Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-22, 13:00   #2041
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5216401 4]Ja sobie przy rejestracji wybrałam taką opcję i dlatego do mnie dzwonią, całe szczęście, bo UP za dojazd i bilety nie raczy zwrócić bezrobotnej, a u mnie to koszt ok 16 zł na same bilety.[/QUOTE]

Ja też wybrałam opcję telefonu, a i tak wzywają listownie
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 15:31   #2042
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz możemy przejść na priva, żeby tutaj ludziom szukającym w PL nie offtopować.
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jeśli Wam nie przeszkadza publiczna dyskusja w tym temacie, to ja chętnie poczytam
Ja też jestem ciekawa, więc nie krępujcie się ;-)
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 15:59   #2043
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Ja też jestem ciekawa, więc nie krępujcie się ;-)
Z dyskusji wiem, że ciężko może być o pracę, gdzie wymagany jest kontakt z innymi ludźmi, nawet jeśli się zna świetnie niemiecki. Ja jestem "zwykłym" inżynierem, satysfakcjonuje mnie praca przy biurku Wysłałam ostatnio papiery na kilka takich ofert, niekoniecznie do dużych firm i pozostaje mi czekać na odpowiedź. Mogę jeszcze dodać, że promotor polecił mi kiedyś wysyłanie CV nie na konkretne oferty, tylko na Initiativbewerbung, bo wtedy w HR mogą sami wymyślić, gdzie najlepiej bym pasowała i czy mają miejsce co z tego będzie - zobaczymy. Zwykle do 2 tygodni starają się odpisywać, czasem nieco dłużej (jedna firma mi napisała negatywa po 6 tygodniach!!! i zastanawiam się, czy to nie było trochę na odwal się, bo zapomniały dać dalej)
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 17:11   #2044
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez madeline555 Pokaż wiadomość
Z dyskusji wiem, że ciężko może być o pracę, gdzie wymagany jest kontakt z innymi ludźmi, nawet jeśli się zna świetnie niemiecki. Ja jestem "zwykłym" inżynierem, satysfakcjonuje mnie praca przy biurku Wysłałam ostatnio papiery na kilka takich ofert, niekoniecznie do dużych firm i pozostaje mi czekać na odpowiedź. Mogę jeszcze dodać, że promotor polecił mi kiedyś wysyłanie CV nie na konkretne oferty, tylko na Initiativbewerbung, bo wtedy w HR mogą sami wymyślić, gdzie najlepiej bym pasowała i czy mają miejsce co z tego będzie - zobaczymy. Zwykle do 2 tygodni starają się odpisywać, czasem nieco dłużej (jedna firma mi napisała negatywa po 6 tygodniach!!! i zastanawiam się, czy to nie było trochę na odwal się, bo zapomniały dać dalej)
Wiesz co, ja zawzięcie prowadzę tabelkę w excelu i z niej wynika, że nie dostałam jeszcze odpowiedzi na 2 bewerbungen z 7.04. Kilka z kwietnia, kilka z maja. I mówię tylko o odp. na bewerbungen po ogłoszeniach, bo niektóre firmy olewają Initiativbewerbungen, więc na nie częściej nie dostaję odpowiedzi.

A ogólnie to u mnie jest tak, że jak chcą mnie zaprosić na rozmowę, to robią to prawie natychmiast, zazwyczaj w ciągu 2-3 dni po wysłaniu aplikacji. Dostawałam też zaproszenia po dłuższym czasie, nawet po kilku tygodniach, ale to były wyjątki. Zazwyczaj od razu albo odmowa.

[EDIT] I znowu to samo. Wczoraj aplikacja, przed chwilą mail, że stanowisko już obsadzone, ale może byłabym zainteresowana pokrewnym i proponują najpierw rozmowę telefoniczną. 1 dzień.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-07-22 o 17:45
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 17:45   #2045
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja zawzięcie prowadzę tabelkę w excelu i z niej wynika, że nie dostałam jeszcze odpowiedzi na 2 bewerbungen z 7.04. Kilka z kwietnia, kilka z maja. I mówię tylko o odp. na bewerbungen po ogłoszeniach, bo niektóre firmy olewają Initiativbewerbungen, więc na nie częściej nie dostaję odpowiedzi.

A ogólnie to u mnie jest tak, że jak chcą mnie zaprosić na rozmowę, to robią to prawie natychmiast, zazwyczaj w ciągu 2-3 dni po wysłaniu aplikacji. Dostawałam też zaproszenia po dłuższym czasie, nawet po kilku tygodniach, ale to były wyjątki. Zazwyczaj od razu albo odmowa.
wow, ale organizacja mi odpowiedzieli na wszystko, czasem nieco dłużej wychodziło. Jak chcieli za mną rozmawiać, to napisali po około tygodniu
Z tymi initiativbewerbung to wysyłałam tak wcześniej dwa razy (w grudniu) do bardzo dużych firm i za każdym razem odpisali mi do dwóch tygodni obecnie pierwszy raz wysłałam tydzień temu, więc trochę za krótko, żeby powiedzieć, czy odpiszą czy też nie napisałąm o tym, ponieważ to polecił mi mój niemiecki promotor, który ma dość sporo kontaktów z firmami. Jeśli nie podziała, to wyślę do firm jeszcze raz na jakieś oferty
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 17:49   #2046
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez madeline555 Pokaż wiadomość
wow, ale organizacja mi odpowiedzieli na wszystko, czasem nieco dłużej wychodziło. Jak chcieli za mną rozmawiać, to napisali po około tygodniu
Z tymi initiativbewerbung to wysyłałam tak wcześniej dwa razy (w grudniu) do bardzo dużych firm i za każdym razem odpisali mi do dwóch tygodni obecnie pierwszy raz wysłałam tydzień temu, więc trochę za krótko, żeby powiedzieć, czy odpiszą czy też nie napisałąm o tym, ponieważ to polecił mi mój niemiecki promotor, który ma dość sporo kontaktów z firmami. Jeśli nie podziała, to wyślę do firm jeszcze raz na jakieś oferty
Miałaś już rozmowy? Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale praktycznie zawsze najpierw proponują telefoniczną i to pomimo że, większość stanowisk na które aplikuję jest w mieście, w którym mieszkam.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-22, 17:54   #2047
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Miałaś już rozmowy? Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale praktycznie zawsze najpierw proponują telefoniczną i to pomimo że, większość stanowisk na które aplikuję jest w mieście, w którym mieszkam.
Miałam raz, do firmy znajdującej się 30 km od mojego miasteczka. Z tego, co się orientuję, to w wielu firmach inżynierskich ta "szopka" rekrutacyjna to standard - rozmowa przez telefon, potem osobista. Niektórzy jeszcze dokładali testy albo coś, żeby zobaczyć, jak się podejmuje decyzje. W przypadku dużych firm wynika o raczej z tego, że działy HR są w innych miastach niż produkcja, bo ta rozmowa, którą miałam, była z działem z Berlina.
Hmm właśnie mnie to zastanowiło, że ta firma ma znów podobną ofertę. Rozmowę miałam w kwietniu, po której mnie odrzucili. W sumie im się nie dziwię, bo to była moja pierwsza taka rozmowa i bardzo zdenerwowana byłam. Ale skoro podobna oferta się pojawiała później, to mogę znów niedługo pomyślec o aplikacji tam
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 12:32   #2048
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Bralybyscie pracę w warzywniaku na targu gdybyście naprawdę nie potrafily znaleźć pracy?
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 12:34   #2049
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Tak . oczywiście.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 13:24   #2050
jestemkasia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 154
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ja się właśnie zastanawiam, zle nie płacą bo 8/h no ale nie wiem czy się nadaje.
jestemkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 13:33   #2051
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez jestemkasia94 Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zastanawiam, zle nie płacą bo 8/h no ale nie wiem czy się nadaje.
O mamo, brałabym z pocałowaniem ręki!
Czemu masz się nie nadawać? Tu zważyć, tu podliczyć, wydać resztę

Gdzie takich ogłoszeń szukać?
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 14:01   #2052
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Przed chwilą dostałam negatywa z firmy, u której aplikowałam (na konkretne stanowisko!) w październiku ubiegłego roku. Poważnie.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 14:25   #2053
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Przed chwilą dostałam negatywa z firmy, u której aplikowałam (na konkretne stanowisko!) w październiku ubiegłego roku. Poważnie.
Długo się zastanawiali

A tak szczerze, to to samo jest w Polsce - mój facet jakiś tydzień temu dostał odpowiedź z firmy, że nie dostał pracy... tyle, że aplikację składał w lutym
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 14:53   #2054
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Przed chwilą dostałam negatywa z firmy, u której aplikowałam (na konkretne stanowisko!) w październiku ubiegłego roku. Poważnie.
Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Długo się zastanawiali

A tak szczerze, to to samo jest w Polsce - mój facet jakiś tydzień temu dostał odpowiedź z firmy, że nie dostał pracy... tyle, że aplikację składał w lutym
pięknie ja miałam kiedyś tak z praktykami - wysłałam maila w styczniu do firmy z moim CV z zapytaniem, czy w ogóle organizują w tym roku praktyki studenckie. Nie dostałam odpowiedzi przez miesiąc, a musiałam mieć zrobione jakieś praktyki, bo mi brakowało 4 tygodni, więc zaczęłam załatwiać w innym miejscu. Tam mi się szybko udało, umowę podpisałam, aż tu nagle w kwietniu tuż przez Wielkanocą dostałam maila z pierwszej firmy, że mnie przyjeli i mam umowę przynieść do podpisania z uczelni zamiast w sumie 8 tygodni praktyk, zrobiłam 12, bo takiej okazji nie mogłam przepuścić

Przepraszam za powtórzenie kilkukrotne tej samej wiadomości, Wizaż się zaciął i to jest efekt proszę o usunięcie niepotrzebnych postów!

Edytowane przez madeline555
Czas edycji: 2015-07-23 o 15:06
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 14:55   #2055
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Przed chwilą dostałam negatywa z firmy, u której aplikowałam (na konkretne stanowisko!) w październiku ubiegłego roku. Poważnie.
Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Długo się zastanawiali

A tak szczerze, to to samo jest w Polsce - mój facet jakiś tydzień temu dostał odpowiedź z firmy, że nie dostał pracy... tyle, że aplikację składał w lutym
pięknie ja miałam kiedyś tak z praktykami - wysłałam maila w styczniu do firmy z moim CV z zapytaniem, czy w ogóle organizują w tym roku praktyki studenckie. Nie dostałam odpowiedzi przez miesiąc, a musiałam mieć zrobione jakieś praktyki, bo mi brakowało 4 tygodni, więc zaczęłam załatwiać w innym miejscu. Tam mi się szybko udało, umowę podpisałam, aż tu nagle w kwietniu tuż przez Wielkanocą dostałam maila z pierwszej firmy, że mnie przyjeli i mam umowę przynieść do podpisania z uczelni zamiast w sumie 8 tygodni praktyk, zrobiłam 12, bo takiej okazji nie mogłam przepuścić
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 14:58   #2056
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Przed chwilą dostałam negatywa z firmy, u której aplikowałam (na konkretne stanowisko!) w październiku ubiegłego roku. Poważnie.
Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Długo się zastanawiali

A tak szczerze, to to samo jest w Polsce - mój facet jakiś tydzień temu dostał odpowiedź z firmy, że nie dostał pracy... tyle, że aplikację składał w lutym
pięknie ja miałam kiedyś tak z praktykami - wysłałam maila w styczniu do firmy z moim CV z zapytaniem, czy w ogóle organizują w tym roku praktyki studenckie. Nie dostałam odpowiedzi przez miesiąc, a musiałam mieć zrobione jakieś praktyki, bo mi brakowało 4 tygodni, więc zaczęłam załatwiać w innym miejscu. Tam mi się szybko udało, umowę podpisałam, aż tu nagle w kwietniu tuż przez Wielkanocą dostałam maila z pierwszej firmy, że mnie przyjeli i mam umowę przynieść do podpisania z uczelni zamiast w sumie 8 tygodni praktyk, zrobiłam 12, bo takiej okazji nie mogłam przepuścić
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 14:59   #2057
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Przed chwilą dostałam negatywa z firmy, u której aplikowałam (na konkretne stanowisko!) w październiku ubiegłego roku. Poważnie.
Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Długo się zastanawiali

A tak szczerze, to to samo jest w Polsce - mój facet jakiś tydzień temu dostał odpowiedź z firmy, że nie dostał pracy... tyle, że aplikację składał w lutym
pięknie ja miałam kiedyś tak z praktykami - wysłałam maila w styczniu do firmy z moim CV z zapytaniem, czy w ogóle organizują w tym roku praktyki studenckie. Nie dostałam odpowiedzi przez miesiąc, a musiałam mieć zrobione jakieś praktyki, bo mi brakowało 4 tygodni, więc zaczęłam załatwiać w innym miejscu. Tam mi się szybko udało, umowę podpisałam, aż tu nagle w kwietniu tuż przez Wielkanocą dostałam maila z pierwszej firmy, że mnie przyjeli i mam umowę przynieść do podpisania z uczelni zamiast w sumie 8 tygodni praktyk, zrobiłam 12, bo takiej okazji nie mogłam przepuścić
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 15:15   #2058
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Kurna, ale mam doła. Najchętniej wróciłabym do Polski. Mam jeszcze rozmowę jutro i w poniedziałek na drugim końcu Niemiec. Najchętniej w ogóle bym nie pojechała. To 7-8 h jazdy w jednym kierunku. Tragedia. Nie wyrabiam psychicznie z tym bezrobociem.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 15:43   #2059
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Kurna, ale mam doła. Najchętniej wróciłabym do Polski. Mam jeszcze rozmowę jutro i w poniedziałek na drugim końcu Niemiec. Najchętniej w ogóle bym nie pojechała. To 7-8 h jazdy w jednym kierunku. Tragedia. Nie wyrabiam psychicznie z tym bezrobociem.
Głowa do góry, może tym razem się uda

Ja wczoraj znalazłam kolejny program dla absolwentów, wysłałam aplikację i własnie wychodzi na wierzch mój brak cierpliwości - wkurza mnie brak odpowiedzi, choć najstarsza aplikacja, na którą nie mam odp jest sprzed tygodnia
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 15:51   #2060
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

W temacie czekania na informację zwrotną, to mnie też w tym tygodniu jeden potencjalny pracodawca przetrzymał z odpowiedzią Najpierw zobowiązał się do przesłania oferty współpracy do końca ubiegłego tygodnia, w piątek przesunął termin na poniedziałek, a w poniedziałek powiadomił mnie, że nie miał czasu się tym zająć i prześle ją do piątku W tym samym czasie dostałam inną propozycję pracy i nie wiem, co mam zrobić, czy czekać na tamtą ofertę czy dać sobie spokój
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 16:38   #2061
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Też miałam dostać odpowiedz negatywną, albo pozytywną do poniedziałku. Duża firma z działem HR. Już lepiej było by powiedzieć, że jak negatywna odpowiedz to wcale się nie odzywamy i było by wiadomo


Osterhase chyba paniom z HR się nudziło
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 16:39   #2062
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Czy to jest w ogóle realistyczne, żeby wsiąść w pociąg, mieć 3 przesiadki i po siedmiu h w pociągu być zdolnym do przeprowadzenia rozmowy o pracę?

Dzwoniłam do nich teraz pytając czy ewentualnie mogłabym lecieć. O ile taniej to tak. A poza tym, to facet (a połączyli mnie nie z HRem tylko z partnerem) twierdził, że widzi, że nie jestem informatyczką i może jednak najpierw porozmawiam z partnerem w moim mieście. Znaczy jakby się wycofywał.

A muszę się pochwalić, że dzisiaj miałam 1. rozmowę (telefoniczną) z IT consultingiem w moim mieście i zaprosili mnie teraz do drugiego etapu. Mimo, że kierunek pasuje tak średnio (znaczy nie pasuje, bądźmy szczerzy). A rozmowa była tak dziwna, bo facet każde moje stwierdzenie i pytanie kwitował "to bardzo ciekawe" x_X i potwornie powtarzał się z pytaniami.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-07-23 o 16:48
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 16:48   #2063
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Czy to jest w ogóle realistyczne, żeby wsiąść w pociąg, mieć 3 przesiadki i po siedmiu h w pociągu być zdolnym do przeprowadzenia rozmowy o pracę?

Dzwoniłam do nich teraz pytając czy ewentualnie mogłabym lecieć. O ile taniej to tak. A poza tym, to facet (a połączyli mnie nie z HRem tylko z partnerem) twierdził, że widzi, że nie jestem informatyczką i może jednak najpierw porozmawiam z partnerem w moim mieście. Znaczy jakby się wycofywał.

A muszę się pochwalić, że dzisiaj miałam 1. rozmowę (telefoniczną) z IT consultingiem w moim mieście i zaprosili mnie teraz do drugiego etapu. Mimo, że kierunek pasuje tak średnio. A rozmowa była tak dziwna, bo facet każde moje stwierdzenie i pytanie kwitował "to bardzo ciekawe" x_X i potwornie powtarzał się z pytaniami.

Trochę ciężko. Albo przyjechać wcześniej przespać się i drugiego dnia na rozmowę. O ile masz kasę na nocowanie.
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 17:18   #2064
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Raczej ciężko, o ile pociągi przyjadą ci punktualnie, a co zrobisz jak któryś będzie miał spóźnienie 30 minutowe lub więcej? Wtedy na tą trzecią przesiadkę nie zdążysz.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 17:19   #2065
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez ytaaa Pokaż wiadomość
Trochę ciężko. Albo przyjechać wcześniej przespać się i drugiego dnia na rozmowę. O ile masz kasę na nocowanie.
Kurczę, no nie bardzo. Chyba, że u kumpla, który mnie polecił, ale niechętnie, bo już z jego gościny korzystałam. Pierwsza rozmowa w moim mieście faktycznie wydaje mi się logiczniejsza, byłam zaskoczona, że od razu po wysłaniu dokumentów wyskoczyli z zaproszeniem do nich. Ale boję się, że to oznacza, że jednak nie mam tam szansy. Bo zaproszenie jednak wydawało się deklaracją poważnego zainteresowania.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 17:51   #2066
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5217960 8]Raczej ciężko, o ile pociągi przyjadą ci punktualnie, a co zrobisz jak któryś będzie miał spóźnienie 30 minutowe lub więcej? Wtedy na tą trzecią przesiadkę nie zdążysz.[/QUOTE]

Pociągi w Niemczech sobie jeżdżą czasem, jak chcą, więc spóźnienia to norma

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Kurczę, no nie bardzo. Chyba, że u kumpla, który mnie polecił, ale niechętnie, bo już z jego gościny korzystałam. Pierwsza rozmowa w moim mieście faktycznie wydaje mi się logiczniejsza, byłam zaskoczona, że od razu po wysłaniu dokumentów wyskoczyli z zaproszeniem do nich. Ale boję się, że to oznacza, że jednak nie mam tam szansy. Bo zaproszenie jednak wydawało się deklaracją poważnego zainteresowania.
A nie zwrócą Ci za nocleg? Znajoma raz miała zaproszenie do Stuttgartu, czyli prawie 600 km od nas i napisali, że zapłacą za dojazd i ewentualny nocleg! Dodam, że to miała byc rozmowa wstępna
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 19:44   #2067
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez madeline555 Pokaż wiadomość

A nie zwrócą Ci za nocleg? Znajoma raz miała zaproszenie do Stuttgartu, czyli prawie 600 km od nas i napisali, że zapłacą za dojazd i ewentualny nocleg! Dodam, że to miała byc rozmowa wstępna
Napisali mi tylko, że zwrócą za Bahn 2 klasa albo PKW więc głupio mi się pytać, czy za nocleg też. Raczej nie. Swoją drogą, ja też jadę do Stuttgartu, może ta sama firma To nie jest żaden z tych wielkich koncernów, któremu nie robiłoby to różnicy, raczej firma ok. 80 pracowników, Mittelstand. Też mi już zwracali za noclegi, ale to były bardzo znane, bogate firmy w stylu ebaya.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-07-23 o 19:49
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 20:08   #2068
madeline555
Raczkowanie
 
Avatar madeline555
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 254
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Napisali mi tylko, że zwrócą za Bahn 2 klasa albo PKW więc głupio mi się pytać, czy za nocleg też. Raczej nie. Swoją drogą, ja też jadę do Stuttgartu, może ta sama firma To nie jest żaden z tych wielkich koncernów, któremu nie robiłoby to różnicy, raczej firma ok. 80 pracowników, Mittelstand. Też mi już zwracali za noclegi, ale to były bardzo znane, bogate firmy w stylu ebaya.
Aa to akurat wtedy miał zapłacić Procter&Gamble
madeline555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-23, 20:48   #2069
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez madeline555 Pokaż wiadomość
Aa to akurat wtedy miał zapłacić Procter&Gamble
No, w takiej firmie to fajnie by było pracować.

I nadal nie wiem, co zrobić, a jutro muszę koniecznie podjąć decyzję: jadę pociągiem tuż przed, jadę dzień przed i wykładam z własnej kieszeni na hotel, czy próbuję negocjować rozmowę tutaj.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-07-23 o 20:50
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-24, 07:38   #2070
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Dostałam pracę praca w dziale marketingu.
Na bezrobociu byłam dokładnie 2 miesiące. Łatwo nie było, ale dzięki ogromnej cierpliwości i pokorze udało się. Opłacało się również iść na dzień próbny wbrew temu co pisalyscie - to właśnie było decydujące.
Uciekam z wątku, bo jest dość toksyczny, zamiast wsparcia można zostać wysmianym\ skrytykowanym. Tak jak ja dając rady o tym żeby się uśmiechać usłyszałam, że na pewno mam inne wady skoro nie mogę pracy znaleźć - masakra. Dziewczyny, trochę więcej optymizmu i woli do działania! Narzekanie jak to wszystko jest źle do niczego dobrego nie prowadzi. Pytajcie też rekruterow co poszło nie tak, dostaniecie wskazówki i zamiast uzalac się na forum będziecie mogły zacząć działać. Powodzenia!
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 14:26:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.