Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy. - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-13, 08:08   #1861
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez calipso85 Pokaż wiadomość
Witam
Mogę się przyłączyć do was? Moją pasją też są języki obce , ale ostatnio brak mi motywacji. Jak was tak czytam, to od razu myślę jaka ja leniwa jestem a raczej jaka się zrobiłam Po prostu szukam motywacji, czy może mnie ktoś kopnąć w Chciałabym nauczyć się niemieckiego tak, żeby zacząć filologię niemiecką, ale jakoś nie mogę się zmusić. Miałam kiedyś niemiecki 3 lata w liceum i poza pewnymi zwrotami mało pamiętam. Ogólnie rzec można, że jestem maniakiem języków obcych. Skończyłam filologię klasyczną (czyli łacina i greka w małym palcu), teraz kończę licencjat z filologii angielskiej. Tego niemca chciałabym nauczyć się ze względów utylitarnych tzn. jak widzę na korkach, że dziecko ma problem z angielskim to ma jeszcze większy z niemieckim. Jakie macie sposoby na niemca?:confused: Pozdrawiam all
Możesz sprecyzować? Chodzi o słówka, gramatykę czy w ogóle o naukę tego języka?
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 09:18   #1862
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
ja robie teraz tylko powtorki plus jakis film

ale za to zdalam egzamin ECL
Gratuluje.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 12:32   #1863
calipso85
Raczkowanie
 
Avatar calipso85
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 38
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Peru chodzi mi o ogólne poznanie języka, tzn gramatyka i słownictwo. Tak jak znam angielski, łacinę i grekę czyli C1-C2. Czy możecie polecić mi jakieś dobre książki do gramatyki niemieckiej, albo jakiś kurs poza Klausem, raczej chodzi mi o podręczniki z których można się dobrze nauczyć języka (bez zbędnych obrazków)? Pozdrawiam
calipso85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 13:38   #1864
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez calipso85 Pokaż wiadomość
Peru chodzi mi o ogólne poznanie języka, tzn gramatyka i słownictwo. Tak jak znam angielski, łacinę i grekę czyli C1-C2. Czy możecie polecić mi jakieś dobre książki do gramatyki niemieckiej, albo jakiś kurs poza Klausem, raczej chodzi mi o podręczniki z których można się dobrze nauczyć języka (bez zbędnych obrazków)? Pozdrawiam
Konkretnego podręcznika do nauki nie polecę. Może supermemo? Sama się zastanawiam nad zakupem, ale wersji angielskiej dla zaawansowanych.

Co do gramatyki, mogę podać trzy tytuły, z których sama się uczyłam:
- Bęza "Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego"
- Dreyer, Schmitt "Praktyczna gramatyka języka niemieckiego"
- "Grammatik? Kein Problem" - są trzy części
Jest jeszcze jedna, czasami korzystam z niej na zajęciach - alles klar grammatik

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2012-07-13 o 13:39
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 15:17   #1865
ppaprick
Przyczajenie
 
Avatar ppaprick
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cześć! Przyjmiecie tutaj też faceta?
Mam na imię Patryk, mam 16 lat i niedawno trafiłem na wasze forum. Widzę, że się nieźle motywujecie. Mogę z wami się "pomotywować"?

W ubiegłym miesiącu zdawałem FCE. Czekam na wyniki, jeszcze tylko do 25.07 będę żył w niepewności. Angielski umiem na B2, więc nie jest źle.

Gorzej z niemieckim. Zrozumieć tekst czytany - zrozumiem. Napisać coś po swojemu, porozmawiać z Niemcem - w życiu! Nie umiem i już.

Chętnie poduczyłbym się niemieckiego, bo przynajmniej jest blisko z Wrocławia do Niemiec. Poza tym gdybym mieszkał w Niemczech, moim miastem nr 1 byłby BERLIN.

Są jeszcze inne języki, których bardzo chciałbym się nauczył, np. francuski i hiszpański, lecz nie mam na to czasu + motywacji.

Pozdrawiam
Patryk
ppaprick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 15:28   #1866
secretelle
Przyczajenie
 
Avatar secretelle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 28
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Szukam bajki, którą oglądałam kiedyś na lekcji niemieckiego. Na pewno jest dostępna na YT, również po francusku, możliwe, że też w innych językach. Jest o dziwnych kolorowych stworkach, które zmieniają swój kształt. Tytuł chyba zaczyna się na literę B. Kojarzy ktoś?
__________________
secretelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 16:41   #1867
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez ppaprick Pokaż wiadomość
Cześć! Przyjmiecie tutaj też faceta?
Mam na imię Patryk, mam 16 lat i niedawno trafiłem na wasze forum. Widzę, że się nieźle motywujecie. Mogę z wami się "pomotywować"?

W ubiegłym miesiącu zdawałem FCE. Czekam na wyniki, jeszcze tylko do 25.07 będę żył w niepewności. Angielski umiem na B2, więc nie jest źle.

Gorzej z niemieckim. Zrozumieć tekst czytany - zrozumiem. Napisać coś po swojemu, porozmawiać z Niemcem - w życiu! Nie umiem i już.

Chętnie poduczyłbym się niemieckiego, bo przynajmniej jest blisko z Wrocławia do Niemiec. Poza tym gdybym mieszkał w Niemczech, moim miastem nr 1 byłby BERLIN.

Są jeszcze inne języki, których bardzo chciałbym się nauczył, np. francuski i hiszpański, lecz nie mam na to czasu + motywacji.

Pozdrawiam
Patryk
Witamy rodzynka.

Mój angielski mnie ciągle załamuje, ćwiczę i ćwiczę, a w ogóle nie widzę postępów we writingu. W mówieniu czuję się na mocne C1, z czytaniem nie ma problemu, ale pisanie... chyba nawet nie B1. Tragedia. Składam zdania jak przedszkolak. Poza tym przydałoby się przypomnieć słówka z chemii i geografii, bo nie radzę sobie z tymi przedmiotami po ang.
Pocieszę się tym, że włoski dobrze idzie.
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 16:48   #1868
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez nekofood Pokaż wiadomość
Mój angielski mnie ciągle załamuje, ćwiczę i ćwiczę, a w ogóle nie widzę postępów we writingu. W mówieniu czuję się na mocne C1, z czytaniem nie ma problemu, ale pisanie... chyba nawet nie B1. Tragedia. Składam zdania jak przedszkolak.
Nie ma się czym załamywać, trzeba ćwiczyć i tyle ... mam tak podobnie do Ciebie, tzn mówienie i słuchanie najmocniej, pisanie najsłabiej, trzeba się rozkręcić, innej opcji nie ma. I nie ma co się załamywać, to normalne, że umiejętności są na różnych poziomach

Miałam nie wchodzić, ale nie mogłam się powstrzymać
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 18:20   #1869
ppaprick
Przyczajenie
 
Avatar ppaprick
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez nekofood Pokaż wiadomość
Witamy rodzynka.

Mój angielski mnie ciągle załamuje, ćwiczę i ćwiczę, a w ogóle nie widzę postępów we writingu. W mówieniu czuję się na mocne C1, z czytaniem nie ma problemu, ale pisanie... chyba nawet nie B1. Tragedia. Składam zdania jak przedszkolak. Poza tym przydałoby się przypomnieć słówka z chemii i geografii, bo nie radzę sobie z tymi przedmiotami po ang.
Pocieszę się tym, że włoski dobrze idzie.
U mnie jest ten problem z mówieniem. Niby się dogadam, ale czasem mylą mi się czasy... mimo to szybko się poprawiam (tak zwana świadomość językowa). A i jeszcze słuchanie, to była kompletna porażka... ale wg mnie zależy to od dnia i tekstu. Pisanie bardzo dobrze, jak gramatyka, słownictwo i pisanie...

Słówka związane z przyrodniczymi przedmiotami i matematyką to najlepsza rzecz, jaka mogła mi się przytrafić. Przez trzy lata w gimnazjum miałem angielski przyrodniczy (1 h na 2 tyg)
ppaprick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 19:55   #1870
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dziewczyny, polecacie coś może do nauki łaciny? Przydałoby się w końcu nauczyć tych wszystkich odmian
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 20:17   #1871
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Hej Hej
Postanowiłam się wziąć za mój angielski.
Nigdy nie lubiłam uczyć się języków, zawsze wszystko było ważniejsze od nich.
Teraz mam roczną przerwę od matury z angielskiego - podstawowej . Na studiach zaczynamy języki dopiero na drugim roku, będzie ang rozszerzony (typowo biznesowy) i hiszpański od podstaw.
Od zawsze czuje się gorsza od innych właśnie z tego powodu, że mój ang jest w opłakanym stanie.
Ale już mam motywacje! Zainstalowałam Henrego, wyjełam książki z LO , jutro wybieram się do ciuchlandu po jakieś książki, a jak nic nie znajdę to sobie Harrego Pottera pomęczę do tego nie mogę znaleźć pracy na wakacje więc póki co od jutro ostra powtórka!

Chciałam się zapytać czy macie jakieś swoje ulubione seriale oraz stacje radiowe w języku angielskim?a i czym są "6 minute English"?
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 20:32   #1872
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Chciałam się zapytać czy macie jakieś swoje ulubione seriale oraz stacje radiowe w języku angielskim?a i czym są "6 minute English"?
http://www.bbc.co.uk/worldservice/le...ral/sixminute/ zobacz sama
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 20:53   #1873
nekofood
フワフワの猫
 
Avatar nekofood
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 936
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Chciałam się zapytać czy macie jakieś swoje ulubione seriale oraz stacje radiowe w języku angielskim?
Aktualnie namiętnie oglądam Skins, niesamowicie wciągające, ale raczej dla osób zainteresowanych tematem.
nekofood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 22:00   #1874
ppaprick
Przyczajenie
 
Avatar ppaprick
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez nekofood Pokaż wiadomość
Aktualnie namiętnie oglądam Skins, niesamowicie wciągające, ale raczej dla osób zainteresowanych tematem.

Skins są faaajnym serialem Można się nauczyć z niego wielu przekleństw i ogólnie słownictwa potocznego. Na jakim odcinku jesteś, tak spytam z ciekawości?

Abstahując od tematu - znacie jakieś sposoby, by nauczyć się odpowiedniego rodzajnika do danego rzeczownika? I całej tej tabelki odmiany rodzajnika przez przypadki <czarna magia>?
ppaprick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 22:01   #1875
ppaprick
Przyczajenie
 
Avatar ppaprick
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 12
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Zdublowany - dwa razy się wysłał poprzedni

Edytowane przez ppaprick
Czas edycji: 2012-07-16 o 19:13 Powód: podwójnie dodany
ppaprick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 15:58   #1876
calipso85
Raczkowanie
 
Avatar calipso85
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 38
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, polecacie coś może do nauki łaciny? Przydałoby się w końcu nauczyć tych wszystkich odmian
Witam,
jako nauczycielka tegoż przedmiotu polecam Porta Latina ( w miarę napisana), ale jako tako nie ma dobrego podręcznika do odmian. W Porta jest najłatwiej, bo to książka do liceum. Ale w razie problemów, służę pomocą, tłumaczę łopatologicznie.
calipso85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 16:09   #1877
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja się zabieram za kolejną lekcję z busuu. Potem może coś gramatyki z Bęzy lub Grammatik Kein Problem 1.
__________________
Otwieraj śmiało nowe rozdziały życia





Choji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 19:50   #1878
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dzisiaj za dużo nie zrobiłam, ale ogarnęłam moje fiszki z niemieckiego. Siostra przywiozła z gór drewnianą skrzyneczkę - karteczki pasują idealnie! Teraz mam porządek.
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 21:15   #1879
SoyMilagrosa
Raczkowanie
 
Avatar SoyMilagrosa
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 43
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Witam wszystkich
Nie wiem czy mnie pamiętacie, ale to ja enjoyyourlife . Miałam kiedyś inne konto na wizażu, ale zapomniałam hasła i założyłam nowe.
A ja nie robię nic z moimi językami Jestem taka leniwa... do mojego ukochanego hiszpańskiego zajrzałam chyba z pół roku temu . Od jutra biorę się do roboty! Koniecznie...
Mam książkę do gramatyki Wawrykowicz i planuję sobie kupić repetytorium leksykalno-gramatyczne z Edgarda. Czy to wystarczy do porządnej nauki języka hiszpańskiego?
__________________
Biorę się za siebie!
*ODCHUDZANIE54--53--52--51--50--49--48
*
MEDYCYNA Będę lekarzem!


SoyMilagrosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 21:45   #1880
secretelle
Przyczajenie
 
Avatar secretelle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 28
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez SoyMilagrosa Pokaż wiadomość
Mam książkę do gramatyki Wawrykowicz i planuję sobie kupić repetytorium leksykalno-gramatyczne z Edgarda. Czy to wystarczy do porządnej nauki języka hiszpańskiego?
Do tego fiszki, podcasty, coś do oglądania i będzie idealnie
Dla mnie książka p.Wawrykowicz była za trudna, gramatyka Edgarda zdecydowanie lepsza, wszystko jest przystępnie wyjaśnione. No ale na wyższych poziomach, to ta pierwsza sprawdzi się zdecydowanie lepiej.
__________________
secretelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 00:17   #1881
melisja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 28
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Witam oczywiście dołączam się
Jeszcze jestem w tracie czytania wątku
Ja się uczę niemieckiego-potrzebuje do pracy
angielski
hiszpański-na razie poziom zero

Więc z niemieckiego podstawy znam uczę się z Supermemo kein problem oraz Niemiecki poziom podstawowy-Edgard

Angielski Supermemo no problem

Hiszpański - supermemo oraz Hiszpański poziom podstawowy-Edgard

Jeszcze mam blondynka na językach: angielski, niemiecki i hiszpański, mam program "anki" -próbowałam ale się z tego nie uczę, Co do hiszpańskiego mam książkę PONS hiszpański podstawowy

Zaczęłam się uczyć hiszpańskiego piękny język tylko się przeraziłam dziewczyny że nie połapie się w tym wszystkim ale powoli i pewnie będzie ok- nie od razu Kraków zbudowano- ale miło by było jakby mnie ktoś uspokoił np. że też tak miał albo coś
melisja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 06:21   #1882
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez melisja Pokaż wiadomość
Zaczęłam się uczyć hiszpańskiego piękny język tylko się przeraziłam dziewczyny że nie połapie się w tym wszystkim ale powoli i pewnie będzie ok- nie od razu Kraków zbudowano- ale miło by było jakby mnie ktoś uspokoił np. że też tak miał albo coś
Boisz się , że nie połapiesz się w 3 językach czy tylko w hiszpańskim? Duuużo samozaparcia i będzie dobrze

U mnie w sumie to samo, czyli angielskie artykuły i książki branżowe, więc tego nie wpisywałam Po powrocie z urlopu do roboty na 100%
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 08:25   #1883
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Lightbulb Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez melisja Pokaż wiadomość
Witam oczywiście dołączam się
Jeszcze jestem w tracie czytania wątku
Ja się uczę niemieckiego-potrzebuje do pracy
angielski
hiszpański-na razie poziom zero

Więc z niemieckiego podstawy znam uczę się z Supermemo kein problem oraz Niemiecki poziom podstawowy-Edgard

Angielski Supermemo no problem

Hiszpański - supermemo oraz Hiszpański poziom podstawowy-Edgard

Jeszcze mam blondynka na językach: angielski, niemiecki i hiszpański, mam program "anki" -próbowałam ale się z tego nie uczę, Co do hiszpańskiego mam książkę PONS hiszpański podstawowy

Zaczęłam się uczyć hiszpańskiego piękny język tylko się przeraziłam dziewczyny że nie połapie się w tym wszystkim ale powoli i pewnie będzie ok- nie od razu Kraków zbudowano- ale miło by było jakby mnie ktoś uspokoił np. że też tak miał albo coś
Jeśli mogę Ci doradzić to na początku nauki wybierz sobie jedną książkę, potem zacznij dołączać inne podręczniki, programy itp.

Rozumiem, że hiszpański i niemiecki to poziom podstawowy, a angielski?
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 08:31   #1884
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dziewczyny, ja próbowałam angielski i niemiecki. Angielski umiem całkiem dobrze, ale zawsze może być lepiej. Z niemieckiego dość szyvbko zrezygnowałam, bo nie miałam czasu. Chociaż wcale tak dużo zajęć nie miałam, to nigdy czasu mi nie starczyło. Jak wy się organizujecie? Ile czasu poświęcacie na naukę dwóch języków(Dziennie)?

Jaki system poleciłybyście dla osoby zaczynającej przygodę z niemieckim. Pojęcie o języku jako takie mam, bo trochę się go uczyłam, ale ogólnie kiepsko. Poziom A1, a może i nie
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 08:35   #1885
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja próbowałam angielski i niemiecki. Angielski umiem całkiem dobrze, ale zawsze może być lepiej. Z niemieckiego dość szyvbko zrezygnowałam, bo nie miałam czasu. Chociaż wcale tak dużo zajęć nie miałam, to nigdy czasu mi nie starczyło. Jak wy się organizujecie? Ile czasu poświęcacie na naukę dwóch języków(Dziennie)?

Jaki system poleciłybyście dla osoby zaczynającej przygodę z niemieckim. Pojęcie o języku jako takie mam, bo trochę się go uczyłam, ale ogólnie kiepsko. Poziom A1, a może i nie
Trudno coś doradzić, bo nie wiem co robisz na co dzień i ile masz wolnego czasu.
Ja bardzo mało czasu poświęcam. a chciałbym więcej. Muszę ograniczyć siedzenie w internecie, to mi dużo czasu pochłania.

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2012-07-15 o 08:41 Powód: dopisek
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 08:40   #1886
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja teraz skupiam się na dwóch językach i ciężko powiedzieć Na przykład, jak idę biegać, jeździć na rolkach to słucham audiobooków. Hiszpańskich i angielskich (strona ivoox.com jest bardzo pomocna, od kiedy zamkneli vagos.es ). Potem czytam sobie jakieś fanfiction, z których wypisuje słówka i wrzucam do Anki, następnie książki, czasem trochę gramy, jak najdzie mnie wena. Staram się co najmniej godzinę dziennie, czasem wyjdzie trochę więcej, czasem cały dzień
Ogólnie staram się jak najwięcej rzeczy "skumulować" - gotuję, robię pranie, no nie wiem, cokolwiek, to mam przy sobie MP3 i słucham. W czasie dojazdów też nie tracę czasu, biorę ze sobą czytnik i się edukuję Kwestia wypracowania sobie jakiegoś systemu
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 15:51   #1887
kuba5566
Raczkowanie
 
Avatar kuba5566
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 446
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Też założyłem sobie segregator językowy , rewelacja, wreszcie mam wszystko uporządkowane. Najpierw trochę English in use, później phrasale i słówka z Extreme English. To bardzo motywuje do działań
kuba5566 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 16:21   #1888
heksita
Raczkowanie
 
Avatar heksita
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: zza tęczowej granicy
Wiadomości: 295
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

O, widzę, że dyskusja nt. niemieckiego się rozwinęła. Coś w sam raz dla mnie.

Dogadać się dogadam, wiele rozumiem z tego, co się do mnie mówi, trochę gorzej z kleceniem własnych zdań. Gramatyka wchodzi mi gładko (co mnie bardzo, bardzo dziwi), natomiast nie mam pomysłu na wkuwanie słówek. Denerwuje mnie to, bo rozwala możliwość jakiejkolwiek rozmowy, nie będę przecież rąk używać . Macie jakieś pomysły na łatwe i przyjemne uczenie się niemieckich słówek (rodzajniki przede wszystkim!)? Jestem wzrokowcem, więc do tej pory w zeszytach słówka zaznaczałam różnymi kolorami zakreślaczy, ale na dłuższą metę robiła mi się z tego w głowie tęcza :|.
heksita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 16:21   #1889
melisja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 28
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Jeśli mogę Ci doradzić to na początku nauki wybierz sobie jedną książkę, potem zacznij dołączać inne podręczniki, programy itp.

Rozumiem, że hiszpański i niemiecki to poziom podstawowy, a angielski?
Zapomniałam wspomnieć że do niemieckiego mam Profesora Klausa jeszcze I jestem z niego zadowolona chyba najbardziej- dlatego zastanawiam się czy nie sprawić sobie go też do angielskiego i hiszpańskiego
Angielski według testu poziom B1 - Ale jestem zszokowana tym wynikiem myślałam że jestem na poziomie A2
Niemiecki - nie robiłam jeszcze testu ale podstawy są mi znane
Hiszpański poziom zero- Radzicie od czego zacząć naukę z hiszpańskim? tak od zera? Bo powiem wam że z Supermemo ciężko mi idzie, słuchanie np Edgard lub blondynka na językach może lepiej od supermemo, natomiast zastanawiam się czy nie zrezygnować z tych rzeczy i czy nie przenieść się do Profesora Pedro-tylko i wyłącznie?

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Boisz się , że nie połapiesz się w 3 językach czy tylko w hiszpańskim? Duuużo samozaparcia i będzie dobrze

U mnie w sumie to samo, czyli angielskie artykuły i książki branżowe, więc tego nie wpisywałam Po powrocie z urlopu do roboty na 100%
Boję się że nie połapie się z tym hiszpańskim
melisja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 16:34   #1890
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez melisja Pokaż wiadomość
Zapomniałam wspomnieć że do niemieckiego mam Profesora Klausa jeszcze I jestem z niego zadowolona chyba najbardziej- dlatego zastanawiam się czy nie sprawić sobie go też do angielskiego i hiszpańskiego
Angielski według testu poziom B1 - Ale jestem zszokowana tym wynikiem myślałam że jestem na poziomie A2
Niemiecki - nie robiłam jeszcze testu ale podstawy są mi znane
Hiszpański poziom zero- Radzicie od czego zacząć naukę z hiszpańskim? tak od zera? Bo powiem wam że z Supermemo ciężko mi idzie, słuchanie np Edgard lub blondynka na językach może lepiej od supermemo, natomiast zastanawiam się czy nie zrezygnować z tych rzeczy i czy nie przenieść się do Profesora Pedro-tylko i wyłącznie?

Boję się że nie połapie się z tym hiszpańskim
A czemu na Supermemo ciężko Ci idzie? Ja uczę się tam od pięciu dni z No hay Problema 1 i jestem mega zadowolona. W końcu czuję, że mój hiszpański zmierza dobrą drogą Początki idą szybko - kończę właśnie drugą lekcję - bo jakieś tam podstawy mam i tylko nieliczne słówka sprawiają mi problem, ale dalej pewnie już nie będzie szło, aż tak szybko
Esency jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.