Warszawskie Panny Młode II - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-28, 17:27   #1891
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Na to, na czym Ci bardziej zależy. Dla mnie ważniejsze były zdjęcia, a kamerzyści to poboczna sprawa.

Potem okazało się, że Mamie zależy na filmie, więc budżet na to wzrósł.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 17:29   #1892
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Dziewczyny... nie pamiętam jak się nazywała. Ze strony
http://www.praga.marianie.pl/malzenstwa_rodzina.html
wzięłam numer, zadzwoniłam i się umówiłam. No chyba ta p. Wiesława ?
My chodziliśmy na 19. Byliśmy 2 razy ale za drugim zaliczyła na kartce 3 wizytę.

Najlepiej zadzwonić.
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 08:40   #1893
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez Agussiek Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja tez poproszę o info na tamat kamerzysty.
Własnie jestem na etapie szukania kamerzysty i fotografa....

Nie wiem jak rozplanować budzet na to... na co postawić więcej?
Ja zamówiłam fotografa i kamerzystę z jednej firmy, kosztowało mnie to chyba mniej niż oddzielnie (4300), w moich okolicach tyle życzyli sobie sami kamerzyści W pakiecie jest 2 kamerzystów i jeden fotograf, w full opcji
__________________
RAZEM

Edytowane przez cherrry2009
Czas edycji: 2012-02-29 o 08:47
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 13:56   #1894
agusik 36710
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
GG do agusik 36710
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Hej Dziewczyny,
a powiedzcie mi czy Waszym zdaniem warto inwestowac z kwartet smyczkowy na slub? chcą 1000zł + mozna wybrac opcję z graniem przy skladaniu zyczen i godzinke na weselu( i na pierwszy taniec) wtedy 1400zł
myslicie ze warto? chcialam zrobic narzeczemu niespodzianke, bo jest po szkole muzycznej i lubi takie klimaty mi zreszta tez sie to bardzo podoba...tylko cena, mozna znacie kogos tanszego i niedrogiego?

http://www.youtube.com/watch?v=k-bjv6Coq3g

Edytowane przez agusik 36710
Czas edycji: 2012-03-02 o 14:05
agusik 36710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 09:27   #1895
Keighty
Raczkowanie
 
Avatar Keighty
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Hej Dziewczyny!

Dołączam do Warszawskich PMek Nasz ślub jest 08.06.2012 w św. Annie

Jeszcze mamy trochę do załatwienia, ale najbardziej sen z powiek mi zdejmuje brak fotografa- chcemy dobrego, ale za rozsadna cene...

Co do osób, które szukają kogoś spiewającego mogę polecić swojego narzeczonego (jest tenorem po Akademii muzycznej), a zajmuje się też fotografią ślubną jakby ktoś nie miał, to też mogę polecić

A ja szukam jeszcze wizażystki, fryzjerki... martwi mnie fryzjer, bo nie chodzę do fryca, bo mam od dziecka takie same długie włosy i jakoś mnie fryzjerzy przerażali :P Stad brak kogos zaufanego... jeszcze sporo przygotowań, powoli drukujemy zaproszenia - robimy je sami. No i zaczynamy stopniowo je rozwozić
Keighty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 14:04   #1896
panda_mala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Witam wszystkie Warszawskie PM
Nasz ślub planujemy na wrzesień 2013 roku (wiem, wiem, pechowy ) ale pomalutku zaczynamy już przygotowania i chętnie skorzystam z waszych rad i doświadczeńa i sama też postaram się wnieść coś do wątku.

Kilka rzeczy mamy już zaklepanych:
- sala w Restauracji Boathouse
- kościół
- fotograf - bardzo dobry kolega mojego narzeczonego
- fryzjer - zamierzam się czesać u chłopaka, u którego zawsze sie obcinam (czesał do ślubu też moją siostrę i była bardzo zadowolona, wyglądała bardzo ładnie, a włosy dobrze sie trzymały)
- florystka z Pracowni Sun Flower - sprawdzona nie tylko przez moją siostrę, ale też moje 2 koleżanki. Już wstępnie zaklepałam termin, bo na zamówienie jeszcze za wcześnie
- wizażystka - też sprawdzona przez siostrę może trochę droga, ale myślę, że warto.

Zastanawiam sie, kiedy wybrać się na poszukiwania sukni. Najchętniej zaczęłabym już latać po sklepach, ale boję sie że jak kupię już teraz to do ślubu przestanie mi się podobać albo po prostu w przyszłym sezonie będą jeszcze ładniejsze. A dwóch sukienek na ślub nie planuję
Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Co radzicie?
panda_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 14:04   #1897
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez Keighty Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!

Dołączam do Warszawskich PMek Nasz ślub jest 08.06.2012 w św. Annie

Jeszcze mamy trochę do załatwienia, ale najbardziej sen z powiek mi zdejmuje brak fotografa- chcemy dobrego, ale za rozsadna cene...

Co do osób, które szukają kogoś spiewającego mogę polecić swojego narzeczonego (jest tenorem po Akademii muzycznej), a zajmuje się też fotografią ślubną jakby ktoś nie miał, to też mogę polecić

A ja szukam jeszcze wizażystki, fryzjerki... martwi mnie fryzjer, bo nie chodzę do fryca, bo mam od dziecka takie same długie włosy i jakoś mnie fryzjerzy przerażali :P Stad brak kogos zaufanego... jeszcze sporo przygotowań, powoli drukujemy zaproszenia - robimy je sami. No i zaczynamy stopniowo je rozwozić
mogę Ci polecić fotografia mtjstudio na Bolkowskiej
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-05, 21:30   #1898
gpks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 79
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

ja też orientowałam się za fotografami i:
-najbardziej podobał mi się Adam Sobolewski, zakochałam się w jego zdjęciach, ale niestety nasz budżet wymiękł przy jego ofercie http://adamsobolewski.pl/
- od koleżanki dostałam namiar na kogoś z rodziny narzeczonego, mailowałam z nim, przesympatyczny, tylko nie z warszawy, ale chętnie dojedzie http://www.foto-olszewski.pl/ i zakochałam się w jego poświęceniu na rzecz sprawy: http://www.thgfoto.vot.pl/blog/g1.jpg
-sami myślimy nad http://www.tomaszkuzniar.pl/, choć ja dziś znalazłam http://www.allinwhite.pl/ i też mi się podobały
__________________
Po zdrowej stronie mocy: od 18.08.2012
Jillian Michaels body revolution: zrobione
6w6: zrobione

Biegam, ćwiczę z Jillian i Zuzką.
gpks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 09:30   #1899
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez panda_mala Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Warszawskie PM
Nasz ślub planujemy na wrzesień 2013 roku (wiem, wiem, pechowy ) ale pomalutku zaczynamy już przygotowania i chętnie skorzystam z waszych rad i doświadczeńa i sama też postaram się wnieść coś do wątku.

Kilka rzeczy mamy już zaklepanych:
- sala w Restauracji Boathouse
- kościół
- fotograf - bardzo dobry kolega mojego narzeczonego
- fryzjer - zamierzam się czesać u chłopaka, u którego zawsze sie obcinam (czesał do ślubu też moją siostrę i była bardzo zadowolona, wyglądała bardzo ładnie, a włosy dobrze sie trzymały)
- florystka z Pracowni Sun Flower - sprawdzona nie tylko przez moją siostrę, ale też moje 2 koleżanki. Już wstępnie zaklepałam termin, bo na zamówienie jeszcze za wcześnie
- wizażystka - też sprawdzona przez siostrę może trochę droga, ale myślę, że warto.

Zastanawiam sie, kiedy wybrać się na poszukiwania sukni. Najchętniej zaczęłabym już latać po sklepach, ale boję sie że jak kupię już teraz to do ślubu przestanie mi się podobać albo po prostu w przyszłym sezonie będą jeszcze ładniejsze. A dwóch sukienek na ślub nie planuję
Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Co radzicie?
Witaj
Sporo macie już załatwione brawo a możesz coś więcej napisać o tym swoim fryzjerze bo też usilnie poszukuję...
Co do sukni to ja bym poczekała do końca sezonu ślubnego bo wtedy są najlepsze ceny

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny... nie pamiętam jak się nazywała. Ze strony
http://www.praga.marianie.pl/malzenstwa_rodzina.html
wzięłam numer, zadzwoniłam i się umówiłam. No chyba ta p. Wiesława ?
My chodziliśmy na 19. Byliśmy 2 razy ale za drugim zaliczyła na kartce 3 wizytę.

Najlepiej zadzwonić.
Dzięki za namiary na pewno zadzwonię niedługo zanim wprowadzą kolejne udziwnienia ehh i ta poradnia jest darmowa tak?

Witam nowe PM i starsze też bo długo mnie z Wami nie było
Tusiamar jak końcówka przygotowań i samopoczucie?
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 09:46   #1900
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez Pradip Pokaż wiadomość

Dzięki za namiary na pewno zadzwonię niedługo zanim wprowadzą kolejne udziwnienia ehh i ta poradnia jest darmowa tak?
Tak, zupełnie darmowa.
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:33   #1901
tifeneb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 53
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

cześć Dziewczyny
chciałabym do Was dołączyć

ślubuję 18.08.
Z załatwionych rzeczy mamy:
- salę
- kościół
- nauki, ale bez poradni jeszcze
- zespół
- fotogramem będzie znajomy
- samochód - BMW F01
- zaproszenia robię sama - zrobionych już mam około 70%
- alkohol zakupiony
- sukienka zamówiona
- buty moje Menbur
- biżuteria

pewnie o czymś zapomniałam, ale nic więcej nie przychodzi mi do głowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 34.jpg (26,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (29,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blueorchidhydrangeawb2.jpg (83,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0009 (2).jpg (50,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg exterior_f01.jpg (47,0 KB, 13 załadowań)
tifeneb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 12:17   #1902
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez tifeneb Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny
chciałabym do Was dołączyć

ślubuję 18.08.
Z załatwionych rzeczy mamy:
- salę
- kościół
- nauki, ale bez poradni jeszcze
- zespół
- fotogramem będzie znajomy
- samochód - BMW F01
- zaproszenia robię sama - zrobionych już mam około 70%
- alkohol zakupiony
- sukienka zamówiona
- buty moje Menbur
- biżuteria

pewnie o czymś zapomniałam, ale nic więcej nie przychodzi mi do głowy
Śliczności !!!- szczególnie Twoja wiązanka mnie urzekła
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 14:45   #1903
sascurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 20
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Fajne zestawienie badzia987

Edytowane przez sascurka
Czas edycji: 2012-03-08 o 14:47
sascurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 15:42   #1904
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Hej!
Daaawno mnie tu nie było Co prawda jestem już prawie rok po ślubie, ale mam kilka rad dla was

Nr1. Dla ślubujących cywilnie- nie zapomnijcie wziąć dowodów ! Bo ślubu nie udzielą (ja zapomniałam i czekaliśmy 1,5 godziny aż mąż mi przywiezie )

Nr2. Na kilka dni przed ślubem prześlijcie fotografowi zdjęcia osób które chcecie mieć na zdjęciach (mojego brata prawie wcale na fotkach nie ma ) Wiadomo,że fotograf który wykonuje zdjęcia w formie reportażu nie będzie przyklejony do pleców tych osób, ale będzie je brał bardziej pod uwagę

Nr3. Może niektóre z was stwierdzą, że to głupie: Proście by fotograf zrobił zdjęcia drobiazgom/szczegółom butom, bukietowi, obrączkom, spinkom do mankietów (jeśli są jakieś wyszukane). Poproście o zdjecie portretowe pokazujące z bliska makijaż, zdjecia sali przed wejściem gości. Ja jestem zachwycona z takich zdjęć i przeglądam je znacznie częściej niż te z wesela
Jeśli spędziłyście sporo czasu na planowaniu wszystkiego to gwarantuję, że będziecie zachwycone mogąc spojrzeć na to wszystko za tydzień, miesiąc, rok

Jak już będziecie po i chcecie sprzedać suknię to:
1.Nie ograniczajcie się tylko do allegro (aukcje są krótkie, za zdjecia trzeba dodatkowo płacić i w sumie jest mała szansa,ze w tak krótkim czasie znajdzie się właściwa chętna) ja wrzuciłam ogłoszenia gdzie tylko się dało (polecam tablicę)

2. Nie traćcie nadziei na sprzedanie sukni! Jeśli wystawicie ją za 1/2 ceny zakupu lub trochę poniżej chętna na pewno się znajdzie Ja swoją sprzedałam dopiero co (prawie 9miesiecy od ślubu ) Dziewczyna wpisała model sukni w Google(dlatego tak ważne jest by pisać go w ogłoszeniu) i mnie znalazła Możecie oddać suknię do komisu, ale te dają maksymalnie 1/3 ceny zakupu gdy suknia się sprzeda (na czymś też muszą zarobić,płaci się za wygodę bo suknia nie zajmuje miejsca w szafie)

3. Nie pierzcie sukni w Splendorze (Bemowo) (podobna taktykę stosuje pralnia Barbara na Targowej ) przy odbiorze sukni podnoszą wcześniej ustaloną na umowie cenę! Oczywiście nie informują wcześniej o tym,że może zajść konieczność dopłaty o tym dowiadujesz się dopiero gdy przychodzisz odebrać suknię.
Mi właściciel salonu oddał kasę (nadwyżkę nad to było w umowie) po tym jak wystawiłam negatywną opinię na forum.


Natomiast mogę polecić pralnię na ul. Leszno24/26 koleżanka prała tam swoją suknię i jest zachwycona. Gdy przyszła po odbiór i okazało się,że suknia wciąż jest brudna uprano ją bez płatnie bez dodatkowych kosztów i to jest profesjonalizm!

Aaaa jak suknia ma aplikacje a dalej jest gładka (np tafta, satyna) to koraliki zazwyczaj przyczepiane są na siatce. Salon gdzie kupowałam suknie polecił mi odpruć aplikację zanim oddam ją do prania i nie trzeba się martwić,że koraliki się poniszczą przy praniu

Co do makijażu to polecam puder transparentny- KOBO (są w Naturze) cena jak najbardziej OK, puder matuje na parę godzin weselnych pląsów


Jeśli będziecie miały jakieś pytania to piszcie i pamiętajcie by cieszyć się każdą malutką chwilą bo szybko przemija!Uśmiechajcie się i patrzcie na siebie (takie zdjęcia/filmy są dużo ładniejsze niż ponurych zestresowanych ludzi z kamiennymi twarzami )
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 16:00   #1905
panda_mala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Pradip mój fryzjer to Sławek Zasłonka. Ma salon na Mokotowie na ul.Dąbrowskiego. Wpisz w wyszukiwarkę.

takaya dzięki za cenne rady Na pewno się przydadzą.
panda_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 06:13   #1906
gpks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 79
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez panda_mala Pokaż wiadomość
takaya dzięki za cenne rady Na pewno się przydadzą.
Tak, dziękujemy, nie pomyślałabym o zdjęciach osób z bliskiej rodziny, żeby fotograf wiedział... genialne
__________________
Po zdrowej stronie mocy: od 18.08.2012
Jillian Michaels body revolution: zrobione
6w6: zrobione

Biegam, ćwiczę z Jillian i Zuzką.
gpks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 16:04   #1907
malinka22
Raczkowanie
 
Avatar malinka22
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 65
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cześć Dziewczyny

Pozwolicie, że się do Was dołączę. Ślub co prawda bierzemy w Żyardowie ale ja mieszkam w Warszawie i właściwie wszystkie przygotowania odbywają się tutaj.
A więc tak mamy załatwione następujące sprawy:
- Sala ( z cateringiem od razu płacone od talerzyka )
- Zespół ( grał u koleżanki na weselu i super się wybawiliśmy )
- Kościół ( mamy Mszę na godzinę 18 nie wiem czy nie za późno ale jedynie taka godzina została a chcemy brać konkreteni w tym Kościele)
- Nauki przedmałżeńskie ( zrobiliśmy wekeendowe na Gocławiu, bardzo polecam sobota do 17 a niedziela do 14. Prowadzone w bardzo przystępny sposób, bardzo "ludzki" Ksiądz, dużo opowieści, żartów, wyżywienie całodniowe zapewnione i cena 180 zł od o.)
- Poradnia rodzinna ( w Parafii na Grochowie 3 spotkania młoda babeczka bardzo fajna, każde trwało 30 minut )
- Mamy zamówiony termin u babeczki, która pracuje w cukierni a torty robi równieża sama w domu i bierze taniej niż w cukierni
- Jestem umówiona na makijaż
- I po długich poszukiwaniach kupiłam suknię następujący model http://monaliza.com.pl/wp-content/ga...12_kamilla.jpg tylko nie bialą ale ivory.

Aktualnie zastanawiam się nad biżuterią do niej oraz butami. Macie jakieś propozycje?
No i nie wiem co z bolerkiem ja bym najchętniej nie zakładała ale boje się, że nie przejdzie to z moją przyszłą teściową. A ceny bolerek w salonach mnie przerażają :/
i szukam również fryzjera jak macie salon godny polecenia to też poproszę
malinka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 18:20   #1908
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Tak, zupełnie darmowa.
dzięki

Cytat:
Napisane przez tifeneb Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny
chciałabym do Was dołączyć
Witaj

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Hej!
Daaawno mnie tu nie było Co prawda jestem już prawie rok po ślubie, ale mam kilka rad dla was

Nr1. Dla ślubujących cywilnie- nie zapomnijcie wziąć dowodów ! Bo ślubu nie udzielą (ja zapomniałam i czekaliśmy 1,5 godziny aż mąż mi przywiezie )

Nr2. Na kilka dni przed ślubem prześlijcie fotografowi zdjęcia osób które chcecie mieć na zdjęciach (mojego brata prawie wcale na fotkach nie ma ) Wiadomo,że fotograf który wykonuje zdjęcia w formie reportażu nie będzie przyklejony do pleców tych osób, ale będzie je brał bardziej pod uwagę

Nr3. Może niektóre z was stwierdzą, że to głupie: Proście by fotograf zrobił zdjęcia drobiazgom/szczegółom butom, bukietowi, obrączkom, spinkom do mankietów (jeśli są jakieś wyszukane). Poproście o zdjecie portretowe pokazujące z bliska makijaż, zdjecia sali przed wejściem gości. Ja jestem zachwycona z takich zdjęć i przeglądam je znacznie częściej niż te z wesela
Jeśli spędziłyście sporo czasu na planowaniu wszystkiego to gwarantuję, że będziecie zachwycone mogąc spojrzeć na to wszystko za tydzień, miesiąc, rok

Jak już będziecie po i chcecie sprzedać suknię to:
1.Nie ograniczajcie się tylko do allegro (aukcje są krótkie, za zdjecia trzeba dodatkowo płacić i w sumie jest mała szansa,ze w tak krótkim czasie znajdzie się właściwa chętna) ja wrzuciłam ogłoszenia gdzie tylko się dało (polecam tablicę)

2. Nie traćcie nadziei na sprzedanie sukni! Jeśli wystawicie ją za 1/2 ceny zakupu lub trochę poniżej chętna na pewno się znajdzie Ja swoją sprzedałam dopiero co (prawie 9miesiecy od ślubu ) Dziewczyna wpisała model sukni w Google(dlatego tak ważne jest by pisać go w ogłoszeniu) i mnie znalazła Możecie oddać suknię do komisu, ale te dają maksymalnie 1/3 ceny zakupu gdy suknia się sprzeda (na czymś też muszą zarobić,płaci się za wygodę bo suknia nie zajmuje miejsca w szafie)

3. Nie pierzcie sukni w Splendorze (Bemowo) (podobna taktykę stosuje pralnia Barbara na Targowej ) przy odbiorze sukni podnoszą wcześniej ustaloną na umowie cenę! Oczywiście nie informują wcześniej o tym,że może zajść konieczność dopłaty o tym dowiadujesz się dopiero gdy przychodzisz odebrać suknię.
Mi właściciel salonu oddał kasę (nadwyżkę nad to było w umowie) po tym jak wystawiłam negatywną opinię na forum.


Natomiast mogę polecić pralnię na ul. Leszno24/26 koleżanka prała tam swoją suknię i jest zachwycona. Gdy przyszła po odbiór i okazało się,że suknia wciąż jest brudna uprano ją bez płatnie bez dodatkowych kosztów i to jest profesjonalizm!

Aaaa jak suknia ma aplikacje a dalej jest gładka (np tafta, satyna) to koraliki zazwyczaj przyczepiane są na siatce. Salon gdzie kupowałam suknie polecił mi odpruć aplikację zanim oddam ją do prania i nie trzeba się martwić,że koraliki się poniszczą przy praniu

Co do makijażu to polecam puder transparentny- KOBO (są w Naturze) cena jak najbardziej OK, puder matuje na parę godzin weselnych pląsów


Jeśli będziecie miały jakieś pytania to piszcie i pamiętajcie by cieszyć się każdą malutką chwilą bo szybko przemija!Uśmiechajcie się i patrzcie na siebie (takie zdjęcia/filmy są dużo ładniejsze niż ponurych zestresowanych ludzi z kamiennymi twarzami )
Dzięki za dobre rady zapamiętam A mogłabyś napisać gdzie robiliście poradnię i jaką miałaś fryzurę no i gdzie sie czesałaś

Cytat:
Napisane przez panda_mala Pokaż wiadomość
Pradip mój fryzjer to Sławek Zasłonka. Ma salon na Mokotowie na ul.Dąbrowskiego. Wpisz w wyszukiwarkę.
Dzięki ale wolałabym gdzies po prawej stronie Wisły...

Cytat:
Napisane przez malinka22 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Pozwolicie, że się do Was dołączę. Ślub co prawda bierzemy w Żyardowie ale ja mieszkam w Warszawie i właściwie wszystkie przygotowania odbywają się tutaj.
A więc tak mamy załatwione następujące sprawy:
- Sala ( z cateringiem od razu płacone od talerzyka )
- Zespół ( grał u koleżanki na weselu i super się wybawiliśmy )
- Kościół ( mamy Mszę na godzinę 18 nie wiem czy nie za późno ale jedynie taka godzina została a chcemy brać konkreteni w tym Kościele)
- Nauki przedmałżeńskie ( zrobiliśmy wekeendowe na Gocławiu, bardzo polecam sobota do 17 a niedziela do 14. Prowadzone w bardzo przystępny sposób, bardzo "ludzki" Ksiądz, dużo opowieści, żartów, wyżywienie całodniowe zapewnione i cena 180 zł od o.)
- Poradnia rodzinna ( w Parafii na Grochowie 3 spotkania młoda babeczka bardzo fajna, każde trwało 30 minut )
- Mamy zamówiony termin u babeczki, która pracuje w cukierni a torty robi równieża sama w domu i bierze taniej niż w cukierni
- Jestem umówiona na makijaż
- I po długich poszukiwaniach kupiłam suknię następujący model http://monaliza.com.pl/wp-content/ga...12_kamilla.jpg tylko nie bialą ale ivory.

Aktualnie zastanawiam się nad biżuterią do niej oraz butami. Macie jakieś propozycje?
No i nie wiem co z bolerkiem ja bym najchętniej nie zakładała ale boje się, że nie przejdzie to z moją przyszłą teściową. A ceny bolerek w salonach mnie przerażają :/
i szukam również fryzjera jak macie salon godny polecenia to też poproszę
Witaj pamiętasz może numer do poradni?

Ja nadal jestem na etapie szukania fryzjera i poradni no i zaczęliśmy wybierać zaproszenia jednak mi podobają sie bardziej skromne i eleganckie a Tż wolałby jakieś na wesoło no i mamy problem...
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 21:51   #1909
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Hej Dziewuszki Widzę, że u każdej do przodu
Mi się dziś nudziło i zebrałam wszystko razem...prócz obrączek! Zupełnie o nich zapomniałam..
Zaczynam się bać pomału..
Dziś byłam w USC, trzeba się żegnać z nazwiskiem powolutku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SLUBNE.jpg (105,3 KB, 53 załadowań)
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-10, 09:19   #1910
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Ja sie tak niesmialo zapytam-ile wydalyscie i przeznaczalyscie na obraczki? bo ja sie nie orientuje zupelnie za ile to "normalnie"
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 12:51   #1911
gpks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 79
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

ja właśnie dziś szukałam, bo jesteśmy w Siedlcach, gdzie myślałam, że będzie taniej niż w Warszawie. Nie jest
Szukaliśmy MEGA prostych z białego złota. Para to wydatek około 1500 zł, z czego za podobne w Kruku, gdzie mamy zniżkę ze względu na kupno tam pierścionka, cena się nie różni za bardzo. Z tego co wiem, najtaniej jest przetopić z własnego złota, jeśli ktoś ma.
__________________
Po zdrowej stronie mocy: od 18.08.2012
Jillian Michaels body revolution: zrobione
6w6: zrobione

Biegam, ćwiczę z Jillian i Zuzką.
gpks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 12:54   #1912
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez gpks Pokaż wiadomość
ja właśnie dziś szukałam, bo jesteśmy w Siedlcach, gdzie myślałam, że będzie taniej niż w Warszawie. Nie jest
Szukaliśmy MEGA prostych z białego złota. Para to wydatek około 1500 zł, z czego za podobne w Kruku, gdzie mamy zniżkę ze względu na kupno tam pierścionka, cena się nie różni za bardzo. Z tego co wiem, najtaniej jest przetopić z własnego złota, jeśli ktoś ma.
no wlasnie wiem, slyszalam, tyle ze ja nie mam bialego zlota. babcia sie zaoferowala ale ze zolte, ale mi do pierscionka i ogolnie do bizuterii pasowac nie bedzie zolte zloto
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 12:58   #1913
gpks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 79
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Hej Dziewuszki Widzę, że u każdej do przodu
Mi się dziś nudziło i zebrałam wszystko razem...prócz obrączek! Zupełnie o nich zapomniałam..
Zaczynam się bać pomału..
Dziś byłam w USC, trzeba się żegnać z nazwiskiem powolutku
Tusia, widzę, że masz weselę w Łomiankach ) Myślałam o tej sali, ale niestety jej umiejscowienie geograficzne nie było dla mnie dobre....
__________________
Po zdrowej stronie mocy: od 18.08.2012
Jillian Michaels body revolution: zrobione
6w6: zrobione

Biegam, ćwiczę z Jillian i Zuzką.
gpks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 18:17   #1914
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez Pradip Pokaż wiadomość
Dzięki za dobre rady zapamiętam A mogłabyś napisać gdzie robiliście poradnię i jaką miałaś fryzurę no i gdzie sie czesałaś
Oboje jesteśmy nie wieżący więc poradnia odpada
Natomiast co do fryzury- czesała i malowała mnie dziewczyna z Wizażu (kurcze może gdzieś znajdę jej namiary) Nie chciałam welonu (źle się w nich czułam) tylko delikatną woalkę +żywe kwiaty. Sama chciałam tradycyjny kok +włosy lekko podniesione u góry ale dziewczyna zaproponowała mi loki na bok i to był strzał w 10!
W maju'11 włosy miałam sięgające ledwo do ramion, ale upięcie było śliczne.
Niestety padł dysk w moim kompie i czekam aż przyjdzie z naprawy więc nie pokaże jak to wyglądało.


Tusia nad tą restauracją w Łomiankach i my się zastanawialiśmy bo ładniutka i niedroga Ale ponad połowa gości była bardziej z pod Pruszkowa i okolic.
Wybraliśmy w końcu salę w budynku Oxford Tower (ten wysoki za Mariottem z napisem Sharp u góry) bo mają okrągłe stoły i zachwyciłm się ciemno śliwkowymi ścianami Idealnie komponowały się z moją jasną jabłuszkową zielenią
Było kilka niedociągnięć (nasze wesele było pierwszym na tej sali) ale byliśmy zachwyceni (tyle, że łazienki pozostawiają sporo do życzenia)

Myha z żółtego złota myślę, że zrobią Ci i białe...
My zamawialiśmy obrączki z neta ale ja uparłam się na serce z diamentów (naszukałam się firmy, która zrobi mi dokładnie takie jakie chciałam) więc cena była dość wysoka (chociaż znacznie tańsza niż kruk, apart, yes) Koleżanka robiła gdzieś przy hali Mirowskiej (a może Kopińskiej ) dali jakieś 1200zł za obrączki 4mm z białego złota i są zadowoleni.
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 13:17   #1915
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3283398 1]Ja sie tak niesmialo zapytam-ile wydalyscie i przeznaczalyscie na obraczki? bo ja sie nie orientuje zupelnie za ile to "normalnie"[/QUOTE]

moje kosztują normalnie 4.000 zł, ale robiłam ze swojego złota i zapłaciłam 200 zł za robociznę...

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3283765 7]no wlasnie wiem, slyszalam, tyle ze ja nie mam bialego zlota. babcia sie zaoferowala ale ze zolte, ale mi do pierscionka i ogolnie do bizuterii pasowac nie bedzie zolte zloto[/QUOTE]

ja oddałam żółte złoto, koleś przeliczył i zrobił białe. nie chodzi o to, że mają ci przetopić z tego co Ty dajesz, ale że w ogóle dajesz materiał. Przecież on ten Twój i tak przetopi i da komuś innemu. Jesteś z Warszawy? Wybierz się na Marywilską, tam jest hala gdzie jest jubiler i on tak robi.

Ja mam weekend potwierdzeń. Mam już 88 gości z jeszcze około 15 mam niepotwierdzonych Celowałam w 80tke, ale widzę, żę będzie więcej
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 17:24   #1916
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

a. bo ja glupio myslalam ze jak przetapia to i z tego zlota co sie daje robi xd
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 10:11   #1917
Pradip
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 519
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3283765 7]no wlasnie wiem, slyszalam, tyle ze ja nie mam bialego zlota. babcia sie zaoferowala ale ze zolte, ale mi do pierscionka i ogolnie do bizuterii pasowac nie bedzie zolte zloto[/QUOTE]
Teraz już nie ma różnicy jakie złoto dajesz w zamian my np. daliśmy czerwone a obrączki mamy z żółtego i białego

Cytat:
Napisane przez tusiamar Pokaż wiadomość
Hej Dziewuszki Widzę, że u każdej do przodu
Mi się dziś nudziło i zebrałam wszystko razem...prócz obrączek! Zupełnie o nich zapomniałam..
Zaczynam się bać pomału..
Dziś byłam w USC, trzeba się żegnać z nazwiskiem powolutku
Makijarz robiła Ci ta wizażystka którą mi polecałaś? W końcu widzę efekty jej pracy zarezerwowałam u niej termin i jestem bardzo ciekawa Twojej opinie po weselu

Cytat:
Napisane przez takaya Pokaż wiadomość
Oboje jesteśmy nie wieżący więc poradnia odpada
Natomiast co do fryzury- czesała i malowała mnie dziewczyna z Wizażu (kurcze może gdzieś znajdę jej namiary) Nie chciałam welonu (źle się w nich czułam) tylko delikatną woalkę +żywe kwiaty. Sama chciałam tradycyjny kok +włosy lekko podniesione u góry ale dziewczyna zaproponowała mi loki na bok i to był strzał w 10!
W maju'11 włosy miałam sięgające ledwo do ramion, ale upięcie było śliczne.
Niestety padł dysk w moim kompie i czekam aż przyjdzie z naprawy więc nie pokaże jak to wyglądało.
Jakbyś znalazła namiary na tą dziewczynę byłabym Ci wdzięczna...
Ja aktualnie cały czas kombinuję z fryzjerem i poradnią ehh
No i złoszczę sie na Tż bo pomimo że to on stwierdził że lepiej już teraz zabrać się za zaproszenia to nadal nie potrafi zdecydować kogo chce zaprosić ze swojej strony... no i on chce wypisywał zaproszenia a ja drukować i nie możemy się dogadać
Pradip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 10:27   #1918
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3285839 5]a. bo ja glupio myslalam ze jak przetapia to i z tego zlota co sie daje robi xd[/QUOTE]


nie, jeśli jubiler ma skup, to może wziąć twój materiał ale zrobić obrączki z innego. ja oddałam żółte złoto a mam białe obrączki, więc luz
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 21:42   #1919
agusik 36710
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
GG do agusik 36710
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Dziewczyny!
co do obrączek, to ja z TŻ dostalismy od znajomych złotnika-jubilera, który robi nam obrączki jakie chcemy, my akurat wybralismy model z Aparta i ten pan zrobi nam za 500-600zł ( za dwie),

co do makijazu, to ja zupelnie nie wiem kogo wybrac, ale dziewczynom, które beda w Warszawie miec slub i wesele to polecam akademie Laurel (można po znajomosci bezpłatnie zrobic makijaż chyba), tam są kursy prowadzone dla wizażystek i ogolne kursy makijażu, wiec mozna sie umowic z ich trenerką, która makijaż robi perfekt , bylam na próbnym ale nie ślubnym

dziewczyny!Ponawia m swoje pytanie, co sadzicie o kwartecie smyczkowym? warto?
agusik 36710 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 22:57   #1920
qumpela
Przyczajenie
 
Avatar qumpela
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Sulejówek
Wiadomości: 17
Dot.: Warszawskie Panny Młode II

Cytat:
Napisane przez tifeneb Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny
chciałabym do Was dołączyć

ślubuję 18.08.
Z załatwionych rzeczy mamy:
- salę
- kościół
- nauki, ale bez poradni jeszcze
- zespół
- fotogramem będzie znajomy
- samochód - BMW F01
- zaproszenia robię sama - zrobionych już mam około 70%
- alkohol zakupiony
- sukienka zamówiona
- buty moje Menbur
- biżuteria

pewnie o czymś zapomniałam, ale nic więcej nie przychodzi mi do głowy
Przepiękna sukienka Salon Angel? Zachwyciła mnie ale ja niestety xle wyglądam w tym fasonie
Też zastanawiam się nad niebieskim akcentem, ale troche się boję że rodzina TŻta to źle odbierze .. Twój wie o tym "szaleństwie"?

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

A co do obrączek, to słyszałam od znajomych że w centrum (naprzeciwko wejscia do Metra, po drugiej stronie Alej) jest taki złotnik który nazywa sie chyba Arent? Podobno robi jak się przyniesie ze swojego złota i w ogóle na zamówinie np ze zdjęcia w katalogu Apart i ma tez jakieś swoje wzory. I że do tego ma bardzo tanio. Szczegolnie jak na centrum Wawy. My tam jeszcze nie dotarlismy, ale po cenach w Aparcie, Yesie, Kruku - 3000 za parę (połączenie białego i żołtego złota plus jakieś miniaturowe brylanciki) napewno się tam wybierzemy.

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Kurde, dawno mnie tu nie było i coś nie moge mysli w kupe zebrać i tak na raty piszę

My termin: wrzesień 2012 - mamy salę wstępnie zarezerwowaną ale jeszcze nie opłaconą oraz fotografa. Aktualnie "rekrutujemy" dj - rozpietość cenowa mega od 1500 do 3500... oraz trwa casting na sukienkę Jutro idę jeszcze raz przymierzyć jedną - i jeśli wciąż tam będzie czekała uznam to za znak - że włanie mi jest pisana

Chodzimy tez na nauki. My poradnię mamy w "pakiecie" tz. Pani Psycholog która przyszła na spotaknia wspólne będzie tez miała z nami indywidualne. Ale wnioskując po jej podejściu do "plugastwa jakiego dopuszczają się tylko nie szanujące się kobiety, czyli przedmałżenskiego obcowania płciowego" wnioskuję że lekko nie będzie....
Żałuje że przyoszczędziliśmy te 150 zl i niezapisalismy sie na jakis kurs weekendowy

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Aaaa i zapomniałam zapytać - czytałam że kilka z Was ślubowało, albo będzie ślubować we Florianie, ale zastanawiam się czy któraś z Was nalezy do tej parafi - jak ja - ale nie brała / nie zamierza brac tam slubu i musi wziąć zgodę na ślub?

Bo mnie to czeka i bardzo się boję że będą mi robić jakieś problemy...

Zazdroszczę Wam takich ciepłych wspomnień z dzieciństwa związanych z ta parafią. Ja do niej należę od kąd pamiętam ale moje wspomnienia sa całkowicie odwrotne. Byłam tam u komuni i obiecałam sobie że moja noga tam więcej nie postanie. Od kad sama mogłam decydować chodziłam gdzie indziej. Z tąd bierzmowanie gdzie indziej, a teraz ślub.

Z tąd też te obway związane z udzieleniem licencji...
qumpela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-24 10:02:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.