Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-31, 15:25   #1621
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

mrs_koala praco jako recepcjonistka w kancelarii prawnej dla filologa to raczej słaba opcja. Robisz za recepcjonistkę, sekretarkę, tłumacza i Bóg wie kogo jeszcze za najniższą krajową. Kancelarie prawne w ogóle słabo płacą pracownikom niebędącym prawnikami, chyba uważają, że inni nie są godni.

Jak chcesz taką typowo biurową dla filologa, to idź po prostu do zagranicznego korpo. Te oferty to zwykle front office (obsługa klienta) albo back office (raporty i wklepywanie danych), ale nie wymagają najczęściej żadnego doświadczenia.

Znajdziesz dużo takich ofert na portalach i na fejsie: https://www.facebook.com/groups/ipgpracazjezykami/

nie_powiem kujawsko-pomorskie ma jeden z najgorszych rynków pracy w tym kraju i wysokie bezrobocie, to i nie dziwota, że nic nie możesz znaleźć. Zwłaszcza w kulturze, z którą nawet w największych miastach bywa trudno.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 15:55   #1622
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Karla Electra wysłałam na priv. Właśnie akurat w momencie, gdzie zapisałam się do koła naukowego i na kilka konferencji Ale może jakoś uda się wszystko pogodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 16:51   #1623
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Koralina - może odnoszę mylne wrażenie ale dlaczego unikasz odpowiedzi na nasze pytanie, czy rozglądasz się za inną pracą czy nie? Doradzamy Ci to już od kilku tygodni. Szukasz czegoś, przeglądasz oferty czy siedzisz na urlopie i się martwisz?
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 19:54   #1624
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Co moglabys robic po tych studiach i dlaczego takie wybralas? Jak z ofertami pracy w zawodzie?

Praca w urzędzie w dziale związanym z kulturą/promocją, w muzeach, galeriach sztuki, domach aukcyjnych. Pracowałam już i w galerii sztuki i muzeum. Mam pewien plan na siebie pójścia w innym kierunku, dlatego dokształcać się będę jeszcze, szczególnie językowo, ale póki co zależy mi raczej na pracy niezwiązanej z zawodem. Chcę wyjechać za granicę, by spróbować trochę życia poza krajem, złapać jakieś inne doświadczenie, może odłożyć trochę kasy. Tylko irytuje mnie, że póki co nawet ze zwykłych ofert nie oddzwaniają, ale tak jak powiedziała megamag, tutaj to nic dziwnego, dlatego mimo mieszkania tu gdzie mieszkam ok. 6 lat, czas chyba pomyśleć docelowo nad innym miastem
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-01, 16:43   #1625
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej
Teraz mam wolne i mogę się odezwać. U mnie wszystko ok. To jest pierwsza praca od ponad 3 lat, w której jestem spokojna. Nie denerwuję się i to aż dziwne. Ale jedno mnie martwi. Niewiele mnie uczą (są zajęci). Czasem nie mam co robić. Osoba, która miała mnie uczyć (przyszłam na jej miejsce) poszła na l4. Może teraz to ruszy. Poza tym wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-01, 17:41   #1626
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Hej
Teraz mam wolne i mogę się odezwać. U mnie wszystko ok. To jest pierwsza praca od ponad 3 lat, w której jestem spokojna. Nie denerwuję się i to aż dziwne. Ale jedno mnie martwi. Niewiele mnie uczą (są zajęci). Czasem nie mam co robić. Osoba, która miała mnie uczyć (przyszłam na jej miejsce) poszła na l4. Może teraz to ruszy. Poza tym wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


To dobrze, ze jesteś zadowolona. A to jest osoba, która odchodzi z pracy czy po prostu masz przejąć część jej obowiązków?

Edit: doczytałam, ze weszlas na jej miejsce wiec pewnie odchodzi. Byłam raz w takiej sytuacji gdzie osoba odchodząca do końca okresu wypowiedzenia była na l4 i nie przekazała mi właściwie nic. To kto teraz wykonuje obowiązki tej osoby skoro jest na l4, a Ty jeszcze tego nie przejęłaś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez malootka
Czas edycji: 2019-11-01 o 17:43
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-01, 18:12   #1627
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
To dobrze, ze jesteś zadowolona. A to jest osoba, która odchodzi z pracy czy po prostu masz przejąć część jej obowiązków?

Edit: doczytałam, ze weszlas na jej miejsce wiec pewnie odchodzi. Byłam raz w takiej sytuacji gdzie osoba odchodząca do końca okresu wypowiedzenia była na l4 i nie przekazała mi właściwie nic. To kto teraz wykonuje obowiązki tej osoby skoro jest na l4, a Ty jeszcze tego nie przejęłaś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Inny pracownik z szefem przejęli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-01, 22:15   #1628
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dolczi - sama wiem najlepiej jak to jest, kiedy siedzisz i nie masz co robić. Mam nadzieję, że ktoś Cię szybko wdroży i przydzieli zadania. Najważniejsze, że już się wyrwałaś z tamtego miejsca i szefostwa.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-02, 13:30   #1629
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Koralina - może odnoszę mylne wrażenie ale dlaczego unikasz odpowiedzi na nasze pytanie, czy rozglądasz się za inną pracą czy nie? Doradzamy Ci to już od kilku tygodni. Szukasz czegoś, przeglądasz oferty czy siedzisz na urlopie i się martwisz?
Rozglądam się. Co prawda złożyłam tylko 2 cv, ale szczerze mówiąc nie ma gdzie.... Poza tym powiedziałam o moich kłopotach wielu znajomym i być może ktoś da mi znać jeśli będzie u niego w firmie jakaś praca (przynajmniej ja mam taką nadzieję, że się odezwą....)
Urlop przeznaczyłam na mały remont w domu...
I trochę sytuacja rodzinna mi się skomplikowała. Prawdopodobnie jeszcze w listopadzie mąż przejdzie poważną operację i wolałabym być wówczas w domu ....
I ciągle mam dylemat czy jechać do "mojej" pracy czy dać sobie już spokój. L4 nie jest problemem. Poza tym wkrótce też mogę dostać opiekę na męża... Co nie znaczy , że po tym wszystkim nie chciałabym pracować.... Bardzo chcę. Chcę mieć pracę którą pokocham. I do emerytury....
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-02, 14:57   #1630
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

To dobrze, że działasz i mówisz. W takim razie rozglądaj się dalej i zaopiekuj mężem. Skoro dostaniesz na niego opiekę a i tak nic produktywnego w pracy nie robiłaś... nie widzę sensu, żeby tam wracać po urlopie. Może bliżej końca umowy aby rozeznać się, co planują dalej.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 08:27   #1631
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

mrs_koala Jestem w podobnej sytuacji. Aplikowałam na te same stanowiska i wyniosłam z nich te same doświadczenia: stratę czasu i wzrastającą frustrację. Obecnie szukam intensywnie pracy, by wreszcie zwolnić się z uczelni, ale sensownych ofert jak na lekarstwo. Pracuję zdalnie + prywatni uczniowie. Zastanawiam się nad założeniem własnej działalności. Dużo osób mnie namawia.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-04, 10:49   #1632
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć dziewczyny

odzywam się po kilku miesiącach u mnie totalna lipa. Co prawda mam coś do roboty w domowych pieleszach, że tak napiszę, i mogę chodzić na rozmowy. bo to co robię jest dość luźne, ale bardzo, ale to bardzo zależy mi na normalnej pracy, na cały etat.

Nie wiem co jest ze mną nie tak , w sumie to nikt nie wie, że nie mogę nic normalnego znaleźć. Dziś też czekam na telefon, który milczy więc pewnie znowu się nie udało.

Spokojnie mogę powiedzieć, że brałam już udział w ponad 30 procesach rekrutacyjnych. /Powoli mi już firm w Krk, Katowicach i BB brakuje/. Przechodzę testy, weryfikacje i najczęściej odpadam na ostatnim etapie.

Jestem już tak wszystkim zmęczona i załamana, że mam myśli samobójcze. Nie ogarniam tego swoim rozumem.

Wam życzę powodzenia w nowych pracach i szukaniu.
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 11:13   #1633
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

odzywam się po kilku miesiącach u mnie totalna lipa. Co prawda mam coś do roboty w domowych pieleszach, że tak napiszę, i mogę chodzić na rozmowy. bo to co robię jest dość luźne, ale bardzo, ale to bardzo zależy mi na normalnej pracy, na cały etat.

Nie wiem co jest ze mną nie tak , w sumie to nikt nie wie, że nie mogę nic normalnego znaleźć. Dziś też czekam na telefon, który milczy więc pewnie znowu się nie udało.

Spokojnie mogę powiedzieć, że brałam już udział w ponad 30 procesach rekrutacyjnych. /Powoli mi już firm w Krk, Katowicach i BB brakuje/. Przechodzę testy, weryfikacje i najczęściej odpadam na ostatnim etapie.

Jestem już tak wszystkim zmęczona i załamana, że mam myśli samobójcze. Nie ogarniam tego swoim rozumem.

Wam życzę powodzenia w nowych pracach i szukaniu.
Dobrze Cię rozumiem. Mnie też się czasami żyć odechciewało od tego bezskutecznego szukania.
W jakich branżach szukasz, a w jakich chciałabyś pracowaś tak naprawdę?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 12:09   #1634
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

odzywam się po kilku miesiącach u mnie totalna lipa. Co prawda mam coś do roboty w domowych pieleszach, że tak napiszę, i mogę chodzić na rozmowy. bo to co robię jest dość luźne, ale bardzo, ale to bardzo zależy mi na normalnej pracy, na cały etat.

Nie wiem co jest ze mną nie tak , w sumie to nikt nie wie, że nie mogę nic normalnego znaleźć. Dziś też czekam na telefon, który milczy więc pewnie znowu się nie udało.

Spokojnie mogę powiedzieć, że brałam już udział w ponad 30 procesach rekrutacyjnych. /Powoli mi już firm w Krk, Katowicach i BB brakuje/. Przechodzę testy, weryfikacje i najczęściej odpadam na ostatnim etapie.

Jestem już tak wszystkim zmęczona i załamana, że mam myśli samobójcze. Nie ogarniam tego swoim rozumem.

Wam życzę powodzenia w nowych pracach i szukaniu.
Hej, przykro się to czyta, ale doskonale Cię rozumiem. Nie dziwię się, że czujesz się podłamana. Też mam wrażenie, że część ofert, które przeglądam już była i pole się zawęża, choć nie mam takiego doświadczenia jak Ty w procesach rekrutacyjnych. Póki co odpadam w przedbiegach. Gdyby nie wspierające otoczenie to byłoby ze mną bardzo źle, a mimo tego, że wszyscy mnie wspierają i dopingują to często łapię doły. Nie wiem niestety co Ci doradzić, bo sama dla siebie nie wiem co robię nie tak. Mnie pociesza myśl, że moja bratowa z bardzo dobrym CV szukała pracy w Warszawie prawie rok. Znalazła, ale nie za bardzo się w niej odnajdywała i udało się jej zmienić na taką, z której jest bardzo zadowolona, a oni z niej.

Nie wiem może jakieś doradztwo zawodowe, ktoś z boku powiedziałby Ci co robisz nie tak?

Trzymaj się mocno i ciepło.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 12:15   #1635
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87302171]Dobrze Cię rozumiem. Mnie też się czasami żyć odechciewało od tego bezskutecznego szukania.
W jakich branżach szukasz, a w jakich chciałabyś pracowaś tak naprawdę?[/QUOTE]

Szukam raczej w takich obszarach, które są dla mnie interesujące albo zdobycie lub pogłębienie wiedzy może zaowocować w przyszłości. Zakres jest dość szeroki - działy prawne, analiz i nadzoru, kadry, hr, administracja - gdzie zakres obowiązków jest dla mnie ok.

Problem w tym, że moje szukanie pracy zaczyna przypominać sen szaleńca.

Od października zaczęłam kolejną podp., ale jakoś sama nie wiem, czy to ma sens Boję się, że jest ze mną coś nie tak, przez te wszystkie niepowodzenia, zaczęłam się strasznie denerwować rozmowami i niektóre sama nawet zawalam - bo już sama nie wiem jak ma się zachowywać i co robić żeby było dobrze.

Szukałam pracy już kilka razy, ale teraz to jest prawdziwy dramat. Zwłaszcza, że "praca podobno leży na ulicy", ale najwidoczniej ja chodzę jakimiś innymi ulicami.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Hej, przykro się to czyta, ale doskonale Cię rozumiem. Nie dziwię się, że czujesz się podłamana. Też mam wrażenie, że część ofert, które przeglądam już była i pole się zawęża, choć nie mam takiego doświadczenia jak Ty w procesach rekrutacyjnych. Póki co odpadam w przedbiegach. Gdyby nie wspierające otoczenie to byłoby ze mną bardzo źle, a mimo tego, że wszyscy mnie wspierają i dopingują to często łapię doły. Nie wiem niestety co Ci doradzić, bo sama dla siebie nie wiem co robię nie tak. Mnie pociesza myśl, że moja bratowa z bardzo dobrym CV szukała pracy w Warszawie prawie rok. Znalazła, ale nie za bardzo się w niej odnajdywała i udało się jej zmienić na taką, z której jest bardzo zadowolona, a oni z niej.

Nie wiem może jakieś doradztwo zawodowe, ktoś z boku powiedziałby Ci co robisz nie tak?

Trzymaj się mocno i ciepło.
Właśnie, ja też mogę liczyć na rodzinę, ale myślę, że nawet oni powoli mają dość, bo nie wiedzą jak mi pomóc. Też właśnie często łapię doły.

Byłam już na konsultacjach, przeprowadzałam symulacje rozmów, analizę pytań i tego jak ogólnie się prezentuję i zachowują. Niczego wielkiego się nie doszukano. Rozmawiałam też ze znajomymi zajmującymi się zawodowo HR. Staram się wykorzystać wszystkie rady, ale myślę, że u mnie już podświadomie bierze górę -złość i frustracja.
Ostatnia rozmowa, poszła mi dobrze, ale znowu cisza i tak ciągle. Powoli już nie wierzę, że coś znajdę i będzie dobrze.

Edytowane przez polny_mak
Czas edycji: 2019-11-04 o 12:20
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 12:31   #1636
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
Szukam raczej w takich obszarach, które są dla mnie interesujące albo zdobycie lub pogłębienie wiedzy może zaowocować w przyszłości. Zakres jest dość szeroki - działy prawne, analiz i nadzoru, kadry, hr, administracja - gdzie zakres obowiązków jest dla mnie ok.
Wydaje mi się, że to jest właśnie błąd szukać, gdzie popadnie. Jak człowiek zaczyna wpadać w desperację, to w taki system wpada, ale to nie jest dobre. Jak się jest "od wszystkiego", to się na dłuższą metę jest do niczego, bo łatwo cię zastąpić.

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
Problem w tym, że moje szukanie pracy zaczyna przypominać sen szaleńca.

Od października zaczęłam kolejną podp., ale jakoś sama nie wiem, czy to ma sens Boję się, że jest ze mną coś nie tak, przez te wszystkie niepowodzenia, zaczęłam się strasznie denerwować rozmowami i niektóre sama nawet zawalam - bo już sama nie wiem jak ma się zachowywać i co robić żeby było dobrze.

Szukałam pracy już kilka razy, ale teraz to jest prawdziwy dramat. Zwłaszcza, że "praca podobno leży na ulicy", ale najwidoczniej ja chodzę jakimiś innymi ulicami.
Też przez to przechodziłam, kombinowałam, co powiedzieć, żeby zrobić wrażenie, jak kontrolować mowę ciała, potrafiłam wyrzucać sobie przez długi czas jakieś błędy.
To jest kompletnie neefektywne i desktrukcyjne dla człowieka. Naprawdę zaczyna się mysleć, że jest się tyle wartym, ile firm wykazuje tobą zainteresowanie i zaprasza na rozmowy. Mnie swego czasu też dość dużo firm zapraszało na rozmowy, po czym nic z tego nie wychodziło.
G... prawda, za przeproszeniem. Praca nie leży na ulicy, za pracą zawsze trzeba chodzić i się starać. Nic się samo nie zrobi.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-11-04 o 12:35
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 12:34   #1637
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
Zakres jest dość szeroki - działy prawne, analiz i nadzoru, kadry, hr, administracja - gdzie zakres obowiązków jest dla mnie ok.
To jest bardzo szeroki zakres. Bierzesz pod uwagę chyba z połowę działów w każdej firmie.

To, że odpadasz na którymś etapie rekrutacji, nie oznacza najczęściej, że coś jest z Tobą nie tak, ale po prostu, że jakaś inna osoba, która też była kandydatem, wydała się atrakcyjniejsza (może miała kierunkowe wykształcenie, może miała większe doświadczenie, może znała języki, może była bardziej wygadania).

A co do pracy leżącej na ulicy, to owszem leży. Na przykład w Lidlach w mojej dzielnicy przyjmują bez doświadczenia, dają od razu umowę na czas nieokreślony i dają nieraz nawet 4 brutto. Ale w tych działach, które wymieniłaś, to nie.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-11-04 o 12:35
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 12:36   #1638
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
To jest bardzo szeroki zakres. Bierzesz pod uwagę chyba z połowę działów w każdej firmie.

To, że odpadasz na którymś etapie rekrutacji, nie oznacza najczęściej, że coś jest z Tobą nie tak, ale po prostu, że jakaś inna osoba, która też była kandydatem, wydała się atrakcyjniejsza (może miała kierunkowe wykształcenie, może miała większe doświadczenie, może znała języki, może była bardziej wygadania).

A co do pracy leżącej na ulicy, to owszem leży. Na przykład w Lidlach w mojej dzielnicy przyjmują bez doświadczenia, dają od razu umowę na czas nieokreślony i dają nieraz nawet 4 brutto. Ale w tych działach, które wymieniłaś, to nie.
A tak, do fizycznej, owszem.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 12:37   #1639
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87302476]Wydaje mi się, że to jest właśnie błąd szukać, gdzie popadnie. Jak człowiek zaczyna wpadać w desperację, to w taki system wpada, ale to nie jest dobre. Jak się jest "od wszystkiego", to się na dłuższą metę jest do niczego, bo łatwo cię zastąpić.[/QUOTE]


To też jest święta prawda. Rynek ceni specjalizację i unikalne umiejętności. Już dawno zauważyłam, że najdłużej szukają pracy osoby, które twierdzą, że mogłyby robić niemal wszystko, bo to z reguły oznacza nic konkretnego.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-04, 12:44   #1640
polny_mak
Raczkowanie
 
Avatar polny_mak
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 192
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
To jest bardzo szeroki zakres. Bierzesz pod uwagę chyba z połowę działów w każdej firmie.

To, że odpadasz na którymś etapie rekrutacji, nie oznacza najczęściej, że coś jest z Tobą nie tak, ale po prostu, że jakaś inna osoba, która też była kandydatem, wydała się atrakcyjniejsza (może miała kierunkowe wykształcenie, może miała większe doświadczenie, może znała języki, może była bardziej wygadania).

A co do pracy leżącej na ulicy, to owszem leży. Na przykład w Lidlach w mojej dzielnicy przyjmują bez doświadczenia, dają od razu umowę na czas nieokreślony i dają nieraz nawet 4 brutto. Ale w tych działach, które wymieniłaś, to nie.
Tak mam między innymi doświadczenie zawodowe.

Może chciała mniejsze wynagrodzenie. Ja to wszystko rozumiem, ale nie rozumiem czemu mi to opornie idzie, dlatego obstawiam, że coś ze mną nie tak jako osobą.

To też ok z tym Lidlem, ale chodzi mi o generalizowanie, że praca jest wszędzie, łatwo dostępna, a to już nie prawda.

I w sumie wolałabym pójść do tego Lidla lub na linie produkcyjną, bo zarobki nawet ok, czasami nawet lepsze, a nie trzeba przechodzić iluś etapów rekrutacyjnych, ale u mnie nie da rady, niestety.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
To też jest święta prawda. Rynek ceni specjalizację i unikalne umiejętności. Już dawno zauważyłam, że najdłużej szukają pracy osoby, które twierdzą, że mogłyby robić niemal wszystko, bo to z reguły oznacza nic konkretnego.
Na ten wątek zawsze można liczyć może za chwilę mi jeszcze napiszesz, że jestem do niczego i głupia jak but.
polny_mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 12:49   #1641
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
Tak mam między innymi doświadczenie zawodowe.

Może chciała mniejsze wynagrodzenie. Ja to wszystko rozumiem, ale nie rozumiem czemu mi to opornie idzie, dlatego obstawiam, że coś ze mną nie tak jako osobą.

To też ok z tym Lidlem, ale chodzi mi o generalizowanie, że praca jest wszędzie, łatwo dostępna, a to już nie prawda.

I w sumie wolałabym pójść do tego Lidla lub na linie produkcyjną, bo zarobki nawet ok, czasami nawet lepsze, a nie trzeba przechodzić iluś etapów rekrutacyjnych, ale u mnie nie da rady, niestety.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------



Na ten wątek zawsze można liczyć może za chwilę mi jeszcze napiszesz, że jestem do niczego i głupia jak but.
Praca prosta, fizyczna, nie wymagająca żadnych walorów umysłowych - owszem. Pytanie tylko, czy Tobie wystarcza taka praca?
megamag nie sugeruje, że jesteś głupia jak but i do niczego się nie nadajesz. Trzeba tylko skonkretyzować się, co naprawdę Ci wychodzi i gdzie mogłabyś uderzać z większą szansą na powodzenie niż do tej pory.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 13:01   #1642
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez polny_mak Pokaż wiadomość
Na ten wątek zawsze można liczyć może za chwilę mi jeszcze napiszesz, że jestem do niczego i głupia jak but.
Oj, tak. Twoje poczucie własnej wartości musi już być bardzo nisko, skoro odbierasz posty w ten sposób.

A mnie chodzi o to, że rynek pracy to trochę taka gra. Tak naprawdę to wszyscy wiemy, że szukamy pracy, bo musimy, a nie dlatego że to taka nasza wielka pasja. Najczęściej też chcemy, żeby to jednak miało cokolwiek wspólnego z naszymi predyspozycjami i wykształceniem, dlatego większości z nas do Lidla nieśpieszno mimo niezłych warunków.

Ale przed pracodawcą nie można wyjść na desperata. Z jego perspektywy to trochę inaczej wygląda. On ma wizję jakiegoś idealnego kandydata. Trzeba troszeczkę poudawać. Najlepiej by było gdybyś miała jakieś umiejętności, których nie ma większość społeczeństwa, np. mówiła po mandaryńsku albo potrafiła wykonać operację na otwarty sercu. Jeśli takich unikalnych umiejętności nie masz, to spróbuj mimo wszystko sprawiać wrażenie zdecydowanej osoby, która ma jasno określoną ścieżkę kariery. Wszystkie mądre głowy radzą, żeby najlepiej trochę przerabiać CV na każdą ofertę pracy i podkreślać swoje doświadczenie, nawet skromne, w danym obszarze, a na rozmowach podkreślać, że właśnie to Cię interesuje i tego się uczysz. Można też rozważyć douczenie się czegoś z jakiejś konkretnej dziedziny. Lepiej wypada osoba, która jest ukierunkowana i wie, czego chce, niż własnie taka od wszystkiego, bo taką się właśnie postrzega jako osobę do niczego.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-11-04 o 13:20
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 14:40   #1643
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

A ja się muszę poskarzyc bo zła jestem. Od zeszłego tygodnia próbuje się kontaktować z babką, z którą miałam rozmowę w mojej dawnej firmie. Raz się przypomniałam (umawiałyśmy się, że się przypomnę) , miała zadzwonić po spotkaniu, nie zadzwoniła, następnego dnia się przypomniałam, to przeprosiła bo spotkanie przeciagnelo się do wieczora i miała dzwonić w czwartek. Oczywiście nie zadzwoniła. Dzisiaj też nie. Jutro się chyba przypomnę znów, ostatni raz. Ale według mnie to strasznie słabe i źle to chyba świadczy o niej. Bo jak ona ogarnie cały proces mojego przejścia jak nie potrafi do mnie zadzwonić? Nie wiem co myśleć..
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 14:43   #1644
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
A ja się muszę poskarzyc bo zła jestem. Od zeszłego tygodnia próbuje się kontaktować z babką, z którą miałam rozmowę w mojej dawnej firmie. Raz się przypomniałam (umawiałyśmy się, że się przypomnę) , miała zadzwonić po spotkaniu, nie zadzwoniła, następnego dnia się przypomniałam, to przeprosiła bo spotkanie przeciagnelo się do wieczora i miała dzwonić w czwartek. Oczywiście nie zadzwoniła. Dzisiaj też nie. Jutro się chyba przypomnę znów, ostatni raz. Ale według mnie to strasznie słabe i źle to chyba świadczy o niej. Bo jak ona ogarnie cały proces mojego przejścia jak nie potrafi do mnie zadzwonić? Nie wiem co myśleć..
Albo nie zdecydowano się na Ciebie, tylko jest na tyle tchórzliwa, że nie chciała Ci tego powiedzieć wprost. Ale zasadniczo takie niedotrzymywanie obietnic to norma.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-11-04 o 14:45
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 14:45   #1645
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87302892]Albo nie zdecydowala się na Ciebie, tylko jest na tyle tchórzliwa, że nie chciała Ci tego powiedzieć wprost.[/QUOTE]

Też o tym myślę.. Może jej napisze ze jeśli jednak mnie nie chce to niech się nie boi tego powiedzieć chciałbym wiedzieć na czym stoję
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 14:49   #1646
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka, a Ty tam poszłaś z rekrutacji czy z polecenia? Jeśli to drugie, to może podpytać tą osobę, która pomogła załatwić rozmowę?
Bo sytuacja rzeczywiście dziwna :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 14:56   #1647
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Z polecenia. Ta babka przyjeżdża do Łodzi z Warszawy raz, dwa razy w tygodniu więc nie jest zawsze dostępna dla osoby, która mnie poleciła. Jak po jutrzejszej mojej próbie kontaktu nic się nie wydarzy, to poproszę żeby znajoma ją szturchnęła ale przecież może zapomnieć albo coś skoro tej dyrektorki nie ma na miejscu.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 15:38   #1648
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Hej dziewczyny

Ja dzisiaj otrzymalam odmowe z rozmowy na ktorej bylam 1,5h, poznalam Team i zadania to to co w duzej mierze robie w obecnej pracy... Czuje sie okropnie, plakalam w toalecie w pracy.

Jakie macie charaktery? Ja czesto odpadam w ostatnim etapie. Z reguly pytam o powod, zdarzylo mi sie otrzymac odpowiedz, ze po prostu zdecydowali sie na osobe bardziej energiczna, wygadana. Ja jestem tego przeciwienstwem. Nie boje sie odezwac i to co trzeba to zalatwie, ale nie naleze do rozgadanych osob, ktorych wszedzie pelno. Mam za to przyjaciolke, typowy przwodca, buzia jej sie nie zamyka i praktycznie kazda jej rozmowa konczy sie pozytywnie.

Ciekawa jestem jak to u was wyglada.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 15:52   #1649
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja jestem chyba za wesoła. Jestem uśmiechnięta, bezpośrednia, energiczna i odpadałam często w drugim etapie. Ale równie często i w pierwszym, bo wybierali kogoś z doświadczeniem w danej branży, tak mi mówili. Za to w obecnej pracy pomineli drugi etap przy mojej rekrutacji, taka jestem zaje.bista
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-04, 16:11   #1650
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja jestem mało wygadana i trochę introwertykiem w pracy gadam tylko o pracy, a najchętniej nie rozmawiam w ogóle, ale wiadomo, że tak się nie da tylko nie wiem, czy można to zweryfikować już ma etapie rozmowy, czy dopiero potem wychodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.