Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011 - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-19, 10:22   #2041
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

kmat nie wiem jak to ze śledziami, ja pewnie jakbym miała ochotę to bym zjadła
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 10:25   #2042
DaKaro
Zadomowienie
 
Avatar DaKaro
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Mielec/Kielce
Wiadomości: 1 492
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez beata_1988 Pokaż wiadomość
Boże ja bez ziemniaków to bym zwariowała uwielbiam pod każdą postacia ale szkoda że takie tuczące
Ja mam inaczej, ziemniaków unikam, zjem jak mi nałożą na talerz, ale zazwyczaj jest to 1,5 ziemniaka haha.
Cytat:
Napisane przez Sloneczko555xxx Pokaż wiadomość
Ja dokładnie mieszkam w Mielcu więc zapraszam na kawusię
No to tam gdzie ja z TZ my szukamy coś około Chorzelów, Grochowe, Malinie, Chrząstów ... oczywiście też zapraszam na kawusię do Mielca
Będzie my się zbierać we trzy z Beatą na jesienne spacerki.
DaKaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 10:35   #2043
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez Zmalowana Pokaż wiadomość
Dzień dobry Niedzielnie

Agula ciążowe L4 masz płatne 100%, i do 33 dni płaci Ci pracodawca, a potem przeskakuje na ZUS jeśli jest ciągłość zwolnienia. No i ZUS dodatkowo płaci za soboty, niedziele i święta więc wypłata troszkę większa

Ja własnie jem jogurt naturalny z bananem i kiwi
Dziękuję Ci bardzo No to muszę pogadać z moją gin, czy jest szansa na ewentualne zwolnienie lekarskie
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 10:42   #2044
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

agulaaabar jeśli znajomy Ciebie zatrudni w ciąży to Zus może podważyć wypłacanie twojego świadczenia.Będą Ciebie sprawdzać mogą Ciebie i znajomego wzywać.

Nie polecam jęść śledzi jak i innych surowych ryb czy mięs
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 10:48   #2045
CarmelaSoprano
Zakorzenienie
 
Avatar CarmelaSoprano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 3 901
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez madzia1k1 Pokaż wiadomość
Kto płaci za chorobowe

W czasie choroby otrzymasz wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy. Stanowią one 80 proc. średniej pensji wyliczonej z ostatnich 12 miesięcy pracy w firmie.

Pensję w pełnej wysokości otrzymasz, gdy przyczyną zwolnienia jest choroba w okresie ciąży, wypadek w pracy i choroba zawodowa.

Wynagrodzenie chorobowe wypłaca pracodawca. Zgodnie z prawem, musi wypłacić ci maksymalnie za 33 dni zwolnienia w ciągu roku kalendarzowego.
Od 34 dnia choroby w roku kalendarzowym zamiast pensji dostaniesz zasiłek chorobowy z ZUS, ale tylko do 182 dnia choroby. Jedynie w przypadku gruźlicy do 270 dnia.

Następnie możesz starać się o świadczenie rehabilitacyjne z ZUS. Jeśli twoja choroba nie rokuje wyleczenia możesz podjąć starania o rentę czasową, a w ostateczności rentę stałą z racji twej niezdolności do pracy
Wydaje mi sie ze z tym jest troche inaczej:
http://zus-l4.zwolnienielekarskie.pl...arskie-w-ciazy

a tu odnosnie macierzynskiego:
http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Mlode...nski-2011.html

Mam jeszcze pytanko o wysokość wynagrodzenia w okresie urlopu macierzyńskiego, to jest tyle samo co wczesniejsza wypłata?
__________________
W życiu tylko to się liczy, by iść razem na 6 nogach i jednej smyczy

Moja szczęśliwa liczba to czterysta miliardów.
Tak, wiem, nie jest zbyt poręczna w życiu codziennym.

Edytowane przez CarmelaSoprano
Czas edycji: 2010-12-19 o 10:57
CarmelaSoprano jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 10:55   #2046
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

dziewczyny nie wiem czy te 33 dni płatne przez pracodawce to są w mniejszych firmach do 20 pracowników
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 10:58   #2047
margaret82
Zadomowienie
 
Avatar margaret82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 704
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez Sloneczko555xxx Pokaż wiadomość
mam pytanko, czy używacie juz jakiś kosmetyków nawilżających i uelastyczniających przeciw rozstępom?
Ja już od jakichś 2 tygodni stosuję krem fissan. Wolę wcześniej zacząć profilaktycznie niż potem walczyć już ze skutkami

Co do L4 w ciąży to ja słyszałam, że ostatnio strasznie to kontrolują bo kobiety biorą zwolnienie bez żadnych podstaw a sama ciążą to nie choroba. I dlatego lekarze jeśli nie ma podstawy do wystawienia L4 to się przed tym wzbraniają żeby nie mieć potem problemów w razie kontroli. Ostatnio koleżanka poprosiła gina o L4 bo pracuje w przedszkolu a teraz jakieś wirusy panują i dzieci zasmarkane przychodzą a poza tym wiadomo dzieci są różne i niektóre szaleją i boi się że któreś j uderzy a jest już pod koniec 6 miesiaca i lekarz jej odmówil wystawienia zwolnienia bo uznał że nie widzi podstaw

Ja się dzisiaj słabo czuje, robalkowi nie posmakowała makrela wędzona dzisiaj zjadłam 3 suchary i mam nadzieję, że obiad już przyjmie

Dzień dobry mamusie
__________________
Bo Cię kocham i już,bo z Tobą zawsze jest sens a bez Ciebie go nie ma,bo z Tobą można pójść na koniec świata i nie czuć zmęczenia,bo lubię kiedy się uśmiechasz,bo z Tobą można stracić majątek i nadal być bogatym,Bo Ty i tylko Ty
margaret82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 11:20   #2048
BABONIK
Zadomowienie
 
Avatar BABONIK
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: za siedmioma górami ...
Wiadomości: 1 423
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Agula....takich przypadków ZUS się czepia niestety.jest wiele takich ciężarnych,musiałabyś byc prznajmiej z pół roku zatrudniona,a dopiero potem isc na L4,moze wtedy się nie przyczepią...

Aga- no to pewnie prędzej czy później się spotkamy Aniaaa też jest z okolic

miłego dnia życzę
__________________
ukochana córcia


Nikoś już z nami
BABONIK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 12:57   #2049
weruczek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 872
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cześć dziewczyny!
Kurcze, ile napisałyście, trudno to nadrobić, ale się postaram.
Ja miałam wczoraj plamienie, pojechaliśmy do szpitala. Na szczęście wszystko jest ok (plamienie było widocznie po tej głupiej irygacji). Tearz mam leżeć tydzień i brać duphaston 3 razy dziennie, a potem na kontrolę iść za 2 tygodnie. Chyba ze coś by sie działo, mam nadzieję, że nie będzie...

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Margaret, co to jest ten krem fissan, nie słyszałam o nim...

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Nerola, zazdroszczę, że to już 14 tydzień...
Zanka, my choinkę ubraliśmy wczoraj

Co do pracy: ja pracuję na umowę o dzieło, także na zwolnienia ani macierzyński nie mogę niestety liczyć...

Kmat, to ja chyba miałam coś takiego jak ty z tym plamieniem...JAk się teraz czujesz?
__________________
NASZ ŚLUBEX 15.11.2008

www.fajnamamablog.blog.on et.pl
weruczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 12:59   #2050
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

w pierwszej ciąży smarowałam się cały czas, najpierw oliwką a potem Fissanem i co? jestem calutka pochlastana, rozstępy mam prawie wszędzie
tak, więc u mnie smarowanie nic nie dało

zaraz zmykamy do moich rodziców
pewnie dopiero wieczorem wrócę, bo jeszcze na zakupy jedziemy, po prezenty
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:10   #2051
weruczek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 872
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

C0o do domu/ mieszkania: my narazie wynajmujemy mieszkanie -dwa pokoje, nie stać nas narazie niestety na kredyt, mieszkam w Wawie i ceny tutaj są zabójcze:/
Osiłeknat, jak koncert kolęd?
Stapelka, a w jakiej branży macie firmę? Ty też jesteś włąścicielką czy nie pracujesz?

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Zanka, u mnie jest genetyczna skłaonność do rozstępów, także mnie pewnie też nic nie pomoże:///

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Babonik, jak się trzymasz. Rozuemiem, co czujesz Ja wczoraj też się okropnie zdenerwowałam, szczególnie, ze umnie to dopiero 5 tydzień:/
Aania, no to rzeczywiście szkoda, że nic nie zobaczyliście...

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Beata, Scio, śliczen te wasze maluszki, a u mnie nic nie widać. Już bym chciałą by później było, kurcze, chociaż 10 tydzień. A tu tyle trzeba się naczekać...

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Dziewczyny, macie już prezenty dla Tztów? Ja nic nie mam i nie powinnam się teraz ruszać, więc pewnie nic nie kupię, ale może wy mi coś podpowiecie? Może jakiś robiony przez was prezent?
__________________
NASZ ŚLUBEX 15.11.2008

www.fajnamamablog.blog.on et.pl
weruczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 13:23   #2052
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Moja znajoma zatrudniła się w ciąży (pracodawca nie wiedział) i potem wzywali ją i jego do zusu i musiała udowadniac, ze w ogole tam pracowała. A co do l4 to w kregu moich znajomych nie ma problemów z l4, w koncu podstawa moga byc chociazby wymioty, czy omdlenia, a ich sie nie udowodni, bo jak Moja gin od razu daje l4, jesli sie tylko chce
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:29   #2053
Nita6
Zakorzenienie
 
Avatar Nita6
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 195
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Ja jeszcze nie mam żadnych prezentów dla dzieciaków tylko zamówiłam na necie a jutro mam zamiar wybrac się na prezentobranie
dla TŻ jeszcze nie wiem fajny zestaw śrubokrętow jest w biedronce ( 100 elementów)
mdłości przeszły , czuję się dobrze , kwaśnica dzisiaj na obiad , mniam mniam
Nita6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:31   #2054
Kajool
Zadomowienie
 
Avatar Kajool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 1 433
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

hej dziewczyny. Ciagle u was jestem z doskoku.
w piatek doczekalam sie w koncu tych badan prenatalnych ale guzik dzidzia mimo 12 tygodnia jest za mala. Ma 3,5 cm. Co prawda fika ale zmartwilo mnie to niesamowicie. wszedzie jest napisane, ze juz powinna miec 6 cm. No i siedze tak od piatku i dumam.Kolejne podejscie mamy za dwa tygodnie. Jutro ide na standardowa wizyte. Zobaczymy co pani doktor powie.
Dzisiaj mam tezjakas masakre, mdli mnie niesamowicie i nic mi sie nie chce. Masakra
__________________
"Ty jesteś, wiem, już nie bajką, nie snem
Ale jesteś prawdziwy jak ja..."
Kajool jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:32   #2055
Nita6
Zakorzenienie
 
Avatar Nita6
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 195
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

A co do L4 to chyba wybór kobiety , jak się źle czuje to co ma się męczyć ?
Jak ma siedzieć 8 godzin przy komputerze to jak ?
Jak ma siedzieć np. przy dziwnych chemikaliach ? tak jak u mnie paliwo czy jakieś tam śmierdzące substancje ?
A stres ?

Gin powinien dawać na życzenie kobiety .
Nita6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:33   #2056
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

wariatki, nie piszcie tyle! ostatni raz czytalam w piatek w pracy a tu 10 stron

choinka - stoi do 2 tygodni, mały sie zaciesza. i tak wigilia u mamy bedzie wiec mi to zwisa a dzieciak sie cieszy że bombki buja

męża poznałam na dyskotece studenckiej a mieszkamy w miejscowości naszych studiów, jego rodzinne miast jest 150 km stąd, moje ponad 250...

mi ciagle zimno a kolezance z pracy (15 tc) gorąco

u mnie ojciec dziecka byla na korytarzu podczas 1 usg - lekarz powiedzial ze nie bedzie go stresować usg dopochwowym zaprasza ok. 20 tc.

kmat - ja też chciałabym sie czuć księżniczkowo a nie tylko matkowo w tej drugiej ciazy. pierwszą nie dość że lepiej przechodziłam, to jeszcze czułam się taka ważna...

wy tu o wędzonej makreli a mi maz zakazuje bo znalazł że "ryby wędzone na zimno moga zawierać listerioze" czy jakos tak... a ja wiem jak wędzili? a ja bym sobie tak zjadła...

zanka - ale teraz chyba juz mozna wykupywac na wlasność tbsy... http://www.mmszczecin.pl/blog/entry/...+możliwe!.html

wczoraj bylam w tesco na zakupach z małym (taka drobnica) a ludzi szok jak duzo, do mies i ryb kolejka dwa razy zakrecala, na parkingu podziemnym o 12:00 to kolejki wyjezdzajacych byly

nita, premisa - bulgotanie i tętno w brzuchu to norma, rosnie ci macica i bardziej czuć np. zyłę wrotną http://pl.wikipedia.org/wiki/Żyła_wrotna czuć tez tak mam i myliłam często z ruchami dziecka

l4 - na bank dostajesz pensje 100% od zakąłdu pracy przez pierwsze 33 dni , a potem od zusu. owszem, zus moze sie czepiac. tak jest napewno w malych (do 20 pracownikó) firmach, jak w wiekszych to nie wiem, wydaje mi sie ze wtedy od razu zus bierze na siebie pensje. pensja to średnia z 12 miesiecy, wiec moze sie róznic od ostatniej przed l4 (u mnie byla mniejsza bo mialam wczesniej podwyżkę wiec srednia byla mniejsza). zawsze mozesz otworzyc wlasna dzialalnosc, opłącić najwyzsza dowolna skladke zdrowotna (chyba 7000 zł!) i potem isc na l4 i dostawac wlasnie taka pensje od zusu wiem ze byl taki przypadek
a jak powiesz ze sie zle czujesz a nie ze mozesz sie zle czuc (jak ta przedszkolanka ktora sie bala ze sie zarazi...) to gin da l4 bo zaden nei wezmie na siebie odpowiedzialnosci jesli by sie cos stalo. a zus bardzo rzadko sprawdza czy kobieta na l4 serio choruje - bo tez sie boja. lekarza owszem - sprawdzaja. ale cieżarne z rzadka - i zwykle jak przekrocza te magiczne chyba 153 dni chorobowego (bo potem komisja i dostajesz swiadczenie rehabilitacyjne jak sie do niczego w pracy nie nadasz )
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2010-12-19 o 13:36
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:38   #2057
DaKaro
Zadomowienie
 
Avatar DaKaro
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Mielec/Kielce
Wiadomości: 1 492
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez weruczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie już prezenty dla Tztów? Ja nic nie mam i nie powinnam się teraz ruszać, więc pewnie nic nie kupię, ale może wy mi coś podpowiecie? Może jakiś robiony przez was prezent?
My sobie prezentów nie robimy, drugi rok z rzędu lecimy na Święta na Wyspy Kanaryjskie. Ale w piątek mam urodzinki, może dostane coś świecącego ?
DaKaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:39   #2058
Nita6
Zakorzenienie
 
Avatar Nita6
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 195
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Da Karo ?
Gdzie lecicie ? Wyspy kanaryjskie ? WOW pozazdrościć ?
Sami we dwoje ?
Nita6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 13:47   #2059
margaret82
Zadomowienie
 
Avatar margaret82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 704
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez weruczek Pokaż wiadomość
Margaret, co to jest ten krem fissan, nie słyszałam o nim...
To jest krem na rozstępy, moja bratowa stosowała go w ciaży i nie ma ani jednego i ja liczę że też mi pomoże uniknąć tego dziadostwa. Tutaj jest opis i kilka opinii http://www.domzdrowia.pl/40719,fissa...py-100-ml.html chociaż wiadomo pewnie nie dla każdego będzie dobry bo skóra skórze nie równa.
Podobno tez oliwka jest dobra bo nawilża skórę.

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
wy tu o wędzonej makreli a mi maz zakazuje bo znalazł że "ryby wędzone na zimno moga zawierać listerioze" czy jakos tak... a ja wiem jak wędzili? a ja bym sobie tak zjadła...
Ja już więcej wędzonej makreli nie zjem bo mnie tak zemdliło po niej że masakra i do tej pory ja czuje i ciągle mi sie nią odbija

My zaraz sie wybieramy na mały spacerekżeby się przewietrzyć i złapać świeżego powietrza
__________________
Bo Cię kocham i już,bo z Tobą zawsze jest sens a bez Ciebie go nie ma,bo z Tobą można pójść na koniec świata i nie czuć zmęczenia,bo lubię kiedy się uśmiechasz,bo z Tobą można stracić majątek i nadal być bogatym,Bo Ty i tylko Ty
margaret82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-19, 13:56   #2060
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez weruczek Pokaż wiadomość


Dziewczyny, macie już prezenty dla Tztów? Ja nic nie mam i nie powinnam się teraz ruszać, więc pewnie nic nie kupię, ale może wy mi coś podpowiecie? Może jakiś robiony przez was prezent?
Tak, ja już mam tzn nie w domu, ale mam nadzieję, że kurier jutro dotrze kupilam mu zegarek, bo wiem że od dawna chciał, elegancki sweterek i rękawice narciarskie

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Moja znajoma zatrudniła się w ciąży (pracodawca nie wiedział) i potem wzywali ją i jego do zusu i musiała udowadniac, ze w ogole tam pracowała. A co do l4 to w kregu moich znajomych nie ma problemów z l4, w koncu podstawa moga byc chociazby wymioty, czy omdlenia, a ich sie nie udowodni, bo jak Moja gin od razu daje l4, jesli sie tylko chce

Muszę się dokładnie dowiedzieć jak to wszystko działa
Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość

nita, premisa - bulgotanie i tętno w brzuchu to norma, rosnie ci macica i bardziej czuć np. zyłę wrotną http://pl.wikipedia.org/wiki/Żyła_wrotna czuć tez tak mam i myliłam często z ruchami dziecka

l4 - na bank dostajesz pensje 100% od zakąłdu pracy przez pierwsze 33 dni , a potem od zusu. owszem, zus moze sie czepiac. tak jest napewno w malych (do 20 pracownikó) firmach, jak w wiekszych to nie wiem, wydaje mi sie ze wtedy od razu zus bierze na siebie pensje. pensja to średnia z 12 miesiecy, wiec moze sie róznic od ostatniej przed l4 (u mnie byla mniejsza bo mialam wczesniej podwyżkę wiec srednia byla mniejsza). zawsze mozesz otworzyc wlasna dzialalnosc, opłącić najwyzsza dowolna skladke zdrowotna (chyba 7000 zł!) i potem isc na l4 i dostawac wlasnie taka pensje od zusu wiem ze byl taki przypadek
a jak powiesz ze sie zle czujesz a nie ze mozesz sie zle czuc (jak ta przedszkolanka ktora sie bala ze sie zarazi...) to gin da l4 bo zaden nei wezmie na siebie odpowiedzialnosci jesli by sie cos stalo. a zus bardzo rzadko sprawdza czy kobieta na l4 serio choruje - bo tez sie boja. lekarza owszem - sprawdzaja. ale cieżarne z rzadka - i zwykle jak przekrocza te magiczne chyba 153 dni chorobowego (bo potem komisja i dostajesz swiadczenie rehabilitacyjne jak sie do niczego w pracy nie nadasz )
A mniej więcej w którym tyg odczuwacie te bulgotania?? żeby mnie nie zmyliło, że to już dzidziala czuje

co do pójścia na l4 to racja ciąża nie choroba, ale czasem się pracowac nie da....

Dziękuje Ci za wyczerpującą wypowiedź
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 14:02   #2061
DaKaro
Zadomowienie
 
Avatar DaKaro
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Mielec/Kielce
Wiadomości: 1 492
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez Nita6 Pokaż wiadomość
Da Karo ?
Gdzie lecicie ? Wyspy kanaryjskie ? WOW pozazdrościć ?
Sami we dwoje ?
Tak, na Teneryfę. Lecimy sami, choć leci do tego samego miasta moja koleżanka z biura. Co prawda ma prawie 50 lat, ale jest bardzo fajna, więc na pewno się spotkamy. Mieliśmy lecieć na Święta do Polski, ale bilety strasznie drogie, a poza tym będę w domu na początku stycznia, dlatego zdecydowaliśmy się lecieć gdzie indziej.
Kobitki, u mnie wśród rodziny i znajomych tyle wesel się posypało, w przyszłym roku będzie 5! Chyba już zaczniemy oszczędzać .
DaKaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 14:10   #2062
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez Sloneczko555xxx Pokaż wiadomość
ja chodzę do Gruszeckiego, byłam u niego na konsultacjach przed ciążą i stwierdziłam że jest ok, trochę drogo wychodzi bo tylko prywatnie przyjmuje ale czego się nie robi, prawda? teraz siedzę w domu od samego początku jak się dowiedziałam o ciąży

mam pytanko, czy używacie juz jakiś kosmetyków nawilżających i uelastyczniających przeciw rozstępom?
http://www.hej.mielec.pl/forum/go:te...-w-mielcu.html
tu na forum można poczytać o opiniach nt ginekologów mieleckich i powiem szczerze że bardzo różne są, co osoba to inna opinia.

Ja miałam kiedyś kupić coś w rossie z Babydream ale nie byłam w rossamnnie i nie kupiłam, zastanawiam się też nad oliwką z żelu Johnsona bo nie lubie tych lejących płynnych.
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 14:15   #2063
kmat
Rozeznanie
 
Avatar kmat
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 984
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

weruczek u mnie teraz jest ok, na ten moment od 2 dni nie plamię jutro mam kontrolna wizytę (mi kazał przyjść po 10 dniach), nie martw się myślę że będzie ok, z tego co dziewczyny piszą to parę z nas krwawi. Ja czekam na jutrzejszy dzień
monia ja już myślałam że tylko mój TŻ poświęca mi mniej uwagi. on był ze mną na każdym usg, a teraz jak 2 tyg temu jechaliśmy do szpitala to nawet nie przytulił, jakas znieczulica czy co???
kajool a co lekarz mówił Ci na tym USG, coś podejrzewa dlaczego dzidzia jest taka mała? mój też mi stwierdził ze za mały bąbel ale powiedział że być moze sie tak ułożyl (przy czym to był 7 tydzień)

Edytowane przez kmat
Czas edycji: 2010-12-19 o 14:25
kmat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 14:23   #2064
beata_1988
Zakorzenienie
 
Avatar beata_1988
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 5 373
GG do beata_1988
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez DaKaro Pokaż wiadomość
Ja mam inaczej, ziemniaków unikam, zjem jak mi nałożą na talerz, ale zazwyczaj jest to 1,5 ziemniaka haha.

Będzie my się zbierać we trzy z Beatą na jesienne spacerki.
Pewnie pewnie trzy mamusie z wózeczkami a potem kawka i ciasteczko

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez margaret82 Pokaż wiadomość
Ja już od jakichś 2 tygodni stosuję krem fissan. Wolę wcześniej zacząć profilaktycznie niż potem walczyć już ze skutkami

Ja się dzisiaj słabo czuje, robalkowi nie posmakowała makrela wędzona dzisiaj zjadłam 3 suchary i mam nadzieję, że obiad już przyjmie

Dzień dobry mamusie
ja się smaruje wieczorem ale nie zawsze mi się chce, moja mama skłonności do rozstępów nie miała więc liczę że mnie też nie dopadną.
\Mnie dziś też robaczek surowo traktuje od rana bo jakoś mnie muli już od 7.00

Tż zrobił 3 kanapeczki i jakoś powoli weszły ale chwilami mi sie w głowie kręci, obiadek nawet zjadła ale teraz leże w łóżku z kompem na kolankach bo mi się wstawac nie chce

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez weruczek Pokaż wiadomość


Beata, Scio, śliczen te wasze maluszki, a u mnie nic nie widać. Już bym chciałą by później było, kurcze, chociaż 10 tydzień. A tu tyle trzeba się naczekać...

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Dziewczyny, macie już prezenty dla Tztów? Ja nic nie mam i nie powinnam się teraz ruszać, więc pewnie nic nie kupię, ale może wy mi coś podpowiecie? Może jakiś robiony przez was prezent?

dziękuję w imieniu własnym i robaczka mojego kochanego.

A jak nie powinnaś wychodzić to zamów coś na all jeszcze zdąży przyjść do piątku.
__________________

Dwa serca po raz drugi :heart:
beata_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 15:04   #2065
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez zanka205 Pokaż wiadomość
w pierwszej ciąży smarowałam się cały czas, najpierw oliwką a potem Fissanem i co? jestem calutka pochlastana, rozstępy mam prawie wszędzie
tak, więc u mnie smarowanie nic nie dało

zaraz zmykamy do moich rodziców
pewnie dopiero wieczorem wrócę, bo jeszcze na zakupy jedziemy, po prezenty
A słyszałyście o masażu powłok brzusznych dla ciężarnych przeciw rozstępom opisanym w "Sztuce kochania " M Wisłockiej Mam zamiar zastosować

BABONIK zaciśnięte mam nadzieję że już dobrze

Dziś i wczoraj straszny dzieeń cały czas niedobrze
Dziś rano ryczałam ku rozpaczy mojego męża który bezskutecznie usiłował się dowiedzieć co mi jest Niestety nic z tego bo sama nie wiedziałam dlaczego ryczę
Jutro idę na pierwsze USG ,nie wiem czy mąż będzie bo pewnie nie wyrwie się z pracy Jutro zamierzam powiedzieć moim rodzicom i bratu

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2010-12-19 o 15:05
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 15:21   #2066
Osioleknat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

weruczek koncert super!! ostatnio tez byłam tyle że na cecyliańskim i też byo świetnie..jeszcze planuje jeden przed świętami heh -w środę, ale zobaczymy czy wyjdę z pracy normalnie.. ja o dziwo jakoś na tym weekendzie nawet dobrze się czuję zaraz jadę na jedzonko do rodzinki

coś mnie lenistwo znowu ogarnia i jak pomyślę że rano muszę wstać a za oknem taka zawieja.. brrr
Aha ja się smaruję oliwką dla dzieci (w okresie dojrzewania mi pomogła-bo już mam rozstępy) mam nadzieję że więcej ich nie będzie..

Edytowane przez Osioleknat
Czas edycji: 2010-12-19 o 15:22
Osioleknat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 15:23   #2067
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Kurde, napisałam posta i mi błąd mozilli wyskoczył

ja nie wiem, nie mam żadnych objawów.... poza bolącym brzuchem czasami.

Co do tż i USG... TŻ chodzi ze mną do gina, na usg jeszcze nie był, bo lepiej żeby dowcipnego nie oglądał.... A na pewno pójdzie jak będzie normalne, bo już nie może się doczekać. Ostatnio nawet zapytał czy bym chciała żeby był przy porodzie, bo powiedział że się trochę boi i chyba wolałby nie, ale się zastanowi....


BABONIKU - trzymaj się kochana, a my będziemy trzymać kciuki za Was

madzia1k1 - witaj


Cytat:
Napisane przez Bartessa Pokaż wiadomość
1 dzien mnie nie bylo a 5 stron do nadrobienie
no właśnie, mogłyby baby pomyśleć o innych i tak dużo nie skrobać


Cytat:
Napisane przez CarmelaSoprano Pokaż wiadomość
Ja tylko kwasno ostre, choc zawsze bylam fanka słodiego
Ja też na ostre raczej, słodkiego jakoś mi się nie chce. W sumie na razie żadnych zachcianek, mdłości i innych.... nie wiem, może za wcześnie na takie rewolucje i jeszcze mnie to czeka... mam nadzieję, że nie dopadnie w święta...

Cytat:
Napisane przez AgaGuernsey Pokaż wiadomość
Z drugiej strony powiem Ci, ze ja dostalam prace bedac w drugiej ciazy, wiec moze nie przekreslaj tego? Wiem, ze to temat kontrowersyjny, wiec moze nie bede tego tutaj ciagla.
No to miałaś wielkie szczęście. naprawdę wiem, że można i zdarzają się tak samo pracodawcy zatrudniający kobietę w ciąży jak i tacy, którzy widząc obrączkę na palcu 25 dziewczyny potrząsają dziwnie głową i mruczą pod nosem (zdarzyło mi się...) ale miałam koleżankę, która zaszła w ciążę a pracowała na umowę zlecenie i pracodawca sam jej zaproponował że ją zatrudni, mimo że powiedziała od razu to że to bliźniaki i może nie będzie mogła długo pracować i ją zatrudnił normalnie

Cytat:
Napisane przez DaKaro Pokaż wiadomość
My sobie prezentów nie robimy, drugi rok z rzędu lecimy na Święta na Wyspy Kanaryjskie. Ale w piątek mam urodzinki, może dostane coś świecącego ?
ale Ci zazdroszczę
__________________
[*] 10.01.2011
[*] 10.03.2015

Edytowane przez inutil
Czas edycji: 2010-12-19 o 15:26
inutil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 15:45   #2068
weruczek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 872
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

83monia, nie można wędzonej makreli? O kurcze, nie wiedziałam. I rzeczywiście: jestem teraz w pierwszej ciąży i czuje się sssssstrasznie ważna
Dakaro, masz urodziny w Wigilię: fajnie:0 I lecicie na Kanary, ZAZDROSZCZĘ!
Margaret, dzięki za info o fissanie
Kmat, wiem, musimy się trzymać, ale czasem jest trudno. To twój TŻ to taka znieczulica?
Beata, zazdroszczę tego,że nie masz skłonności do rozstępów.
Neska, a co to za masaż?Pocieszacz na płakacza
Osiołeknat, ja też lubię takie koncertySuper
Inutil, ja też nie mam jakiś specjalnych objawów, tylko brzucho czasem boli

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

U mnie teściowie byli przed chwilą, przynieśli obiadek pyszny i na jutro zostawili
__________________
NASZ ŚLUBEX 15.11.2008

www.fajnamamablog.blog.on et.pl
weruczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 16:47   #2069
margaret82
Zadomowienie
 
Avatar margaret82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 704
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
Co do tż i USG... TŻ chodzi ze mną do gina, na usg jeszcze nie był, bo lepiej żeby dowcipnego nie oglądał.... A na pewno pójdzie jak będzie normalne, bo już nie może się doczekać. Ostatnio nawet zapytał czy bym chciała żeby był przy porodzie, bo powiedział że się trochę boi i chyba wolałby nie, ale się zastanowi....
Mój też jak zapytałam o rodzinny poród to nie był pewny czy chce, ale jak powiedzialam że sama rodzic nie mam zamiaru bo chce żeby przy porodzie był ktoś kto będzie bardziej przytomny odemnie żeby patrzeć na rece lekarzowi czy położnej bo to nigdy nic nie wiadomo to przyznał mi rację i powiedział że będzie Jakby nie chciał to bym mamę wzięła

Własnie mi się pizza piecze w piekarniku
__________________
Bo Cię kocham i już,bo z Tobą zawsze jest sens a bez Ciebie go nie ma,bo z Tobą można pójść na koniec świata i nie czuć zmęczenia,bo lubię kiedy się uśmiechasz,bo z Tobą można stracić majątek i nadal być bogatym,Bo Ty i tylko Ty
margaret82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-19, 16:53   #2070
Kajool
Zadomowienie
 
Avatar Kajool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 1 433
Dot.: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2011

Cytat:
Napisane przez kmat Pokaż wiadomość
kajool a co lekarz mówił Ci na tym USG, coś podejrzewa dlaczego dzidzia jest taka mała? mój też mi stwierdził ze za mały bąbel ale powiedział że być moze sie tak ułożyl (przy czym to był 7 tydzień)
powiedzial zeby sie nie martwic bo tak czasami jest.

No ale i tak maly niepokoj pozostaje. Wlasnie rozmawialam z kolezanka, ktora juz urodzila dwojke dzieci i mowi, ze juz nigdy nie chcialaby byc po raz pierwszy w ciazy. Bo wszystko jest nowe, kazdy bol i juz myslisz hmm normalne czy tez nie
__________________
"Ty jesteś, wiem, już nie bajką, nie snem
Ale jesteś prawdziwy jak ja..."
Kajool jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.