"Nie mam wydać" - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-08, 15:32   #181
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Generalnie nigdy osobiście klienta nie obrazam i nie mam focha na twarzy. Do awanturnika niestety wzywam w końcu ochronę.
Podsumuję krótko: należy być człowiekiem, a nie starać się być panem nad pany i tyczy się to zarówno klienta jak i kasjera.
Dlatego opisałam sytuacje niestety dla mnie kuriozalne i nie ludzkie. Klientów przez kasę przechodzi setki. Opisałam parę, a rozmieniajacych przez gume dziesiątki. Z tym, ze z ludźmi da się dogadac, z panami- nie. Takich klientow i dyrektor sklepu bardzo nie pragnie, bo zaplaca złotówkę, a ludzie typu pan i władca na sklepie to problem.
No i widzisz, teraz wypowiadasz się w inny sposób i już wygląda to inaczej
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 15:32   #182
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: "Nie mam wydać"

Misseczko, macie u siebie zebrania pracownicze? Moze warto byloby zagadac do kierownika by na rano przygotowywala wam zestaw startowy o wyzszej kwocie albo dawala wiecej drobnych?
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 16:13   #183
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
A ja uwielbiam jak sobie wyciągnę z bankomatu 100 i chodzę cały dzień usiłując coś za nie kupić a wszędzie słyszę "nie mam wydać". Czasami człowiek naprawdę nie ma drobnych i już. W innych krajach bankomaty pytają czy się chce gotówkę w drobnych, w Polsce jeszcze się niestety z takim nie spotkałam
ja, gdy nie wybieram z bankomatu niewiadomo jakiego majątku, tylko jakieś 100/200 zł, to nauczyłam sie już, że lepiej pobawic sie tutaj, niż latając później tak jak Ty, bo wszedzie nie mają jak wydac. po prostu wyciągam kase na raty - chce 100 zł, to wybieram np. 20 zł a potem 80 zł, a jak w danym bankomacie akurat tak nie można, to po 50 zł, zawsze to troche drobniej

Edytowane przez tymczasowa_
Czas edycji: 2015-10-09 o 09:47
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 16:26   #184
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez tymczasowa_ Pokaż wiadomość
ja, gdy nie wybieram z bankomatu niewiadomo jakiego majątku, tylko jakieś 100/200 zł, to nauczyłam sie już, że lepiej pobawic sie tutaj, niż latając później tak jak Ty, bo wszedzie nie mają jak wydac. po prostu wyciągam kase na raty - chce 100 zł, to wybieram np. 20 zł a potem 80 zł, a jak w danym bankomacie akurat tak nie można, to po 5 zł, zawsze to troche drobniej
Ja tak z WBK wybieram, najpierw 70, a potem 30
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 16:39   #185
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Misseczko, macie u siebie zebrania pracownicze? Moze warto byloby zagadac do kierownika by na rano przygotowywala wam zestaw startowy o wyzszej kwocie albo dawala wiecej drobnych?
Takie prośby dawno były, ale nie da się, taka polityka dyrektora centralnego, każdy sklep musi robić tak i nie inaczej. Jedyne co nam dali po tych rozmowach to ten pok, bo niegdyś on też nie rozmieniał. Ale nie mam żalu do kierowniczki, bo wiem, ze wiele nie może.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 16:42   #186
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Ja tak z WBK wybieram, najpierw 70, a potem 30
Ja też w WBK właśnie fajne jest to, że można mała kwotę wybrać. Jeszcze ostatnio zlokalizowanam jakiś bankomat w którym wybieralo się 20 zł albo wielokrotność. Nie wiem co to było, na pewno żadnego banku tylko coś w stylu euronetu ale nie euronet
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 17:10   #187
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Takie prośby dawno były, ale nie da się, taka polityka dyrektora centralnego, każdy sklep musi robić tak i nie inaczej. Jedyne co nam dali po tych rozmowach to ten pok, bo niegdyś on też nie rozmieniał. Ale nie mam żalu do kierowniczki, bo wiem, ze wiele nie może.
Rozumiem. Szkoda, ze to idzie odgornie i nie mozna nagiac procedur. Ulatwiloby to wam prace.




Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Ja też w WBK właśnie fajne jest to, że można mała kwotę wybrać. Jeszcze ostatnio zlokalizowanam jakiś bankomat w którym wybieralo się 20 zł albo wielokrotność. Nie wiem co to było, na pewno żadnego banku tylko coś w stylu euronetu ale nie euronet
Te bankomaty to bodajze Global Cash
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-08, 18:24   #188
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
a obok jest piękne lśniące tesco i auchan z kasami samoobsługowymi, gdzie wrzucasz 10 kg żółciaków a maszyna sama w błyskawicznym tempie przelicza. bardzo często tam chodzę na zakupy, wrzucam świnkę skarbonkę jakbym przesypywała cukier do cukiernicy i komp sam robi pik pyk tyk cyk 46,30 zł reszta: 10 gr.
A Ty wiesz, że kojarzysz mi się z zakupami w kasach samoobsługowych w Tesco? Pisałaś o nich zanim ja z nich korzystałam i w sumie trochę za Twoim przykładem poszłam; teraz korzystam w Tesco tylko z nich (o ile jestem przed 23.00 w sklepie) i często, kiedy kasuję produkty, mi się przypominasz. Wiem, że to trochę głupie, ale co zrobić .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 18:48   #189
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Takie prośby dawno były, ale nie da się, taka polityka dyrektora centralnego, każdy sklep musi robić tak i nie inaczej. Jedyne co nam dali po tych rozmowach to ten pok, bo niegdyś on też nie rozmieniał. Ale nie mam żalu do kierowniczki, bo wiem, ze wiele nie może.
To pretensje prosze kierowac nie do klientow ktorzy nie maja drobnych, a do dyrektora centralnego.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 18:51   #190
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Generalnie nigdy osobiście klienta nie obrazam i nie mam focha na twarzy. Do awanturnika niestety wzywam w końcu ochronę.
Podsumuję krótko: należy być człowiekiem, a nie starać się być panem nad pany i tyczy się to zarówno klienta jak i kasjera.
Dlatego opisałam sytuacje niestety dla mnie kuriozalne i nie ludzkie. Klientów przez kasę przechodzi setki. Opisałam parę, a rozmieniajacych przez gume dziesiątki. Z tym, ze z ludźmi da się dogadac, z panami- nie. Takich klientow i dyrektor sklepu bardzo nie pragnie, bo zaplaca złotówkę, a ludzie typu pan i władca na sklepie to problem.
nie wiem, moze u mnie jest inaczej bo mieszkam w wawie, ale jakos nie sadze,zeby tych rozmieniajacych byly takie grube dziesiatki-no ale czasem kazdemu moze sie zdarzyc (chociaz mi sie np nie zdarzylo nigdy) - no ale zalozmy, ze ktos naprawde potrzebuje...nie wiesz czy rozmienia codziennie czy raz na rok bo akurat potrzebuje na parking czy co tam - jesli nie masz rozmienic no to nie rozmieniaj ale nie wiem czemu uwazasz taka proba za dizwna,

a druga sprawa ejst taka,ze na starcie powinnas po rpostu miec wiecej w kasie skoro taki u Was ruch - np 100zl w drobnych i do tego powiedzmy 10 dwudziestek i kilka piedziesiatek i moze jakas setka skoro wam 200zl banknotami placa(choc co ciekawe ja takie widuje meeega rzadko) - i wtedy ja ktos przyjdzie z tym 200 i kupi cos za 2 zlote to wydajesz : 100,50,20,20 i 8 i tych drobnych az tyle nie ubywa

Cytat:
Napisane przez tymczasowa_ Pokaż wiadomość
ja, gdy nie wybieram z bankomatu niewiadomo jakiego majątku, tylko jakieś 100/200 zł, to nauczyłam sie już, że lepiej pobawic sie tutaj, niż latając później tak jak Ty, bo wszedzie nie mają jak wydac. po prostu wyciągam kase na raty - chce 100 zł, to wybieram np. 20 zł a potem 80 zł, a jak w danym bankomacie akurat tak nie można, to po 5 zł, zawsze to troche drobniej
bardzo sie cieszymy - ale ja np mam kolo domu i kolo pracy euronety ktore wydaja tylko 50 albo 100 (zalapac sie na 50 pod praca to juz sukces) - nie wiem w sumie czemu,o 10 albo 5 zl w bankomatach nawet nie slyszalam
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 19:15   #191
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: "Nie mam wydać"

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5303398 3]Nie gadaj, ale jaja To były sklepy w jakiejś pipidówie czy w dużym mieście ? Jestem w szoku.[/QUOTE]
Głową nie ręczę, ale chyba w jakimś mniejszym mieście. Tak mi się wydaje, bo mój tata głównie w takich pracował.

Cytat:
W bardzo wielu sklepach jest kartka, że nie przyjmują 100, 200 i 500 euro, ale szczerze - 200 i 500 euro to chyba w ogóle w ręku nie miałam, 100 euro moze ze dwa razy widziałam - bankomaty zwyczajnie takich banknotów nie wypłacają, nawet jak wypłacam 500 euro, to wszystko jest w 50.
50 to jeszcze sie nie spotkakalam, żeby nie przyjmowali
Ale ja jestem pewna, że chodziło o 50 euro. Szczerze mówiąc jak mi to tata opowiadał, to pomyslałam, że kasjerka usłyszała polski akcent i spanikowała.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-08, 21:49   #192
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: "Nie mam wydać"

OK, nadrobiłam cały wątek i w sumie wypowiedź poniżej wyczerpuje moje stanowisko:
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Dla mnie śmieszne jest oczekiwanie, że ludzie będą ganiać po bankach albo angażować się w jakieś daleko idące planowanie dotyczące zawartości portfela, bo kasjerki nie mogą ogarnąć wydawania reszty W końcu to one tam są w pracy i ich zadaniem jest wydawać resztę, a zadaniem ich przełożonego jest dbać, żeby miały drobne na ten cel. Tak że chyba z pretensjami to raczej do sklepu/pracodawcy, a nie do klientów. To nie jest ich zadanie ani zmartwienie.
A bank nie służy do rozmieniania pieniędzy Owszem, można to tam zrobić, ale nie jest to jego żadna główna funkcja. Banki są od przechowywania pieniędzy przede wszystkim...
No paradny ten tekst z wysyłaniem do banku, celem rozmienienia. Serio można zwątpić kto jest klientem w takiej sytuacji.

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Okej, sklep służy do kupowania/sprzedawania. Więc nie rozumiem burzenia się, że ktoś za butelkę wody zapłacił stówą. W końcu kupuje
Racja.
Przy czym zastrzegam, że ja jestem zdecydowanie z tych "grzecznych" klientów - ale jak czytam takie dąsy jak w tym wątku, to aż się odechciewa być miłym.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 22:02   #193
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: "Nie mam wydać"

Awww siarka jestes slodka
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 22:54   #194
paint_it_black
Zadomowienie
 
Avatar paint_it_black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 133
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Zakompleksieni ludzie uwielbiają wylewać swoje frustracje na innych, obserwuje to notorycznie i mam ochotę podejść i walnąć niektórych za tę postawę.
To prawda, bardzo łatwo wylewają swoje żale na kogoś "niższego w hierarchii".
Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
No to niestety, wydaję 20, 10 i 2x5. Jezusie jaki wrzask. Ona chce banknot. Ona nie będzie czekać. Jej nie obchodzi, ona nie przyjmuje, że ja nie mam, ja mam mieć i koniec. W końcu jakiś pan zamienił je te dwie 5 na całe 10 z tekstem "ma pani, ale niech pani stąd już idzie, bo przeraża mnie, że tacy ludzie chodzą po świecie"
Mnie przerażają klienci, którzy chcą konkretną resztę i żadnej innej nie przyjmą
-Będzie może drobniej?
-nie
Reszta np.po 5 zł
-ale ja tak nie chcę, chcę 20 i 10, proszę mi wydać tak, jak sobie życzę!

Przepracowałam w handlu kilka lat i bardzo nie lubiłam tej pracy, miałam co najmniej 2-3 spiny dziennie z klientami-wrzaskaczami i mnóstwo nieprzyjemnych sytuacji za najniższą krajową. Ale starałam się tym nie emocjonować, miałam czasem sytuację krytyczną, gdzie nikt, nikt nie miał rozmienić. Więc mając pustą kasetkę mówiłam np, że na resztę trzeba poczekać, aż uzbieram, albo zostawić zakupy. Typy zachowań różne
-czekali ale jojczeli
-czekali cierpiąc w milczeniu
-zostawiali rzucając koszykiem
-zostawiali z tekstem "no trudno"
No i cóż było robić Mieliśmy zasilenie bilonem raz w tygodniu, które kończyło się po 3-4 dniach, w zależności od okresu. Przed świętami nie miałam siły chodzić do pracy przez ciągłe braki drobnych Konwój był wydawany wyłącznie z 200, 100 i 50tek, nie było mowy o "zostawianiu drobnych z poprzedniego dnia", po prostu to co zostało, mieliśmy w kasetkach, max 350zł (w tym 20 i 10).
Ale nie przewracałam oczami ani nie fuczałam, że nie mam wydać, bo wiedziałam czym to się skończy, a ja wolałam sobie oszczędzić stresów, więc starałam się być bezuczuciowa
Ale po tamtej pracy pozostał mi lekki stresik, kiedy kwotę 30zł muszę zapłacić setką
Ja akurat często mam drobne, mój chłop po prostu nie wydaje bilonu i rozrzuca go po domu, ja to zbieram i tak oto mam drobne
paint_it_black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 22:57   #195
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: "Nie mam wydać"

Wsiury, rozmieńce.. Coraz ciekawiej.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 23:27   #196
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: "Nie mam wydać"

Mi sie nigdy nie chce szukac drobnych, przez co portfel mam wypchany drobniakami...
Musze sie zaczac wstydzic za siebie. Watek dal mi do myslenia.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 06:38   #197
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez paint_it_black Pokaż wiadomość
Konwój był wydawany wyłącznie z 200, 100 i 50tek, nie było mowy o "zostawianiu drobnych z poprzedniego dnia", po prostu to co zostało, mieliśmy w kasetkach, max 350zł (w tym 20 i 10).
Dobra, ale nie rozumiem czegoś.
U mnie było identycznie: Konwój z 200, 100 i 50, przy czym zawsze do pełnej kwoty, czyli nie 1250zł, tylko albo 1200 albo 1300.

W kasie nie mogłyśmy mieć więcej niż X zł (nie pamiętam dokładnie ile).
I jaki jest problem z zostawieniem drobnych z poprzedniego dnia? Zostawiasz po prostu do tej kwoty, którą wolno mieć w kasie. Gdzie tu filozofia? A resztę drobnych wymieniasz (u wdzięcznych kolegów z innych sklepów) na pełne 50, 100 albo 200 i pakujesz do konwoju, albo do kasetki.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 08:02   #198
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: "Nie mam wydać"

wczoraj zrobiłam bardzo złą rzecz, do zapłaty 5 i zapłaciłam... stówką. no ale z drobnych nie dałam rady uzbierać, drobniejszych banknotów nie miałam a karta płacić nie można. nie wiem co sobie pomyśleli w sklepie,ale nie przyjęłam postawy masz mi wydać i już tylko zapytałam czy będą mieć wydać
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 08:37   #199
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez tymczasowa_ Pokaż wiadomość
ja, gdy nie wybieram z bankomatu niewiadomo jakiego majątku, tylko jakieś 100/200 zł, to nauczyłam sie już, że lepiej pobawic sie tutaj, niż latając później tak jak Ty, bo wszedzie nie mają jak wydac. po prostu wyciągam kase na raty - chce 100 zł, to wybieram np. 20 zł a potem 80 zł, a jak w danym bankomacie akurat tak nie można, to po 5 zł, zawsze to troche drobniej

Z chęcią bym tak robiła, ale niestety w okolicy w której mieszkam nie ma mojego banku i za każde wyciągnięcie pieniędzy jest opłata. Niby nic ale w skali miesiąca się zbiera...

Z bankomatem który wydaje 5 pln jeszcze się nie spotkałam
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 09:17   #200
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: "Nie mam wydać"

Stesia. To bardzo bardzo zla rzecz. Mam nadzieje ze sie wstydzisz
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 09:25   #201
Kat2890
Raczkowanie
 
Avatar Kat2890
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 458
Dot.: "Nie mam wydać"

Taka sytuacja :
Zamawiam pizze, przyjeżdża dostawca, należy się 32,50, daję 50 zł-ojej ojej nie ma wydać, to mój pierwszy kurs dzisiaj.
__________________
some dance to remember some dance to forget
Kat2890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 09:30   #202
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
Taka sytuacja :
Zamawiam pizze, przyjeżdża dostawca, należy się 32,50, daję 50 zł-ojej ojej nie ma wydać, to mój pierwszy kurs dzisiaj.
To jest niestety bardzo częste i nie uważam, żeby to było naciąganie. Zamawiam w kilku pizzeriach i w jednej jest tak, że dostawca w ogóle nie ma kasy, bo po każdym kursie mu każą oddawać, chyba że przy zamawianiu wskażę, że mam 50 zł i będę potrzebować reszty. W innej jest info na stronie, że dostawca ma przy sobie 10 zł. Tak samo przy sładaniu zamówienia przez net można wpisać w uwagach do zamówienia, że będzie potrzebna reszta.
Najlepiej jest w telepizzy, bo nie dość, że można płacić kartą, to jeszcze przy wyborze płatności gotówką można wybrać ile reszty będzie się potrzebować.

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
no ale z drobnych nie dałam rady uzbierać
Co to znaczy "nie dałam rady uzbierać"? Przecież ustalono w wątku, że zbieranie drobnych trzeba zacząć na tyle przed zakupami, żeby uzbierać. A potem odpowiednio rozplanować, żeby nie wydać wszystkiego. Naprawdę, wstydź się
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 09:44   #203
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: "Nie mam wydać"

Ja tak jeszcze tylko dodam, że w tym samym kiosku, gdzie pani jednego dnia kręciła głową, że mi nie wyda z 20 zł (kupowałam dwa bilety komunikacji miejskiej) kilka dni później nie chciała przyjąć ode mnie przeliczonego bilonu poniżej 50 groszówek. To samo w spożywczym, gdzie pani zawsze chce być winna grosika, jak przyniosłam 1,5 zł w groszach, to też nie przyjęła, bo grosze jej niepotrzebne
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 09:45   #204
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
Taka sytuacja :
Zamawiam pizze, przyjeżdża dostawca, należy się 32,50, daję 50 zł-ojej ojej nie ma wydać, to mój pierwszy kurs dzisiaj.
Taaa, tez się z tym spotkałam. Pierwszy kurs o 18 w sobotę...
Pizzy nie zamawiam jak nie mam odliczonej kasy, z którą chcę się rozstać.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 09:46   #205
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Z chęcią bym tak robiła, ale niestety w okolicy w której mieszkam nie ma mojego banku i za każde wyciągnięcie pieniędzy jest opłata. Niby nic ale w skali miesiąca się zbiera...

Z bankomatem który wydaje 5 pln jeszcze się nie spotkałam
ah dziewczyny, pomyłka! miało być oczywiście 50 zł
edytuje już właściwy post, żeby nie wprowadzać więcej zamieszania, bo przecież bankomaty nie wydają bilonu
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 09:52   #206
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez tymczasowa_ Pokaż wiadomość
ah dziewczyny, pomyłka! miało być oczywiście 50 zł
edytuje już właściwy post, żeby nie wprowadzać więcej zamieszania, bo przecież bankomaty nie wydają bilonu
Nie spotkałaś się z bankomatem, który wydaje 50 zł? Wszystkie Euronety z których korzystam wydają 50 zł, nie ma w nich nic poniżej. Tylko 50 i 100.

Moim zdaniem kasjerkom się po prostu nie chce liczyć - zarówno przy wydawaniu, jak trzeba wydać drobnymmi, jak i przy przyjmowaniu, gdy płaci się drobnymi. Stąd to się bierze.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2015-10-09 o 09:53
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 09:56   #207
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Kat2890 Pokaż wiadomość
Taka sytuacja :
Zamawiam pizze, przyjeżdża dostawca, należy się 32,50, daję 50 zł-ojej ojej nie ma wydać, to mój pierwszy kurs dzisiaj.
Dostawcy / kurierzy nie noszą przy sobie kasetki drobnych, oczywistym jest, że dajesz im odliczoną kwotę, albo żegnasz się z napiwkiem. Nawet w większości regulaminów jest zapis, że należy mieć przygotowane pieniądze. Firmy kurierskie też zawiadamiając o doręczeniu przesyłki dopisują 'przygotuj xxx zł xx gr'.
Tu się nie ma co dziwić, nikt normalny nie będzie jeździł po różnych miejscach z gotówką i bawił się w przeliczanie drobniaków pod drzwiami.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:03   #208
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Dostawcy / kurierzy nie noszą przy sobie kasetki drobnych, oczywistym jest, że dajesz im odliczoną kwotę, albo żegnasz się z napiwkiem. Nawet w większości regulaminów jest zapis, że należy mieć przygotowane pieniądze. Firmy kurierskie też zawiadamiając o doręczeniu przesyłki dopisują 'przygotuj xxx zł xx gr'.
Tu się nie ma co dziwić, nikt normalny nie będzie jeździł po różnych miejscach z gotówką i bawił się w przeliczanie drobniaków pod drzwiami.
iiiii znowu błąd
dostawcy noszą /przynajmniej jak świat stary nosili a przynajmniej powinni/ przy sobie 50 zł w drobnych aby mogli wydać
kurierzy - nie
w większości regulaminów widzę zapis: akceptujemy płatność kartą / nie akceptujemy płatności kartą, dostawca ma przy sobie tylko 50 zł w bilonie
ale i tak staram się mieć przygotowane, 32,5 dałabym 35 zł bo głupio mi tak ciułać drobne przy dostawcy wiem, że 2,5 to nie jest napiwek jakiś szałowy ale na energetyka będzie miał no.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:08   #209
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Moim zdaniem kasjerkom się po prostu nie chce liczyć - zarówno przy wydawaniu, jak trzeba wydać drobnymmi, jak i przy przyjmowaniu, gdy płaci się drobnymi. Stąd to się bierze.
Nie. Zdecydowanie nie o to chodzi. Znaczy no, przynajmniej nie u mnie. My lubimy liczyć bilon, bo generalnie wtedy się odpoczywa

Cytat:
W kasie nie mogłyśmy mieć więcej niż X zł (nie pamiętam dokładnie ile).
I jaki jest problem z zostawieniem drobnych z poprzedniego dnia? Zostawiasz po prostu do tej kwoty, którą wolno mieć w kasie. Gdzie tu filozofia? A resztę drobnych wymieniasz (u wdzięcznych kolegów z innych sklepów) na pełne 50, 100 albo 200 i pakujesz do konwoju, albo do kasetki.
Nie ma takiej możliwości. Generalne zasady: na następny dzień zostawiasz sobie cały bilon z kasetki + parę 10 czy może 20, które zmieszczą się w 350zł. Nie ma żadnej możliwości, żeby wartość tę przekroczyc. Jak policzyłabyś sobie 350,02 - niestety, dycha do banku, tobie zostaje 340,02. Odgórne zasady sieci zagranicznej i nie ma możliwości polemizować.
Generalnie największy problem rano nie jest z bilonem, a własnie z dychami na przykład. Bo nie ma możliwości, żebym dostała rozmianę "na zaś", czyli widzę na przykład, że mam tylko 80zł w banknotach, a resztę w bilonie, to zamówię 100 w banknotach i dam tą stówę jak dostanę od klienta. Najpierw muszę otrzymać tę stówę, dopiero mogę dać do rozmiany i na nią czekać. Jednocześnie nie możemy rozmienić między sobą. To jest właśnie problematyczne, bo ja też nie jestem osobą, która chce ludziom tylko dowalać i nie widzę powodu, zeby wydawać 90zł w 5złotówkach, ale jeżeli mam, co się zdarza, na start bilon 260zł, a za to banknoty 90 - dupa, jeden klient rozmieni przez batona, następny albo poczeka, albo dostanie w śrucie.
To są problemy stricte startowe, potem dobijamy w kasetce tyle, ze wydamy. Problem na nowo zaczyna się, jak przebijemy limit kasy w kasetce. Wtedy wybierają nam kasę i niestety znowu stan jest okrojony, choć o wiele lepszy, niż poczatkowy.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 10:09   #210
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: "Nie mam wydać"

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
iiiii znowu błąd
dostawcy noszą /przynajmniej jak świat stary nosili a przynajmniej powinni/ przy sobie 50 zł w drobnych aby mogli wydać
kurierzy - nie
w większości regulaminów widzę zapis: akceptujemy płatność kartą / nie akceptujemy płatności kartą, dostawca ma przy sobie tylko 50 zł w bilonie
ale i tak staram się mieć przygotowane, 32,5 dałabym 35 zł bo głupio mi tak ciułać drobne przy dostawcy wiem, że 2,5 to nie jest napiwek jakiś szałowy ale na energetyka będzie miał no.
No więc pewnie trend jest zależy od miejsca - u mnie można nawet przez telefon zostać pouczonym - posze mieć odliczone pieniądze. A jak nie masz, to już twój problem.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 16:04:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.