Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta! - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-01, 19:15   #1621
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość

Agus, fajnie, ze zamowilas ta Exomege. Daj znac pozniej czy Oli pomogla.
ok


Ola w efekcie spala 3,5h ciągiem

po czym zjadla duzy 190ml obiadek rosolek z kurczakiem i ryzem
apetyt wraca
teraz ja kąpalismy, zjadla 160mm z kaszką



ja tez lubie sylwka "w domu"

mielismy isc na impreze
ale zostajemy z Olą
jedziemy do mojej rodziny, na domówkę
z Oleńką
będziemy tam spac i bedzie cacy

jak tz uspi ole to jade na zakupy
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 19:33   #1622
delicadeza
Raczkowanie
 
Avatar delicadeza
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dziewczyny adres mailowy w K.
teraz się zorientowałam, że nie podąłam
PRZEPRASZAM
__________________
WIKTOR 05.06.2011
delicadeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 19:38   #1623
kamikadzeboskiwiatr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Ponownie wpadam na moment

Odnośnie tych fotelików. Ja się raczej slabo orientuję w tej kwestii. Właśnie dlatego , że wiedzieliśmy że dostaniemy fotelik w prezencie, a moja siostra twierdzi, że wszyscy naokoło niej używają własnie Romera i że na niemieckich serwisach internetowych właśnie te polecają.... Że są naj , naj jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Aż sobie weszłam na stronę fotelik.info i tam są wyniki testów
wychodzi na to , że trzeba patrzeć na konkretny model , to co my mamy ma piątki, starsze modele czasem 4 , zdarzają się 3. To samo w Maxi Cosi

Przecięłam sobie pół palca robiąc kanapkę
kamikadzeboskiwiatr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 20:25   #1624
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

kamikadze ałaaaaaaaaaaa, oć przykleję plasterek... zdezynfekowałaś?
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 20:58   #1625
Lolka1212
Zadomowienie
 
Avatar Lolka1212
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 765
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez delicadeza Pokaż wiadomość
lolciu
no i moja droga lubię czytać Twoje posty nawet jak ostatnio mniej się udzielam

Jacieee.. Delicateza jesteś przekochana Nawet nie wiesz jak mi się miło zrobiło!!

Zawsze wydawało mi się, że same pierdoły pisze i każdy z nudów ziewa, albo omija moje posty

Strasznie to miłe dzięki, że to napisałaś
__________________
Antonek
Lolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 21:17   #1626
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Hello ponownie godzina 21 Nadia spi.

Wczesniej walnela bardzo ciekawa kupe po jagodkach.
No ale przynajmniej wiem juz, ze nie spowodowaly zastoju w brzuszku...


Mialam napisac wczesniej dwa razy i zapomnialam...
Dla dzisiejszych solenizantow wszystkiego naj naj z okazji Waszego święta!!


Cytat:
Napisane przez kamikadzeboskiwiatr Pokaż wiadomość
Ponownie wpadam na moment

Odnośnie tych fotelików. Ja się raczej slabo orientuję w tej kwestii. Właśnie dlatego , że wiedzieliśmy że dostaniemy fotelik w prezencie, a moja siostra twierdzi, że wszyscy naokoło niej używają własnie Romera i że na niemieckich serwisach internetowych właśnie te polecają.... Że są naj , naj jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Aż sobie weszłam na stronę fotelik.info i tam są wyniki testów
wychodzi na to , że trzeba patrzeć na konkretny model , to co my mamy ma piątki, starsze modele czasem 4 , zdarzają się 3. To samo w Maxi Cosi

Przecięłam sobie pół palca robiąc kanapkę
Allla, alllllaaaaa, oby szybko przestalo bolec!!!!

Dzieki za info o stronce, juz zajrzalam.


Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Niedawno nabyliśmy Szczeniaczka Uczniaczka, pod choinkę planuja też nam dac Garnuszek na klocuszek z FP..
(...)
Co to takiego ten garnuszek?
Wklejalyscie wczesniej link?

Cytat:
Napisane przez caffelate05 Pokaż wiadomość
Witajcie,
witajcie. Wpadłam dać znać, że żyjemy.
Ostatnio się tak jakby nie wyrabiam. Mam nadzieję, że wiosna szybko przyjdzie bo ja momentami wymiękam
Pisałam wcześniej, że mi się Jul popsuł. Taaa, wtedy to było jeszcze w miarę.
W skrócie: coraz później zasypia, coraz wcześniej się budzi, nie pamiętam kiedy spał w swoim łóżeczku (a walczę, próbuję, wczoraj poległam po 2h walki) i w nocy 3 pobudki.
Już nie zwalam tego na skok, myślę, że chyba ja coś nawaliłam i efektem jest to, że mi się dzieć rozregulował.
caffelate, nie obwiniaj sie .
Moja tez mi dzien planuje jak chce.
U nas np. drzemki w dzien to rzadkosc. I moge na glowie stawac a ona nie zasnie.
Wydaje mi sie, ze to nie jest takie proste jak pisza w niektorych ksiazkach, dziecko wyregulowac jak sie chce, w kazdym razie nie kazde sie daje.

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
To nie do końca tak działa. Zarówno moja mama, jak i teściowa mają już plany na Sylwestra i bynajmniej nie jest to siedzenie w domu
Ogólnie mamy dość aktywnych rodziców
A, moi siedza w domu na Sylwka, wiec myslalam, ze moze inni tez.


Lece na razie, ogladam wlasnie od poczatku Gilmore Girls, a jeszcze moze do K zajrze...
Dobranoc
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11


Camomile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-01, 22:01   #1627
Kiara76
Raczkowanie
 
Avatar Kiara76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dzięki wielkie za życzenia dla mojej małęj solenizantki i oczywiście za wszystkie ciepłe pocieszenia

Ja też chciałabym złożyć życzenia dla dzisiejszych i wczorajszych i przedwczorajszych solenizantów
(bo ja po prostu, zwyczajnie, zapominam składać życzeń, a potem mi wstyd )

Mam odrobinę lepszy humor, no bo w końcu nie mogę cały czas się zadręczać, a muszę zacząć działać.

Tylko mam zagwozdkę, bo zamówiłam już eucerin mleczko i płyn do kąpieli, a tutaj napisałyście (aguś i Camomile), że exomega pomaga zauważalnie, więc nie wiem, czy dobrze zrobiłam

Dzisiaj po kąpieli jak posmarowałam zaognione miejsca, to dosłownie w kilka sekund skóra zrobiła się sucha w okolicy łokci i co mam tak samrować do skutku , a mam zalecane 2-3 razy dziennie ....

aguś, pisałaś, że późno wyszło to AZS, faktycznie do zeszłego miesiąca nie było żadnych, dosłownie żadnych zmian skórnych, a pokarmy ze słoiczków mała dostaje już przeszło 2 miesiące, więc nie wiem, czemu teraz to wyszło, a ostatnie dni to pojawił się te zmiany normalnie z siłą wodospadu, na obu rączkach, od wewnątrz łokci i na zewnątrz, a w trakcie kąpieli te miejsca robią się bardzo czerwone. Poza tym wyszły wczoraj zmiany na dekolcie, też nie wiem od czego, bo nic nowego nie dostała, ubranka te same, mleko te same, no szok ..... skąd tak nagle a na dodatek tak puszcza bąki buzią razem z salwą śliny, że ma całe body pod buzią mokre i od tego też ma zaczerwienienia, więc na dekolcie sama w sumie nie wiem, czy to zmiany od nadmiaru wilgoci od śliny, czy zmiany od AZS. Zmieniam body, zakładam śliniaka, a ona go zrywa, szarpie, wkurza się, ze ma coś na szyjce, więc ściągam, a ona w kilka minut moczy body do pasa .....

Co do zabawek do raczkowania kupiłam takie
http://allegro.pl/skoczek-grzechotka...943126844.html już dawno go ma i bardzo lubi, bo uszy szeleszczą jak u Pana królika

teraz na Mikołaja dostanie taką http://allegro.pl/dogonie-cie-biedro...958817237.html

a na gwiazdkę z innej beczki, taką, zamiast szczeniaczka uczniaczka http://allegro.pl/myszka-minnie-uczy...943223770.html







Czy są mamy, któych maluchy zjadają tylko 3-4 łyżeczki obiadków ze słoiczków ??????
Mamy ten problem, że mała nie akceptuje dań ze słoiczków, z małymi wyjątkami (potrawka z królika), a zjada jedynie deserki, ale tez max pół małego słoiczka na raz.
Na początku myślałam, że ma jeszcze czas na pełne porcje, ale je już od dwóch miesięcy i dzisiaj np. zjadła 2 łyżeczki dyni z ziemniakami, a wczoraj 3 łyżeczki tejże dyni.

Przyznaję, że nie gotuję sama, mam czasu jak na lekarstwo, jestem obłożona zleceniami i siedzę z nosem w przepisach zamiast gotować dla malucha, ale to chyba nie aż taki grzech, tylko czemu ona NIE CHCE JEŚĆ WIĘCEJ??? Nie dopajam przed jedzeniem, w trakcie czasami dam trochę popić, ale nie za dużo, królika musiałam dołożyć bo darła się, że mało , ale z resztą kicha, a dawałam chyba wszystkie dostępne smaki (babcia codziennie przynosi różne różności, więc mam z czego wybierać).


Grazin, to co dajemy negatywa? Bo ja też nie mam odpowiedzi na e-maile , jedynie nie dzwoniłam jeszcze
__________________
WIKTORIA 01.10.2001r.
LENKA 01.06.2011r.

Edytowane przez Kiara76
Czas edycji: 2011-12-01 o 22:07
Kiara76 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-01, 22:24   #1628
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez Kiara76 Pokaż wiadomość

Mam odrobinę lepszy humor, no bo w końcu nie mogę cały czas się zadręczać, a muszę zacząć działać.

Tylko mam zagwozdkę, bo zamówiłam już eucerin mleczko i płyn do kąpieli, a tutaj napisałyście (aguś i Camomile), że exomega pomaga zauważalnie, więc nie wiem, czy dobrze zrobiłam

Dzisiaj po kąpieli jak posmarowałam zaognione miejsca, to dosłownie w kilka sekund skóra zrobiła się sucha w okolicy łokci i co mam tak samrować do skutku , a mam zalecane 2-3 razy dziennie ....

aguś, pisałaś, że późno wyszło to AZS, faktycznie do zeszłego miesiąca nie było żadnych, dosłownie żadnych zmian skórnych, a pokarmy ze słoiczków mała dostaje już przeszło 2 miesiące, więc nie wiem, czemu teraz to wyszło, a ostatnie dni to pojawił się te zmiany normalnie z siłą wodospadu, na obu rączkach, od wewnątrz łokci i na zewnątrz, a w trakcie kąpieli te miejsca robią się bardzo czerwone. Poza tym wyszły wczoraj zmiany na dekolcie, też nie wiem od czego, bo nic nowego nie dostała, ubranka te same, mleko te same, no szok ..... skąd tak nagle a na dodatek tak puszcza bąki buzią razem z salwą śliny, że ma całe body pod buzią mokre i od tego też ma zaczerwienienia, więc na dekolcie sama w sumie nie wiem, czy to zmiany od nadmiaru wilgoci od śliny, czy zmiany od AZS. Zmieniam body, zakładam śliniaka, a ona go zrywa, szarpie, wkurza się, ze ma coś na szyjce, więc ściągam, a ona w kilka minut moczy body do pasa .....
natluszczac suche zmiany mozesz non stop np emolientami, a na buzi cutibazą np
mi dermatolog kazala bez ograniczen emolentami i wlasnie cutibazą lub oilatum soft

wykąp w krochmalu
złagodzisz świąd, zobaczysz

na litr wody, lyzkę mąki ziemniaczanej rozbeltaj w zimnej wodzie i zagotuj, tak mi mama i tesciowa poradzily i jest fajnie

moja Ola ma zmiany na buzi, szyjce(czasami) i pod kolankami
nigdzie więcej....
łokcie , rączki brzuszek plecki czyste


3mam kciuki zeby sie złagodzilo a w efekcie przeszło
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 07:19   #1629
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dobry
Niewyspana...
Pobudki co godzinę, pół...ale dlaczego?


Catia Najlepszego dla Kubusia


Pola (atizowa) Najlepszego
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 07:24   #1630
Kiara76
Raczkowanie
 
Avatar Kiara76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

dzięki aguś wielkie za wszystkie info, wyobraź sobie, że teraz, po nocy wyskoczyły jej pierwsze zmiany na buzi i na drugiej rączce między łokciem, a pachą, a była tylko wczoraj na mm i raz na UU, no ręce opadają
obiadku nie chciała, deserku nie dałam, to od czego to ????? skoro nic nowego nie dostała ?????? a ja wczoraj i przedwczoraj nic takiego nie jadłam co mogłoby ją uczulić
jeszcze myślę, żeby wyprać tę wkładkę polarową od krzesełka do karmienia, może ona ma jakiś specyfik, który uczula? Bo mała sporo czasu w krzesełku siedzi (raczej leży), więc może to to????
__________________
WIKTORIA 01.10.2001r.
LENKA 01.06.2011r.
Kiara76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 07:53   #1631
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

witam się z kubkiem kawy i śpieszę przekazać informacje o zębie mojego księciunia przebił się ale nie wystaje jeszcze cała biała góra

nocka u nas nie była najgorsza, dostał kaszkę z mlekiem wieczorem po kąpieli, potem o pobudka o 1:20, 4:30, 6:30 i przed 8 chwilkę się obudził całkiem ale jeszcze nie jadł, no to nie wciskam na siłę jak się nie upomina

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
Niewyspana...
Pobudki co godzinę, pół...ale dlaczego?
Gusiu współczuję, Nadia jadła na tych pobudkach czy tylko była tulona ?

Radzio już dadaduje z łóżeczka, wciska całą rączkę do buzi i nie wiem o co loto, ale już któryś dzień ryczy przy UU a jak dam butlę to wypija ze smakiem. Nic mu już tam nie leci, albo leci za mało i dalej jest głodny ?? widzę, że trochę mi ubyło objętościowo


Polu i Kubusiu
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 08:20   #1632
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Klaterina Nadia jadla, raz cyca, raz swoje raczki

Gratuluje ząbka
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 08:23   #1633
night25
Rozeznanie
 
Avatar night25
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 514
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dzień doberek
Nocka znośna z dwoma pobudkami.jade do miasta zaraz na zakupy sama Oczywiście zlecę szmateksy może coś upoluję
Nie wiem co jeszcze napisać .....


a wiem od 2 stycznia idę do pracy na zastepstwo (na świetlicę) zawsze coś a że mam 300 m do pracy to nie będę narzekać

Klaterina brawa dla Radzia
Polu i Kubusiu wszystkiego najlepszego
__________________
Maciuś 26.05.11r 56cm 3400g

Edytowane przez night25
Czas edycji: 2011-12-02 o 08:26
night25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 08:40   #1634
blueberry_11
Raczkowanie
 
Avatar blueberry_11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Kubusiowi i Poli - wszystkiego naj naj naj z okazji ich święta !!!

Gusia - współczuję nocki...

Lolka - ja czytam Twoje posty Kochana, tylko nie zawsze mam co Ci odpisać

Night - a co będziesz robić w tej świetlicy?

Ja dzisiaj bez kawy, ale z zieloną herbatą. Kubuś po długiej nocy buja się na kocyku, a ja czytam... mąż wyjechał o 3 rano dzisiaj to my też wyjeżdżamy do 'baby' na weekend...
__________________
Kubusiątko
24/06/2011
blueberry_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:15   #1635
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Czesc dziewczynki

Jestem torba straszna. Wprowadziłam dziecku 2 nowosci na raz i teraz nie wiem po czym miał wczoraj wieczorem krostki na brzusiu

W ramach zadosc uczynienia gotuje mu buraczkową...on tak lubi...


Anulinka przepraszam a właściwie dlaczego odstawiłas dziecku bebilon comfort?

monique
podaje jeszcze dziecku syrop lactulosum. Olek kupki robi ale z wysiłkiem i zatwardzeniowe, kulkowate w konsystencji

andziotdziekuje za ostudzenie mojej paniki, intuicyjnie czuje ze to jednak gluten. Rano juz tej wysypki nie ma, a na noc dostał MM z kleikiem kukur.
Dzis dostanie z hollem


gusiagatko u nas tez od 1-szej pobudki co godzinę...ja juz nie wiem o co im kaman:/

Ide doczytać.
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:25   #1636
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez Kiara76 Pokaż wiadomość
dzięki aguś wielkie za wszystkie info, wyobraź sobie, że teraz, po nocy wyskoczyły jej pierwsze zmiany na buzi i na drugiej rączce między łokciem, a pachą, a była tylko wczoraj na mm i raz na UU, no ręce opadają
obiadku nie chciała, deserku nie dałam, to od czego to ????? skoro nic nowego nie dostała ?????? a ja wczoraj i przedwczoraj nic takiego nie jadłam co mogłoby ją uczulić
jeszcze myślę, żeby wyprać tę wkładkę polarową od krzesełka do karmienia, może ona ma jakiś specyfik, który uczula? Bo mała sporo czasu w krzesełku siedzi (raczej leży), więc może to to????
w czym pierzesz ubranka ????


mi zalecili JELP hypoalergiczny



co do jedzenia

kochana
nie koniecznie to wychodzi od jedzonka
Ola miala restrukcyjna diete, sam nutramigen pila i też jej wychodziły zmiany
NIE MA JEDNOZNACZNEJ PRZYCZYNY AZS
tego jest wiele
sucha i wrażliwa skóra, przegrzanie, powietrze, alergeny, niektóre środki-detergenty
ja juz wycudowalam w domu wszystko co było możliwe
lekarze powiedzieli, że trzeba to ścierpieć, jak wyjdą zmiany, możliwie je łagodzić - czasem steryd zastosować.

TU
jest fajne forum o AZS
polecam też wykład dr Ireny Grzesiak o AZS
to ściągnięcia TUTAJ


nie zadręczaj się, bo to na prawdę nie musi być od jedzenia
zalecali lekarze też cienkie, bawełniane ubranka, najlepiej luźne, by nie podrażniały skórki
no i natłuszczać, natłuszczać, natłuszczać skórkę

będzie dobrze
dzieci z AZS jest całe mnóstwo nie jesteś sama







DZIEŃ DOBRY
jestem w szoku, bo myślałam, że Oleńka-choruszek, będzie się budziła co 30 minut
aleeeee
spała od 20 do 2 bez żadnej pobudki
wypiła mleczko i spała do 6 rano, znów wypiła mleczko i spała do 7.30
ale zrobiliśmy małe przemeblowanie w pokoju, mianowicie, łóżeczko mamy koło łóżka, zamiast mojego stoliczka nocnego
humor ma super, jak kichnie to smarki do pasa, kaszel urywający się
temperatury brak
ewentualnie 37.2-37.4 max
jest lepiej
leki działają


wszystkiego naj dla Kubusia i Poli
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:37   #1637
Lolka1212
Zadomowienie
 
Avatar Lolka1212
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 765
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Gusiagatko znowu powtórka z rozrywki? Myslałam, że się u was poprawiło?! ehhh.. kiedy my się w koncu wyśpimy normlanie nooo

Kiara nie zadręczaj się niepotrzebnie.. a jak to jest z AZS? nie można się już nigdy wyleczyć? te wsyztekie kremy i maści nie sa na tyle skuteczne, zeby wygoić plamki i zasłuszenia?

Klaterina
za ząbka!

Night więc jednak udało się z praca? Tesciowa będzie zajomować się Maciusiem? Fajnie, że tak się fajnie wsyztsko zgrało po twojej myśli na długo to zastępstwo?


Podoba mi się ta biedroneczka i mam już calkowity mętlik w głowie



Dziewczynki ile dni po wprowadzeniu glutenu można podać jakaś nowość z warzywek? Już 5 dni gluten podaje, a chciałbym dalej warzywka dodawać.. można już? jak myślicie?
__________________
Antonek

Edytowane przez Lolka1212
Czas edycji: 2011-12-02 o 09:39
Lolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:40   #1638
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Gusiagatko znowu powtórka z rozrywki? Myslałam, że się u was poprawiło?! ehhh.. kiedy my się w koncu wyśpimy normlanie nooo

Kiara nie zadręczaj się niepotrzebnie.. a jak to jest z AZS? nie można się już nigdy wyleczyć? te wsyztekie kremy i maści nie sa na tyle skuteczne, zeby wygoić plamki i zasłuszenia?

Klaterina
za ząbka!


Podoba mi się ta biedroneczka i mam już calkowity mętlik w głowie



Dziewczynki ile dni po wprowadzeniu glutenu można podać jakaś nowość z warzywek? Już 5 dni gluten podaje, a chciałbym dalej warzywka dodawać.. można już? jak myślicie?
ja nie Kiara
ale leczymy AZS u Oli pd 3 msc


nie da sie go jednoznacznie wyleczyć
nie ma na niego Leku
każdy pacjent indywidualnie to przechodzi
jednemu pomagają takie kremy, drugiemu inne i tak w kółko

możemy to łagodzić, uważać, ale plamy i tak wyjdą
mam znajomą, która mieszka w Anglii i tydzien temu sie dowiedzialam, że mały ma AZS
a mianowicie jego plamy z buzi nie schodza w ogóle, nawet po sterydach

niestety to takie cho lerstwo, że każdy pacjent jest królikiem doświadczalnym, albo pomoże mu dany lek, albo nie
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 09:54   #1639
ania2631
Wtajemniczenie
 
Avatar ania2631
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Morze
Wiadomości: 2 645
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dzień dobry..
Pogoda deszczowa i wietrzna ..Ja kuban wielkiej kawy,Alicja fika na kocu.Majstruje coś przy leżaczku..
Nocka super.Pierwsze karmienie o 6:10 i dospanie do 9-tej
Jestem cały czas w krzaczorach

Daisy-obiektywu jeszcze nie kupiłam,ale juz niebawem..

Gusia-współczuję nocki

Dla Poli i Kubusia samych pogodnych i radosnych dni
__________________
ania2631 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 09:57   #1640
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

witam

Daisy spał z nami dzisiaj też bo robi sobie pobudki o 22 i jest akcja usypianie, czekamy aż uśnie w naszym łóżku a potem mamy zamiar go przenieś, tyle że to my pierwsi usypiamy i zazwyczaj śpimy już tak dopóki mały nie obudzi się na jedzenie

Night dla dzielnego Maciusia, i pracy a to na cały etat?

Dalicadeza z obiadkami jest dużo lepiej, zjada już po całym małym słoiczku, numerem 1 jest królik w jarzynkach, tyle że nadal ziemniak jest beee, jeśli jest w składzie to nie ma mowy żeby zjadł, a jak uda mi się wcisnąć z 3 łyżki to za chwile je zwymiotuje, a u was jak z obiadkami? nadal są lekko "oszukiwane"?
jak przeczytałam o znajomych twojego tż to normalnie , nie może mi przejść przez głowę jak można tak robić

Gusiagatko może uda wam się w dzień odespać

Klaterina ząbka

Lolka a jak u Ciebie nocka, lepsza? co do glutenu i nowości to nie wiem, ale chyba jak nic się nie dzieję to można

dzisiejsza nocka zaliczona byłaby do bardzo udanych, bo pierwsza pobudka na mleczko o 6.15 gdyby nie fakt że znowu spaliśmy w 3 i kręgosłup mam nadal pogięty

dla Poli i Kubusia!
__________________



Edytowane przez zosiaaa
Czas edycji: 2011-12-02 o 09:59
zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 10:17   #1641
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Gusiagatko znowu powtórka z rozrywki? Myslałam, że się u was poprawiło?! ehhh.. kiedy my się w koncu wyśpimy normlanie nooo
No niestety. Juz takie piękne (piękne dla mnie) nocki miałyśmy ostatnio. Pobudki co 2-3 godziny i spanko minimum do 8. Niech one powrócą
Nie wiem co sie znowu dzieje, ale paskudna byla noc dziesiejsza.
A jak Wasza?
Mysle, ze możesz juz wprowadzić nowe warzywka


zosiaaa A to spryciarz z Mateuszka Wszędzie ziemniaczka wyczuje.

Chyba tak zrobię, ze sprzedam Nadie małżowi a sama pójdę do łózka odsypiać. Tyle, ze mój mąż nadal śpi
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 10:26   #1642
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dzien dobry wszystkim.
Nadia pospala do 7.30 (i cale szczescie, bo mam dzis zaganiany dzien, plus pranie, sprzatanie i tym podobne atrakcje...).

Wszystkiego dobrego dla Poli i Kubusia


Night, milych zakupow! I pochwal sie pozniej zdobyczami.

Gusia, podeslac Ci kawy?? Robie dobra.
Dobre nocki na pewno wroca!

Kiara, u nas AZS tez zaczelo sie pozniej, ok. 4, 5 miesiaca, bylo wszedzie, zaczelo sie od zgiec lokciowych i kolankowych, potem buzia, brzuszek, plecki, cale rece, nozki itd.... Teraz mamy wszystko pod kontrola, ale to jest taki stan "uspiony", trzeba pilnowac i obserwowac...
Tak jak Ci Agus napisala, nie zawsze da sie jasno powiedziec od czego to moze byc

Dzis jest zimno, ale slonecznie wiec idziemy na dluuuugi spacer, potem spotkanie z kolezanka.
Zajrze moze wieczorkiem jeszcze.
Milego dnia!!
__________________
Nadienka - ur. 12/05/11



Edytowane przez Camomile
Czas edycji: 2011-12-02 o 10:27
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 10:44   #1643
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Hello!

Andziot, Moria, Daisy, Bzyczka, Zosiaaa, Antropia, Mimbi, Camomile, Delicadeza, dziękuję za miłe słówko! Kochane jesteście! Za tyle życzeń, to już powinnam być zdrowa


Smacznych obiadów i interesujących zabawek dla dzisiejszych świętujących!


1) śniła mi się Bzyczka, że pod moim oknem trzymała mrożone truskawki i przez przypadek okazało się, że się znamy

2) ja nadal chora, a wręcz nasila się choróbsko i dziś muszę się osłuchać Hanex na szczęście zdrowa, w zasadzie do tej pory tylko ten katar miała, no i suchy kaszel jakiś czas temu, ale bez rozwoju. Oby była odporniejsza, niż ja

3) macie jakiś ciekawy przepis na schab? Jak doprawić, przyrządzić?


Aguś, ja tylko chciałam skorygować ten Zinalfat, bo ktoś może się zasugerować

Kamikadze, ja miałam odkupować od koleżanki Romera jako następny fotelik, ale nie dogadałyśmy się i sprzedała Właśnie też sobie chwaliła bardzo
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 10:51   #1644
Kiara76
Raczkowanie
 
Avatar Kiara76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie, dla mnie to nowy temat i nie ukrywam, że panikuję, ale staram się zebrać w garść

aguś, piorę w Loveli, ale już mi się kończy, to może kupię teraz Jelp, taj jak mówisz, muszę próbować i może uda mi się ustalić przyczynę, zobaczymy ....

Będę dzisiaj w aptece, to kupię tę cutibazę (ona jest bez recepty?)

Cieszę się, że jest tutaj jeszcze ktoś z podobnym problemem i mogę zapytać o to i owo, oczywiście wolałabym, żeby Wasze maluchy nie miały AZS, ale skoro już tak niestety się stało, to taka wymiana wiedzy jest dla mnie bardzo cenna

Camomile, a który lek Wam zdecydowanie pomógł?


Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Podoba mi się ta biedroneczka i mam już calkowity mętlik w głowie
poczekaj do 6 grudnia, kupiłam małej taką biedronkę na Mikołaja (chyba dojdzie?), to dam znać, czy warto ją nabyć
__________________
WIKTORIA 01.10.2001r.
LENKA 01.06.2011r.
Kiara76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 10:57   #1645
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Kiaro, Cutibaza jest bez recepty i jest taniutka
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:23   #1646
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez mary poziomkowa Pokaż wiadomość
Aguś, ja tylko chciałam skorygować ten Zinalfat, bo ktoś może się zasugerować



kiaro
mi dermatolog odradziła loveli
ja od razu przestalam w niej prac mimo, ze mam 2 kg jeszcze
i piore w jelpie

cutibaza bez recepty, wczoraj kupowałam, kosztuje 8 zł - około

Ola spała 1,15 h
i zjadła kaszkę
ale takiego kupsztala walnela, ze nhie wiedziałam jak się za niego zabrac
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 11:49   #1647
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Dzien dobry tu Michalinka. To moj pierwszy post na Wizazu, ale pisze, za mamusie, bo tak ja wykonczylam wczoraj wieczorem, ze nie ma sily bidulka.
Najpierw mnie nakarmila pyszna kaszka na gesto, zjadlam cala, polozyla mnie do lozeczka i sobie juz drzemalam, az tu tatus zagwizdal na psa i postanowilam pokazac mu, kto tu rzadzi! 1,5 godziny rozrabialam, ale - jako, ze chcialam ich wykonczyc do cna - krzyczalam w nieboglosy. Udawalam, ze w lozeczku mi nie pasuje, ze na raczkach mi nie pasuje, ze z tata zle, z mama zle, az mi sie glupio zrobilo, bo sie mamusia poplakala. To dalam sie laskawie wziac na raczki i przytulic i od razu usnelam. No dobra, troche przesadzalam, mamut ma racje, ale z drugiej strony jak jest taka madra, to niech sobie sama siedzi w siodelku, jak ja bym chciala w krzeselku [jeszcze mi nie kupili nawet ], niech sobie sama foczkuje pol dnia, jak ja juz bym chciala raczkowac, niech sama wcina te sloiki, a nie Nutelle! Mam racje?
No a potem w nocy to juz w ogole mi sie nie chcialo spac. Mamut mowi, ze wstawala do mnie 11 razy, ale chyba ma jakies problemy z liczeniem, ja przynajmniej nic nie pamietam, zebym tyle razy sie budzila. A rano jeszcze przesiusialam sobie pieluche i musiala mnie przewijac bez okularow, oczywiscie przewijanie jest bardzo nudne i chcialam sobie wszystko poogladac, co jest dookola przewijaka, a ze ten mamut biedny ma tylko dwie rece i jeszcze do tego niedowidzi, to chociaz na skarpety lezalam plasko. Jak ten mamut taki do przodu, to niech sobie trzecia reke na czole naszyje, wtedy mnie przytrzyma, pieluche ubierze i jeszcze potrzepie grzechotka.
Teraz ide do lozeczka, a potem mnie czeka potrawka z jagniecina. Wieczorem na weekend jedziemy na wies, bardzo bedzie fajnie, mamusia mi rozlozy mate przed takim fajnym kinem co sie nazywa kominek i bede sobie ogladac. Mama mowi, ze nie wolno sie zblizac, ale ja juz mam swoje sposoby.
Caluje wszystkie dzieciaczki, dajcie czadu swoim starym! Specjalne buziaki dla Igutki, ktora mnie ciagnela za ucho i mam teraz jedno odstajace.
Michasia
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 12:27   #1648
Lolka1212
Zadomowienie
 
Avatar Lolka1212
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 765
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Droga Michalinko! Jedno zdecydowanie trzeba Ci przyznać - jesteś mistrzynią w dostarczaniu wrażeń mamusi! Kto jak kto, ale Ty to z pewnością dbasz o to, aby rodzice się nie nudzili
__________________
Antonek
Lolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 12:29   #1649
moniqac
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 544
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez delicadeza Pokaż wiadomość
Dziewczyny adres mailowy w K.
teraz się zorientowałam, że nie podąłam
PRZEPRASZAM

Ja na chwilę.
Kochanie jak będziesz zamawiała z minymo, to ja się dopisze do zamówienia. Pamiętaj prosze o mnie - napisz eska czy coś, bop ja rzadko tu zaglądam.
__________________
***
męzatka od ... 12.09.2009

Mamusia Szymusia od 27.04.2011 .
moniqac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-02, 13:00   #1650
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona szósta!

Cytat:
Napisane przez mary poziomkowa Pokaż wiadomość
3) macie jakiś ciekawy przepis na schab? Jak doprawić, przyrządzić?
Polecam udusić z majerankiem i cebulką
albo
upiec z rozmarynem (najlepiej świeżym ) - możesz go wtedy nafaszerować morelą/śliwką, mniam
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.