Nasze Życie w Ameryce ... cz. II - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-23, 13:31   #2041
justys3311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

hej Dziewczyny
Pozdrawiam gorąco jeszcze z Polski!
Wybieram się do USA za miesiąc, konkretnie do San Francisco do pracy jako au pair, ale najpierw czeka mnie lądowanie w NY na szkoleniu. Wiem, że jest watek au pair na forum, ale tam dziewczyny z całego świata i ciężko znaleźć konkretne informacje, a dla was to pewnie jasne sprawy. Po pierwsze boje się jak to będzie z telefonem po wylądowaniu, chciałabym zatelefonować do rodziców do Polski, ale nie wiem czy telefon z sieci Plus będzie działał i zapłacę pewnie fortunę, co mi radzicie? Kolejna sprawa to konto w banku... wezmę gotówkę i pewnie po jakimś czasie otworzę konto na miejscu, ale na początek chciałabym mieć jakieś zabezpieczenie... czy mogę normalnie skorzystać z karty z polski?
Z góry Wam dziękuję za wszelkie rady!
justys3311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 00:25   #2042
makiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 102
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez justys3311 Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny
Pozdrawiam gorąco jeszcze z Polski!
Wybieram się do USA za miesiąc, konkretnie do San Francisco do pracy jako au pair, ale najpierw czeka mnie lądowanie w NY na szkoleniu. Wiem, że jest watek au pair na forum, ale tam dziewczyny z całego świata i ciężko znaleźć konkretne informacje, a dla was to pewnie jasne sprawy. Po pierwsze boje się jak to będzie z telefonem po wylądowaniu, chciałabym zatelefonować do rodziców do Polski, ale nie wiem czy telefon z sieci Plus będzie działał i zapłacę pewnie fortunę, co mi radzicie? Kolejna sprawa to konto w banku... wezmę gotówkę i pewnie po jakimś czasie otworzę konto na miejscu, ale na początek chciałabym mieć jakieś zabezpieczenie... czy mogę normalnie skorzystać z karty z polski?
Z góry Wam dziękuję za wszelkie rady!
Karta z polskiego banku będzie działać, policzą Ci tylko więcej za transakcje bo będzie przewalutowanie. Jeśli włączysz roamining to telefon powinien działać, ale nie gwarantuje bo np. moja siostra przyjeżdżając do mnie w odwiedziny miała problem i nic jej nie działało Poszukaj na youtube jest kanał, chyba nazywa się InterAmeryka i widziałam tam ostatnio jakieś filmiki o dzwonieniu do Polski.
makiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 13:42   #2043
justys3311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Dzięki za odp faktycznie znalazłam kanał i filmik, ale on telefonował już z karty i telefonu kupionego w Stanach ;/
justys3311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 21:56   #2044
Dojota
Rozeznanie
 
Avatar Dojota
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 877
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Hey, ja tez cos zamilklam na troche. Duzo pracy i nauki... Oh jak ja zazdroszcze wylotu do Polski- nie stac mnie na bilet. Ceny w CA ida tak w gore ze glowa mala;(

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Justyna, w hotelu bedziesz miala neta za darmo, to zawsze bedziesz mogla zadzownic na skype. Sama przyjechalam do Usa jako au pair i pamietam jak to bylo ekscytujace i straszne za jednym razem
__________________
wymianka
Dojota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 23:52   #2045
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

To ja dorzucę od siebie 3 grosze bo dawno już tu nie zaglądałam ... Właśnie skończyłam pierwszy rok law school wiec mogę sobie trochę odsapnąć na wakacje tak jak ktoś mówił o telefonie musisz włączyć sobie roaming. Na lotniskach jest zazwyczaj Free wifi wiec możesz napisać rodzicom wiadomość przez skype albo fb.
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 18:25   #2046
miss_rubia
Raczkowanie
 
Avatar miss_rubia
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 54
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez justys3311 Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny
Pozdrawiam gorąco jeszcze z Polski!
Wybieram się do USA za miesiąc, konkretnie do San Francisco do pracy jako au pair, ale najpierw czeka mnie lądowanie w NY na szkoleniu. Wiem, że jest watek au pair na forum, ale tam dziewczyny z całego świata i ciężko znaleźć konkretne informacje, a dla was to pewnie jasne sprawy. Po pierwsze boje się jak to będzie z telefonem po wylądowaniu, chciałabym zatelefonować do rodziców do Polski, ale nie wiem czy telefon z sieci Plus będzie działał i zapłacę pewnie fortunę, co mi radzicie? Kolejna sprawa to konto w banku... wezmę gotówkę i pewnie po jakimś czasie otworzę konto na miejscu, ale na początek chciałabym mieć jakieś zabezpieczenie... czy mogę normalnie skorzystać z karty z polski?
Z góry Wam dziękuję za wszelkie rady!

Karta na pewno bedzie dzialala, tylko, ze przewalutowanie moze Ci sie zupelnie nie oplacic, bo przewalutowanie jest po kursie bankowym. Wiec jak tylko bedzies mogla, otworz konto w banku. a z telefonem moze byc roznie, czesto telefony nie dzialaja a jak juz dzialaja, to koszuja bardzo wiele. Jesli masz laptopa, radze uzywac skypa, najlepiej wykup mozliwosc dzwonienia ze Skype na telefony ( nie jest to droga opcja, a mozesz dzwonic na telefony stacjonarne i komorki rowniez).
Jesli masz smartphone mozesz rowniez uzywac Whatsapp z innymi osobai ktore sa w Polsce i tez maja te aplikacje.
Zycze powodzenie i jak chcesz, to mozesz napisac do mnie nawet prywatna wiadomosc jak masz jakies pytania lub watpliwosci, mieszkam w NYC wiec zawsze moge pomoc. Buzka!
__________________
I'm chasing my dreams...in high heels, of course!
miss_rubia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 02:47   #2047
makiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 102
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez Floridzianka Pokaż wiadomość
To ja dorzucę od siebie 3 grosze bo dawno już tu nie zaglądałam ... Właśnie skończyłam pierwszy rok law school wiec mogę sobie trochę odsapnąć na wakacje .
Możesz napisać coś więcej o Twojej szkole? Poszłaś tylko po polskim liceum czy miałaś jakieś studia z Polski i chciałaś zacząć tu coś innego? Ja zastanawiam się nad zrobieniem paralegal (ale to dopiero za parę miesięcy bo będę się przeprowadzać) i zastanawiam się czy warto (mam polskiego mgr z administracji, ale wiadomo, że amerykańskie prawo to co innego...)
makiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-27, 18:34   #2048
TomTurkow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Witam! Z tej strony Tomasz. Mam prośbę do Polaków (Polek) mieszkających na terenie USA - prośba nie wiąże się absolutnie z wydatkami, pieniędzmi, załatwianiem pracy, mieszkania, itp. Ponieważ jest to kwestia osobista, nie chciałbym jej rozwijać na forum. Dlatego proszę o kontakt na adres mailowy tturkow@yahoo.com albo na PW. Z góry dziękuję - można udzielić komuś pomocy w bardzo prosty sposób. Tomasz
TomTurkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 13:48   #2049
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99
Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez makiii Pokaż wiadomość
Możesz napisać coś więcej o Twojej szkole? Poszłaś tylko po polskim liceum czy miałaś jakieś studia z Polski i chciałaś zacząć tu coś innego? Ja zastanawiam się nad zrobieniem paralegal (ale to dopiero za parę miesięcy bo będę się przeprowadzać) i zastanawiam się czy warto (mam polskiego mgr z administracji, ale wiadomo, że amerykańskie prawo to co innego...)

Przyjechalam do stanow od razu po liceum. Mam bachelors in legal studies i teraz będę zaczynać drugi rok ław school . Do pracy jako paralegal nie potrzeba edukacji ... Wystarczy zahaczyć się jako sekretarka w ław firm i oni cię przyuczają . Już jak iść do collegu to lepiej na coś co się przyda. Moze spróbuj zdać lsat i załapać się do szkoły prawniczej

Edytowane przez Floridzianka
Czas edycji: 2015-07-28 o 14:35
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 23:03   #2050
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Hey dziewczyny Pozdrawiam

Florydzianka, przede wszystkim gratki!! Ciezki byl ten LSAT? Moja przyjacoilka podchodzi w pazdzierniku. Tzn. ja sie wcale o nia nie martwie, to bardzo madra,inteligentna osoba, na pewno swietnie sobie poradzi, tak pytam z ciekawosci zreszta to pewnie pestka w porownaniu z bar exam
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 23:38   #2051
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny Pozdrawiam


jak wycieczka do Pl? Tz wczoraj polecial po dzieci, juz sie nie moge doczekac piatku
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-02, 01:22   #2052
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
jak wycieczka do Pl? Tz wczoraj polecial po dzieci, juz sie nie moge doczekac piatku
Hey OYE
Oj super bylo, tylko za krotko. te 2 tyg. tak szybko zlecialy, no ale dobre i to

wierze,z e nie mozesz sie doczekac, stesknilas sie za dziecimi, co?

Moja tesciowa sie przeprowadzila wlasnie na FL, jest chwilowo u nas, ma juz w prawdzie mieszkanie do dyspozycji, ale czekamy na dowoz jej mebli. Bedzie urwanie glowy, trzeba bedzie jej pomoc urzadzic sie, a ma mnostwo bibelotow

Pozdrowka
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 14:15   #2053
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
Hey OYE
Oj super bylo, tylko za krotko. te 2 tyg. tak szybko zlecialy, no ale dobre i to

[B][B][B]wierze,z e nie mozesz sie doczekac, stesknilas sie za dziecimi, co?

Moja tesciowa sie przeprowadzila wlasnie na FL, jest chwilowo u nas, ma juz w prawdzie mieszkanie do dyspozycji, ale czekamy na dowoz jej mebli. Bedzie urwanie glowy, trzeba bedzie jej pomoc urzadzic sie, a ma mnostwo bibelotow

Pozdrowka

Bardzo, za dlugo w nastpenym roku juz na tak dlug nie poleca. Ale TZ mowi ze dzieci szczesliwe, sadze ze my bardziej tesknimy niz oni Robimy im niespodzianke i ja lece w piatek rano do toronto by spotkac sie z nimi na lotnisku i w sobote odwiedzimy niagra. Tydzien beda w domu i lecimy do Chicago odwiedzic rodzine i mama z nami wruci na tydz do NC. Wkoncu zobaczy jak mieszkamy i NC, jeszcze nie byla. Takze szalone wakacje dzieci maja.

Tesciowa poszla za waszymi sladami, a corki TZ nie mysla o przeprowadzce do FL? W ktorej czesci florydy mieszkacie? Z tesciowej rzeczami musisz zrobic garage sale
Ja sadze ze jak ktos nas odwiedzi i zobaczy NC to beda sie chcieli tutaj przeprowadzic. Moj brat jak tylko pojdzie na emeryture to mowi ze odrazu ucieka z IL
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 14:30   #2054
Sofii5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Nasze Zycie w Ameryce ... cz. II

W Ameryce po prostu czujesz się wolna, masz wrażenie , ze mozesz robic wszystko. Bardzo fajne uczucie.

xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-08-02 o 14:46 Powód: Reklama.
Sofii5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 00:59   #2055
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
Bardzo, za dlugo w nastpenym roku juz na tak dlug nie poleca. Ale TZ mowi ze dzieci szczesliwe, sadze ze my bardziej tesknimy niz oni Robimy im niespodzianke i ja lece w piatek rano do toronto by spotkac sie z nimi na lotnisku i w sobote odwiedzimy niagra. Tydzien beda w domu i lecimy do Chicago odwiedzic rodzine i mama z nami wruci na tydz do NC. Wkoncu zobaczy jak mieszkamy i NC, jeszcze nie byla. Takze szalone wakacje dzieci maja.

Tesciowa poszla za waszymi sladami, a corki TZ nie mysla o przeprowadzce do FL? W ktorej czesci florydy mieszkacie? Z tesciowej rzeczami musisz zrobic garage sale
Ja sadze ze jak ktos nas odwiedzi i zobaczy NC to beda sie chcieli tutaj przeprowadzic. Moj brat jak tylko pojdzie na emeryture to mowi ze odrazu ucieka z IL
super plan dzieciaki z pewnoscia sie uciesza z niespodzianki, w dodatku za ta druga babcia na pewno tez tesknia

My mieszkamy godzine od Orlando (space coast).

Tesciowa zdecydowala sie tu przeprowadzic, bo jej maz zmarl niedawno i jest teraz bardzo samotna. My zrezygnowalismy z przeprowadzki na Long Island na rzecz FL, a ona liczyla, ze tam sie przeprowadzimy kolo niej. koniec koncow, ona sie przeprowadzila kolo nas. Ona tez coraz starsza, wiec jak bedziemy blizej, to zawsze pomozemy czy cos.

Garage sale? Haha, a w zyciu! Ona uwielbia te swoje cacka i cacuszka.
Tydzien nam zajmie rozpakowywanie
Musze ja teraz wszedzie wozic, bo jeszcze jej auto nie jest tu sprowadzone. A ona uwielbia lazic po sklepach, co dla mnie jest meczarnia, no ale coz, trza sie poswiecic

Corki meza nie mysla o przeprowadzce. Owszem, lubia nas odwiedzic, ale to tyle. Starsza kocha zyc w NYC, mlodsza niedawno sie przeprowadzila do Buffalo, bo tam sie dostala do grad school. Raczej nie sadze, aby tu chcialy sie przeprowadzic. Maz jest czesto w NY, wiec widuja sie regularnie, takze nie jest tak zle.
Ja zas uwielbiam Floryda i wciaz sobie gratuluje przeprowadzki

Mysmy tez mieli jechac nad niagare, jak moja siostra tu byla, ale pokrzyzowal nam plany huragan

to udanych wakacji zycze
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 07:27   #2056
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 253
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Hej dziewczyny, wiem że to nie do końca miejsce na takie rzeczy, ale mam pytanie. Szukam osoby mieszkającej w USA, która mogłaby coś zamówić na swój adres i potem odesłać mi to do Polski (na stronie nie da się w ogóle zalogować kiedy wykrywa IP spoza Stanów). Myślałam o obejściu tego przez bramkę proxy, ale osoba od której chce kupić rzecz (ubranie) chyba średnio ogarnia wysyłkę do Europy. Oczywiście pokryję wszystkie koszty, mogę dopłacić też za problem
nevershoutnever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 23:40   #2057
senioritta19
Rozeznanie
 
Avatar senioritta19
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

hej dziewczyny nie wiecie w jakim sklepie moge kupic bób? chodzi mi o swiezy
__________________
~Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.~


— Maria Kalergis
senioritta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 18:18   #2058
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez senioritta19 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny nie wiecie w jakim sklepie moge kupic bób? chodzi mi o swiezy

tez bym chciala wiedziec. Jak jeszcze mieszkalam w NY, to udalo mi sie czasem kupic, ale taki mrozony. Tu na FL ni ma, nawet tego mrozonego.
Na szczescie bylam w lipcu w Polsce, wiec sobie kupowalam tam.
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 21:26   #2059
senioritta19
Rozeznanie
 
Avatar senioritta19
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez Reign of light Pokaż wiadomość
tez bym chciala wiedziec. Jak jeszcze mieszkalam w NY, to udalo mi sie czasem kupic, ale taki mrozony. Tu na FL ni ma, nawet tego mrozonego.
Na szczescie bylam w lipcu w Polsce, wiec sobie kupowalam tam.

ja z okolic Chicago, mrozony widuje czasami w polskim sklepie ale nie ma jak swiezy
__________________
~Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.~


— Maria Kalergis
senioritta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 01:10   #2060
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

jak sie nie myle to Fava Beans lub Broad Beans. Chyba zostaja farmers markets lub net, np nuts.com
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 16:46   #2061
trypolis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 39
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Ja mieszkam w Kalifornii, w Bay Area i kupuję w meksykańskich warzywniakach. Jest świeży w sezonie, często groch włoski też mają świeży. Szczerze, nie znalazłam mrożonego, a czasami potrzebuję poza sezonem...
trypolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 00:41   #2062
senioritta19
Rozeznanie
 
Avatar senioritta19
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 746
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez trypolis Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Kalifornii, w Bay Area i kupuję w meksykańskich warzywniakach. Jest świeży w sezonie, często groch włoski też mają świeży. Szczerze, nie znalazłam mrożonego, a czasami potrzebuję poza sezonem...

Dziekuje dziewczyny bede sie rozgladac
__________________
~Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.~


— Maria Kalergis
senioritta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 23:16   #2063
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

A ja mam inne pytanie do podwójnych obywatelek.. Jak latacie do polski kiedy layover jest w innym europejskim kraju (np Niemczech) a bilet kupiony jest na amerykański paszport? Znaczy przy wylocie ze stanów pokazujecie amerykański a wylatując do Europy polski ? Pierwszy raz będę lecieć na amerykańskim paszporcie i w ogóle nie mam pojęcia jak ludzie to robią ..
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 04:14   #2064
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez Floridzianka Pokaż wiadomość
A ja mam inne pytanie do podwójnych obywatelek.. Jak latacie do polski kiedy layover jest w innym europejskim kraju (np Niemczech) a bilet kupiony jest na amerykański paszport? Znaczy przy wylocie ze stanów pokazujecie amerykański a wylatując do Europy polski ? Pierwszy raz będę lecieć na amerykańskim paszporcie i w ogóle nie mam pojęcia jak ludzie to robią ..
Latam tylko z amerykanskim paszportem. Nigdy nie mialam problemow. ale jak ja latam to tylko na 2 tyg. Jesli bys chciala zostac w Polsce dluzej, ponad 3 miesiace, to wez I polski passport na wszelki wypadek.
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 04:17   #2065
makiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 102
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Cytat:
Napisane przez Floridzianka Pokaż wiadomość
A ja mam inne pytanie do podwójnych obywatelek.. Jak latacie do polski kiedy layover jest w innym europejskim kraju (np Niemczech) a bilet kupiony jest na amerykański paszport? Znaczy przy wylocie ze stanów pokazujecie amerykański a wylatując do Europy polski ? Pierwszy raz będę lecieć na amerykańskim paszporcie i w ogóle nie mam pojęcia jak ludzie to robią ..
Akurat czytałam o tym ostatnio na jakiejś rządowej stronie Jako obywatelka Polski powinnaś legitymować się polskim paszportem wjeżdżając do kraju (i na odwrót wracając do USA gdzie też jesteś obywatelką). Jeśli pokażesz amerykański paszport przekraczając polską granicę jesteś traktowana jako obcokrajowiec i masz prawo legalnie przebywać w Polsce tylko 3 miesiące (pewnie da się to potem odkręcić, ale po co robić sobie kłopoty).
makiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 12:40   #2066
lokilook
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 363
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Możecie polecić mi jakieś forum w stylu wizażu? Nie chodzi mi o forum o kosemtykach, tylko takie o wszystkim i o niczym.
lokilook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 18:00   #2067
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Odkopuje. Moze watek odzyje. Jak przygotowania do swiat?
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 04:03   #2068
trypolis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 39
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Paczka żywnościowa z Polski doszła, a nawet 2... zakupy w polskich i rosyjskich sklepach zrobione. Chociaż my się nie spinamy, będzie bez pompy, byleby dzieci pamiętały, że jest taka tradycja i polskie zwyczaje.
A jak u Was? Dużo przygotowań i wolnego? my mamy 2 tygodnie, prawdziwe wakacje
trypolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 11:46   #2069
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

U nas duzo pracy. W naszej branzy to najgoretszy czas.

Ze wzgeldu na prace nie mozemy wyjechac w tym roku na swieta takze bedzie spokojnie. Wigilia u znajomych, BN w domu, w niedziele moze na plaze Zreszta nie czuja tych swiat szczegolnie ze cieplo, cale swieta bedzie u nas 75 stopni
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2015-12-23 o 12:16
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 04:41   #2070
Reign of light
Zakorzenienie
 
Avatar Reign of light
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 5 961
Dot.: Nasze Życie w Ameryce ... cz. II

Szczesliwewgo nowego roku


Dawno tu nie zagladalam, zycie w realu ciekawsze, szkoda tracic czas na net


Pozdrowka ))
Reign of light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-15 13:18:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.