izotek - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-26, 22:48   #151
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Nikita ja mimo wszystko uważam, że lekarz to lekarz...i nie powinno podważać się jego decyzji. Jeśli poppy123 pisze, że od 2 lat zmaga się z trądzikiem to podejrzewam, że lekarz wiedział co robi i prawdopodobnie ocenił, że leczenie miejscowe nie pomoże. Na pewno lepsze to niż jakby kazał jej brać tetracyklinę czy metronidazol, przez który po dzień dzisiejszy mam problemy z żołądkiem.
Jeśli chodzi o te nieodwracalne zmiany... na początku może pojawić się wysyp. Jednak krostki po około miesiącu znikają Poza tym nie do końca rozumiem co miała na myśli ta pani mówiąc "nieodwracalne zmiany". Izotek to jedyny tak skuteczny lek. Naprawdę nabrałam się już tych wszystkich antybiotyków, maści i płynów i mimo, że nasilenie mojego trądziku było określane jako średnie nic nie działało. Izotek +trochę cierpliwości=sukces. A dlaczego trochę cierpliwości? Ponieważ podczas kuracji może być gorzej niż przed...ale wszystko zaczyna się poprawiać w granicach 100 dnia Ja na Twoim miejscu kochana cieszyłabym się, że lekarz dał mi szanse wyjścia z trądziku... Pozdrawiam! i życzę wytrwałości i sukcesu
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 06:38   #152
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Dobra dziewczyny...
Czekam jeszcze zalecone 2 tygodnie i zaczynam kurację Izotekiem
aksenia85 czy mogłabyś mi powiedzieć co się u ciebie działo przez te 100 dni, bo jak mówisz dopiero po tym czasie było już dobrze.
Musze się jakoś przygotować psychicznie na to wszystko... nie chciałabym straszyć ludzi, a i wolałabym uprzedzić narzeczonego, że będe wyglądała okropnie
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 19:49   #153
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: izotek

Ja od dwóch miesięcy biorę Izotek, na początku skutki uboczne dobijały mnie, ale już jest bardzo dobrze. Miałam w pierwszym miesiącu straszny wysyp, teraz już opanowałam i suchość cery i nakładanie makijażu, aby mi się nie warzył Niestety od trzech dni dużo przebywałam na dworze i mam straszną wysypkę na obu dłoniach od otarć. Dermatolog powiedziała mi, że jest to spowodowane po prostu dotykaniem wszelkich przedmiotów i otarciami. Ale wszystko da się przeżyć
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 23:15   #154
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Brunia23 Na samym początku (coś do 2 tygodnia) bolała mnie głowa i schły mi oczy, przeszkadzało mi to w pracy bo koło godziny 15 zaczynałam kiepsko widzieć. Problemy te szybko ustąpiły. Przez następny miesiąc towarzyszył mi ból pleców, nie był zbyt silny, ale był. Oczywiście suchość skóry na ustach, na nosie i na dłoniach. Po 2 miesiącach suchość na dłoniach pięknie ustąpiła, była również znaczna poprawa jeśli chodzi o skórę na nosie i ustach (jednak schły i schną dalej). A jeśli chodzi o wysyp u mnie nastąpił w 11 dniu i ciągnął się aż do ok 90dnia. Nie zaprzeczam-w pewnym momencie się "straszy" Jednak naprawdę warto. Od 14 roku pragnęłam pozbyć się trądziku i dzięki Izotekowi marzenia się spełniły pozdrawiam!
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 19:26   #155
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Jakbyście potrzebowały porady lub miały pytania dotyczące izoteku piszczcie Moja siostra już dawno zakończyła kurację, ja jestem jeszcze w trakcie więc temat izoteku jest mi bardzo dobrze znany
aaa i jeszcze jeśli chodzi o wysyp- kiedy się pojawi, wiem że bardzo kusi ale nie wolno tego wygniatać, obojętnie jak wielkie zmiany by to nie były. Na początku wygniatałam, było coraz gorzej... przestałam i wszystko ładnie zaczęło się goić.
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 20:07   #156
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Zaczynam się coraz bardziej bać
Jak by nie było, to idzie do wakacji, teraz będe miała 2 wycieczki za granicę i 3 rajdy, wszystko z uczelni na zaliczenie...
Biorąc Izotek wolałabym zakopać się pod ziemią...

Okej, więc może jakieś sprawdzone mazidła na suchość (oczy, nos, usta, buzia).
Chciałabym wszystko już wiedzieć i być jak najlepiej poinformowana
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 13:04   #157
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: izotek

na suchość polecam maść mocznikową, a jeszcze tłustszą i wg mnie lepszą maść cholesterolową
aksenia mi dermatolog również zabronił wyciskać, ale rozciągać to, ponieważ na wypryski stosują maść ichtiolową która wszystko wyciąga i te cysty , zapychające naszą skórę wychodzą. Jeżeli mi to nie wyjdzie to wszystko się goi, ale po jakimś czasie znów się ponawia problem w tym samym miejscu.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 13:30   #158
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aksenia85 Pokaż wiadomość
Nikita ja mimo wszystko uważam, że lekarz to lekarz...i nie powinno podważać się jego decyzji. Jeśli poppy123 pisze, że od 2 lat zmaga się z trądzikiem to podejrzewam, że lekarz wiedział co robi i prawdopodobnie ocenił, że leczenie miejscowe nie pomoże. Na pewno lepsze to niż jakby kazał jej brać tetracyklinę czy metronidazol, przez który po dzień dzisiejszy mam problemy z żołądkiem.
Jeśli chodzi o te nieodwracalne zmiany... na początku może pojawić się wysyp. Jednak krostki po około miesiącu znikają Poza tym nie do końca rozumiem co miała na myśli ta pani mówiąc "nieodwracalne zmiany". Izotek to jedyny tak skuteczny lek. Naprawdę nabrałam się już tych wszystkich antybiotyków, maści i płynów i mimo, że nasilenie mojego trądziku było określane jako średnie nic nie działało. Izotek +trochę cierpliwości=sukces. A dlaczego trochę cierpliwości? Ponieważ podczas kuracji może być gorzej niż przed...ale wszystko zaczyna się poprawiać w granicach 100 dnia Ja na Twoim miejscu kochana cieszyłabym się, że lekarz dał mi szanse wyjścia z trądziku... Pozdrawiam! i życzę wytrwałości i sukcesu
Akseniu,
tylko, ze lekarz lekarzowi nierowny, jeden przepisal mi Aknenormin a po 2 latach (z tego 1 rok leczenie) jak tradzik wrocil i poszlam do innego lekarza to sobie rwal wlosy w glowy dlaczego bralam ten lek i dlaczego w takiej dawce itd. Ilu lekarzy tyle opinii. Ja wiem jedno, wynikiem brania Aknenorminu pogorszyl mi sie wzrok o 1 dioptrie, a tradzik nadal mam. Kazdy niech decyduje za siebie ale niech kazdy ma 100% swiadomosc tego, jakie moga byc konsekwencje. Jezeli twoj tradzik minal w 100% to super i gratuluje ci tego. Ale niech wszyscy nie mysla, ze Izotek pomoze kazdemu poniewaz to nieprawda. A 2 lata walki z tradzikiem to niewiele, wiem, jak jest ciezko i kazdy nowy pryszcz na twarzy jest w stanie doprowadzic nas do placzu, ale niestety nie moge sie zgodzic z tym co piszesz, ze dostajac Izotek autorka postu dostala szanse wyjscia z tradziku...
zycze nam wszystkim pieknych buziek i wytrwalosci
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 22:01   #159
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Jeśli chodzi o te maści to przerobiłam już chyba wszystko Na samym początku do suchych dłoni (a dokładnie na wierzch) używałam maści cholesterolowej, później sterydowej (Elocom), maści z witaminą A, do twarzy-oeparol, alatnany, retimax, maści nagietkowe, cetaphil... i zdecydowanie mogę polecić do rąk jak i do twarzy ALANTAN KREM (Krem nie maść!). Jest najlepszy! Skóra w ogóle się po nim nie łuszczy. Dodam jedynie, że jeśli nie używa się bazy pod makijaż niestety na dzień się nie nadaje. W takim wypadku polecam oeparol balance (14zł w aptece) który świetnie nadaje się pod podkład. Jeśli chodzi o suchość w nosie to polecam retimax 1500 na noc. Dodam, że alantan świetnie działa na syfki, ładnie regeneruje ślady po nich, a same zmiany wysusza.

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Jeśli chodzi o pogorszenie wzroku- u mnie też ma to miejsce obecnie, jednak podczas ostatniej wizyty u lekarza powiedziano mi, że po zakończeniu kuracji+ok 2 miesiące wzrok powraca do normy. Pogorszenie wzroku jest oczywistym skutkiem ubocznym przyjmowania Izoteku, gdyż on po prostu wysusza. Ja popełniłam ten straszny błąd i wbrew temu co kazał mi lekarz aby uniknąć pogorszenia wzroku-nie zakrapiałam sztucznych łez...no i mam;/ Jednak nie jest to coś co miałoby sprawić, że porzucę przyjmowanie Izoteku...niestety wiele osób porzuca branie izoteku w połowie kuracji co niestety przynosi odwrotny skutek do zamierzonego.
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 08:52   #160
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: izotek

Moj wzrok nigdy nie wrocil do stanu sprzed brania leku, od kuracji minelo okolo 5 lat...Zapomnialam wczesniej napisac o problemach z bolacymi stawami, bylo to straszne i do dzis niestety mam problemy z 1 kolanem... a nie mam nawet 30 lat jeszcze.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 23:27   #161
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Nikita współczuje Izotek to taki lek, trzeba podjąć ryzyko. Z jednej strony efekty uboczne a z drugiej- piękna cera, której nawet nie trzeba malować. Kto by pomyślał? Kiedyś miałam twarz całą w pryszczach, wągrach i zaskórnikach a teraz...nic! Choć kuracja jeszcze się nie skończyła.

Chciałabym dodać jeszcze jedno, zapomniałam o tym napisać.
Tak jak przeczytałam na Twoim blogu Nikita lekarz powinien zlecić specjalne badania zanim zapisze lek, moja pani doktor robi to co miesiąc aby to kontrolować, jednak wiem, że wielu lekarzy tego nie robi...niestety.

Podzielę się również z Wami dziwnym spostrzeżeniem- przez jakiś czas chodziłam do dermatologa prywatnego, który jako pierwszy przepisał mi Izotek, bez badań, bez problemu, bez wcześniejszych prób pokonania trądziku innymi metodami...co dziwne, poinformował mnie, że kuracja trwa 60 DNI (1 tabletka 30mg)! Przecież to bzdura! Kuracja trwa tak długo aż przyjmie się 120-140 mg/kg masy ciała. Co więcej moja koleżanka miała takie samo doświadczenie z lekarzem prywatnym... Naprawdę ostrzegam przed prywatnymi lekarzami, którzy tylko "doją" nas z pieniędzy. Ja właśnie z tego względu zrezygnowałam i zapisałam się do mojej pani doktor w państwowej przychodni.

_________________________ _______
w temacie leczenia chciałabym również powiedzieć, że zanim zaczniecie przyjmować Izotek upewnijcie się, że trądzik nie jest spowodowany przez hormony lub bakterie.
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 10:18   #162
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: izotek

Dzieki Akseniu,
z calego serca zycze ci, aby po skonczeniu kuracji efekt czystej buzki utrzymal sie. Ja niestety nie mialam tyle szczescia.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 13:56   #163
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Nikita, nadal zmagasz się z trądzikiem?
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 14:19   #164
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: izotek

Hej,
siur, tylko, ze teraz dzieki starannej pielegnacji i odpowiednim doborze kosmetykow doprowadzilam moja skore do ok 1-2 pryszczow na miesiac bez brania tabsow anty, bez antybiotykow, retinoidow, masci itd. Moja skora sie nie przetluszcza, nie przsuszam jej (bo jak bralam wszystkie te przesuszajace cuda to zmarszczki mi sie robily grr). Pogodzilam sie juz z faktem, ze nigdy nie bede miala bezproblemowej skory tzn musze uwazac na to co jem i czego uzywam do pielegnacji, ale spoko, jest o niebo lepiej niz bylo
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:20   #165
LadyYerba
Przyczajenie
 
Avatar LadyYerba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: izotek

W Łodzi Izotek można kupić w bardzo niskiej cenie za jedyne 129,99zł 20 mg 60 szt. w aptece Melissa na Pomorskiej http://www.apteka-melissa.pl/produkt...-szt_3432.html
LadyYerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 19:22   #166
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Ja znalazłam za 132
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:33   #167
kacpeer537
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: izotek

W Ostrowie na rynku jest w cenie 133zł.
kacpeer537 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 14:04   #168
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Hej,
Przeglądałam internet i widziałam różne buźki, którym przepisano ten lek, nie twierdze, że mam idealną cerę, ale proszę popatrzcie na załączone zdjęcie i powiedzcie, czy faktycznie powinnam brać te leki.

Strasznie się boje konsekwencji, ale recepte już wykupiłam, za 4 dni mam zacząć kurację... Ale mam wątpliwości...

http://img17.imageshack.us/img17/6825/1q2a.jpg
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 15:15   #169
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Brunia23 tragedii nie ma, ale dobrze też nie jest. Szczerze mówiąc moja skóra była w nieco lepszym stanie gdy zaczęłam brać izotek. Myślę, że izotek w Twoim wypadku to dobry pomysł. Mam nadzieje, że robiłaś badania krwi i wyszły dobre. Jeśli tak to życzę
Ci sukcesów w walce z trądzikiem i koniecznie pisz o postępach
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 15:55   #170
Brunia23
Raczkowanie
 
Avatar Brunia23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 34
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aksenia85 Pokaż wiadomość
Brunia23 tragedii nie ma, ale dobrze też nie jest. Szczerze mówiąc moja skóra była w nieco lepszym stanie gdy zaczęłam brać izotek. Myślę, że izotek w Twoim wypadku to dobry pomysł. Mam nadzieje, że robiłaś badania krwi i wyszły dobre. Jeśli tak to życzę
Ci sukcesów w walce z trądzikiem i koniecznie pisz o postępach
Tak ? No to się cieszę
Bo szczerze, to wątpię, żeby dermatolog nie wiedział co przepisuje Ale warto też się popytać.

Badania kazali mi zrobić po 10 dniach zażywania leku.
Przed braniem też powinno się zrobić ?
Brunia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 18:28   #171
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: izotek

Ja badania miałam robione przez wypisaniem, aby stwierdzić czy wszystko ok, i teraz robiłam co 3 tygodnie podczas brania izoteku.
Szczerze mówiąc moja cera wygląda trochę gorzej pod koniec kuracji niż Twoja obecnie, ale niestety mi zostają blizny...
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-14, 15:23   #172
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: izotek

Witam. Dziś przepisała mi pani dermatolog aknenormin/izotek 20 mg i kazała brać 1 tabl dziennie. Mój trądzik jest od zawsze, jednak buzie mam w miare- przy odpowiednim makijażu jest nawet niezle, problemem za to są moje plecy i dekolt. Tam od zawsze miałam trądzik okropny no i moje długie ręcę...a raczej dobrze wygimnastykowane-dotrą do każdej krostki aby ją wycisnąc Efekt? przebarwienia...można z nimi walczyć chociażby kwasami, ale jaki sens ma taka walka skoro jednocześnie nadal mam nowe wykwity? Dlatego stwierdziłam, że to moja ostatnia próba wyleczenia tego cholerstwa. W przyszłym roku planujemy ślub i nie ukrywam, ze chce być piękną panną młodą ale jest ale.... kiedy tak czytam te wszystkie skutki uboczne nie ukrywam , że boję sie, bo mam 30 lat i nie mam dotąd dziecka a przecież będę je chciała kiedyś mieć. Tak naprawde wiekowo to prawie ostatni dzwonek i żałuję, że wcześniej nie zdecydowałam sie na ten lek, bo teraz nie miałabym dylematu -brac czy nie. Dermatolog narazie przepisała mi na 2 miesiące i ma nadzieję ( i ona i ja), że tyle mi wystarczy, bo mój trądzik może nie jest taki dramatyczny co uparty i konsekwentny. Tu moje pytanie do dzieczyn które stosowały ten lek i rodziły dzieci. W jakim czasie po kuracji zachodziły w ciążę i czy były jakieś komplikacje?
__________________
Magda

Rozbieram Pradę Candy edp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271715
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 10:27   #173
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Brunia23 Pokaż wiadomość
Hej,
Przeglądałam internet i widziałam różne buźki, którym przepisano ten lek, nie twierdze, że mam idealną cerę, ale proszę popatrzcie na załączone zdjęcie i powiedzcie, czy faktycznie powinnam brać te leki.

Strasznie się boje konsekwencji, ale recepte już wykupiłam, za 4 dni mam zacząć kurację... Ale mam wątpliwości...

http://img17.imageshack.us/img17/6825/1q2a.jpg
Hej,
twoja skora wyglada dobrze, nie wiem po co lekarze przepisuja tak silne leki osobom, kt naprawde nie maja silnych zmian - wrzodow, wielkich i bolacych... Twoja buzke bym podleczyla Epiduo czy tez Aknemycin + zewnetrznie a nie Izotekiem... ale pewnie juz zaczelas brac. Pozostaje mi w takim razie zyczyc powodzenia.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 15:39   #174
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

Nikita to co robisz zaczyna być denerwujące. Szkoda, że izotek Tobie nie pomógł, ale nie znaczy to, że nie pomoże innym i podważanie zdania lekarzy, którzy jednak tą medycynę, dermatologię skończyli mija się trochę z celem, ponieważ w większości lekarze wiedzą co robią. W braniu izoteku bardzo ważne jest to, aby być do niego dobrze nastawionym. Demotywowanie na samym początku nie wróży sukcesów.
I jednak z tego co wiem izotek pomaga praktycznie wszystkim którzy go biorą (nie mówię, że oszczędza im nieprzyjemności związanych z efektami ubocznymi) i osiągnęli zdumiewające efekty. Taki lek.

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

ja dziecka nie rodziłam, moja siostra tak 2 lata po Izoteku. Żadnych komplikacji. Ale lepiej trochę odczekać, poza tym najlepiej zapytać ginekologa bądź dermatologa
Zapytam jeszcze: czy chodzisz do prywatnego derm? Bo z tego co wiem oni lubią przepisywać izo na 2 miesiące (po czym oczywiście są nawroty) ponieważ pełna kuracja to ok 120mg/kg masy ciała

Pozdrawiam!
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 16:03   #175
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aksenia85 Pokaż wiadomość
Nikita to co robisz zaczyna być denerwujące. Szkoda, że izotek Tobie nie pomógł, ale nie znaczy to, że nie pomoże innym i podważanie zdania lekarzy, którzy jednak tą medycynę, dermatologię skończyli mija się trochę z celem, ponieważ w większości lekarze wiedzą co robią. W braniu izoteku bardzo ważne jest to, aby być do niego dobrze nastawionym. Demotywowanie na samym początku nie wróży sukcesów.
I jednak z tego co wiem izotek pomaga praktycznie wszystkim którzy go biorą (nie mówię, że oszczędza im nieprzyjemności związanych z efektami ubocznymi) i osiągnęli zdumiewające efekty. Taki lek.

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

ja dziecka nie rodziłam, moja siostra tak 2 lata po Izoteku. Żadnych komplikacji. Ale lepiej trochę odczekać, poza tym najlepiej zapytać ginekologa bądź dermatologa
Zapytam jeszcze: czy chodzisz do prywatnego derm? Bo z tego co wiem oni lubią przepisywać izo na 2 miesiące (po czym oczywiście są nawroty) ponieważ pełna kuracja to ok 120mg/kg masy ciała

Pozdrawiam!
Hej,
nie mialam zamiaru nikogo denerwowac wiec jezeli tak wyszlo to przepraszam. Jak pisalam juz wczesniej kazdy ma prawo wyboru wiec jezeli ktos decyduje sie na leczenie Izo to jego prywanta sprawa.
Leczylam sie u dermatologa panstwowego, kuracja trwala 6 miesiecy + 2 miesiace na podtrzymanie.
Ja nie chce was demotywowac, bo przeciez kazdy z nas chce pokonac to swinstwo!
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 18:07   #176
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aksenia85 Pokaż wiadomość
ja dziecka nie rodziłam, moja siostra tak 2 lata po Izoteku. Żadnych komplikacji. Ale lepiej trochę odczekać, poza tym najlepiej zapytać ginekologa bądź dermatologa
Zapytam jeszcze: czy chodzisz do prywatnego derm? Bo z tego co wiem oni lubią przepisywać izo na 2 miesiące (po czym oczywiście są nawroty) ponieważ pełna kuracja to ok 120mg/kg masy ciała

Pozdrawiam!
Powiem szczerze, że jak mi już pani dermatolog (prywatnie) przepisała to zaczęłam szperać w necie i jestem mocno przerażona, bo kiedy wygooglowałam izotek (grafikę) to wyskoczyly mi zdjęcia osób, które mają naprawde poważne problemy z trądzikiem i moja buzia w porownaniu z tymi które zobaczyłam jest czyściutka. Poblem mam z plecami,dekoltem ale to ciągle nie jest ten kaliber... Nie zrozumcie mnie źle, mam obawy, bo pani dermatolog widziała mnie 2 razy w życiu, na pierwszym spotkaniu zaproponowała mi ten lek, jesli epiduo sie nie sprawdzi. Epiduo sie nie sprawdził, bo tubka jest mała-a plecy mam duże jakby wiadro bylo.... więc bez oporów wypisała mi aknenormin na 2 miesiące (badania zleciła na pierwszej wizycie)+epiduo ale np dopiero z forum dowiedziałam się, że jakoś się przelicza dawkę w zalezności od masy ciała- mi po prostu powiedziała zebym zażywala 1 tabl (20 mg) dziennie. Nie podpisywałam żadnej deklaracji. Przepisała mi jedynie odrazu tabletki anty, osłonowych nie dostałam. Poinformowała mnie ze może nastąpić pogorszenie ale żebym się nie obawiała bo minie i kazala mi sie stawić na wizycie pod koniec maja. I mam pietra jak nie wiem, bo zobaczyłam filmiki na yt (po niemiecku-ja ni w zą, ale siostra zna) i sam obraz mi wystarczyl, żeby mnie konkretnie wystraszyć, gdyż osoby podczas kuracji wyglądały dużo gorzej niż przed. I pomijając wszystkie inne skutki uboczne to naprawde zastanawiam sie czy je w ogóle wykupić, bo z tego co poczytałam na forach to zażywanie trwa kilka, często po miesiącu czy dwóch jest ten straszny wysyp, a ja co? jak go dostane to skończe brac tabletki? Obawiam sie że obie sie pospieszyłyśmy, że to ciągle nie ten kaliber choc trądzik mam pół swojego życia, ale to nie są takie ropniaki, jeden na drugim...tylko normalne pryszcze, na buzi to prawie wcale...sama nie wiem co mam zrobić czy każdy z was brał ze wzgledu na trądzik na twarzy? Może ktoś tak jak ja boryka się z nim na plecach i jak sobie poradzil z nim ten lek? Czy wysyp był na twarzy? Pracuję w miejscu publicznym, to praca biurowa, a tam każdy zwraca uwagę na wygląd...

i jak mam rozumiec ze pełna kuracja to 120 mg/kg masy ciała ? że jeśli waże 60 kg i przyjmuję 20 mg dziennie to będę przyjmowac 360 dni??
__________________
Magda

Rozbieram Pradę Candy edp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1271715

Edytowane przez madziullka
Czas edycji: 2012-04-16 o 18:18
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 21:24   #177
aksenia85
Raczkowanie
 
Avatar aksenia85
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
Dot.: izotek

ja przyjmuje 60mg dziennie (3 tabletki) i też ważę 60 kg.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

niestety tyle trwa kuracja przy takiej dawce mi już zostało całe szczęście kilka dni
aksenia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 08:33   #178
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez aksenia85 Pokaż wiadomość
ja przyjmuje 60mg dziennie (3 tabletki) i też ważę 60 kg.
niestety tyle trwa kuracja przy takiej dawce mi już zostało całe szczęście kilka dni
Widzisz Aksenia po wpisie Madziulki, dlaczego tak mnie irytuje, jak dermatolog przepisuje Akne osobie, kt widzi drugi raz w zyciu nie wyjasniajac kompletnie nic oraz nie zrwacajac uwagi na dawke...
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 12:59   #179
LadyYerba
Przyczajenie
 
Avatar LadyYerba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: izotek

A czy któraś z Was może coś więcej powiedzieć o rodzeniu dzieci po kuracji, jakieś doświadczenia?
LadyYerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-17, 13:18   #180
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez LadyYerba Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was może coś więcej powiedzieć o rodzeniu dzieci po kuracji, jakieś doświadczenia?
Hej,
Aksenia piala pare postow wyzej o swojej siostrze.
Ja tez zaszlam w ciaze ale niestety poronilam , teraz bede sie starac o drugie bobo. Nie wiem, czy moje poronienie mialo jakikolwiek zwiazek z Akne ale czytalam gdzies, ze trzeba min 2-3 lata po kuracji odczekac, bo lek bardzo dlugo pozostaje w organizmie.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-19 11:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.