracy (polędwicę z jelenia ), więc łososia dostanie jutro jak ja pojadę do taty.
I jeszcze powiem Wam, że tak się negatywnie nastawiałam na zawiadomienie, że chcielibyśmy zrobić u nas śniadanie Wielkanocne, a tymczasem teściowa powiedziała, że z miłą chęcią do nas przyjdzie, a mój tata najpierw się zasłaniał, że jeszcze zobaczymy, ale jak go zagadałam, że będzie odpowiedzialny za mięsa w galarecie to już słowem nie protestował
No i teraz - na pomoc! Co robicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210315_172443.jpg (190,9 KB, 46 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 08:46   #1578
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Kurczę to teraz już sama nie wiem, które zrobić...


Pyszności, odgapię niedługo mielone bo nie robiłam dawno


Jadłabym wszystko, ale najbardziej tortellini

A ja wczoraj upiekłam łososia - wcześniej marynowałam go w jogurcie z przyprawami m.in. cynamonem, kuminem i kolendrą. Do tego był ryż jaśminowy, jogurt z ogórkiem, czosnkiem i garam masalą no i surówka z niedzieli, do której dołożyłam pomidorki koktajlowe i zielonego ogórka.
TŻ jadł w pracy (polędwicę z jelenia ), więc łososia dostanie jutro jak ja pojadę do taty.
I jeszcze powiem Wam, że tak się negatywnie nastawiałam na zawiadomienie, że chcielibyśmy zrobić u nas śniadanie Wielkanocne, a tymczasem teściowa powiedziała, że z miłą chęcią do nas przyjdzie, a mój tata najpierw się zasłaniał, że jeszcze zobaczymy, ale jak go zagadałam, że będzie odpowiedzialny za mięsa w galarecie to już słowem nie protestował
No i teraz - na pomoc! Co robicie?
ja przez pandemię niewiele robię, siedzimy w domu, jajka będą, żurku nie jadam,mama Tż-ta wędzi mięsa, więc będą wędliny, upiekę jakiś mazurek, czy babkę i normalny obiad.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 09:08   #1579
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wczoraj wieczorem naczytałem i naoglądałem się waszych dań ....super..., że zapomniałem o moim skromnym obiedzie...
Spaghetti wegańskie bolognese (sos z czerwonej soczewicy , kaszy gryczanej , marchewki , cebuli, czosnku i pomidorów i zioła), normalnie petarda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5F676203-0350-484C-A070-CDB9D8244281.jpg (127,4 KB, 38 załadowań)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-16, 10:30   #1580
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 033
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Kurczę to teraz już sama nie wiem, które zrobić...


Pyszności, odgapię niedługo mielone bo nie robiłam dawno


Jadłabym wszystko, ale najbardziej tortellini

A ja wczoraj upiekłam łososia - wcześniej marynowałam go w jogurcie z przyprawami m.in. cynamonem, kuminem i kolendrą. Do tego był ryż jaśminowy, jogurt z ogórkiem, czosnkiem i garam masalą no i surówka z niedzieli, do której dołożyłam pomidorki koktajlowe i zielonego ogórka.
TŻ jadł w pracy (polędwicę z jelenia ), więc łososia dostanie jutro jak ja pojadę do taty.
I jeszcze powiem Wam, że tak się negatywnie nastawiałam na zawiadomienie, że chcielibyśmy zrobić u nas śniadanie Wielkanocne, a tymczasem teściowa powiedziała, że z miłą chęcią do nas przyjdzie, a mój tata najpierw się zasłaniał, że jeszcze zobaczymy, ale jak go zagadałam, że będzie odpowiedzialny za mięsa w galarecie to już słowem nie protestował
No i teraz - na pomoc! Co robicie?

Oooo ja! Zazdroszczę polędwicy z jelenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to nie wbrew regulaminowi zamieszczenie takich nieapetycznych fotek... ale może kogoś zainspiruje jak wykorzystać dynię:
Załącznik 7743884

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka

Z chęcią bym spróbowała jak makaron ma mało dodatków to myśle, ze super zamiar tak nawalone wszystkiego ze nie wiadomo co na nim jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 11:02   #1581
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
I jeszcze powiem Wam, że tak się negatywnie nastawiałam na zawiadomienie, że chcielibyśmy zrobić u nas śniadanie Wielkanocne, a tymczasem teściowa powiedziała, że z miłą chęcią do nas przyjdzie, a mój tata najpierw się zasłaniał, że jeszcze zobaczymy, ale jak go zagadałam, że będzie odpowiedzialny za mięsa w galarecie to już słowem nie protestował
No i teraz - na pomoc! Co robicie?
My na śniadanie idziemy do moich rodziców (ale u nas jest dziwaczna tradycja jedzenia śniadania w sobotę, zamiast w niedziele, nie wiadomo właściwie czemu... ). I je się tylko wegeteriańskie rzeczy i tylko to co z koszyczka, czyli jajka, chleb, chrzan... no i babkę oczywiście.

W niedziele za to zostajemy w domu, chłopak zrobi żurek, ja rolady z kluskami śląskimi. Rozważam też pieczeń rzymską i jakiegoś mazurka, ale nie wiem czy nie będziemy tego potem jeść przez miesiąc
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 11:12   #1582
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Hej dziewczyny, chętnie dołączę do wątku widzę tu przyjazną atmosferę i dużooooo inspiracji na obiady i nie tylko, które mi się na pewno niedługo przydadzą jak coś upichce to też się pochwalę oczywiście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 12:51   #1583
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Hej. Widzę, że już powoli menu na Wielkanoc się klaruje u Was . Ja też już powoli myślę . Na pewno nie zabraknie faszerowanych jaj.

Dziś zrobiłam, kotlety szarpane, moja surówka z pory, oraz ziemniaki z koperkiem i jogurtem IMG_20210316_131819.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 13:16   #1584
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dziś fit dietetyczne i w ogóle

Pizza z szynką parmeńską, pestkami dyni, rukola, pomidorkami koktajlowymi i parmezanem
Mąż ma urodziny i mu się zachciało.20210316_132424.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 13:48   #1585
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dziś pad thai a wczoraj falafele

IMG_5212.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 13:49   #1586
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

IMG_5211.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 14:38   #1587
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja dziś tradycyjnie: kotlety z kurczaka, ziemniaczki i surówka z kapusty.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 16:25   #1588
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to nie wbrew regulaminowi zamieszczenie takich nieapetycznych fotek... ale może kogoś zainspiruje jak wykorzystać dynię:
Załącznik 7743884
Co Ty za herezje opowiadasz , chętnie bym zjadła taki makaron.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88579577]
Dlaczego nieapetycznie? Wlosi tak wlasnie prosto jedza.
https://www.youtube.com/watch?v=fZbLZcAWe10
(polecam ten kanal, jest po wlosku ale widac mniej wiecej to tam wrzuca, ma mnostwo takich wlasnie prostych przepisow np. na makarony)

A jeszcze jak sie kupi dobrej jakosci wloski makaron (nie barilla a np. de cecco), to mniam mniam.[/QUOTE]

Dzięki za linka, fajne dania i chętnie sobie włoski odświeżę

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość

A ja wczoraj upiekłam łososia - wcześniej marynowałam go w jogurcie z przyprawami m.in. cynamonem, kuminem i kolendrą. Do tego był ryż jaśminowy, jogurt z ogórkiem, czosnkiem i garam masalą no i surówka z niedzieli, do której dołożyłam pomidorki koktajlowe i zielonego ogórka.
TŻ jadł w pracy (polędwicę z jelenia ), więc łososia dostanie jutro jak ja pojadę do taty.
I jeszcze powiem Wam, że tak się negatywnie nastawiałam na zawiadomienie, że chcielibyśmy zrobić u nas śniadanie Wielkanocne, a tymczasem teściowa powiedziała, że z miłą chęcią do nas przyjdzie, a mój tata najpierw się zasłaniał, że jeszcze zobaczymy, ale jak go zagadałam, że będzie odpowiedzialny za mięsa w galarecie to już słowem nie protestował
No i teraz - na pomoc! Co robicie?
Ooo i problem sam się rozwiązał. U nas na śniadanie i kolację królują faszerowane jajka, żółtka miesza się z różnymi dodatkami, najczęściej:
- podsmażone pieczarki, szczypiorek
- świeża papryka pokrojona w drobniutką kostkę, majonez, szczypiorek
- suszone pomidory, pestki słonecznika
- ugotowane brokuły drobno pokrojone, majonez i dużo pieprzu
-groszek zielony, majonez, szczypiorek
- tarty chrzan, śmietana.
I sałatki poza warzywną sos tatarski, albo pomidory pod pierzynką i talerz wędlin oczywiście.


Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem naczytałem i naoglądałem się waszych dań ....super..., że zapomniałem o moim skromnym obiedzie...
Spaghetti wegańskie bolognese (sos z czerwonej soczewicy , kaszy gryczanej , marchewki , cebuli, czosnku i pomidorów i zioła), normalnie petarda
Świat się kończy, Lego i wegańskie jedzenie

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
My na śniadanie idziemy do moich rodziców (ale u nas jest dziwaczna tradycja jedzenia śniadania w sobotę, zamiast w niedziele, nie wiadomo właściwie czemu... ). I je się tylko wegeteriańskie rzeczy i tylko to co z koszyczka, czyli jajka, chleb, chrzan... no i babkę oczywiście.

W niedziele za to zostajemy w domu, chłopak zrobi żurek, ja rolady z kluskami śląskimi. Rozważam też pieczeń rzymską i jakiegoś mazurka, ale nie wiem czy nie będziemy tego potem jeść przez miesiąc
U nas w sobotę je się wegetariańsko, poza obiadem, na który jest żurek z białą kiełbasą i jajkiem, a w wielkanocną niedzielę już jest pełna rozpusta



U nas dziś na obiad były pierogi z mięsem i do tego bulion.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 18:21   #1589
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Hej. Widzę, że już powoli menu na Wielkanoc się klaruje u Was . Ja też już powoli myślę . Na pewno nie zabraknie faszerowanych jaj.

Dziś zrobiłam, kotlety szarpane, moja surówka z pory, oraz ziemniaki z koperkiem i jogurtem Załącznik 7743915

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak robisz surówkę z pora? Jeszcze nigdy nie wyszła mi idealna
Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
U mnie dziś pad thai a wczoraj falafele

Załącznik 7743917


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mogę prosić przepis na pad thai?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-16, 19:07   #1590
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez asioka92 Pokaż wiadomość
Jak robisz surówkę z pora? Jeszcze nigdy nie wyszła mi idealnaMogę prosić przepis na pad thai?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie wiem czy moja jest idealna. Nam smakuje... Składniki daje na oko. Z dwa pory, bo mam swoje a są mniejsze. Jedna dużą marchewka, pół jabłka. Łyżka majonezu, trochę jogurtu. Cukier, pieprz i sól

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.