Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 08:17   #2191
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość

...jak dotrzymam, po chwilowym podciągnięciu znowu widzę tylko ciemność...lęki wróciły zdwojone, znowu nie śpię, znowu palę, znowu stoję za szklaną ścianą, sama, sama...
Magbeth daj znać to możemy spotkać się porozmawiać,nie zalamuj się jesteś dopiero na początku tej trudnej drogi,uwierz ,ze mało kto ma różowo tutaj. Ja bym mogła książkę napisać. Codziennie mam wątpliwości co ja tutaj robię. Tyle lat a nie osiagnelam niczego , ale tu jest Moj dom ,w Polsce jest rodzina ,moje mieszkanie ale tam nie wrócę na pewno, z rożnych względów. Nie umiem się tam odnaleźć ,TZ nie jest z Polski więc tez by się tam nie widział,itp itd. Dasz radę a jak musisz płakać to rycz do woli, czasem pomaga

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Nie mialam pojecia ile sily i nerwow moze kosztowac przeprowadzka! Jeju, chodze, pakuje, nosze, wywalam, a tu konca nie widac jeszcze wieje i leje i mam mokre buty, a musze tak chodzic. Do wieczora sprzatam i zalatwiam sprawy, wysle Muczce ksiazki i dekoder do nexgentel musze odeslac, spisac licznik i pewnie jeszcze cos... Wieczorem zamkne drzwi, zostawie kluczyk u sasiada i koniec tego bajzlu Ostatnia nocka u przyjaciela ktory ma wolny pokoik, wiec nie bede spala na podlodze w pustych scianach Masakra ogolnie. Wrrr.
Jenta, pamietam jak rozstalam się z A. Pozyczylam busa od znajomego zrobiłam chyba ze sto kursów po schodach zeby go zapakowac i na drugi dzień kolega mi go zawozil do Oslo ,makabra. W sobotę tez pomagalam siostrze w przeprowadzce . Teraz to wszystko stoi u mnie i trzeba to ogarnąć . Jeszcze nic nie znaleźli,Monika chcieli by mieszkać raczej w Oslo a tu taka lipa z tymi mieszkaniami. Wszystko dla jednej osoby.
Wczoraj rzeczywiście tak wiało i lato w Ski ,parasolem mi wycięli,policzki to mi się odmrozily, a jak wracalam to była ulewa gradu
O muszę iść do koleżanki po moja Pa vei bo chyba do tej pory u niej leży.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 09:26   #2192
twilight17
Przyczajenie
 
Avatar twilight17
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: wrocław/akershus
Wiadomości: 9
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witam wszystkie forumowiczki baardzo serdecznie

Od kilku dni noszę się z zamiarem napisania kilku słów od siebie,bałam się trochę bo czytając inne fora nie mam najlepszego zdania.
W NO jestem od sierpnia tamtego roku,ale do dziś dnia nie znalazłam dla siebie miejsca i chyba Norwegia mi nie służy sama nie wiem co mam robić,mąż mi powtarza że to kwestia czasu,patrząc na syna jaki jest zadowolony chodząc tu do szkoły że nie mam sumienia zabierać go z powrotem do Polski,chyba ja tylko na tym najgorzej wyszłam.
Cieszę się że wam dziewczyny udaje się żyć w tym kraju,chodzić do pracy,spotykać ze znajomymi,może i na mnie przyjdzie kolej
bardzo was wszystkie cieplutko pozdrawiam
twilight17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 09:56   #2193
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez twilight17 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie forumowiczki baardzo serdecznie
,bałam się trochę bo czytając inne fora nie mam najlepszego zdania.
W NO jestem od sierpnia tamtego roku,ale do dziś dnia nie znalazłam dla siebie miejsca i chyba Norwegia mi nie służy sama nie wiem co mam robić,mąż mi powtarza że to kwestia czasu,patrząc na syna jaki jest zadowolony chodząc tu do szkoły że nie mam sumienia zabierać go z powrotem do Polski,chyba ja tylko na tym najgorzej wyszłam.
Cieszę się że wam dziewczyny udaje się żyć w tym kraju,chodzić do pracy,spotykać ze znajomymi,może i na mnie przyjdzie kolej
bardzo was wszystkie cieplutko pozdrawiam
Witamy kolejna wizazanke. Fajnie, ze w końcu się przelamalas i wstapilas do nas. Nie ma się czego bać. Wiadomo,ze i tu spotyka się osoby ,które szukają tylko źródła informacji a nie wnoszą nic od siebie. Ale wydaje mi się ze jest tu mimo wszystko inaczej niż na słynnej mojej Norwegii gdzie masa ogłoszeń matrymonialnych pod przykrywka wynajmu pokoju, hihi żałosne to jest.
Jak wyczytasz ,okazuje się ze nie każda. Nas pracuje, nie każda robi to co by chciała, nie każda mówi po norweski,chociaż bardzo dużo tu ambitnych osób i to się chwali. Niektóre z nas zdążyły się już poznać w realu. I oby wiecej tych znajomosci. W grupie zawsze razniej Osobiście wypilam kawę z 3 dziewczynami jeśli pamięć mnie nie myli.

Ważne ,ze nie jesteś tu sama. Może potrzebujesz wiecej czasu na zaklimatyzowanie się. Pamietam jak moja młodsza siostra mówiła, ze raczej ona nigdzie nie wyjedzie z kraju bo się nie nadaje ,a we wrześniu mina 2 lata jak tu jest. Do Polski lata w sumie co 3 miesiące i chyba już tak nie tęskni jak na początku.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:36   #2194
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mmyślę że te dołki to po prostu aklimatyzacja. Ti sa,zawsze duże zmiany, nawet przeprowadzka do innego miasta a co dopiero kraju.. Też tu czasem mam dołki i napadają mnie wątpliwości ale wiem że to przejściowe, że to minie, bo już parę razy zmjwnuakam miejsce pobytu no i mam u boku wspaniałego faceta

Niktnie mówił że będzie łatwo ) ale i tak zliczajac plusy i minusy wiem że to był wierny wybór nawet jak teraz jest trudno bez znajomych, języka, stałej pracy to długofalowo wiem że ti najlepsze co mogłam zrobić dla siebie i syna!!

Pogoda kiepska ale przynajmniej mogę się nacieszyć kominkiem i dobra książka!!

Jenta dzięki )) czekam
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 11:06   #2195
twilight17
Przyczajenie
 
Avatar twilight17
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: wrocław/akershus
Wiadomości: 9
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

dzięki mukaa za słowa wsparcia...jest mi to potrzebne. Pozdrawiam
twilight17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 11:46   #2196
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Norwegia.Jest tu ktoś???

Bedzie dobrze - musi byc no jakby nie inaczej.
I dla nas kiedys zaswieci Slonce


Eh Emilian ost ciut marudny ... Niby go brzuszek boli - tak wnioskuje, ale nie palcze kupy robi tylko tak Pojekuje - pewnie to normalne a ja jestem przeweazliwiona.

Bylam dzis a Skatte - zmienic klase podatkowa. Haha to nic ze Zapomnialam ze dzis ost dzien na skladanie wnioskow i czekalam od 11 do 12-15 po ty bu byc 5 miniut - ale ogolnie sprawnie poszlo ( w PL pewnie nadal bym czekala w kolejce ).

Dzis ost dzien jak moja mama jest u nas, jutro leci juz o 20 do domu.
Zostaje SAMA na palcu boju - ogromnie sie denrewuje czy podolam, czy nie zrobie mu krzywdy przez przypadek - i jak go okapac bez nadzoru - tyle mnie czeka wspanialych chwil zapewne a tyle mam watpliowsci. Ehh. Ponarzekalam se


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 18:02   #2197
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

u mnie dzis caly dzien pada snieg
rano bylo bialo, teraz to wszystko topnieje i tylko paskudna ciapa (do mojego domu nie jest doprowadzona droga :P nie mam asfaltu hehehe )

umowe mam na razie przedluzona do polowy maja, potem zobaczymy co dalej...

stresujace jest to co dwutygodniowe (a przy lepszych wiatrach co miesieczne) oczekiwanie czy umowa bedzie przedluzona czy nici z tego...
w maju bede miala sporo mniej kasiury bo w tym przedszkolu duzo wolnego wtedy maja no ale lepsze to niz nic


czekam tez na odpowiedz z nokutu oraz z kursu norweskiego (oby tym razem sie odbyl!!)
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 10:10   #2198
twilight17
Przyczajenie
 
Avatar twilight17
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: wrocław/akershus
Wiadomości: 9
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej

nie wiem jak u Was,ale u mnie pogoda nieciekawa a myślałam że wybiorę się na majówkę ale znając życie to może być tak że za chwilę wyjdzie słońce - mam taką malutką nadzieję
a u was jak z planami w ten pierwszy majowy dzień?
twilight17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:12   #2199
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

ja.. sprzatam :P troche slonca wyszla to moze sie wytocze z domu choc nie bardzo mam wene..

wczoraj sie okazalo ze moje plany urlopowe i plany mojego tz kompletnie sie nie pokrywaja... chodze zla jak osa...
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 12:23   #2200
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Uff juz najgorsze prawie za mna. Przeprowadzka to byla masakra. Musialam niemal zmuszac mojego exa zeby laskawie przyszedl i cos tez w tym domu zrobil. On uwaza, ze skoro go zostawilam to teraz mam sie sama z tym bujac. Mieszkal tu 3 lata, nie ma go troche ponad miesiac. Syf tez jest jego. Zero honoru. Nie ma wiec czego zalowac. Jestem w Polsce na jakies 2 tygodnie. Synek chory, znowu kaszle tak az wymiotuje. Dzis troche lepiej i wlasnie spi, ale jak sie wueczorem znow zacznie to zabieram go na duzyr. Pewnie znowu skonczy sie antybiotykiem. I tak rzadko choruje!

Kasia86, jak moj F. byl malutki to przeplakiwal doslownie co drugi dzien. Nie wiedzialam dlaczego, ale okazywalo sie czesto ze nie dojadal i byl glodny. 2 pierwsze miesiace probowalam piersia ale mialam mleka tyle co kot naplakal i potem juz sam nawet nie chcial probowac. Dobra, ciepla butelka okazywala sie rozwiazaniem. Ja tez bylam sporo sama po jego urodzeniu, bo jego ojciec niby byl ale malo sie wysilal. Jak mialam problem to szlam z F. do helsestasjon i tam mi pomagali, doradzali. Wlasnie sie niedawno zastanawialam czy masz kogos, kto by ci pomogl gdybys np. zachorowala?

Twilight17, fajnie ze dolaczylas. Mysle ze to najbardziej przyjazne i kameralne forum! Piszemy tu szczerze o cieniach i blaskach i nikt sie raczej nie przechwala opowiesciami typu "jestem tu tydzien i juz tyyyle zarabiam" Pociesze Cie ze u kilku z nas wlasnie srednio sie w tej chwili uklada Ja po przyjezdzie czulam sie dziwnie ale ufalam mojego exowi, ale wyszlo jak wyszlo.
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 12:58   #2201
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jenta to bylas w Norge doslownie 3 dni,na Clas przeprowadzki tylko? A raczej wyprowadzki ,prawda.
Dobrze ze masz juz ten etap za soba. Mam nadzieje ze w nowym miejscu bedzie wam dobrze,ze wlasciciele beda ok i bedziesz mogla liczyc na ich pomoc. Zanzibar Mona sytuacje z eksem , zaraz mina 2 lata a no do tej pory wisi mi sporo pieniedzy. Szkoda gadac.

Trzymaj sie i jak juz sie wszystko uspokoi musimy isc na kawe
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 13:42   #2202
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

jenta
za nowa Lepsza Droge .. wiadomo wpierw trzeba sie wymeczyc ale pozniej bedzie JUZ LEPIEJ

ja mam siostre tutaj, ale juz ze mna nie mieszka - ale na pewno jak cos przyjdzie pomoc - choc u niej z czasem wolnym to masakara z rocznym wyprzedzeniem trza sie umawiac taka rozchwytywana

ogolnie wiem ze Mlody na razie jest Zdrowy .. i w Hels powiedziala mi polozna ze jest AZ NAD program ... cokolwiek by to oznaczalo

6maja idziemy na wizyte z lekarzem - wiec dowiem sie wiecej.


billing - jakbym sie uparla ( zatrudniajac ''panow od brudnej roboty'') moze udlaoby by mi sie odzyskac moje 20 tys ZL od bylego
ale eh nie chce mi sie klopotac ... a on i tak wiem ze ledwo co ciagnie, podobno sie rozpil w tej angli - wiem od znajomego, ehh.

teraz mam Emilianka to moj piorytet
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 20:51   #2203
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzieki dziewczyny za wsparcie
Bling nowe miejsce to juz bedzie wlasciwie akademik, jestem strasznie ciekawa jak sie bedzie mieszkac - sami studenci z dziecmi w sasiedztwie! Bedzie pewnie harmider i moj urwis nie bedzie moze najglosnieszy. :P Straszliwie jest niegrzeczny.
Kawa koniecznie! Wogole to babski wieczor mi sie marzy
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 20:56   #2204
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

mnie tez sie marzy takowy! ale perspektywy zerowe bu alez dzis dol mnie zlapal o matko...
zalosc na wszystko

na razie klaruje plany wakacyjne, zalezy jeszcze od kursu norweskiego
jak bedzie nadal trwal w lipcu to sie powaznie ¤&"/&%"& bo juz i tak cale moje poprzednie plany szlag trafil
teraz ulozylam sobie tak nie najgorzej (choc do pl lece jedynie z synem i bardzo trudno sie dostac stad w moje okolice)

stresuje sie tez tym nokutem i moimi papierami...
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 18:21   #2205
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Z góry przepraszam ,za błędy w postach, słownik jakiś mi się włącza i czasem nie zauwaze jakie kwiatki się potworzyly

Jenta to jednak nie będziesz wynajmować tego mieszkanka które znalazłas? To fajnie,ze dostalas to miejsce w akademiku tak jak chcialas.

Mukka oj no czasem się wszystko spierdzieli jak się planuje.
My z siostra lecimy 11 maja do Rzymu i wracamy 16 lecimy odwiedzić nasza przyrodnia siostrę.
A Moj T. ma urlopu 2 tygodnie w czerwcu i chce odwiedzić brata w Edynburgu w Szkocji.
Na razie wspólnych wakacji nie planujemy. Za mało wolnego i funduszy. W zeszłym roku byłam w Egipcie jak on był u mamy no i przed nowym rokiem byliśmy w Polsce, musi na jakiś czas starczyć.

Zmęczona jestem troszkę. Pól tygodnia się obijalam a dzisiaj maksymalny dzień od 9 do 17 na koniec porządki u siebie. Chciałam posiedzieć na tarasie to słońca nie było,wyszło teraz ale strasznie wieje.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 18:53   #2206
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

jakos to przezyc bede musiala..
mam nadzieje, ze dostanie zlecenie gdzies tutaj w poblizu i nie bedzie wybywal co miesiac na dwa tygodnie...

siedze jak na szpilakach - nadal zadnej wiesci na temat kursu, a termin wplat mija 7.05
niech potwierdza noooooo

jenta - chyba ksiazki przyszly, bo znalazlam awizo w skrzynce...akurat jak wracalam z poczty gdzie chcialam wymienic czek na gotowke ale mi powiedzieli ze moj dowod osobisty nie obowiazuje jako dowod tozsamosci tutaj i mam przyjsc z paszportem hm,mm dziwne.-..'
wiec jutro znowu sie tam musze targnac

moj syn ma w poniedzialek urodziny
chce mu jakis fajny tort wyczarowac - bedzie to moj drugi tort w zyciu i mam nadzieje ze sie uda hehehe
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 19:59   #2207
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Magbeth daj znać to możemy spotkać się porozmawiać,nie zalamuj się jesteś dopiero na początku tej trudnej drogi,uwierz ,ze mało kto ma różowo tutaj. Ja bym mogła książkę napisać. Codziennie mam wątpliwości co ja tutaj robię. Tyle lat a nie osiagnelam niczego , ale tu jest Moj dom ,w Polsce jest rodzina ,moje mieszkanie ale tam nie wrócę na pewno, z rożnych względów. Nie umiem się tam odnaleźć ,TZ nie jest z Polski więc tez by się tam nie widział,itp itd. Dasz radę a jak musisz płakać to rycz do woli, czasem pomaga
Dzieki, Bling U mnie bywa roznie z czasem, taka praca (takze weekendy), ale jak cos - chetnie
Zaczelam regularnie spacerowac/biegac, ciut mi to pomaga.
I do kompletu dobily mnie inne kwestie, opisane w innym watku na forum Intymnie - nie chce sie powtarzac, ale sie nie nadaje do chlopa ani oni do mnie...

To teraz trzeba szukac jasnych stron, nie?
Wszystkim spokojnego weekendu
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 10:16   #2208
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
siedze jak na szpilakach - nadal zadnej wiesci na temat kursu, a termin wplat mija 7.05
niech potwierdza noooooo
To chyba tutaj w NO standard Ja miałam podobnie w styczniu, na ostatnią chwilę jednak kurs uruchomili.
No i dobrze, bo bym w domu nie wyrobiła
Poznałam koleżankę z Polski i razem jakoś raźniej jest.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 10:29   #2209
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Na to właśnie liczę - że poznań tam ludzi jakiś... Dalej cisza z ich strony hmmmmm
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 11:09   #2210
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

helo witam sie ze sniegowo-deszczowego Bergen
oszalec mozna z ta pogoda

u nas 2 dzien bez Babci .. tesknimy okropnie, ale zaciskamy zabki raczki i nie plakusiamy - na szczescie Emilian jest naprawde grzeczny .. na razie !!
wiec nie moge narzekac na ta strone.

nudzi mi sie .. siedze na tym norweskim - dzis postanowilam spedzic min 2h jak mlody bedzie spal ... i jak na razie leci mi tylko w glosniku ksiazka ... - ale chyba mi sie to nie bd liczylo .. zbieram sie jak sojka za morze by usiac nad nim, tysiace powodow nagle wyanjduje DAJCIE MI KOPA W bo nie wydole chyba inaczej

a i kwalem sie jacy jestesmy piekni ...


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (44,4 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (33,1 KB, 22 załadowań)
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 11:57   #2211
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Piekna mama i piekny synek!

muka, zaczelam sie stresowac czy sie aby nic nie zawieruszylo pomiedzy kartkami w tych ksiazkach
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 12:14   #2212
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

O. Jaki slodzial! Dumą pewnie mamę rozpiera

Co do pogody to ja się fu modle żeby mi samochodu nie wywialo w nocy

I też.się za norweski zabrać nie mogę... Może jakis.pakt zawrzemy?

Jentdziś jadę odebrać to się okaże
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 13:30   #2213
twilight17
Przyczajenie
 
Avatar twilight17
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: wrocław/akershus
Wiadomości: 9
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

kasia86bgo tfu tfu...śliczny kokardki czerwone maleństwu załóż bo ktoś zapeszy

dziewczyny z tym norweskim to normalnie u mnie porażka,nic mi nie wchodzi i ciągle wracam do punktu wyjścia.... jeg heter... blablabla
wy młode może macie jakaś motywację i ambicje ale ja opadam z sił

a jeszcze ta pogoda mnie dobija
twilight17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 17:08   #2214
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

mlode do ilu lat sie zaliczaja?

mnie tez slabo idzie ta nauka, ale dlatego, ze jestem po prostu padnieta.-..
praca, dom, dzieci
nawet jak mam ten wzglednie wolny weekend (nie ma corek mojego tz) to i tak detka jestem, poza tym pranie, sprzatanie i takie tam na co nie wystarcza czasu w tygodniu
i jeszcz cwiczyc chce (na to tez brak sil )

dlatego licze na kurs + wtedy jest po prostu mus
szczegolnie jak tyle zabule za to - nie bedzie juz zmiluj sie! i w grupie jakos latwiej zaczac mowic

choc powiem Wam, ze coraz czesciej sie zapominam i np w sklepie czy na poczcie uzywam norweskiego
dobry znak!

boszsz jaki dobry obiad jadlam dzisiaj
niebo w gebie! (nawet moj syn, hrabiecie jedno, zjadl ze smakiem)
sei (mintaj???) z cebulka z lerøy - niecale 30 koron w remie
i najlepsze jest to ze nie zrujnuje mojej diety hehehehe

zerkam przez okno i zgadnijcie co - LEJE :P
dzisiaj rano tyle sniegu odgarnialam z auta, ze mialam wrazenie, ze to grudzien a nie MAJ..

jenta ksiazki doszly, wielkie, wielkie,w ielkie dzieki!! od razu mi motywacja do nauki wzrasta hehehe
moze dzis tam zerkne, tylko najpierw musze dom ogarnac
nie wiem z czego do jasnej ciasnej sie taki balagan ciagle robi! jakby wszystkie przerdmioty w tym domu wlasne zycie mialy, a okruchy rozmnazaly sie z szybkoscia krolikow..

mysle o tym torcie dla syna
zna sie ktoras?
tak myslalam o masie z mousse truskawkowego (na obrazku bylo ze nadaje sie jako topping na muffinki, w skladzie ma zelatyne, wiec chyba bedzie sie nadawac do przelozenia tortu? a druga masa to zwykla smietankowa z ubitej krem fløte (tylko czy cos dodac do tego?)
i to obsmarowac trzeba podobno czekolada zanim nalozy sie marcepan, bo inaczej sie rozplynie (jesli bedzie mial kontakt ze smietana)

poratuje ktoras?
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 09:15   #2215
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
mysle o tym torcie dla syna
zna sie ktoras?
tak myslalam o masie z mousse truskawkowego (na obrazku bylo ze nadaje sie jako topping na muffinki, w skladzie ma zelatyne, wiec chyba bedzie sie nadawac do przelozenia tortu? a druga masa to zwykla smietankowa z ubitej krem fløte (tylko czy cos dodac do tego?)
i to obsmarowac trzeba podobno czekolada zanim nalozy sie marcepan, bo inaczej sie rozplynie (jesli bedzie mial kontakt ze smietana)

poratuje ktoras?
masa marcepanowa nadaje sie raczej na ciezsze torty wiec ja bym uwazala z masami typu bita smietana, musy itd. zwlaszcza jesli robisz tort na biszkopcie. chociaz mnie osobiscie tort sie jeszcze nie rozpadl pomimo iz robilam na biskopcie z masa milky way(z bita smietana)bez dodatklu zelatyny. tort byl przenocowany w lodowce i podalam go z stanie bez uszczrbku
jesli do smaku nie pasuje ci czekolada to mzoesz obsmarowac jakas delikatna masa maslana.ja osobiscie nie lubie ale to dlatego ze nie lubie takich ciezkich maslanych mas wiec smaruje apricot glaze.
ja na twoim miejscu bita smietane bym jednak troche usztywnila zelatyna. zwlaszcza, ze krem fløte bardzo ladnei wspolpracuje z bita smietana i nie wazy sie.
powodzenia i jak masz jakies pytania to postaram sie odpowiedziec jesli bede umiala.
milego pieczenia!
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 09:26   #2216
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

a jak tej zelatyny dodac? tzn ubijam te krem flote i na koniec dodaje rozpuszczona zelatyne? ten kage mouse widze ze w skladzie zawiera juz zelatyne

tez ciezkich maslanych mas nie lubie, wole lzejsze wersje
mam nadzieje ze moj rowniez przetrwa

dzieki wielkie za te wszystkie informacje
poszukam tej apricote glazure
a jeszcze gdzies tam slyszlalm ze moze byc tez podgrzana nutella ?
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 10:23   #2217
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

z ta rozpuszczona nutella to nie wiem ale na zdrowy rozum to ma to sens wiec dzialaj. bita smietana, nutella i krem truskawkowy. z pewnoscia bedzie pyszne.
a z zelatyna dokladnie tak jak napisalas. rozpuszczasz i dodaajesz juz przestusdzona do ubitej smietany. ja rozpuszczam a niewielkiej ilosci wody i jak dodaje to ubitej smietany to mieszam lyzka albo szpatulka nie miksujac juz. pochaw sie zdjeciem jak juz upieczesz
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 12:19   #2218
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

pewnie, ze sie pochwale :d mam nadzieje, ze sukcesem, a nie porazka

dzisiaj dla odmiany u nas nie leje, wiec poszlismy na rowery nie zeby mi sie szczegolnie chcialo (marzy mi sie relaks z ksiazka ), ale na trzeba troche kalorii spalic, zwlaszcza ze nie zamierzam sie opierac pokusie zjedzenia torta
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 23:35   #2219
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Norwegia.Jest tu ktoś???

mukka
I jak Tort wyszedl ..??

U mnje to samo NUDA ...!!!
Mlody spi je spi je - hihi
Ale zdaje sosbie sprawe ze ta Bajka nie bd trwac wiecznie hihi

Pozdrawiamy i dziekuje za mile slowa odnosnie Nas




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 08:26   #2220
mjot
Raczkowanie
 
Avatar mjot
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: okolice Osøyro (NO)/Skarżysko-Kam. (PL)
Wiadomości: 468
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

widzę że nie tylko ja mam lekkie dobijanie się. wlasnie jestem tydzień sama, TŻ wyjechał do pl na operacje nerki, tu w Norge ma czekac pol roku, a rok temu juz wiedzieli o tym bo robil badania. w pl nie ma ubezpieczenia wiec bedziemy musieli zaplacic za operacje a potem sie starac o dofinansowanie z HELFO. dlatego mysle ze za jakis czas beded mogla komus pomoc z przypadkami leczenia w pl na rachunek norweskiej sluzby zdrowia

pozdrawiam wszystkie ktore probuja się tu odnalezc. ja sobie tlumacze to tak, ze w pl predzej czy pozniej jest/bedzie gorzej niz tu. tu przynajmniej sa jakies mozliwosci pracy, pomocy spolecznej, emerytura sensowna, przyszlosc moich dzieci...

APROPO: moje miasto Skarżysko...........

http://www.tvp.pl/publicystyka/progr...-1545/10879800
__________________
moj flog

Norweska Nowicjuszka

Edytowane przez mjot
Czas edycji: 2013-05-07 o 08:29
mjot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.