Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-05, 14:43   #1651
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez waldi1990 Pokaż wiadomość
Gorzko prawdo chyba wlasnie zle cie zrozumialem . Nie jestem zapatrzonym w siebie narcyzem tylko poprostu na tym zdjeciu nie widac bo mam 2 kremy na twarzy na naczynka i z filtrem jasny a jak ich nie mam na twarzy jest o wiele gorzej. i nie kreci sie u mnie wszystko wokol mojej twarzy poprostu chcialbym kiedys spokojnie wyjsc na podworko bez smarowania roznymi kremami dla mnie jako dla faceta to bardzo meczace ty mnie za jakiegos narcyza bierzesz a ja chce normalnosci mam napady czerwonosci itd problemy z naczyynkami przez sterydy tak mnie pani doktor urzadzila wiem ze tto siedzi w glowie bo jestem zznerwicowany slaby psychicznie jak i rowniez za wrazliwy jak na faceta mam isc do psychologa na terapie juz pisalem jak nie pomoze ttto moze psychiatra ? wiem gorzko prawdo mam niska samoocene i problem jest wiekszy u mnie w glowie myslisz ze o tym nie wiem pozdrawiam ale za narcyza mnie tu nie bierz co sie interesuje wiecznie swoja ttwarza

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

bo narcyzem skupionym na sobie nie jestem
Sugerowałam jedynie to co zaznaczyłam w twojej wypowiedzi. Nie pomyślałam, że jesteś zapatrzony w siebie narcyzem (jak to ująłeś). Masz problemy, nie akceptujesz tego i chciałbyś to zmienić. To zupełnie normalne waldi. Każdy z nas chce wyglądać atrakcyjnie i dzięki temu mieć poczucie własnej wartości. To jest normalne, nie świadczy o narcyzmie.
Jak pisałam wyżej nad swoją twarzą pracujesz i wierze, że będzie coraz lepiej. Ale musisz też zacząć wierzyć w siebie. Zacząć dostrzegać w sobie pozytywne rzeczy. To miałam na myśli waldi i mi się tu proszę nie denerwować
Trzymam kciuki za ciebie!
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:44   #1652
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

no dziewczyny,ja już skończyłam zażywać tetralysal.I nie zażywam od jakiegoś tygodnia.
I jak jest teraz.Zaskróniki-są.Cera-odrobinę brzydsza.Wypryski -pojawiają się pojedyncze(ale to raczej sprawy alergiczne)-zwalczam je benzacne.Włosy-wracają do siebie,już nie przypominają siana.


Terapia była potrzebna,aby trochę się oczyścić.Efekt idealnej cery nie utrzymuje się w nieskończoność.Potem trzeba znaleźć inne produkty ,które zadbają o jej gładkość.Cieszę się,ze już nie biorę antybiotyków,bo to jednak zbyt mocny produkt.Poza tym wyszło już słońce(teraz jest kilkadni za chmurką)i bałabym się powstawania przebarwień.
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 21:53   #1653
bloberooo26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: tetralysal a alkohol

Zażywam tetralysal od ponad tyg, czy spożywanie alkoholu w większych ilościach niż wymieniono wyżej może spowodować kłucie serca?
bloberooo26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 22:10   #1654
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez twizzy Pokaż wiadomość
Cera-odrobinę brzydsza. Włosy-wracają do siebie,już nie przypominają siana.
W jakim sensie brzydsza?
A jednak to przez tetralysal.. już wiem dlaczego moje włosy stały się sianowate i matowe >.<

Życzę ci, żeby rezultaty się utrzymały i było coraz lepiej!

Edytowane przez Himee
Czas edycji: 2010-04-05 o 22:20
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 22:17   #1655
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
W jakim sensie brzydsza?
A jednak to przez tetralysal.. już wiem dlaczego moje włosy stały się sianowate i matowe >.<

Życzę ci, żeby rezultaty się utrzymały i było coraz lepiej!
dziękuję

brzydsza-w sensie-znowu mam otwarte pory na nosie i zaskóniki na czole.Za czasów brania tetralysalu było ich znacznie mniej.Cera w ogóle się nie przetłuszczała a teraz muszę czasem ją matowić

od pani dermatolożki wiem ,ze tetralysal fatalnie działa na włosy-wysusza je,niszczy ,sprawia ,że nie chcą się układać.Na szczęście po odstawieniu wszystko wraca od normy
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 11:10   #1656
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

a czy Tetralysal zwiększa łojotok? ;>
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:57   #1657
Misterna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja brałam ten lek dwa miesiące i wszystko ładnie sie wygoiło. Cera nie była idealna ale dużo lepsze. Trądzik powrócił fakt ale dopiero po pół roku. Teraz znowu biorę . Jedną tabletkę dziennie. By trądzik nie powrócił trzeba podczas kuracji stosować również maści. To konieczność by wyleczyć cerę. Ja stosuje epiduo. Zobaczymy jak będzie
Misterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 18:12   #1658
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

*Misterna, trądzik powrócił nasilony, czy w "poprzedniej" formie?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:22   #1659
donia_26
Raczkowanie
 
Avatar donia_26
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 194
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja tetralysal brałam od listopada do lutego najpierw dwie dziennie potem jedną a potem co drógi dzień jedną. Do tego miałam jeszcze maść clindacne...używwam jej do dziś. Od trzech tygodni znowu na tważy mam ropne wypryski ...małotego zanim wyszły na tważy pojawiły się we włosach I wsumie to jestem wściekła bo mam już dość łykania antybiotyków
donia_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:25   #1660
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

donia, może czas przerzucić się na retinoidy?
mi derma powiedziała, że jak powróci trądzik <odpukać, wypluć i wszystko inne naraz!>, to znak, że należałoby sięgnąć po tego typu leki..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 18:50   #1661
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
a czy Tetralysal zwiększa łojotok? ;>
W moim przypadku powstrzymał łojotok. Mogłam używać kremów nawilżających bez obawy przed świeceniem się jak żarówka. Wcześniej o nawilżających nie było mowy, bo nawet się nie wchłaniały.

Dodam, iż dzięki temu, że tetralysal zahamował u mnie łojotok postanowiłam nawilżyć moją odwodnioną i wysuszoną specyfikami na trądzik cerę nawilżać. Wyrzuciłam wszystyko co przeznaczone było do cery trądzikowej i tłustej (poza aptecznymi smarowidłami).
Po jakimś czasie od zakończenia kuracji tetralysalem przetłuszczanie trochę wróciło, ale nie w takim stopniu jak wcześniej i myślę, że to zasługa w dużej mierze nawilżania. Praktycznie używanie chemii do pielęgnacji twarzy ograniczyłam do minimalnego minimum . Postawiłam na łagodną oraz naturalną pielęgnację. Widzę różnicę.

PS. umówiłam się do mojej dermatolog po tetralysal w ramach ,,przypominającej" kuracji.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 19:04   #1662
donia_26
Raczkowanie
 
Avatar donia_26
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 194
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

dontkknow....retinoidy raczej chyba odpadają bo pomimo trądziku pospolitego mam również trądzik różowaty....i jak na tych moich powiększonych naczynkach zaczynają wyskakiwać krosty to robią mi się czerwone podrażnione placki na pół policzków
donia_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 19:50   #1663
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez donia_26 Pokaż wiadomość
dontkknow....retinoidy raczej chyba odpadają bo pomimo trądziku pospolitego mam również trądzik różowaty....i jak na tych moich powiększonych naczynkach zaczynają wyskakiwać krosty to robią mi się czerwone podrażnione placki na pół policzków
Och znam ten problem Trądziku różowatego nie mam, ale od leczenia trądziku nabawiłam się cery naczynkowej na policzkach. Trądzik już zażegnany (przynajmniej na razie), więc można zabrać się kompleksowo za naczynka. Póki co dostosowałam pielęgnację do cery naczynkowej, korzystam z kwasów u kosmetyczki, które działają pozytywnie także na naczynka, a jesienią wybieram się na IPL + RF. Nie tylko zamyka naczynka i likwiduje rumień, lecz także spłyca blizny, rozjaśnia plamy pigmentacyjne i wspomaga leczenie trądziku.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass




Edytowane przez gorzka prawda
Czas edycji: 2010-04-06 o 19:54
gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 17:25   #1664
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

a ja powoli zaczybam wątpić już. niebawem minie drugi miesiąc Tetry, Differinu i Brevoxylu. Jest źle. Bardzo. Brzydko. Fuj.
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 18:13   #1665
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
a ja powoli zaczybam wątpić już. niebawem minie drugi miesiąc Tetry, Differinu i Brevoxylu. Jest źle. Bardzo. Brzydko. Fuj.
A co się dzieję? Nie działa? Czy jest gorzej?
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 19:13   #1666
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

U mnie dopiero 5 dzień a ja mam wrażenie że jest całkiem dobrze
Czyżby siła autosugestii?
Nic nowego nie wyskakuje pory mniej widoczne... cóż
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 19:28   #1667
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
a ja powoli zaczybam wątpić już. niebawem minie drugi miesiąc Tetry, Differinu i Brevoxylu. Jest źle. Bardzo. Brzydko. Fuj.
Differin ,bardzo się do niego zraziłam. Kiedy został mi przepisany czytałam o wysypie, pogorszeniu itp. Jednak z czasem zamiast być lepiej robiło się gorzej - trądzik zaostrzył się - gula na guli.
Wiem, że każdy lek działa inaczej - to sprawa indywidualna; nasza skóra reaguje inaczej na różnego rodzaju maści/kremy/tabletki,a a wszystkich skutków nie da się przewidzieć..
Lecz skoro od 2miesięcy nie widać poprawy (nawet przy braniu Tetralysalu) może i na Ciebie (nie chcę tu zło-wróżyć) differin źle działa?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:03   #1668
singermarla87
Raczkowanie
 
Avatar singermarla87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 320
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
a ja powoli zaczybam wątpić już. niebawem minie drugi miesiąc Tetry, Differinu i Brevoxylu. Jest źle. Bardzo. Brzydko. Fuj.
Spokojnie! Może po prostu Twój organizm potrzebuje nieco więcej czasu na oczyszczenie Nie zniechęcaj się tak łatwo, bo psychika ma tutaj też ogromny wpływ - trzeba myśleć pozytywnie
__________________
[...] Rzeczy, które posiadasz w końcu zaczynają posiadać ciebie.
singermarla87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:07   #1669
tastemycherries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam serdecznie!
Profil założony,więc i pora wypowiedzieć się w końcu i dać o sobie znać , a nie tylko 'brutalnie' korzystać z rad spędziłam wiele wieczorów,czytając forum wizażowe-głównie w sprawie trądziku..

Ja mam z nim problem od paru lat i przyznam szczerze,że dotychczas nie miałam co narzekać,dopiero od roku bardzo się nasilił,pojawiło się więcej ropnych krost-całe szczęście tylko na policzkach (aczkolwiek na obydwóch policzkach ogromne skupisko...),sporadycznie wyskoczy mi coś na brodzie,a na czole-baardzo żadko.Miałam za sobą różne kuracje (skinoren,davercin,leki robione itp). Na szczęście jedna lekarka w końcu zasugerowała zrobienie wymazu bakteryjnego.. wyszedł gronkowiec.
Od 5 dni przyjmuje Tetralysal (2 tabletki dziennie przez tydzień,1 tabletka przez 2 tygodnie), do przemywania dostałam Aknemycin Plus w płynie z aplikatorem-swoją drogą zastanawiam się, czy bakterie nie dostają się mimo wszystko do środka i czy nie należy jednak w jakiś sposób go przemywać?
i widzę,że.. coś się tam chyba dzieje oby! krostki są mniejsze,przysuszone, nie takie "zaognione" jak wcześniej. Oczywiście nie wychodzę z założenia,że będę miała super gładką cerę i wiem,że niekoniecznie antybiotyk zdziała cuda,ale.. no,któżby nie chciał pozbyć się tego paskudztwa jestem dobrej myśli i tak jak jedna z koleżanek wspomniała-może to autosugestia,ale wolę myśleć,że jednaak..
__________________
“A może potrzebuje pani trochę ciepła, bo czuję, że centralne nie działa."

tastemycherries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 20:22   #1670
singermarla87
Raczkowanie
 
Avatar singermarla87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 320
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez tastemycherries Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Profil założony,więc i pora wypowiedzieć się w końcu i dać o sobie znać , a nie tylko 'brutalnie' korzystać z rad spędziłam wiele wieczorów,czytając forum wizażowe-głównie w sprawie trądziku..

Ja mam z nim problem od paru lat i przyznam szczerze,że dotychczas nie miałam co narzekać,dopiero od roku bardzo się nasilił,pojawiło się więcej ropnych krost-całe szczęście tylko na policzkach (aczkolwiek na obydwóch policzkach ogromne skupisko...),sporadycznie wyskoczy mi coś na brodzie,a na czole-baardzo żadko.Miałam za sobą różne kuracje (skinoren,davercin,leki robione itp). Na szczęście jedna lekarka w końcu zasugerowała zrobienie wymazu bakteryjnego.. wyszedł gronkowiec.
Od 5 dni przyjmuje Tetralysal (2 tabletki dziennie przez tydzień,1 tabletka przez 2 tygodnie), do przemywania dostałam Aknemycin Plus w płynie z aplikatorem-swoją drogą zastanawiam się, czy bakterie nie dostają się mimo wszystko do środka i czy nie należy jednak w jakiś sposób go przemywać?
i widzę,że.. coś się tam chyba dzieje oby! krostki są mniejsze,przysuszone, nie takie "zaognione" jak wcześniej. Oczywiście nie wychodzę z założenia,że będę miała super gładką cerę i wiem,że niekoniecznie antybiotyk zdziała cuda,ale.. no,któżby nie chciał pozbyć się tego paskudztwa jestem dobrej myśli i tak jak jedna z koleżanek wspomniała-może to autosugestia,ale wolę myśleć,że jednaak..
Witamy

Myślę, że bakterie do Aknemycinu się nie dostają, bo on odblokowuje się dopiero po przyciśnięciu do twarzy, więc przepływ jest jednostronny Tak mi się wydaje Poza tym aplikuje się go na czystą buźkę, więc nie ma co się martwić - producenci chyba wiedzą, co robia

Na zmiany trzeba troszkę poczekać, ale samopoczucie, że wreszcie się jest na dobrej drodze też dużo robi Trzymam kciuki za Twoją kurację!
__________________
[...] Rzeczy, które posiadasz w końcu zaczynają posiadać ciebie.

Edytowane przez singermarla87
Czas edycji: 2010-04-07 o 20:23
singermarla87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:30   #1671
dasta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 32
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
Differin ,bardzo się do niego zraziłam. Kiedy został mi przepisany czytałam o wysypie, pogorszeniu itp. Jednak z czasem zamiast być lepiej robiło się gorzej - trądzik zaostrzył się - gula na guli.
Wiem, że każdy lek działa inaczej - to sprawa indywidualna; nasza skóra reaguje inaczej na różnego rodzaju maści/kremy/tabletki,a a wszystkich skutków nie da się przewidzieć..
Lecz skoro od 2miesięcy nie widać poprawy (nawet przy braniu Tetralysalu) może i na Ciebie (nie chcę tu zło-wróżyć) differin źle działa?

mam takie samo doświadczenie z differinem.. i nie wiem moze sie mylę ale mam wrażenie ze to on mi zniszczył cere.. przed jego zastosowaniem czyli 1,5 roku temu miałam ładniejszą cerę niż teraz.. jak zaczynałam go uzywać czytałam o tym całym wysypie i miałam nadzieje ze w koncu przejdzie.. a było coraz gorzej..

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez tastemycherries Pokaż wiadomość
do przemywania dostałam Aknemycin Plus w płynie z aplikatorem-swoją drogą zastanawiam się, czy bakterie nie dostają się mimo wszystko do środka i czy nie należy jednak w jakiś sposób go przemywać?
ja rowniez tego uzywam ale dermatolog zakazała używania aplikatora bezpośrednio na twarz, dlatego nakładam wacik na aplikator.. itak smaruje!
dasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 21:07   #1672
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez tastemycherries Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Profil założony,więc i pora wypowiedzieć się w końcu i dać o sobie znać , a nie tylko 'brutalnie' korzystać z rad spędziłam wiele wieczorów,czytając forum wizażowe-głównie w sprawie trądziku..

Ja mam z nim problem od paru lat i przyznam szczerze,że dotychczas nie miałam co narzekać,dopiero od roku bardzo się nasilił,pojawiło się więcej ropnych krost-całe szczęście tylko na policzkach (aczkolwiek na obydwóch policzkach ogromne skupisko...),sporadycznie wyskoczy mi coś na brodzie,a na czole-baardzo żadko.Miałam za sobą różne kuracje (skinoren,davercin,leki robione itp). Na szczęście jedna lekarka w końcu zasugerowała zrobienie wymazu bakteryjnego.. wyszedł gronkowiec.
Od 5 dni przyjmuje Tetralysal (2 tabletki dziennie przez tydzień,1 tabletka przez 2 tygodnie), do przemywania dostałam Aknemycin Plus w płynie z aplikatorem-swoją drogą zastanawiam się, czy bakterie nie dostają się mimo wszystko do środka i czy nie należy jednak w jakiś sposób go przemywać?
i widzę,że.. coś się tam chyba dzieje oby! krostki są mniejsze,przysuszone, nie takie "zaognione" jak wcześniej. Oczywiście nie wychodzę z założenia,że będę miała super gładką cerę i wiem,że niekoniecznie antybiotyk zdziała cuda,ale.. no,któżby nie chciał pozbyć się tego paskudztwa jestem dobrej myśli i tak jak jedna z koleżanek wspomniała-może to autosugestia,ale wolę myśleć,że jednaak..
Hej. Mnie interesuje ten wymaz. Czy trzeba za niego płacić, a może trzeba dostać skierowanie, gdzie go można zrobić? Jak wygląda "zabieg" pobierania tego wymazu i czy trzeba się do niego jakoś specjalnie przygotować. Bardzo mnie to interesuje. Jeśli nie masz nic przeciwko, napisz proszę wszystko co o tym wiesz.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 22:52   #1673
tastemycherries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

dziękuje za zainteresowanie
otóż apropo Aknemycinu-chodziło mi raczej o tą gąbęczkę,którą nakładam płyn bezpośrednio na twarz,że jednak wielokrotnie używając jej na wypryski może być zanieczyszczona.. i chyba faktycznie i ja spróbuje aplikować płyn na wacik/patyczek kosmetyczny,moja dermatolog niestety mnie nie uprzedziła
jeśli chodzi o wymaz: nie wiem jak w innych przychodniach,ja robiłam w prywatnej (pod Warszawą) i zapłaciłam 15 zł natomiast pobrałam materiał sama-gdy przyszłam do lekarki niefortunnie tego dnia miałam uspokojoną twarz i żadnego "wyrośniętego" porządnie pryszcza :P więc dostałam od niej probówkę ( no, musiałam dopłacić całe 3zł:P) z taką końcówką jak patyczek do ucha i igłę. I co musiałam zrobić? mówiąc najprościej i kolokwialnie- wycisnęłam z najporządniejszego,wyrośn iętego pryszcza najwięcej brzydkiego,żółtego 'materiału' (ropa etc.) i na patyczek :p lekarka robi to prawdopodobnie w ten sam sposób

wybacz za tak obrazowy,niezbyt piękny opis,ale chciałam wytłumaczyć to najprościej
więc najlepiej,żebyś obserwowała stan wyprysków i żeby było co z nich pobrać
__________________
“A może potrzebuje pani trochę ciepła, bo czuję, że centralne nie działa."

tastemycherries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 08:48   #1674
singermarla87
Raczkowanie
 
Avatar singermarla87
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 320
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez tastemycherries Pokaż wiadomość
dziękuje za zainteresowanie
otóż apropo Aknemycinu-chodziło mi raczej o tą gąbęczkę,którą nakładam płyn bezpośrednio na twarz,że jednak wielokrotnie używając jej na wypryski może być zanieczyszczona.. i chyba faktycznie i ja spróbuje aplikować płyn na wacik/patyczek kosmetyczny,moja dermatolog niestety mnie nie uprzedziła
jeśli chodzi o wymaz: nie wiem jak w innych przychodniach,ja robiłam w prywatnej (pod Warszawą) i zapłaciłam 15 zł natomiast pobrałam materiał sama-gdy przyszłam do lekarki niefortunnie tego dnia miałam uspokojoną twarz i żadnego "wyrośniętego" porządnie pryszcza :P więc dostałam od niej probówkę ( no, musiałam dopłacić całe 3zł:P) z taką końcówką jak patyczek do ucha i igłę. I co musiałam zrobić? mówiąc najprościej i kolokwialnie- wycisnęłam z najporządniejszego,wyrośn iętego pryszcza najwięcej brzydkiego,żółtego 'materiału' (ropa etc.) i na patyczek :p lekarka robi to prawdopodobnie w ten sam sposób

wybacz za tak obrazowy,niezbyt piękny opis,ale chciałam wytłumaczyć to najprościej
więc najlepiej,żebyś obserwowała stan wyprysków i żeby było co z nich pobrać
No tak, ale nakładasz na umytą twarz, a w ulotce jest napisane, żeby na rany nie nakładać, czyli postępując zgodnie z ulotką i omijając rozbabrane pryszcze, nic nie ma prawa złego się stać

Chociaż wiadomo - "przezorny zawsze ubezpieczony"
__________________
[...] Rzeczy, które posiadasz w końcu zaczynają posiadać ciebie.
singermarla87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 09:08   #1675
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
A co się dzieję? Nie działa? Czy jest gorzej?
Ja już sama nie wiem. Może zaczynam przesadzać? Mam na czole mnóstwo zaskórników i grudek, które nie znikają. Ponadto mnóstwo czerwonych plam - część to zapewne blizny. I jeszcze jakieś takie inne dziwolągi. Skóra jest sucha, łuszczy się, mam takie "dziurki", jakby rozszerzone pory, ale nie wydaje mi się, żeby to było to. W ogóle mam cerę naczynkową, mnóstwo popękanych naczynek, zaczerwienienia, przebarwienia, piegi. Wiem, że leki na to nie pomogą, ale żeby chociaż te zaskórniki znikały. Pamiętam że po jakichś pierwszych2-3 tygodniach było super. Malutko czerwonych placków na czole, poznikało wszystko, a teraz jest jak jest. Biorę też hormony, miałam nadzieję, że nieco poprawią stan mojej cery. I dziś dostałam okres (przez 4 miesiące nie miałam, stąd te tabl.) więc może to też wpływa na cerę... Do tego dochodzi jeszcze stres (matura za 3 tygodnie! )...
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 11:37   #1676
mattix160
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam. Ja stosuje TETRALYSAL + differin od około 3 tygodni ii muszę powiedzieć że na czole wyskoczyło mi kilka 'gul' nie miłe takie, czy ktos mial podobne objawy ? mniej więcej tydzien temu miałem same przebarwnienia, ostatnio mi się takie paskudztwa porobily
Czy może to być spowodowane tym że nie używam zadnego kremu nawilżającego itp. ? Pozdrawiam
mattix160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 12:05   #1677
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Ja już sama nie wiem. Może zaczynam przesadzać? Mam na czole mnóstwo zaskórników i grudek, które nie znikają. Ponadto mnóstwo czerwonych plam - część to zapewne blizny. I jeszcze jakieś takie inne dziwolągi. Skóra jest sucha, łuszczy się, mam takie "dziurki", jakby rozszerzone pory, ale nie wydaje mi się, żeby to było to. W ogóle mam cerę naczynkową, mnóstwo popękanych naczynek, zaczerwienienia, przebarwienia, piegi. Wiem, że leki na to nie pomogą, ale żeby chociaż te zaskórniki znikały. Pamiętam że po jakichś pierwszych2-3 tygodniach było super. Malutko czerwonych placków na czole, poznikało wszystko, a teraz jest jak jest. Biorę też hormony, miałam nadzieję, że nieco poprawią stan mojej cery. I dziś dostałam okres (przez 4 miesiące nie miałam, stąd te tabl.) więc może to też wpływa na cerę... Do tego dochodzi jeszcze stres (matura za 3 tygodnie! )...
Z tego co mówiła mi moja dermatolog to tetralysal działa głównie na te ropne wykwity, nacieki i cysty. Działa też na skupiska drobnych krostek, tzw. kaszkę, ale w mniejszym stopniu. Na zaskórniki niestety nie pomoże za bardzo. W moim przypadku tetralysal zlikwidował te duże ropne krosty, zlikwidował także te małe, które miałam na czole i widoczne były głównie pod świtało. Ogólnie wygładził mi twarz, przestała się też przetłuszczać i zmniejszył pory. Jedyne co po sobie pozostawił negatywnego to takie czerwone plamy po dużych pryszczach (wcześniej pozostawały mi po nich blizny, więc wolę już te plamy).

Może przejdź się do dermatologa, bo po co niepotrzebnie się truć skoro możliwe jest, że tetralysal na ciebie nie działa. Ja nie mówię, że nie działa, bo nie wiem tego, ale skoro było już lepiej. I podkreślam jeszcze raz na zaskórniki niekoniecznie pomoże niestety. Aha, a co do naczynek, to tetralysal nie wpływa na nie źle, nawet jest polecany przy trądziku różowatym. Uważałabym na twoim miejscu na smarowidełka. W miarę możliwości omijaj miejsca gdzie masz naczynka.

I muszę powiedzieć dla spokoju swojego sumienia: używaj filtrów koniecznie, jeżeli jeszcze ich nie stosujesz.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 13:48   #1678
tastemycherries
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez singermarla87 Pokaż wiadomość
No tak, ale nakładasz na umytą twarz, a w ulotce jest napisane, żeby na rany nie nakładać, czyli postępując zgodnie z ulotką i omijając rozbabrane pryszcze, nic nie ma prawa złego się stać

Chociaż wiadomo - "przezorny zawsze ubezpieczony"
Oczywiście,masz rację,ale mimo wszystko nie jestem do końca przekonana,panikara ze mnie..
ach, poprawa jest,dopiero tydzień, ale ale..
naprawdę,b. ładnie się zaszusza,nic nowego narazie nie wyskakuje, nie jest takie zaczerwienione jak wcześniej.."jaram się" ale też,żeby się nie pośpieszyć z tą radością
także cierpliwości Kochane pozytywne nastawienie dużo daje,jak już koleżanka wspominała
__________________
“A może potrzebuje pani trochę ciepła, bo czuję, że centralne nie działa."

tastemycherries jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 16:15   #1679
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dziś byłam u dermatolog i pani przepisała mi Tetralysal właśnie, mam brać trzy miesiące, plus żel Duac i Purritin do mycia twarzy. Mam trądzik tylko na policzkach, poza tym 21 lat i nigdy nie miałam problemu z trądzikiem. Mam nadzieję, że Tetralysal mi pomoże i trądzik nie wróci po odstawieniu, nie wiem skąd to się wzięło w ogóle, nawet nie mam tłustej skóry. Kwalifikuję się do leczenia hormonami, ale ze względu na guzki w piersiach nie mogę. No powodzenia dla wszystkich walczących z trądzikiem.
Będę pisać, jakby coś się działo....
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa
ileana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 18:13   #1680
olgera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 22
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja biore tetralysal już od lutego i jestem bardzo zadowolona.
Pryszcze mi się już nie pojawiają, jedynie bardzo rzadko małe krostki. Tabletki niestety nie działają na zaskórniki ;( a szkoda bo mam niezłe siedlisko na nosie...
Tydzień temu byłam na kwasie glykolowym, połączonym z częściową mikrodermabrazją. Za tydzień znowu się wybieram.
Mam straszny problem ze świeceniem się, dermatolog poleciła mi vichy normaderm, krem matujący, ale słyszałam że kremy matujące nie są dobre dla cer trądzikowych.
No ale chyba go kupię, bo błyszczę się wszędzie...
olgera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.