Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-11, 13:51   #1711
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez zuzka0 Pokaż wiadomość
Hehe. Dla mnie ważniejsze jest Boże Narodzenie. Nikogo nie przekonuję, że tak jest, to tylko i wyłącznie moje odczucie. I tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To niestety, ale nie rozumiesz sensu swojej religii w takim razie. Głosisz coś zupełnie sprzecznego z doktryna nie tylko katolicyzmu, ale i całego chrześcijaństwa. Ale właściwie mnie to nie dziwi szczególnie, wielu katolików ma słabe pojęcie o swojej religii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 13:54   #1712
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88277742]Ondine, ale to z Twojej perspektywy. Opuszczenie Mszy Świętej to jest grzech ciężki. Z perspektywy katolika pójście z Tobą z psami zamiast na Mszę to jest bardzo poważny grzech. Katolik nie idzie, a przynajmniej zdecydowanie nie powinien, iść do kościoła spędzić sobie godzinkę. On tam idzie uczestniczyć w Eucharystii, Przemienieniu i po to aby przyjąć Ciało Chrystusa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]


Bardzo poważny grzech, bo ktoś zrobi coś dobrego dla bliźniego zamiast iść do kościoła. I takie zasady też sprawiają, że osobiście stronię od takich religii pełnych nakazów i zakazów. Dla mnie religia powinna być przekazem miłości do bliźniego i priorytetem powinna być pomoc, a nie licytowanie się kto jest lepszym katolikiem, bo chodzi do kościoła czy pości. Wolę robić fizyczne dobro niż bezczynnie siedzieć w kościele. I to nawet biorąc udział w Eucharystii, nic się dobrego tym nie zrobi dla świata. Rozumiem, że Ty wolisz inaczej, ale w moim przekonaniu, od tego świat nie będzie lepszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.

Edytowane przez Ondiine
Czas edycji: 2020-11-11 o 13:56
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 13:55   #1713
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ale w którym? Nie mówię o poście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest w kodeksie.

Wierni, którzy ukończyli☠14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową.

Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje, jeżeli zgodnie z przepisami liturgicznymi, w piątek przypada uroczystość.

Wierni, którzy☠ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i w Wielki Piątek.

Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 14:02   #1714
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Bardzo poważny grzech, bo ktoś zrobi coś dobrego dla bliźniego zamiast iść do kościoła. I takie zasady też sprawiają, że osobiście stronię od takich religii pełnych nakazów i zakazów. Dla mnie religia powinna być przekazem miłości do bliźniego i priorytetem powinna być pomoc, a nie licytowanie się kto jest lepszym katolikiem, bo chodzi do kościoła czy pości. Wolę robić fizyczne dobro niż bezczynnie siedzieć w kościele. I to nawet biorąc udział w Eucharystii, nic się dobrego tym nie zrobi dla świata. Rozumiem, że Ty wolisz inaczej, ale w moim przekonaniu, od tego świat nie będzie lepszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ondine, ale ja tego nie robię. Ja w ogóle nie chodzę do kościoła, jestem agnostyczką/ateistka, sama już nie wiem jak się określić. Osobiście trzymam się z daleka od ideologii katolickiej, ale znam ją jako tako, myśle, ze lepiej niż niejeden katolik. Ja się z Tobą zasadniczo zgadzam, bo tez wole iść na spacer niż żeby mi ktoś mówi, że mam grzech ciężki, bo w kościele nie byłam. Ale fakty są jakie są, tak uważają katolicy i nie ma zmiłuj. Usprawiedliwieniem może być tylko choroba czy wypadek losowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez 07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Czas edycji: 2020-11-11 o 14:08
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 14:15   #1715
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88277725]Co nie zmienia faktu, ze to łamanie 4 przykazania kościelnego i jest to grzech. Nie wiem dlaczego ksiądz tak odpowiedział? Za katechizmem Kościoła Katolickiego:
4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Ale niejedzenie mięsa w zwykły piątek, to właśnie nie jest nakazany post, tylko tradycja. Nakazane jest niejedzenie mięsa w Wielki Piątek, co już wcześniej zaznaczyłam, więc to, że ktoś pojutrze zje mięso, to nie jest złamanie tego przykazania.

Edit. No to ja już nie wiem, ale właśnie to powiedział tamten ksiądz
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2020-11-11 o 14:18
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 14:17   #1716
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88277945]Ondine, ale ja tego nie robię. Ja w ogóle nie chodzę do kościoła, jestem agnostyczką/ateistka, sama już nie wiem jak się określić. Osobiście trzymam się z daleka od ideologii katolickiej, ale znam ją jako tako, myśle, ze nie lepiej niż nie jeden katolik. Ja się z Tobą zasadniczo zgadzam, bo tez wole iść na spacer niż żeby mi ktoś mówi, że mam grzech ciężki, bo w kościele nie byłam. Ale fakty są jakie są, tak uważają katolicy i nie ma zmiłuj. Usprawiedliwieniem może być tylko choroba czy wypadek losowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Ja też trochę znam, bo za dzieciaka uczestniczyłam w życiu Kościoła dość intensywnie, dzisiaj myślę, że to była dla mnie bardziej zabawa/frajda niż przeżycie duchowe, ale wiem to wszystko o czym piszesz i się z tym zgadzam, wiem, że Wielkanoc jest ważniejsza dla katolików i że to grzech nie pójść do kościoła. Wiem, ale pojąć niektórych rzeczy nie mogę...
Dla mnie, mimo wszystko, religia powinna łączyć, nie dzielić, pomagać, też fizycznie, a jest pełna nakazów/zakazów, paradoksów i generalnie zła. Ile w historii świata mamy wojen na tle religijnym... Ile ofiar pochłonęły. A te małe wojenki, które teraz się toczą, czy to w Kościele, czy to na "naszych podwórkach" wśród samych katolików (mówię tu o byciu przykładnym katolikiem, a obgadywaniem, złośliwościami itd.)...
Patrząc na to wszystko jestem tym bardziej zadowolona z tego, że się od tego odcięłam. Zamysł może był i niezły, ale gorzej z realizacją. Dlatego ja mówię, niech każdy żyje według własnych przekonań, dla mnie na przykład zawsze będzie ważniejsze fizyczne dobro niż kościół, modlitwa itd.
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 14:51   #1717
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Ale niejedzenie mięsa w zwykły piątek, to właśnie nie jest nakazany post, tylko tradycja. Nakazane jest niejedzenie mięsa w Wielki Piątek, co już wcześniej zaznaczyłam, więc to, że ktoś pojutrze zje mięso, to nie jest złamanie tego przykazania.

Edit. No to ja już nie wiem, ale właśnie to powiedział tamten ksiądz
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to ksiądz nie miał racji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-11, 14:59   #1718
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Jeju co za dyskusja się tu rozwinęła
Jako osoba, która kiedyś przeszła proces bardzo głębokiej wiary, aktualnie ateistka, uważam że Katolicy, bardzo luźno podchodzą do tematu postów, świąt itd.
Swego czasu byłam w podróży w kraju muzułmańskim, specjalnie wybrałam moment ramadanu, aby podróż miała dodatkowy smaczek. Ramadan zakłada jedzenie i picie tylko po zmroku. Cały dzień należy powstrzymać się od jedzenia, picia, życia gumy, palenia papierosów itd.
Zaskoczyło mnie jak serio tamci ludzie podchodzili do tego postu. Zasady to zasady. Jako turystka oczywiście miałam wyzwanie kupić jedzenie na szczęście mcdonaldy były otwarte więc tam nabyłam ale byłam pilnowana abym przypadkiem nie zjadła kęsa. W taxi pytałam kierowcę, czy nie będzie miał nic przeciwko abym wzięła łyk wody. Jedzenie musiałam zabrać do hotelu i tam skonsumowac. Po czym o zachodzie słońca nastąpił wystrzal z armat i ludzie tłumnie ruszyli na miasto, do restauracji by się najeść do syta

A propos mojego ateizmu. Najbliższa memu sercu jest religia buddyjska. Ale nie chodzi mi o praktykowanie , bo trochę pojechana jak dla mnie religia. A chodzi o ideologię i nauki Buddy, które warto wykorzystywać w życiu.

Takie moje osobiste przemyślenia nt. Religii.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 15:19   #1719
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Ale niejedzenie mięsa w zwykły piątek, to właśnie nie jest nakazany post, tylko tradycja. Nakazane jest niejedzenie mięsa w Wielki Piątek, co już wcześniej zaznaczyłam, więc to, że ktoś pojutrze zje mięso, to nie jest złamanie tego przykazania.

Edit. No to ja już nie wiem, ale właśnie to powiedział tamten ksiądz
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to nie jest tradycja. prawo kanoniczne zakazuje spożywania mięsa w piątki także.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 15:23   #1720
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 112
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Zamówiłam sobie kalendarz adwentowy sephora za 5 stów wczoraj, ale dzisiaj postanowiłam, że jednak nie chce. Zwrócę do sephory. Zamówiłam sobie za to minisy marca Jacobsa - tusz i ten kultowy bronzer. A co. Należy mi się

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 15:24   #1721
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Ach. Odchodząc od tematu religii (w wątku świątecznym ), może macie ochotę na małe X vs. Y ?
IMG_9547.jpg
Załącznik 1


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-11, 15:24   #1722
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Ach. Odchodząc od tematu religii (w wątku świątecznym ), może macie ochotę na małe X vs. Y ?
Załącznik 7732784
Załącznik 1


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

IMG_9547.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 15:35   #1723
indecorum
Rozeznanie
 
Avatar indecorum
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 644
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Jeju co za dyskusja się tu rozwinęła
Jako osoba, która kiedyś przeszła proces bardzo głębokiej wiary, aktualnie ateistka, uważam że Katolicy, bardzo luźno podchodzą do tematu postów, świąt itd.
Swego czasu byłam w podróży w kraju muzułmańskim, specjalnie wybrałam moment ramadanu, aby podróż miała dodatkowy smaczek. Ramadan zakłada jedzenie i picie tylko po zmroku. Cały dzień należy powstrzymać się od jedzenia, picia, życia gumy, palenia papierosów itd.
Zaskoczyło mnie jak serio tamci ludzie podchodzili do tego postu. Zasady to zasady. Jako turystka oczywiście miałam wyzwanie kupić jedzenie na szczęście mcdonaldy były otwarte więc tam nabyłam ale byłam pilnowana abym przypadkiem nie zjadła kęsa. W taxi pytałam kierowcę, czy nie będzie miał nic przeciwko abym wzięła łyk wody. Jedzenie musiałam zabrać do hotelu i tam skonsumowac. Po czym o zachodzie słońca nastąpił wystrzal z armat i ludzie tłumnie ruszyli na miasto, do restauracji by się najeść do syta

A propos mojego ateizmu. Najbliższa memu sercu jest religia buddyjska. Ale nie chodzi mi o praktykowanie , bo trochę pojechana jak dla mnie religia. A chodzi o ideologię i nauki Buddy, które warto wykorzystywać w życiu.

Takie moje osobiste przemyślenia nt. Religii.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
To bardzo ciekawe co piszesz o tej podróży, intrygujące doświadczenie.
Wydaje mi się że w Polsce coraz więcej osób rezygnuje z kościoła, po pierwsze przez kompromitujące aftery, które ciągle wychodzą na jaw, a po drugie dlatego, że kościół zupełnie nie potrafi przemawiać językiem młodych ludzi i niewiele im daje, dużo przy tym wymagając. Podobna sytuacja miała miejsce w kiedyś bardzo religijnej Irlandii (skandale pedofilskie itd) i w tej chwili bardzo niewiwle osób uczęszcza do kościoła.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
I have tasted of the fruit and it's opened up my eyes
It's given me a thirst that's so hard to satisfy
indecorum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 15:42   #1724
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Załącznik 7732789


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 15:50   #1725
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Kurczę, dziś był Grinch! Nikt nie powiedział i nie obejrzałam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 15:53   #1726
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez indecorum Pokaż wiadomość
To bardzo ciekawe co piszesz o tej podróży, intrygujące doświadczenie.
Wydaje mi się że w Polsce coraz więcej osób rezygnuje z kościoła, po pierwsze przez kompromitujące aftery, które ciągle wychodzą na jaw, a po drugie dlatego, że kościół zupełnie nie potrafi przemawiać językiem młodych ludzi i niewiele im daje, dużo przy tym wymagając. Podobna sytuacja miała miejsce w kiedyś bardzo religijnej Irlandii (skandale pedofilskie itd) i w tej chwili bardzo niewiwle osób uczęszcza do kościoła.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak myślę. Nawet niedawno Elajza na insta zrobiła pogadanke o tym. I właśnie bardzo dużo osób nie chce mieć nic wspólnego z kościołem. Nawet składają akty apostazji, mimo że wierzą w Boga. Ale nie chcą należeć do KK.
Myślę że wiara to tak indywidualna sprawa. Osobiście wolę luz w tej materii. W końcu każdy może czuć wiarę w inny sposób.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 16:12   #1727
Sz05
Zakorzenienie
 
Avatar Sz05
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 11 366
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Załącznik 7732787


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ta plansza jest dla mnie za trudna. Akceptuję żywą i sztuczną choinkę. Wolę zupę grzybową (to akurat prosty wybór), lubię piosenki świąteczne tak samo jak filmy, a piosenka to chyba jednak All I Want for Christmas Is You
__________________
02.09.2023
The nights were mainly made for saying things that you can't say tomorrow day
Sz05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 16:13   #1728
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 873
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Posluchalam paru piosenek swiatecznych. Od razu lepszy nastroj. Maja fajny klimat. Ta zwlaszcza wprawia mnie w dobry nastroj z zagranicznych, bardzo ja lubie : https://youtu.be/ihW56Xa3XGQ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 16:25   #1729
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Zrobiłam próbną sesję świąteczną mojej córeczki Rzuciłam lampki na tył, na druciku na przód i wyszedł czad
Kilka zdjęć nawet jest spoko do wydruku.
Muszę ją inaczej ubrać, ładniej ułożyć lampki w tle i będą fotki na prezenty dla dziadków

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-11, 16:28   #1730
bronhilda
Rozeznanie
 
Avatar bronhilda
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 920
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Chociaz sztuczna choinka tez moze byc ,cale zycie taka mialam ,zywa mam dopiero od kilku lat
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9547.jpg (121,2 KB, 88 załadowań)
bronhilda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 16:30   #1731
indecorum
Rozeznanie
 
Avatar indecorum
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 644
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Posluchalam paru piosenek swiatecznych. Od razu lepszy nastroj. Maja fajny klimat. Ta zwlaszcza wprawia mnie w dobry nastroj z zagranicznych, bardzo ja lubie : https://youtu.be/ihW56Xa3XGQ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też ją bardzo lubię

Macie jakieś swoje świąteczne playlisty na spotify? Chętnie bym przygarnęła jakąś nową składankę

Poniżej wrzucam moją playlistę ulubieńców, którą stworzyłam kiedyś na wyjazd na jarmarki
https://link.tospotify.com/fw1TSZxzkbb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
I have tasted of the fruit and it's opened up my eyes
It's given me a thirst that's so hard to satisfy
indecorum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 16:42   #1732
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Zamówiłam sobie kalendarz adwentowy sephora za 5 stów wczoraj, ale dzisiaj postanowiłam, że jednak nie chce. Zwrócę do sephory. Zamówiłam sobie za to minisy marca Jacobsa - tusz i ten kultowy bronzer. A co. Należy mi się

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
500 stów? W życiu bym tyle nie dała za kalendarz adwentowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 16:44   #1733
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

IMG_20201111_174419.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 16:50   #1734
indecorum
Rozeznanie
 
Avatar indecorum
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 644
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
500 stów? W życiu bym tyle nie dała za kalendarz adwentowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nad nim myślałam
Ale w końcu kupiłam kalendarz z glamshopu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
I have tasted of the fruit and it's opened up my eyes
It's given me a thirst that's so hard to satisfy
indecorum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 16:52   #1735
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez indecorum Pokaż wiadomość
Też ją bardzo lubię

Macie jakieś swoje świąteczne playlisty na spotify? Chętnie bym przygarnęła jakąś nową składankę

Poniżej wrzucam moją playlistę ulubieńców, którą stworzyłam kiedyś na wyjazd na jarmarki
https://link.tospotify.com/fw1TSZxzkbb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Christmas Cofeehouse

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 16:53   #1736
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 586
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sz05 Pokaż wiadomość
Ta plansza jest dla mnie za trudna. Akceptuję żywą i sztuczną choinkę. Wolę zupę grzybową (to akurat prosty wybór), lubię piosenki świąteczne tak samo jak filmy, a piosenka to chyba jednak All I Want for Christmas Is You
Hahahaha

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Zrobiłam próbną sesję świąteczną mojej córeczki Rzuciłam lampki na tył, na druciku na przód i wyszedł czad
Kilka zdjęć nawet jest spoko do wydruku.
Muszę ją inaczej ubrać, ładniej ułożyć lampki w tle i będą fotki na prezenty dla dziadków

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Może masz ochotę pokazać fotkę scenerii jaka przygotowałaś ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 16:53   #1737
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez indecorum Pokaż wiadomość
Ja nad nim myślałam
Ale w końcu kupiłam kalendarz z glamshopu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To co jest w takim kalendarzu za taką cenę?
Cebula ze mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 17:05   #1738
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
O nie nie, wkręcić się nie dam dlatego na samą myśl mi słabo i stresujaco bo u mnie jest bardziej na luzie - wspólnie (bez opłatka) życzymy sobie zdrowia, jemy z 3 z tych 12 potraw (bo te lubimy), świąteczne piosenki w tle, prezenty, pogaduchy, ciasto itp. i to lubię
U nas tak właśnie wygląda Wigilia, kiedy spędzamy ją we dwójkę z mężem Z tym, że opłatkiem się dzielimy Nie przepadamy za karpiem, więc go nie robimy. Gotujemy to co lubimy a nie to, co jest tradycją. Mamy też taki podział obowiązków, że mąż gotuje a ja sprzątam.



Dziewczyny, czy któraś z Was choruje może na Hashimoto?
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 17:23   #1739
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 321
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI


Słyszałyście, że w tym roku ze wzgledu na Covid nie bedzie akcji z coca cola?PhotoCollage_20201111_182133193.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-11, 17:24   #1740
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Coraz bliżej Święta!- kochamy Święta Bożego Narodzenia cz. XI

Cytat:
Napisane przez Ondiine Pokaż wiadomość
Hahahaha



Może masz ochotę pokazać fotkę scenerii jaka przygotowałaś ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To było tło . Na przodzie dałam lampki na druciku. Ogólnie chodziło o uzyskanie efektu bokeh. Na kilku fotkach dałam bombke do zabawy. Ale to narazie próby, bo ja amator
Szukam czapki Mikołaja dla niej i myślę nad czerwonym strojem. 20201111_163557.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-25 18:58:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.