Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-07, 18:40   #181
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Moja już 2 dnia wróciła z katarem ze żłobka Jak tak dalej pójdzie to nie wiem kiedy mi się zaadaptuje...
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 18:42   #182
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
oo
wytrzymała dwa dni dłużej niz moj mały

u nas ok, mały jutro maszeruje do przedszkola, oby teraz na dłuzej
BO starsza siostra już, mam nadzieję, zdążyła ją trochę zapoznać z zarazkami
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 18:50   #183
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;48041091]BO starsza siostra już, mam nadzieję, zdążyła ją trochę zapoznać z zarazkami [/QUOTE]

to duzyyy plus

ja sie juz boje jak to bedzie jak sie choroby rozkręca a na świecie bedzie drugi maluch

tez sobie okres na rodzenie wybrałam nie dość ze przedszkole to jeszcze taki okres jesienny sprzyjający przeziębieniom
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 19:37   #184
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Ja młodą w styczniu ale powiem ci, że nie było źle, kp działało tak naprawdę mocno mi się rozchorowała na zapalenie gardła... w sierpniu! mając 8mcy. Jelitówki nie złapała, mimo, że miałam ja i starsza.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 23:31   #185
Sasha100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 279
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
Slodziak....

Dzis laba. Moj jeszcze spi a tak to sie budzil chyba ze stresu.

W poniedzialek pewno powtorka bedzie...

Johny wczoraj vos tam podspiewywal, mowil ze w przedszkolu spiewali. Spotkal wczoraj pania swoja na osiedlu u nas
Jak go odbieralam to pierwszy raz nie poplakal sie. Zawsze jakis krok do przodu. Tylko pani pow Jas samotnik... a on zawsze byl do dzieci, otwarty towarzyski... mam nadz ze sie rozkreci...

We wtorek pierwsze zebranie!
mój jak nowonarodzony budzi się o 6.30, choć do tej pory nie można było go dobudzić o 8.00. I budzi się ze słowami na ustach "do psiedśkola nie".
No i od piatku jest chory. Ciekawe czy to psychosomatyczne.

---------- Dopisano o 00:31 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Moja już 2 dnia wróciła z katarem ze żłobka Jak tak dalej pójdzie to nie wiem kiedy mi się zaadaptuje...
hahaha. welcome to the club. U mnie w piątej katar, kaszel, dziś gorączka.
Sasha100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 06:36   #186
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Hehe wszystkie chore. To kto dzis do przedszkola pojdzie??
A zglasza sie im nieobecność dziecka??
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 06:58   #187
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
Hehe wszystkie chore. To kto dzis do przedszkola pojdzie??
A zglasza sie im nieobecność dziecka??
my sie własnei zaprowadzilismy, mały bez płaczu na sale jak wszedł to juz nawet buzialka ni edał i poleciał do dzieci
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-08, 07:02   #188
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Super czekam na to mocno...
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 20:59   #189
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Moja była tak szczęsliwa, że idzie do przedszkola, że nawet się ze mną nie pożegnała. Jak się upomniałam, to kazała powiedzieć, co będzie na obiad

W porze poobiedniej zajrzałam przez okno do sali i co widziałam? Wszystkie dzieci grzecznie spią na leżaczkach a moja skacze, robi fikołki i ani mysli spać Powiedziałam paniom, że z nią trzeba stanowczo i niestety te 5 minut trzeba poświęcić aby mogła sie wyciszyć. Ale może wziąć swoją przytulankę.

Panie pochwaliły, że ogólnie jest grzeczna, da sie przytulić i nie mają zastrzeżen, poza tym, że podczas obiadu szybko nudzi się jedzeniem i chodzi po całej sali Niestey, ma tydzien w plecy z adaptacja, ale będzie dobrze.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 16:03   #190
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

dziewczyny jak u was w przedszkolu wygląda przyprowadzanie i odbieranie malucha?
bo u nas jest tak ze przychodzimy i spod szafki chce zabierac go jakakolwiek (nawet taka której dziecko nei zna) pani i prowadzi do sali
odbiór jest taki ze przychodze mówie po kogo pani która stoi przy wejsciu dzwoni na sale i mówi ze przyszłam po.... i ide pod szafke i ktoś mi go sprowadza

troche powiem wam juz po 2 tyg jestem tym hmmm zmeczona i zła, bo:
1 dziecko po raz pierwszy uczeszcza do placówki wiec chciałabym miec mozliwośc zapytania pani która jest z nim jak sie zachował, czy płakał, zjadł itd-tutaj jak przyprowadza mi go inna babka nei mam takiej mozliwości (no chyba ze zejdzie jego pani to wtedy na szybko coś tam moge zapytać)
2. nie mam mozliwosci zerkniecia czy młody idzie do grupy, czy sie bawi itd (no moze to byc problematyczne i w ogóle wiec jakos jeszcze moge to zrozumiec, ale mozliwosc zerkniecia na sale nie powiem przydałaby sie)
3. dzieci na sali maja swoje rzeczy i chciałabym miec mozliwosc sprawdzenia na biezaco czy czegoś mu nei donieść itd, juz nei wspomne o tym ze w tamtym tyg poszeł w bluzce do przedszkola i do dzić jej nie widze wiec nei wiem czy zagineła czy jak?

to takie małe rzeczy , ale trochę meczące
dodam jeszcze z ez rana jak przyprowadzamy małego to jest super bo nei płacze ale: nie chce póścić mojej ręki chce zeby go zaprowadziłą na sale , przed daje mi buziaka i bez problemu wchodzi, oczywiście ju zjedna babka sie krzywiła i kreciła nosem ze z nim idę, no ale czy nie lepiej tak niz zabierac z pod szatni dziecko i zaprowadzać je na sale ryczące?
dla mnei to nei logiczne i same sobie robia problem
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 20:16   #191
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

u nas zaprowadzam i odbieram go wprost z sali...

ale jest taki sprzęt i dzwoni się mówi nazwisko i te starsze dzieci schodzą same, ale te maluchy to na razie widzę, że wszystkie odbierane z sali

wczoraj zebranie było, 2 godziny bite....
ta nasza pani fajna cieszę się, że do niej trafił, chcoiaż w grupie 34 dzieciaczki..... ale móiwła, że teraz chodzi tak 18-20.... no tak, reszta choruje jak mój..... tydzień w plecy... i od poniedziałku będzie od nowa przyzwyczajanie.....
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 20:22   #192
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
u nas zaprowadzam i odbieram go wprost z sali...

ale jest taki sprzęt i dzwoni się mówi nazwisko i te starsze dzieci schodzą same, ale te maluchy to na razie widzę, że wszystkie odbierane z sali

wczoraj zebranie było, 2 godziny bite....
ta nasza pani fajna cieszę się, że do niej trafił, chcoiaż w grupie 34 dzieciaczki..... ale móiwła, że teraz chodzi tak 18-20.... no tak, reszta choruje jak mój..... tydzień w plecy... i od poniedziałku będzie od nowa przyzwyczajanie.....
34???
a u nas mówili ze w grupie maks 25 ma byc i ze to jakas ustawa reguluje.no niexle
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 20:29   #193
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

U mnie jest tylko jedna grupa, jedna sala i z szatni dzieci wchodza wprost do sali.

Dziś po córkę była babcia, zapomniałą zabrać ze sobą dowód osobisty i nawet mój telefon z prośbą, aby wydać dziecko nie pomogły. Musiała wrócić po dokument.
W ciągu dnia płaczącymi dziećmi nikt się nie zajmuje, stoją jak sieroty na środku sali i ryczą, osmarkane po kolana. Po podwieczorku dzieciaki nie mają zajęcia, o 14 jest już tylko 5-6 dzieci mimo iż placówka niepubliczna.
Gdy córka była odbierana, pani nawet nie wiedziała, gdzie jest dziecko (poszła do łazienki).
Zaczynam mieć wątpliwości co do jakości tej placówki.
No i dziś wróciła z katarem, do tego cały wieczór płakała, że nie chce iśc jutro do przedszkola, bo pani ją uderzyła w buzię. Jutro zapytam o co chodzi, kto ją uderzył. Biorę to trochę z przymrużeniem oka, bo jak używa brzydkich słów, to na pytanie skąd je zna twierdzi, że od naszego psa.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 20:48   #194
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Karolca, jednak poszłabym dość kategorycznie rozmawiać, bo BARDZO niefajne przedszkole opisujesz ;nie:

U nas starsza na górę sama wędruje jako poważna 4latka ale wcześniej (ta sama sala) normalnie prowadzil rodzic albo - najczęściej - sala zbiorcza na dole była i można wszystko oglądać, sale przeszklone. Odbierać - w oddziale żłobkowym sama lub domofon i pani sprowadza (tam na stałe 4 panie są z dziećmi), w 3 latkach - można było pierwsze półrocze samemu odebrać, potem w ramach usamodzielniania dzieci - domofon i dziecko sprowadzane, pod koniec roku domofon i dziecko samo schodzilo, ja czekałam na dole schodów, teraz domofon i schodzi sama, ale bez problemu jeśli coś muszę dopytać czy podać - idę na górę. Fakt, że od razu panie na początku zeszłego roku zaznaczyły, że nie bardzo mogą z rodzicami gadać bo mają dzieci się zajmować, ale podanie jakiejś składki czy przyborów to moment i zawsze w tym czasie przynajmniej mówiły, że było dobrze, albo że zjadła/nie zjadła.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:05   #195
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

To jest sytuacja z dzisiaj, którą zaobserwowała mama. Ani w poniedziałek, ani we wtorek tak nie było, żadne dziecko nei płakało, wszsytkie ładnie się bawiły albo same, albo z paniami. Dlatego jestem bardzo zaskoczona tym, co usłyszałam. Szczególnie, gdy rano dzieci płaczą, to panie noszą je na rękach, tulą...
Za tydzien jest zebranie (niestety nie mogę isc, ale idzie właśnie moja mama) i jeśli nadal tak będzie, to nie będzie ukrywała swoich spostrzeżeń.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:07   #196
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
34???
a u nas mówili ze w grupie maks 25 ma byc i ze to jakas ustawa reguluje.no niexle
tak, ustawa tak mówi, ale jeśli jest ponad 25 dzieci to jest obowiązek, żeby była druga Pani i tak jest. Jeśli dziec jest danego dnia więcej niż 25 to między 8 a 14 jest druga Pani tzw. "wspomagająca"

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
U mnie jest tylko jedna grupa, jedna sala i z szatni dzieci wchodza wprost do sali.

Dziś po córkę była babcia, zapomniałą zabrać ze sobą dowód osobisty i nawet mój telefon z prośbą, aby wydać dziecko nie pomogły. Musiała wrócić po dokument.
W ciągu dnia płaczącymi dziećmi nikt się nie zajmuje, stoją jak sieroty na środku sali i ryczą, osmarkane po kolana. Po podwieczorku dzieciaki nie mają zajęcia, o 14 jest już tylko 5-6 dzieci mimo iż placówka niepubliczna.
Gdy córka była odbierana, pani nawet nie wiedziała, gdzie jest dziecko (poszła do łazienki).
Zaczynam mieć wątpliwości co do jakości tej placówki.
No i dziś wróciła z katarem, do tego cały wieczór płakała, że nie chce iśc jutro do przedszkola, bo pani ją uderzyła w buzię. Jutro zapytam o co chodzi, kto ją uderzył. Biorę to trochę z przymrużeniem oka, bo jak używa brzydkich słów, to na pytanie skąd je zna twierdzi, że od naszego psa.
kurde..... szczerze mówiąc opis jak z horroru....
a z tą buzią... wiadomo, dzieci czasem mówią coś z kosmosu, ale myślisz, że mogłaby to sobie wymyślić?

mój np mi kiedyś mówił, że Pani powiedziała już nie pamiętam dokładnie zdania, ale na "perełko", a takiego słowa raczej nie znał wcześniej, więc myślę, że tak powiedziała i miłe to albo mówił, że Pani mówi "a teraz moje drogie dzieci sprzątamy i jemy zupkę"
po wczorajszym spotkaniu z nią stwierdzam, że naprawdę jest przemiła i jak na pierwsze wrażenia to chyba dziećmi fajnie się zajmuje...

a u Ciebie to jakoś dziwnie.......
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:22   #197
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
kurde..... szczerze mówiąc opis jak z horroru....
a z tą buzią... wiadomo, dzieci czasem mówią coś z kosmosu, ale myślisz, że mogłaby to sobie wymyślić?
Nie wiem.
Była zmęczona jak wróciłam do domu i mówi, że jutro nie chce iść do przedszkola, bo "nie mam ochoty". Pytam dlaczego. Bo nie.
Czy ktoś na nią krzyczał? Nie.
Czy dzieci zabierały ci zabawki? Nie.
Czy uderzyłaś się? Nie.
Czy nie chcesz iść bo musisz spać? Nie. (tutaj też jest kosmos, bo zamiast usiąść w trakcie leżakowania, to skacze po leżakach i nikt nie przypilnuje aby chociaż się wyciszyła, raz bylam w tym czasie i zajrzałam przez okno).
Czy ktoś cię uderzył? Tak. Pani mnie uderzyła w buzię.
Czym? Niczym.
Ale nie potrafiła pokazać jak, tylko palcem dotykała policzek.
Jak poprosiłam, aby mnie tak samo uderzyła, to powiedziała, że nikt jej nie uderzył.

Jak się przewróci i uderzy to przybiega z płaczem, że złamała sobie rękę,nogę, kolano czy cokolwiek.

A jak powiedziała mi "Kocham cię mamo, całe życie na ciebie czekałam" zapytałam, kto jej tak powiedział, to odparła, że nasza Misia (pies).

Więc nie wiem czy faktycznie ktoś ją uderzył.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:30   #198
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Nie wiem.
Była zmęczona jak wróciłam do domu i mówi, że jutro nie chce iść do przedszkola, bo "nie mam ochoty". Pytam dlaczego. Bo nie.
Czy ktoś na nią krzyczał? Nie.
Czy dzieci zabierały ci zabawki? Nie.
Czy uderzyłaś się? Nie.
Czy nie chcesz iść bo musisz spać? Nie. (tutaj też jest kosmos, bo zamiast usiąść w trakcie leżakowania, to skacze po leżakach i nikt nie przypilnuje aby chociaż się wyciszyła, raz bylam w tym czasie i zajrzałam przez okno).
Czy ktoś cię uderzył? Tak. Pani mnie uderzyła w buzię.
Czym? Niczym.
Ale nie potrafiła pokazać jak, tylko palcem dotykała policzek.
Jak poprosiłam, aby mnie tak samo uderzyła, to powiedziała, że nikt jej nie uderzył.

Jak się przewróci i uderzy to przybiega z płaczem, że złamała sobie rękę,nogę, kolano czy cokolwiek.

A jak powiedziała mi "Kocham cię mamo, całe życie na ciebie czekałam" zapytałam, kto jej tak powiedział, to odparła, że nasza Misia (pies).

Więc nie wiem czy faktycznie ktoś ją uderzył.

to zawsze jest trudne, dociec czy maluch mówi prawdę czy coś kręci, nawet nieświadomie
może jakoś ją dotknęła w ten policzek karcąc jednocześnie, albo coś w ten deseń i dlatego tak mówi, że ją uderzyła.....

mój jest anty na przedszkole na razie i często mówi tak, żebym go tam nie posłała
fajnie jest? nie
bawisz się z dziećmi? nie
dużo zabawek jest? "Pani pochowała wszystkie zabawki" to mi się podobało zakładam, że po prostu sprzątali, a on może chciał jeszcze się bawić i dlatego tak powiedział

ciężko ciężko
ale musisz mieć to na uwadze i obserwować, wziąć to z dystansem, ale mieć się na baczności jednocześnie
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:37   #199
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

karolca, aż mi ciary przeszły...
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 21:49   #200
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Nie wiem, naprawdę nie wiem jak się do tego odnieść. Zignorować na pewno nie zignoruję.

Być może nie chce iść jutro, bo dziś, jak przyszła babcia, to babcia musiała iść. Dla małego dziecka ogromny zawód, bo nikt nie wziął jej do domu.
Mam nadzieję, że to, co dziś się działo, to jednorazowy incydent, bo jeśli nie, to na pewno tak tego nie zostawię.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:53   #201
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Karola akurat z tym dowodem rozumiem bo to w celach bezpieczeństwa, ja codziennie sie legitymuje
a powied zmi twoja mama ja juz odbierała? kurde no raz mogli przymknac oko i jeszcze jak dzwoniłas...
co do obserwacji samego przedszkola to jasne , lepiej być czujnym

własciwie ja sie tak przyczepiłam do tych wszytkich rzeczy bo chyba własnei przewrazliwona jestem, ale to wszytko takie dla mnei tajemnicze-jakby cos ukryc chcieli
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 07:35   #202
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

i kolejny tydzień mija....
mój jest tydzień w plecy, bo zatrzymałam go w domu jednak cały
także już się stresuję poniedziałkiem...
znowu będzie płacz
tym bardziej, że zwykle mówił, że jutro pójdzie do przedszkola (bo "jutro" jest bezpieczne to nie "dzisiaj")
a teraz mówi: "wiesz? ja już nie chodzę jutro do przedszkola"....
ubzdurał sobie, że juz nie chodzi i tyle... mam nadzieję, że nie wykombinował, że popłakał trochę i się zlitowaliśmy i już go nie posyłamy.....
oczywiście wkładam mu do głowy, że nie chodzi teraz, bo jest chory, ale od poniedziału znowu idzie... no i niby się zgadza, rozumie, a za chwilę tekst, że on już nie chodzi.... może tylko mnie sprawdza czy zaprzeczę czy przytaknę....

nie wiem co w tej małej główce się dzieje
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 11:18   #203
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

U nas zaprowadza się do szatni dziecko, potem do sali. I odbiera się z sali. Pierwsze słyszę o domofonach. Pewnie to w dużych miastach.
U nas super tydzień. Maly przechodził, zadowolony. Oby tak dalej. O 13 go odbieram.
Z tym, że nie bardzo chce jeść. Zależy co, w domu w sumie też wybiórczo je.
Czekam na jakieś zebranie teraz.

Z tym odebraniem dziecka przez babcię to rozumiem w sumie placówkę. Na pewno wypełniałyście kwestionariusze, w którym wypełniało się kto może odebrać dziecko. Róznie się to teraz słyszy i dobrze, że pilnują.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 15:34   #204
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

u nas nie ma domofonów, ale dzieci odbiera się w szatni. Panie z obsługi przyprowadzają. I jest to sensowne/ higieniczne, bo tam dalej ludzie już w butach zmiennych chadzają. I zamieszanie też mniejsze zapewne
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 15:49   #205
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

sensowne i nie
jak mówiłam wszędzie plusy i minusy

jak dzieciaczki starsze, albo przynajmniej nie bojące się to luz
ale jak taki malec przestraszony, płaczący, bojący, to ja wolałam go dawać wprost do sali.... nie zaprowadzałam go nawet na tą salę ogólną, gdzie dzieci z różnych grup się zbierają do 8 i stamtąd dopiero Panie zabierają o 8 swoje grupy, tylko prosto na jego salę, żeby się obyło bez zamieszania.... jak już się przyzwyczai, nie będzie płaczący, to będę to stopniowo zmieniać

a co do higieny... sale dla maluchów są zwykle na parterze, poza tym nie, wchodzi się wprost na salę gdzie dzieci na ziemi się bawią tylko na korytarz, więc chyba bez przesady...
chociaż zgodzę się, ża jak zacznie się plucha, śniegi to nie będą chcieli żeby rodzice zafajdali całe przedszkole...

jak widać, plusy i minusy i jeszcze zależy jak dziecko reaguje....

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
U nas zaprowadza się do szatni dziecko, potem do sali. I odbiera się z sali. Pierwsze słyszę o domofonach. Pewnie to w dużych miastach.
U nas super tydzień. Maly przechodził, zadowolony. Oby tak dalej. O 13 go odbieram.
Z tym, że nie bardzo chce jeść. Zależy co, w domu w sumie też wybiórczo je.
Czekam na jakieś zebranie teraz.

Z tym odebraniem dziecka przez babcię to rozumiem w sumie placówkę. Na pewno wypełniałyście kwestionariusze, w którym wypełniało się kto może odebrać dziecko. Róznie się to teraz słyszy i dobrze, że pilnują.
no to super, że Twój malec się zaaklimatyzował i nie choruje fajnie

mój już tydzień w domu, zastanawiam się czy się wykuruje do niedzieli

i moj też nie chce jeść.... on niejadek.... chcoiaż w przedszkolu widziałam raz jak siedział przy stole i coś tam dziamał to może wśród dzieci się nawróci....
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 19:43   #206
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

W naszym przedszkolu jest wejście do wiatrołapu, przejście do szatni. Tam pokój dyrekcji i obok wejście do sali dzieci (stamtąd przejście do kuchni i na zaplecze, pomieszczenia socjalne, łazienka).

W innym przedszkolu, które znam, duża placówka, jest wejscie na hol, później duzy hol. Tam jest pani, która domofonem dzwoni do wybranej sali/drupy. Młodsze dzieci są na parterze i odprowadza je jedna z pań, starsze schodzą same z piętra.
Jeśli jest zebranie, rodzice proszeni są o zakładanie ochraniaczy lub zmianę obuwia.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:15   #207
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

od wczoraj powrót do przedszkola po tygodnowej przerwie...

wczoraj było źle.... bardzo... serce mi pękało
ale dziś już trochę lepiej, tzn rano jest żałosny płacz, taka czysta żałość, ale dzielnie się ubiera i idzie do przedszkola pochlipując...

ciekawe jak jutro...

a Wasze dzieciaki zdrowe?

a jak nasza wrześniówka?? może już urodziłaś???
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 20:11   #208
greentea1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

witam i ja, trochę spóźniona ale dopiero dołączyłam do forum. U nas obawy były duże, bo córka grudzień 2011 więc najmłodsza. dumnie donoszę, że daje radę a nawet lepiej. chętnie poczytam, bo kryzys może i nas dosięgnąć
greentea1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 20:15   #209
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

moja w nocy po tygodniu bycia zdrową zaczęła kaszleć i smarkać, poszła do babci. Nie wiem czy przetrzymać ją do końca tygodnia w domu czy jak będzie lepiej oddać do przedszkola.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 06:44   #210
Sasha100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 279
Dot.: Przedszkole - to już?! Mamy maluchów debiutujących w przedszkolach :)

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
Hehe wszystkie chore. To kto dzis do przedszkola pojdzie??
A zglasza sie im nieobecność dziecka??
Zglasza sie. Za dni kiedy dziecka nie ma w przedszkolu, nie placisz za jedzenie. U nas jest taki system ze pisze sie smsa albo mejla do przedszkola
Sasha100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-08 15:28:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.