Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-11, 19:33   #1831
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę składu kremu Kolastyny Piękno Natury Plus, gdyż kiedyś przez przypadek stosowałam ten krem i znikały mi od niego zaskórniki, ale od kilku lat nie mogę go znaleźć. Chciałabym więc dowiedzieć się, jaki składnik tego kremu mógł pomóc w mojej walce z trądzikiem...

Skład: Aqua, paraffinum perliquidum, petrolatum, cetyl alcohol, prunus persica kernel oil, steareth-20, propylene glycol, collagen, dimethicone, cera alba, tocopheryl acetate, gingko biloba, retinyl palmitate, panthenol, allantoin, carbomer, triethanolamine, methylparaben, methyldibromo glutaronitrile (and) phenoxyetanol, parfum
catttt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 13:31   #1832
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Wizażanki,
Rzadko się zwracam o pomoc w rozszyfrowaniu składu. Od jakiegoś czasu sama robie swoje kosmetyki i straciłam trochę kontakt z badaniem zapychaniem kosmetyków.

Moją uwagę zwróciły jedna następujące produkty Bobbi Brown. Gdzie sią potencjalne zagrożenia zapychaniem?

Bobbi Brown - Intensive Skin Supplement Serum
Ingredients: Water, Butylene Glycol, Peg-8 Dimenthicone, Melthyl Gluceth-20, Glycerin, Polymethylsilsesquioxane, Sucrose, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Tocopheryl Acetate, Saxifraga Sarmentosa Extract, Vitis Vinifera(Grape) Extract, Acetyl Glucosamine, Scutellaria Baicalensis Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Morus Nigra (Mulberry) Root Extract, Green Tea Leaf Extract, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Pentapeptide-3, Ceramide 2, Linoleic Acid, Retiny Palmitate, Betula Alba(Birch) Extract, Cholesterol, Isopentyldiol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Oryanol, Sodium Dethtdroacetate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben


Bobbi Brown - Extra SPF 25 Moisturizing Balm
IngredientsWater, Homosalate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Octanoate, Benzophenone-3 (Oxybenzone), Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetyl Alcohol, Polyacrylamide, Glyceryl Stearate, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Citrus Aurantium Amara (Orange Bigarade), Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Cetearyl Alcohol, Epilobium Angustifolium Extrat, Daucuc Carota Sativa (Carrot), Retinyl Palmitate, Angellica Archangelica Root Oil, Tocopheryl Acetate, Geranium Maculatum Oil, Ormenis Multicaulis Oil, C13-14 Isoparaffin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Powder, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Stearate, Citrus Grandis (Grapefruit), PEG-40 Stearate, Ceteth-10 Phosphate, Dicetyl Phosphate, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Laureth-7, Tetrasodium Edta, Chlorphenesin, Methylparaben, Propylparaben, Oxybenzone


Glycerin, Bobbi Brown EXTRA Balm Rinse
Ingredients: Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Limonene, Polyglyceryl-10-Behenate/Eicosadioate - Glyceryl Bethenate/Eicosadioate- Polyglyceryl - 3 Beeswax - PEG10, Sunflower Glycerides- Glyceryl Stearate SE - Citrus Aurantium Dulcis (Orange)
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 14:18   #1833
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składu Ziaja Med, Fizjoderm, kremowa baza myjąca
I mam pytanie czy nadaje się do mycia głowy? Producent o tym co prawda nie wspomina, ale dostałam buteleczkę w promocji, twarzy nie myję wodą a szkoda by tego do mycia ciała jeśli na skalp mi się przyjmie (może odwlecze zakup Emolium). Skład mi się podoba, emolientowy, ale większość to dla mnie czarna magia

Skład:
Aqua, SLES, Cocamidopropyl Betaine, Cetearyl Alcohol*, Glyceryl Stereate*, Sodium Cocoamphoacetate*, Gliceryn*, Sunflower Oil*, Panthenol, Macadamia Oil*, Cotton Oil*, Squalane*, Ceramide 3, Ceramide 6 II, ceramide 1, phytosphigosine, cholesterol, sodium lauryl lactylate, carbomer, xantan gum, cocamide DEA, PEG-7 glyceryl cocoate, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, hydroxyethylcellulose, DMDM hydantoin, sodium benzoate*, sodium hydroxide
*zaaprobowane przez ECOCERT
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 17:43   #1834
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Na drugiej pozycji SLES - wykazuje on te same właściwości co SLS.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 19:40   #1835
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;23239711]Na drugiej pozycji SLES - wykazuje on te same właściwości co SLS.[/QUOTE]
Dzięki, wiem o tym. Używałam szamponu z SLES i C. Betaine i są OK.
Sprawdziłam składniki w słowniku, nie ma wszystkich; te co są nadają się do skóry i włosów, humektanty, ew. stabilizatory. Nie ma tam Xanthan Gum - co robią gumy? Co może robić Gliceryna włosom?
Dla skóry będzie dobry, nie wiem jak dla włosów. Podzielcie się swoją wiedzą, chętnie się czegoś dowiem i nauczę
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-14, 20:48   #1836
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Dzięki, wiem o tym. Używałam szamponu z SLES i C. Betaine i są OK.
Sprawdziłam składniki w słowniku, nie ma wszystkich; te co są nadają się do skóry i włosów, humektanty, ew. stabilizatory. Nie ma tam Xanthan Gum - co robią gumy? Co może robić Gliceryna włosom?
Dla skóry będzie dobry, nie wiem jak dla włosów. Podzielcie się swoją wiedzą, chętnie się czegoś dowiem i nauczę
Xanthan Gum - to zagęszczcz. Bez właściwości zapychających lub irytujących.

Gliceryna - nawilża.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-17, 14:38   #1837
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu kremu Kolastyny Piękno Natury Plus, gdyż kiedyś przez przypadek stosowałam ten krem i znikały mi od niego zaskórniki, ale od kilku lat nie mogę go znaleźć. Chciałabym więc dowiedzieć się, jaki składnik tego kremu mógł pomóc w mojej walce z trądzikiem...

Skład: Aqua, paraffinum perliquidum, petrolatum, cetyl alcohol, prunus persica kernel oil, steareth-20, propylene glycol, collagen, dimethicone, cera alba, tocopheryl acetate, gingko biloba, retinyl palmitate, panthenol, allantoin, carbomer, triethanolamine, methylparaben, methyldibromo glutaronitrile (and) phenoxyetanol, parfum
bardzo proszę
catttt jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 22:23   #1838
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
bardzo proszę
nie bardzo sie na tym znam, ale jest tu chyba troche zapychaczy..ale nie wiem na 100 %

dopiero sie tego 'ucze', czytam duzo bo szukam kremu ktory nie bedzie mnie zapychal
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 19:55   #1839
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo proszę o pomoc w analizie kosmetyków z Kobo,
z góry dziękuję

Kobo Pure Pigment Liquid Base - baza w płynie
Isododecane, Hydrogenated Polyisobutene, (and)Methylparaben (and)Ethylparaben (and)Butylparaben(and)Pro pylparaben(and)Isobutylpa raben

Kobo Smooth Make-up Base - baza pod makijaż
Aqua, Octyldodecanol, Caprylic Capric Triglyceride, Ceteareth-20, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cydohexasiloxane(and)Cydo pentasiloxane, Propylene Glycol(and)Hydrodyzed Caesalpinia Spinosa Gum(and)Caesalpinia Spinosa Gum, Cetryl Alcohol, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Phenoxyethanol(and)Methyl paraben(and)Ethylparaben( and) Butylparaben(and)Propylpa raben(and)Isobutylparaben , Carthamus Tinctorius(Saffower)Seed Oil(and)Prunus Amygdalus Dulcis(Sweet AlmondOil(and) Tocopheryl Acentate(and)Ascorbyl Palmiate(and)Linoleic Acid, Allantoin, Hydroxyethylacrylate(and) Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, a-Isomethylionone

Kobo Illuminate Cover Stick - korektor rozświetlający pod oczy
Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Hydrogenated Palm Kemel Glycerides, Hydrogenated Palm Glycerides, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Caprylic Capric Triglycerides, Copernicia Cerifera Cera, Cera Alba, Petrolatum, Candelilla Cera, Talc, Tocopheryl Acetate, Borago Officinalis Seed Oil, Propyloparaben, Mica, [+/- Cl 77891, Cl 15850, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, Cl 47005]

Kobo Matt Make-up podkład matujący
Aqua, PEG/PPG-18/18Dimethicone, Isododecana(and)Dimethico ne(and)Polysilicone11(and )Dimethylacrylamides/Acrylic Acid/Polystyrene/Ethyl Methacrylate Copolymer(and)Butylen Glycol (and)Coco-Caprylate Caprate, Cyclohexasiloxane(and)Cyc lopentasiloxane PEG-3 Benzyl Ether Myristate, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Methacrylate Crosspolymer, Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Methylmethacrylate Crosspolymer, Cyclomethicone (and)Quatermium-18 Hectorite(and)Propylenen Carbonate, Polyglyceryl-4 Isostearate(and)Cetryl PEG/PPG-10/1 Dimethicone(and)Hexyl Laurate, Talc, Magnesium Aluminium Silicate(and)Cellulose Gum, Phenoxyethanol(and)Methyl paraben(and)Ethylparaben( and) Butylparaben(and)Propylpa raben(and)Isobutylparaben , Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Dimethicone, Sodium Chloride, Parfum, Benzyl Salcylate, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, EN-Isomethyl Iolone, Tocopheryl Acetate, [+/- Triethoxycaprylylsilane, Cl 77491, Cl 77499, Cl 77891, Cl 77492]
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand

Edytowane przez juhaska
Czas edycji: 2010-11-21 o 08:14
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-20, 22:54   #1840
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a ten.. wiem ze na pewno byl podawany do recenzji, ale chyba nie byl oceniony, strasznie sie nad nim waham, mam odwodniona cere, okropna, brzydka, szara, zaczerwieniona, schodzi mi skora, ale.. mam pelno krost na brodzie ! wiec nie moze mnie nic zapychac juz nie mam sily do tych kosmetykow





Bioderma, Cicabio, Creme Reparatrice Apaisante (Krem łagodząco - odbudowujący)


Skład: Water, Glycerin, Ethylhexyl Palmitate, Fructooligossaccharides, Zinc Oxide, Octyldecanol, Butylene Glycol, Polyacrylamide, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Laminaria Ochroleuca Extract, Copper Sulfate, Zinc Sulfate, Sodium Hyaluronate, Vitis Vinifera Vine Extract, Asiatico-Side, Asiatic Acid, Madecassic Acid, C13-14 Isoparaffin, Octyldodecyl Xyloside, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Caprylic / Capric Triglyceride Laureth-7, Laureth-3, Hydroxyethylcellulose, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester Acid.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

ps. czy ma ktos sklad tego kremu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...nawilzenie.htm ?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-21, 13:09   #1841
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja jestem początkująca w składach,ale czasem z tego co widzę na pierwszych paru miejscach sama wnioskuję.
Także..

Kobo Smooth Make-up Base - baza pod makijaż:

tutaj na trzecim miejscu masz Caprylic Capric Triglyceride który większość osób zapycha ale oczywiscie to nie jest reguła.
Później jest gliceryna,więc to też kwestia skóry jak ją przyjmuje.

Osobiście zrezygnowałabym z baz pod makijaż,bo często naładowane są silikonami i innymi nie przyjemnymi rzeczami,które mogą pogorszyć stan cery
Jeśli makijaz się nie trzyma to może używasz zbyt ciężkiego kremu pod podkład?
Tutaj fajnie spisze się humektan.
Do wykończenia przysyp się jakimś pudrem wykończeniowym (ryżowy,bambusowy,bambuso wy z jedwabiem,jest w czym wybierać)

Krem z Biodermy też może być wątpliwy,bo gliceryna już na drugim miejscu,ale tak jak mówiłam to już zależy od cery,sama wiesz najlepiej co bardziej się u Ciebie spisze.

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez catttt Pokaż wiadomość
bardzo proszę
Wazelina na początku w składzie,ja bym się bała go ruszyć
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-21, 19:35   #1842
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a ten.. wiem ze na pewno byl podawany do recenzji, ale chyba nie byl oceniony, strasznie sie nad nim waham, mam odwodniona cere, okropna, brzydka, szara, zaczerwieniona, schodzi mi skora, ale.. mam pelno krost na brodzie ! wiec nie moze mnie nic zapychac juz nie mam sily do tych kosmetykow





Bioderma, Cicabio, Creme Reparatrice Apaisante (Krem łagodząco - odbudowujący)


Skład: Water, Glycerin, Ethylhexyl Palmitate, Fructooligossaccharides, Zinc Oxide, Octyldecanol, Butylene Glycol, Polyacrylamide, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Laminaria Ochroleuca Extract, Copper Sulfate, Zinc Sulfate, Sodium Hyaluronate, Vitis Vinifera Vine Extract, Asiatico-Side, Asiatic Acid, Madecassic Acid, C13-14 Isoparaffin, Octyldodecyl Xyloside, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Caprylic / Capric Triglyceride Laureth-7, Laureth-3, Hydroxyethylcellulose, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester Acid.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

ps. czy ma ktos sklad tego kremu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...nawilzenie.htm ?
Laminaria Ochroleuca Extract - algi mogą podrażniać
Caprylic / Capric Triglyceride - naczelny zapychacz u wielu osób
C13-14 Isoparaffin - powstaje z olejów mineralnych, nie jestem pewna, czy nie zapycha
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 17:26   #1843
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

HiPP BabySanft, Oliwka pielegnacyjna z ekologicznym olejkiem migdałowym Bio

sklad: Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, parfum

czy to co jest na pierwszym miejscu mozna uznac za potencjalny zapychacz? bo reszta w skladzie jest dla mnie bezpieczna
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 17:43   #1844
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
nie bardzo sie na tym znam, ale jest tu chyba troche zapychaczy..ale nie wiem na 100 %

dopiero sie tego 'ucze', czytam duzo bo szukam kremu ktory nie bedzie mnie zapychal
kurczę, to ja nie wiem, dlaczego tylko on jeden mi pomagał.
Dziękuję
catttt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 18:12   #1845
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
HiPP BabySanft, Oliwka pielegnacyjna z ekologicznym olejkiem migdałowym Bio
sklad: Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, parfum
czy to co jest na pierwszym miejscu mozna uznac za potencjalny zapychacz? bo reszta w skladzie jest dla mnie bezpieczna
To olej słonecznikowy, nie powinien zapychać
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 18:24   #1846
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
To olej słonecznikowy, nie powinien zapychać
dziekuje za tak niesamowicie szybka odpowiedz
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 20:03   #1847
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
nie bardzo sie na tym znam, ale jest tu chyba troche zapychaczy..ale nie wiem na 100 %

dopiero sie tego 'ucze', czytam duzo bo szukam kremu ktory nie bedzie mnie zapychal
Też szukała kremu, który nie będzie mnie zapychał. I nie znalazłam.

Dlatego zaczęłam sobie sama robić krem. I po problemie
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 20:48   #1848
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;23395811]Też szukała kremu, który nie będzie mnie zapychał. I nie znalazłam.

Dlatego zaczęłam sobie sama robić krem. I po problemie[/QUOTE]

Zamawiasz gotowe zestawy z Bu do ukręcenia samemu czy w jaki sposób?
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 21:19   #1849
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

tez sie chetnie dowiem ?
duzo bym dala za jakis krem kt ory mnie porzadnie nawilzy ale nie bedzie zapychal, mam juz tak sciagnieta twarz ze nawet pomalowac sie nie moge - bo to nie ma sensu, wygladam jeszcze gorzej, a krosty na brodzie jak byly tak sa
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 15:12   #1850
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Zamawiasz gotowe zestawy z Bu do ukręcenia samemu czy w jaki sposób?
Kręcę sama ze składników kupionych na www.zrobsobiekrem.pl.

Mam jedna sprawwdzoną formułę na kremo-żel (to nie jest taki super ścisły krem) z witaminami i cynkiem. Po nałożeniu trochę się wchłania, ale pod makijaż dobry jest i pod oczy też. Czasami się leciutko rozwarstwia, ale wystarczy wstrząsnąc przed użyciem

Jak ktoś jest z Warszawy to moge mu za przysłowiowego piątaka ukręcić porcję 10-20 ml (nie pamiętam jakie mam słoiczki w domu).

Edytowane przez a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Czas edycji: 2010-11-24 o 18:20
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 16:08   #1851
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;23427912]Kręcę sama ze składników kupionych na www.srobsobiekrem.pl.

Mam jedna sprawwdzoną formułę na kremo-żel (to nie jest taki super ścisły krem) z witaminami i cynkiem. Po nałożeniu trochę się wchłania, ale pod makijaż dobry jest i pod oczy też. Czasami się leciutko rozwarstwia, ale wystarczy wstrząsnąc przed użyciem

Jak ktoś jest z Warszawy to moge mu za przysłowiowego piątaka ukręcić porcję 10-20 ml (nie pamiętam jakie mam słoiczki w domu).[/QUOTE]

A mogłabyś się podzielić przepisem na to cudo bo niestety Wawe mam daleeeko?
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 16:50   #1852
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

o kurcze ja tez mam daleko
a szkoda bo chetnie bym skorzystala

tak potrzebuje ladnej cery
psuej mi humor.. cera i wlosy, gdyby chociaz po pomalowaniu byla ok, a tu nic z tego
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 09:44   #1853
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
o kurcze ja tez mam daleko
a szkoda bo chetnie bym skorzystala

tak potrzebuje ladnej cery
psuej mi humor.. cera i wlosy, gdyby chociaz po pomalowaniu byla ok, a tu nic z tego

Dziewczyny, żebyście nie miały złudzeń. Mój krem to nie magiczna pałeczka, która sprawi, że wasze problemy z cerą znikną.

Ten krem na pewno nie zapycha i dobrze nawilża.

Od sierpnia przestawiłąm się na olejek hydrofilny, hydrolat różany, tonik migdałowy i własnoręcznie robiony krem. Do tego raz na 10 dni - mikrodermabrazja z korundu (chyba?). Wszystkie produkty z wyjątkiem kwasu migdałowego do toniku - z www.zrobsobiekrem.pl. Do tego tylko mineralny makijaż,

Efekty sa znakomite, aczkolwiek ciężko rozgraniczyć, któy produkt miał decydującą rolę. Jedno jest pewne. Po 3 miesiącach mogę się cieszyć cerą bezpoblemową.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 17:26   #1854
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=a4fe74769c46a8b3f27462c 06deeaa5a0ba50375_612d631 274ff7;23440588]Dziewczyny, żebyście nie miały złudzeń. Mój krem to nie magiczna pałeczka, która sprawi, że wasze problemy z cerą znikną.

Ten krem na pewno nie zapycha i dobrze nawilża.

Od sierpnia przestawiłąm się na olejek hydrofilny, hydrolat różany, tonik migdałowy i własnoręcznie robiony krem. Do tego raz na 10 dni - mikrodermabrazja z korundu (chyba?). Wszystkie produkty z wyjątkiem kwasu migdałowego do toniku - z www.zrobsobiekrem.pl. Do tego tylko mineralny makijaż,

Efekty sa znakomite, aczkolwiek ciężko rozgraniczyć, któy produkt miał decydującą rolę. Jedno jest pewne. Po 3 miesiącach mogę się cieszyć cerą bezpoblemową.[/QUOTE]

Ja to bardzo dobrze rozumiem,wiadomo że sam taki kremik może nie dac za dużo.
Swoja droga chyba przejdę się do dermatologa pierwszy raz,bo samej ciężko kombinować.
Ere mineralną też przechodziłam i to niestety u mnie się kompletnie nie sprawdza,ale to już inna bajka.
Aha no i pogratulować wygranej walki o ładną cerę

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Zgłaszam do analizy maseczkę z zielonej glinki firmy Octagon Investment Holdings, Champs de Provence

Skład:
Kaolina Clay, Helianthus Annuus Seed Oil, Camelia Sinesis, Hibiscus,Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Lodopropynyl, Butylcarbamate, BHA.

Na drugim miejscu o ile się nie mylę to olej słonecznikowy albo ze słodkich migdałów i tu się zastanawiam czy aby nie zapcha..?
Na koncu zaś BHA.
Czy to kwasy BHA?

Która glinka pod względem działania i byłaby lepsza?
Tutaj jest skład przeciwtradzikowej dermaglinu,miałam ją jest nawet w porządku ale wiadomo ze zawsze szuka się czegoś lepszego

Skład: Kaolin Clay, Aqua, Aloe Vera, Avena Sativa, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben.

Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2010-11-26 o 17:37
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 23:03   #1855
ouuGlamour
Wtajemniczenie
 
Avatar ouuGlamour
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 082
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o ocenienie, czy ten krem to zapychacz?
Bo ostatnio coś mi źle zadziałało na skórę, a długo tego kremu nie używałam, a tu bach. Paru nieprzyjaciół na twarzy.
Chce wyeliminować wroga jak najszybciej, bo używam jeszcze 2 inne kremy..

Krem Garniera Skin Sensitive:

Skład: Aqua / Water, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Isohexadecane, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Caprylic / Capric / Succinic Triglyceride, Petrolatum, Paraffinum Liquidum / Mineral Oil, PEG-100 Stearate, Arginine PCA, Helianthus Annuus Seed Oil / Sunflower Seed Oil, Glycine Soya Oil / Soybean Oil, Ribes Nigrum Oil / Black Currant Seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Rosa Gallica Extract / Rosa Gallica Flower Extract, Tocopherol, Acrylates Copolymer, Ceteareth-20, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Disodium EDTA, Isobutane, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance (29.05.2010)
ouuGlamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-29, 00:53   #1856
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenienie, czy ten krem to zapychacz?
Bo ostatnio coś mi źle zadziałało na skórę, a długo tego kremu nie używałam, a tu bach. Paru nieprzyjaciół na twarzy.
Chce wyeliminować wroga jak najszybciej, bo używam jeszcze 2 inne kremy..

Krem Garniera Skin Sensitive:

Skład: Aqua / Water, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Isohexadecane, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Caprylic / Capric / Succinic Triglyceride, Petrolatum, Paraffinum Liquidum / Mineral Oil, PEG-100 Stearate, Arginine PCA, Helianthus Annuus Seed Oil / Sunflower Seed Oil, Glycine Soya Oil / Soybean Oil, Ribes Nigrum Oil / Black Currant Seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Rosa Gallica Extract / Rosa Gallica Flower Extract, Tocopherol, Acrylates Copolymer, Ceteareth-20, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Disodium EDTA, Isobutane, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance (29.05.2010)
Okiem wielkiego laika na pierwszy rzut oka widzę kilka zapychaczy na początku składu więc bardzo możliwe ze Ci zaszkodził.

Gliceryna,trójglicerydy,w azelina,parafina,olej mineralny i dalej też kilka różnych olejków.
Ze skórą skłonną do zapychania nie nakładałabym go już na buzię ani razu.
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 16:14   #1857
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny
Ja mam pytanie...
Dlaczego nie analizujecie po kolei danych składów ?
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 13:42   #1858
Kropla milosci
Raczkowanie
 
Avatar Kropla milosci
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o sprawdzenie kosmetyku pod wzgledem wlasciwosci przeciwzmarszczkowych.
Pielęgnujący krem na dzień z wyciągiem z białej herbaty i olejem karanja My Age - Lavera
sklad:
Water,Olea Europaea (Olive) Fruit Oil,Alcohol,Glycerin,Squa lane,Pongamia Glabra Seed Oil,Sodium Lactate,Cetyl Alcohol,Cetearyl Alcohol,Rhus Verniciflua Peel Wax,Butyrospermum Parkii (Shea Butter),Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,Camellia Sinensis Leaf Extract,Aloe Barbadensis Leaf Juice,Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil,Ubiquinone,Sodium Hyaluronate,Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract,Cichorium Intybus (Cichory) Root Extract,Maltose,Algae,Mag nesium Gluconate,Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract,Maltodextrin,Sili ca,Lecithin,Lysolecithin, Hydrogenated Lecithin,Hydrogenated Palm Glycerides,Brassica Compestris (Rapeseed) Sterols,Xanthan Gum,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil,Fragrance (Parfum),Limonene,Linaloo l,Benzyl Salicylate,Citronellol,Ge raniol,Citral.
100% składników naturalnych, kosmetyk wegański.
Biała herbata
- przeciwdziała wolnym rodnikom
Olej karanja
- zapobiega powstawaniu plam, chroni przed promieniowaniem UV
Kwas hialuronowy - zatrzymuje wodę w skórze i wypełnia zmarszczki
Koenzym Q10 - ujędrnia skórę poprzez stymulację aktywności komórkowej
Cova Btrox - wzmacnia i zapewnia optymalne nawilżenie skórze dojrzałej.
Zawiera naturalne składniki roślinne pochodzące z upraw ekologicznych, kontrolowanych dzikich zbiorów i z własnej produkcji.
Serdecznie dziekuje!

Edytowane przez Kropla milosci
Czas edycji: 2010-12-03 o 17:16
Kropla milosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 12:41   #1859
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę kosmetyków Suhady pod kątem nawilżania i natłuszczania.

Krem do twarzy na dzien Suhada Day Cream Papaya & Green tea

AQUA, ALCOHOL, GLYCINE SOJA OIL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, VITIS VINIFERA SEED OIL, MYRISTIL MYRISTATE, CETEARYL ALCOHOL, SORBITOL, ELAEIS GUINEENSIS OIL, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL, PARFUM, XANTAN GUM, P-ANISIC ACID, TOCOPHEROL, LINALOOL, ALCOHOL, HALIANTUS ANNUUS SEED OIL, SODIUM HYDROXIDE, LIMONENE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT, GERANIOL


Krem do twarzy na noc Suhada Night cream Pomegranate seed oil & Avocado Oil

AQUA, GLYCINE SOJA OIL, ALCOHOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERINE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, THEOBOMA CACAO SEED BUTTER, CETEARYL LUCOSIDE, SORBITOL, OLEA EUROPEA FRUIT OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, PARFUM, XANTAN GUM, PERSEA GRATISSIMA OIL, TOCOPHEROL, PUNICA GRANATUM SEED OIL, SODIUM LACTATE, LINALOOL, PHYTOSTEROLS, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, LACTIC ACID, LIMONENE, OLEA EUROPEA OIL UNSAPONIFIABLES, BENZYL BENZOATE


Maseczka do twarzy Suhada Face Mask Pomegranate seed oil & avocado oil

AQUA, GLYCINE SOJA OIL, ALCOHOL, GLYCERINE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CERA ALBA, CETEARYL GLUCOSIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, PARFUM, XANTHAN GUM, PERSEA GRATISSIMA OIL, PUNICA GRANATUM SEED OIL, SODIUM LACTATE, TOCOPHEROL, PHYTOSTEROLS, LINALOOL, LACTIC ACID, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, LIMONENE, ODIUM HYDROXIDE, OLEA EUROPAEA OIL UNSAPONIFIABLES, BENZYL BENZOATE


Czy ten olejek będzie nadawał się do twarzy,mozna liczyć na nawilżenie i czy może zapychać ?

Suhada Body Oil Pomegranate seed oil & avocado oil

ZEA MAYS GERM OIL, GLYCINE SOJA OIL, ELAEIS GUINEENSIS OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, OLEA EUROPEA FRUIT OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PARFUM, TOCOPHEROL, LINALOOL, PUNICA GRANATUM SEED OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, LIMONENE, BENZYL BENZOATE
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-05, 13:41   #1860
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A ja mam pytanie o płyny i żele do higieny intymnej. Mam ogromną skłonność do łapania infekcji, w tym przede wszystkim grzybicy. Potrzebuję płynu, który miałby najmniej mydła, bo to wiadomo podrażnia i jak najwięcej substancji dobroczynnych. Obstawiam płyny apteczne, ale nie mogę się zdecydować.

1. Dr.Muller Tea Tree Oil, żel do higieny intymnej, drzewo herbaciane, 250 ml

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfate, PEG-9 Cocoglycerides, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Capryl/Capramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-10 Olive Glycerides, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, DMDM Hyndatoin, Lactic Acid, Sodium Chloride, Limonene.

2. Flos-Lek Intymnie, żel, do higieny intymnej, aloes + prebiotyk, 200 ml

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycerin, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Inulin, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Propylene Glycol, Saponaria Officinalis Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Panthenol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Lactic Acid, Sodium Chloride, Parfum, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal

3. Fytofontana Gyntima, żel, do higieny intymnej, 200 ml
Aqua; Aqua, Sodium Laureth-2 Sulphate, Cocamide DEA, Glycerin; Aqua, Lauramidopropyl Betaine; Sodium Chloride; Propylene Glycol, Pinus; Parfume; Propylene Glycol, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone; Acidum Lacticum; Aloe Vera.

4. Idea 25, żel do higieny intymnej Tess, tymiankowy, 330 ml
Aqua, Lauramidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Cocamidoprpoyl Betaine, Thymus Vulgaris Extract, Olive Oil PEG-8 Esters, Hydroxyethylcellulose, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid.

5. Laciderm, żel, do higieny intymnej, 250 ml
Aqua, Sodium cocoyl glutamate, Coco glucoside, Cocamidopropyl betaine, Sodium laureth sulfate, Cocamide DEA, Glycerin, Polyquaternium-7, Glycol stearate, PEG-7 Glyceryl cocoate, Glyceryl oleate, Olive oil, Benzalkonium chloride, Trilaureth-4 phosphate, Lactic acid, Magnesium sulfate, Parfum, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Calendula officinalis extract.

6. Herbapol, Żel do higieny intymnej, z korą dębu i d-panthenolem, 200 ml

Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Quercus Robur, Panthenole, Urea, Glycyrrhetinic Acid, Allantoin, Lactic Acid, Diazolidinyl Urea, Methyl Paraben, Propyl Paraben, CI 19140, Parfum (zapach), Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Który jest najbardziej wartościowy pod względem biochemicznym? Który ma najmniej "syfów"? Dziękuję z góry za wszelkie rady.
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.