Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-26, 11:10   #1951
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Re: Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jak ktoś zarabia nawet ok. 1,500f. miesięcznie DA się odłożyć coś co miesiąc aby zebrać na ten wkład.
Ale to tylko moje zdanie. Zobaczymy w praktyce jak przejdę na full time za rok
Ja mam podobne, uwazam, ze nawet przy takich zarobkach da sie cos odlozyc (pod warunkiem, ze sie oczywiscie nie wynajmuje mieszkania).
Blackdaisy, nie badz cyniczna. Ty mowisz "nie da sie" i juz a ja uwazam inaczej. Nie probuje powiedziec, ze zakup mieszkania jest super latwy, ale uwazam, ze przy takiej sredniej krajowej mozna zyc na nienajgorszym poziomie i powoli odkladac na wlasne 4 katy. I ja NIE mowie o zyciu polegajacym na skrupulatnym planowaniu kazdego posilku i wylaczaniu ogrzewania w zimie, zeby tylko za duzo nie zaplacic.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 11:28   #1952
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Re: Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Ja mam podobne, uwazam, ze nawet przy takich zarobkach da sie cos odlozyc (pod warunkiem, ze sie oczywiscie nie wynajmuje mieszkania).
Blackdaisy, nie badz cyniczna. Ty mowisz "nie da sie" i juz a ja uwazam inaczej. Nie probuje powiedziec, ze zakup mieszkania jest super latwy, ale uwazam, ze przy takiej sredniej krajowej mozna zyc na nienajgorszym poziomie i powoli odkladac na wlasne 4 katy. I ja NIE mowie o zyciu polegajacym na skrupulatnym planowaniu kazdego posilku i wylaczaniu ogrzewania w zimie, zeby tylko za duzo nie zaplacic.
Pod warunkiem, ze sie nie wynajmuje mieszkania? No to gdzie mieszkac w takim razie? Bo sie juz zgubilam...

Nie jestem cyniczna, nie nawyklam sie tu wyklocac i nie zamierzam dlatego tez uzywam takich, a nie inncyh emotikonow.
Kazdy ma swoje zdanie i absolutnie nie uwazam, ze kazdy powinien miec takie jak ja. To jest forum i wszyscy mowia co mysla.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 11:40   #1953
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Mowie o nie wynajmowaniu samodzielnego mieszkania - wynajmowanie pokoju w Londynie to norma, moze tutaj sie roznimy - ja uwazam, ze mozna sie poswiecic i mieszkac z kims po to, zeby oszczedzic na wlasne mieszkanie w przyszlosci.
Moim zdaniem za 1500 miesiecznie (ok 22k rocznie) spokojnie mozna wynajac pokoj w dobrym standardzie, utrzymac sie, miec za co wyjsc do pubu, miec na ciuchy i kosmetyki itp. - chociaz powoli zaczynam myslec, ze moze jestem szalona i cos mi sie pomylilo. I uwazam, ze trudno tu oszczedzac, no ale zakladam, ze ciagle odnosimy sie do tej sredniej krajowej...
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 11:47   #1954
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Mowie o nie wynajmowaniu samodzielnego mieszkania - wynajmowanie pokoju w Londynie to norma, moze tutaj sie roznimy - ja uwazam, ze mozna sie poswiecic i mieszkac z kims po to, zeby oszczedzic na wlasne mieszkanie w przyszlosci.
Moim zdaniem za 1500 miesiecznie (ok 22k rocznie) spokojnie mozna wynajac pokoj w dobrym standardzie, utrzymac sie, miec za co wyjsc do pubu, miec na ciuchy i kosmetyki itp. - chociaz powoli zaczynam myslec, ze moze jestem szalona i cos mi sie pomylilo. I uwazam, ze trudno tu oszczedzac, no ale zakladam, ze ciagle odnosimy sie do tej sredniej krajowej...
Aaa no widzisz teraz juz wiem o co chodzi
Mysle,ze roznimy sie wiekiem bo ja juz nie moge zniesc dzielenia mieszkania. Do jakiegos czasu, przez pare lat- mi to nie przeszkadzalo, ale teraz wole sama(z TZem). Wiem, cos za cos i nie narzekam.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 12:09   #1955
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Hm, dzielenie mieszkania z TZ to dosc podobna sprawa - tez nie placisz za cale mieszkanie, tylko za polowe. Wyjdzie drozej, ale bez przesady...
Dodam dla jasnosci, ze nie staram sie tu wnikac w Twoje finanse, wypowiadam sie ogolnie.
Ja tez nie bylam w stanie dzielic mieszkania, wiec mieszkam sama, ale jest wiele osob ktorym to az tak nie przeszkadza, albo ktore sa sklonne tak mieszkac i oszczedzac dopoki np. nie zmieni sie na lepsze ich sytuacja finansowa.

Wszystko zaczelo sie od tego, czy w Londynie da sie kupic mieszkanie - i moim zdaniem spokojnie sie da. W zaleznosci od tego ile sie zarabia trzeba sie zgodzic na wieksze lub mniejsze ustepstwa i tyle. Moim zdaniem w przypadku dzielenia mieszkania z druga osoba i tak jest to jak najbardziej wykonalna rzecz bez obnizania standardu zycia do absolutnego minimum.
Jesli ktos nie chce, to tak jak piszesz - cos za cos, ale mowienie, ze kupienie mieszkania w Londynie graniczy z cudem jest moim zdaniem bez sensu.
Jesi sie chce to sie da nawet i za srednia krajowa, bez dzielenia domu z 10 innymi osobami.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 12:15   #1956
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Hm, dzielenie mieszkania z TZ to dosc podobna sprawa - tez nie placisz za cale mieszkanie, tylko za polowe. Wyjdzie drozej, ale bez przesady...
Dodam dla jasnosci, ze nie staram sie tu wnikac w Twoje finanse, wypowiadam sie ogolnie.
Ja tez nie bylam w stanie dzielic mieszkania, wiec mieszkam sama, ale jest wiele osob ktorym to az tak nie przeszkadza, albo ktore sa sklonne tak mieszkac i oszczedzac dopoki np. nie zmieni sie na lepsze ich sytuacja finansowa.

Wszystko zaczelo sie od tego, czy w Londynie da sie kupic mieszkanie - i moim zdaniem spokojnie sie da. W zaleznosci od tego ile sie zarabia trzeba sie zgodzic na wieksze lub mniejsze ustepstwa i tyle. Moim zdaniem w przypadku dzielenia mieszkania z druga osoba i tak jest to jak najbardziej wykonalna rzecz bez obnizania standardu zycia do absolutnego minimum.
Jesli ktos nie chce, to tak jak piszesz - cos za cos, ale mowienie, ze kupienie mieszkania w Londynie graniczy z cudem jest moim zdaniem bez sensu.
Jesi sie chce to sie da nawet i za srednia krajowa, bez dzielenia domu z 10 innymi osobami.
No to widzisz nie zgodzimy sie ze soba i koniec.

I jakos musimy z tym zyc (zartuje bez cynizmu)
Ale dyskusja ciekawa i jak juz tyle lat jestem na wizazu to tak nie nagadalam jeszcze nigdy!
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 12:50   #1957
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Odp: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Ja nadal zgadzam się z enn
Blackdaisy z ciekawości - w jakim przedziale wiekowym jesteś?
Jak chcesz nie odpowiadaj

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 12:55   #1958
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Odp: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez kinqaa Pokaż wiadomość
ja nadal zgadzam się z enn
blackdaisy z ciekawości - w jakim przedziale wiekowym jesteś?
jak chcesz nie odpowiadaj

wysłane z aplikacji mobilnej wizaz forum.
31
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:00   #1959
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Wcale nie trzeba mieszkać u ludzi albo z ludźmi, którzy oszczędzają na ogrzewaniu. Co z tego, że miałam duży pokój za 300 funtów miesiecznie z rachunkami jak w zimie marzłam? Wolę płacić 420 miesięcznie i grzać sobie ile chcę, nie martwić się o wodę, prąd itd. Do tego mieszkam tylko z jedną dziewczyną więc tłoku nie ma. Czasami warto zapłacić więcej i mieszkać jak człowiek, a nie chodzić na kompromisy żeby oszczędzić i całą zimę mieć anginę.

Ja oczywiście też chcę kupić mieszkanie, dlatego w tej chwili studiuję żeby później dostać pracę 25k + na rok, ale mój target to raczej minimum 30, ale zobaczymy czy się uda Jeśli chce się w UK zostać to trzeba mierzyć wysoko, jaki jest sens mieszkania tu całe życie i zarabiania 13 tysięcy rocznie? No proszę was! Warto się uczyć, brać nowe wyzwania, nie bać się zmian, a wtedy można zajść na prawdę wysoko. Ja w to wierzę
Na Woolwich (gdzie mieszkam i chcę mieszkać) 2 bed flat można kupić już za 150 tysięcy oszczędzić 15 tysięcy na depozyt? no proszę was

edit: macie przykład http://www.rightmove.co.uk/property-...-43161527.html
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.

Edytowane przez MonnieB
Czas edycji: 2013-09-26 o 13:01
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:23   #1960
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Odp: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Ja rowniez sie zgadam z tym, ze idzie kupic mieszkanie w Londynie. Moze w 1 strefie to by bylo szalenstwo ale strefy 3-4 wcale nie sa takie drogie a przez pare lat odkladajac chociaz te 100-150f tygodniowo mozna na depozyt nazbierac.
Sama aktualnie jestem w Polsce ale jakos na wiosne mam zamiar wrocic i wtedy juz wszystkie oszczednosci beda szly na depozyt wlasnie, bo tak jak niektore pisaly, nie wyobrazam sobie cale zycie mieszkac z obcymi ludzmi. A do Polski raczej juz ma stale nie wroce.

Sent from my MT11i using Wizaz Forum mobile app
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:33   #1961
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Kupienie mieszkania w Londynie graniczy dla mnie z cudem!
Moge cos o tym powiedziec bo mieszaknie, w ktorym aktulanie mieszkam poszlo pod mlotek i wlasnie jest w trakcie sprzedazy. Jest to przytulne 1 bedroom, idealne dla pary bez dzieci. Kosztuje- 390 tysiecy funtow.

Wiec kupno takiego luksusu zostawie na czasy, kiedy wygram na loterii
Co do Twojej uwagii Marie to jest bardzo trafna. Trzeba niestety sie pogodzic z faktem wydawania wiekszych pieniedzy za mieszkanie samemeu jesli mieszaknie z wieksza iloscia ludzi Cie drazni (czemu sie nie dziwie). Wtedy zwykle sama decydujesz o wszytskim i o ogrzewaniu, za co placisz z wlasnej kieszeni
O kurde gdzie Ty mieszkasz ? Obok mnie jest Dom identyczny jak ten ktory wynajmuje. Ogrod podjazd , dwie sypialnie - 215 tys - co jak dla mnie I tak masakrycznie duzo. W slough kupisz piekny dom 3 bed za 200 tys a np Southampton znajomi kupili przepiekny Dom za 160tys


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Jak najbardziej mozliwy. Tylko skad wziac pieniadze na depozyt, ktory wynosi od 10 do 20% od calej sumy...

Mowimy o malym mieszkanku.
Teraz jest tak , ze jesli wezmiesz mieszkanie w nowym budownictwie to wkladu jest 5%


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 13:33   #1962
StokrotkaSylwia
Raczkowanie
 
Avatar StokrotkaSylwia
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 110
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
Ja oczywiście też chcę kupić mieszkanie, dlatego w tej chwili studiuję żeby później dostać pracę 25k + na rok, ale mój target to raczej minimum 30, ale zobaczymy czy się uda Jeśli chce się w UK zostać to trzeba mierzyć wysoko, jaki jest sens mieszkania tu całe życie i zarabiania 13 tysięcy rocznie? No proszę was! Warto się uczyć, brać nowe wyzwania, nie bać się zmian, a wtedy można zajść na prawdę wysoko. Ja w to wierzę
Na Woolwich (gdzie mieszkam i chcę mieszkać) 2 bed flat można kupić już za 150 tysięcy oszczędzić 15 tysięcy na depozyt? no proszę was

edit: macie przykład http://www.rightmove.co.uk/property-...-43161527.html
Ja na razie nie będę się wypowiadać na temat czy da się zaoszczędzić ze średniej krajowej czy nie bo jestem tu dopiero miesiąc (jutro minie miesiąc) ale na pewno zgadzam się MonnieB. Również chcę zostać na stałe w UK, zobaczymy jak się ułoży. Warto mieć marzenia i je spełniać, krok po kroczku. I tak też robiłam w PL, tak też się tu znalazłam i zamierzam robić to samo tu w UK Za dwa lata chciałabym iść na studia jak moja sytuacja trochę się unormuje a za kilka lat chciałabym się dorobić swoich 4 ścian Każdy ma swoje plany na przyszłość, ja również i staram się go realizować choć czasem nie jest łatwo. A kto powiedział że życie jest łatwe? Ważne żeby myśleć pozytywnie i dążyć do celu
StokrotkaSylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:38   #1963
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

420 miesiecznie za wynajem pokoju? 160k za dom? Wow... Ja nigdy nie wynajmowalam nic za mniej niz 650, mieszkania ktore mi sie podobaly to tez w nieco innych cenach.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:40   #1964
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Ale np. mortgage jest możliwy i często nawet wynosi mniej niż płacenie za wynajem cudzego mieszkania
zGADZA sie moja kolezanka placi mniej za mortgage niz za wczesniejsze wynajmowane

My tez bedziemy chcieli oszczedzic, ale poki co musimy dlugi splacic. Tylko tak obliczam czy da sie cokolwiek odlozyc.. Poki co chcemy odlozyc na wynajem 2 bedroom i zalatwic housing benefit.
Moje obliczenia sa takie:

Nie licze ze teraz mamy dlugi w wysokosci 1200 f

Miesiecznie:
Wyplata meza 1300 + 300 moja = 1600
1600 - 700 (pokoj) = 900 - jedna oysterka 100f = 800 - (zalozmy 40f na tydzien na jedzenie) - 160 = 640 f - 150f (rachunki w PL) = 490f - 30f za telefony = 460f zostaje.

400 mozemy miesiecznie odlozyc (zostawiam 60 w zapasie na srodki czystosci i cos dla dziecka w skali miesiaca). Czyli wychodzi ze w skali tygodnia odkladamy 100 funtow. Szal :/ no ale dobra..

400 miesiecznie x 12 miesiecy = 4800 £ / rok czyli zeby uskladac na depozyt zalozmy 20 tys £, musimy tak odkladac ponad 4 lata.

Da sie, da sie Choc szczerze nie zamierzam tyle lat pracowac tylko po 14h tygodniowo :/ Ale poki co oplaca nam sie to tak samo a nawet bardziej niz jakbym pracowala na full time i oplacala opiekunke..


W Polsce w zyciu nie byloby mnie stac na mieszkanie, w sensie na kredyt.


dobra, czas jechac na (?) Osterley


Trele_Morele, jak sie czujesz?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2013-09-26 o 13:41
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:41   #1965
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
O kurde gdzie Ty mieszkasz ? Obok mnie jest Dom identyczny jak ten ktory wynajmuje. Ogrod podjazd , dwie sypialnie - 215 tys - co jak dla mnie I tak masakrycznie duzo. W slough kupisz piekny dom 3 bed za 200 tys a np Southampton znajomi kupili przepiekny Dom za 160tys


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------



Teraz jest tak , ze jesli wezmiesz mieszkanie w nowym budownictwie to wkladu jest 5%


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ealing Broadway
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:44   #1966
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Ja rowniez sie zgadam z tym, ze idzie kupic mieszkanie w Londynie. Moze w 1 strefie to by bylo szalenstwo ale strefy 3-4 wcale nie sa takie drogie a przez pare lat odkladajac chociaz te 100-150f tygodniowo mozna na depozyt nazbierac.
Sama aktualnie jestem w Polsce ale jakos na wiosne mam zamiar wrocic i wtedy juz wszystkie oszczednosci beda szly na depozyt wlasnie, bo tak jak niektore pisaly, nie wyobrazam sobie cale zycie mieszkac z obcymi ludzmi. A do Polski raczej juz ma stale nie wroce.

Sent from my MT11i using Wizaz Forum mobile app
150f tygodniowo odkladac ? Ahaa..

U mnie temat kupna domu w miare swiezy , bo walkowany z pol roku temu, ostatecznie odlozony na pozniej bo zobaczymy jak bedzie z moim powrotem do pracy po maternity. Chcialam tylko napisac ze wklad wlasny to jeszcze nie wszystko - przy domu do200tys trzeba doliczyc jeszcze okolo 5 na notariusza , prawnika , oplaty skarbowe - I to podwarunkiem ze wszystko idzie gladko.






Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:45   #1967
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Ja mam w planach kupno domu za kilka/kilkanaście lat no ale nie w Londynie. Wszystko cacy jest, ale nie chciałabym założyć rodziny i wychowywać dzieci w Londku.
Wole mieszkać pod Londynem z dobrym dojazdem i miec dom z dużym ogrodem a nie takim 2x2
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:48   #1968
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
zGADZA sie moja kolezanka placi mniej za mortgage niz za wczesniejsze wynajmowane

My tez bedziemy chcieli oszczedzic, ale poki co musimy dlugi splacic. Tylko tak obliczam czy da sie cokolwiek odlozyc.. Poki co chcemy odlozyc na wynajem 2 bedroom i zalatwic housing benefit.
Moje obliczenia sa takie:

Nie licze ze teraz mamy dlugi w wysokosci 1200 f

Miesiecznie:
Wyplata meza 1300 + 300 moja = 1600
1600 - 700 (pokoj) = 900 - jedna oysterka 100f = 800 - (zalozmy 40f na tydzien na jedzenie) - 160 = 640 f - 150f (rachunki w PL) = 490f - 30f za telefony = 460f zostaje.

400 mozemy miesiecznie odlozyc (zostawiam 60 w zapasie na srodki czystosci i cos dla dziecka w skali miesiaca). Czyli wychodzi ze w skali tygodnia odkladamy 100 funtow. Szal :/ no ale dobra..

400 miesiecznie x 12 miesiecy = 4800 £ / rok czyli zeby uskladac na depozyt zalozmy 20 tys £, musimy tak odkladac ponad 4 lata.

Da sie, da sie Choc szczerze nie zamierzam tyle lat pracowac tylko po 14h tygodniowo :/ Ale poki co oplaca nam sie to tak samo a nawet bardziej niz jakbym pracowala na full time i oplacala opiekunke..


W Polsce w zyciu nie byloby mnie stac na mieszkanie, w sensie na kredyt.


dobra, czas jechac na (?) Osterley


Trele_Morele, jak sie czujesz?
Czuje sie dobrze - az za dobrze , jak na to ze za chwile powinnam rodzic nic mnie nie boli, nie kluje nie strzyka , nie chce wywolywania

A co do reszty to ja chyba za pisze sie do Ciebie na kurs : jak wydac 40f tygodniowo na jedzenie serio - chcialabym tak umiec .


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 13:50   #1969
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Anecka, rok ma 52 miesiace, nie 48
Miesiac ma srednio 4.3 tygodnia.
W przeliczaniu oplaty tydzien/miesiac/rok dobrze o tym pamietac, bo mozna sie niezle pomylic czasami (czyli np. na jedzenie wyjda Ci 172 funty miesiecznie przy 40 tygodniowo, a nie 160).

Trele_morele, ja tez nie wiem, ja na siebie sama wydaje kolo 50-60 tygodniowo + zwykle chociaz raz w tygodniu jakies jedzenie z dostawa.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2013-09-26 o 13:51
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 13:57   #1970
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Ja sie nie mieszczę w 40 na tydzień. A i tak dodatkowy posiłek mam w pracy
Dla mnie to nie wykonalne.
Jedzenie to jest dla mnie jedna z tych rzeczy na które nie oszczędzam i nigdy nie będę, no chyba ze oszczędzanie typu kupowanie 3 for 2 czy coś
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:04   #1971
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

40 f na jedzenie na tydzień?
Nie potrafiłabym
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:12   #1972
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

W tym miesiacu zamierzam oszczedzac (juz zaczelam) i gotuje i z grubsza mam przemyslane posilki i chyba zmieszcze sie w 200 no ale ja jestem jedna, dwie osoby + dziecko za 40 tygodniowo... zupelnie sobie tego nie wyobrazam, ale moze sie da przy odpowiednim planowaniu i gotowaniu.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:16   #1973
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

nie wiem jak u innych, ale ja podalam na swoim przykladzie. zarabiajac 350f tyg styczen-lipiec mialam 5tys na koncie, a wcale nie oszczedzalam. w tym czasie kupilam tez pare nowych sprzetow elektrycznych i bylam pare razy w pl bo mosialam z aparatem jezdzic. wiadomo, ze jak sie zarabia mniej to sie mniej odlozy, a jak w dwojke to bedzie tego nawet i 2x wiecej. W dlaszym ciagu jestem zdania, ze nawet bedac singlem idzie zaoszczedzic na depozyt.
__________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.


exAparatka
góra: 30.06.2010 - 8.04.2013
dół: 4.08.2011 - 8.04.2013
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:17   #1974
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Ja mam takie zachcianki jedzeniowe, że masakra, ale SPOKOJNIE można się zmieścić w 40 tygodniowo, mam znajomych, którzy wydają 25 na ich dwoje poniedziałek wtorek jedzą bolognese (2 funty mieso, 30p sos w torebce, 2 puszki pomidorow 60p, makaron 30p), sroda kurczak 4 funty ziemniaki 60p, czwartek schabowy z ziemniakami i jakas salatka (piersi z kurczaka 3 funty, ziemniaki zostaja ze srody, salatka 4op) , piatek lasagne sos 40p, mieso 2 funty, te lasagne sheets (jak to się nazywa po polsku:P?) 30p sobota - skrzydelka z kurczaka 2 funty, ziemniaki 6o p, salatka, niedziela rosol i schabowy (ok 5 funtow caly obiad) ... do tego chleb 49p, jakas szynka za 60p, jajka za funta i takie tam pierdoły maks. 30 funtów tygodniowo im wychodzi
ja bym tak nie potrafiła, ja na same lody Haagen Daaz wydaję 5 z moim chłopakiem non stop Nandos, pizza express albo take away :P przyznaję się,że nie mam ani funta zaoszczędzonego, ale nie mam na co obecnie, jak skończę studia to wtedy zacznę
ale osoby, które w sumie mają rodziny podchodzą do tego inaczej, każdy grosz się dla nich liczy; w mojej rodzinie wszyscy się mi dziwią jak ja mogę prowadzić taki tryb życia, ale co tam, raz się żyję

a co do wynajmu za 650 funtów, no jak dla mnie za dużo nie płaciłabym aż tyle, maksymalnie mogłabym 500, teraz mieszka mi się dobrze i jak się koleżanka wyprowadzi to biorę flat na siebie i chłopak się wprowadzi; podoba mi się okolica, super landlord, mieszkanie też fajne i przestronne

edit: nie chcę żeby ktoś odebrał mnie jako osobę, która się wywyższa, bo na prawdę daleko mi do tej postawy; chodzi mi to, że ja po prostu nie umiem sobie odmówić wielu rzeczy, o których inni nawet nie myślą; np. chcę UGG boots to idę i sobie kupię, nie lubię myśleć, że zostawiłam rodziców żeby żyć tutaj na takim samym poziomie jak w Polsce; o swoim mieszkaniu marzę i wierzę, że uda mi się je kupić nie potrzebuję luksusów, ładny przytulny 2 bed flat z dużą wanną wystarczy nawet w wieżowcu
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.

Edytowane przez MonnieB
Czas edycji: 2013-09-26 o 14:28
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:32   #1975
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

No tak, ja tez oszczedzam, ale jak juz jest troche pieniedzy to albo na wakacje wypadaloby pojechac (bo ile mozna w koncu do pracy chodzic), albo prawo jazdy zrobic, auto kupic, bilety do Pl na swieta- i tak wlasnie sie rozchodza zaoszczedzone pieniadze!

Dramat.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:33   #1976
mariemagdalene
Przyczajenie
 
Avatar mariemagdalene
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 20
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Trafiłam do mieszkania gdzie właścicielka o wszystko zaczyna się czepiać, w ogóle nie grzeje i ma problem z moimi prysznicami dwa razy dziennie. Dzisiaj usłyszałam, że zepsułam wieszak na mały ręcznik, bo druga współlokatorka się nie przyznała i oczywiście to moja wina bo przecież one się znają od dwóch lat i sobie ufają a tu jakaś przyjechała nowa. I teraz żąda żebym za to zapłaciła. Generalnie trochę inaczej wyobrażałam sobie mój pobyt w UK. Okropnie się mieszka u kogoś kto tylko czeka na twoje potknięcie. Bardzo się staram, sprzątam po sobie i jak widzę okruchy po innych to też ogarnę. Swój pokój mam czyściutki i wszystko jest poukładane. O łazienkę też dbam a jednak ona ciągle coś wynajduje, codziennie. Dostała kasę i teraz wynajduje kwadratowe jaja mam wrażenie.
Zapłaciłam 520 funtów. Gdzie Wy tak tanio wynajmujecie te pokoje z ogrzewaniem? Pomóżcie bo sfiksuję... Ta babka mi mówi jeszcze, że tanio się wykpiłam płacąc u niej taki rent (to było rezerwowane przez portal więc ona dostaje tylko 480 za miesiąc za ten pokój, ale ja zapłaciłam 520 f)
mariemagdalene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:38   #1977
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez mariemagdalene Pokaż wiadomość
Trafiłam do mieszkania gdzie właścicielka o wszystko zaczyna się czepiać, w ogóle nie grzeje i ma problem z moimi prysznicami dwa razy dziennie. Dzisiaj usłyszałam, że zepsułam wieszak na mały ręcznik, bo druga współlokatorka się nie przyznała i oczywiście to moja wina bo przecież one się znają od dwóch lat i sobie ufają a tu jakaś przyjechała nowa. I teraz żąda żebym za to zapłaciła. Generalnie trochę inaczej wyobrażałam sobie mój pobyt w UK. Okropnie się mieszka u kogoś kto tylko czeka na twoje potknięcie. Bardzo się staram, sprzątam po sobie i jak widzę okruchy po innych to też ogarnę. Swój pokój mam czyściutki i wszystko jest poukładane. O łazienkę też dbam a jednak ona ciągle coś wynajduje, codziennie. Dostała kasę i teraz wynajduje kwadratowe jaja mam wrażenie.
Zapłaciłam 520 funtów. Gdzie Wy tak tanio wynajmujecie te pokoje z ogrzewaniem? Pomóżcie bo sfiksuję... Ta babka mi mówi jeszcze, że tanio się wykpiłam płacąc u niej taki rent (to było rezerwowane przez portal więc ona dostaje tylko 480 za miesiąc za ten pokój, ale ja zapłaciłam 520 f)
ja znalazłam swój na spareroom.co.uk po prostu dziewczyna mi pasowała, powiedziała od razu z góry co i jak, ja się kąpię po dwa razy dziennie, do tego była u mnie mama, siostra i kuzynka MIESIĄC, każdy się kąpał i ani słowa nie słyszałam, ze za dużo wody i gazu idzie
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:52   #1978
mariemagdalene
Przyczajenie
 
Avatar mariemagdalene
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 20
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez MonnieB Pokaż wiadomość
ja znalazłam swój na spareroom.co.uk po prostu dziewczyna mi pasowała, powiedziała od razu z góry co i jak, ja się kąpię po dwa razy dziennie, do tego była u mnie mama, siostra i kuzynka MIESIĄC, każdy się kąpał i ani słowa nie słyszałam, ze za dużo wody i gazu idzie
Monnie a w której strefie wynajmujesz?
mariemagdalene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 15:03   #1979
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez mariemagdalene Pokaż wiadomość
Monnie a w której strefie wynajmujesz?
w 4, na Woolwich, nie jest źle, Stratford Westfield 20min DLR, Tesco, Sainsburys, Lidl, do centrum 30min pociągiem albo DLR nie narzekam do tego nocny autobus prosto na Charing Cross
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 15:16   #1980
Trele_Morele
Zakorzenienie
 
Avatar Trele_Morele
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 702
Dziewczyny z Londynu- łączmy się! Część II

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
No tak, ja tez oszczedzam, ale jak juz jest troche pieniedzy to albo na wakacje wypadaloby pojechac (bo ile mozna w koncu do pracy chodzic), albo prawo jazdy zrobic, auto kupic, bilety do Pl na swieta- i tak wlasnie sie rozchodza zaoszczedzone pieniadze!

Dramat.
U mnie podobnoe. Jak mam jakas kase to sobie na wakacje jade I ze dwa trzy razy w roku. Na bicie kasy do skarpety przyjdzie jeszcze czas ..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez mariemagdalene Pokaż wiadomość
Trafiłam do mieszkania gdzie właścicielka o wszystko zaczyna się czepiać, w ogóle nie grzeje i ma problem z moimi prysznicami dwa razy dziennie. Dzisiaj usłyszałam, że zepsułam wieszak na mały ręcznik, bo druga współlokatorka się nie przyznała i oczywiście to moja wina bo przecież one się znają od dwóch lat i sobie ufają a tu jakaś przyjechała nowa. I teraz żąda żebym za to zapłaciła. Generalnie trochę inaczej wyobrażałam sobie mój pobyt w UK. Okropnie się mieszka u kogoś kto tylko czeka na twoje potknięcie. Bardzo się staram, sprzątam po sobie i jak widzę okruchy po innych to też ogarnę. Swój pokój mam czyściutki i wszystko jest poukładane. O łazienkę też dbam a jednak ona ciągle coś wynajduje, codziennie. Dostała kasę i teraz wynajduje kwadratowe jaja mam wrażenie.
Zapłaciłam 520 funtów. Gdzie Wy tak tanio wynajmujecie te pokoje z ogrzewaniem? Pomóżcie bo sfiksuję... Ta babka mi mówi jeszcze, że tanio się wykpiłam płacąc u niej taki rent (to było rezerwowane przez portal więc ona dostaje tylko 480 za miesiąc za ten pokój, ale ja zapłaciłam 520 f)
To sie zwijaj z tamtad bo beznadziejnie trafilas a nie ze tu jest tak wszedzie. Szukaj czegos innego..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Majeczka

KCIUKI DLA ANI


Trele_Morele jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-27 21:17:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.