Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013 cz.4 - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 5 wątku na odchowalni ?
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013 na odchowalni, cz.5 7 15,91%
Piątego wątku początek, w bólu wykluwa się pierwszy ząbek 1 2,27%
Większość dzieci już ząbkuje, a Emil to nawet raczkuje 3 6,82%
Dzieciom zakładamy śliniaki, bo się ślinią nieboraki 1 2,27%
Lęk separacyjny przeżywamy, lecząc go w ramionach Mamy 0 0%
Tylko u nas dyskusja zażarta, każda wypowiedź uwagi jest warta 1 2,27%
Na dworze chłód doskwiera, a u nas gorąca atmosfera 4 9,09%
Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają 13 29,55%
Nasze dzieci radośnie gaworzą i uśmiechy mnożą 0 0%
Pierwsze ząbki i obiadki, jak dobrze nam w roli matki 8 18,18%
Mamo, Tato kończcie spanie; kupa czeka na przebranie 1 2,27%
Ząbki, marchewki, gluteny i cuda - idzie jesień złotoruda! 4 9,09%
Baczki wcinaja pierwsze obiadki, a mamy prowadza wizazowe /łizażowe gadki. 0 0%
Bączki wcinają zdrowe obiadki, a mamom ciastka i czekoladki idą w pośladki. 1 2,27%
Nasze słodkie niemowlaczki bączki puszczają i marchewką się zajadają 0 0%
Głosujący: 44. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-17, 16:35   #1981
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez maluska88 Pokaż wiadomość
No raczkuje nie tak super ale sie przemieszcza na czworaka.na poczatku bujal sie przod tyl wszyscy sie smiali ze podpatrzal rodzicow hehe.A teraz w poniedzialek pierwszy raz sam usiadl jestem taka dumna z mojego synusia. Tu w uk hujowa jest opieka mojej siostry syn tez ledwo przezyl on zas mial ostre zapalnie pluc byl kilka dni w spiaczce.Wspolczuje im ale musimy sie modlic o malego adasia.
haha
no ja z Florkiem za Adasia mocno trzymamy kciuki! ta sepsa to im naprawde teraz niepotrzebna, ale moze w koncu lekarze wzieli ich na powazne i beda troche lepiej pilnowac najwazniejszego pacjenta! z tego co wiem, to przynajmniej maja teraz jakis konkretny plan dzialania, odwyk morfinowy sensowny i mam nadzieje, ze ladnie to wszystko sie uda.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 16:38   #1982
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
po karmieniach w dzien jest pionizacja i to wyglada tak, ze on najpierw beknie jak stary zul, a dopiero potem, jakos 10 sekund pozniej najczesciej, robi odglos jakby czkawkowy i wylatuje mu zarcie... a teraz to w ogole mnie zaskoczyl, bo juz raz ulal, a potem pol godziny pozniej jeszcze raz
a w nocy spi na plasko, ale tez nie ulewa jakos specjalnie... moze spokojniej je i nie szaleje potem i to jakos mu sie zdazy ulezec?
dopytaj o ten zageszczacz, jak bedziesz miala okazje
Pewnie Ameryki nie odkryłam :P ale podobno jak dziecko bardzo ulewa to przy pionizacji nie powinno sie klepac po pleckach ani masować i mimo odbicia nie kłaść odrazu na płasko tylko w pozycji pół leżącej...
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 16:48   #1983
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość


Florek dal rade, 10 dni po operacji poszlismy do domu
za to Adas jeszcze walczy... teraz sie sepsa wdala jeszcze na domiar zlego. troche nieudolnie sie zajmowali Adasiem i nie sluchali cynamonkow, jak mowili, ze cos jest nie tak...

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------


kurcze, ale ja nic nie bralam... no ale w takim razie tym bardziej prawdopodobna jest teoria, ze to od jakichs lekow, ktore on bierze. no ale odstawic ich nie moge. jak bedzie dalej tak przybieral jak teraz dal rade (w 2 tygodnie z 5120 na 5640 g), to sie przestane przejmowac i bede po prostu czesciej pranie robic
Jak tak Ci pięknie przybiera to nie wiem czy bym się przejmowała tym ulewaniem. Może przejdzie.
U nas Daro np. miał taki okres może z 2 tygodnie gdzie też ulewał dużo i kilka razy, minęło, teraz ulewa czasami i malutko raczej.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:12   #1984
salviae
Zadomowienie
 
Avatar salviae
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez pearl87 Pokaż wiadomość

Salviae - tak, chętnie! w pn jedziemy wybrać farby do Rybnika, a poza tym, to jakoś się z M dostosujemy chyba w pt przyjeżdża teściowa na tydzień mi pomóc z wyprowadzką, we wtorek będzie moja mama u nas, ale koło 13-14, więc mogłybyśmy wtedy rano na przykład. Ale jak Wam pasuje to piszcie, na pewno coś wspólnie wymyślimy ale fajnie
to super, ja jak narazie nie mam zadnych planow, wiec mi wszystko pasuje w poniedzialek bede ie umawiala na szczepienie, Justi z Anoxe niech wybiora w takim raziie
Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Ja Bartkowi zakładam rajstopki bo kocyk rozkopuje a skarpetki gubi


bardzo chętnie, zaraz piszę do Anoxee

ale z drugiej strony to nie musisz wcale maluszka tam wkładać

daj znać jak kubek się spisuje

mówisz, że już karmienie tylko rano i wieczorem??

to szybko Wam poszło z zastępowaniem posiłku, Kuba nie chce cyca pomiędzy posiłkami?


My dostaliśmy kocyk minky w prezencie
całą, pełną mleka piersią

Kurczę Salvi zmartwiłaś mnie tym karmieniem, nie będę w takim układzie rozszerzała diety przecież mówili, że do roku głównie mleko, reszta to ma być smakowanie


My już po drugim spacerze i obiedzie odpoczywamy
no wlasnie nie chce, juz mam dluga przerwe bo od 9 do 16, a jak wejda kaszki to wogole, nie spodziewałam sie tego to umowcie sie i robimy sped puzle sa wiec mozna szalec
Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Jak ja uwielbiam tą chwilę gdy przy karmieniu Wojtus puszcza cyca, żeby mi spojrzec prosto w oczy i rozdziawic buziaka w największym jaki potrafi zrobić uśmiechu. Potem wydaje kilka salw zachwytu i znowu próbuje złapać cyca
ja teez

Cytat:
Napisane przez maluska88 Pokaż wiadomość
jestem mialam lapka w napraiwe dalam 200f nie ma pl znakow . moj maly juz siedzi i raczkuje. a co z dzieckiem cynamonowej i florkiem i innymi co byly chore wszystko oki napiszcie bo jestem mega w tyle.
ooo super ma tempo facet
__________________
.
.
I Like You So Much Better WhenYou Are Naked
I Like Me So Much Better WhenYou Are Naked... Ouooo
Kubuś
salviae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:13   #1985
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Czy któraś z was oglądała może kurtki zimowe damskie w lidlu bo nie wiem czy jest sens jechać.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:24   #1986
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
od dwoch tygodni daje mu ten jeden loiczek, tylko pierwszy zjadl podzielony na mniejze porcje i popijal piersia, pozniej pogadalam z pediatra i powiedziala zeby jak zje to dac cały, a pytałam sie o to popijanie to stwierdzila, ze weatpi, ze bedzie chcial wode bo to raczej o poprzytulanie chodzi niz o popicie, ale jak nie bedzie domagal sie piersi to nie musze mu dawac i zaczelam wode no i pije... powiedzmy, gryzie ta butelke, pluje i puszcza pierdziochy ze smokiem w buzi, ale piersi sie nie domaga czekam na ten doidy to moze ie napije na prawde, od poniedzialku chce dac te owoce powiedzmy ok 16, pewnie po godzinie bedzie chcial piers, no a za jakis czas rano te kaszki, wiec jesli bedzie to wygladalo tak jak teraz to tak :
6 - piers
9-10 kaszka
13-14 obiad
16- owoce
17 piers
20 piers
no i noc która rzadzi sie swoimi prawami

aa dzisziaj byl hipp z łososiem, ale ten sloik wielki wiec podzielilam na dwa, zjadl, ale ziemniakow ze szpinakiem jeszcze nic nie pobiło :p
Dziękuję za odpowiedź też muszę jakiś plan obmyślić jak wprowadzać, obiadek myślę mniej więcej o takiej porze jak Ty a potem właśnie jakieś owocki i kaszki na końcu

Dostałam przesyłkę z FP - lewka i kupony zniżkowe gdybym wiedziała, że dostane nie szarpałabym Sharp o nie
I dostałam wreszcie album z Family Photo - z Francji wysyłali Ładny jest, te 20 zł za wysyłke można było zapłacić.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
deb, bo ten kapturek tez przeuroczy i moim zdaniem dla chlopca w razie czego tez sie nada... no ale mowie, ja to mam fiola na punkcie zieleni

dziewczyny, bo ja juz nie wiem, kogo mam sie pytac... moj mlodzieniec od jakiegos czasu strasznie duzo ulewa... w sumie chyba po operacji w szpitalu jeszcze sie zaczelo... a myslalam, ze dopiero jak zaczelam warzywa dawac. ale juz wtedy cos mu sie tak... no nie wiem... ale co ja mam zrobic? ulewa nawet kilka razy po posilku...
Mąż zobaczył i stwierdził żebym czerwony kupiła. a ja dalej myślę

Jak moja swego czasu dużo ulewała lekarka poradziła by dawać po jedzeniu jakiś specyfik - ale nie zakodowałam bo nie chciałam jej nic dawać. W każdym razie on tworzy jakąś galaretę jak się go wypije i dziecko tak dużo nie ulewa bo jedzonko jest zatrzymywane w brzuchu

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
jesteś jak moherowy cyc i promujesz kp i bronisz go całą piersią

coś w tym jest

no ja właśnie wróciłam do domu i pierwsze co to zjadłam frytki

jak on śmiał nie przestać

a ja wróciłam z pracy, czuję się cudownie, nawet dziecko było grzeczne (podobno) jak mnie nie było no i w nocy walnął tylko 1 koncert (godzinny, bo łóżeczko parzyło), w końcu matka zrezygnowała i wzięłam go do nas. ale po zjedzeniu 150 ml mm ok. 19.30, jadł 0 24, 3.40, potem udało się go zatkać smokiem do 6. tyle dobrze że brzuszek go mniej bolał i nie darł się jak opętany a tylko krzyczał..te nocne karmienia chyba nigdy się nie skończą
Moherowy cyc
Wow już powrót do pracy ja się boję co to będzie w maju po 1,5 roku przerwy

Dziecko nie chce spać, mąż wściekły że siedzę na forum zamiast ją usypiać bo sam się musiał nią zająć

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Pięknie to dziewczyny wymyslily! To jest niesamowite ile wsparcia mogą dać (jakby nie było) obce osoby! Niejednokrotnie więcej niż bliscy znajomi. I po łbie bym dała wszystkim którzy wysmiewaja się z tego forum!
Zgadzam się w pełni!
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:27   #1987
Elusiek85
Raczkowanie
 
Avatar Elusiek85
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 176
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość

czasami mała rzecz a tak może chwycić za serducho


My chyba wygraliśmy z biegunką dziś nic nie było, a mały zaczyna lepiej jeść podaje cały czas leki co 10 minut podaje mu choć kilka łyżeczek wody, nawet w nocy nie śpię, chodzę jak widmo, ale widać efekty.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09khhwobs4b.png


Adisiek ur. 30.04.2013
Elusiek85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 17:32   #1988
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Co do pampuchuów.. Moim zdaniem zależy ile karola robi kup dziennie.. U mnie Wojtuś to robi z reguly jedną.. Więc mi się nie opłacały dady bo przeciekały.. Po 2 godzinach musiałam je zmieniać.. I jeszcze mi się budził przez to w nocy bo czasami przeciekły i miał mokre ubranko... wiec mi się to zupełnie niekalkulowało.. Dady mi się opłacały tylko na początku jak i tak musiałam często przebierać bo bylo 7 kup.. a teraz to zdecydowanie wolę pampersy.



jak to do łóżka? Ja tam biorę dziecko do łóżka wyciągam cyca, wkładam do buzi i ide spać.. czasami mnie budzi krzyczące dziecko na którego sika mleko a on nie może złapać cyca.. ale wtedy wkłądam znowu i idę spać..


ogólnie to tak, według zalecen w Polsce.
Jak KP - to wprowadzasz gluten w 5 miesiącu przez 2 miesiące podając np. kaszke mannę codziennie, raz dziennie, 2-3g tjł łyżeczki. Idealnie to dodajesz taka ilość do 100 ml mleka i dajesz to zamiast jednego karmienia.
Czyli gluten jest przed czymkolwiek - warzywami, owocami, innymi bezglutenowymi kaszkami...

Jak MM- to najpierw wprowadzasz warzywa, owoce mieska czy co tam jeszcze a gluten dopiero później..


tylko ze fotelik należy zmienić albo jak się wagę przekroczy, albo albo jak główka już jest poza linią fotelika.. wiec takie wkłądanie na siłę jak fotelik za mały jest niebezpieczne..

Co do stóp to mój odkrył i je lubi dotykać.. jeszcze ich nie wkłada do buzi.. Ale jak mu dotykam stopą do klatki piersiowej to się rechocze jak szalony...A i dzisaj otwierał sobie dłon, palszek po paluszki i jak otworzyl wszystkie to też się cieszył jakby mu się udało rozwiązać równanie całkowe po tygodniu liczenia:p

A i widzę ze temat bajerow i oszczędności.. Chyba już bym wolała kupić najtansze krzesełko do karmienia, albo w ogóle go nie kupować, nie kupować puzzli sruzji które są kolejnym śmieciem w domu - przynajmniej u mnie bo bym nie miala gdzie tego rozkładać, , niekupować dziwnej nowej lyzeczki, miseczki, nie kupic najnowszych zabawek - ja jeszcze oprócz maty i karuzelki nie kupiłam żadnej zabawki- wszystkie dostalismy.. a kupić porządny bezpieczny fotelik samochodowy... odpowiedni do wieku i wzrostu i wagi, z najlepszymi certyfikatami jeżdżacy w odpowiednia strone w stosunku do wieku...
no chyba ze się nie ma samochodu i się nie jeździ.. ale jak samochod jest to nie widzę innej opcji..
Hmm może my w takim razie też powinniśmy na pampki stawiać..tyle że Hela 3-4 na dobę kupki robi.

Ja karmię w nocy i odkładam do łóżeczka, tylko nad ranem nieraz zostawiam jak mąż już wstaje.

Jeśli chodzi o zalecenia to ja będę wprowadzać tak jak przy mm - tak nam zaleciła lekarka

Oczywiście jak dziecko przekroczy zalecaną wagę albo główka wystaje należy zmienić na przejściowy

Super że Wojtuś bawi się stópkami moja nie wie jeszcze, że je ma

No wiadomo, fotelik jest najważniejszy. Nawet jak niewiele się jeździ.
A mi się puzzle podobają wiem, że to bzdety, niepotrzebne bajery ale lepsze są niż koc
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:32   #1989
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Dziewczyny help !!! Przemek od dwóch dni ma biegunki, w zasadzie takie brzydkie kupki od 3 dni, ale dziś zrobił już 3 takie wodniste. zachowuje się normalnie. zastanawiam się czy mogło na to wpłynąć to że dostane NAN 2 i ono mu nie podchodzi, skoro 1 była ok? odkąd zaczęły się problemy bardzo pilnuje tego co je, i jeśli podaje słoiczek, to podstawy, ziemniaczki z marchewką, jabłko itp więc nie sądzę żeby to mu szkodziło. w pon się przejdę do lekarza jeśli mu to nie minie no ale nie wiem co z tym mm ...

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
u mnie Karola je tak:
w nocy albo nad ranem 180 ml mleka
o 9: 180 ml mleka (ostatnio o 10 na spaniu)
12:10-20 zupka 160 ml
o 15:00 deserek 40 g
o 16:00 180 ml mleka
o 19:30 180 ml mleka

zamiast jednego mleczka chce dać kaszę jaglaną z owocami (czyli deserek o 15 odpadnie). I teraz kiedy lepiej dać? o 9 czy o 16? Z jedne strony wołałabym po obiedzie(bo słodkie) ale z drugiej często gdzieś chodzimy i wtedy nie mamy krzesełka i nie chce kiedyś za nią biegać u kogoś z łyżką.
ja bym dała jako drugi posiłek, koło 9.
ja teraz tak robię że jak mamy luźny dzień i nie musimy nigdzie wychodzić to koło 7 Przemo je pierwszy posiłek, a potem koło 10 owocki a koło 11-12 mm. a potem wychodzimy

Cytat:
Napisane przez justyna_g4 Pokaż wiadomość
Jak ją ubrać? Wczoraj byli u nas znajomi z rocznym synkiem i miał pod spodniami rajstopki. JA mojej jeszcze ani razu pod spodnie nie ubrałam bo w wózku ma gruby kocyk na nogach no i grube skarpety. Wiec co jej ubrać? Ocieplane spodenki, rajstopki i zwykłe sztruksy, czy sztruksy i grube skarpety bo i tak kocyk wezmę? Pomożecie?
ja ani razu rajstop nie zakładałam, ale jak jest chłodniej to na spacer na gołe nóżki w stopkach zakładam polarowy kombinezon. a jak baardzo chłodno to półśpiochy i na to kombinezonik.

Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
boli mnie głowa dziś...
Gabriel się popsuł...dziś wstałam do niego ..do karmienia..18 razy..liczyłam ponieważ noc wcześniejsza była podobna..i troche jestem zmęczona
omg
dzielna jesteś!

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
2:02 ----------
albo zadzwonię do teściowej i wezmę ten, który jej się mniej spodoba

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Vil - nie wiem kto to pisał, ale może rzeczywiście kup teraz większy używany fotelik a na wiosnę kupicie już taki porządny do 25 kilo?
Ja też nie wiem jak to jest z tymi ramionkami - sugerowałam się tym co inne mamy pisały na innych forach.

właśnie myślę, żeby tak zrobić ... ale musiałabym ten używany zobaczyć, przymierzyć więc jedynie na tablicy coś mogę wypatrzyć ...
jeszcze skonsultuje się z kolegą który się zna na tym, robił kursy sprzedawców fotelików ...

Cytat:
Napisane przez maluska88 Pokaż wiadomość
jestem mialam lapka w napraiwe dalam 200f nie ma pl znakow . moj maly juz siedzi i raczkuje. a co z dzieckiem cynamonowej i florkiem i innymi co byly chore wszystko oki napiszcie bo jestem mega w tyle.

brawo !!!

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Jak najbardziej mają prawo, niestety:/ Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że bez zgody sprzedawcy nie można nic zrobić. Nie ma takiego prawa, które by pozwalało na zwrot bądź wymianę, to jest tylko i wyłącznie dobra wola sklepu:/
no ja się właśnie zastanawiam, pracowałam kilka lat w księgarni ale nie wgłębiałam się w temat bo u nas i tak były zwroty do 10 dni. ale czasem po miesiącu przychodzili ludzie i kłócili się że nas do sądu pozwą bo w prawach konsumenta niby są zapisy że 30 dni na zwrot
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:33   #1990
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez pearl87 Pokaż wiadomość

no, właśnie mam podobne rozumowanie szczególnie, że ten okres do 5 msc to i tak w bujaczku sobie hasa, tak ją teraz karmimy i póki nie siedzi jest ok, a krzesełko polly dziś moja mama się zaoferowała, że na pół z babcią kupią na święta, tylko się zastanawiam, czy to nie późno

NO ja myślę żeby kupić już teraz krzesełko skoro można już wsadzać.

Mąż się zbuntował, i znowu ja muszę się małą zająć - doczytam Was później
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:34   #1991
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

wykapalam dzis Sofie wczesniej (przed 17 ) bo sie cala osrala za przeproszeniem ale to byl strzal w 10. Kapiel, smarowanko i ubieranie wszysyko przebieglo w spokoju i otoczeniu usmiechow i gaworzenia, jak nigdy. Powaznie sie zastanawiam czy nie robic tak czesciej. Teraz zasnela mi na rekach ale mam nadzieje, ze jak sie obudzi to bedzie w stanie jeszcze troche pohasac i to nie jest jej nocny sen

Maluska ale szybko mlody zaczal raczkowac! teraz pewnie w ruch pojdzie Malgosia Pearl, a potem Zu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 17:35   #1992
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
ja dziś potwierdziłam że wracam w styczniu

mój ulewa jeszcze więcej odkąd byłam na antybiotyku, zaczęły się też kolki, problemy z kupką i pediatra powiedziała że to akurat wina mojego antybiotyku ale póki przybiera na wadze to jest ok

cudne
A widzisz a ja myślałam że już dzisiaj byłaś
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:38   #1993
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

melduje, ze bielski P i P daje rade - produktów holle na polkach pod dostatkiem kaszki, słoiczki (pasternak i dynia tez ), mm. jestem zaaadowolona. kupiłam bezmleczna jaglana, choć miałam dylemat czy nie wziąć tej z mlekiem...zaczniemy od kaszki na moim mleku albo mm które nam zostało, a później pomyślimy.
aaa i Nelusia ma za sobą marchewkowy dzień 5 dni przed skończeniem piątego miesiąca otworzylysmy pierwszy słoiczek kusila mnie dzisiaj kaszka, ale jednak zaczniemy od warzyw, żeby wyleczyć te bladość wynikajaca z anemii-widmo a później popracujemy nad masa i rzezba cdn. czas na wieczorne spa młodej.
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:41   #1994
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
Hej, Kuba ma dziaj pol roku niemozliwe, ze tak szybko zlecialo

z pół roczku!

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Ja wychodze z załozenia, ze jesli na kazdym etapie rozwoju dziecko bedzie miało zaspokojone wszystkie potrzeby, w tym emocjonalne to właśnie niwe wytworza sie dziwne zachowania kompensacyjne (typu podjadanie w nocy )
Zgadzam się z Ash!

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałam sobie kupić coś do biustu. Zobaczyłam, że to ma fajne opinie: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ng-mousse.html ale tego nie można w ogóle dostać w Polsce... Na wizazu są jakieś organizatorki coś tam skądś kupują. Jak to działa? Może ktos się orientuje czy nie dało by się jakoś tego kupić??
Też o tym myślałam. Jak dopatrzysz się gdzieś możliwości zamówienia/kupienia to daj mi znać

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość
Piękne to jest! Aż mi łzy poleciały ze wzruszenia!

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
jesteś jak moherowy cyc i promujesz kp i bronisz go całą piersią


Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Jak ja uwielbiam tą chwilę gdy przy karmieniu Wojtus puszcza cyca, żeby mi spojrzec prosto w oczy i rozdziawic buziaka w największym jaki potrafi zrobić uśmiechu. Potem wydaje kilka salw zachwytu i znowu próbuje złapać cyca
Ja też to uwielbiam! Do tego Kuba jeszcze próbuje rączką mnie zaczepiać

----

Kuba opuścił jedną drzemkę i był mega nieznośny. W końcu przysnął po długim czasie wiszenia na cycu i dał się odłożyć. I śpi, śpi i śpi. I pewnie z racji tego będzie bieda z usypianiem po kąpieli...
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:42   #1995
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość



Jak moja swego czasu dużo ulewała lekarka poradziła by dawać po jedzeniu jakiś specyfik - ale nie zakodowałam bo nie chciałam jej nic dawać. W każdym razie on tworzy jakąś galaretę jak się go wypije i dziecko tak dużo nie ulewa bo jedzonko jest zatrzymywane w brzuchu
gastrotuss
badziewie, Przemek rzygał po tym jak kot. i nie tylko Przemek.

Cytat:
Napisane przez Elusiek85 Pokaż wiadomość

My chyba wygraliśmy z biegunką dziś nic nie było, a mały zaczyna lepiej jeść podaje cały czas leki co 10 minut podaje mu choć kilka łyżeczek wody, nawet w nocy nie śpię, chodzę jak widmo, ale widać efekty.
super
a możesz podpowiedzieć co podajecie? bo się zastanawiam czy kupować coś bez recepty, ale trochę się boję sama, ale jak mu nie przejdzie to będę musiała bo do poniedziałku daleko
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:47   #1996
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość

no ja się właśnie zastanawiam, pracowałam kilka lat w księgarni ale nie wgłębiałam się w temat bo u nas i tak były zwroty do 10 dni. ale czasem po miesiącu przychodzili ludzie i kłócili się że nas do sądu pozwą bo w prawach konsumenta niby są zapisy że 30 dni na zwrot
Jestem pewna na tysiąc procent nawet dzwoniłam kiedyś do rzecznika praw konsumenta bo klienci się ze mną wykłócali.
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:48   #1997
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez nuna2 Pokaż wiadomość
Moja Julcia chyba rozwija się najwolniej...na brzuszku krótko wytrzymuje obortówjeszcze nie ma,głowa jej spadado tyłu przy podciągnięciach, do zabawek dopiero zaczyna wyciągać rączki. Ale i tak jestem z niej dumna,bo rehabilitantka chwali.
mamuska, nie porównuj, bo sporo dzieci jest starszych od Julci. zobaczysz, ze dogonicie najważniejsze, ze rehabilitantka widzi postępy.

Pearl - brawo dla malej! to już pierwsze kroki do raczkowania Nela dzisiaj na brzuszku smiesznie podrzucala dupcia żeby dosiegnac do zabawek lezacych za daleko przed nia
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:54   #1998
Elusiek85
Raczkowanie
 
Avatar Elusiek85
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 176
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość


super
a możesz podpowiedzieć co podajecie? bo się zastanawiam czy kupować coś bez recepty, ale trochę się boję sama, ale jak mu nie przejdzie to będę musiała bo do poniedziałku daleko

podaję raz dziennie dicoflor (z tego co podpytałam większość niemowlaków to dostawało przy biegunce), 2x po 1/4 saszetki smecta, kleik którym Adi pluje i co 10-15 minut choć trochę wody, mm 10 razy na dobę podaję ale po 80mililitrów (to w zależności jak dziecko jadło wylicza się średnią)
No i na tydzień odstawienie kaszek i słoiczków.


Najlepsze w nocy jest podawanie młodemu wody. On już się przyzwyczaił iść spać koło 20 i wstawać o 6, a tu ja co chwilę go łaskotaniem budzę by dać wody. Ten otwiera oczy, pomruczy zaspany i od razu chce paluchy do buzi wpakować, to w tym momencie wkładam mu butelkę, wypija kilka łyków i dalej śpi. Pewnie jakbym mu zaaplikowała wtedy schabowego też by zjadł na śpiocha A jak go budzę na przewijanie to ten leniwiec nawet się nie chce obudzić, z zamkniętymi oczami kręci się na przewijaku, wypije butelkę, a do odbicia zwija się w kłębek i może już tak spać na ramieniu
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09khhwobs4b.png


Adisiek ur. 30.04.2013

Edytowane przez Elusiek85
Czas edycji: 2013-10-17 o 17:57
Elusiek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 17:57   #1999
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

zjadł godzinę temu Nan 2 i zaś wodnista wielka kupa ... za każdym razem niedługo po zjedzeniu mm. co robić? podawać dalej nan z nadzieją że się brzuszek przyzwyczai, wrócić do 1, zmienić mleko?

Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Jestem pewna na tysiąc procent nawet dzwoniłam kiedyś do rzecznika praw konsumenta bo klienci się ze mną wykłócali.


Cytat:
Napisane przez Elusiek85 Pokaż wiadomość
podaję raz dziennie dicoflor (z tego co podpytałam większość niemowlaków to dostawało przy biegunce), 2x po 1/4 saszetki smecta, kleik którym Adi pluje i co 10-15 minut choć trochę wody, mm 10 razy na dobę podaję ale po 80mililitrów (to w zależności jak dziecko jadło wylicza się średnią)
dzięki
__________________
09.04.13 Przemuś



Edytowane przez vil84
Czas edycji: 2013-10-17 o 18:05
vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 18:10   #2000
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
mówisz, że już karmienie tylko rano i wieczorem??

to szybko Wam poszło z zastępowaniem posiłku, Kuba nie chce cyca pomiędzy posiłkami?


My dostaliśmy kocyk minky w prezencie
całą, pełną mleka piersią

Kurczę Salvi zmartwiłaś mnie tym karmieniem, nie będę w takim układzie rozszerzała diety przecież mówili, że do roku głównie mleko, reszta to ma być smakowanie

Justii wymiatasz

Ja czytałam że eliminuje się jeden posiłek w miesiącu - i po roku już w ogóle się nie karmi wg tej propozycji. Ale ja karmię częściej niż 6 razy na dobę Jednak też myślałam by tak spróbować - zobaczymy co wyjdzie w praniu.

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Jak ja uwielbiam tą chwilę gdy przy karmieniu Wojtus puszcza cyca, żeby mi spojrzec prosto w oczy i rozdziawic buziaka w największym jaki potrafi zrobić uśmiechu. Potem wydaje kilka salw zachwytu i znowu próbuje złapać cyca
cudne są te chwile przy cycu

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
Byliśmy spotkać się z koleżanką i jej synkiem i Przemek od 11 nie śpi, może teraz padnie
w ogóle wkurzyłam się ... kupowałam książkę na prezent dla teściowej. przy okazji zobaczyłam nową książkę Browna i na niej karteczka -40%. no ok, fajnie, w necie aż tak tanio nie mają i pomyślałam sobie że wezmę na prezent dla męża pod choinkę. a że byłam z koleżanką, jej dzieckiem i Przemkiem to się śpieszyłam, brałam coś jeszcze i nie zauważyłam że policzyła mi normalną cenę - 44,90. dzwonię do księgarni, a się okazało że inne tytuły Browna są w promocji a karteczka była przez pomyłkę przez kogoś przełożona ... no dobra, mój błąd że przy kasie nie zorientowałam się. pytam do kiedy jest możliwość zwrotu, to się okazało że nie ma, tylko wymiana na inny produkt ... wtf i teraz moje pytanie: mają prawo tak robić? dzwoniłam na infolinię ale kazali mi pytać w sklepie bo oni są odpowiedzialni tylko za sklep internetowy .... zła jestem, bo niby to 15 zł, ale w tej cenie po prostu bym nie kupiła, zwłaszcza że myślałam nawet żeby zamówić na stronie bo tam jest po 33 zł czy coś koło tego
Ogólnie wg przepisów nie muszą dawać możliwości zwrotu ani wymiany jeśli produkt nie jest wadliwy. No ale karteczka była przełożona i wprowadziła Cię w błąd...możesz się kłócić ale nie wiem czy to coś da. Swoją drogą też bym była wkurzona i w 100% Cię rozumiem. Też kupuję czasami coś dlatego że jest taniej a w normalnej cenie bym się nie zdecydowała tylko szukała czegoś innego i już.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez maluska88 Pokaż wiadomość
No raczkuje nie tak super ale sie przemieszcza na czworaka.na poczatku bujal sie przod tyl wszyscy sie smiali ze podpatrzal rodzicow hehe.A teraz w poniedzialek pierwszy raz sam usiadl jestem taka dumna z mojego synusia. Tu w uk hujowa jest opieka mojej siostry syn tez ledwo przezyl on zas mial ostre zapalnie pluc byl kilka dni w spiaczce.Wspolczuje im . Musimy sie modlic o malego adasia i byc dobrej mysli.
Wow gratuluje siadu i raczkowania

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
wykapalam dzis Sofie wczesniej (przed 17 ) bo sie cala osrala za przeproszeniem ale to byl strzal w 10. Kapiel, smarowanko i ubieranie wszysyko przebieglo w spokoju i otoczeniu usmiechow i gaworzenia, jak nigdy. Powaznie sie zastanawiam czy nie robic tak czesciej. Teraz zasnela mi na rekach ale mam nadzieje, ze jak sie obudzi to bedzie w stanie jeszcze troche pohasac i to nie jest jej nocny sen

Maluska ale szybko mlody zaczal raczkowac! teraz pewnie w ruch pojdzie Malgosia Pearl, a potem Zu


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Przepraszam ale nie wiem - normalnie nie lubi kąpieli?

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
melduje, ze bielski P i P daje rade - produktów holle na polkach pod dostatkiem kaszki, słoiczki (pasternak i dynia tez ), mm. jestem zaaadowolona. kupiłam bezmleczna jaglana, choć miałam dylemat czy nie wziąć tej z mlekiem...zaczniemy od kaszki na moim mleku albo mm które nam zostało, a później pomyślimy.
aaa i Nelusia ma za sobą marchewkowy dzień 5 dni przed skończeniem piątego miesiąca otworzylysmy pierwszy słoiczek kusila mnie dzisiaj kaszka, ale jednak zaczniemy od warzyw, żeby wyleczyć te bladość wynikajaca z anemii-widmo a później popracujemy nad masa i rzezba cdn. czas na wieczorne spa młodej.
No to czekamy na cd bo zaczęłaś a nie napisać jak poszła ta marchewa
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 18:18   #2001
karota11
Zadomowienie
 
Avatar karota11
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 796
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
się rozrywam w ogóle lubię zostawiać moje dziecko z kimś, a potem wracać do niego pełna sił


oj

ja zazdroszczę

zdolna M.

jak gryzak dla psa
mamuśka i to się chwali szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko
Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Jak ja uwielbiam tą chwilę gdy przy karmieniu Wojtus puszcza cyca, żeby mi spojrzec prosto w oczy i rozdziawic buziaka w największym jaki potrafi zrobić uśmiechu. Potem wydaje kilka salw zachwytu i znowu próbuje złapać cyca
ja teeeż kocham
mój w tej przerwie jeszzce do mnie zawsze pogada

Tak się wzruszyłam tymi piąstkami dla Cynamonków,ze wymiękam
__________________
26.09.09 Są dwa serca-ich nieustanne bicie,zdaje się w dwóch jestestwach jedno tworzyć życie,łańcuch który nas wiąże,los nie skruszy zmianą,będą bić zawsze razem, albo bić przestaną
27.05.2013Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem-bez Ciebie synku świat dla mnie nie istnieje
karota11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 18:20   #2002
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Vil masz jeszcze dicoflor z warsztatów? Podaj Przemkowi 5 kropelek tylko mocno wymieszaj, to pomaga na jelitka przy biegunce.
Jak masz jeszcze 1 to podaj mu 1 kilka posilków i zobacz czy to od 2. Jak do jutra nie minie to może idź pytać lekarza, bo do poniedziałku za daleko.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 18:29   #2003
Veronic
Wtajemniczenie
 
Avatar Veronic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 2 398
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

maluska- dla Małego za raczkowanie i siadanie, a z jakiej pozycji siada? z brzuszka? czy z lezenia na boczku?

pearl
- Małgosi tezn naleza sie

diabli
- pisz czy Neli smakowała marchewa


ja tam nie wiem kiedy W usiadze... on ma jescze taki giętki ten swój kregosłupik w ogole taki malutki mi sie wydaje co tam,ze juz ma prawie 8kg
Veronic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 18:39   #2004
maluska88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 353
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

heh powiem tak z pozycji na pieska.
maluska88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 18:40   #2005
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
zjadł godzinę temu Nan 2 i zaś wodnista wielka kupa ... za każdym razem niedługo po zjedzeniu mm. co robić? podawać dalej nan z nadzieją że się brzuszek przyzwyczai, wrócić do 1, zmienić mleko?







dzięki
Mieszaj mu jedynkę z dwójką. Tak się podobno powinno przechodzić z mleka na mleko jak i przy zmianie. Ale akurat tu są rózne opinie.
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 18:45   #2006
Veronic
Wtajemniczenie
 
Avatar Veronic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 2 398
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez maluska88 Pokaż wiadomość
heh powiem tak z pozycji na pieska.
no to pięknie


---
uff W w końcu chyba zasypia...
2 drzemki Wojtka po pół godziny od 7:30 mnie zdecydowanie wykończyły
Veronic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 18:49   #2007
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Justii wymiatasz

Ja czytałam że eliminuje się jeden posiłek w miesiącu - i po roku już w ogóle się nie karmi wg tej propozycji. Ale ja karmię częściej niż 6 razy na dobę Jednak też myślałam by tak spróbować - zobaczymy co wyjdzie w praniu.
Że niby po roku już się nie karmi piersią? Dziwne by to było skoro MM mimo wszystko się podaje ja liczę, że zostanie nam karmienie po przebudzeniu, wieczorem no i w nocy i oczywiście w ciągu dnia jeśli będzie miał ochotę

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Vil masz jeszcze dicoflor z warsztatów? Podaj Przemkowi 5 kropelek tylko mocno wymieszaj, to pomaga na jelitka przy biegunce.
Jak masz jeszcze 1 to podaj mu 1 kilka posilków i zobacz czy to od 2. Jak do jutra nie minie to może idź pytać lekarza, bo do poniedziałku za daleko.
ja podaję i mamy jedną kupę dziennie ale też luźną

Cytat:
Napisane przez Veronic Pokaż wiadomość
ja tam nie wiem kiedy W usiadze... on ma jescze taki giętki ten swój kregosłupik w ogole taki malutki mi sie wydaje co tam,ze juz ma prawie 8kg
u nas to samo, taka dzidzia

Cytat:
Napisane przez maluska88 Pokaż wiadomość
heh powiem tak z pozycji na pieska.
super
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 18:57   #2008
Veronic
Wtajemniczenie
 
Avatar Veronic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 2 398
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Że niby po roku już się nie karmi piersią? Dziwne by to było skoro MM mimo wszystko się podaje ja liczę, że zostanie nam karmienie po przebudzeniu, wieczorem no i w nocy i oczywiście w ciągu dnia jeśli będzie miał ochotę

ja podaję i mamy jedną kupę dziennie ale też luźną

u nas to samo, taka dzidzia

super
no dokładnie, no chyba,ze komuś zalezy zeby po roku przestać karmić
a mleczko tak czy siak takiemu maluszkowi jeszcze trzeba podawac czy to z piersi czy mm
ehh mam nadzieję,ze (tak jak u Was) jak najdłużej będzie pierś

podawałam dicoflor jak Młody miał kolki i moim zdaniem to była tylko strata pieniędzy...;/(chyba z 4 buteleczki nam poszły) nic to nie dawało, a kupa tak czy siak była 1 na 4-6dni (oczywiście mówię tu tylko o moim przypadku, także nie sugerujcie się)

ojjj tak dzidzia jak się patrzy
Veronic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 19:03   #2009
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez Veronic Pokaż wiadomość
no dokładnie, no chyba,ze komuś zalezy zeby po roku przestać karmić
a mleczko tak czy siak takiemu maluszkowi jeszcze trzeba podawac czy to z piersi czy mm
ehh mam nadzieję,ze (tak jak u Was) jak najdłużej będzie pierś

podawałam dicoflor jak Młody miał kolki i moim zdaniem to była tylko strata pieniędzy...;/(chyba z 4 buteleczki nam poszły) nic to nie dawało, a kupa tak czy siak była 1 na 4-6dni (oczywiście mówię tu tylko o moim przypadku, także nie sugerujcie się)

ojjj tak dzidzia jak się patrzy
to fakt, jeśli mama ma dość kp to może wtedy łatwiej odstawić dziecko ja to bym w ogóle chciała uniknąć mm u Bartka zobaczymy
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-17, 19:10   #2010
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
poradźcie mi coś. Przemek waży 8,200-300 (ważony był w ciuszkach). mamy fotelik Recaro, taki:
http://www.recaro-polska.pl/foteliki...ung-profi-plus

fotelik niby jest do 13 kilo, ale mąż już na maksa z tyłu wyregulował tak że bardziej odsunąć się tej "wkładki" nie da (nie noworodkowej, ta już dawno wyjęta, tylko tej co mu ochrania główkę, nie wiem jak to nazwać). dziś wkładałam Przemka, i jemu już się ramionka nie mieszczą, jest taki skulony z ramionkami z przodu ... a grubszy kombinezon będzie miał to na szerokość tam nie wejdzie - no ale skoro do 13 kilo to powinien być jeszcze duży zapas? ma któraś z Was ten fotelik? bo może nie widzimy jakiejś regulacji jeszcze ... chciałam dziś męża po nowy fotelik wysyłać już ale przecież są od 9 kilo, bez sensu...





jak chcesz kleik na przyszłość to mam dwa nie otwarte opakowania, kiedyś kupiłam do zagęszczania mm jak wprowadzałam powoli inne pokarmy a Przemek wymiotuje po kleiku
ale z czym to masz mieszać to nie pomogę



super że lepiej, no i szkoda TŻ



szczerze to żadne mi się nie podoba tzn może to drogie tak ale w życiu nie wydałabym na krzesełko więcej niż 200 zł - to tylko krzesełko nie gniewajcie się, ale to moje prywatne zdanie

dla mnie najważniejsza była regulacja oparcia i wysokości, zdejmowany blat, i ten plastikowy ogranicznik między nóżki montowany do blatu, a nie przytwierdzony do krzesełka - nie korzystamy na razie z blatu i ogranicznika też nie ma.
mamy takie:
http://allegro.pl/praktyczne-krzesel...603015661.html



ostatnio maleńko, w 1,5 miesiąca 2 cm.



tego na co dzień używamy, teraz walczymy bepanthenem, ostatnio pomógł.
a mówiłaś że Caretero Magnus chciałaś kupić

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Veronic Pokaż wiadomość
hej
dzisiaj byliśmy w trniu na zakupkach no i ja u okulisty (astygmatyzm mi się pogłębił i muszę mieć soczewy toryczne ) trochę nam to zeszło
W w końcu dostał od nas oballa i kupiłam mu też czapkę na zimę ze smyka oraz kaszki Holle z PiPy
a ja kupiłam sobie botki z lasockiego <zaszalałam> i czapkę:cool
:

teraz Wojtek szaleje na macie może jak się wcześniej nie rozpłacze to trochę nadrobię


diabli- to była nasza 3 dawka wzw wzięłam też 1 dawkę pneumokoków, potem kolejna za ok 1,5 miesiąca, no i spokój do ok 13 miesiąca
brawo super zakupy
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.