Islandia - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-20, 15:36   #181
Farinelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Betty83 Pokaż wiadomość
w podręcznym?
raczej w głównym.w moim bagażu podręcznym była plastelina jadalna z syropu skrobiowego,bloki karmelowe,małże w sosie winnym 10 paczek,0,5l woda ze strefy wolnocłowej,aparaty fotograficzne,komórka,ład owarki w kieszeniach,słownik angielski,modlitewnik,gla ny na nogach.
Farinelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 20:22   #182
Farinelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez limba1 Pokaż wiadomość
Oj dziewczynko nie wiesz co mówisz... Życzę powodzenia w rozbijanie namiotu na lawie. Po pierwsze to co wyglada równo w Google maps ma sie nijak do rzeczywistości. Pola lawowe nie są ani równe ani bezpieczne. Nie wbijesz śledzia w lawe, nie rozlozysz karimaty.... Chodzenie po lawowisku można przyplacic skreceniem kostki. Poza tym łażenie po polu lawowym nie jest bezpieczne- to co wyglada stabilnie i twardo może sie okazać dachem jaskini lawowej i sie normalnie pod tobą załamie. A takie jaskinie lawowe mogą mieć różna głębokość. No i niektóre obszary podlegają ochronie- ale raczej nie te w drodze z lotniska do stolicy.

Co do wspomnianego pola namiotowego przy motelu Alex- oficjalnie od tego roku pola namiotowego już nie ma. Więc zostaje ci tylko rozbicie sie na dziko albo złapanie flybusa i rozbicie sie w stolicy na polu namiotowym.

Teren lotniska jest bardzo rozległy i otoczony płotem z siatki. I jest to wiecej niż 3 km bo w teren lotniska włączona jest tez dawna baza Amerykańska. Jadąc droga w stronę Reykjaviku wszystko co po prawej stronie to lotnisko, po lewej tereny miasta.
czy teren dawnej bazy amerykańskiej to Reykjanes? i po przylocie trzeba się wydostać poza ten teren żeby rozbic namiot?
Farinelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 14:41   #183
limba1
Raczkowanie
 
Avatar limba1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Keflavik/Krakow
Wiadomości: 111
Dot.: Islandia

Tak baza to obecnie cześć Reykjanesbær i nawet ma ma odrębna nazwę Asbru. Obecnie czesc bazy jest ogolniedosyepna i mozna normalnie tam przebywac. nawet ludzie tam mieszkaja i uczelnia Keilir ma tam swoje budynki i kampus.

Sprawdziłem teren z lotniska w stronę Keflaviku. W ostateczności znajdziesz miejsce żeby sie rozbić- o ile nie bedą ci przeszkadzać samochody jadące do i z lotniska to jest jakaś tam szansa na biwak. I pamiętaj ze w lecie jest jasno przez 24 godziny- cieżko usunąć bez zaciemnienia, a o takie w namiocie będzie cieżko. Polecam opaski na oczy.

Edytowane przez limba1
Czas edycji: 2013-06-02 o 14:42
limba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 20:05   #184
Farinelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez limba1 Pokaż wiadomość
Tak baza to obecnie cześć Reykjanesbær i nawet ma ma odrębna nazwę Asbru. Obecnie czesc bazy jest ogolniedosyepna i mozna normalnie tam przebywac. nawet ludzie tam mieszkaja i uczelnia Keilir ma tam swoje budynki i kampus.

Sprawdziłem teren z lotniska w stronę Keflaviku. W ostateczności znajdziesz miejsce żeby sie rozbić- o ile nie bedą ci przeszkadzać samochody jadące do i z lotniska to jest jakaś tam szansa na biwak. I pamiętaj ze w lecie jest jasno przez 24 godziny- cieżko usunąć bez zaciemnienia, a o takie w namiocie będzie cieżko. Polecam opaski na oczy.
z samochodami hałasem i jasnotą całodobową nie będzie większego problemu bo lot jest bardziej męczący niż 12h jazdy pociągiem.kibla mozna poszukac na lotnisku lub w restauracji.jedyny problem to może być jakiś "dowciapniś" który może podejść mi do namiotu podczas snu i walić w ściany(policjant lub ciekawski islandur).w polsce to było by normalne gdyby ktoś podszedł i np odlał się na ścianę namiotu.
Farinelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 20:22   #185
limba1
Raczkowanie
 
Avatar limba1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Keflavik/Krakow
Wiadomości: 111
Dot.: Islandia

Raczej nikt nie bedzie Cie niepokoil. I prosze nie uzywaj slowa Islandur- bardzo mnie to drazni i ma wydzwiek negatywny.
limba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 21:12   #186
Farinelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez limba1 Pokaż wiadomość
Raczej nikt nie bedzie Cie niepokoil. I prosze nie uzywaj slowa Islandur- bardzo mnie to drazni i ma wydzwiek negatywny.
no to świetnie że będzie względny spokój.policja pewnie tez sie nie przyczepi?
co do słowa islandur to spoko.ale w anglii było przynajmniej dziwnie.mianowicie stewardessa mnie popchneła w locie,kierowniczka restauracji mnie przytuliła i pocałowała i akurat mi podała podwójną porcję obiadową za tą sama cenę,na lotnisku mnie obmacywali i podnosili do góry koszulę i nogawki przy kontroli bezpieczeństwa,samochodzy się zawsze zatrzymywały podczas przechodzenia przez jezdnię.ekspedientki w tesco po zrobieniu zakupów zwracały sie do mnie "are you ok?łatwiej mi o nich myśleć "angole" niż anglicy.nic nie rozumiem z takiego zachowania.myśle że na islandii nie będzie takich osobliwych ekstrawagancji rdzennej ludności.odezwać się do takiego to tylko w zupełnej ostateczności kiedy nigdzie nie będzie polaków a trzeba będzie np.spytac o drogę

Edytowane przez Farinelli
Czas edycji: 2013-06-02 o 21:26
Farinelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 15:24   #187
Reyka
Przyczajenie
 
Avatar Reyka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 23
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Farinelli Pokaż wiadomość
nic nie rozumiem z takiego zachowania.myśle że na islandii nie będzie takich osobliwych ekstrawagancji rdzennej ludności.odezwać się do takiego to tylko w zupełnej ostateczności kiedy nigdzie nie będzie polaków a trzeba będzie np.spytac o drogę
Osobliwości zdarzają się w każdym kraju, na tym między innymi polega urok każdej wyprawy. Islandia również ma kilka w zanadrzu...

Dotarłaś na wyspę? Mam nadzieję, że wycieczka się uda/ła
Reyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 13:48   #188
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Islandia

Dziewczyny, dostałam się na WorkCamp na Islandię! Spędzę dwa tygodnie w Reykiaviku, organizując festiwal filmowy
Już się nie mogę doczekać, a po przeglądnięciu zdjęć z Islandii to już w ogóle spać nie mogę po nocach
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 19:45   #189
Farinelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Reyka Pokaż wiadomość
Osobliwości zdarzają się w każdym kraju, na tym między innymi polega urok każdej wyprawy. Islandia również ma kilka w zanadrzu...

Dotarłaś na wyspę? Mam nadzieję, że wycieczka się uda/ła
no niestety w tym roku sie nie uda ponieważ cena biletu to od 2000zł w górę,a start jest z warszawy.ale to nie jest główny problem.nadal nie wiem gdzie się udać po wylądowaniu żeby się przespać pod namiotem.podobno nie można kupić biletów autobusowych do fly-busu u kierowcy tylko gdzieś na lotnisku i trzeba odpowiednio rezerwować tam i z powrotem taki bilet żeby pewnie wrócić na lotnisko.kwestią też pozostaje ograniczenie wagi swojej żywności do 3kg a resztę trzeba kupowac u nich.
Farinelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 20:19   #190
Reyka
Przyczajenie
 
Avatar Reyka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 23
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Farinelli Pokaż wiadomość
no niestety w tym roku sie nie uda ponieważ cena biletu to od 2000zł w górę,a start jest z warszawy.ale to nie jest główny problem.nadal nie wiem gdzie się udać po wylądowaniu żeby się przespać pod namiotem.podobno nie można kupić biletów autobusowych do fly-busu u kierowcy tylko gdzieś na lotnisku i trzeba odpowiednio rezerwować tam i z powrotem taki bilet żeby pewnie wrócić na lotnisko.kwestią też pozostaje ograniczenie wagi swojej żywności do 3kg a resztę trzeba kupowac u nich.
Co do Flybusa to nigdy nie spotkałam się z problem odnośnie biletów, tak na Islandii, jak i w innych krajach. Autokary są podstawiane zazwyczaj zaraz po wylądowaniu samolotu, zbierają wszystkich chętnych i po sprawie. Bilet do kupienia na lotnisku lub przez neta, choć chyba w Szwecji z tego co pamiętam, można było kupić u kierowcy. Na lotnisku w Keflaviku bez problemu znajdziesz miejsce z biletami, zaraz przy wyjściu. Tutaj ich strona https://www.flybus.is/flybus Nie uważam, żeby kwestia rezerwacji była jakaś drastycznie niezbędna - raczej nikogo nie zostawiają

Co do biletu to radzę szukać z przesiadką - wychodzi zazwyczaj taniej.
Ograniczenia celne odnośnie żywności istnieją i w tej materii się nie wypowiem, bo szczerze mówiąc nie mam doświadczeń - tak czy owak wydaje mi się, że łącznie wwoziłam nieco ponad 3 kilo (oczywiście nie brałam żadnego mięsa, a jedynie suchy prowiant i słodycze - choć te islandzkie bardzo mi smakują, nikt tego nigdy nie sprawdzał.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dostałam się na WorkCamp na Islandię! Spędzę dwa tygodnie w Reykiaviku, organizując festiwal filmowy
Już się nie mogę doczekać, a po przeglądnięciu zdjęć z Islandii to już w ogóle spać nie mogę po nocach
Super! I życzę Ci nie tylko ładnej pogody, ale również niezapomnianych wrażeń. Na pewno będziesz mieć co wspominać a i trochę nowych doświadczeń się pojawi
Reyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 21:48   #191
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Farinelli Pokaż wiadomość
no niestety w tym roku sie nie uda ponieważ cena biletu to od 2000zł w górę,a start jest z warszawy.ale to nie jest główny problem.nadal nie wiem gdzie się udać po wylądowaniu żeby się przespać pod namiotem.podobno nie można kupić biletów autobusowych do fly-busu u kierowcy tylko gdzieś na lotnisku i trzeba odpowiednio rezerwować tam i z powrotem taki bilet żeby pewnie wrócić na lotnisko.kwestią też pozostaje ograniczenie wagi swojej żywności do 3kg a resztę trzeba kupowac u nich.
Poluj na przesiadki, warto: http://www.loter.pl/tanie-przeloty-b...javik-islandia

Co do Flybusa, bilet mozesz kupić zarówno na lotnisku (jeśli dobrze pamietam, zaraz przy wyjściu z hali lotniska, to tak małe lotnisko, że raczej nie przeoczysz), jak i wcześniej, on-line. Jedzenie na wyspie nie jest dużo droższe niż w Pl, więc nie ma sensu przewozić go w bagażu (i tworzyć problemów z czapy, no powaga, moja babcia jest bardziej operatywna od Ciebie!).

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dostałam się na WorkCamp na Islandię! Spędzę dwa tygodnie w Reykiaviku, organizując festiwal filmowy
Już się nie mogę doczekać, a po przeglądnięciu zdjęć z Islandii to już w ogóle spać nie mogę po nocach
Gratulacje Islandia wciąga, rozważamy czy nie wrócić w przyszłym roku, choć konkurencją jest Kamczatka, więc nie mam faworyta
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 21:06   #192
Reyka
Przyczajenie
 
Avatar Reyka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 23
Dot.: Islandia

Poza Loterem, Mlecznymi Podróżami czy Fly4Free polecam dobrą wyszukiwarkę lotów www.skyscanner.pl
Prawda jest taka, że można znaleźć bilety za dobrą cenę, przesiadki bywają nieco stresujące (mam do nich wyjątkowego pecha, ale zdecydowanie zmniejszają kwotę końcową biletu.

Soso, masz zupełną rację - Islandia wciąga, jestem tego żywym przykładem

Farinelli nie wiem skąd czerpiesz info dotyczące wyspy i organizowania wyprawy, ale myślę, że najrozsądniej pytać u źródeł zamiast opierać się na niesprawdzonych informacjach. Nie ma sensu tworzyć niepotrzebnych problemów, zresztą co tu dużo mówić...
Reyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 12:55   #193
Farinelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Reyka Pokaż wiadomość
Poza Loterem, Mlecznymi Podróżami czy Fly4Free polecam dobrą wyszukiwarkę lotów www.skyscanner.pl
Prawda jest taka, że można znaleźć bilety za dobrą cenę, przesiadki bywają nieco stresujące (mam do nich wyjątkowego pecha, ale zdecydowanie zmniejszają kwotę końcową biletu.

Soso, masz zupełną rację - Islandia wciąga, jestem tego żywym przykładem

Farinelli nie wiem skąd czerpiesz info dotyczące wyspy i organizowania wyprawy, ale myślę, że najrozsądniej pytać u źródeł zamiast opierać się na niesprawdzonych informacjach. Nie ma sensu tworzyć niepotrzebnych problemów, zresztą co tu dużo mówić...
te informacje czerpię skąd się da czyli z forów o i z you tube.niemam żadnych znajomych którzy byli na islandii i nikt mi nie powie gdzie sie można przespać zaraz po wylądowaniu a lot jest wyjątkowo męczący i do tego jeszcze się taszczyć z 20kg torbą i 10kg bagażem podręcznym w drugiej rece.z lotniska islandury wyrzucają tam nie można się zdrzemnąć nawet kiedy przyleci się w środku nocy.trzeba miec silę żeby dalej zwiedzać islandię a nie żeby serce staneło z wyczerpania.loty z przesiadkami są napewno dużo trudniejsze i trzeba na łeb na szyję szukać check-inów w innych państwach lubi buckowac w innych państwach.więc połączenie bezpośrednie było by idealne dla początkujących.podobno tam łatwo mozna złapać stopa.wypożyczenie samochodu odpada.hotel odpada.hostel w zupełnej ostateczności.a tak wogóle gdzie można spotkać właściciela pola namiotowego żeby mu zapłacić za rozbicie się?trzeba mu podać ilość dni które planujesz?
Farinelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 19:06   #194
Reyka
Przyczajenie
 
Avatar Reyka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 23
Dot.: Islandia

Adresy campingów:
http://www.nat.is/camping/camping_keflavik_airport.htm
http://www.visiticeland.com/Accommodation/Camping/
http://www.nat.is/camping/camping_sites.htm

Pisz, dzwoń, pytaj

ps. jeżeli będziesz lecieć WOW Air to bagaż podręczny jest do 8 kilo i na lotnisku go ważą czy jest okej (ew. również mierzą).
Reyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 20:08   #195
Farinelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Reyka Pokaż wiadomość
Adresy campingów:
http://www.nat.is/camping/camping_keflavik_airport.htm
http://www.visiticeland.com/Accommodation/Camping/
http://www.nat.is/camping/camping_sites.htm

Pisz, dzwoń, pytaj

ps. jeżeli będziesz lecieć WOW Air to bagaż podręczny jest do 8 kilo i na lotnisku go ważą czy jest okej (ew. również mierzą).
pewnie najrozsądniejszy był by camping keflavik airpotr.on pewnie jest niedaleko lotniska.tylko jak daleko od lotniska?trzeba czekać na stopa?mozna dojechac flybusem czy można pokonac z buta z tymi torbami?i jak mozna odszukać dyrektora tego campingu?ile kosztuje doba?najważniejszy jest pierwszy dzień.potem będzie łatwiej.podobno tam czuć rybami po wylądowaniu?
Farinelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 20:19   #196
Reyka
Przyczajenie
 
Avatar Reyka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 23
Dot.: Islandia

Pisz do nich maila / dzwoń - chyba nie ma lepszej i bardziej sprawdzonej opcji na to, żeby się dowiedzieć wszystkiego co chcesz

Odnośnie zapachu ryb to, jakby nie było, lecisz na Islandię...
Reyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 20:57   #197
Farinelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Reyka Pokaż wiadomość
Pisz do nich maila / dzwoń - chyba nie ma lepszej i bardziej sprawdzonej opcji na to, żeby się dowiedzieć wszystkiego co chcesz

Odnośnie zapachu ryb to, jakby nie było, lecisz na Islandię...
ty pewnie nic nie wiesz o tego typu campingach?a odnośnie pisania czy dzwonienia to napewno tylko po anglielsku?dzwonienie przez roaming?mocno zżera.
Farinelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 21:30   #198
Reyka
Przyczajenie
 
Avatar Reyka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Islandia
Wiadomości: 23
Dot.: Islandia

"ty pewnie nic nie wiesz o tego typu campingach?"

Nie wiem co masz na myśli pisząć "tego typu campingach", skoro takie miejsca bez względu na współrzędne geograficzne praktycznie niczym się nie różnią (nie mówię o jakiś ekstremach), kwestią jest standard - ale skoro czytałaś na temat Islandii to na pewno już wiesz, że tutaj jest dobry. A w porównaniu z miejscami, w których przyszło mi się w przeszłości rozbijać - bardzo dobry.

"a odnośnie pisania czy dzwonienia to napewno tylko po anglielsku?"

To chyba oczywiste... Szczęśliwie Islandczycy bardzo dobrze mówią w tym języku.
Mail nic nie kosztuje, a rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.
Reyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 10:29   #199
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Farinelli Pokaż wiadomość
te informacje czerpię skąd się da czyli z forów o i z you tube.niemam żadnych znajomych którzy byli na islandii i nikt mi nie powie gdzie sie można przespać zaraz po wylądowaniu a lot jest wyjątkowo męczący i do tego jeszcze się taszczyć z 20kg torbą i 10kg bagażem podręcznym w drugiej rece.z lotniska islandury wyrzucają tam nie można się zdrzemnąć nawet kiedy przyleci się w środku nocy.trzeba miec silę żeby dalej zwiedzać islandię a nie żeby serce staneło z wyczerpania.loty z przesiadkami są napewno dużo trudniejsze i trzeba na łeb na szyję szukać check-inów w innych państwach lubi buckowac w innych państwach.więc połączenie bezpośrednie było by idealne dla początkujących.podobno tam łatwo mozna złapać stopa.wypożyczenie samochodu odpada.hotel odpada.hostel w zupełnej ostateczności.a tak wogóle gdzie można spotkać właściciela pola namiotowego żeby mu zapłacić za rozbicie się?trzeba mu podać ilość dni które planujesz?
Przede wszystkim mam wrażenie, ze trochę demonizujesz lot. Przecież to tylko parę godzin, w czasie których możesz się zdrzemnąć, nie lecisz kilkunastu godzin, żeby to było niewiadomo jak wyczerpujące przeżycie. Skoro lądujesz w nocy i jesteś bardzo bardzo zmęczona, to może najlepiej poszukaj w sieci taniego hostelu w keflaviku (jest w sieci lista miejsc noclegowych, w tym również hosteli, do których flybus dowiezie Cię bezpośrednio, musisz tylko zaznaczyć to przy kupnie biletu bądź poinformować kierowcę). Na każdym kampingu jest budynek (zwykle największy i opisany) w którym mieści się obsługa kampingu, tam możesz sie wszystkiego dowiedzieć i zapłacić za nocleg (również kartą). Co do infomacji o ilości planowanych noclegów, myślę, że to zależy od tego, jak mocno jest ten kamping oblegany, jeśli nie bardzo, to raczej miejsca nie zabraknie i w miarę podejmowania decyzji możesz wpierw zapłacić np za jedną noc.

ps. jeśli nie planujesz wynajmu samochodu, to może jednak pomysl o zmniejszeniu bagażu, po co Ci aż 30 kilo?

Edytowane przez Soso
Czas edycji: 2013-08-05 o 10:31
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 16:33   #200
Farinelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Przede wszystkim mam wrażenie, ze trochę demonizujesz lot. Przecież to tylko parę godzin, w czasie których możesz się zdrzemnąć, nie lecisz kilkunastu godzin, żeby to było niewiadomo jak wyczerpujące przeżycie. Skoro lądujesz w nocy i jesteś bardzo bardzo zmęczona, to może najlepiej poszukaj w sieci taniego hostelu w keflaviku (jest w sieci lista miejsc noclegowych, w tym również hosteli, do których flybus dowiezie Cię bezpośrednio, musisz tylko zaznaczyć to przy kupnie biletu bądź poinformować kierowcę). Na każdym kampingu jest budynek (zwykle największy i opisany) w którym mieści się obsługa kampingu, tam możesz sie wszystkiego dowiedzieć i zapłacić za nocleg (również kartą). Co do infomacji o ilości planowanych noclegów, myślę, że to zależy od tego, jak mocno jest ten kamping oblegany, jeśli nie bardzo, to raczej miejsca nie zabraknie i w miarę podejmowania decyzji możesz wpierw zapłacić np za jedną noc.

ps. jeśli nie planujesz wynajmu samochodu, to może jednak pomysl o zmniejszeniu bagażu, po co Ci aż 30 kilo?
jesli chodzi o lot to będzie mój pierwszy raz w zyciu więc tam nie będzie miejsca na drzemkę w locie bo trzeba bedzie mieć oczy i uszy szeroko otwarte bo wszystko będzie nowe i w tempie slow-motion trzeba będzie wszystko poznać.lot będzie oczywiście samotny tym tez gorzej.nikt mnie nie przeprowadzi,nie wyjaśni,nie wytłumaczy co i jak,beda tylko dzikie domysły.wiadomo ze może totalnie zaskoczyć konsekwencja wwiezienia np surowych jaj,kiełbasy albo waga samego prowiantu przekroczy 3kg.to zamo może dotyczyc pierdół typu ibuprom,altacet,antybioty ki,różnorakie maści na skórę,wcierki do włosów.celnik moze podobno żądać zaświadczenia od lekarza.na islandię trzeba zabrac ciepłe ciuchy,przynajmniej przeciwdeszczowe a te sporo ważą,ręczniki,ciuchy na zmianę,kosmetyków nie powinni się czepiać.prawa jazdy nie mam więc samochód odpada.to ciekawe że na każdym polu namiotowym znajduje się budynek w którym urzęduje właściciel.jeśli chodzi o swoje jedzenie to pewnie zostaje tylko bochenek chleba i puszka paprykarzu?bo to nie jest surowe.
Farinelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 19:05   #201
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Farinelli Pokaż wiadomość
jesli chodzi o lot to będzie mój pierwszy raz w zyciu więc tam nie będzie miejsca na drzemkę w locie bo trzeba bedzie mieć oczy i uszy szeroko otwarte bo wszystko będzie nowe i w tempie slow-motion trzeba będzie wszystko poznać.lot będzie oczywiście samotny tym tez gorzej.nikt mnie nie przeprowadzi,nie wyjaśni,nie wytłumaczy co i jak,beda tylko dzikie domysły.wiadomo ze może totalnie zaskoczyć konsekwencja wwiezienia np surowych jaj,kiełbasy albo waga samego prowiantu przekroczy 3kg.to zamo może dotyczyc pierdół typu ibuprom,altacet,antybioty ki,różnorakie maści na skórę,wcierki do włosów.celnik moze podobno żądać zaświadczenia od lekarza.na islandię trzeba zabrac ciepłe ciuchy,przynajmniej przeciwdeszczowe a te sporo ważą,ręczniki,ciuchy na zmianę,kosmetyków nie powinni się czepiać.prawa jazdy nie mam więc samochód odpada.to ciekawe że na każdym polu namiotowym znajduje się budynek w którym urzęduje właściciel.jeśli chodzi o swoje jedzenie to pewnie zostaje tylko bochenek chleba i puszka paprykarzu?bo to nie jest surowe.

Z rad praktycznych - lekarstwa wrzuć do bagażu rejstrowanego, wtedy nikt Cię o nic nie pyta, mi w każdym razie nigdy się nie zdarzyło. Wwożenie jedzenia odpuść naprawdę, a już na pewno nie zabieraj rzeczy typu chleb - jest go na Islandii pełno, zwykle bardzo smaczny i w przystępnych cenach. Jeśli już potrzebujesz, to weź raczej rzeczy wysokoenergetyczne, typu snickersy czy co tam lubisz. I nie wiem czemu Cię tak dziwi, że każdy kamping ma swoją obsługę?
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 13:13   #202
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Islandia

tak sobie weszłam na watek z ciekawości bo 3 tygodnie temu wróciłam z Islandii - zakochana, zachwycona, zauroczona i w ogóle - a przede wszystkim totalnie niewyspana ;-)
i tak czytam wypowiedzi i nie wiem czy się śmiac czy płakać....

Przede wszystkim moim zdaniem nie ma sensu jechać tam na własną rękę samemu nie mając prawka. My wynajęliśmy sobie samochód 4x4 i obejrzeliśmy wszystko co chcieliśmy (wjechaliśmy nawet tam gdzie nam nie wolno było). Odleglości na Islandii wyglądają lajtowo na mapie - ot 100km do lodowca, ale potem się okazuje, że te 100km to jest po drodze szutrowej albo o bez gdzie maksymalna prędkość to 40-50km/h.
Ponieważ było jasno, więc praktycznie zwiedzaliśmy 18-20h na dobę.

Z flybusami nie ma najmniejszego problemu - z dworca (centrum) na lotnisko kursują 24h - my mieliśmy samolot o śmiesznej porze, więc podjechaliśmy sobie z hostelu (spaliśmy w kexie ) na dworzec taksówka (taniej niż w Polsce)
Ceny żarcia moim zdaniem przereklamowane - nas nastraszyli, że wszystko jest megadrogie, a okazało się, to przesadzone - przykładowo ogromna pizza na 4-5 osób 70-80 PLN, my jedliśmy specjały rybne w knajpkach przy porcie - ceny jak w Polsce. Wszędzie nawet za byle pierdołę można płacić kartą - nawet nie wiem jak wyglądają te ISK.

Bagaż 20kg + 10 KG - nie wiem na ile trzeba lecieć, żeby tyle klamotów nabrać. My mieliśmy wykupiony w zasadzie 1 bagaż rejestrowy na 1,5-2 osoby a braliśmy jeszcze trochę sprzętu nurkowego i spokojnie się zabraliśmy. Na lotniku w Keflaviku robili nam trochę problemów z plecakami - trzeba było oddac jako gabaryt, ale tak poza tym to luz.

Wszyscy Islandczycy jakiś spotkaliśmy mówią biegle po angielsku - chociaz mi cięzko było na początku przyzwyczaić się do ich akcentu i wymowy

a Islandia pod wodą jest równie piękna jak na powierzchni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27.jpg (91,9 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2013-08-06 o 13:29
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:57   #203
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Islandia

stupid-girl masz wiele racji, ale z drugiej strony jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć choć trochę Islandii to niepotrzebne mu prawko, bo przecież wokół Golden Circle są organizowane wycieczki. A co do bagażu, my lecieliśmy na dwa tygodnie i wierz mi, nie mieliśmy problemu z zapełnieniem walizek Same namioty plus śpiwory i materace to spory ciężar, dorzuć do tego dobre buty i ciepłe ciuchy a okaże się, że jest ciasnawo
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 08:00   #204
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
stupid-girl masz wiele racji, ale z drugiej strony jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć choć trochę Islandii to niepotrzebne mu prawko, bo przecież wokół Golden Circle są organizowane wycieczki. A co do bagażu, my lecieliśmy na dwa tygodnie i wierz mi, nie mieliśmy problemu z zapełnieniem walizek Same namioty plus śpiwory i materace to spory ciężar, dorzuć do tego dobre buty i ciepłe ciuchy a okaże się, że jest ciasnawo

no tak - my jesteśmy z tych co lubią po swojemu wszystko planować - poza tym musieliśmy się zgrać terminowo i godzinowo z bazą nurkową.
Fakt, nie mieliśmy namiotów i materacy, ale za to trochę sprzętu nurkowego, więc pewnie było porównywalnie - z iuchami postawiliśmy na absolutny minimalizm a ciepłe ciuchy i buty standardowo na sobie (trochę dziwnie było w Polsce) - poza tym okazało się, że wow.is nie jest jakos specjalnie upierdliwy jeśli chodzi o rozmiary i ilość bagażu podręcznego - kolega wszedł z wypchanym plecakiem 55l i nie bylo problemów.
Po prostu uważam, że jeśli się jedzie samemu i nie ma ogarniętego żadnego środka transportu to 30 kg bagażu to kula u nogi.
a co do wycieczek to masz rację - nawet widzieliśmy busy dowożące na shopping w centrum handlowym
Poza tym zawsze warto zapytać o zniżkę - my byliśmy większą grupą i praktycznie wszędzie gdzie musieliśmy płacić mieliśmy 10-20% zniżki.

a największą śmiechawke mieliśmy pewnie jak wszyscy w muzeum penisów

teraz marzy mi się Islandia zimą - oglądanie zorzy polarnej i więcej nurkowań tam - niestety to wymaga logistyki i strasznych nakładów finansowych :-/ (nurkowanie w Islandii jest najdroższym w jakim brałam udział/słyszałam)

za to znalazłam sobie na Islandii partnera na kwietniowy kurs jaskiniowy w Meksyku więc - Islandia ma u mnie ogromnego plusa pod każdym względem

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2013-08-21 o 14:22
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 09:14   #205
Farinelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 39
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
no tak - my jesteśmy z tych co lubią po swojemu wszystko planować - poza tym musieliśmy się zgrać terminowo i godzinowo z bazą nurkową.
Fakt, nie mieliśmy namiotów i materacy, ale za to trochę sprzętu nurkowego, więc pewnie było porównywalnie - z iuchami postawiliśmy na absolutny minimalizm a ciepłe ciuchy i buty standardowo na sobie (trochę dziwnie było w Polsce) - poza tym okazało się, że wow.is nie jest jakos specjalnie upierdliwy jeśli chodzi o rozmiary i ilość bagażu podręcznego - kolega wszedł z wypchanym plecakiem 55l i nie bylo problemów.
Po prostu uważam, że jeśli się jedzie samemu i nie ma ogarniętego żadnego środka transportu to 30 kg bagażu to kula u nogi.
a co do wycieczek to masz rację - nawet widzieliśmy busy dowożące na shopping w centrum handlowym
Poza tym zawsze warto zapytać o zniżkę - my byliśmy większą grupą i praktycznie wszędzie gdzie musieliśmy płacić mieliśmy 10-20% zniżki.

a największą śmiechawke mieliśmy pewnie jak wszyscy w muzeum penisów

teraz marzy mi się Islandia zimą - oglądanie zorzy polarnej i więcej nurkowań tam - niestety to wymaga logistyki i strasznych nakładów finansowych :-/ (nurkowanie w Islandii jest najdroższym w jakim brałam udział/słyszałam)

za to znalazłam sobie na Islandii partnera na kwietniowy kurs jaskiniowy w Meksyku więc - Islandia ma u mnie ogromnego plusa pod każdym względem
jesli chodzi o ciepłe ciuchy to można odciążyć bagaż główny nosząc je na sobie ewentualnie zapas na zmianę w bagażu głównym.można mieć glany na nogach i ciężką kurtkę i nic nie p;oliczą ani nie powiedza na lotnisku.najeiżcej miejsca zajmie własnie namiot,śpiwór i karimata.jeśli z jedzeniem ana islandii niema problemu no to jest ok.tylko niewiadomo czy islandzkie jedzenie jest dużo droższe od polskiego.min.tak było z surowymi jajkami,marchewką,pietrus zką,żurkiem,pieczarkami które trzeba było przewozić w bagażu rejestrowanym do anglii bo tam były dużo droższe.to muzeum wielorybich penisów jest daleko od keflaviku?bo dobrze by było zrobić zdjęcia.
Farinelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 11:05   #206
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez Farinelli Pokaż wiadomość
jesli chodzi o ciepłe ciuchy to można odciążyć bagaż główny nosząc je na sobie ewentualnie zapas na zmianę w bagażu głównym.można mieć glany na nogach i ciężką kurtkę i nic nie p;oliczą ani nie powiedza na lotnisku.najeiżcej miejsca zajmie własnie namiot,śpiwór i karimata.jeśli z jedzeniem ana islandii niema problemu no to jest ok.tylko niewiadomo czy islandzkie jedzenie jest dużo droższe od polskiego.min.tak było z surowymi jajkami,marchewką,pietrus zką,żurkiem,pieczarkami które trzeba było przewozić w bagażu rejestrowanym do anglii bo tam były dużo droższe.to muzeum wielorybich penisów jest daleko od keflaviku?bo dobrze by było zrobić zdjęcia.
ale naprawdę nie mozna przeżyć 2 tygodni bez tych produktów? Po co to zabierać?
My kupowaliśmy pieczywo, jakies rybki, sery + jedliśmy ryby w porcie.
Zabraliśmy suszona kiełbasę, wiadomo jakies zupki w proszku (dobre, żeby się rozgrzac - jak wiało i grad padał poziomo ) + zakupy (alkohol i słodycze z bezcłówki)

to nie jest muzeum tylko wielorybich penisów - tylko wszystkich możliwych - najmniejszy jest chomika, największy chyba kaszalota i jest w Reykjaviku ( w samym centrum)
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 15:05   #207
aniapoi
Raczkowanie
 
Avatar aniapoi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 52
Dot.: Islandia

my lecimy za 3 tyg.
pytanie mam czy auto / hostele trzeba rezerwowac duzo wczesniej zwazywszy na to ze z padzerniku nie ma juz tylu turystow? podobno kontrolerzy linii lotniczych zamierzają strajkowac w dzien naszego wylotu dlatego nie chcę zobowiazywac sie do czegokolwiek. Podczas pierwszych dni w Reykjaviku będziemy korzystac z CS wiec nie jest źle.
aniapoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 10:15   #208
irracjonalna_
Raczkowanie
 
Avatar irracjonalna_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 59
Dot.: Islandia

Naprawdę nie jest tak źle z cenami jedzenia i reszty na Islandii? To super! planujemy ze znajomymi wyjazd na przełomie maja/czerwca 2014 i wszyscy nas straszą, że na jedzenie itd wydamy kilka razy więcej niż na bilety lotnicze
Oczywiście planujemy wynająć auto 4x4. Możecie polecić jakąś wypożyczalnię? Znalazłam na jakimś forum http://atak.is/ słyszała któraś? ceny są dużo niższe niż w innych, które sprawdzałam.
irracjonalna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 10:39   #209
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Islandia

Cytat:
Napisane przez aniapoi Pokaż wiadomość
my lecimy za 3 tyg.
pytanie mam czy auto / hostele trzeba rezerwowac duzo wczesniej zwazywszy na to ze z padzerniku nie ma juz tylu turystow? podobno kontrolerzy linii lotniczych zamierzają strajkowac w dzien naszego wylotu dlatego nie chcę zobowiazywac sie do czegokolwiek. Podczas pierwszych dni w Reykjaviku będziemy korzystac z CS wiec nie jest źle.
Moim zdaniem poza sezonem nie musisz nic wcześniej rezerwować, ale lepiej się upewnij.


Cytat:
Napisane przez irracjonalna_ Pokaż wiadomość
Naprawdę nie jest tak źle z cenami jedzenia i reszty na Islandii? To super! planujemy ze znajomymi wyjazd na przełomie maja/czerwca 2014 i wszyscy nas straszą, że na jedzenie itd wydamy kilka razy więcej niż na bilety lotnicze
Oczywiście planujemy wynająć auto 4x4. Możecie polecić jakąś wypożyczalnię? Znalazłam na jakimś forum http://atak.is/ słyszała któraś? ceny są dużo niższe niż w innych, które sprawdzałam.
Naprawdę nie jest źle, my sobie nie żałowaliśmy (ja sie obżerałam dosłownie łososiem wędzonym) i nie wydaliśmy wiele więcej niż w Pl, o ile w ogóle. Samochód braliśmy stąd: http://www.adventurerentals.is/ (nie wiem czemu nie działa chowanie linków :/), mieliśmy Grand Vitarę i właściwie jedynym poważnym kosztem jest wynajem samochodu własnie i koszt paliwa (na szutrowych drogach, górkach itp sporo pali)
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 14:19   #210
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Islandia

Pojawiły sie świetne ceny na przyszłe lato - Islandia z Wielkiej Brytanii od 235 zł (w obie strony)
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-04 21:36:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.