Korekcja wzroku! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-19, 18:37   #181
rzena66
Raczkowanie
 
Avatar rzena66
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: TeeM
Wiadomości: 37
GG do rzena66 Send a message via Skype™ to rzena66
Dot.: Korekcja wzroku!

Czy wiecie jakie są koszty zabiegów w poszczególnych Klinikach?

udało mi sie dotrzeć do cennika Medycznego Centrum Mavit (W-wa):
  • Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku (pełna) - 300zł
  • Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku - I część (badania wstępne) - 150 zł
  • Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku - II część (badania uzupełniające) - 100 zł
  • Badanie kontrolne po zabiegu laserowej korekcji wady wzroku - 70 zł
  • Zabieg LASIK (jedno oko) - 2300zł
  • Zabieg Epi-LASIK (jedno oko) - 2800 zł
  • Zabieg LASEK (jedno oko) - 1900 zł
  • Zabieg PRK (jedno oko) - 1550 zł
(Zabiegi LASIK, Epi-LASIK, LASEK, PRK - bezpłatne badania kontrolne przez 1 miesiąc po zabiegu; koszt badania kwalifikacyjnego jest odliczany od zabiegu pierwszego oka)
  • Usunięcie wady szczątkowej po korekcji laserowej (rekorekcja) powyżej 12-tu miesięcy po zabiegu (do 12-tu miesięcy po zabiegu bezpłatne) - 1300 zł


cennik Centrum Mikrochirurgii Oka (W-wa):
  • Badanie kwalifikacyjne do zabiegu /odliczane od ceny zabiegu pierwszego oka/ - 250 zł
  • korekcja laserowa metodą PRK - 1500 zł
  • korekcja laserowa metodą LASEK - 1900 zł
  • korekcja laserowa metodą LASEK + TOSCA - 2300 zł
  • korekcja laserowa metodą LASIK - 2300 zł
  • korekcja laserowa metodą EPI – LASIK - 2800 zł

Eye-Laser Center (Wrocław):
  • Badanie kwalifikujące do zabiegu laserowego - 150 zł
  • Zabieg LASIK (jedno oko) - 2400 zł
  • Zabieg LASEK (jedno oko) - 1800 zł
  • Zabieg PRK (jedno oko) - 1500 zł
  • Kontrole po zabiegu laserowej korekcji wzroku do 6 miesięcy: bezpłatne
  • Badanie kontrolne po 6 miesiącach od zabiegu - 50 zł
ps. jeśli ktoś zna ceny zabiegów laserowej korekcji z innych klinik chętnie je poznam.
pozdrawiam


__________________


Mężczyzna przyjacielem człowieka...
ale jakimś cholera ...interesownym.




rzena66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 14:03   #182
chrisss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

Sylwia, zwróc się ze swoim problemem do szkoly treningu widzenia, www.treningwidzenia.pl. Przychodzą tam ludzie z różnymi problemami, stosuje sie ćwiczenia wzroku, które większości pomagają. Mnie też Byłem na takim kursie, tylko że z zupełnie inną wadą - resztkowe plusy po laserze.
chrisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 20:21   #183
sylwia:)))
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 12
Dot.: Korekcja wzroku!

dziekuje krisss za pomoc napewno sie zglosze na taki kurs zawsze to jakas szansa ze moze byc lepiej
sylwia:))) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 16:15   #184
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Najprawdopodobniej występuje u Ciebie niedowidzenie. Wykonanie lasika nie ma w takim przypadku większego sensu bo chociaż można pozbyć się dioptrii to i tak Twój komfort widzenia niewiele się poprawi. Wynika to z faktu, że ta część mózgu odpowiedzialna za widzenie jest "uśpiona" - przypominam, że "widzimy głową"
Są to niestety najczęściej zaniedbania z dzieciństwa.
Czasami wykonuje się zabieg laserowy pacjentom z niedowidzeniem, ale są oni w pełni świadomi, że ich komfort widzenia może (ale nie musi) poprawić się jedynie o 1-2 rzędy.


Cytat:
Napisane przez sylwia:))) Pokaż wiadomość
czesc wszystkim
przeczytalam wasze wypowiedzi odnosnie korekt wad wzroku duzo sie dowiedzialam jednak nieznalazlam odp na nurtujace mnie pytanie czy ja kwalifikuje sie do operacji
na prawe oko mam+0.5 wiec to zadna wada nawet niemam zamiaru jej ruszac i korygowac ale na lewe oko niewidze wcale.mam 25 lat a urodzilama sie z wada wzroku, jako mala dziewczynak nosilam okulary ale kruciutko bo potem rzucilam je w kat-czasy brzydkich grubych oprawek z plastikua wada sie poglebiala i poglebialateraz niestety zaluje.
na dzien dzisiejszy niepotrafie przeczytac nawet tej najwiekszej literki na samej gorze tablicy u okulisty-obraz jest rozmazany.
lewe oko to minus ale o jakim numerze niemam bladego pojecia moze -10????.jednak mozna sobie latwo wyobrazic skoro niemoge przeczytaj najwiekszej literki to wada jest duza.jednak moj organizm tak jakos sie przyzwyczail to tej wady ze mozg wykorzystuje do widzenia tylko prawde zdrowe oko -dzieki czemu normalnie moge chodzic po ulicy bez okularow i wszystko widze ale gdy np zakryje prawe oko wtedy niewidze nic tylko zamazane obrazy i zarysy przedmiotow jak za mgla.
w polsce powiedzieli mi ze zadne okulary mi juz niepomoga wiec moge darowac sobie noszenie.a za granica poszlam z ciekawosci do gabinetu przebadac sie na laser i pani powiedziala mi ze laser mi niepomorze poniewaz te lewe oko w tlumaczeniu na polski jezyk"oko jakgdyby spi jest uspione"
to sie zgadza organizm wogole niekorzysta z tego oka patrze tylko prawym.
czy ktos ma podobna wade???czy faktycznie nie da sie tego naprawic jakas metoda???bo tak cale zycie jechac na jednym oku to szybko mozna je zameczyc i do reszty oslepnac a tego bym niechciala
skoro mozna wyleczyc -11 czy nawet-20 jakimis implantami fakijnymi to dlaczego lekarze mi powiedzieli ze zadna operacja mi niepomoze ?moze powiennam pojsc do innego lekarza zasiegnac wiecej opini?co o tym myslicie?
z gory dziekuje za odp
pozatym gratuluje wszystkim ktorym operacja sie powiodla
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 19:24   #185
sylwia:)))
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 12
Dot.: Korekcja wzroku!

czesc babel
to co piszesz to faktycznie prawda ale czy jest moze jakas szansa ze te uspione oko mozna jakos pobudzic np przez cwiczenia czy cos na tyle zeby zabieg laserowy dal efekt?czy faktycznie nie ma juz dla mnie zadnego ratunku i pozostaje mi tylko pogodzic sie z ta mysla ze funkcjonuje na codzien tylko poslugujac sie 1 okiem i tak juz bedzie do konca zycia?
nie mam pojecia co z tym zrobic.a moze te kursy treningu wzroku w warszawie by cos pomogly co o tym myslisz?
sylwia:))) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 20:47   #186
alice1976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 96
Dot.: Korekcja wzroku!

sylwia czy zezujesz na to niedowidzące oko? ja na lewe tez niedowidze ( i zezuje)co prawda nie tak bardzo jak ty bo jak zaslonie prawe oko to nie jest zle ale okulisci na to oko zapisuja mi tylko cylinder na astygmatyzm a sfera jest 0 bo podobno zadne okulary juz nie skoryguja tego niedowidzenia
alice1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 20:49   #187
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Korekcja wzroku!

nie wiem w jakim wieku 'rzuciłaś' okulary, ale do pewnego wieku nasz mózg uczy się widzieć /do ok 7 roku życia/. jeśli nosiłaś okulary do tego czasu to jest jakaś szansa na poprawę. jeśli nie to częśc mózgu odpowiedzialna za to oko nigdy nie nauczyła się niestety widzieć i szans takowych raczej nie ma.
myślę, że jeśli największa litera na tablicy jest tylko rozmazana /a nie niewidoczna /to nie masz aż tak dużej wady/. nie napisałaś czy jak byłas u okulisty to czy z korekcją widziałaś lepiej. jeśli nie to niedobrze.
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 16:09   #188
sylwia:)))
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 12
Dot.: Korekcja wzroku!

czesc
na lewe oko niezezuje bynajmniej zaden okulista mi tego niepowiedzial.
a co do okularow to pamietam ze urodzilam sie z niedowidzeniem lewego oka i w zerowce nosilam okulary ale pozniej jak poszlam juz do podstawowki do przestalam nosic bo mialam taki glupi karys jak to maly dzieciak.wiem ze okulista zalecil mi zakleic w dziecinstwie zdrowe oko i na sile trenowac te lewe ale nigdy tego niezrobilam no i mam tego teraz efekt((.
co do najwiekszej litery na tablicy niepotrafie jej odczytac a przy szklach grubosci denek od butelek to litera jest ciutke wyrazniejsza ale wciaz jest rozmazana jak wszystko inne do okola.okulista powiedzila mi ze niemusze nosic okularow na lewe oko bo mi zadne szkla juz niepomoga jedynie moge nosic szkla na poprawe prawego oka.jednak martwi mnie jedna sprawa przeciez jedno oko jest zalezne od drugiego wiec jesli jestem slepa na lewe czy z czasem prawe mi sie niepopsuje od tego lewego?
i czy te lewe skoro teraz niemoge odczytac najwiekszej literki to znaczy ze to jest granica slepoty i juz sie zatrzyma czy moge oslepnac jeszcze bardziej?
pozdrawiam
sylwia:))) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 07:40   #189
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

SYlwia.
Po 1 - nie jesteś ślepa!
Po 2 - niestety niedowidzenie jest zaniedbaniem z dzieciństwa. Jak sama powiedziałaś taki miałaś kaprys i nie zaklejałaś zdrowego oka do ćwiczeń
Po 3 - można funkcjonować patrząc tylko na prawe oko. "ślepota", jak Ty to nazywasz, nie przeniesie się na oko zdrowe.
Po 4 - obawia się, że na lewe oko niewiele można poradzić. Są ćwiczenia optometryczne, ale większość okulistów odnosi się do nich sceptycznie, więc niewiele wiem na ten temat.
Pozdrawiam
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 19:55   #190
sylwia:)))
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 12
Dot.: Korekcja wzroku!

czesc babel
dziekuje za odpowiedz.no coz na to wyglada ze raczej bede musiala se pogodzic z obecna sytuacja. i jedyne co moge teraz zrobic to tylko dbac o te prawe oko co jest zdrowe i niedopuscic aby w przyszlosci bylo zaniedbane jak te lewe z dziecinstwa.pozdrawiam serdecznie
sylwia:))) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 12:12   #191
karolkaa2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3
Dot.: Korekcja wzroku!

czesc babel ja tez mam kilka pytań do Ciebie
1. czytałam ze napisałes ze nadwzrocznosc mozna korygowac tylko do +5D. A ja mam +5.5 na jedno oko i +3.5 na drugie. czy mogłabym mieć przeprowadzana operacje? a chciałabym bo okulary mnie troche denerwuja. nawet zakladanie soczewek i dbanie o nie tez jest uciązliwe
2.niektorzy pisza ze mozna miec min 21 lat a inni ze 18 ale mozna zrobic operacje we wczesniejszym wieku pod warunkiem ze sie wada nie zmienia. ja mam 16 lat a moja wada sie nie zmienia od 7 lat moja okulistka powiedziala ze juz sie nie zmieni wiec moglabym? czy musze poczekac jeszcze 2 latka?
3.czy po operacji jezeli wystapi niedokorekcja albo moja wada wroci np do +0.5 albo +1 to wtedy bede mogla nosic soczewki czy tylko okulary ( bo slyszalam ze soczewek nie mozna zakladac juz nigdy po laserowej korekcji)
4.czy moge stracic wzrok jakby sie cos nie udalo? albo w razie powiklan da sie je wyleczyc(te powiklania) ?
5. co sie stanie jezeli podczas operacji rusze okiem?albo w czasie jak to cos (nie pamietam nazwy) bedzie mi odcinalo tą gorną warstwe oka i ja nim porusze to odetnie mi w złym miejscu?
6.widzailam tez na filmie w internecie ze lekarz nie mogl zdjąc tego odciętego kawałka i sie to porwało http://www.youtube.com/watch?v=9m521Z1AVjg co o tym myślisz??
sokra ze tyle pytan zadalam ale ja musze to wiedzieć:P jak mi sie jeszcze cos przypomni to napisze:P:P
karolkaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-07, 12:12   #192
karolkaa2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3
Dot.: Korekcja wzroku!

czesc babel ja tez mam kilka pytań do Ciebie
1. czytałam ze napisałes ze nadwzrocznosc mozna korygowac tylko do +5D. A ja mam +5.5 na jedno oko i +3.5 na drugie. czy mogłabym mieć przeprowadzana operacje? a chciałabym bo okulary mnie troche denerwuja. nawet zakladanie soczewek i dbanie o nie tez jest uciązliwe
2.niektorzy pisza ze mozna miec min 21 lat a inni ze 18 ale mozna zrobic operacje we wczesniejszym wieku pod warunkiem ze sie wada nie zmienia. ja mam 16 lat a moja wada sie nie zmienia od 7 lat moja okulistka powiedziala ze juz sie nie zmieni wiec moglabym? czy musze poczekac jeszcze 2 latka?
3.czy po operacji jezeli wystapi niedokorekcja albo moja wada wroci np do +0.5 albo +1 to wtedy bede mogla nosic soczewki czy tylko okulary ( bo slyszalam ze soczewek nie mozna zakladac juz nigdy po laserowej korekcji)
4.czy moge stracic wzrok jakby sie cos nie udalo? albo w razie powiklan da sie je wyleczyc(te powiklania) ?
5. co sie stanie jezeli podczas operacji rusze okiem?albo w czasie jak to cos (nie pamietam nazwy) bedzie mi odcinalo tą gorną warstwe oka i ja nim porusze to odetnie mi w złym miejscu?
6.widzailam tez na filmie w internecie ze lekarz nie mogl zdjąc tego odciętego kawałka i sie to porwało http://www.youtube.com/watch?v=9m521Z1AVjg co o tym myślisz??
sokra ze tyle pytan zadalam ale ja musze to wiedzieć:P jak mi sie jeszcze cos przypomni to napisze:P:P
karolkaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 12:27   #193
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

1. czytałam ze napisałes ze nadwzrocznosc mozna korygowac tylko do +5D. A ja mam +5.5 na jedno oko i +3.5 na drugie. czy mogłabym mieć przeprowadzana operacje? a chciałabym bo okulary mnie troche denerwuja. nawet zakladanie soczewek i dbanie o nie tez jest uciązliwe

Można operowac pacjentów przy takiej wadzie, ale istnieje duże ryzyko, że pozostanie wada resztkowa, czyli nie wszystko sie usunie.

2.niektorzy pisza ze mozna miec min 21 lat a inni ze 18 ale mozna zrobic operacje we wczesniejszym wieku pod warunkiem ze sie wada nie zmienia. ja mam 16 lat a moja wada sie nie zmienia od 7 lat moja okulistka powiedziala ze juz sie nie zmieni wiec moglabym? czy musze poczekac jeszcze 2 latka?

Granica wieku została ustalona ze względu na :
a/ wzrost gałki ocznej
b/ stablilizację wady wzroku.
Przyjmuje się, że ok 20 r.ż. gałka już nie rośnie, natomiast problem może pokazać się, kiedy zaczniesz studiować. Bardzo często przy ślęczeniu nad książkami wada zaczyna się pogłębiać, dlatego przyjmuje się, że 20-21 lat to ten okres, kiedy można muwić o stabilnej lub nie stabilnej wadzie wzroku.

3.czy po operacji jezeli wystapi niedokorekcja albo moja wada wroci np do +0.5 albo +1 to wtedy bede mogla nosic soczewki czy tylko okulary ( bo slyszalam ze soczewek nie mozna zakladac juz nigdy po laserowej korekcji)

Jeżeli pozostanie wada resztkowa mozna nosić okulary i soczewki. Poza tym, jeżeli będzie odpowiednia grubość rogówki po zabiegu, zawsze można wykonac reoperację i zabieg powtórzyć.

4.czy moge stracic wzrok jakby sie cos nie udalo? albo w razie powiklan da sie je wyleczyc(te powiklania) ?

Możesz stracić wzrok. To przypadek 1 na ok. 3.000.000, więc tak bardzo bym się tym nie przejmowała Powikłania mogą się zdażyć zawsze przy każdym zabiegu. O tym pisałam już kilkukrotnie.

5. co sie stanie jezeli podczas operacji rusze okiem?albo w czasie jak to cos (nie pamietam nazwy) bedzie mi odcinalo tą gorną warstwe oka i ja nim porusze to odetnie mi w złym miejscu?

Laser przestaje działać w momencie ruchu gałki ocznej. Po zatrzymaniu gałki w bezruchu, wiązka lasera działa ponownie. Poza tym oko masz znieczulone, więc ruchy gałki jeżeli wogóle są, to najczęściej są wypadkiem zdenerwowania pacjenta niż odczuwania bodźców bólowych.

6.widzailam tez na filmie w internecie ze lekarz nie mogl zdjąc tego odciętego kawałka i sie to porwało http://www.youtube.com/watch?v=9m521Z1AVjg co o tym myślisz??

To się może zdazyć. Prawdopodobieństwo bardzo małe - tzw. oderwanie płatka rogówki.
To wszystko to ekstremalne przypadki niepowodzeń, takie jak fakt, że możesz zawsze jeszcze umrzeć, np. z powodu wysokiego poziomu stresu i nagłego wylewu - ale nie mówimy chyba o takich sprawach?
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 12:07   #194
Xilena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6
Dot.: Korekcja wzroku!

Czy ktos mogłby mi coś napisać o Klinice w Katowicach ??? Słyszałam , że warto wybrać sie tam na zabieg korekty wzroku... Jaki jest tam cennik .. Proszę o opinie
Xilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 14:32   #195
karolkaa2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3
Dot.: Korekcja wzroku!

Dzięki Bąbel za odpowiedź ale co w przypadku gdybym miala zbyt cienka lub płaską rogówkę? bo chyba w takim przypadku nie można operować?
karolkaa2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 17:47   #196
darek795
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 11
Dot.: Korekcja wzroku!

http://www.lasikworld.com/virtual_lasik_seminar.html

Doktor Reed na filmie z amerykańskiej kliniki twierdzi że sekrety jakości operacji lasik sa następujące.

1. Staranna selekcja pacjentów i wykluczanie tych co się nie nadają. Im dokładniejsze badania przed zabiegiem tym zapobiega się nieprzewidzianym wypadkom.

2. Ograniczona ilość zabiegów [co skutkuje wyższą ceną]. Wtedy jest wiecej czasu na jednego pacjenta.

3. NAJWAŻNIEJSZE to ilość i zakres obowiązkowych badań pooperacyjnych. Według niego to badania pooperacyjne są najbardziej istotne. Jego klinika dokładnie bada każdego kilka razy po operacji by ustalić jaki był rezultat operacji i w oparciu o analizę wyników wprowadza korekty przy operowaniu nastepnych pacjentów. Podobno powinno się wykonywać po operacji badanie topografii rogówki - by ustalić jak udała sie operacja - ale niestety zdecydowana większość klinik tego nie robi, bo to dodatkowy koszt.

Mam w związku z tym kilka pytań
Jakie badania przedoperacyjne wykonuję sie w naszych klinikach? O ile wiem są to
1.topografia rogówki
2.pole widzenia
3.grubość rogówki
innych nie pamietam ....może ktoś uzupełni ....

Ile wizyt po operacyjnych stosuje się standardowo u nas? Czy jakas klinika wykonuje po operacji topofrafię rogówki?

Czy doktor REED nie wciska kitu z tym wprowadzaniem korekt do lasera, bo oprogramowanie lasera dostarcza producent i nie wiem czy lekarz jest w stanie coś tam ręcznie manipulować.
W USA jest na przykład proces sądowy pacjentów przeciw firmie ALCON a nie przeciw lekarzom. Sugerowałoby to że laserem steruje wyłącznie oprogramowanie.
Czytałem też że podobno podczas samej operacji lekarz nie widzi czy laser pracuje prawidłowo - rezultat dopiero można prześledzić na pooperacyjnym badaniu topografii rogówki, którego jak mówiłem standardowo sie nie robi????
Czy to prawda??
darek795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 18:10   #197
darek795
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 11
Dot.: Korekcja wzroku!

I jeszcze jedno doktor Reed mówi też o ćwiczeniach wzroku. Według niego tego typu ćwiczenia nie mogą pomóc cierpiącym na wady wzroku, ponieważ refrakcja w 75 % odbywa sie na powierzchni rogówki a tylko w 25% w soczewce , która może częściowo zmieniać kształt. Ćwiczenia mogą mieć jakiś mały wpływ na kształt soczewki natomiast rogówka nie zmienia swojego kształtu i nic nie dadzą żadne ćwiczenia.
darek795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 06:40   #198
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

O badaniach, które nalezy obowiązkowo wykonac przed zabiegiem już pisałam - przejżyj proszę wątek.

W dużym stopniu zgadzam się z opinią dr Reeda. Dokładna selekcja i badania pacjentów, a także czas (czyli nie idziemy na akord, ale na jakość) powodują, że można uniknąć znacznej części powikłań.
Co do "manipulowania" przy laserze - a jak myslisz, skąd znajdują się w nim dane pacjenta? Przecież musi je wprowadzić lekarz i robi to ręcznie.
Problem z firmą ALCON był nieco inny. Firma wprowadziła na rynek sprzęt z wadliwym oprogramowaniem, w ciągu 2 dni na całym świecie wszystkie mikrokeratomy tej firmy zostały wycofane natychmiast po wykryciu usterki.

Nie prawdą jest, że lekarz nie widzi czy laser pracuje prawidłowo. Na ekranie komputerowym ma wyświetlone wszystkie parametry oraz procentową wartość wykonania zabiegu (czyli ile już laser usunął wady).


Cytat:
Napisane przez darek795 Pokaż wiadomość
http://www.lasikworld.com/virtual_lasik_seminar.html

Doktor Reed na filmie z amerykańskiej kliniki twierdzi że sekrety jakości operacji lasik sa następujące.

1. Staranna selekcja pacjentów i wykluczanie tych co się nie nadają. Im dokładniejsze badania przed zabiegiem tym zapobiega się nieprzewidzianym wypadkom.

2. Ograniczona ilość zabiegów [co skutkuje wyższą ceną]. Wtedy jest wiecej czasu na jednego pacjenta.

3. NAJWAŻNIEJSZE to ilość i zakres obowiązkowych badań pooperacyjnych. Według niego to badania pooperacyjne są najbardziej istotne. Jego klinika dokładnie bada każdego kilka razy po operacji by ustalić jaki był rezultat operacji i w oparciu o analizę wyników wprowadza korekty przy operowaniu nastepnych pacjentów. Podobno powinno się wykonywać po operacji badanie topografii rogówki - by ustalić jak udała sie operacja - ale niestety zdecydowana większość klinik tego nie robi, bo to dodatkowy koszt.

Mam w związku z tym kilka pytań
Jakie badania przedoperacyjne wykonuję sie w naszych klinikach? O ile wiem są to
1.topografia rogówki
2.pole widzenia
3.grubość rogówki
innych nie pamietam ....może ktoś uzupełni ....

Ile wizyt po operacyjnych stosuje się standardowo u nas? Czy jakas klinika wykonuje po operacji topofrafię rogówki?

Czy doktor REED nie wciska kitu z tym wprowadzaniem korekt do lasera, bo oprogramowanie lasera dostarcza producent i nie wiem czy lekarz jest w stanie coś tam ręcznie manipulować.
W USA jest na przykład proces sądowy pacjentów przeciw firmie ALCON a nie przeciw lekarzom. Sugerowałoby to że laserem steruje wyłącznie oprogramowanie.
Czytałem też że podobno podczas samej operacji lekarz nie widzi czy laser pracuje prawidłowo - rezultat dopiero można prześledzić na pooperacyjnym badaniu topografii rogówki, którego jak mówiłem standardowo sie nie robi????
Czy to prawda??
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 14:59   #199
Polan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam, mam pytanie. Mam 21 jeden lat uprawiam kulturystykę i boks, mam wadę prawie -4. Słyszalem ze po zabiegach oczy nie są tak odporne na uderzenia jak przed co moze spowodwac tragiczne skutki i wielkie wysilki na siłowni mogą pogarszac wzrok nawet po operacji. Mam czesto pobodijane oczy bo kocham walczyć, ale ta wada mi bardzo przeszkadza w zyciu i w sporcie. Czy w ogole operacja ma jakis sens przy takim zyciu jakim prowadze? Chcialbym dobrze widzec ale nie moglbym zrezygnowac z pasji. Bardzo prosze o odpowiedz
Polan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 06:12   #200
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Hmm, trudna sprawa.
Oczy po zabiegu uważa się za wyleczone po ok 4 tygodni (wtedy przyrasta płatek i nie ma ryzyka odklejenia). Nie odpowiem Ci jednoznacznie, ale moge stwierdzić, że operowalismy już wiele osób uprawiających sporty ekstremalne i po kilku miesiącach bez jakiegokolwiek problemu wracałay do uprawiania swojego hobby- do dziś nic im sie nie dzieje. Jak jest w przypadku boksu, kiedy dostaje sie pięścią w oko? Szczerze - nie wiem. Myśle jednak, że zagrożenie jest porównywalne z sytuacją gdybyś nie był poddany zabiegowi laserowej korekty.
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 00:32   #201
Olimps
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam!! Ja chcialbym przeprowadzic operacje oczu poniewaz mam astygmatyzm jeszcze nie pisałem nigdzie indziej o tym ... Wiec mam OP - 0,4 OL - 0,9 chciałbym przeprowadzic w sumie narazie operacje tylko OP poniewaz przeszkadza mi ono w widzeniu nie widze nim za dobrze i mam w zwiazku z tym pytanie czy warto i czy to pomoze??
Olimps jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 00:08   #202
Mama Karolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam,
Własnie niedawno dowiedziałam się ( po badaniu komputerowym) że mój dwuletni synek ma wade -10 dioptrii.
Jakie są rokowania przy tak dużej wadzie u tak małego dziecka? Czy wada może sie nie pogłebiać lub cofać? Czy to się jakoś leczy? Gdzie najlepiej się z dzieckiem zgłosić (jestem z Warszawy)?
Będę wdzięczna za każdą rzetelną informację
Mama Karolka
Mama Karolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 11:15   #203
sandraoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Korekcja wzroku!

Mam pytanie: czy ktoś miał robiony (lub zna opinię kogoś kto miał) zabieg usunięcia wady wzroku w Katowicach na ul. Ceglanej (dr Gierek)? Czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć, bo najprawdopodobniej zdecyduję się na zabieg w tym szpitalu.
sandraoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 11:32   #204
sandraoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Korekcja wzroku!

Czy miał ktoś robiony zabieg w Katowicach , ul. Ceglana (dr Gierek)?
sandraoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 10:40   #205
Bąbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 392
Dot.: Korekcja wzroku!

Przede wszystkim trzeba udać się na badania, gdzie dziecko zostanie zbadane nie tylko komputerowo, ale po przezde wszystkim porażeniu akomodacji. Wyniki badań moga wyjść zupelnie różne. Polecam OKO LASER w Warszawie - sprawdź czy tam są w stanie zbadać tak małe dziecko.

Cytat:
Napisane przez Mama Karolka Pokaż wiadomość
Witam,
Własnie niedawno dowiedziałam się ( po badaniu komputerowym) że mój dwuletni synek ma wade -10 dioptrii.
Jakie są rokowania przy tak dużej wadzie u tak małego dziecka? Czy wada może sie nie pogłebiać lub cofać? Czy to się jakoś leczy? Gdzie najlepiej się z dzieckiem zgłosić (jestem z Warszawy)?
Będę wdzięczna za każdą rzetelną informację
Mama Karolka
Bąbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 11:41   #206
aneczka.s
Raczkowanie
 
Avatar aneczka.s
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 172
Dot.: Korekcja wzroku!

Od czasu kiedy zaczęły się moje problemy ze wzrokiem, marzyłam o operacji laserowej. Przerabiałam soczewki, okulary ale wiadomo że to nie to samo co możliwość normalnego widzenia bez żadnych problemów. W kwietniu skończe 21 lat i moja mama zaproponowała żebym szukała sobie kliniki. Nie mam dużej wady -1,5 - 2 D, ale i tak uważam że jestem ślepa i nie wyobrażam sobie życia z -5 <szok>. Zaproponowałam kuzynce (która ma znacznie większa wadę) żeby razem ze mna zaczęłą poszukiwania kliniki ale ona sprowadziła mnie na ziemie w związku z operacją. I teraz wiem, że zdecydowanie sobie odpuszczam!! Po pierwsze operacje są wykonywane od niedawna i tak naprawdę nie wiadomo co dzieje sie z oczami 20 lat po operacji (nie mówi się o tym, ale często w pare lat po operacji wystepuja komplikacje), poza tym istnieje ryzyko, niby nieduże ale zawsze można znależć się w tej grupie. Ponad to uważam, że operowanie dwóch oczu naraz to zupełna pomyłką!!!! Oczywiście w przyszłiości nie wykluczam poddaniu się operacji ale puki co LUZ ;]
__________________
Live life given now
Tomorrow can wait
Dance all through the night
Sleeping all day


aneczka.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 21:49   #207
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Dot.: Korekcja wzroku!

Dlaczego operowanie dwoch oczu naraz jest pomyłką???
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 18:38   #208
juskaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Mama Karolka Pokaż wiadomość
Witam,
Własnie niedawno dowiedziałam się ( po badaniu komputerowym) że mój dwuletni synek ma wade -10 dioptrii.
Jakie są rokowania przy tak dużej wadzie u tak małego dziecka? Czy wada może sie nie pogłebiać lub cofać? Czy to się jakoś leczy? Gdzie najlepiej się z dzieckiem zgłosić (jestem z Warszawy)?
Będę wdzięczna za każdą rzetelną informację
Mama Karolka
Droga Mamo Karolka.
ja również mam bardzo duża wade wzroku (podobno wrodzoną). Od młodości nosilam okulary ale nie to było najgorsze. Otóz z wiekiem, szczegolnie w okresie dojrzewania wada bardzo szybko sie pogłebiała. Moja okulistka wysłała mnie na konsultacje do Katowic do kliniki. Tam po wielu perypetiach poddałam sie zabiegowi o nazwie skleroplastyka. Idea zabiegu polega na tym ze hamuje on wzrost gałki ocznej a tym samym pogłebianie sie wady. Od tego czasu wada sie ustabilizowala, co prawda teraz mam inne problemy ale to tak na marginesie. O ile sie dobrze orientuje zabieg jest przeprowadzany wyłacznie u dzieci i to nawet tych najmniejszych. Podobno niektórzy twierdzą ze nie jest on bezpieczny dla oka ale w Katowicach raczej mówiono mi ze to nie ma zadnego niebezpieczenstwa. Tak więc mozesz sie zorientowac czy cos takiego nie daloby sie zrobic u Twojego synka. Pozdr
juskaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:53   #209
sandraoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Katowice ul. Ceglana

Witam,

Mam pytanie: Czy ktoś miał być może robiony zabieg w Szpitalu Okulistycznym w Katowicach na ul. Ceglanej (dr Gierek). Słyszałam różne wypowiedzi na ten temat, ale przypuszczam, że są to raczej plotki a nie informacje z pierwszej ręki.
Bardzo zależy mi na opinii osób, które mogłyby powiedzieć coś na temat szpitala i lekarzy w Katowicach.
sandraoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 13:25   #210
dziefcze
Przyczajenie
 
Avatar dziefcze
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19
Dot.: Katowice ul. Ceglana

Cytat:
Napisane przez sandraoko Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pytanie: Czy ktoś miał być może robiony zabieg w Szpitalu Okulistycznym w Katowicach na ul. Ceglanej (dr Gierek). Słyszałam różne wypowiedzi na ten temat, ale przypuszczam, że są to raczej plotki a nie informacje z pierwszej ręki.
Bardzo zależy mi na opinii osób, które mogłyby powiedzieć coś na temat szpitala i lekarzy w Katowicach.


też czekam na odpowiedź na to pytanie
dziefcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 22:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.