Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-24, 16:13   #1681
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Witam.
Ja też mam problem z torbielem na jajniku.
Otóż robilam 8 kwietnia usg,bo ginekolog mi zaleciła po wypisaniu tabletek. Wyszło mi, że mam torbiela40x37x38 (cm), który jest niemal taki jak sam jajnik. W tej torbielce jest jeszcze cos takiego maleńkiego. dostałam skierowanie od ginekologa na badanie krwi - antygen, na kolejne usg,zaraz po miesiączce i od razu skierowanie do szpitala.
Powiedziano mi, że zbliża się on do granicy, gdzie nie da si.e już leczyc go hormonalnie, trzeba wykonac zabieg.
Strasznie się boję tej całej sytuacji, zwłaszcza, że mam okropne bole z prawej strony...
To niedobrze ze on ma w srodku jeszcze cos... zazwyczaj takie torbiele usuwaja operacyjnie bo jest prawdopodobienstwo ze moga byc zlosliwe. Wiadomo zabieg zawsze sie wydaje straszny .. ja sama panikowalam ogromnie ale przezylam i teraz sie lecze dalej .Ja mam endometrioze i mialam na obu jajnikach endometrialne torbielki...
Pozdrawiam
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 21:09   #1682
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paktofonika Pokaż wiadomość
To sie nazywa straszenie pacjenta,a może tak na początek zacząć od farmakologi a dopiero w ostateczności kłaść się pod nóż.Ja miałam juz 3 razy torbiel na jajniku(statystycznie odnawia sie co 2 lata)zawsze w takim wypadku przechodze 4 miesieczną kuracje duphastonem i jak zwykle torbiel wchłania sie całkowicie.
To się nazywa rozsądne podejście do leczenia a nie straszenie pacjentki. Nie wszystkie rodzaje torbieli leczy się farmakologicznie i nikt nikogo nie "kładzie pod nóż" bez wskazań i potrzeby.
Niestety wiele osób podziela twoje myślenie, że operacja to ostateczność i poźniej jest płacz że jednak za późno.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 22:42   #1683
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez francuski pocalunek Pokaż wiadomość
To niedobrze ze on ma w srodku jeszcze cos... zazwyczaj takie torbiele usuwaja operacyjnie bo jest prawdopodobienstwo ze moga byc zlosliwe. Wiadomo zabieg zawsze sie wydaje straszny .. ja sama panikowalam ogromnie ale przezylam i teraz sie lecze dalej .Ja mam endometrioze i mialam na obu jajnikach endometrialne torbielki...
Pozdrawiam
właśnie,bo jeżeli to by była zwykła torbiel to wszystko spoko,a tak jest coś jeszcze.
byłam w drugiego ginekologa i jakoś tak bardziej przyswajalnie mi to wszysto zostało wytłumaczone a jutro kolejne usg i wtedy sie okaże
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 23:13   #1684
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
właśnie,bo jeżeli to by była zwykła torbiel to wszystko spoko,a tak jest coś jeszcze.
byłam w drugiego ginekologa i jakoś tak bardziej przyswajalnie mi to wszysto zostało wytłumaczone a jutro kolejne usg i wtedy sie okaże
Napisz co powiedział gin. po Usg, może coś się wyjaśni. To "coś" w tej torbieli to mogą być zęby, włosy itp. czyli potworniak, czasem na usg słabo widac i lekarze mało precyzyjnie okreslają takie " znalezisko". Na pewno nie zamartwiaj sie na zapas .
A jakie masz wyniki Ca 125 ?
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 23:17   #1685
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Tia, tak jak u mnie był potworniak, były zęby i włosy .. Na usg było tylko powiedziane że jest zbita zawartość, czy jakoś tak.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 23:48   #1686
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
Tia, tak jak u mnie był potworniak, były zęby i włosy .. Na usg było tylko powiedziane że jest zbita zawartość, czy jakoś tak.
No tak jeden lekarz określi to jako "zbita zawartość" a inny "coś"

Klaudensik jak u ciebie zdrówko i 'te" sprawy ? Mam nadzieję że wszystko OK .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:59   #1687
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Napisz co powiedział gin. po Usg, może coś się wyjaśni. To "coś" w tej torbieli to mogą być zęby, włosy itp. czyli potworniak, czasem na usg słabo widac i lekarze mało precyzyjnie okreslają takie " znalezisko". Na pewno nie zamartwiaj sie na zapas .
A jakie masz wyniki Ca 125 ?
Ca 125 mam 7, więc tu jest wszystko ok - dzięki bogu!
A na usg wyszło,że torbiel sie w ogóle nie zmieniła,a zmiana którą mam urosła z 4 mm do 5mm - niby to ie jest dużo,ale jednak. I z tego co jest napisane na wyniku usg jest to endofityczna, lita zmiana bez uchwytnego unaczynienia.
A o tych potworniakach słyszałam właśnie. Okropne one są :P
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 18:47   #1688
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witajcie kobietki
Mnie na domiar wszystkiego dopadlo zapalenie gruczolu bartholina wiec sie teraz mecze nie mogac nawet siedziec no i odebralam wyniki z prob watrobowych .. dwa miesiace danazolu a ja juz mam wynik podwyzszony norma wynosi 31 ja mam 56... narazie jednak tabletek nie wolno mi odstawic tych anty ktore dostalam.. mam brac leki wspomagajace watrobe i tyle...jakas zniechecona jestem do tego calego leczenia .
Pozdrawiam serdecznie
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:33   #1689
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

U mnie wszystko ok, dziękuję ze pytasz Nanusia . Czasem pobolewają mnie blizny, ale lekarz powiedział , że to normalne. W związku z nieregularnym okresem, od nowego cyklu bede dalej przyjmować Yasmin. Mam nadzieje, ze organizm dalej bedzie go dobrze tolerował ; )

Cieszę się podwójnie, bo przed i po operacji miałam anemię, którą teoretycznie wyleczyłam. Krew jest w normie, aczkolwiek przy samych granicach dolnych. Hemoglobina też ok, bo jej tez za mało miałam.

Edytowane przez klaudens
Czas edycji: 2009-04-27 o 20:34
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 15:36   #1690
Alicja87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam,
mam pytanie do WAS...
... 13 kwietnia dostałam plamienia, na nastepny dzień przestałam krwawić, ale kolejnego dnia znów plamienia powróciły... byłam z tym u pani ginekolog, po badaniu USG stwierdziła u mnie torbiel o średnicy 4 cm na lewym jajniku. Przepisała mi lek - Duphaston, który musiałam zażywć 2 razy dziennie przez 10 dni. po tej kuracji miałam dostać okres... Miałam ,,, ale juz trzeci dzień mija i dalej nie dostałam.. po okresie miałam mieć ponowne USG w celu sprawdzenia czy torbiel zniknął...ale teraz to nie wiem co sie dzieje... i tu pojawia sie moje pytanie... Czy Ktos miał podobnie lub tak samo jak ja?? Strasznie sie tym martwie.. bo nie wiem czy tak ma być czy może odwiedzić ginekologa jeszcze raz... Prosze o odpowiedź...

Edytowane przez Alicja87
Czas edycji: 2009-04-29 o 11:40
Alicja87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 16:17   #1691
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Ca 125 mam 7, więc tu jest wszystko ok - dzięki bogu!
A na usg wyszło,że torbiel sie w ogóle nie zmieniła,a zmiana którą mam urosła z 4 mm do 5mm - niby to ie jest dużo,ale jednak. I z tego co jest napisane na wyniku usg jest to endofityczna, lita zmiana bez uchwytnego unaczynienia.
A o tych potworniakach słyszałam właśnie. Okropne one są :P
Ca 125 w normie więc jeden kłopot masz z głowy, a kiedy masz planowaną operację ?

Cytat:
Napisane przez francuski pocalunek Pokaż wiadomość
Witajcie kobietki
Mnie na domiar wszystkiego dopadlo zapalenie gruczolu bartholina wiec sie teraz mecze nie mogac nawet siedziec no i odebralam wyniki z prob watrobowych .. dwa miesiace danazolu a ja juz mam wynik podwyzszony norma wynosi 31 ja mam 56... narazie jednak tabletek nie wolno mi odstawic tych anty ktore dostalam.. mam brac leki wspomagajace watrobe i tyle...jakas zniechecona jestem do tego calego leczenia .
Pozdrawiam serdecznie
Ojjjj to współczuję, bardzo bolesna sprawa. Dopóki nie pęknie albo lekarz nie oprózni to będzie nie ciekawie. Ja bym poszła z tym do lekarza -po co się męczyc ale niestety to diabelstwo lubi nawracać .
Proby wątrobowe masz podwyższone ale bez paniki ja po zwykłym antybiotyku też takie miałam. Wrócą do normy jak zakończysz leczenie.

Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
U mnie wszystko ok, dziękuję ze pytasz Nanusia . Czasem pobolewają mnie blizny, ale lekarz powiedział , że to normalne. W związku z nieregularnym okresem, od nowego cyklu bede dalej przyjmować Yasmin. Mam nadzieje, ze organizm dalej bedzie go dobrze tolerował ; )

Cieszę się podwójnie, bo przed i po operacji miałam anemię, którą teoretycznie wyleczyłam. Krew jest w normie, aczkolwiek przy samych granicach dolnych. Hemoglobina też ok, bo jej tez za mało miałam.
To super,że wszystko w porządku, oby tak dalej.
Ja bez operacji mam wyniki morfologii podobne do twoich to praca tak na mnie działa
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 16:31   #1692
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Ca 125 w normie więc jeden kłopot masz z głowy, a kiedy masz planowaną operację ?



Ojjjj to współczuję, bardzo bolesna sprawa. Dopóki nie pęknie albo lekarz nie oprózni to będzie nie ciekawie. Ja bym poszła z tym do lekarza -po co się męczyc ale niestety to diabelstwo lubi nawracać .
Proby wątrobowe masz podwyższone ale bez paniki ja po zwykłym antybiotyku też takie miałam. Wrócą do normy jak zakończysz leczenie.



To super,że wszystko w porządku, oby tak dalej.
Ja bez operacji mam wyniki morfologii podobne do twoich to praca tak na mnie działa
Wczoraj wieczorem mi peknal nasmarowalam sie sama neomycyna bo tylko to mialam z antybiotykiem ... niestety nadal mam gulke taka wiec calosc chyba nie wyplynela,,, ide dzis do gina bo boli a ja juz sie meczyc nie zamierzam.dwa dni w pracy starczy poza tym dostalam stan podgoraczkowy od tego cholerstwa.
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 16:37   #1693
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Ca 125 w normie więc jeden kłopot masz z głowy, a kiedy masz planowaną operację ?
zabieg mam na 18 maja zaplanowany.Teraz przede mną "sesja" badań.
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 16:54   #1694
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez francuski pocalunek Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem mi peknal nasmarowalam sie sama neomycyna bo tylko to mialam z antybiotykiem ... niestety nadal mam gulke taka wiec calosc chyba nie wyplynela,,, ide dzis do gina bo boli a ja juz sie meczyc nie zamierzam.dwa dni w pracy starczy poza tym dostalam stan podgoraczkowy od tego cholerstwa.
Idź i nie zwlekaj, jeżeli czujesz że jeszcze coś tam zostało to tym bardziej trzeba to obejrzeć. Pewnie dostaniesz jakieś smarowidło i może antybiotyk ale trzeba zrobić z tym porządek.


Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
zabieg mam na 18 maja zaplanowany.Teraz przede mną "sesja" badań.
To już nie długo, im krocej się czeka tym mniej stresu przed operacją. Wiem sama po sobie ile nerwów to człowieka kosztuje bo ja czekam ponad rok na operacje migdałków i ciągle zmieniają mi termin. Ostatecznie mam na 13 maja- niezła data co ? Całe szczęście że to nie piątek bo chyba sama bym zmieniła termin .
Głowa do góry, jak to mówią "baba zła- siłę ma"
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 16:57   #1695
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
zabieg mam na 18 maja zaplanowany.Teraz przede mną "sesja" badań.
W moje 20.urodziny, będzie dobrze .
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 18:29   #1696
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
W moje 20.urodziny, będzie dobrze .
mam nadzieję to juz Ci zycze wszystkiego najlepszego!
no proszę, to już Ci ż
Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
To już nie długo, im krocej się czeka tym mniej stresu przed operacją. Wiem sama po sobie ile nerwów to człowieka kosztuje bo ja czekam ponad rok na operacje migdałków i ciągle zmieniają mi termin. Ostatecznie mam na 13 maja- niezła data co ? Całe szczęście że to nie piątek bo chyba sama bym zmieniła termin .
Głowa do góry, jak to mówią "baba zła- siłę ma"
hehehe
ja jestem przerażona. Wiem,że to nic strasznego,ale wizja szpitala mnie paraliżuje
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 05:23   #1697
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Idź i nie zwlekaj, jeżeli czujesz że jeszcze coś tam zostało to tym bardziej trzeba to obejrzeć. Pewnie dostaniesz jakieś smarowidło i może antybiotyk ale trzeba zrobić z tym porządek.


Tak dostalam masc z antybiotykiem bo stwierdzil ze dobrze ze to peklo i nie trzeba antybiotyku doustnie.... dzis juz lepiej mniej boli i gulka sie zmniejszyla i zmiekla

Petit pamietam jak ja panikowalam przed operacja teraz juz przynajmniej wiem jak to wyglada samzabieg nie straszny dla mnie najgorsze bylo wybudzenie Bedzie dobrze
Pozadrawiam cieplo
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 15:27   #1698
mariposa44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

hej Dziewczyny, o torbieli dowiedziałam sie tydzien temu, ma ok.32mm, lekarz powiedział ze na razie tylko obserwujemy. ja na nastepny dzien wyjechałam za granice, powiedział ze jak najbardziej mogę, bo bardzo mozliwe ze ona sama sie wchłonie i mam tu gdzie teraz przebywam isc na kontrole po miesiączce i zrobić usg.włąsnie postanowiłam szukać tutaj lekarza i dziś mnie poinformowano, że wolny termin jest na ...za miesiąc no i się zapisałam.dodam że od momentu jak sie dowiedziałam o tej torbieli, a to było tydzien temu boli i drętwieje mi lewa noga, czyli ta po ktorej stronie jest torbiel. czy to możliwe że ona w zastraszającym tempie rośnie i stąd te bóle? myslałam ze jak dostanę okres to te bóle przejdą, od 3 dni mam miesiączkę,owszem jajnik nie boli, ale noga nadal rwie...co mogę zrobić, proszę pomóżcie...jezu, jak ja bym chciała byc teraz w Polsce...pozdrawiam
mariposa44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 17:08   #1699
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez francuski pocalunek Pokaż wiadomość

Petit pamietam jak ja panikowalam przed operacja teraz juz przynajmniej wiem jak to wyglada samzabieg nie straszny dla mnie najgorsze bylo wybudzenie Bedzie dobrze
Pozadrawiam cieplo
to jak wygląda to wybudzenie? kurde to ja już w ogóle chyba jak tylko do szpitala wejde to umrę
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 17:51   #1700
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
to jak wygląda to wybudzenie? kurde to ja już w ogóle chyba jak tylko do szpitala wejde to umrę
Wiesz dla mnie wybudzenie bylo najgorsze bo ja sie dusilam po narkozie .. nie moglam oddychac i po prostu to wspominam jako koszmar ale nikt nie mial takich problemow .. nie kojarze zeby ktos pisal ze takie mial wybudzenie jak ja
Takze nie martw sie Bedzie dobrze
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 19:57   #1701
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ja już mam czarne wizje
najprawdopodobniej wszystko będzie dobrze, ale to jest taka mania, że mysli się o najgorszym.
tymbardziej, że lekarka po wizycie wpisała jako rozpoznanie - niezłosliwy nowotór jajnika :/.... przeczytałam to w internecie przedwczoraj,bo chodzę do prywatnej kliniki sie leczyc i wszystkie wizyty mam odznaczane na portalu onLine.
Nie wiem już sama co o tym myślec, bo powiedziała,że nie wie co to jest tak naprawde to co się znajduje w torbieli jako lita struktura, powiedziała,że albo skrzepnięta krew, ktora pozostała w organiźmie po @, albo coś nie fajnego....ale,e prawdopodobnie to bardziej pierwsza rzecz. I nagle patrzę a tu taka diagnoza
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 05:25   #1702
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Ja już mam czarne wizje
najprawdopodobniej wszystko będzie dobrze, ale to jest taka mania, że mysli się o najgorszym.
tymbardziej, że lekarka po wizycie wpisała jako rozpoznanie - niezłosliwy nowotór jajnika :/.... przeczytałam to w internecie przedwczoraj,bo chodzę do prywatnej kliniki sie leczyc i wszystkie wizyty mam odznaczane na portalu onLine.
Nie wiem już sama co o tym myślec, bo powiedziała,że nie wie co to jest tak naprawde to co się znajduje w torbieli jako lita struktura, powiedziała,że albo skrzepnięta krew, ktora pozostała w organiźmie po @, albo coś nie fajnego....ale,e prawdopodobnie to bardziej pierwsza rzecz. I nagle patrzę a tu taka diagnoza
Oni na wszystko pisza guz albo nowotwor,,, takze nie martw sie .. ja tez czekalam na wyniki histopatologiczne i niecierpliwilam sie zwlaszcza ze musialam czekac 3 tygodnie. Na szczescie bardzo maly procent torbieli na jajnikach jest zlosliwy takze nie zakladaj od razu czarnego sccenariuszaA wyciac trzeba skoro twierdza ze lepiej to usunac
Ja poszlam z jednym torbielem a na zabiegu wyszlo juz ze sa na obu jajnikach tyle ze moje moga nawracac bo to endometrialne .
W kazdym razie nie ma co sie martwic na zapas tylko zastosowac do rad lekarza i tyle
Trzymam kciuki
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 12:28   #1703
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Dziękuje ci bardzo, że mnie tak podtrzymujesz na duchu
Wszyscy naokoło mi mówią,że nie ma sie czym martwic,że wszystko bedzie dobrze. Ale sama wiesz jak to jest, że oni niech sobie gadają, a Ty i tak wiesz najlepie
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 18:32   #1704
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Dziękuje ci bardzo, że mnie tak podtrzymujesz na duchu
Wszyscy naokoło mi mówią,że nie ma sie czym martwic,że wszystko bedzie dobrze. Ale sama wiesz jak to jest, że oni niech sobie gadają, a Ty i tak wiesz najlepie
Wiem doskonale jak to jest ja strasznie panikowalam przed zabiegiem a wszpitalu w dzien w ktory przyjechalam caly przeplakalam z nerwow. Teraz juz wiem ze niepotrzebnie sie az tak balam-jasne zadna to przyjemnosc taka operacja no ale jesli jest konieczna to musimy zacisnac zeby i to przetrwac niczym sie obejrzysz bedzie po wszystkimNie zamartwiaj sie
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 19:21   #1705
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez francuski pocalunek Pokaż wiadomość
Wiem doskonale jak to jest ja strasznie panikowalam przed zabiegiem a wszpitalu w dzien w ktory przyjechalam caly przeplakalam z nerwow. Teraz juz wiem ze niepotrzebnie sie az tak balam-jasne zadna to przyjemnosc taka operacja no ale jesli jest konieczna to musimy zacisnac zeby i to przetrwac niczym sie obejrzysz bedzie po wszystkimNie zamartwiaj sie
staram sie, staram
kurcze, ja to sie tragicznie boję igieł itp, więc dla mnie to masakra
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 19:39   #1706
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
staram sie, staram
kurcze, ja to sie tragicznie boję igieł itp, więc dla mnie to masakra
Lezalam na sali z taka kobieta co mdlala na widok igly ... wiec jak pielegniarka przyszla jej pobrac krew i wkluc wenflon do kroplowki to trzymalam ja za reke i poszlo niezle popros najwyzej kogos zeby z Toba posiedzial wtedy
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 22:20   #1707
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Czesc Dziewczynki... Nie bylo mnie tu kilka miesiecy, bo sie dolowalam, ze wszystkie maja juz termin operacji a ja sobie czekam w prywatnym szpitalu. Z ktorego tak a propos jeszcze nie zadzwonili.

Wscieklam sie i poszlam do normalnego szpitala. Miesiac czekalam na termin. Operacje mialam wczoraj laparoskopie.. Mam 3 male dziurki W pepku i dwie po bokach

Dzis jestem w domu, czuje sie super... mam brac tabletki anty przy pierwszej miesiaczce po operacji. Bo mam endometrioze, wiec to moze wrocic..
Boli mnie to naciecie po prawej stronie, tam podobno byl wlozony ten...trokar.. szczypie mnie tak jakby sie jeszcze nie skleilo czy cos... i wstawanie z lozka jest ciezkie.. Ale wreszcie moge jesc

Posledze Wasze poprzednie posty, zeby wiedziec co mnie teraz czeka. Ale troche tego duzo sie nazbieralo odkad ich nie czytalam...

Buziaki i zdrowia zycze!!

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez francuski pocalunek Pokaż wiadomość
Wiesz dla mnie wybudzenie bylo najgorsze bo ja sie dusilam po narkozie .. nie moglam oddychac i po prostu to wspominam jako koszmar ale nikt nie mial takich problemow .. nie kojarze zeby ktos pisal ze takie mial wybudzenie jak ja
Takze nie martw sie Bedzie dobrze
Heh mialam to samo... Usypianie tez bylo niemile, dostalam zastrzyk po ktorym swiat wiruje.. pozniej przylozyla mi jakas pani doktor maske z tlenem... mialam to wdychac ale po chwili nie moglam juz oddychac... ani mowic, wiec zlapalam schize, ale odlecialam za chwile

Wybudzanie chyba im nie poszlo, bo sie budze... nie moge oddychac, mowic, rece zwiniete przescieradlem.. twarz przykryta tym turkusowo zielonym materialem, wiec zaczelam sie wiercic... Slysze lekarza, ktory gdzies tam stoi miedzy moimi nogami jeszcze, ze czemu ta pacjentka tak sie rzuca... Generalnie babki budzily sie dopiero na sali pooperacyjnej.. Eh pamietam nawet zdejmowanie mnie ze stolu operacyjnego na normalne lozko. Ale nie slyszalam o takich przypadkach wczesniej. Wiec nie ma sie co martwic. A zreszta przezylam to wiec luzik Za to po narkozie bylo mi super.. Zero wymiotow, nic Po kilku godzinach od operacji poszlam sama siusiu
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 07:23   #1708
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczynki... Nie bylo mnie tu kilka miesiecy, bo sie dolowalam, ze wszystkie maja juz termin operacji a ja sobie czekam w prywatnym szpitalu. Z ktorego tak a propos jeszcze nie zadzwonili.

Wscieklam sie i poszlam do normalnego szpitala. Miesiac czekalam na termin. Operacje mialam wczoraj laparoskopie.. Mam 3 male dziurki W pepku i dwie po bokach

Dzis jestem w domu, czuje sie super... mam brac tabletki anty przy pierwszej miesiaczce po operacji. Bo mam endometrioze, wiec to moze wrocic..
Boli mnie to naciecie po prawej stronie, tam podobno byl wlozony ten...trokar.. szczypie mnie tak jakby sie jeszcze nie skleilo czy cos... i wstawanie z lozka jest ciezkie.. Ale wreszcie moge jesc

Posledze Wasze poprzednie posty, zeby wiedziec co mnie teraz czeka. Ale troche tego duzo sie nazbieralo odkad ich nie czytalam...

Buziaki i zdrowia zycze!!

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------



Heh mialam to samo... Usypianie tez bylo niemile, dostalam zastrzyk po ktorym swiat wiruje.. pozniej przylozyla mi jakas pani doktor maske z tlenem... mialam to wdychac ale po chwili nie moglam juz oddychac... ani mowic, wiec zlapalam schize, ale odlecialam za chwile

Wybudzanie chyba im nie poszlo, bo sie budze... nie moge oddychac, mowic, rece zwiniete przescieradlem.. twarz przykryta tym turkusowo zielonym materialem, wiec zaczelam sie wiercic... Slysze lekarza, ktory gdzies tam stoi miedzy moimi nogami jeszcze, ze czemu ta pacjentka tak sie rzuca... Generalnie babki budzily sie dopiero na sali pooperacyjnej.. Eh pamietam nawet zdejmowanie mnie ze stolu operacyjnego na normalne lozko. Ale nie slyszalam o takich przypadkach wczesniej. Wiec nie ma sie co martwic. A zreszta przezylam to wiec luzik Za to po narkozie bylo mi super.. Zero wymiotow, nic Po kilku godzinach od operacji poszlam sama siusiu
Ja tez mam stwierdzona endometrioze 3 stopnia... wczesniej przez dwa miesiace bralam danazol ktory wstrzymal mi miesiaczke teraz biore tabletki anty -mercilon ale nie robie przerw wlasnie dzis zaczelam drugie opakowanie.kontrola 2 0 maja.
Ja mam nadzieje ze mi sie te torbiele nie odnowia predkoCzego zycze i Tobie Pozdrawiam cieplo Kobietki milego weekendu zycze
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 20:40   #1709
sekulica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam
ja też jestem po laparoskopii
mój gin mnie wysłał do szpitala kiedy po badaniu usg moja cysta z 2 cm urosła w dwa miesiące na 6cm.okazałó się że mam potworniaka zabieg w narkozie i ogólnie czułam sie po nim, dobrze z wyjątkiem tego że strasznie bolało mnie ramię ale po 2 dniach przeszło w każdym razie mam 4 dziurki i po 2 dniach wyszłam do domku.mam tylko pytanie po jakim czasie mogę współżyć z narzeczonym (także oralnie)??bo niestety lekarz nic nie mówiłna ten temat
pozdrawiam
sekulica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 13:15   #1710
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Sekulica ; ) Witam w gronie potworniaczków, mój w 2 miesiące urósł 3cm . Też mam 4 dziurki , a nie 3 jak wszyscy ;] Współżycie to indywidualna sprawa, kiedy "dasz radę" . Myślę, ze 2tygodnie można poczekać, a pozniej to zobaczysz czy jest komfortowo. Ja miałam jakieś lęki i po 2 miesiącach dopiero zaczełam współżyc, ale bałam się bolu ktory miałam przed operacją.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.