Mamusie październik 2021 cz. 3. - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-23, 11:38   #2251
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez niem Pokaż wiadomość
Pięknie, to tylko ja boję się zjeść grzybową..

Szczepienia odłożone, bo jak mieliśmy 5 tyg to był katar taki do odciągania odkurzaczem, dziecko osłuchiwała pediatra 2x, a w kolejnym terminie w ten sam dzień rano starsza 2 x zwymiotowała, później okazało się, że pół przedszkola tak samo, ale nie jednego dnia, bo tak to pewnie zatrucie, tylko w przeciągu 2 tyg tak się działo.. młodszą wybudzałam, żeby jadła i się nie odwodniła w razie co. Później na nóżce zauważyłam jakieś plamki i pojechaliśmy na SOR 19-5 rano badania i w końcu izolacja w sali bez grzejnika.. w grudni. Na SOR wszyscy tylko z wymiotami/biegunką, u nas po badaniach mimo, że kupka luźniejsza wyszło, że nie złapała wirusa, a na nodze to siniaczki, badania krwii były ok. Także ja już straciłam nadzieję na szczepienie, ale jakoś poszło przed Świętami.
Wow nieźle. Moja starsza też miała dwa dni luźniejszą kupkę, ale to było od czegoś co zjada. Tylko szybko przeszło więc nie było większych problemów.
Ja ogólnie jem grzyby, bo z pewnego źródła i znane rodzaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-23, 16:19   #2252
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Ja również jem wszystko jak na codzień.

Nina robi 2ke raz w tyg, ale nie męczy się nie płacze tak chyba po prostu ma. No i regularnie śpi całe nocki. 8-9h cyc i kolejne 3-4h.
Dostała mate z pałąkami na prezent i jej przyjacielem został leniwiec, alez ona się nagada do niego główkę Juz trzyma pięknie czekam na obroty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-23, 18:30   #2253
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Ja również jem wszystko jak na codzień.

Nina robi 2ke raz w tyg, ale nie męczy się nie płacze tak chyba po prostu ma. No i regularnie śpi całe nocki. 8-9h cyc i kolejne 3-4h.
Dostała mate z pałąkami na prezent i jej przyjacielem został leniwiec, alez ona się nagada do niego główkę Juz trzyma pięknie czekam na obroty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ależ zazdroszczę kup raz w tygodniu. Moja starsza tak miała, ale dopiero teraz odkrywam jaki to był luksus 😅
Mata z fisher price? Kupiłam młodszej na święta i liczę, że też się spodoba 😊 Narazie najwięcej rozmawia z żyrandolami. 😅

A co do jedzenia na święta to ja tak czy tak jem grzybów, więc nie mam dylematów. 🤷
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-23, 20:57   #2254
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Ależ zazdroszczę kup raz w tygodniu. Moja starsza tak miała, ale dopiero teraz odkrywam jaki to był luksus
Mata z fisher price? Kupiłam młodszej na święta i liczę, że też się spodoba Narazie najwięcej rozmawia z żyrandolami.

A co do jedzenia na święta to ja tak czy tak jem grzybów, więc nie mam dylematów. 🤷
Ja wyciągnęłam mate starszej z pałąkiem i pianinem. Mała bardzo lubi tam leżeć. Za to na święta będzie lama do ćwiczenia zabawy na brzuszku
U nas kupy są tak może trzy dziennie. Z czego zwykle jedna po drugiej. W małych odstępach czasu. Za to jak czekam dłużej to wychodzi tyłem i jest masakra
U nas Wanda bardzo lubi gadać do wszystkich. Ogólnie mega radosne dziecko. Już jakby zaczyna śmiać się dźwięcznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 12:03   #2255
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Ja wyciągnęłam mate starszej z pałąkiem i pianinem. Mała bardzo lubi tam leżeć. Za to na święta będzie lama do ćwiczenia zabawy na brzuszku
U nas kupy są tak może trzy dziennie. Z czego zwykle jedna po drugiej. W małych odstępach czasu. Za to jak czekam dłużej to wychodzi tyłem i jest masakra
U nas Wanda bardzo lubi gadać do wszystkich. Ogólnie mega radosne dziecko. Już jakby zaczyna śmiać się dźwięcznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To moja śmieje się w głos już od pewnego czasu 😊 I też jest straszną gadułą. Wystarczy nawiązać z nią kontakt wzrokowy i od razu zaczepia. Starsza taka nie była i wyrósł z niej typowy introwertyk. No nie lubi ludzi 😅 Ciekawe jaka będzie młodsza pod tym względem.

Wesołych świąt dziewczyny!
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 13:10   #2256
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Mamusie październik 2021 cz. 3.

Moja mała smieje się w głos tylko przez sen przy piersi
Tak to się uśmiecha. Ale gaworzy już tez dużo i zaczepia żeby mówić i się z nią bawić.




Wesołych, spokojnych i przede wszystkim zdrowych świat dziewczyny
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-24, 15:50   #2257
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Moja podsmiechuje od jakiegoś czasu. A gada jak najęta Jest mega radosna. Starsza też była podobna.
Wesołych świąt!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-25, 08:03   #2258
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez niem Pokaż wiadomość
A co planujecie jeść w Święta przy karmieniu piersią? Ja już żałuje, że nie zjem grzybowej, śledzi, bigos chyba też odpuszczę, ale na karpia pewnie się skuszę, bo to cała magia.

U nas ze szczepieniem wyszedł miesiąc obsuwy, a kolejne szczepienie to są tylko rotawirusy, czy znów razem z kłuciem?
Jadłam wszystko. Tylko, że grzyby mam z pewnego źródła. Jakbym miała wątpliwości do nich,to nie jadłabym nawet nie będąc kp.
Cytat:
Napisane przez niem Pokaż wiadomość
Pięknie, to tylko ja boję się zjeść grzybową..

Szczepienia odłożone, bo jak mieliśmy 5 tyg to był katar taki do odciągania odkurzaczem, dziecko osłuchiwała pediatra 2x, a w kolejnym terminie w ten sam dzień rano starsza 2 x zwymiotowała, później okazało się, że pół przedszkola tak samo, ale nie jednego dnia, bo tak to pewnie zatrucie, tylko w przeciągu 2 tyg tak się działo.. młodszą wybudzałam, żeby jadła i się nie odwodniła w razie co. Później na nóżce zauważyłam jakieś plamki i pojechaliśmy na SOR 19-5 rano badania i w końcu izolacja w sali bez grzejnika.. w grudni. Na SOR wszyscy tylko z wymiotami/biegunką, u nas po badaniach mimo, że kupka luźniejsza wyszło, że nie złapała wirusa, a na nodze to siniaczki, badania krwii były ok. Także ja już straciłam nadzieję na szczepienie, ale jakoś poszło przed Świętami.
No to niezła akcja.
Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
To moja śmieje się w głos już od pewnego czasu I też jest straszną gadułą. Wystarczy nawiązać z nią kontakt wzrokowy i od razu zaczepia. Starsza taka nie była i wyrósł z niej typowy introwertyk. No nie lubi ludzi Ciekawe jaka będzie młodsza pod tym względem.

Wesołych świąt dziewczyny!
Moja głuży cały czas. Nie mogę się doczekać gaworzenia. I tak jak u Ciebie wystarczy na nią patrzeć i już w rozmowe wchodzi🤣

Wesołych Świąt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 23:36   #2259
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Wesołych świąt laski


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-29, 08:11   #2260
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Kawowa co polecasz na rozkręcenie laktacji kiedy nie ma się dziecka przy sobie? Co poradzić młodej mamie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-29, 13:12   #2261
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Kawowa co polecasz na rozkręcenie laktacji kiedy nie ma się dziecka przy sobie? Co poradzić młodej mamie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie wiem czy to pomoże do końca bo ja miałam dziecko obok zazwyczaj ale ja próbowałam:
- pompowanie 8-11 razy dziennie (zdjęcia i Video dziecka ponoć powinno się oglądać)
- sprawdzić czy na pewno ma dobrany dobrze rozmiar lejków
- suplementacja kozieradka i olej z czarnych ziaren w kapsulkach
- domperidone na zwiększenie laktacji - nie wiem czy w Polsce jest tez u nas jest jeden lekarz który prywatnie przepisuje bo to teoretycznie lek na nudności a skutkiem ubocznym jest zwiększenie laktacji jak się karmi (biore od ponad miesiąca jak wiecie z dobrym skutkiem i zero jakichś skutków ubocznych)






Btw u nas za chwile będzie 2 tyg od ostatniej butelki i tylko na piersi
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-29, 13:46   #2262
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;89053956]Nie wiem czy to pomoże do końca bo ja miałam dziecko obok zazwyczaj ale ja próbowałam:
- pompowanie 8-11 razy dziennie (zdjęcia i Video dziecka ponoć powinno się oglądać)
- sprawdzić czy na pewno ma dobrany dobrze rozmiar lejków
- suplementacja kozieradka i olej z czarnych ziaren w kapsulkach
- domperidone na zwiększenie laktacji - nie wiem czy w Polsce jest tez u nas jest jeden lekarz który prywatnie przepisuje bo to teoretycznie lek na nudności a skutkiem ubocznym jest zwiększenie laktacji jak się karmi (biore od ponad miesiąca jak wiecie z dobrym skutkiem i zero jakichś skutków ubocznych)






Btw u nas za chwile będzie 2 tyg od ostatniej butelki i tylko na piersi [/QUOTE]Dzięki za porady
Że dałaś radę przejść tylko na pierś 🤩 No czad! Gratuluję!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-29, 13:49   #2263
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Dzięki za porady
Że dałaś radę przejść tylko na pierś No czad!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie pokarm przyszedł pozniej i frustracja małej nie pomogła wedzidelko było ok.

Wiec problem był pewnie z tym ze za wolno leciało wiec pompowaniem i suplementami rozkręcałam i wydaje mi się to pomogło u mnie.

Dzięki, ciężko było i rzucałam laktator w kat setki razy ale cieszę się ze się udało bo to nasze jedyne dziecko raczej i nie powiem głupio mi zależało bardzo na tym. Ja się tak w temat zagłębiłam te ostatnie dwa miesiące ze smialam się do Tz ze chętnie bym została doradca i się poszła szkolić i zmienić zawód bo się cieszę tak ze się udało lol
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-29, 18:39   #2264
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Kawowa co polecasz na rozkręcenie laktacji kiedy nie ma się dziecka przy sobie? Co poradzić młodej mamie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przede wszystkim dużo sesji z laktatorem, minimum 8 i obowiazkowo jedna miedzy 1 a 4 w nocy (jakis hormon ma wtedy najwyzsze stężenie i bardzo to pomaga). Z supli femaltiker (jedyny ma potwierdzone działania, u mnie faktycznie działa super). Mówią żeby patrzeć na foto/video dziecka, ale ja nie mogłam psychicznie tego udźwignąć, od razu ryczałam, więc oglądałam seriale. Bardzo dużo pić, ja do każdej sesji brałam sobie duży kubek wody i wypijałam, wychodziło ok 3 litrów na dobę. No i niech się nie zniechęca, każda kropla jest cenna, nawet jeżeli to tylko kropla. Laktacja może zacząć się później bez dziecka, ale się zacznie - ja czekałam do 6 doby, żeby ściągnąć choć pół mililitra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-29, 20:46   #2265
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Jeszcze kilka pomysłów. Jeżeli jest jeszcze w szpitalu, to niech spyta czy jest tam doradczyni laktacyjna i psycholog. Obie mogą jej bardzo pomóc, szczególnie doradczyni. Przed ściąganiem niech sobie delikatnie (!) ostukuje piersi opuszkami palców i tak jakby podrzuca (piersi w ręce i lekkie podrzuty), to ułatwia wypływ mleka i zapobiega zastojom. Laktator nie ściąga tak dobrze jak dziecko, więc przy nawale niech od razu obserwuje czy nie ma zastojów i w razie czego reaguje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 07:19   #2266
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Przede wszystkim dużo sesji z laktatorem, minimum 8 i obowiazkowo jedna miedzy 1 a 4 w nocy (jakis hormon ma wtedy najwyzsze stężenie i bardzo to pomaga). Z supli femaltiker (jedyny ma potwierdzone działania, u mnie faktycznie działa super). Mówią żeby patrzeć na foto/video dziecka, ale ja nie mogłam psychicznie tego udźwignąć, od razu ryczałam, więc oglądałam seriale. Bardzo dużo pić, ja do każdej sesji brałam sobie duży kubek wody i wypijałam, wychodziło ok 3 litrów na dobę. No i niech się nie zniechęca, każda kropla jest cenna, nawet jeżeli to tylko kropla. Laktacja może zacząć się później bez dziecka, ale się zacznie - ja czekałam do 6 doby, żeby ściągnąć choć pół mililitra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Jeszcze kilka pomysłów. Jeżeli jest jeszcze w szpitalu, to niech spyta czy jest tam doradczyni laktacyjna i psycholog. Obie mogą jej bardzo pomóc, szczególnie doradczyni. Przed ściąganiem niech sobie delikatnie (!) ostukuje piersi opuszkami palców i tak jakby podrzuca (piersi w ręce i lekkie podrzuty), to ułatwia wypływ mleka i zapobiega zastojom. Laktator nie ściąga tak dobrze jak dziecko, więc przy nawale niech od razu obserwuje czy nie ma zastojów i w razie czego reaguje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki
Dziewczyna już jest w domu. Dziecko ma być odebrane przez jej szwagierkę i zabrane przez nią do domu na kilka dni
Na FB już pisałam historię.
Dziewczyna dzień przed terminem trafiła do szpitala z odchodzącymi wodami. Okazało się, że ma pozytywny wynik testu na covid. Synek urodził się następnego dnia przez CC. Nie widziała go ani przez chwilę. Wczoraj ją wypisali, a dziecko dzisiaj może wyjść. Niestety mąż też jest pozytywny. Muszą podpisać oświadczenie, że dziecko nie będzie miało kontaktu z matką ani osobami na kwarantannie. Matka jeszcze w piątek chce powtórzyć test, ale ja się zastanawiam czy to tylko nie wydłuży jej kwarantanny... A zaraziła ich przyjaciółka która nie powiedział, że jej mama po powrocie z UK miała pozytywny wynik testu. Na dodatek jej mama nie zgłosiła, że mieszka z nią córka. Dziewczyna normalnie sobie chodziła do pracy na stacji, po mieście itp. ale jakim trzeba być debilem żeby na dodatek spotykać się z ciężarną przyjaciółką 🤯


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 08:25   #2267
A_Lios92
Zadomowienie
 
Avatar A_Lios92
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Dzięki
Dziewczyna już jest w domu. Dziecko ma być odebrane przez jej szwagierkę i zabrane przez nią do domu na kilka dni
Na FB już pisałam historię.
Dziewczyna dzień przed terminem trafiła do szpitala z odchodzącymi wodami. Okazało się, że ma pozytywny wynik testu na covid. Synek urodził się następnego dnia przez CC. Nie widziała go ani przez chwilę. Wczoraj ją wypisali, a dziecko dzisiaj może wyjść. Niestety mąż też jest pozytywny. Muszą podpisać oświadczenie, że dziecko nie będzie miało kontaktu z matką ani osobami na kwarantannie. Matka jeszcze w piątek chce powtórzyć test, ale ja się zastanawiam czy to tylko nie wydłuży jej kwarantanny... A zaraziła ich przyjaciółka która nie powiedział, że jej mama po powrocie z UK miała pozytywny wynik testu. Na dodatek jej mama nie zgłosiła, że mieszka z nią córka. Dziewczyna normalnie sobie chodziła do pracy na stacji, po mieście itp. ale jakim trzeba być debilem żeby na dodatek spotykać się z ciężarną przyjaciółką 🤯


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko, okropna historia, bardzo jej współczuję! Oby maluch jak najszybciej trafił do swojego domu. A nieodpowiedzialną przyjaciółkę i jej matkę pociągnąć do odpowiedzialności 😡
A_Lios92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 09:01   #2268
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
Dzięki
Dziewczyna już jest w domu. Dziecko ma być odebrane przez jej szwagierkę i zabrane przez nią do domu na kilka dni
Na FB już pisałam historię.
Dziewczyna dzień przed terminem trafiła do szpitala z odchodzącymi wodami. Okazało się, że ma pozytywny wynik testu na covid. Synek urodził się następnego dnia przez CC. Nie widziała go ani przez chwilę. Wczoraj ją wypisali, a dziecko dzisiaj może wyjść. Niestety mąż też jest pozytywny. Muszą podpisać oświadczenie, że dziecko nie będzie miało kontaktu z matką ani osobami na kwarantannie. Matka jeszcze w piątek chce powtórzyć test, ale ja się zastanawiam czy to tylko nie wydłuży jej kwarantanny... A zaraziła ich przyjaciółka która nie powiedział, że jej mama po powrocie z UK miała pozytywny wynik testu. Na dodatek jej mama nie zgłosiła, że mieszka z nią córka. Dziewczyna normalnie sobie chodziła do pracy na stacji, po mieście itp. ale jakim trzeba być debilem żeby na dodatek spotykać się z ciężarną przyjaciółką 🤯


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, straszna sytuacja. Dobrze, że chociaż dziecko już donoszone! Taką "przyjaciółkę" to bym na dobre pogoniła ze swojego życia. Bagatelizować pandemię to jedno, ale świadomie narażać innych, jeszcze ciężarną, to już mi się w głowie nie mieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 12:12   #2269
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez A_Lios92 Pokaż wiadomość
Matko, okropna historia, bardzo jej współczuję! Oby maluch jak najszybciej trafił do swojego domu. A nieodpowiedzialną przyjaciółkę i jej matkę pociągnąć do odpowiedzialności
Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Ojej, straszna sytuacja. Dobrze, że chociaż dziecko już donoszone! Taką "przyjaciółkę" to bym na dobre pogoniła ze swojego życia. Bagatelizować pandemię to jedno, ale świadomie narażać innych, jeszcze ciężarną, to już mi się w głowie nie mieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No powiem wam, że mocno mną wstrząsnęła ta historia. Wiedziałam, że w czasach pandemii różnie może być, ale myślałam, że teraz już nie rozdzielają matek z dziećmi. Z innej strony zapomniałam jej powiedzieć, że ona może zarządzać wypis dziecka razem z nią. Ale kto wie co oni by wymyślili skoro oświadczenie które miała o nie zostało uszanowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-30, 12:36   #2270
kawowa_lkj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bonnie_j Pokaż wiadomość
No powiem wam, że mocno mną wstrząsnęła ta historia. Wiedziałam, że w czasach pandemii różnie może być, ale myślałam, że teraz już nie rozdzielają matek z dziećmi. Z innej strony zapomniałam jej powiedzieć, że ona może zarządzać wypis dziecka razem z nią. Ale kto wie co oni by wymyślili skoro oświadczenie które miała o nie zostało uszanowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z jednej strony rozdzielenie z dzieckiem jest straszne, ale pomyśl co jakby zaraziła takiego noworodka? Jak mój mały leżał na OION, to naprawdę widziałam i słyszałam okropne historie, to zostanie ze mną już zawsze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kawowa_lkj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-30, 12:45   #2271
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez kawowa_lkj Pokaż wiadomość
Z jednej strony rozdzielenie z dzieckiem jest straszne, ale pomyśl co jakby zaraziła takiego noworodka? Jak mój mały leżał na OION, to naprawdę widziałam i słyszałam okropne historie, to zostanie ze mną już zawsze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie to jest taki problem, że nikt nie wie co i jak. Ona na dodatek nie ma objawów ani nic. Pytanie co jest gorsze. Ja bym pewnie wołała być z dzieckiem, ale też bym się bardzo martwiła, że zarażę malucha
Przed porodem to ja się już mega bałam, że złapie to cholerstwo i mocno unikałam ludzi. Myślałam, że przesadzam, ale teraz zmieniłam zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 09:18   #2272
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Szczęśliwego Nowego Roku!
Dzisiaj pierwszy raz użyłam kolektora. No kurcze bez wysiłku 90 ml Jestem w szoku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 09:52   #2273
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Wow duzo ja ledwo 20 ml mam I juz chyba jestem po stabilizacji wiec wiecej nie będzie :/
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 12:46   #2274
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;89058440]Wow duzo ja ledwo 20 ml mam I juz chyba jestem po stabilizacji wiec wiecej nie będzie :/[/QUOTE]No ja przy laktatorze wyciągałam mniej Ale dzisiaj obudziłam się z pełnymi cyckami (mała ostatnio w nocy nie je ) to mówię spróbuję. Jaki szoczek musiałam. Ale u mnie ogólnie co jakieś dwa tyg są cycki pełne jak melony i pomyślałam, że właśnie w tych momentach będę używać kolektora. Nie wiem czy to dobry plan czy zły 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 12:53   #2275
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Ale czemu zły? Jak się ma marnować to lepiej zbierać na zaś

Mi się udało tak już ogarnąć wyjścia że mam zamrożone w razie wu jakieś 2l ale myślę że nie będzie potrzeby ich używać.
Ja też raczej po stabilizacji. Nawet po sylwestrowej nocce (11h bez karmienia) piersi nie były jakieś hiper ciężkie. Jestem w szoku jak organizm się potrafi wyregulowac w dzień 11h bym nie ogarnęła ale nocka luz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 15:19   #2276
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Mamusie październik 2021 cz. 3.

Hej

Ja już choinkę i dekoracje zdjęłam po świętach i nowym roku to już nie to samo tyle się miejsca w salonie zrobiło nagle lol


Mała ma ostatnio gorsze dni jest nieodkladalna jeszcze gorzej w nocy i ciekawe jak to będzie jak Tz wróci do pracy i w nocy tez tylko ja będę wstawać 🥱
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 16:02   #2277
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;89058831]Hej

Ja już choinkę i dekoracje zdjęłam po świętach i nowym roku to już nie to samo tyle się miejsca w salonie zrobiło nagle lol


Mała ma ostatnio gorsze dni jest nieodkladalna jeszcze gorzej w nocy i ciekawe jak to będzie jak Tz wróci do pracy i w nocy tez tylko ja będę wstawać 🥱[/QUOTE]Miałam tak ostatnie kilka dni... Masakra. Ale To chodziło o kupę i gazy. Dzisiaj rano zasadziła dwie mega i dziecko spokojnie spało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 17:04   #2278
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

U nas co najmniej raz dziennie wiec nie mogę na to zwalić w sumie.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 06:34   #2279
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Dziecko mi zasnęło po północy i śpi do teraz A ja zamiast się cieszyć to rozkminiam, czy wszystko ok albo czy nie przespałam marudzenia…
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 07:02   #2280
bonnie_j
Wtajemniczenie
 
Avatar bonnie_j
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 014
Dot.: Mamusie październik 2021 cz. 3.

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Dziecko mi zasnęło po północy i śpi do teraz A ja zamiast się cieszyć to rozkminiam, czy wszystko ok albo czy nie przespałam marudzenia…

To moja tak czasami robi. Zasypia przed północą, a następne karmienie dopiero o 6 i ja się zastanawiam czy to nie za mało albo przespałam albo może poszło na śpiocha i nie pamiętam
Ale tak poważnie to raczej norma, że martwią cię odchylenia od normy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bonnie_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-01 14:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.