Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33 - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-30, 14:51   #2101
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Mam taki przepis na ciasteczka:
100 g masła, 3 łyżki cukru, szczypta soli, 1 szklanka mąki.
Czy masło może być klarowane?

Dorota z Moich Wypieków odradzała kiedyś stosowanie klarowanego masła do kruchych ciast/ ciasteczek.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 15:27   #2102
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Dziewczyny kilka dni temu kupiłam jarmuż, dziś otwieram opakowanie, ale on jakoś tak pachnie dziwnie niby data ważności do 2.02. Taki ma specyficzny zapach czy może się psuje i mam go wywalić, poradzicie coś?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 15:28   #2103
wikino1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 105
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

mam pytanie odnosnie reklam. chodzi mi o wizerunek kobiety wyzwolonej w reklamie. tak jak bez wiekszych problemow znalazlam reklamy przedstawiajace kobiete w roli gospodyni (koboety tradycyjnej) np reklamy srodkow do prania, plynow do naczyn itp to mam problem jaka reklama emitowana na przestrzeni pwoiedzmy kilku ostatnich lat przedstawia femme fatale. kobiete ktora zna swoja wartosc, uwodzi mezczyzn, jest pewna siebie i atrakcyjna, a faceci "jedza jej z reki"... kojarzycie tego typu reklamy?
wikino1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 15:32   #2104
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Reklamy perfum zapewne.
Chociażby Chloe
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 15:36   #2105
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Czy małymi pieprzykami o regularnym kształcie i raczej jasnym kolorze też należy się przejmować? W ciągu niecałego roku pojawiło mi się sporo pieprzyków, ale właśnie małych, jasnych, nie są wystające. Ale trochę mnie to niepokoi, bo w ogóle się nie opalam i wcześniej nie miałam prawie wcale pieprzyków. Najwięcej jest ich w okolicach ramion, dekoltu, piersi i pach. Warto zgłaszać się z tym do dermatologa?
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 15:47   #2106
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Czy małymi pieprzykami o regularnym kształcie i raczej jasnym kolorze też należy się przejmować? W ciągu niecałego roku pojawiło mi się sporo pieprzyków, ale właśnie małych, jasnych, nie są wystające. Ale trochę mnie to niepokoi, bo w ogóle się nie opalam i wcześniej nie miałam prawie wcale pieprzyków. Najwięcej jest ich w okolicach ramion, dekoltu, piersi i pach. Warto zgłaszać się z tym do dermatologa?
Jak się tym martwisz, to zawsze lepiej iść do lekarza niż nie iść. Aczkolwiek jeśli to tylko takie drobne plamki barwnikowe, które ani się nie powiększają, ani nie zmieniają koloru, ani np. nie swędzą, to raczej na uspokojeniu się pewnie skończy
Akurat czy kolor jasny czy ciemny to nie warto się tym kierować - istotne jest to, czy znamiona są jednolitego koloru, kształtu, czy są symetryczne.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 15:53   #2107
wikino1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 105
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

askawtn - dziekuje rozumiem, ze reklama byla emitowana u nas w tv?

Edytowane przez wikino1991
Czas edycji: 2016-01-30 o 15:55
wikino1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-30, 15:57   #2108
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Dziewczyny w jakiej temp. piec te papryki nadziewane?
https://wizaz.pl/kulinaria/przepis,2...ki-faszerowane
Nigdy nie robiłam.
180 czy wiecej? Albo może mniej? Mam termoobieg.


Edit. Doczytałam już Ślepa jestem.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 16:00   #2109
sarajoanna
Raczkowanie
 
Avatar sarajoanna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Południowa Polska
Wiadomości: 309
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Potrzebuję dobrego przepisu na naleśniki. Ostatnio korzystałam z przepisu Magdy Gessler:
1,5szklanki mleka
1,5 szklanki wody
2 jajka
2 szklanki mąki
szczypta soli

i wyszły dziwne, twardawe, nie mające nic wspólnego z tymi, które robi np moja mama, na drugi dzień były nie do zjedzenia, sztywne..
Ja zawsze robię z takiego przepisu:
1 szklanka mąki
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1/3 łyżeczki soli
1 łyżka cukru
2 jajka
3/4 szklanki mleka
2 łyżki oleju
ok. 0,5 szklanki wody gazowanej (koniecznie! dzięki temu naleśniki są lekkie)

Wszystkie składniki umieszczam w misie miksera i dokładnie miksuję. Potem odstawiam na 10 minut, po tym czasie ewentualnie dolewam wody gazowanej i dokładnie mieszam.

W zależności od tego, czy mają być wytrawne czy na słodko to dodaję albo ulubione przyprawy, albo kakao, trochę więcej cukru, cynamon itp.

Z podanych składników wychodzi 10-12 naleśników, w zależności od wielkości patelni (u mnie o średnicy 28cm)
__________________
Lavylites
sarajoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 17:42   #2110
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Przy okazji rybek. Myślimy z TŻ'em o sprawieniu sobie akwarium. Chcielibyśmy rybki, które nie są skomplikowane w obsłudze i nie potrzebują jakichś bajerów. Wizualnie podobają nam się neonki i danio, będzie to dobry wybór na początek?
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 17:57   #2111
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez wikino1991 Pokaż wiadomość
askawtn - dziekuje rozumiem, ze reklama byla emitowana u nas w tv?
Oczywiście
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-30, 18:00   #2112
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Przy okazji rybek. Myślimy z TŻ'em o sprawieniu sobie akwarium. Chcielibyśmy rybki, które nie są skomplikowane w obsłudze i nie potrzebują jakichś bajerów. Wizualnie podobają nam się neonki i danio, będzie to dobry wybór na początek?
Zdecydowanie tak, neonki, danio, jarzeńce, rodostomusy to łatwe w utrzymaniu rybki. Do tego polecam kiryski. Nie dajcie się za to skusić na gupiki, mieczyki czy molinezje - są śliczne, ale niestety mnożą się w zastraszającym tempie, sklepy nie chcą ich przyjmować i szybko będziecie mieli z nimi problem + po kilku pokoleniach wracają do swoich ,,dzikich", szaro-zielonych barw.
I na początek nie dajcie się też skusić na pielęgnice, najlepiej jak Wam się jakieś spodobają, to zapiszcie nazwę i sprawdzajcie w domu - często sprzedawcy w zoologicznych mają o rybkach marne pojęcie, raz zapobiegłam w sklepie tragedii, bo ojciec chciał dziecku kupić pewien wyjątkowo agresywny rodzaj pielęgnic (który jak podrośnie, to zjada inne ryby niestety). Skalary rosną bardzo duże i u nas niestety czasami polowały na za małe neonki.
I uważacie z glonojadami tak zwanymi, te należące do zbrojników rosną ogromne, choć nie są raczej agresywne. Spoko są za to tak zwane ,,kosiarki", choć jedzą glony tylko jak są młode, potem im się chyba nie chce, bo u nas akwarium szybko zarasta mimo trzech wielkich kosiarek :P
No i oczywiście jeśli chcecie mieć rośliny (a bez roślin to średnio mieć akwarium) to lepiej nie inwestować w welony, bo zjedzą.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 18:01   #2113
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Przy okazji rybek. Myślimy z TŻ'em o sprawieniu sobie akwarium. Chcielibyśmy rybki, które nie są skomplikowane w obsłudze i nie potrzebują jakichś bajerów. Wizualnie podobają nam się neonki i danio, będzie to dobry wybór na początek?
Jak duże ma być to akwarium?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 18:30   #2114
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Zdecydowanie tak, neonki, danio, jarzeńce, rodostomusy to łatwe w utrzymaniu rybki. Do tego polecam kiryski. Nie dajcie się za to skusić na gupiki, mieczyki czy molinezje - są śliczne, ale niestety mnożą się w zastraszającym tempie, sklepy nie chcą ich przyjmować i szybko będziecie mieli z nimi problem + po kilku pokoleniach wracają do swoich ,,dzikich", szaro-zielonych barw.
I na początek nie dajcie się też skusić na pielęgnice, najlepiej jak Wam się jakieś spodobają, to zapiszcie nazwę i sprawdzajcie w domu - często sprzedawcy w zoologicznych mają o rybkach marne pojęcie, raz zapobiegłam w sklepie tragedii, bo ojciec chciał dziecku kupić pewien wyjątkowo agresywny rodzaj pielęgnic (który jak podrośnie, to zjada inne ryby niestety). Skalary rosną bardzo duże i u nas niestety czasami polowały na za małe neonki.
I uważacie z glonojadami tak zwanymi, te należące do zbrojników rosną ogromne, choć nie są raczej agresywne. Spoko są za to tak zwane ,,kosiarki", choć jedzą glony tylko jak są młode, potem im się chyba nie chce, bo u nas akwarium szybko zarasta mimo trzech wielkich kosiarek :P
No i oczywiście jeśli chcecie mieć rośliny (a bez roślin to średnio mieć akwarium) to lepiej nie inwestować w welony, bo zjedzą.
Dziękuję za podrzucenie kolejnych nazw rybek. Te kiryski są śmieszne. Weźmiemy je jeszcze pod uwagę

Rozumiem, że wszystkie Twoje filtry potrzebują filtra do wody. A czy jakieś grzałki i napowietrzacze są też potrzebne?

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Jak duże ma być to akwarium?
Myśleliśmy o akwarium ok. 30 l, ale nie wiemy czy to dobry pomysł. Raczej wolimy wybrać najpierw rybki, które nam się podobają i wtedy dobrać wielkość zbiornika. Myślimy żeby mieć jeden, góra, dwa gatunki rybek w akwarium.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 18:54   #2115
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za podrzucenie kolejnych nazw rybek. Te kiryski są śmieszne. Weźmiemy je jeszcze pod uwagę

Rozumiem, że wszystkie Twoje filtry potrzebują filtra do wody. A czy jakieś grzałki i napowietrzacze są też potrzebne?



Myśleliśmy o akwarium ok. 30 l, ale nie wiemy czy to dobry pomysł. Raczej wolimy wybrać najpierw rybki, które nam się podobają i wtedy dobrać wielkość zbiornika. Myślimy żeby mieć jeden, góra, dwa gatunki rybek w akwarium.
30l to za mało na neonki, danio i wszystkie rybki wymienione wyżej (większość tych ryb potrzebuje dużych akwariów, powyżej 200l...). Jeden gatunek fajnie wygląda, ale polecam wziąć kilka (lub inne gatunki jak odpowiednie ślimaki, krewetki) do sprzątania
Do każdego akwarium potrzebny jest filtr o dobrej wydajności, grzałka (chyba że zimnolubne rybki to nie trzeba), czasami konieczna jest pokrywa (ale pewnie chcecie gotowy zestaw to zazwyczaj są z pokrywą).
Dla neonków (zielonych lub innesa) min. wielkość (na kilkanaście sztuk) to 60l. Im większe akwarium tym łatwiej je utrzymać w czystości.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 18:54   #2116
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za podrzucenie kolejnych nazw rybek. Te kiryski są śmieszne. Weźmiemy je jeszcze pod uwagę

Rozumiem, że wszystkie Twoje filtry potrzebują filtra do wody. A czy jakieś grzałki i napowietrzacze są też potrzebne?
Myśleliśmy o akwarium ok. 30 l, ale nie wiemy czy to dobry pomysł. Raczej wolimy wybrać najpierw rybki, które nam się podobają i wtedy dobrać wielkość zbiornika. Myślimy żeby mieć jeden, góra, dwa gatunki rybek w akwarium.
Tak, grzałka jest niezbędna, co do napowietrzacza to zdania są podzielone, ale ja bym kupiła - raz nam się nasz zepsuł, niestety skończyło się to hekatombą w akwarium, bo mamy dużo roślin i w nocy, gdy zabrały one tlen z wody, ryby w dużej części się podusiły... I radziłabym kupić jednak trochę większe akwarium, wbrew pozorom im mniejsze akwarium tym więcej się koło niego robi, jest mniej stabilne.
Pamiętajcie tylko, że zanim wpuścicie rybki, to akwarium musi co najmniej dwa tygodnie postać z wodą, żwirkiem, roślinami, sprzętem, warto też kupić preparaty do uzdatniania wody np. w bakterie rozkładające produkty przemiany materii rybek. Jeśli jesteście ze śląska to polecam sprzedawcę ze sklepu zoologicznego z centrum handlowego carrefour na trasie katowice-sosnowiec, facet ma o akwarystyce niesamowite pojęcie i na pewno dobrze Wam doradzi, nie naciągnie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 18:58   #2117
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Napowietrzacz nie jest potrzebny, wystarczy dobry filtr, który rusza taflą wody.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 19:08   #2118
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
30l to za mało na neonki, danio i wszystkie rybki wymienione wyżej (większość tych ryb potrzebuje dużych akwariów, powyżej 200l...). Jeden gatunek fajnie wygląda, ale polecam wziąć kilka (lub inne gatunki jak odpowiednie ślimaki, krewetki) do sprzątania
Do każdego akwarium potrzebny jest filtr o dobrej wydajności, grzałka (chyba że zimnolubne rybki to nie trzeba), czasami konieczna jest pokrywa (ale pewnie chcecie gotowy zestaw to zazwyczaj są z pokrywą).
Dla neonków (zielonych lub innesa) min. wielkość (na kilkanaście sztuk) to 60l. Im większe akwarium tym łatwiej je utrzymać w czystości.
Myśleliśmy właśnie o zestawie z pokrywką. Wiadomo, a to coś plumknie, a to rybka zdecyduje, że chce jednak żyć na lądzie i te sprawy No i wydawało nam się, że małe akwarium = mało zachodu, a tu widać, że jest na odwrót.

Co do zasady, to żeby wiedzieć jak dużego zbiornika potrzebujemy, to musimy wybrać rybki i sobie przeliczyć ile litrów potrzebujemy, czy tak?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Tak, grzałka jest niezbędna, co do napowietrzacza to zdania są podzielone, ale ja bym kupiła - raz nam się nasz zepsuł, niestety skończyło się to hekatombą w akwarium, bo mamy dużo roślin i w nocy, gdy zabrały one tlen z wody, ryby w dużej części się podusiły... I radziłabym kupić jednak trochę większe akwarium, wbrew pozorom im mniejsze akwarium tym więcej się koło niego robi, jest mniej stabilne.
Pamiętajcie tylko, że zanim wpuścicie rybki, to akwarium musi co najmniej dwa tygodnie postać z wodą, żwirkiem, roślinami, sprzętem, warto też kupić preparaty do uzdatniania wody np. w bakterie rozkładające produkty przemiany materii rybek. Jeśli jesteście ze śląska to polecam sprzedawcę ze sklepu zoologicznego z centrum handlowego carrefour na trasie katowice-sosnowiec, facet ma o akwarystyce niesamowite pojęcie i na pewno dobrze Wam doradzi, nie naciągnie.
A z Twojego doświadczenia, lepiej brać filtr z napowietrzaczem czy lepiej to mieć jako osobne urządzenia?

Niestety, nie ten koniec Polski Gdańsk się kłania. Słyszałam, że u nas dobrze doradzali w Okazie, ale wzięli się i zamknęli. Także teraz nie wiem do kogo uderzać.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 19:22   #2119
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Myśleliśmy właśnie o zestawie z pokrywką. Wiadomo, a to coś plumknie, a to rybka zdecyduje, że chce jednak żyć na lądzie i te sprawy No i wydawało nam się, że małe akwarium = mało zachodu, a tu widać, że jest na odwrót.

Co do zasady, to żeby wiedzieć jak dużego zbiornika potrzebujemy, to musimy wybrać rybki i sobie przeliczyć ile litrów potrzebujemy, czy tak?



A z Twojego doświadczenia, lepiej brać filtr z napowietrzaczem czy lepiej to mieć jako osobne urządzenia?

Niestety, nie ten koniec Polski Gdańsk się kłania. Słyszałam, że u nas dobrze doradzali w Okazie, ale wzięli się i zamknęli. Także teraz nie wiem do kogo uderzać.
Polecam poczytać fora akwarystyczne, tam będą podane proponowane obsady do danego zbiornika (i będą dobrane odpowiednio np. do temp.), polecam akwaswiat W zoologach albo akwarystycznych bym nie pytała, bo tam większość chce po prostu sprzedać towar Akwarium im dłużej stoi (dojrzewa, przechodzi cykl azotowy) tym lepiej, minimum to 2tyg., ale polecam miesiąc aż bakterie nitryfikacyjne będą już ładnie pracować (nawet jak dodasz te w płynie, to zanim środowisko będzie stabilne to i tak trzeba poczekać). Dla różnych ryb są potrzebne różne podłoża (np. kirysy czy pielęgniczki muszą mieć piasek) więc przy kilku gatunkach trzeba sensownie rozplanować dno i roślinki. Od siebie polecam krewetki (red cherry są tanie, dość łatwo się rozmnażają, szukaj np. na olx), ślimaki helmet (do sprzątania szyb).
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-30, 20:46   #2120
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kilka dni temu kupiłam jarmuż, dziś otwieram opakowanie, ale on jakoś tak pachnie dziwnie niby data ważności do 2.02. Taki ma specyficzny zapach czy może się psuje i mam go wywalić, poradzicie coś?
Tak, on tak dziwnie pachnie
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 20:54   #2121
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Czy ktoś ma doniczki z systemem nawadniania? Coś takiego http://www.aura-centrumogrodnicze.pl...238227946.html
Chcę kupić na balkon na zioła i się zastanawiam czy zainwestować w takie z systemem nawadniania czy to przerost formy nad treścią i zwykłe skrzynki wystarczą?
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 21:01   #2122
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Muszę napisać list motywacyjny na praktyki studenckie. Ogólnie firma, którą się zainteresowałam, miała swoje stoisko na targach pracy, które były na mojej politechnice i to oni mnie zachęcili, żebym się starała o praktyki u nich. No i piszę ten list, i w sumie nie wiem, jak zacząć. To mój pierwszy list motywacyjny w życiu. We wszystkich wzorach widzę, że "w związki z Państwa ofertą blablabla" a ja nie widziałam żadnej oferty, nawet nie wiem, czy na pewno wezmą mnie na te praktyki i czy na pewno dalej prowadzą rekrutację, chociaż nawet nie wiem, czy w ogóle jest rekrutacja, bo koleś na targach mówił, że biorą większość, byleby CV wysłać Więc jak zacząć? "Po przedstawieniu mi Państwa oferty na Targach Pracy Politechniki XX przez (nie wiem przez kogo, przez pracowników? dziwnie) ..." Brzmi to trochę dziko, tak się chyba zdania nie zaczyna HELP
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 21:16   #2123
wikino1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 105
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

jak to jest w tym roku, czy pracodawcy maja obowiazek wyslac pit za ubiegly rok do konca lutego? (tak bylo w zeszlym roku)jak jest teraz? cos sie zmienilo ?
wikino1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 21:28   #2124
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez wikino1991 Pokaż wiadomość
jak to jest w tym roku, czy pracodawcy maja obowiazek wyslac pit za ubiegly rok do konca lutego? (tak bylo w zeszlym roku)jak jest teraz? cos sie zmienilo ?
Do końca lutego, tak jak w ubiegłym roku
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 21:35   #2125
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

W zeszlym roku potracil mnie samochod i dostalam odszkodowanie z oc sprawcy. Mam sie z tego rozliczac w Urzedzie Skarbowym? Jako PIT?
Dostalam sprzeczne informacje i zglupialam
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 21:35   #2126
RoXi_7
Zadomowienie
 
Avatar RoXi_7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 193
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Przy okazji rybek. Myślimy z TŻ'em o sprawieniu sobie akwarium. Chcielibyśmy rybki, które nie są skomplikowane w obsłudze i nie potrzebują jakichś bajerów. Wizualnie podobają nam się neonki i danio, będzie to dobry wybór na początek?
Kilka lat temu miałam z tż neonki w 30 litrowym akwarium. Około 8 rybek. Nasze bardzo szybko zachorowały na ospę i wszystkie zdechły Teraz mamy akwarium 60 litrów i tak jak wcześniej ktoś pisał, dużo łatwiej utrzymać czystą wodę niż w mniejszym akwarium Mamy razbory klinowe i galaxy. Ślicznie wyglądają i nie mamy z nimi żadnych problemów. Nie chorują. Można powiedzieć, że są bardzo towarzyskie, jak tylko podejdę bliżej akwarium, to zaraz do mnie podpływają Mamy również krewetki red cherry, nawet nie wiem ile ich jest, bo dość szybko się rozmnażają
__________________
02.03.2007 r.
14.02.2011 r.
18.08.2012 r.
RoXi_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 21:47   #2127
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
W zeszlym roku potracil mnie samochod i dostalam odszkodowanie z oc sprawcy. Mam sie z tego rozliczac w Urzedzie Skarbowym? Jako PIT?
Dostalam sprzeczne informacje i zglupialam
Z tego co wiem, to odszkodowania są co do zasady zwolnione z podatku, bo mają za zadanie zrekompensować szkodę, a nie przynieść dochód. Wyjątek dotyczy tych, które są wypłacane w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, ale Ciebie to nie dotyczy.

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Muszę napisać list motywacyjny na praktyki studenckie. Ogólnie firma, którą się zainteresowałam, miała swoje stoisko na targach pracy, które były na mojej politechnice i to oni mnie zachęcili, żebym się starała o praktyki u nich. No i piszę ten list, i w sumie nie wiem, jak zacząć. To mój pierwszy list motywacyjny w życiu. We wszystkich wzorach widzę, że "w związki z Państwa ofertą blablabla" a ja nie widziałam żadnej oferty, nawet nie wiem, czy na pewno wezmą mnie na te praktyki i czy na pewno dalej prowadzą rekrutację, chociaż nawet nie wiem, czy w ogóle jest rekrutacja, bo koleś na targach mówił, że biorą większość, byleby CV wysłać Więc jak zacząć? "Po przedstawieniu mi Państwa oferty na Targach Pracy Politechniki XX przez (nie wiem przez kogo, przez pracowników? dziwnie) ..." Brzmi to trochę dziko, tak się chyba zdania nie zaczyna HELP
Napisz "po zapoznaniu się z Państwa ofertą na Targach Pracy", wtedy nie będziesz musiała pisać kto Ci ją przedstawił Tym czy prowadzą rekrutację i czy Cię wezmą się nie przejmuj pisząc - to już nie od Ciebie zależy. Napisz czemu się zainteresowałaś ofertą, czemu chcesz się dostać na te praktyki i jaki pożytek będą mieli z Ciebie jak Cię przyjmą i tyle.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 21:48   #2128
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Zachciało mi się grać w stare gry,więc włączyłam sobie wersje przeglądarkowe gier na pegesusa. Jednego dnia wszystko działało, a od wczoraj tnie się strasznie :/
Sprawdzałam i na mozilli i na operze. Sprawdzałam na różnych stronach.
Na stacjonarnym u TŻ działa normalnie. Co jest nagle nie tak?
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 21:59   #2129
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
W zeszlym roku potracil mnie samochod i dostalam odszkodowanie z oc sprawcy. Mam sie z tego rozliczac w Urzedzie Skarbowym? Jako PIT?
Dostalam sprzeczne informacje i zglupialam
Z otrzymanego odszkodowania się nie rozliczasz, chyba że otrzymałaś jeszcze odsetki to wtedy tylko z odsetek.
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-30, 22:01   #2130
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 170
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Mam (chyba) problem z kotem. Młody, ma niecały rok. Generalnie jest mocno nadpobudliwy, szaleje tak bardzo że nie wyrabia się na zakrętach i potrafi się zganiać tak mocno, że dyszy jak pies z wywalonym językiem Ale od kilku dni całe dnie praktycznie przesypia, w nocy też nie łazi, nie hałasuje. Zabawkę trąci ze dwa razy z niewielkim zainteresowaniem. I w zasadzie to jedyna zmiana - je tyle co wcześniej, pije, załatwia się normalnie, nie ma gorączki, żadnych wydzielin z oczu/uszu, łasi się, mruczy. Nie był jeszcze kastrowany, a za oknem koty zaczynają już zawodzić. Może to być przyczyną? Chociaż wydaje mi się, że chyba przez to byłby bardziej pobudzony?
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-11 23:40:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.