Chodzenie po górach 3. odsłona - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 16:46   #151
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 803
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Ja własnie jestem w Zakopcu. Pierwszy raz w Tatrach Pogoda dopisuje Wczoraj zaliczylismy Morskie Oko z Czarnym Stawem, dzisiaj Nosal i przez Halę Gąsienicową weszlismy na Kasprowy.
Jest pięknie
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 18:30   #152
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość

Czytałam o Śnieżnych Kotłach w npm i się na nie napaliłam, a Ty jeszcze potwierdzasz zdjęciami, że tam pięknie
niestety moje zdjęcia są kiepskie ( badziewny aparat plus słońce naprzeciwko) także Karkonosze zapraszają, bo na żywo Śnieżne Kotły wyglądają o niebo lepiej
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 21:33   #153
zla_zakonnica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 73
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cześć dziewczyny
Ja też byłam w górach na weekendzie było cuuudownie aż żal było wracać.
Pytałam was tu gdzie polecacie pójść, suma summarum i tak wyszło troszkę inaczej ale podsumowując jestem zadowolona
Dzień 1 D5SP przez Świstówkę do Morskiego Oka ( miał być Szpiglasowy ale pojechały z nami osoby które pierwszy raz były w Tatrach i zdecydowaliśmy się na łatwiejszą wersje).
Dzień 2 wycieczka jak dla mnie super cudne widoki, Hala Gąsienicowa przez Boczań-> Czarny Staw Gąsienicowy -> Karb -> Kasprowy Wierch ( na kasprowym nic nie było widać jak doszliśmy wszystko w chmurach)
No i w poniedziałek musieliśmy się już zbierać do domku więc tak na szybkiego spacerkiem przez Dolinę Kościeliska

Po raz pierwszy podczas całego naszego pobytu nie spadła ani kropla deszczu

Morsmodre przepiękne zdjęcia niestety ja nie mam talentu do fotografowania jak tak patrze na te wasze zdjęcia i na swoje to się nie umywają :P
zla_zakonnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 12:04   #154
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez zla_zakonnica Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Ja też byłam w górach na weekendzie było cuuudownie aż żal było wracać.
Pytałam was tu gdzie polecacie pójść, suma summarum i tak wyszło troszkę inaczej ale podsumowując jestem zadowolona
Dzień 1 D5SP przez Świstówkę do Morskiego Oka ( miał być Szpiglasowy ale pojechały z nami osoby które pierwszy raz były w Tatrach i zdecydowaliśmy się na łatwiejszą wersje).
Dzień 2 wycieczka jak dla mnie super cudne widoki, Hala Gąsienicowa przez Boczań-> Czarny Staw Gąsienicowy -> Karb -> Kasprowy Wierch ( na kasprowym nic nie było widać jak doszliśmy wszystko w chmurach)
No i w poniedziałek musieliśmy się już zbierać do domku więc tak na szybkiego spacerkiem przez Dolinę Kościeliska

Po raz pierwszy podczas całego naszego pobytu nie spadła ani kropla deszczu

Morsmodre przepiękne zdjęcia niestety ja nie mam talentu do fotografowania jak tak patrze na te wasze zdjęcia i na swoje to się nie umywają :P
my z karbu schodzilismy do czarnego stawu i bardzo trudno bylo zejsc ( moze dlatego ze to byl moj pierwszy wypad), ale widok z wysoka na staw byl niesamowity. zdjecie mam na pulpicie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 18:08   #155
zla_zakonnica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 73
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3662223 3]my z karbu schodzilismy do czarnego stawu i bardzo trudno bylo zejsc ( moze dlatego ze to byl moj pierwszy wypad), ale widok z wysoka na staw byl niesamowity. zdjecie mam na pulpicie [/QUOTE]

Masz rację widok jest niesamowity. Ja mam lęk wysokości i powoli z nim walczę jak zaczęliśmy podejście na Karb to troszkę się bałam ale z każdym krokiem coraz mniej. Też początkowo mieliśmy schodzić do stawu ale chcieliśmy jeszcze na koniec Kasprowy zaliczyć więc taka kolejność bardziej nam odpowiadała
zla_zakonnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 09:17   #156
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Widziały dzisiejsze zdjęcia z kamer?

http://kamery.topr.pl/moko_TPN/moko_02.jpg
http://kamery.topr.pl/stawy1/stawy1.jpg

A my mieliśmy nadzieję na jakiś weekendowy wypadzik
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 09:57   #157
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Widziały dzisiejsze zdjęcia z kamer?

http://kamery.topr.pl/moko_TPN/moko_02.jpg
http://kamery.topr.pl/stawy1/stawy1.jpg

A my mieliśmy nadzieję na jakiś weekendowy wypadzik
o matulu!!!!!!!!!!:rolleyes :
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 10:07   #158
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Widziały dzisiejsze zdjęcia z kamer?

http://kamery.topr.pl/moko_TPN/moko_02.jpg
http://kamery.topr.pl/stawy1/stawy1.jpg

A my mieliśmy nadzieję na jakiś weekendowy wypadzik
Posypało No ale ogólnie jakoś się zimno zrobiło. Pierwszy jesienny froncik dał o sobie znać po całości.
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:27   #159
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Gorska_Kozica Pokaż wiadomość
Posypało No ale ogólnie jakoś się zimno zrobiło. Pierwszy jesienny froncik dał o sobie znać po całości.
Dokładnie, ja siedzę wciśnięta pod koc, a w planach było grzybobranie, uznałam jednak, że jest za zimno na takie rozrywki

Mam nadzieję, że nam Babiej do października nie zasypie
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:48   #160
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

A ja jak się ogarnę po powrocie to Wam wstawię kilka górek z Irlandii Wczoraj wróciliśmy, foty są ale nie ma na razie na nie czasu A ja muszę wracać do rzeczywistości bo praca czeka
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:44   #161
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Widziały dzisiejsze zdjęcia z kamer?

http://kamery.topr.pl/moko_TPN/moko_02.jpg
http://kamery.topr.pl/stawy1/stawy1.jpg

A my mieliśmy nadzieję na jakiś weekendowy wypadzik
Buuuuu.... ja właśnie też patrzyłam na kamery i pogodę na 16 dni do przodu coby wyrwać się na weekend...

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
A ja jak się ogarnę po powrocie to Wam wstawię kilka górek z Irlandii Wczoraj wróciliśmy, foty są ale nie ma na razie na nie czasu A ja muszę wracać do rzeczywistości bo praca czeka
Za dużo miałabyś tego dobrego :P
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 15:11   #162
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Za dużo miałabyś tego dobrego :P
hehe co racja to racja!
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 17:48   #163
colours
Raczkowanie
 
Avatar colours
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 167
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Gorska_Kozica Pokaż wiadomość
Posypało No ale ogólnie jakoś się zimno zrobiło. Pierwszy jesienny froncik dał o sobie znać po całości.
Ja właśnie dzisiaj rano wróciłam z Tatr, bo terminy...
Już tęsknię...
Przez prawie cały tydzień lampa jak nic, tłumy na szlakach.
Dawno już nie spałam w schroniskach tatrzańskich (zwykle śpię w namiocie lub w Zakopanem u przyjaciół), skandal gleba 20zł...pamiętam czasy, że było to za 10zł, a w prehistorii toto było za darmo, no ale sprawa ma się analogicznie jak z wrzątkiem (w porywach nawet 2,50pln).
Sporo się pozmieniało w moich ulubionych schroniskach - Roztoce i Kondratowej, nawet jest wi-fi.... a w Piątce nie ma już kibli na Małysza...
Kilka dni pokropiło deszczem i powiało.
A teraz już zima, ale pamiętam, że bodajże w 2008 roku, w połowie września był III stopień zagrożenia lawinowego.
colours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 18:02   #164
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez colours Pokaż wiadomość
Ja właśnie dzisiaj rano wróciłam z Tatr, bo terminy...
Już tęsknię...
Przez prawie cały tydzień lampa jak nic, tłumy na szlakach.
Dawno już nie spałam w schroniskach tatrzańskich (zwykle śpię w namiocie lub w Zakopanem u przyjaciół), skandal gleba 20zł...pamiętam czasy, że było to za 10zł, a w prehistorii toto było za darmo, no ale sprawa ma się analogicznie jak z wrzątkiem (w porywach nawet 2,50pln).
Sporo się pozmieniało w moich ulubionych schroniskach - Roztoce i Kondratowej, nawet jest wi-fi.... a w Piątce nie ma już kibli na Małysza...
Kilka dni pokropiło deszczem i powiało.
A teraz już zima, ale pamiętam, że bodajże w 2008 roku, w połowie września był III stopień zagrożenia lawinowego.
Zmieniają się, zmieniają schroniska. Są rzeczy na plus, ale niestety są i i minusy, jak ta wspomniana gleba i płatny wrzątek.
A co do Piątki to pamiętam czasy, jak łazienkę to się miało tylko w wyobraźni, a wodę roznosili w wiaderku i rozdzielali wśród ludzi mniejszym pojemniczkiem. Nie powiem swoisty klimat. Ale jednak wolę, jak wrócę styrana po całym dniu, stanąć choć na minutkę pod ciepłym prysznicem
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 18:27   #165
colours
Raczkowanie
 
Avatar colours
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 167
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Gorska_Kozica Pokaż wiadomość
Zmieniają się, zmieniają schroniska. Są rzeczy na plus, ale niestety są i i minusy, jak ta wspomniana gleba i płatny wrzątek.
A co do Piątki to pamiętam czasy, jak łazienkę to się miało tylko w wyobraźni, a wodę roznosili w wiaderku i rozdzielali wśród ludzi mniejszym pojemniczkiem. Nie powiem swoisty klimat. Ale jednak wolę, jak wrócę styrana po całym dniu, stanąć choć na minutkę pod ciepłym prysznicem
Większość schronisk to już niestety hotele.
Ja z sentymentem wspominam Chatkę Puchatka w Bieszczadach oraz Betlejemkę w Dolinie Gąsienicowej, to jest klimat!

Prysznic - mega luksus, ale tylko z ciepłą wodą, jestem lalunią, w zimnej wodzie się nie wykąpię, to już wolę nawilżane chusteczki higieniczne
Najbardziej lubię prysznic po powrocie z gór, we własnym domu. Wtedy naprawdę czuję, że wróciłam do cywilizacji.
colours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 07:26   #166
Gorska_Kozica
Zakorzenienie
 
Avatar Gorska_Kozica
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 4 956
GG do Gorska_Kozica
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez colours Pokaż wiadomość
Większość schronisk to już niestety hotele.
Ja z sentymentem wspominam Chatkę Puchatka w Bieszczadach oraz Betlejemkę w Dolinie Gąsienicowej, to jest klimat!

Prysznic - mega luksus, ale tylko z ciepłą wodą, jestem lalunią, w zimnej wodzie się nie wykąpię, to już wolę nawilżane chusteczki higieniczne
Najbardziej lubię prysznic po powrocie z gór, we własnym domu. Wtedy naprawdę czuję, że wróciłam do cywilizacji.
Zgadzam się z Tobą. Ale ze mnie trochę mniejsza paniusia Nawet w zimnej wodzie się wykąpię. Wtedy mi ciepło, bo krew zaczyna szybciej krążyć. Chociaż nie powiem pod zimną wodą zębiska zaciskam A po powrocie z gor o domku to uskuteczniam leżakowanie w wannie
Gorska_Kozica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 08:14   #167
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Gorska_Kozica Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą. Ale ze mnie trochę mniejsza paniusia Nawet w zimnej wodzie się wykąpię. Wtedy mi ciepło, bo krew zaczyna szybciej krążyć. Chociaż nie powiem pod zimną wodą zębiska zaciskam A po powrocie z gor o domku to uskuteczniam leżakowanie w wannie
Mam identycznie! Wezmę zimny prysznic jak muszę
A największa frajda to własna wanna po powrocie z gór Niemalże jak SPA
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:51   #168
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

colours - jeśli Ty jesteś paniusią, to ja powinnam przywdziać mentalny róż i tipsy.
Nie wyobrażam sobie kąpieli w zimnej/letniej wodzie. Co więcej, nie wyobrażam sobie małyszowania, a do tojtoja nie wejdę. Żadnego.
Raz z lubym zrobiliśmy sobie dzień brudasa, bo żadne z nas po powrocie nie miało siły kiwnąć palcem w bucie (dwa dni ostrego chodzenia, z czego drugi dzień to był jakiś 11 godzinny harcore). I nie wspominam tego dobrze.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 21:07   #169
colours
Raczkowanie
 
Avatar colours
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 167
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
colours - jeśli Ty jesteś paniusią, to ja powinnam przywdziać mentalny róż i tipsy.
Nie wyobrażam sobie kąpieli w zimnej/letniej wodzie. Co więcej, nie wyobrażam sobie małyszowania, a do tojtoja nie wejdę. Żadnego.
Raz z lubym zrobiliśmy sobie dzień brudasa, bo żadne z nas po powrocie nie miało siły kiwnąć palcem w bucie (dwa dni ostrego chodzenia, z czego drugi dzień to był jakiś 11 godzinny harcore). I nie wspominam tego dobrze.
Mam również jak Ty - w letniej wodzie też się nie wykąpię, bo czuję niedosyt Dla mnie małyszowanie lepsze niż toi-toi (krzaczki są już bardziej higieniczne). Do rąk hurtowo zużywam żele antybakteryjne, namiętnie się nimi smaruję

Jeśli chodzi o brak dostępu do łazienki w górach, to mi najbardziej przeszkadzają niemyte włosy, ale zakładam czapkę i nie ściągam jej cały czas z głowy (po 2 tygodniach dredy można robić), tak samo nie używam krótkich spodenek, bo golenie nóg to problem, w namiocie sobie tym głowy nie będę zawracać. W zasadzie najgorzej jest latem, w upały... ale człowiek się przyzwyczaja do wszystkiego. Do braku wanny/prysznica również

Podziwiam facetów, znam kilku takich, którzy nie znoszą mieć zarostu na twarzy, lub na zdjęciu szczytowym chcą być przystojni, to potrafią się golić maszynką na sucho, nawet codziennie, ba również kąpią się bohatersko w górskich strumykach...
colours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-27, 12:21   #170
colours
Raczkowanie
 
Avatar colours
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 167
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Akurat na jesienny wieczór w mieście do obejrzenia widoki, przemyślenia i muzyka Mieczysława Karłowicza

http://www.youtube.com/watch?v=C7-2b...layer_embedded

"Bohaterem filmowej etiudy dokumentalnej jest pan Marian Bała. Ta prawdziwa legenda polskiego alpinizmu od wielu dziesięcioleci związana jest z Tatrami oraz ze schroniskiem w Morskim Oku. W filmie Pan Marian Bała opowiada o swoich przeżyciach związanych z górami, które szczerze pokochał i z którymi związał całe swoje życie. Słowa Pana Mariana zilustrowane filmowymi zdjęciami gór układają się w uniwersalną opowieść o życiu i śmierci." źródło: (http://przeglad.ladek.pl/w-skale-maciej-stoczewski/)
colours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 20:19   #171
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Wzruszyłam się, piękny film, piękne widoki i przede wszystkim piękny bohater.
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 07:37   #172
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez colours Pokaż wiadomość
Akurat na jesienny wieczór w mieście do obejrzenia widoki, przemyślenia i muzyka Mieczysława Karłowicza

http://www.youtube.com/watch?v=C7-2b...layer_embedded

"Bohaterem filmowej etiudy dokumentalnej jest pan Marian Bała. Ta prawdziwa legenda polskiego alpinizmu od wielu dziesięcioleci związana jest z Tatrami oraz ze schroniskiem w Morskim Oku. W filmie Pan Marian Bała opowiada o swoich przeżyciach związanych z górami, które szczerze pokochał i z którymi związał całe swoje życie. Słowa Pana Mariana zilustrowane filmowymi zdjęciami gór układają się w uniwersalną opowieść o życiu i śmierci." źródło: (http://przeglad.ladek.pl/w-skale-maciej-stoczewski/)
rewelacja, dzięki!
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 07:52   #173
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez colours Pokaż wiadomość
Akurat na jesienny wieczór w mieście do obejrzenia widoki, przemyślenia i muzyka Mieczysława Karłowicza

http://www.youtube.com/watch?v=C7-2b...layer_embedded

"Bohaterem filmowej etiudy dokumentalnej jest pan Marian Bała. Ta prawdziwa legenda polskiego alpinizmu od wielu dziesięcioleci związana jest z Tatrami oraz ze schroniskiem w Morskim Oku. W filmie Pan Marian Bała opowiada o swoich przeżyciach związanych z górami, które szczerze pokochał i z którymi związał całe swoje życie. Słowa Pana Mariana zilustrowane filmowymi zdjęciami gór układają się w uniwersalną opowieść o życiu i śmierci." źródło: (http://przeglad.ladek.pl/w-skale-maciej-stoczewski/)
Rewelacyjny film!
Mam nadzieję, że się nie obrazisz jak puszczę go dalej Szkoda go trzymac tylko dla siebie
Dzięki!
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 08:54   #174
colours
Raczkowanie
 
Avatar colours
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 167
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Rewelacyjny film!
Mam nadzieję, że się nie obrazisz jak puszczę go dalej Szkoda go trzymac tylko dla siebie
Dzięki!
JasneTrzeba promować dobre filmy górskie na YT, ja często je oglądam będąc w mieście, gdy tęsknię za górami.
colours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 09:08   #175
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez colours Pokaż wiadomość
JasneTrzeba promować dobre filmy górskie na YT, ja często je oglądam będąc w mieście, gdy tęsknię za górami.
No ja ten film na pewno nie raz zobaczę
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:10   #176
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Szacun dla tego pana.
Idealny przykład, że nie wypasiony sprzęt robi z człowieka prawdziwego 'miłośnika' gór.

[offtop]mam zryte pod kopułą, bo w pierwszych sekundach filmu, gdy tylko było widać okno w głowie krzyczę sobie "o, morskie" [/offtop]

ps. półmąż zarządził że w ten weekend zostajemy w domu
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:47   #177
colours
Raczkowanie
 
Avatar colours
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 167
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Szacun dla tego pana.
Idealny przykład, że nie wypasiony sprzęt robi z człowieka prawdziwego 'miłośnika' gór.
Stare powiedzenie - sprzęt za Ciebie nie złomocze szczytu
Częste to widoki ludzi ubranych w goretexy i najtańsze buty turystyczne oraz bawełnianą pierwszą warstwę (powinno się inwestować dokładnie na odwrót...)Czy odblaskowe typki Mammutowcy i the North Face od a do z.

Najbardziej są niepozorni Ci w byle jakich plecakach i ciuchach, a jak się dowiadujesz o ich cv górskie to wooow i okazuje się, że to w dodatku naukowiec, czy wielki humanista/przyrodnik, wielu takich spotkałam. Bardzo ciekawi ludzie, zresztą to w górach poznałam ludzi z którymi się przyjaźnię do dziś, a miastowe znajomości niestety często zawodzą.
colours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:48   #178
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość

[offtop]mam zryte pod kopułą, bo w pierwszych sekundach filmu, gdy tylko było widać okno w głowie krzyczę sobie "o, morskie" [/offtop]
błahahahha mam zryte razem z Tobą! Ja krzyknęłam na to okno: Zobacz zobacz kojarzysz to okno!?! Wiesz gdzie, wiesz???? - do męża
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 10:26   #179
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

Hej, mozna dolaczyc do fanek gorskich wedrowek?

Jako iz mieszkam za granica nie jestem w stanie czesto byc w gorach ale jak tylko jestem w pl to sie zawsze wybieram. I tak sie wlasnie sklada ze bede w Polsce na tydzien 27pazdziernika do 3 listopada, chcialabym sie w tym czasie wybrac w gory. Sa moze tutaj wizazanki ktore znaja sie troche lepiej na Tatrach i polecaja jakas traske wlasnie na ten ookres (snieg) gdzie nie trzeba miec rakow i czekana? A jak nie Tatry to nie wiecie jak bedzie z wejsciem na Babia Gore? Bardzo chcialabym sie wybrac w gory, mimo iz bylam miesiac temu juz tesknie
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 21:41   #180
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Chodzenie po górach 3. odsłona

A ja wstawiam kilka irlandzkich górek Tak dla pokazania w ogóle jak to tam wygląda Zdobyliśmy nawet jeden szczyt Ale to taki lajcik był
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (136,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (110,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (137,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (141,7 KB, 18 załadowań)
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-11 16:21:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.