Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-10, 20:48   #1831
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
Dziś miałam zakładane separatory. Góra mnie nic nie boli, ale dół... Już mnie głowa boli od bólu zębów. Jakaś masakra

Wysłane z Galaksiego, Nołtunia lub Tabsia. Smartfonowy geek <3
Najgorzej miałam na drugi dzień już z rana - do tego mega ból głowy - bez tabletki ani rusz. Trzeci, czwarty dzień ból ale już do zniesienia, od piątego dnia już nic nie boli.
Teraz tam gdzie są gumki mogę włożyć paznokieć i je "upchać" - więc mają naprawdę mega moc. Już mnie nie dziwi że to musiało boleć.

Kat123: super już jest. Jeśli mogę się zapytać - W jakim mieście leczysz zęby?

Dziękuje bardzo wszystkim. Też mnie bardzo cieszą widoczne zmiany.

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiawow Pokaż wiadomość
Nie chcę już opowiadać jak ciężko zniosłam te wszystkie ustrojstwa na podniebieniu, bo z osób, które znam znosiłam to najgorzej ale fakt było warto
Po ponad 10-ciu miesiącach przygody z aparatem efekt jest mega
A gdzie można obejrzeć twoje efekty?
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 20:48   #1832
gosiawow
Raczkowanie
 
Avatar gosiawow
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
"żyleta"? 😃 a może akurat nic nie będziesz musiała usuwać? Ja na dole miałam, ale góra zrobiła tyle miejsca, że jest szansa zupełnie bez wyrywania ! 😌 trzymam kciuki za Ciebie!



A ile kosztuje hyrax? Tak z ciekawości pytam ☺
Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że mój kosztował 400-500 zł (łuki po 1600, włączenie siódemek 170, wizyty przy jednym łuku 100, przy obydwu 150)
gosiawow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 23:34   #1833
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Kat123- efekt niesamowity gratuluję i zazdroszczę!!

A propos koncowki do szczoteczki to powiem szczerze, ze ta oral b ortho jest 1000x lepsza od tej standardowej white, ktora zazwyczaj jest dolaczona do szczoteczki. Na pewno jest lagodniejsza i miększa niz tamta koncowka. żałuję, ze wczsesniej jej nie kupilam.
Zgodnie z rada Kat123 kupilam jeszcze ta koncowke trizone czekam, az przyjdzie poczta

Mam jeszcze pytanie do dziewczyn ktore nosily aparaty podniebienne- orto mi dzis powiedziala ze jak sciagniemy hassa to zostanie tylko drucik dla podtrzymania efektu rozszerzenia- jak on wyglada??? Tez jest na podniebieniu razem z tym "grzbietem" podtrzymujacym caly aparat podbiebienny czy to tylko jakis drut co laczy szostki??
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 06:22   #1834
Devanq
Raczkowanie
 
Avatar Devanq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mam pytanie do Kat123: co to za aparat ?
Devanq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 06:51   #1835
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 076
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
"żyleta"? �� a może akurat nic nie będziesz musiała usuwać? Ja na dole miałam, ale góra zrobiła tyle miejsca, że jest szansa zupełnie bez wyrywania ! �� trzymam kciuki za Ciebie!

A ile kosztuje hyrax? Tak z ciekawości pytam ☺
Oczywiście, dziewczyny z pięknym uśmiechem zawsze wymiatają!
za kciuki za mnie dziękuję

Cytat:
Napisane przez gosiawow Pokaż wiadomość
Nie chcę już opowiadać jak ciężko zniosłam te wszystkie ustrojstwa na podniebieniu, bo z osób, które znam znosiłam to najgorzej ale fakt było warto
Po ponad 10-ciu miesiącach przygody z aparatem efekt jest mega
Oj dzielna Ty jesteś



Co do separacji to tylko mogę sobie na razie wyobrazić jaki ból i dyskomfort dziewczyny znosicie mi ciężko nić tam wprowadzić więc pewnie i mnie to czeka
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 07:06   #1836
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Oczywiście, dziewczyny z pięknym uśmiechem zawsze wymiatają!
za kciuki za mnie dziękuję
Hihi ja juz i tak coraz częściej się uśmiecham i już nie myślę o krzywych zębach 😊






Cytat:
Napisane przez Devanq Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Kat123: co to za aparat ?

Zwykły metalowy, ma może ciut mniejsze zamki - orto coś kiedyś mówiła, że zamawia mniejsze niż klasyczny metal.




Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Kat123- efekt niesamowity gratuluję i zazdroszczę!!

A propos koncowki do szczoteczki to powiem szczerze, ze ta oral b ortho jest 1000x lepsza od tej standardowej white, ktora zazwyczaj jest dolaczona do szczoteczki. Na pewno jest lagodniejsza i miększa niz tamta koncowka. żałuję, ze wczsesniej jej nie kupilam.
Zgodnie z rada Kat123 kupilam jeszcze ta koncowke trizone czekam, az przyjdzie poczta

dzięki 😘 Tez sobie za jakiś czas ortho zamówię z ciekawości ☺ Daj znać co sądzisz o trizone! A zamówiłaś oryginał ?




Cytat:
Napisane przez gosiawow Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że mój kosztował 400-500 zł (łuki po 1600, włączenie siódemek 170, wizyty przy jednym łuku 100, przy obydwu 150)



A to już sporo mniej!


Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość

Kat123: super już jest. Jeśli mogę się zapytać - W jakim mieście leczysz zęby?

Żary, woj. lubuskie ☺




Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Nooo... Powiem Ci, że porażka... Ale co zrobić jak trzeba??
Ja mam jeszcze taki drut od tego aparatu, ktory przesunal mi 6 w miejsce usunietej 7. Moze dlatego tak duzo zaplacilam??

Jedyne co moge powiedziec to to ze dobrze znioslam rozszerzanie. Nic a nic mnie nie bolalo
Najważniejsze, że są efekty! ☺ i nie boli ☺
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 07:11   #1837
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Właśnie się obudziłam i musze powiedzieć, że w sumie mnie nie boli Czuje, jakby zęby były luźniejsze. Naprawdę. Niestety mam problem z jedną gumką i jak zagryzę zęby tak, że gumką bardziej przyciskam dziąsła, to wtedy boli jak cholera. Przy reszcie nie mam tego

Wysłane z Galaksiego, Nołtunia lub Tabsia. Smartfonowy geek <3
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 07:12   #1838
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Najważniejsze, że są efekty! i nie boli
Zgadza się szczęka jest rozszerzona wiec jak sciagne ten caly plastik to mysle ze juz zobacze roznice
Niestety dzis seperacja daje sie we znaki... nie moge nic gryzc wiec czeka mnie chyba tylko plynna dieta
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 07:21   #1839
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny, a miał ktoś założone pierścienie na takie słabo wyrośnięte trzonowce? Bo ja od wewnątrz mam raczej mało wystający trzonowiec i nie wiem w sumie, czy pierścień nie będzie po prostu za duży.

Wysłane z Galaksiego, Nołtunia lub Tabsia. Smartfonowy geek <3
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 07:43   #1840
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a miał ktoś założone pierścienie na takie słabo wyrośnięte trzonowce? Bo ja od wewnątrz mam raczej mało wystający trzonowiec i nie wiem w sumie, czy pierścień nie będzie po prostu za duży.

Wysłane z Galaksiego, Nołtunia lub Tabsia. Smartfonowy geek <3
Co prawda nie mam pierścieni, ale ortodonta na pewno wie co robi Nie martw się na zapas
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 07:56   #1841
gosiawow
Raczkowanie
 
Avatar gosiawow
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Kat123- efekt niesamowity gratuluję i zazdroszczę!!

A propos koncowki do szczoteczki to powiem szczerze, ze ta oral b ortho jest 1000x lepsza od tej standardowej white, ktora zazwyczaj jest dolaczona do szczoteczki. Na pewno jest lagodniejsza i miększa niz tamta koncowka. żałuję, ze wczsesniej jej nie kupilam.
Zgodnie z rada Kat123 kupilam jeszcze ta koncowke trizone czekam, az przyjdzie poczta

Mam jeszcze pytanie do dziewczyn ktore nosily aparaty podniebienne- orto mi dzis powiedziala ze jak sciagniemy hassa to zostanie tylko drucik dla podtrzymania efektu rozszerzenia- jak on wyglada??? Tez jest na podniebieniu razem z tym "grzbietem" podtrzymujacym caly aparat podbiebienny czy to tylko jakis drut co laczy szostki??
Ja nosiłam hyraxa, a poźniej jakiś drucik na podniebieniu, ale nie pamiętam jak się nazywał. Wizualnie było to o wiele mniejsze niż hyrax i nie wymagało przekręceń. Jak dla mnie było o wiele gorsze niż hyrax, bo ten metal miał ostre krawędzie i język cały czas mi o niego dotykał, miałam w tym czasie dni milczenia, myśli, aby to wszystko ściągnąc, dodatkowo od ciągłych podrażnień jezyka pojawiło się u mnie zapalenie języka. W ostateczności jakoś dałam radę i podobno wszyscy znoszą to nawet lepiej od hassa czy hyraxa, widocznie byłam jednym ze smutnych wyjątków.
gosiawow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 08:48   #1842
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

hej Dziewczyny! mam nadzieję, że jest tu ktoś z lublina (ew warszawy). szukam kontaktu do dr Moniki Tymczyny-Sobotki ktoś się może u niej leczy lub słyszał, że ktoś się leczy? znalazłam ją w dwóch gabinetach, ale wolałabym się umówić prywatnie, a nie przez gabinet. z góry dziękuję!
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 13:00   #1843
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Właśnie odkryłam dziwną rzecz, kompletnie dla mnie niezrozumiałą. Ja mam dość duży tyłozgryz, mogę spokojnie kciuka zmieścić pomiędzy górne zęby a dolnie. No właśnie... Odkąd wczoraj asystentka mojej ortodontki założyła mi gumki, ja automatycznie dolną szczękę zaczęłam trzymać bardziej do przodu, tak, że w sumie tyłozgryz u mnie znikł. Mam tylko te moje 2 jedynki na górze przechylone do przodu ale ogólnie dwójki już się ładnie "łączą" z dolną szczęką i zgryz mam taki, jaki powinnam mieć. I tu pytanie. Co ma kurcze piernik do wiatraka? teraz jak celowo wezmę dolną szczękę do tyłu (tak jak trzymałam ją jeszcze wczoraj) to mi niewygodnie. Wcześniej mi było niewygodnie w tej pozycji, jaką trzymam teraz a już na pewno nie mogłam w takiej pozycji mówić, czy jeść, a czasami próbowałam. A teraz w ogóle jak bym miała taki zgryz od zawsze. Po prostu szczęka magicznie wysunęła mi się do przodu. Miałyście coś takiego? Bo jak gumki pomiędzy zębami mogły spowodować, że nagle znikł mi tyłozgryz?

Wysłane z Galaksiego, Nołtunia lub Tabsia. Smartfonowy geek <3
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 13:31   #1844
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

uploadfromtaptalk1426080304450.jpg

Tu postanowiłam wam to pokazać, jak szczękę trzymalam wcześniej i teraz, bo ja kompletnie nie rozumiem, czemu ja trzymam tę szczękę do przodu. Xd Wiem, moje zęby nie są najpiękniejsze (bedzie lepiej po zdjęciu aparatu ) ale no dla mnie to ogromna różnica, tym bardziej, że czuje jak w innym miejscu złączają mi się usta i jak mówię, to język inaczej mi się układa w buzi. Tak mi strasznie do przodu idzie. Wcześniej tego nie miałam i wygodniej mi się mówiło

Wysłane z Galaksiego, Nołtunia lub Tabsia. Smartfonowy geek <3
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 15:27   #1845
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez gosiawow Pokaż wiadomość
Ja nosiłam hyraxa, a poźniej jakiś drucik na podniebieniu, ale nie pamiętam jak się nazywał. Wizualnie było to o wiele mniejsze niż hyrax i nie wymagało przekręceń. Jak dla mnie było o wiele gorsze niż hyrax, bo ten metal miał ostre krawędzie i język cały czas mi o niego dotykał, miałam w tym czasie dni milczenia, myśli, aby to wszystko ściągnąc, dodatkowo od ciągłych podrażnień jezyka pojawiło się u mnie zapalenie języka. W ostateczności jakoś dałam radę i podobno wszyscy znoszą to nawet lepiej od hassa czy hyraxa, widocznie byłam jednym ze smutnych wyjątków.

Oooo jej! Nawet mnie nie strasz;/
Czy ten drut również sprawia, że się sepleni?? Czy on jest tuż nad podniebieniem czy jest przestrzen podobnobnie jak w hydraxie/hassie gdzie np. W moim przypadku wiecznie zbiera sie jedzenie...
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 16:34   #1846
YolandaCornelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 14
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć dziewczyny, dzisiaj zauważyłam, że na dole mój elastyczny łańcuszek między dwójką a trójką został przerwany. Mam udać się z tym do ortodonty, czy poczekać na wizytę (09.04)?
YolandaCornelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 17:50   #1847
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez YolandaCornelia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, dzisiaj zauważyłam, że na dole mój elastyczny łańcuszek między dwójką a trójką został przerwany. Mam udać się z tym do ortodonty, czy poczekać na wizytę (09.04)?
Do 09.04 jeszcze sporo czasu, więc najlepiej zadzwoń do swojego orto i dopytaj czy ta usterka wymaga szybkiej wizyty
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 21:17   #1848
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja bym zadzwonila i zapytala co zrobic...

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Napisane przez kreciorek85 Pokaż wiadomość
dolceana wklejam dla Ciebie ten obiecany link
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1308
Na żywo jest mniej widoczny

Kreciorek powiedz mi jeszcze proszę jakie polecasz gumki do tego krysztalowego aparatu? Przezroczyste? Biale??
We wtr zakladam dół
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-11, 21:23   #1849
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
700 zł to cena wyleczenia zęba kanałowo i to nie pod mikroskopem - bo tą metodą kosztuje u mnie ok. 1200 zł.

Wizyty mam co 6 tygodni.
700?? ja placilam ok. 350zl. A wizyty mam co miesiac
__________________
30-12-2014 --- Aparacik - góra
02-02-2015 --- Aparacik - dół
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 21:56   #1850
deszczowa_nimfa
Raczkowanie
 
Avatar deszczowa_nimfa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 342
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć dziewczyny mam pewien problem..
Aparat mam założony od piątku, więc parę dni. Dziś zauważyłam, że jeden zamek na górnej trójce przesunął się, choć nie moge nim ruszać, więc chyba nie chodzi o odklejenie się zamka. Czy te zamki mają się tak same z siebie przesuwać? Akurat ten ząb jest krzywy i najbardziej zależy mi na jego wyprostowaniu, a teraz mam wrażenie, że ten zamek tym bardziej wykrzywia tego zęba w złą stronę.
deszczowa_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 07:24   #1851
gosiawow
Raczkowanie
 
Avatar gosiawow
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Oooo jej! Nawet mnie nie strasz;/
Czy ten drut również sprawia, że się sepleni?? Czy on jest tuż nad podniebieniem czy jest przestrzen podobnobnie jak w hydraxie/hassie gdzie np. W moim przypadku wiecznie zbiera sie jedzenie...
Jedzenie już się tak nie zbiera, przeszkadza w mówieniu, tym bardziej, ze zwykle między zdjęciem hyraxa a założeniem druciku jest kilkudniowa przerwa i np ja zdązyłam przez ten czas przyzwyczaić do normalności. Podobno w porównaniu do innych pacjentów znosiłam to gorzej, bo np moja znajoma, miała 3 dni męczarki a pozniej już przywykła i nie sprawiało jej to takich traumatycznych przeżyć. Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie ok
gosiawow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 08:26   #1852
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez gosiawow Pokaż wiadomość
Jedzenie już się tak nie zbiera, przeszkadza w mówieniu, tym bardziej, ze zwykle między zdjęciem hyraxa a założeniem druciku jest kilkudniowa przerwa i np ja zdązyłam przez ten czas przyzwyczaić do normalności. Podobno w porównaniu do innych pacjentów znosiłam to gorzej, bo np moja znajoma, miała 3 dni męczarki a pozniej już przywykła i nie sprawiało jej to takich traumatycznych przeżyć. Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie ok

Dzięki ja też mam taką nadzieję.
Ależ się trzeba namęczyć z tymi zębami...
Dziwi mnie tylko, że robią ten drut z takiego metalu, który rani... Fakt faktem w moim podniebiennym tez mam takie miejsca ktore sa "ostre" ale juz sie nauczylam zeby jezykiem nie dotykac problem byl glownie wtedy jak zjadlam i chcialam sobie usunac jedzenie ktore weszlo miedzy aparat a podniebienie.
No nic. Pozostaje liczyc na to, ze bedzie ok
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 09:22   #1853
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 076
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny potrzebuję porady. Byłam wczoraj na ściąganiu szwów po ósemkach. W domu zauważyłam, że mi jeden został więc zadzwoniłam tam to mi pani powiedziała, że oni stosują szwy rozpuszczalne i mogę podjechać go zdjąć ale nie muszę. Teraz nie wiem czy olać sprawę i nic nie robić bo trochę się martwię, że bakterie i resztki pokarmowe będą go otaczać i rana będzie się wolniej goić i dziwnie wyglądać.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 10:04   #1854
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny zamierzam kupić szczoteczkę elektryczną.
Jaką polecacie? Zależy mi, żeby można było dokupić wymieniane główki
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 10:17   #1855
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zamierzam kupić szczoteczkę elektryczną.
Jaką polecacie? Zależy mi, żeby można było dokupić wymieniane główki
Ja miałam Oral-B Vitality, a teraz mam Oral-B Trizone. Jeśli chodzi o te dwie, to Trizone polecam ☺ Ale nie wiem jak inne firmy. Philips podobno robi dobre, ale są chyba droższe.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 10:30   #1856
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
Załącznik 5934615

Tu postanowiłam wam to pokazać, jak szczękę trzymalam wcześniej i teraz, bo ja kompletnie nie rozumiem, czemu ja trzymam tę szczękę do przodu. Xd Wiem, moje zęby nie są najpiękniejsze (bedzie lepiej po zdjęciu aparatu ) ale no dla mnie to ogromna różnica, tym bardziej, że czuje jak w innym miejscu złączają mi się usta i jak mówię, to język inaczej mi się układa w buzi. Tak mi strasznie do przodu idzie. Wcześniej tego nie miałam i wygodniej mi się mówiło

Wysłane z Galaksiego, Nołtunia lub Tabsia. Smartfonowy geek <3


Od założenia separatorów także zauważylam zmianę w zgryzie. Zęby do zębów przestają mi pasować. Denerwuje mnie to strasznie, a co będzie po założeniu aparatu?


Idę na 12 do orto dzisiaj - na zakładanie góry.
Ale nie wiem czy dojdzie do tego. Od zeszłego tygodnia mam jakąs infekcję dziąsła nad górną 8 i 7. Po płukaniu ust specjalnym płynem + smarowaniu żelem jest już prawie ok. Za to w poniedziałek obudziłam się ze spuchniętą połową twarzy. Wyglądałam jakbym świnkę miała. Szybka wizyta u rodzinnego, który stwierdził że to pewnie o tego dziąsła i jeśli w 2 dni nie przejdzie to mam zglosić się po antybiotyk. Dziś węzły już są prawie normalnej wielkości i mogę normalnie jeść, ale za to od wczorajszego wieczora zaczęła mnie boleć górna 7ka. A na nią będe miala zakładany pierścień i już zwątpiłam w to wszystko W sumie to jadłam wieczorem bagietkę i być może uszkodziłam sobie jakoś nią dziąsło (po niej zaczął boleć mnie ząb). No nic. Zobaczymy co orto powie... No i ten niedokończony ząb leczony kanałowo też stanowi jedną wielką zagwozdkę.
Sypie mi się wszystko w tej mojej buzi.

Edytowane przez saline
Czas edycji: 2015-03-12 o 10:38
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 12:54   #1857
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zamierzam kupić szczoteczkę elektryczną.

Jaką polecacie? Zależy mi, żeby można było dokupić wymieniane główki

Ja mam oral-b 700. Wymieniam sobie końcówki na- oral b ortho i trizone polecone przez kat123 standardowo do szczoteczki dodaja koncowke white ktora jest dosyc mocna zwlaszcza przy aparacie
Philips podobno jest dobry ale przy sonicznych.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 15:20   #1858
YolandaCornelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 14
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Zadzwoniłam, nie ma potrzeby na wcześniejszą wizytę Uwaga informacja/wskazówka dnia: warto dzwonić i się pytać! to tak dla wszystkich i ze wszystkim
YolandaCornelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 15:44   #1859
gosiawow
Raczkowanie
 
Avatar gosiawow
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Dzięki ja też mam taką nadzieję.
Ależ się trzeba namęczyć z tymi zębami...
Dziwi mnie tylko, że robią ten drut z takiego metalu, który rani... Fakt faktem w moim podniebiennym tez mam takie miejsca ktore sa "ostre" ale juz sie nauczylam zeby jezykiem nie dotykac problem byl glownie wtedy jak zjadlam i chcialam sobie usunac jedzenie ktore weszlo miedzy aparat a podniebienie.
No nic. Pozostaje liczyc na to, ze bedzie ok
Myślę, ze ten przeszkadzający drut i dotykanie krawędzi zależy od sposobu mówienia i ułożenia języka. Do hyraxa jakoś się przyzyczaiłam i w sumie mnie nie ranił, niektórzy nawet nie zorientowali się, że go mam, bo nauczyłam się dość szybko mówić bez seplenienia. Za to moja siostra, która założyła aparat przede mną sepleniła strasznie, były problemy ze zrozumieniem o co jej chodzi, szczególnie jak mówiła szybko;p
gosiawow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-12, 17:43   #1860
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

No i jednak jestem "aparatką".


Mam założony aparat samoligaturujący Carriere. Zamki są malutkie, jednak nie spodziewalam się że będą tak odstawać od zęba.


Nie mam podpięte do łuku 4ki. Jeśli kanałowe zakończy się w najbliższym czasie to za 2 m-ce ząb dostanie zamek, jeśli jednak czeka mnie resekcja korzenia to w takim razie zostanie to zrobione po około 4 miesiącach od zabiegu.


Na chwilę obecną strasznie mnie wszystko denerwuje, jeszcze nic mnie nie obtarło jednak jeść nie potrafię. Czuję lekki nacisk na zęby, ale jest ok. Jedynie 7ka na której jest pierścień mnie pobolewa. Miałam rtg przed założeniem aparatu i nic złego się nie dzieje. Mam tylko lekki stan zapalny przy 8ce (zrobiła się mała kieszonka) i zapewne stąd ten ból.


Jakby się coś działo to mam dzwonić/przyjechać, nic sama nie kombinować.
Dobrze że mam urlop, bo ciężko się do tego przyzwyczaić. Mam problem z zamknięciem buzi - no ale to nic nowego przy moje wadzie.
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.