Koty część XIII - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-24, 16:41   #2101
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Anita, kopę lat! Przykro mi z powodu Ali...
Daj im czas. Jak nie wyjdzie, to odchowanego kociaka wydasz do innego domu. Nic na siłę.
Grazie tante Malla w sumie też tak myśle , dam im czas ,potem zobaczymy bo mała już odrobaczona i po pierwszym szczepieniu
Bardzo chciałam drugiego kota bo po Alice została pustka w domu ogromna
Lilly wniosła do naszego domu dużo radosci i tak jak chciałam jest czarna tylko ze dymna , jak to się tu mówi " regalo e regalo " no si butta
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2017-10-24 o 16:50
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 13:43   #2102
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Koty część XIII

Hej dziewczyny
Mały dylemat mam - czy jest możliwa zmiana trybu jedzenia u kota? Moje dwie pannice mają nieco ponad rok i tak je rozpiescilam że sie przyzwyczaily do 4 posilkow dziennie.
Jednak przyznam że robi się to męczące w chwilach gdy np chcemy wyjechać na weekend i chce wynająć kogoś do opieki i zamiast np 2 wizyty rano i wieczorem to muszą być 2 wizyty plus nastawianie automatycznego podajnika itd itd a jedzą tylko mokre więc nie mogę im zostawić tony jedzenia i jechac.

Jedna z dziewczyn by sobie poradziła z tą zmiana trybu ale druga która jak w zegarku musi mieć podane w misce potrafi z głodu wymiotowac jak za długo nie dostanie jeść i niewiem czy bawić się w to karmienie 4 razy nadal czy jakoś próbować to zmienic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 14:55   #2103
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Nie wiem czy kot wymiotuje z głodu. Chyba raczej coś mu dolega, a Ty możesz dopatrywać się w zachowaniu kota jakiejś korelacji pozornej ze zmianą godzin karmienia. Ja bym w pierwszej kolejności do weterynarza poszła m.in. na usg z tymi wymiotami. Bo może to mega zakłaczenie o tej porze roku albo jakaś inna niedrożność układu pokarmowego, choroba nerek czy coś tego typu.
Pewnie, że kota można nowych rzeczy nauczyć tylko ze 2-3 tygodnie czasu trzeba mu na to dać. No i zmiany wprowadzać stopniowo. I najlepiej takie, które potem będą względnie stałymi elementami dnia. Ja bym między 2 posiłkami zostawiała im suche po prostu do podjadania wedle ich uznania. U nas tak jest. Po zabawie czy czesaniu/ przycinaniu pazurków jest też o stałych porach smakołyk typu kiełbaska czy chrupki na zęby i tyle.

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Moje są tak nauczone, że nawet całe 3 dni weekendu mogą zostać same. Oczywiście dostają masę wody i giga kuwetę dodatkową. Zostawiamy je tak tylko w wyjątkowych sytuacjach, do tej pory było tak 3 razy, ale dają radę. I wtedy mają dużo karmy suchej, choć normalnie dla nich sucha to tylko dodatek do mokrego.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 14:58   #2104
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez krejzicatlady Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mały dylemat mam - czy jest możliwa zmiana trybu jedzenia u kota? Moje dwie pannice mają nieco ponad rok i tak je rozpiescilam że sie przyzwyczaily do 4 posilkow dziennie.
Jednak przyznam że robi się to męczące w chwilach gdy np chcemy wyjechać na weekend i chce wynająć kogoś do opieki i zamiast np 2 wizyty rano i wieczorem to muszą być 2 wizyty plus nastawianie automatycznego podajnika itd itd a jedzą tylko mokre więc nie mogę im zostawić tony jedzenia i jechac.

Jedna z dziewczyn by sobie poradziła z tą zmiana trybu ale druga która jak w zegarku musi mieć podane w misce potrafi z głodu wymiotowac jak za długo nie dostanie jeść i niewiem czy bawić się w to karmienie 4 razy nadal czy jakoś próbować to zmienic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kotki skończyły rok to dobry moment żeby zacząć zmniejszać ilość posiłków Zasada jest taka, że do roku się nie ogranicza.

Moje koty dostają jeść 3 razy dziennie. System ten sprawdza się nawet, gdy wyjeżdżamy. Personel przychodzi przed południem i daje pierwszą porcję. Wieczorem daje drugą, a przed wyjściem zostawia trzecią. Koty są na barfie. Nie należą do tych, co rzucają się na jedzenie. Nie trzeba ich pilnować.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 15:29   #2105
krejzicatlady
Zadomowienie
 
Avatar krejzicatlady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1 968
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Nie wiem czy kot wymiotuje z głodu. Chyba raczej coś mu dolega, a Ty możesz dopatrywać się w zachowaniu kota jakiejś korelacji pozornej ze zmianą godzin karmienia. Ja bym w pierwszej kolejności do weterynarza poszła m.in. na usg z tymi wymiotami. Bo może to mega zakłaczenie o tej porze roku albo jakaś inna niedrożność układu pokarmowego, choroba nerek czy coś tego typu.
Pewnie, że kota można nowych rzeczy nauczyć tylko ze 2-3 tygodnie czasu trzeba mu na to dać. No i zmiany wprowadzać stopniowo. I najlepiej takie, które potem będą względnie stałymi elementami dnia. Ja bym między 2 posiłkami zostawiała im suche po prostu do podjadania wedle ich uznania. U nas tak jest. Po zabawie czy czesaniu/ przycinaniu pazurków jest też o stałych porach smakołyk typu kiełbaska czy chrupki na zęby i tyle.

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Moje są tak nauczone, że nawet całe 3 dni weekendu mogą zostać same. Oczywiście dostają masę wody i giga kuwetę dodatkową. Zostawiamy je tak tylko w wyjątkowych sytuacjach, do tej pory było tak 3 razy, ale dają radę. I wtedy mają dużo karmy suchej, choć normalnie dla nich sucha to tylko dodatek do mokrego.
Z suchym już też próbowałam i nawet podajnik superancki kupiłam na 6 posilkow ale jednak się nie przyjęło i obie zwracaly suche a nie bele jakie kupiłam bo Mac's.
Z tymi wymiotami to nie tak że ciągle tak ma i wymaga lekarza- zdarzyło się jej dosłownie 3 razy. 2 razy jak z pracy na czas karmienia nie wróciłam bo musiałam zostać dłużej o kilka godzin i myślałam że się jej po prostu kwasy z głodu zrobiły bo jadła 3 godziny później niż zwykle a raz pod opieką cat sitterki która też dopasować godzić karmienia nie potrafiła do naszych stałych i znowu kicia jadła 3 godziny później niż zwykle i zwróciła tzn sama woda.
Więcej przypadków nie było bo pilnuje tego karmienia ale przyznam że męczące się to robi.
Fakt że trochę się im apetyt unormowal w ostatnich 2 miesiącach i nie rzucają się na jedzenie już tak jak kiedyś bo potrafią poskubac,odejść i wrócić ale niewiem jak się zabrać za wyregulowanie do dwóch lub max 3 posilkow.
Aktualnie jedzą o 6 rano,potem podaje znowu tak o 7.30 przed wyjściem do pracy,później 17/18 i ostatni posiłek o 21.
Jeśli chodzi o ilość to też rozpiescilam bo dawalam ile wolały i aktualnie obie zjadają po 400g Mac's dziennie gdzie na puszce jest napisane o wiele mniej.
One są dość aktywne w domu bo biegają i skaczą ale martwię się że się spasna kiedyś wkoncu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krejzicatlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 15:59   #2106
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez krejzicatlady Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mały dylemat mam - czy jest możliwa zmiana trybu jedzenia u kota? Moje dwie pannice mają nieco ponad rok i tak je rozpiescilam że sie przyzwyczaily do 4 posilkow dziennie.
Jednak przyznam że robi się to męczące w chwilach gdy np chcemy wyjechać na weekend i chce wynająć kogoś do opieki i zamiast np 2 wizyty rano i wieczorem to muszą być 2 wizyty plus nastawianie automatycznego podajnika itd itd a jedzą tylko mokre więc nie mogę im zostawić tony jedzenia i jechac.

Jedna z dziewczyn by sobie poradziła z tą zmiana trybu ale druga która jak w zegarku musi mieć podane w misce potrafi z głodu wymiotowac jak za długo nie dostanie jeść i niewiem czy bawić się w to karmienie 4 razy nadal czy jakoś próbować to zmienic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli Ci nie przeszkadza to kontynuuj, jesli przeszkadza to zmieniaj. To Ty sponsorujesz Wasze zycie, koty maja szczescie ze znalazly fajny dom.
Pisze to z perspektywy osoby ktora musiala radykalnie zmienic zycie i nie bylo ze moge cokolwiek zrobic zeby zachowac to co moje 3 koty i 2 psy mialy. Nie mialy wyboru. Albo radykalne zmiany albo schronisko.

Jesli kot nie wymiotuje 3 razy w tygodniu przez dluzszy okres czasu a tylko od czasu do czasu to raczej to nie oznacza choroby (choc i to nie musi, moj najstarszy kot rzygal kilka miesiecy bez powodu 3-4 razy w tygodniu... mial wszystko zrobione oprocz biopsji, i wszystkie badania pokazywaly zdrowego kota, i tak zreszta wygladal)

Trzeba tez wiedziec ze zwierzeta ucza sie nas czytac. Nie sa zlosliwe jak my ludzie ale ucza sie ile moga.

Jak kotka wyglada na zdrowa, sika normalnie, kupe robi normalna to wprowadzaj zmiany - zacznij w weekend albo kiedy bedziesz miesz extra wolne.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 16:33   #2107
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Nie wiem czy Mac's jest taki super. Czytałam chyab o nim na jakimś blogu i pochlebna opinia to nie była. Moje z suchych na pewno lubią Applaws. Możesz po prostu innej karmy spróbować. A co do wymiotów obstawiam sezonowe zakłaczenie raczej. Też uważam, że zmiany dobrze zacząć np. w weekend.

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Moje koty na pewno potrzebują tydzień-dwa jak jest zmiana sposobu żywienia czy rytmu domowego w domu albo zmiana otoczenia - bo jeździliśmy np. do rodziny TŻ'ta na wieś i nowe otoczenie i nowi domownicy są oswajani w takim samym tempie co inne nowinki. Kot lubi rutynę, regularność, więc im więcej konsekwencji i precyzji we wprowadzaniu stałych zmian, tym szybciej pójdzie. Jak np. nowe pory karmienia to każdego dnia w tym samym miejscu, to samo jedzenie, punktualnie, z tej samej miski. Tak kotu najłatwiej się oswoić z nowościami.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-25, 22:45   #2108
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Koty część XIII

My karmimy 2x dziennie, o w miare stalych porach - zawsze pomiedzy 21:30 a 22:30, a rano gdy ja wstane (a to roznie, rozrzut miedzy 6 a 12). Nie budza mnie rano na jedzenie, ale gdy wstaje oczekuja ze sie pojawi micha w ciagu max 15min czasami im sie zapomina i jezcza gdy np wstane po drzemce w srodku dnia
Troche im zajelo przestawienie sie na nie wciaganie wszystkiego na raz (tzn kolel tak robil od kiedy go wzielismy z ulicy, kota zaczela bo inaczej by nic nie zostawalo dla niej). Teraz maja kilka smakow i karm, ktore tak zjedza w calosci, wiec staram sie je karmic tym tylko, gdy np wstaje wczesnie rano.
Kotel ma swoj odstresowy, wrazliwy pecherz i ZAWSZE gdy dostawal krwiomoczu zbiegaly sie w czasie 3 czynniki: moja dluga nieobecnosc w domu (po 14-16h po kilka dni) + silne, huraganowe wrecz, wiatry + zmiany w karmieniu (pozniejsza pora, mniejsze porcje, inne jedzenie, dietetyczne jedzenie). Jestem w stanie sobie wyobrazic, ze Twoja kotka wymiotuje z tego powodu...
Mysle, ze pomysl z zostawianiem roznego suchego jedzenia pomiedzy posilkami jest calkiem sensowny. Poprobuj rozne, nawet te tanie kocie supermarketowe - maja bardzo intensywne zapachy i moga skusic nawet najbardziej wybredne okazy moje uwielbiaja IAMS jako alternatywe do lilys kitchen, ale zjalyby i whiskas. Mozesz sprobowac zmieszac z odrobina wody (cieplej, dla zapachu).
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 13:17   #2109
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Anitast Pokaż wiadomość
Grazie tante Malla w sumie też tak myśle , dam im czas ,potem zobaczymy bo mała już odrobaczona i po pierwszym szczepieniu
Bardzo chciałam drugiego kota bo po Alice została pustka w domu ogromna
Lilly wniosła do naszego domu dużo radosci i tak jak chciałam jest czarna tylko ze dymna , jak to się tu mówi " regalo e regalo " no si butta
Trzymam kciuki, żeby się dogadały Smutno być jedynym przedstawicielem swojego gatunku w domu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 13:35   #2110
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Koty część XIII

Postanowiłam wziąc drugiego kotka. Tym razem będzie to kotka, w podobnym wieku do mojego (rok młodsza), podobne usposobienie (przytulaśna i łagodna).

Mój kot jest towarzystki, delikatny, przytulak. Co zrobić, żeby kotki się dogadały? Mam kawalerkę, więc średnie warunki na izolację (przynajmniej dłuższą niż kilka godzin).
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 17:35   #2111
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Moje kotki się same dogadaly😁 nic nie robiliśmy. Daliśmy osobną miske i lezanko pokazaliśmy gdzie kuweta i obserwowaliśmy...koty zaczęły podchodzić do siebie po jakiś 2 tygodniach a po miesiącu już się bawiły i biegaly po mieszkaniu 😁 też mieszkaliśmy na kawalerce ż psem. Nie swirowalam ż 2 kuwetami bo nie było miejsca. Koty od razu się dogadaly. Miały wspólną miske na wodę i suche a mokre i tak sobie na wzajem wyjadaly... Z poslankiem tez nie swirowalam. W sumie koty i tak śpią gdzie chcą. Nowy zajął miejsce psa pies był na kanapie a stary na naszym łóżku... myślę że nie ma co swirowac😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-26, 18:23   #2112
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Koleżanka w kawalerce robiła izolatkę z łazienki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 11:10   #2113
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Koty część XIII

My dokacaliśmy bez izolowania, bo skończyłoby się skrobaniem drzwi z obu stron. Dwa dorosłe koty zaakceptowały się z trzecią bez łapoczynów ani innej agresji; obecnie są dwa (jeden z pierwotnej dwójki plus "nowa") i żyją obok siebie, bez specjalnej miłości ale i bez zbędnego stresu. Czasem nawet pobawią się razem przez moment (kot chciałby częściej, ale kocica ma go gdzieś, bo kocha tylko ludzi).
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 11:20   #2114
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Koty część XIII

Ja izolowałam koty ale u nas była duża różnica wieku. Dochodzi jeszcze czasami do łapoczynow ale ogolnie jest juz ok.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 19:48   #2115
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Koty część XIII

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;78318601]Ja izolowałam koty ale u nas była duża różnica wieku. Dochodzi jeszcze czasami do łapoczynow ale ogolnie jest juz ok.[/QUOTE]

łapoczyny
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 12:49   #2116
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Koty część XIII

U nas leniwa niedziela Załącznik 7291661
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 15:18   #2117
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Hej my nie izolowalismy. Roczna posczala tylko kilka dni. Maly jak ja widzi to szaleje ze szczęścia, bezustannie jej dokucza a ona tylko ucieka. Czasem się pobawia i pogonią Ale to raczej on za nią biega. Mam nadzieję ze jak podrosnie to zaprzyjaznia się.

Mały kicha co chwilę odkąd go znaleźliśmy. Dziś kończy drugie już tabletki

A starszej po calodnipwych szczegółowych badaniach wykryli w końcu pasozyty. Dziś też kończymy 10 dniowe tabletki. 3 powieke widać jej nadal. Mam nadzieję że to teraz kwestia czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 15:20   #2118
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

1509290398198.jpg1509290406451.jpgtaki już duży jestem i moja roczna kocica <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!


Edytowane przez goplankowa
Czas edycji: 2017-10-29 o 15:21
goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 16:30   #2119
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Koty część XIII

Koci katar czy alergia na piach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-29, 18:45   #2120
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;78367386]U nas leniwa niedziela Załącznik 7291661[/QUOTE]

U nas też (całe 15 min tak leżała, cud jakiś ) teraz już wyleguje się na hamaku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20171029_190929.jpg (121,0 KB, 49 załadowań)
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 10:15   #2121
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Moje koty ostatnich parę dni załamania pogody przespały. I wtulały się w człowieka niesamowicie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 11:50   #2122
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Koty część XIII

Czy Wasze koty też jojczą, jak goście siedzą zbyt długo, a one chciałyby już mieć rozłożone łóżko i pościel? Nasza kocica ostatnio piłowała tak paszczę, bo normalnie koło 23 pościel już czeka, a tu lipa - i kot zły, bo jak to tak?
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 11:53   #2123
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Czy Wasze koty też jojczą, jak goście siedzą zbyt długo, a one chciałyby już mieć rozłożone łóżko i pościel? Nasza kocica ostatnio piłowała tak paszczę, bo normalnie koło 23 pościel już czeka, a tu lipa - i kot zły, bo jak to tak?
mój ma gdzieś gości, połasi się do nich trochę, pomęczy, by się z nim pobawić, a jak mu się znudzi to znajdzie sobie odosobnione miejsce do spania. Ostatnio wlazł do wózka jednego z gości
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 12:47   #2124
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Czy Wasze koty też jojczą, jak goście siedzą zbyt długo, a one chciałyby już mieć rozłożone łóżko i pościel? Nasza kocica ostatnio piłowała tak paszczę, bo normalnie koło 23 pościel już czeka, a tu lipa - i kot zły, bo jak to tak?
Mamy drapak pod sam sufit i na samej górze jest hamak, więc jak przychodzą goście to nasza zazwyczaj wyleguje się w najlepsze na hamaku i ma w nosie co się dzieje na dole. Nic jej nie przeszkadza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 13:48   #2125
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
mój ma gdzieś gości, połasi się do nich trochę, pomęczy, by się z nim pobawić, a jak mu się znudzi to znajdzie sobie odosobnione miejsce do spania. Ostatnio wlazł do wózka jednego z gości
Moja nie lubi jak jest dużo łudzi. Tzn jsk jest impreza to ucieka na górę lub na dwór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 13:50   #2126
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Koty część XIII

Nasz lubi gości. Jak jest dodatkowa jedna lub dwie osoby, to siada blisko, chodzi za wszystkimi. Przy większej ilości zajmuje sobie jakiś punkt obserwacyjny i patrzy co się dzieje. Kiedy zmęczy go hałas kładzie się u nas w sypialni, albo w innym cichszym miejscu.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 13:54   #2127
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Koty część XIII

No u nas kot siedzi sobie zwykle w hamaku na grzejniku, ale kotka musi być w centrum uwagi wszystkich gości, tylko przesiada się z jednej osoby na drugą, a na koniec właśnie marudzi, że jednak już za długo i ona chce do łóżka. To jest prześmieszne
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 17:35   #2128
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Moj kot wlasnie wlazl mi pod koc i wyleguje sie miedzy nogami
Niewygodnie mi strasznie, ale nie mam serca zmienic pozycji

Wysłano z ☎
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 20:04   #2129
HolyParanoid
Zadomowienie
 
Avatar HolyParanoid
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 551
Dot.: Koty część XIII

U mnie łączenie przebiegło ok,na pierwszą noc były oddzielone a potem rzuciliśmy je na głęboką wodę. Parę dni na siebie syczały i obchodziły się łukiem, teraz żyją razem bez problemu, trochę łapoczynów się pojawia, ale bez tragedii. Wszystkim trzem to połączenie dobrze zrobiło. Czarny ma z kim biegać, Rudy przestał sprawiać wrażenie wiecznie przerażonego życiem i zyskał trochę oddechu (tricolorka często go męczyła) a kotka zyskała 'godnego przeciwnika' który jej się nie boi i partneruje w dzikich gonitwach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20171019_184005.jpg (115,9 KB, 45 załadowań)
__________________
"Ils s'aiment comme des enfants
Amour plein d'espoir impatient
Et malgre les regards
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 20:53   #2130
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: Koty część XIII

A jak radzicie sobie z podawaniem jedzenia. Chodzi mi o kociak a dorosły. Dam starszej to mały pakuje się jej do miski. Chyba ze dostaną w tym samym czasie Ale on tak szybko je ze zawsze do niej poleci. Na początku zakrywalismy miski ale teraz jak sa same w domu to nie. Starszej kupiłam nową karmę dla wypróbowania dla sterylizowanych wet polecil bo ostatnio tyje. Ale nie smakuje jej i mały pewnie dziś zjadł bo wróciłam z pracy to była pusta micha.

Chyba mu się nic nie stanie jak zje dla dorosłych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.