Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤ - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-26, 08:48   #2161
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomości: 1 411
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
Ja mam po synku tummy tub do kąpania, do mojej mini łazienki nadaje się idealnie nigdzie mi nie zagraca.
To jest to wiaderko? Hmm fajny wynalzaek ale chyba bym sie bala ze dziecko utopie
Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
do pracy ide dzis i jeszcze tylko dwa dni moje najdłuższe wolne w zyciu... zawsze max 2tyg tyle co urlop,obym nie zwariowała z nudy
Ale Ci dobrze!!! Zazdroszcze!!!! Ach bedziesz miala mnstwo czasu zeby zajac sie wreszcie soba
Cytat:
Napisane przez Melka92 Pokaż wiadomość
ja dzisiaj w nocy wracam do uk. Jak ten czas zleciał. Teraz byle do maja. Będę płakać pewnie na lotnisku i każdy będzie się na mnie patrzył
W maju jedziesz znow do PL? A mozna? Mi ginekolog mowila ze po 23 tygodniu mam nie latac.
[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;82447321]HA w sobotę jedziemy do ikei po komodę, regał na zabawki i jakiś regal na ścianę.[/QUOTE]
A tak narzekala, ze maz nie chce uczestniczyc w wyprawce!! My z takimi zakupami jescze daleko w lesie!
Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Witam!w ramach prawdziwego niedzielnego obiadu mieliśmy kiełbasę z ogniska �� Marzyłam o niej od dawna ��
Forester, z tego co pamietam to wy macie "swojskie"kielbasy! Dodatkowo z ogniska..hmmmm... az mi slinka cieknie!!!
Tez zastanawialam sie nad ta wanienka shnuggle, ale ten steropian mnie jakos hamuje
Uwazaj z ta przepuklina, chyba za duza aktywnosc!
Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj UP u innego lekarza, trzymajcie kciuki dzidzia od 3 dni naprawde często daje o sobie znać
Trzymamy kciukasy!!!

a ja wczoraj bylam na basenie, tak sie dobrze po nim czulam , ze chcialabym wybierac sie czesciej!

Edytowane przez bambi1980
Czas edycji: 2018-03-26 o 08:58
bambi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 08:54   #2162
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Andzia i Sylwia powodzenia dziś!

Mały mój kopie już naprawdę często, dziś obudziłam się w nocy ze 3 razy i za każdym razem go czułam ciągle nie są takie mocne te kopniaki, jak jestem w ruchu to praktycznie nie czuję. Chyba przez to łożysko na przedniej ścianie.

Ja nam dziś dużo energii, chciałam umyć okna, ale Mama i Mąż mi zmyli głowę jak usłyszeli o moich planach........
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 08:55   #2163
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Od jednego razu raczej się nic nie stanie. Ale w sumie na wysokość oczu podnosilam. Bo resztę robila mama...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no pewnie tylko tak odnośnie tego przesądu to powiedziałam Ogólnie jeśli ciąża jest zdrowa bez zagrożenia to i wieszanie firanek nie powinno zaszkodzić. Ja miałam zakaz w pierwszej ciąży od doktor bo skracala mi się szyjka a jak szyjka nie trzyma to już w ogóle trzeba się oszczędzać. Dla mojej doktorki znaczenie miało nawet to że mieszkam na 4 p. i nawet mi często spacerów nie zalecala żebym nie chodziła dużo po schodach.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 09:30   #2164
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Ehhh napisałam posta i zdechł tel przez jakiś błąd...

Z firankami i oknami tez słyszałam na szczęście moja mama lubi wieszać a okna q pokoku umyje Tż bez marudzenia bo długiej delegacji mocno stęskniony wiec zrobi wszystko

GOSIA fajnie że kopie ja jeszcze nic nie czuje i raczej mi się tylko zdaje że coś tam plywa czy bulgocze.

PARTY, BAMBI mnie to się zawsze wydawało że w tym wiadrze niewygodnie jest jemu/jej jak tylko gdzieś mi się przewinęło w czytaniu o tym wiaderku acz kolwiek nie googlowalam go jeszcze żeby zobaczyć Niektórzy tez kapie się z dzieckiem pod prysznicem hmmm

Po spożywczaku trochę zmęczona ale zadowolana że coś dobrego na kilka dni będzie. Tylko musze jeszcze do warzywniaka po marchewkę bo mi pies żyć nie da jak mu jednej dzienniej nie dam a w weekend właśnie nie jadl i był bardzo nieznośny. Nie wiem co on w nich widzi.

Komuś jajecznice albo kawę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 09:33   #2165
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość

Ale Ci dobrze!!! Zazdroszcze!!!! Ach bedziesz miala mnstwo czasu zeby zajac sie wreszcie soba

W maju jedziesz znow do PL? A mozna? Mi ginekolog mowila ze po 23 tygodniu mam nie latac.

A tak narzekala, ze maz nie chce uczestniczyc w wyprawce!! My z takimi zakupami jescze daleko w lesie!

Forester, z tego co pamietam to wy macie "swojskie"kielbasy! Dodatkowo z ogniska..hmmmm... az mi slinka cieknie!!!
Tez zastanawialam sie nad ta wanienka shnuggle, ale ten steropian mnie jakos hamuje
Uwazaj z ta przepuklina, chyba za duza aktywnosc!

Trzymamy kciukasy!!!

a ja wczoraj bylam na basenie, tak sie dobrze po nim czulam , ze chcialabym wybierac sie czesciej!
Bambi ! a co w koncu z tym Twoim zwolnieniem ?

W ogole dzis wyczytałam gdzies w necie ze zmienia sie kodeks pracy i ze ponoc będzie mozna zwolnic kobietę w ciąży pracująca na zastępstwo i te ktore pracują w firmie w ktorej jest mniej niz 10 pracowników :O ciekawe kiedy to wejdzie w zycie... uważam ze to glupota :/ daja marne 1000zl po urodzeniu a co w ciąży...

ja z wozkami jestem taka zielona 😭😢 nie wiem na co mam zwrócić uwage, od Was wiem ze na koła... nie wiem od jakiej wagi zaczyna sie ciężki a jaki to lekki poszlabym na jakieś targi... ale nie slyszalam żeby coś gdzieś bylo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 09:34   #2166
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Ehhh napisałam posta i zdechł tel przez jakiś błąd...

Z firankami i oknami tez słyszałam na szczęście moja mama lubi wieszać a okna q pokoku umyje Tż bez marudzenia bo długiej delegacji mocno stęskniony wiec zrobi wszystko

GOSIA fajnie że kopie ja jeszcze nic nie czuje i raczej mi się tylko zdaje że coś tam plywa czy bulgocze.

PARTY, BAMBI mnie to się zawsze wydawało że w tym wiadrze niewygodnie jest jemu/jej jak tylko gdzieś mi się przewinęło w czytaniu o tym wiaderku acz kolwiek nie googlowalam go jeszcze żeby zobaczyć Niektórzy tez kapie się z dzieckiem pod prysznicem hmmm

Po spożywczaku trochę zmęczona ale zadowolana że coś dobrego na kilka dni będzie. Tylko musze jeszcze do warzywniaka po marchewkę bo mi pies żyć nie da jak mu jednej dzienniej nie dam a w weekend właśnie nie jadl i był bardzo nieznośny. Nie wiem co on w nich widzi.

Komuś jajecznice albo kawę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie i pies i młoda jedzą marchewki jak króliki. Młoda je jeszcze jabłka, a pies ogryzki. Oni zresztą jakby mogli to wszystko jedli by razem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 09:35   #2167
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Nie no pewnie tylko tak odnośnie tego przesądu to powiedziałam Ogólnie jeśli ciąża jest zdrowa bez zagrożenia to i wieszanie firanek nie powinno zaszkodzić. Ja miałam zakaz w pierwszej ciąży od doktor bo skracala mi się szyjka a jak szyjka nie trzyma to już w ogóle trzeba się oszczędzać. Dla mojej doktorki znaczenie miało nawet to że mieszkam na 4 p. i nawet mi często spacerów nie zalecala żebym nie chodziła dużo po schodach.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
a co do wieszania to faktycznie babcia tż mi wczoraj nie pozwoliła wieszać firanek w sumie nie wiedziałam po co,tak samo po co sie moczy nogi w soli jak sie jest chora... a pomaga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-26, 09:38   #2168
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Dzień dobry w piękny, słoneczny dzień - aż smutno w pracy siedzieć...

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
[B]

Mały mój kopie już naprawdę często, dziś obudziłam się w nocy ze 3 razy i za każdym razem go czułam ciągle nie są takie mocne te kopniaki, jak jestem w ruchu to praktycznie nie czuję. Chyba przez to łożysko na przedniej ścianie.
Ja też już czuję często, i właśnie dziś w nocy dość intensywnie, też mam na przedniej ścianie łożysko, ale ja nie mam porównania, więc nie do końca wiem, jakie to są te mocniejsze kopniaki. Ale już nie muszę tak słodkiego podjadać, żeby Małą sprowokować do ruszania się, rusza się kiedy chce sama (późne wieczory i noc). Mam nadzieję, że jak już będzie na świecie to jej się zmieni ten tryb

Ale z tego co czytam wchodzimy w fazę bardzo intensywnego wzrostu! Za 3 tygodnie dziecko będzie dwa razy większe niż jest teraz! Więc siły i mocy też raczej nabierze
Jutro mam wizytę u gina, zastanawiam się, czy mi od razu wypisze skierowanie na tę krzywą cukrową, którą tak zachwalacie, brr...
Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 09:46   #2169
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Oj ja tez sie zbieram do okien, ale czekam az się zrobi na prawdę ciepło Jeśli chodzi o wyprawke to sporo rzeczy mam, więc jeśli potwierdzi się dziewczynka to w zasadzie tylko w ciuszki będę musiała się zaopatrzyć Nikt w rodzinie nie wierzy, że może być dziewczynka i ja tez nie mogę się z tym oswoić Dzidziuś cudownie sie wierci, kocham to Coraz częściej zdarza mi się leżeć tylko po to żeby wyraźniej czuć ruchy w Pt prenatalne, ciekawe czy powiedzą coś o płci Jeśli potwierdzi sie dziewczynka zabieram sie za kolejny kocyk, więc wieczory na najbliższe tygodnie będę miała zorganizowane Szaleństwo

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
Dzień dobry w piękny, słoneczny dzień - aż smutno w pracy siedzieć...



Ja też już czuję często, i właśnie dziś w nocy dość intensywnie, też mam na przedniej ścianie łożysko, ale ja nie mam porównania, więc nie do końca wiem, jakie to są te mocniejsze kopniaki. Ale już nie muszę tak słodkiego podjadać, żeby Małą sprowokować do ruszania się, rusza się kiedy chce sama (późne wieczory i noc). Mam nadzieję, że jak już będzie na świecie to jej się zmieni ten tryb

Ale z tego co czytam wchodzimy w fazę bardzo intensywnego wzrostu! Za 3 tygodnie dziecko będzie dwa razy większe niż jest teraz! Więc siły i mocy też raczej nabierze
Jutro mam wizytę u gina, zastanawiam się, czy mi od razu wypisze skierowanie na tę krzywą cukrową, którą tak zachwalacie, brr...
Pewnie tak, ja tez musze juz zrobić i zwlekam ile się da
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 09:48   #2170
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
U mnie i pies i młoda jedzą marchewki jak króliki. Młoda je jeszcze jabłka, a pies ogryzki. Oni zresztą jakby mogli to wszystko jedli by razem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie wracam z tymi marchewkami bo nawet śniadania nie zrobię sobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

A mi jakoś szyć wcale się nie chce od ciąży i sporo przed ciążą. Maszyna taka brudna że dobrze ja umyć trzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 09:48   #2171
bambi1980
Zadomowienie
 
Avatar bambi1980
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bergamo
Wiadomości: 1 411
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
Bambi ! a co w koncu z tym Twoim zwolnieniem ?
Moje zwolnienie nie istnieje. Nie mam podstaw do niego bo nie mam zagrozonej ciazy i nie mam pracy fizycznej (no i nie mam znajomosci).
Najprawdopodobniej przestane pracowac na miesiac przed porodem bo prawo nie pozwala pracowac w ostatnim miesiacu.
bambi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-26, 09:50   #2172
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Co do 1000 od państwa trzeba spełnić wymóg 1922zl na osobę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 09:51   #2173
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Moje zwolnienie nie istnieje. Nie mam podstaw do niego bo nie mam zagrozonej ciazy i nie mam pracy fizycznej (no i nie mam znajomosci).
Najprawdopodobniej przestane pracowac na miesiac przed porodem bo prawo nie pozwala pracowac w ostatnim miesiacu.
Niepojęte to jest dla mnie.... W tych nielicznych chwilach doceniam naszą służbę zdrowia....

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Co do 1000 od państwa trzeba spełnić wymóg 1922zl na osobę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I to brutto jeszcze jest bodajże
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 09:58   #2174
mietowka25
Zakorzenienie
 
Avatar mietowka25
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 112
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Ale macierzyński jest 1000 jeśli nie pracujesz, lub jeśli z pensji jest mniej niż ten 1000

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
mietowka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:01   #2175
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Moje zwolnienie nie istnieje. Nie mam podstaw do niego bo nie mam zagrozonej ciazy i nie mam pracy fizycznej (no i nie mam znajomosci).
Najprawdopodobniej przestane pracowac na miesiac przed porodem bo prawo nie pozwala pracowac w ostatnim miesiacu.
masakra, nawet jakbyś mowila ze sie bardzo zle czujesz? u nas to sami wciskają...
Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Co do 1000 od państwa trzeba spełnić wymóg 1922zl na osobę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak bylo zawsze ??? czy cos sie zmieniło? w ogóle jak sie to zalatwia. Bo ja na macierzyńskim zostanę rok napewno a na umowie mam minimalną krajową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:02   #2176
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Moje zwolnienie nie istnieje. Nie mam podstaw do niego bo nie mam zagrozonej ciazy i nie mam pracy fizycznej (no i nie mam znajomosci).
Najprawdopodobniej przestane pracowac na miesiac przed porodem bo prawo nie pozwala pracowac w ostatnim miesiacu.
Współczuje Ci! Co innego nie być na l4 bo się nie chce albo nie widzi się potrzeby, a co innego nie móc pójść jak się czuje taką potrzebę. Miesiąc przed to człowiek może dobrze na tyłku nie usiąść i poczuć wolne, a już się rodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:03   #2177
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Co do 1000 od państwa trzeba spełnić wymóg 1922zl na osobę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do becikowego tak. Do kosiniakowego nie. Jeśli kobieta jest bezrobotna/studenka to przez rok czasu należy jej się 1000zł miesięcznie takiego socjalnego macierzyńskiego niezależnie od dochodów.

Ja mam dzisiaj maraton po lekarzach... o 14 endo a 15:30 ortopede. Zobaczymy co powie na te moje kolana :/

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:05   #2178
mietowka25
Zakorzenienie
 
Avatar mietowka25
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 112
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
masakra, nawet jakbyś mowila ze sie bardzo zle czujesz? u nas to sami wciskają...

tak bylo zawsze ??? czy cos sie zmieniło? w ogóle jak sie to zalatwia. Bo ja na macierzyńskim zostanę rok napewno a na umowie mam minimalną krajową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To co dziewczyny piszą to becikowe.

Macierzyński w zależności od tego ile masz pensji.
Jeśli zglaszasz, że idziesz na rok od razu to 80% wypłaty.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
mietowka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:07   #2179
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
masakra, nawet jakbyś mowila ze sie bardzo zle czujesz? u nas to sami wciskają...

tak bylo zawsze ??? czy cos sie zmieniło? w ogóle jak sie to zalatwia. Bo ja na macierzyńskim zostanę rok napewno a na umowie mam minimalną krajową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem ile wyjdzie co roczny macierzyńskiego. Ja po porodzie we wrześniu 2015 miałam troszkę więcej niż minimalna. Wyszłam ja korzyść tym że przez pierwsze 6mcy miałam 100%. Potem zdecydowaliśmy że nie wracam do pracy więc powinni mi wypłacac 60%. Ale musieli mi wyrównać do 1000. W skali ostatecznie byłam troszkę na plusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-26, 10:27   #2180
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez mietowka25 Pokaż wiadomość
Ale macierzyński jest 1000 jeśli nie pracujesz, lub jeśli z pensji jest mniej niż ten 1000

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Mnie się należy tylko becikowego i dodatkowe "becikowe" z polisy a tak kosiankowe i Tż ze swojej polisy ponoć też będzie mieć 1000zl. Tyle żeby becikowe dostać to od państwa nie możemy umowy podpisać na dzierżawę przepompowni u nas. Mnie się nawet zasiłek nienależy rodzice pomagają.
Do pracy mnie nie chcieli przyjąć bo mam skończone 26 lat i nie mam 1 grupy taki chory kraj a próbowałam od tamtego roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:27   #2181
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Co do 1000 od państwa trzeba spełnić wymóg 1922zl na osobę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tzn trzeba tyle zarabiać, czy nie wolno przekroczyć tej kwoty?

Sent from my CHM-U01 using Wizaz Forum mobile app
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:30   #2182
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Tzn trzeba tyle zarabiać, czy nie wolno przekroczyć tej kwoty?

Sent from my CHM-U01 using Wizaz Forum mobile app
Nie można przekroczyć tej kwoty na osobę. To kwota netto. Ale dotyczy tylko becikowego, czyli tej jednorazowej zapomogi.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:31   #2183
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
masakra, nawet jakbyś mowila ze sie bardzo zle czujesz? u nas to sami wciskają...

tak bylo zawsze ??? czy cos sie zmieniło? w ogóle jak sie to zalatwia. Bo ja na macierzyńskim zostanę rok napewno a na umowie mam minimalną krajową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie było tak zawsze kiedyś każdy dostał bez względu na dochód. Teraz musisz wliczyć swoją pensje, pensje partnera, 500+ jeśli bierzesz, inne zasiłki, dofinansowanie za pole jak mój Tż w tym wypadku i każdy inny dochód np jak wynajmujesz komuś garaż, mieszkanie,dom, ktoś od ciebie dzierżawi pole itp. Wszystko zliczasz razem i dzielisz przez liczbę osób która jest w domu w tym obecnie dzidzie z brzucha. Jak ci wyjdzie 1922zl 1gr to już g dostaniesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:33   #2184
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Zwariowali na dobre?! W tym kraju tylko coś za darmo dostają ci co nic nie robią lub pracują na czarno..jak ktoś uczciwie pracuje to nic mu się nie należy

Sent from my CHM-U01 using Wizaz Forum mobile app
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:37   #2185
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Trzeba dać pity od 2016 roku i od tego czasu umowy za ten rok co jest teraz pracodawca musi dać papier o dochodach od stycznia tego roku do tego trzeba dać np umowę najmu czy dzierżawy jak się ma pole czy coś komus wynajmę/dzierżawi, z gminy info o wielkości pola i kwotę jaka się dostaje za pole oraz papiery z zasiłków jak się pobiera 500+, rodzinne itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Nie można przekroczyć tej kwoty na osobę. To kwota netto. Ale dotyczy tylko becikowego, czyli tej jednorazowej zapomogi.

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
Ile masz dzieci razem z tym w brzuchu to ci powiem jakieś kwoty wszysrkich dochodów razem nie możesz przekroczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:40   #2186
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Tak samo mogę zostać zaraz potępienia,ale uważam, że wprowadzenie ograniczeń na 500+ z powodu za dużych zarobków jest niesprawiedliwe...
Według mnie całe to 500+ to nieporozumienie. Powinni je dostawać tylko ci, którzy pracują (nie istotna już umowa ale sam fakt chęci do pracy). Ostatnio czytałam artykuł o babeczce. Ma 4 dzieci dostaje 2 tys z 500+, zasiłek dla matki samotnie wychowującej dzieci (żyje sobie dobrze z konkubentem tylko nie chcą ślubu bo ten zasiłek przypadnie) i jeszcze jakiś dodatek z mopsu i zasiłek mieszkaniowy ma... i sama stwierdziła, że była by głupia idąc do pracy za 2 tys brutto... no i ma racje, jak kraj taki fantastyczny, ze sypie kasą za nic to jej się nie dziwię

Sent from my CHM-U01 using Wizaz Forum mobile app
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:41   #2187
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Pomyliłam cytowania Sylwia miała napisać liczbę osób; )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:43   #2188
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Pomyliłam cytowania Sylwia miała napisać liczbę osób; )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jedno (mam nadzieję) . Ale ono też się liczy juz do budżetu? Czyli rozumiem, że nie mogę z mężem więcej niż te 6tys zarobić na rękę. A to się liczy średnia z iluś lat czy ostatni rok czy jak?

Sent from my CHM-U01 using Wizaz Forum mobile app
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:47   #2189
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

ale ja nie mowie o becikowym tylko kosinkowym chyba:P o tym tysiaku przez rok bo jak sie idzie na rok to placi zus macierzyński no nie, ale przecież jak sie idzie na rok to placa chyba 60 czy 80% już nie pamiętam, ale ponoc doplacaja do równego 1000zl jak z ,,macierzynkiego,, wychodzi mniej:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:47   #2190
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Ehh i dalej uważam, że to nie fair, że ktoś zarabia uczciwie 10tys i mu nie dadzą wtedy tego becikowego bo uznają, że jest wystarczająco bogaty. Czym jest gorszy od tego co nie zarabia nic, że podatki większe musi płacić z
których później ten co nie pracuje dostaje 500+?

Sent from my CHM-U01 using Wizaz Forum mobile app
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-26 20:40:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.