Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-21, 21:55   #181
tulipek
Raczkowanie
 
Avatar tulipek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 97
Dot.: badanie hormonow podczas brania tabl. antyk.

chodze i do gina i do endokrynologa bo mam tez chora tarczyce :/
ale endo na moja prolaktyne i testosteron podwyzszony nie zworicil uwagi, mowil ze moze tak byc.
A to ginekolog twierdzi ze podczas brania tabletek nie ma sensu badac hormonow.
tulipek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 21:57   #182
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: badanie hormonow podczas brania tabl. antyk.

Cytat:
Napisane przez tulipek Pokaż wiadomość
chodze i do gina i do endokrynologa bo mam tez chora tarczyce :/
ale endo na moja prolaktyne i testosteron podwyzszony nie zworicil uwagi, mowil ze moze tak byc.
A to ginekolog twierdzi ze podczas brania tabletek nie ma sensu badac hormonow.
Wiesz co, ja też mam chorą tarczycę, biorę sporo leków, piguły anty, a mimo to, miała pełny profil hormonalny wykonany. Zresztą - w szpitalu endo wykonywal mi właśnie badania hormonalne, a gin z tego samego szpitala na wizycie wrzeszczałna mnie, że do profilu mam odstawić piguły. Na to endo się popukał w głowę i robił swoje. Od innego endo dostałam za pół roku skierowanie na kontrolę PRL, więc myślę, że to wymysł co niektórych ginekologów.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:14   #183
tulipek
Raczkowanie
 
Avatar tulipek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 97
Dot.: badanie hormonow podczas brania tabl. antyk.

dzieki za odpowiedz. w takim razie zrobie sobie te hormony teraz. przeciez to co wyjdzie to to jaki mam poziom na tabletkach a skoro bedzie poza norma to tez nie dobrze,. chyba ze ja czegos nie rozumiem :P i na tabletkach moze byc poza normami.
a badania hormonow robilas odplatnie ?
ja i do endo i do ginekologa chodze prywatnie wiec nawet jak by mi dali skierowanie to musialabym zaplacic. a teraz sie szykuje na badanie tsh,f3, ft4, aTPO, aTG, no i prolaktyna, testosteron i jescze tam cos mialam zapisane co mam zrobic. prawie 200zł wywaledlatego tak sie zastanawialam czy mozna teraz cyz nie.
tulipek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 08:58   #184
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: badanie hormonow podczas brania tabl. antyk.

Cytat:
Napisane przez tulipek Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedz. w takim razie zrobie sobie te hormony teraz. przeciez to co wyjdzie to to jaki mam poziom na tabletkach a skoro bedzie poza norma to tez nie dobrze,. chyba ze ja czegos nie rozumiem :P i na tabletkach moze byc poza normami.
a badania hormonow robilas odplatnie ?
ja i do endo i do ginekologa chodze prywatnie wiec nawet jak by mi dali skierowanie to musialabym zaplacic. a teraz sie szykuje na badanie tsh,f3, ft4, aTPO, aTG, no i prolaktyna, testosteron i jescze tam cos mialam zapisane co mam zrobic. prawie 200zł wywaledlatego tak sie zastanawialam czy mozna teraz cyz nie.
Jak chodziłam prywatnie to robiłam prywatnie i to własnie były takie kwoty. Babki w laboratorium znają mnie po imieniu i pierwsze na ulicy mówią dzień dobry. Ale często lekarz kładł mnie do szpitala i wtedy robli mi wszystkie badania. I rozwieję Twoje wątpliwości - powinnaś mieć prawidłowe wyniki. Nieprawidłowe są jak jest coś nie tak, a nie przez pigułki.

A jak coś to zapraszam na wątek dla chorujących przewlekle - mam w podpisie -tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi, bo chorujemy od lat i z lekarzami i badaniami mamy sporo do czynienia.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 18:33   #185
sysiaaa90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Question Badania

Witam

Postanowiłam, że chcę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Niestety, zamiast najpierw zagłębić się w opiniach innych kobiet stosujących tą metodę zapobiegania ciąży, polegałam tylko na wiedzy z czasopism.
Na forach dla kobiet dowiedziałam się o badaniach, które lekarz powinien zrobić i pytaniach, które powinien zadać. Niestety, mój lekarz (u którego byłam pierwszy raz) ograniczył się do 2 pytań: Czy kiedyś wcześniej brałam już tabletki antykoncepcyjne i czy palę papierosy. Ponad to nie umiałam się z tym lekarzem dogadać i szybko mnie zbył. Ale tabletki przepisał. Czytałam o nich i nie mają zbyt dobrej sławy. Ale wiem, że na każdego działają inaczje, nie mniej jednak boję się ich brać, bez badań.
Zanim pójdę znowu do lekarza, chciałabym, żeby specjalista zaproponował mi badania jakie powinnam zrobić i ewentualnie o jakie tabletki powinnam się spytać mojego lekarza, aby dobrać odpowiednie tabletki, bez uciążliwych skutków ubocznych.

Chciałabym, żeby moje miesiączki były mniej bolesne i mniej obfite i dobrego zabezpieczenia przed ciążą. Nie chcę też przytyć.

Poza tym borykam się z jeszcze jednym problemem: wydaje mi się, że mam za wysoki poziom testosteronu. Rosną mi ciemne włoski w okolicach pępka, mniej widoczne są też przy sutkach i nad ustami. Zauważyłam też, że wypada mi dużo włosów, a mięśnie bardzo szybko mi rosną (tańczę i jeżdżę na rolkach od paru lat, ale dopiero niedawno [ od paru miesięcy] zauważyłam zbyt szybki przyrost masy mięśniowej). Te objawy składają się na moje złe samopoczucie psychiczne, ponieważ chcę ładnie wyglądać.

Jakie badania powinnam wykonać? I jakie tabletki pomogą mi się uporać z moimi problemami?

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
sysiaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 18:37   #186
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Badania

Cytat:
Napisane przez sysiaaa90 Pokaż wiadomość
Witam

Postanowiłam, że chcę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Niestety, zamiast najpierw zagłębić się w opiniach innych kobiet stosujących tą metodę zapobiegania ciąży, polegałam tylko na wiedzy z czasopism.
Na forach dla kobiet dowiedziałam się o badaniach, które lekarz powinien zrobić i pytaniach, które powinien zadać. Niestety, mój lekarz (u którego byłam pierwszy raz) ograniczył się do 2 pytań: Czy kiedyś wcześniej brałam już tabletki antykoncepcyjne i czy palę papierosy. Ponad to nie umiałam się z tym lekarzem dogadać i szybko mnie zbył. Ale tabletki przepisał. Czytałam o nich i nie mają zbyt dobrej sławy. Ale wiem, że na każdego działają inaczje, nie mniej jednak boję się ich brać, bez badań.
Zanim pójdę znowu do lekarza, chciałabym, żeby specjalista zaproponował mi badania jakie powinnam zrobić i ewentualnie o jakie tabletki powinnam się spytać mojego lekarza, aby dobrać odpowiednie tabletki, bez uciążliwych skutków ubocznych.

Chciałabym, żeby moje miesiączki były mniej bolesne i mniej obfite i dobrego zabezpieczenia przed ciążą. Nie chcę też przytyć.

Poza tym borykam się z jeszcze jednym problemem: wydaje mi się, że mam za wysoki poziom testosteronu. Rosną mi ciemne włoski w okolicach pępka, mniej widoczne są też przy sutkach i nad ustami. Zauważyłam też, że wypada mi dużo włosów, a mięśnie bardzo szybko mi rosną (tańczę i jeżdżę na rolkach od paru lat, ale dopiero niedawno [ od paru miesięcy] zauważyłam zbyt szybki przyrost masy mięśniowej). Te objawy składają się na moje złe samopoczucie psychiczne, ponieważ chcę ładnie wyglądać.

Jakie badania powinnam wykonać? I jakie tabletki pomogą mi się uporać z moimi problemami?

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
badania hormonalne krwi, badanie krzepliwości, próby wątrobowe.
Nikt Ci nie powie po jakich tabletkach nie przytyjesz i nie będziesz miała bolesnego okresu bo tabletki sie dobiera indywidualnie na podstawie wyników badan.
Zajrzyj do tematu o dobrym ginekologu i znajdz jakiegos dobrego w swoim mieście.
Na forum jest też dużo tematów o tabletkach.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 18:54   #187
sysiaaa90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Badania

Dziękuje za odpowiedź
Ile koszytują poszczególne badania i jak one wygladają?
sysiaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 18:57   #188
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Badania

Cytat:
Napisane przez sysiaaa90 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź
Ile koszytują poszczególne badania i jak one wygladają?
pobranie krwi i tyle
jeśli od państwowego lekarza dostaniesz skierowanie to za darmo, jeśli od prywatnego to ja płaciłam jakoś 40-50zł o ile dobrze pamietam.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 19:24   #189
sysiaaa90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Badania

A próby wątrobowe? to tez przez badanie krwii? jesli nie, to czy to jets bolesne? (przynajmniej tak brzmi :P )
sysiaaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 19:33   #190
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Badania

Cytat:
Napisane przez sysiaaa90 Pokaż wiadomość
A próby wątrobowe? to tez przez badanie krwii? jesli nie, to czy to jets bolesne? (przynajmniej tak brzmi :P )
wszystko to badania krwi
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 00:57   #191
sloneczko1716
Przyczajenie
 
Avatar sloneczko1716
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Badanie hormonów

właśnie nie dawno skończyłam robienie badan hormonalnych!!!
Skierowanie powinnas dostac od lekarza pierwszego kntaktu ze swojej przychodni, ja badania miałam robione akurat w szpitalu!

przeważnie na badania hormonalne lekarz zostawia pacjenta w szpitalu na ok 5 dni, ale ja akurat tak nie mialam bo w szpitalu nie bylo miejsc!!!

mialam takie badania jak np USG tarczycy, jamy brzusznej, narządu rodnego(to takie ogólne),oprócz tego morfologia, biochemia, koagulagia, badanie moczu ogólne

miałam także, taki dwu godzinny test gdzie pobieraja odrazu próbkę krwi po tym trzeba wypic szklankę glukozy rozpuszczonej w wodzie, po 30 min znowu pobranie krwi, potem znowu po 30 min a pozniej ostatnie pobranie po 1 godzinie
ZA PIERWSZYM RAZEM POBRALI MI 23 PROBKI KRWII!!!

Badanie moczu polega na tym ze przez cala noc nalezy zbierac mocz do takiego specjalnego pojemnika!

pozdrawiam jak masz jakies pytania to pisz na meila
sloneczko1716 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 21:24   #192
taka pani
Raczkowanie
 
Avatar taka pani
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 110
Badania hormonalne - proszę o pomoc!

Jestem umówiona na wrzesień do endokrynologa i podczas zapisów poradzono mi, żebym od razu przyszła z wynikami badań hormonalnych (wolny testosteron i androstendion).
Obecnie biorę Yasminelle i chciałabym się dowiedzieć, czy w takim razie powinnam odstawić tabletki, odczekać jakiś czas (tylko jaki?) i zrobić badania czy może zrobić badania, a poinformować endokrynologa jakie biorę hormony i lekarz obliczy sobie wyniki prawidłowe dla mnie tak jakbym nie brała hormonów?
Próbowałam dowiedzieć się od lekarza, niestety nie mogę się dodzwonić od tygodnia, a tu czas ucieka i nie wiem co robić.
taka pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 22:40   #193
bialetulipany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 54
Jakie hormony należy zbadać?

Gdy sie wybiera po tabletki anty i chce się mieć je prawidłowo dobrane?
bialetulipany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 22:43   #194
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jakie hormony należy zbadać?

Cytat:
Napisane przez bialetulipany Pokaż wiadomość
Gdy sie wybiera po tabletki anty i chce się mieć je prawidłowo dobrane?
użyj wyszukiwarki bo był ten temat już wiele razy
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 10:58   #195
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Badania hormonalne - proszę o pomoc!

nie odstawiaj tabletek, ale poinformuj endokrynologa o tym, że je zażywasz
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 11:31   #196
bialetulipany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 54
Dot.: Jakie hormony należy zbadać?

Niestety nic nie moge znaleźć w wyszukiwarce, bo jak wpisuje badania hormonalne to wyskakuje mnóstwo wątków NIE NA TEMAT...
bialetulipany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:00   #197
insomnia891
Przyczajenie
 
Avatar insomnia891
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Normy Hormonów

Mam problem z włosami. Dlatego też zrobiłam niedawno badania hormonalne. Wiem,że za wypadanie włosów odpowiedzialna jest prolaktyna,dlatego zrobiłam badania na ten i również na inne hormony. Zastanawia mnie jedno, norma prolaktyny wynosi od 3,8 do 23,2, u mnie było 19,9 i zastanawiam się czy nie jest ona jednak za wysoka i czy przypadkiem nie przez to wypadają mi włosy Co o tym sądzicie??
insomnia891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 22:16   #198
alisza
Raczkowanie
 
Avatar alisza
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 237
Dot.: Normy Hormonów

hmmm.. jakis czas temu kolezanka z laboratorium mowila mi, ze u kobiet wlosy moga wypadac z powodu wysokiego poziomu testosteronu. Z tym, ze jest to dosyc spore wypadanie wloskow. A co do prolaktyny to wg mnie jest ok
alisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 08:48   #199
insomnia891
Przyczajenie
 
Avatar insomnia891
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Normy Hormonów

Testosteron mam dosyć niski w dolnej granicy. Zastanawiam się jak jest u kobiet które urodzily,jak wysoka mają tą prolaktynę???
insomnia891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-15, 08:55   #200
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Normy Hormonów

zalezy tez w jakim okresie owulacyjnym robilas badania bo w kazdym jest inny zakres normy hormonow
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 22:29   #201
insomnia891
Przyczajenie
 
Avatar insomnia891
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Normy Hormonów

No właśnie z prolaktyną tak nie jest,bo na wynikach badań np.przy estradiolu są podane normy w etapach cyklu,a prolaktyna jest podana ogólnie
insomnia891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 23:48   #202
pyza010101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Normy Hormonów

Witam Wizażanki. Mam problem pośrednio dermatologiczno-ginekologiczny. Mam 19 lat i problemy trądzikiem już od ponad roku. Syfki wyskakują mi na czole, na brodzie, jednak po zastosowaniu maści znikają. Jednak moim ogromnym problemem są pryszcze w okolicach węzłów chłonnych na twarzy, szyi oraz na plecach. Te w okolicach węzłów mam już od roku- oprócz śladów po starych co i raz pojawiają się nowe ropne które pozstawiają po sobie nowe ślady. Leczyłam się u dermatologa najpierw dostawałam maści, potem przez dwa miesiące dostawałam antybiotyki. Niestety nie pomogły. Pani dermatolog (ale już inna niż ta od antybiotyków- bo tamta byłą gotowa mnie nimi faszerować nie wiem jak długo) dała mi skierowanie na badania. Oprócz tego zapisała mi witaminy PP,A oraz B.Badania zrobiłam.Wyniki:
DhEA-S 357ug/dl norma(148—407)
Estradiol 136,0
TSH 3,390 uIU/ml norma(0,270-4,200)
fT4 1,33 ng/dl norma(0,93-1,7)
ft3 3,85pg/ml norma: (2,57-4,43)
Prolaktyna 27,2 ng/ml norma(4,79-23,3)
Okazało się ze mam podwyższoną prolaktynę. TSH mam w normie jednak cały czas biore leki na obizenie TSH gdyż mam niedoczynność tarczycy. Znalazłam informację
hiperprolaktynemię czynnościową stwierdza się, jeśli wynik po obciążeniu wzrasta ponad 10 razy. Jeśli wzrasta od 5-10 razy jest to łagodna hiperprolaktynemia czynnościowa i tylko w nielicznych przypadkach się ją leczy.
Uwagi: 1. Hiperprolaktynemia jest czasem związana z niedoczynności tarczycy. Przed leczeniem warto tą przyczynę wykluczyć.”
Moja prolaktyna nie jest podniesiona ileś razy tylko o 5 jednostek. Nie wiem czy powinnam się tym niepokoić. Wedlug tych informacji przyczyną może być tarczyca. Na forum dermatologicznym ppani doktor napisała ze po 25 roku życia w okolicach żuchwy trądzik jest wskazaniem do wizyty u ginekologa jednak ja mam dopero 19 lat.Myslicie ze ginekolog będzie mi proponował terapię hormonalną tj tabletkami antykoncepcyjnymi? Czy sądzicie ze powinnam jescze wykonać jakies badania przed ewentualną wizytą? Z tego co wiem tabletki nie zawsze pomagają na trądzik, a ja obecnie nie potrzebuje antykoncepcji. Jednak chciałabym pozbyć się mojego problemu. Od roku borykam się z pryszczami, przestałąm już wierzyc ze mój dermatolog może mi pomóc. Musze się przyznać ze jeszcze nie byłam u ginekologa i chciałąbym się zapytac jak może wyglądać wizyta przy moim schorzeniu jakie badania bedzie przeprowadzał lekarz. Bardzo proszę o rade. Pozdrawiam Pyza
pyza010101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 21:47   #203
alisza
Raczkowanie
 
Avatar alisza
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 237
Dot.: Normy Hormonów

pyza => masz troszeczke podwyzszona prolaktyne, ale to jeszcze nie swiadczy o zadnym schorzeniu ja tez mialam kiedys podwyzszona i bylo to po prostu skutkiem stresu. Wazniejszy jest tu wynik po tabl, tzn masz pierwsze pobranie krwi (tak jak Ty), a pozniej dostajesz tabletke (metoklopramid) i po 1h masz kolejne pobranie krwi. I tutaj majac wynik sprawdza sie dopiero ile razy wynik 2 jest wiekszy niz 1. I ta krotnosc dopiero mowi o tym czy jest to wlasnie hiperprolaktynemia czynnosciowa czy nie. Jesli wyniki nie roznia sie od siebie znaczaco to swiadczy to o guzie przysadki. Czynnosciowa hiperprolaktynemie leczy sie w zaleznosci od tego jak jest ona duza. Jesli jest znaczaca to leczy sie ja specjalnymi lekami, natomiast w przypadku lagodnej mozna starac sie ja ustabilizowac antykoncepcyjnymi. Mysle, ze nie ma sie czego bac tylko wybrac do gin. Strach ma wielkie oczy Ja tez zawsze sie tak balam, a wlasnie przez ta podwyzszona prolaktyne trafilam do gin. Wcale nie bylo tak strasznie, i te scenariusze ktore podpowiadala mi wyobraznia byly baaardzo przesadzone Dostalam tabl antykonc i bylo wszystko ekstra
alisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 22:40   #204
pyza010101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Normy Hormonów

alisza dziękuje za odpowiedz Do endokrynologa wybieram się dopiero pod koniec września, prywatnie nie pójdę, bo już i tak masę kasy zostawiłam u lekarzy. Po tej wizycie udam sie do ginekologa jakoś muszę przełamać opory. Ja prawdopodobnie tez dostane tabsy anty chociaż jestem troszkę sceptycznie nastawiona, podobno często po odstawieniu znowu wszytko powraca, a podczas ich brania sie tyje. Jedyny plus ze czasami mogą piersi się powiększyć ;p no ale to wszytko tymaczasowy efekt.myślę,a może zaproponują mi coś innego.
pyza010101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 22:32   #205
87anam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: Normy Hormonów

alisza jesli mozesz to napisz mi czy to ze ma pdwyzszona prolaktyne itd. i lekarz chce mi przepisac srodki antykoncepcyjne to jest wporzadku czytalam ze to nie jest dobre rozwiazanie moze wiesz cos o tym
87anam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 23:02   #206
alisza
Raczkowanie
 
Avatar alisza
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 237
Dot.: Normy Hormonów

tzn mysle ze lekarz wie najlepiej, co mozna a czego nie w danym przypadku. Ja przy podwyzszonej prolaktynie ok 4-5 razy (wynik 2 od 1) dostalam antykoncepcyjne. Z tym, ze poki je bralam to bylo ok, a po odstawienu to samo. W moim przypadku pani gin nie proponowala leczenia typowo na obnizenie prolaktyny (ze wzgledu ze bylo to u mnie na tle nerwowym, wiec taka inwestycja w dosc drogie leki to bezsens). Teraz chodze do innej gin, rowniez chciala mi przepisac antykonc, ale ze wzgledu na watrobe nie chcialam. Bolala mnie po nich, dostalam luteine. Poki biore jest ok, a jak przestane znow to samo :/
alisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 14:31   #207
Olunia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
GG do Olunia23
Dot.: Normy Hormonów

Cytat:
Napisane przez insomnia891 Pokaż wiadomość
Mam problem z włosami. Dlatego też zrobiłam niedawno badania hormonalne. Wiem,że za wypadanie włosów odpowiedzialna jest prolaktyna,dlatego zrobiłam badania na ten i również na inne hormony. Zastanawia mnie jedno, norma prolaktyny wynosi od 3,8 do 23,2, u mnie było 19,9 i zastanawiam się czy nie jest ona jednak za wysoka i czy przypadkiem nie przez to wypadają mi włosy Co o tym sądzicie??
Cześć, mam dokładnie ten sam problem co TY, zastanawiam się tylko, czy miałaś robioną również analizę poziomu prolaktyny po podaniu tabletki(po godzinie). Mi pierwszy wynik wyszedł w normie, drugi natomiast był o 7 razy wyższy, dlatego p. doktor dała mi jeszcze skierowanie by przebadać inne hormony- ale wstępnie stwierdziła,ze podejrzewa iż jest to hiperprolaktynemia...a testosteron też miałam badany i był w normie.
Olunia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 22:06   #208
87anam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 55
Dot.: Normy Hormonów

lekarz dal mi wybor albo antykoncepcja jesli nie chce teraz ciazy albo leczenie prolaktyyny i ciaza wybralam leczenie chociaz nie chce jeszcze dziecka nie bardzo mu sie to podobalo bo jesli zajde w ciaze to tabletki zle dzialaja poza tym jesli ma sie problemy z prolaktyna wszystko powinna byc zaplanowane itd. wiec poszlismy na kompromis (prezerwatywa), che leczyc ta prolaktyne bo boje sie ze jesli za kilka lat bede chciala miec dzidzie to bede miala problem bo nie leczylam sie wczesniej, nie wiem czzy mam racje czytalam duzo ale i tak jeszcze malo wiem , teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobilam hmm......
87anam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 17:59   #209
dodka88
Raczkowanie
 
Avatar dodka88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 54
Dot.: Badania

gdzie mozna zrobic proby watrobowe?
__________________

dodka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 18:51   #210
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Badania

Ja robiłam w laboratorium w przychodni.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.