WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2010-10-01, 19:12   #2251
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez tyneczka Poka¿ wiadomo¶æ
S³ysza³y¶cie o tych kosmetykach - http://naturvital.pl/ ? S± dostêpne jedynie w drogeriach Natura.Zakupi³am zestaw do wypadaj±cych w³osów szampon + maskê na wypróbowanie (ten niepe³nowymiarowy produkt) i powiem szczerze, ¿e przypad³y mi do gustu. Jak bêdê mia³a wiêkszy przyp³yw gotówki, to chyba zainwestujê w pe³nowymiarowe produkty. Sk³ad jest bardzo ciekawy... witaminy, przede wszystkim jest biotyna, ekstrakt z ¿eñ-szenia, soi... Radzê wypróbowaæ za 4,69 z³
Nie s³ysza³am, zaciekawi³a¶ mnie i sprawdzi³am sk³ady szamponów na KWC. Wyci±gów rzeczywi¶cie du¿o ale po co te silikony i polyquateria? Przecie¿ mog± nawet utrudniaæ przedostawanie siê substancji do skóry. Niestety nie by³o sk³adów od¿ywek ani wcierek wiêc tego nie oceniê.
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-01, 19:20   #2252
megiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 44
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

[QUOTE=DarkNoir;22431014]Ja te¿ mdla³am po pierwszej dawce!!

Ale ja wziê³am tyle tabletek ile zalecano w ulotce, czyli 6....
Zemdla³am w autobusie jak mocno skrêca³. Upad³am i uderzy³am g³ow± o barierkê...

Megii ja na drugi dzieñ (g³upia by³am, ¿e nie posz³am od razu) zadzwoni³am do mojej lekarz rodzinnej. Kaza³a mi natychmiast jechaæ do szpitala. Pojecha³am i dosta³am 3 kroplówki.

Radzê Ci zrobiæ to samo. I we¼ zwolnienie ze szko³y na kilka dni (jak mo¿esz oczywi¶cie).

W³a¶nie jutro sie wybieram zobaczymy co powie Mo¿e to jakies uczulenie na zelazo Nie wyobrazam sobie wziêcia 6 na raz... Wspó³czuje.. A po tym wszystkim lekarz pozwoli³ Ci znów braæ te tabletki?
A zwolnienie.. w poniedzia³ek pierwszy dzien szko³y wypada byc

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiedzia³am ¿e to takie trudne do przyswojenia bo nigdy nie bra³am. Z tym ¿elazem to rzeczywi¶cie mo¿na mieæ cyrki.
Jedz w±tróbkê mo¿e nie codziennie bo ma du¿o cholesterolu ale raz na tydzieñ jak najbardziej. Do tego witamina C- jaki¶ soczek z cytrusów i na pewno co¶ siê polepszy. Inne produkty bogate w ¿elazo to li¶ciaste warzywa zielone (szpinak, sa³ata, botwinka), fasola, broku³y, suszone morele. Najlepiej je¶æ razem z miêsem bo to zwiêksza wch³anialno¶æ. A z miêsa to w³a¶nie najlepsza jest w±tróbka ale miêso wo³owe te¿ jest nie najgorsze. No i nie zapominaj o kwasie foliowym.
I wa¿ne! Herbata, kawa, mleko zmniejszaj± wch³anialno¶æ ¿elaza, a dodatkowo kofeina i teina wyp³ukuj± z organizmu wiêc je¶li du¿o pijasz to postaraj siê ograniczyæ.
No w³a¶nie herbata w ilo¶ciach hurtowych plus uzale¿nienie od s³odyczy napewno zrobi³y swoje. Czuje ze czeka mnie trening asertywnosci
__________________
megiiii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-01, 19:26   #2253
czarnapanna
Raczkowanie
 
Avatar czarnapanna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 231
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez tan88 Poka¿ wiadomo¶æ
czyta³am ten temat, chyba kupiê sobie jutro te tabletki, sprawdza³am ju¿ na internecie jaki maj± sk³ad i wydaje mi siê, ¿e s± bezpieczne, zastanawia mnie tylko to czy bêdê musia³a ju¿ zawsze ³ykaæ te tabletki?

najlepiej by by³o zasiegn±æ porady lekarza,mo¿e dermatologa w tym przypadku...ale wszystkie chyba wiemy jak nas "cudownie"traktuj± dzisiejsi lekarze...ale spróbowac zawsze warto
moj wynik ¿elaza prawie pó³tora roku temu to 45 gdzie dolna granica to 50 a górna 170...i pewnie po³owa mniej wlosów na g³owie...
czarnapanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-01, 19:27   #2254
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Megii mia³am zrobiæ 3 dni przerwy. Potem braæ 2 tabletki dziennie.
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamiêci legnie rok
Serce mnie nie boli, rêce ci±gle zdolne do po¶wiêceñ s±
Oczy trochê senne, wszystkie moje drogi wiod± w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-01, 19:37   #2255
czarnapanna
Raczkowanie
 
Avatar czarnapanna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 231
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

a s³ysza³y¶cie o tabletkach TardyferonFol? zawieraj± 80mg ¿elaza + kwas foliowy, który wspomaga wch³anianie ¿elaza. Ja mia³am je przepisane i nie czulam siê po nich ¼le
czarnapanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-01, 19:42   #2256
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez czarnapanna Poka¿ wiadomo¶æ
a s³ysza³y¶cie o tabletkach TardyferonFol? zawieraj± 80mg ¿elaza + kwas foliowy, który wspomaga wch³anianie ¿elaza. Ja mia³am je przepisane i nie czulam siê po nich ¼le
hmm kurcze, chyba siê skuszê ;]
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamiêci legnie rok
Serce mnie nie boli, rêce ci±gle zdolne do po¶wiêceñ s±
Oczy trochê senne, wszystkie moje drogi wiod± w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-01, 20:03   #2257
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 137
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez megiiii Poka¿ wiadomo¶æ
btw,, co oprócz w±tróbki i kaszanki ma du¿± ilo¶æ ¿elaza? Kie³ki pszenicy maja 1,7mg/100g ale czy jest ono dobrze przyswajalne?W koncu pszenica to ro¶lina a z ro¶lin ponoc nie za dobrze ?
ja podam ci ro¶linne ¼ród³a, ¿elazo z ro¶lin wch³ania siê gorzej ni¿ z miêsa, to prawda, ale to nie znaczy ¿e siê nie wch³ania wcale (ja sama jestem wegetariank± i hemoglobiny mam a¿ za du¿o, a wcale nie szalejê z diet±):

  • otrêby pszenne (14,9 mg ¿elaza / 100 g),
  • pestki dyni (11,1 mg / 100 g),
  • kakao 16% (10,7 mg / 100 g proszku),
  • zarodki pszenne (9,0 mg / 100 g),
  • soja (8,9 mg / 100 g suchych ziaren),
  • mak (8,1 mg / 100 g),
  • bia³a fasola (6,9 mg / 100 g suchych ziaren),
  • ziarna sezamu (5,9 mg / 100 g),
  • soczewica czerwona (5,8 mg / 100 g suchych ziaren),
  • siemiê lniane (5,7 mg / 100 g),
  • orzeszki ziemne (5,5 mg / 100 g),
  • dro¿d¿e piekarskie prasowane (5,0 mg / 100 g),
  • natka pietruszki (5,0 mg / 100g),
  • kasza jaglana (4,8 mg / 100 g),
  • groch (4,7 mg / 100 g suchych ziaren),
  • orzechy laskowe (4,7 mg / 100 g),
  • orzechy pistacjowe (4,2 mg / 100 g),
  • pestki s³onecznika (4,2 mg / 100 g),
  • suszone morele (3,6 mg / 100 g),
  • wiórki kokosowe (3,6 mg / 100 g).

S± to informacje zaczerpniête z arkusza kalkulacyjnego "Dziennik posi³ków Vitalmax". Najwiêcej ¿elaza ze wszystkich wymienionych tam produktów ma krew wieprzowa (39,5 mg / 100 g), ale kto by siê na to skusi³...

A z tymi suchymi ziarnami chodzi o to, ¿e je¶li we¼miesz np. 100 g suchej soi, w której jest 8,9 mg ¿elaza, to po namoczeniu soja napêcznieje do powiedzmy 300 g i wtedy te 8,9 mg trzeba podzieliæ na 3. Mówiê na wszelki wypadek, bo dla niektórych nie jest to takie jasne dlaczego str±czkowe "trac±" sk³adniki od¿ywcze przy moczeniu i gotowaniu.
__________________
| | | || |


Je¶li nie masz nic m±drego do powiedzenia, to nie pisz w w±tku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedy¶ bêd± przegl±da³y temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 20:11   #2258
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez etha Poka¿ wiadomo¶æ
Najwiêcej ¿elaza ze wszystkich wymienionych tam produktów ma krew wieprzowa (39,5 mg / 100 g), ale kto by siê na to skusi³...


Mia³am w³a¶nie napisaæ ¿e otrêby pszenne, owsiane i ¿ytnie maj± sporo ¿elaza (i innych minera³ów równie¿). Ja sobie piekê bu³eczki z takich otr±b wg przepisów na diecie dukana chocia¿ wcale na niej nie jestem ale bu³eczki pyszne i maj± wiêcej mikroelementów od tych kupnych. Sypiê te¿ do jogurtów, zagêszczam sosy do miêsa i w ogóle dodajê gdzie siê da Samo zdrowie!
My¶lê ¿e jak siê wprowadzi codziennie produkty ro¶linne z ¿elazem, a do tego miêso to i tak bêdzie poprawa.
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 11:23   #2259
pluto17-17
Zadomowienie
 
Avatar pluto17-17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: polska
Wiadomo¶ci: 1 936
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

piszecie ¿e minimum ¿elaza to 40 ale w jakich jednostkach??

ja ostatnio mia³am robion± morfologie i mam 14,2 umol/l
minimum pisze 6,6 a max 30,0 umol/l
lekarka mówi³a ¿e mieszczê siê w granicy i ¿e jest ok

a teraz to ju¿ sama nie wiem ....

wczoraj kupi³am Vitapil, zastanawiam siê czy mogê piæ dodatkowo pokrzywê?? W skladzie Vitapilu nie ma wyci±gu ani ze skrzypu ani z pokrzywy
co o tym s±dzicie???
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=10696630 &posted=1#post10696630 CIUSZKI

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post10816597 KSI¡ZKI
pluto17-17 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 11:31   #2260
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez pluto17-17 Poka¿ wiadomo¶æ
piszecie ¿e minimum ¿elaza to 40 ale w jakich jednostkach??

ja ostatnio mia³am robion± morfologie i mam 14,2 umol/l
minimum pisze 6,6 a max 30,0 umol/l
lekarka mówi³a ¿e mieszczê siê w granicy i ¿e jest ok

a teraz to ju¿ sama nie wiem ....

wczoraj kupi³am Vitapil, zastanawiam siê czy mogê piæ dodatkowo pokrzywê?? W skladzie Vitapilu nie ma wyci±gu ani ze skrzypu ani z pokrzywy
co o tym s±dzicie???
Ja mam ¿elazo podane w ug/dl i prawid³owy przedzia³ to 37-165 ale my¶lê ¿e powinna¶ siê kierowaæ swoim wydrukiem bo jak widaæ jednostki siê nie zgadzaj±.

Je¶li nie ma wyci±gu z pokrzywy to mo¿esz piæ i braæ vitapil.


Ja siê pochwalê ¿e moje baby hair jest ju¿ ³adnie widoczne czyli odrastaj± nowe w³osy w miejscu tych co wypad³y. To potwierdza moje przypuszczenia ¿e powodem wypadania jest stres Bo najwiecej stresu mia³am w maj-lipiec czyli ju¿ 5 miesiêcy a one maj± ok 1-1,5cm. Przy czesaniu ju¿ tylko kilka sztuk wypada, jeszcze przy myciu ok 30-40 leci ale my¶lê ¿e to ju¿ te niedobitki.
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 12:37   #2261
megiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 44
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

etha dzisiaj zrobi³am zakupy pod tytu³em samo zdrowie zobaczymy co z tego wyjdzie dziêki za liste

Dziewczyny co my¶licie o tabletkach FALVIT MAMA
maj± duu¿o witamin(c,PP,E,B6,B2,B1,A ,D3,B12,kwas foliowy kwas pantotenowy) a ze sk³±dników mineralnych wapñ 240,0mg, magnez 30,0 mg cynk 15,0mg ¿elazo 14,0 mg oraz potas mangan miedz jod selen.
Sk³±d wygl±da fajnie Bra³a mo¿e to która¶ z was? I odpada osobne branie kwasu foliowego... Tylko tego magnezu wydaje mi sie ma³o

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Poka¿ wiadomo¶æ


Ja siê pochwalê ¿e moje baby hair jest ju¿ ³adnie widoczne czyli odrastaj± nowe w³osy w miejscu tych co wypad³y. To potwierdza moje przypuszczenia ¿e powodem wypadania jest stres Bo najwiecej stresu mia³am w maj-lipiec czyli ju¿ 5 miesiêcy a one maj± ok 1-1,5cm. Przy czesaniu ju¿ tylko kilka sztuk wypada, jeszcze przy myciu ok 30-40 leci ale my¶lê ¿e to ju¿ te niedobitki.
Gratulacje Ale zazdroszcze


Aaaa ! Mi lekarz powiedzia³ dzis ze nie mam anemii skoro sie mieszcze w normie i zrozum tu cokolwiek
__________________

Edytowane przez megiiii
Czas edycji: 2010-10-02 o 12:39
megiiii jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 12:42   #2262
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

moje w³osy wypadaja tak jak i wypada³y.. wyniki krwi mam ksi±¿kowe. ¿elazo i tsh idealne. za³amujê rêce..

je¿eli chodzi o:
szampon wzmacniaj±cy z rzep± Joanny
seboradin niger lotion
szampon dermena
to ¿aden z tych produktów nie pomóg³ w moim przypadku..

zaczê³am braæ belissê detox i omega 3-6-9

na efekty czekam.
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 14:03   #2263
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

phenomena, jak d³ugo ci ju¿ wypadaj±? jak d³ugo stosowa³a¶ te kosmetyki?
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 14:33   #2264
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

w³osy zacze³y mi tak wypadaæ ok. lutego. seboradin zaczê³am uzywac juz wtedy. szampon joanny zuzy³am ca³y i naprawdê nie pomóg³. dermena strasznie podra¿ni³a mi skórê g³owy. dosta³am ³upie¿u..
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 15:12   #2265
princessaa11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 113
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam ¿elazo podane w ug/dl i prawid³owy przedzia³ to 37-165 ale my¶lê ¿e powinna¶ siê kierowaæ swoim wydrukiem bo jak widaæ jednostki siê nie zgadzaj±.

Je¶li nie ma wyci±gu z pokrzywy to mo¿esz piæ i braæ vitapil.


Ja siê pochwalê ¿e moje baby hair jest ju¿ ³adnie widoczne czyli odrastaj± nowe w³osy w miejscu tych co wypad³y. To potwierdza moje przypuszczenia ¿e powodem wypadania jest stres Bo najwiecej stresu mia³am w maj-lipiec czyli ju¿ 5 miesiêcy a one maj± ok 1-1,5cm. Przy czesaniu ju¿ tylko kilka sztuk wypada, jeszcze przy myciu ok 30-40 leci ale my¶lê ¿e to ju¿ te niedobitki.
Kochana a mo¿esz zdradziæ czego u¿ywasz(u¿ywa³a¶), po czym te nowe baby hair sie pojawi³y? marze o tym i równiez czekam z utêsknieniem na nowe w³osy, ale znowu zauwa¿y³am ¿e wypada ich wiêcej:h elp:
princessaa11 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 15:54   #2266
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Tu opisywa³am: klik A teraz wcieram ampu³ki Radicala (dopiero 5) ale dodajê piperyny do nich. Czasem maska Seboradin do w³osów s³abych wypadaj±cych. Przede wszystkim nak³adam oleje indyjskie (w³a¶nie siedzê z olejami, czepkiem i czapk± ). Na skalp mieszam Vatikê kokosow± z Aml± i olejem rycynowym a na d³ugo¶æ olej kokosowy z Aml±.

Jak skoñczê Radicala to chcia³abym wypróbowaæ wcierki aloevit. Znalaz³am na doz sk³ady i s± ciekawe. Du¿o ekstraktów ro¶linnych i witamin. Do tego niedrogie bo ok 6z³.

Aaaa... i chcê siê wybraæ na badanie w³osów i skalpu mikrokamer± Mój T¿ mnie poinformowa³ ¿e u niego blisko robi± za darmo tylko trzeba siê umówiæ tylko nie wiem kiedy to nast±pi bo daleko od siebie mieszkamy...
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 16:32   #2267
pati0111
Rozeznanie
 
Avatar pati0111
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 812
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Jak my¶licie , lepiej kupiæ Seboradin niger lotion czy Jantar na wypadanie ?
pati0111 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 16:53   #2268
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 008
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

no tak sie sklada ze Neril dzi¶ mi sie skonczyl i polecia³am kupiæ.... Jantar ale czy kto¶ u¿ywa³ tej wcierki?
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 18:23   #2269
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 1 864
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Ja u¿ywa³am Jantara ale jako¶ mam mieszane uczucia. Taki ³adny sk³ad wiêc na pewno wzmacnia w³osy ale nie robi sza³u. Zreszt± jak wszystkie wcierki. Dosz³am do wniosku ¿e w moim wypadku w³osy które wypadaj± z powodu stresu i tak wypadn± i ¿adna wcierka tego nie zmieni. Jedynie je¶li stosowa³abym w czasie stresowego okresu z masa¿ami, a wiadomo ¿e cz³owiek siê budzi po miesi±cu, dopiero jak w³osy zaczynaj± wypadaæ.

Seboradin zawiera g³ównie wyci±g z czarnej rzodkwi która jest bardzo znana z tego ¿e pomaga na wypadanie w³osów. Nowy Seboradin ma chyba troszkê inny sk³ad od starego ale s± podobne. Maj± dodatkowe substancje dobroczynne ale ju¿ nie pamiêtam jakie i nie jest ich bardzo du¿o w porównaniu do Jantara.
Natomiast Jantar ma du¿o ró¿nych dobrych substancji wzmacniaj±cych. Jest na pewno przyjemniejszy w stosowaniu bo w ogóle nie przet³uszcza w³osów i dosyæ przyjemnie pachnie. Nie zawiera alkoholu.
Nie da siê stwierdziæ co lepsze. Ja ceniê sobie oba produkty ale jak mówi³am chyba ¿adna wcierka nie zapobiegnie temu co ma ju¿ wypa¶æ.
abercrombie&fitch jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 18:30   #2270
pati0111
Rozeznanie
 
Avatar pati0111
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomo¶ci: 812
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Poka¿ wiadomo¶æ
no tak sie sklada ze Neril dzi¶ mi sie skonczyl i polecia³am kupiæ.... Jantar ale czy kto¶ u¿ywa³ tej wcierki?
Widzia³a¶ jakie¶ efekty po Neril'u ? Ile czasu stosowa³a¶?
pati0111 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 20:07   #2271
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez pati0111 Poka¿ wiadomo¶æ
Widzia³a¶ jakie¶ efekty po Neril'u ? Ile czasu stosowa³a¶?
ja stosowa³am Neril i odradzam, wydaje mi siê, ¿e wypada³o mi po nim jeszcze wiêcej w³osów
tan88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 21:29   #2272
Rogalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Witajcie dziewczyny po dluuugiej przerwie. Wpadam czasem na watek poczytac troche, ale malo pisze, bo nie chce sie dolowac. Walcze z wypadaniem wlosow od jakichs 4 lat.
Niestety, zeby znalezc przyczyne trzeba zrobic na poczatek badania hormonalne, poziom zelaza, a wlasciwie ferrytyny i sprawdzic tarczyce. Same szampony, maski nawet najdrosze sa czesto strata pieniedzy i obciazaniem wlosow i skory glowy. Mnie lekarz powiedzial- zadnych szamponow i masek ze sklepu, bo sa agresywne. Szampony tylko ziolowe, oraz leki.

Przez ten czas walki o wlosy zgromadzilam troche informacji i moze komus teraz rozjasnie co nieco.

Wlasnie dzis przeczytalam na forum o Hashimoto, ze prawidlowy poziom TSH jest przyjmowany do 2.5 ( jednostek nie pamietam, ale normy w tym przypadku sa podawane do okolo 4,0), do tego nalezy sprawdzic ft3 i ft4, przeciwciala wcale nie musza byc podwyzszone, zeby tarczyca byla chora. To bardzo skomplikowane, ale przy gornym wyniku TSH ja bym sie skontaktowala z endokrynologiem.

Wina za wypadanie wlosow mozna obciazyc prolaktyne, niestety duzo osob ma z nia klopot, min. ja. Bromokryptyna mi nie pomaga, bo podobo moja prl jest nieaktywna, ciekawe Faktem jest, ze ten lek rowniez moze powodowac wypadanie wlosow, info jest w ulotce.

Stres jest rowniez okropnym sprawca zamieszania w organizmie, min. z prolaktyna. Hormony nadnerczy tez moga ucierpiec.

Anemia jest spowodowana nie tylko brakiem zelaza, ale i magnezu, witaminy B12 i kwasu foliowego, dziewczyny juz pisaly po tym. Picie min. duzej ilosci kawy wyplukuje magez, a herbata uposledza wchlanianie zelaza. Warto jesc czerwone mieso, rosliny nie sa tak dobrym zrodlem zelaza,jednak moga wspomoc jego wchlanianie dostarczajac organizmowi wit C.

Niestety myslalam, ze moje wypadanie troche ograniczylam, bo zazywalam bromokryptyne, mialam wcierki stertydowe, ale ...znowu zaczely wypadac. Coz z tego, ze przy czesaniu wypadnie 30, jak po kazdym przeczesaniu palcami kolejne leca. Mam wrazenie, ze moglabym je wyciagnac wszystkie.

U mnie mnie 2 panie dermatolog zawyrokowaly, ze to lojotokowe zapalenie skory, ktore jest spowodowane stresem ( jestem nerwus, za duzo wczesniej mialam stresow i teraz niestety minimalna akcja i wlosy leca- za duza wrazliwosc na stres). Do tego zjadlam za duzo czekolady i po kilku dniach zobaczylam wysyp. Dziwne, ale wiele osob reaguje tak na slodycze. LZS jest nie do pokonania na dluzsza mete

Mnie wypadaly wlosy z calej glowy, ale po sterydach najczesciej z tylu i nad uszami. Nie mozna stosowac dlugo sterydow, bo skora stanie sie cienka i tez moga wywolac stan zapalny skory. Jak nie urok...

Masowalam tez stopy przez kilka tygodni, i wydawalo mi sie, ze bylo lepiej, ale za leniwa bylam i przestalam. Musze znowu zaczac, bo sprawdzilam, ze w innych sprawach bardzo pomoglo.


Kobiety z problemem androgenowym musza pamietac, ze tego lysienia nie da sie niestety powstrzymac, mozna je tylko spowolnic. Po odstawieniu lekow wlosy i tak wypadaja ( u kobiet najczesciej jest to przerzedzenie) , trzeba wiec je brac do konca zycia, ale one uposledzaja plodnosc. Trzeba sie bezwzglednie zabezpieczac przed ciaza.

Testosteron w tym przypadku wcale nie musi byc podwyzszony, tak jak dziewczyny wyzej pisaly. Chodzi tu o indywidualna wrazliwosc na DHT mieszkow wlosowych.
Najlepiej popatrzec na wlosy rodzicow i dziadkow, jesli ktoras/ys z nich jest/ byl/a lysawa/y, jest duze prawdopodobienstwo, ze na nas tez ten problem padnie, ale niekoniecznie.
Czesto z wyzszym testosteronem sa problemy z innymi hormonami plciowymi i nie tylko.

Wypadaniu wlosow sprzyja tez choroba z goraczka, narkoza, czas po pologu, pewne zabiegi fryzjerskie; farbowanie, tapirowanie, prostowanie, uczesanie konski ogon, lupiez ( zwiazany z LZS i pewnymi grzybami, ktore naturalnie bytuja na skorze, ale czasem sie namnazaja), pewne leki, radioterapia, pasozyty, wirusy, kiepska dieta, zmiany hormonalne.

Dlatego dziewczyny najpierw podstawowe badania hormonalne, sprawdzic czy anemii nie ma i zbadac tarczyce. Wazne jest jedzenie, warto ograniczyc slodycze jak sie ma problemy np z prl.

Mam nadzieje, ze wybaczycie ten dlugasny post, ale tak w skrocie chcialam naswietlic problem, ktory walkuje juz prawie 4 lata i mam pewne doswiadczenie. Jesli ktos uwaza, ze nie potrzebnie tyle napisalam, to prosze o usuniecie tego postu.

Pozdrawiam serdecznie i pamietajcie: mimo wszystko sa powazniejsze problemy niz wypadanie wlosow.

Edytowane przez Rogalia
Czas edycji: 2010-10-02 o 23:31 Powód: b³ad merytoryczny
Rogalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-02, 22:15   #2273
mastiff
Zadomowienie
 
Avatar mastiff
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: psia buda
Wiadomo¶ci: 1 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Rogalia, naprawdê chyba zebra³a¶ wszystko w tym jednym po¶cie. Niektóre sprawy nie s± mi jeszcze na tyle znane, ale cze¶æ z nich tak. te¿ dowiedzia³am siê w ostatnio u mojej dermy, ¿e ³ysienie androgenowe, nie musi siê wi±zaæ z podwy¿szonym poziomem hormonów, a u mnie wygl±da w³a¶nie na to, ¿e w³a¶nie mam ³ysienie androgenowe+³zs. Nic tylko zgoliæ czape na ³yso.
mastiff jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-03, 00:45   #2274
Rogalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Nie wolno popadac w depresje, wiem, bo bylo jeszcze gorzej.
Tez przychodzily mi takie mysli do glowy, nawet raz moj maz zlapal mnie z nozyczkami w wannie, kiedy chcialam obciac sie na lyso po ataku histerii. Jak zobaczylam pelno wlosow na sobie i w wannie i woda nie chciala ani ich zmyc ze mnie ani ujsc z wanny.


Moje wyniki hormonow jak i pewne objawy maja sie do siebie tak jak pomidor do ksiezyca. Nie mam pojecia jak to wszystko ugryzc. Lekarze mi mowia, ze jestem zdrowa, a prl podwyzszona, niby to makro, ale mleko jest. Wlosy wypadaja, choc niby jest wszystko ok, a skora swedzi i boli.
Mam niby LZS , wykluczyly kobiety androgenowe, a przeciez i w tym przypadku wlosy moga lecic z calej glowy. Na czubku tez mialam przerzedzone. Teraz jakby mniej lekach np.po alpicorcie, ale dawno nie stosowalam. Diprosalic uzywalam systematycznie, nawet teraz sporadycznie stosuje, bo znowu skora boli i swedzi. Stieprox szampon tez od roku stosuje. Troche stresu, czekolady i d..a.
Podejrzewalam ten DHT, ale rok temu bralam cwiartke dexamethasonu na obnizenie nieznacznie podwyzszonego androstendionu, tak obnizyl mi testosteron (i inne hormony), ktory zawsze byl idealnie w srodku normy, ze az sie przestraszylam, bo byl nieoznaczony. Testosteron tez jest nam jednak potrzebny, bo chroni nas przed zawalem.
Ja mialam okropne bole w klatce piersiowej przy tym leku i nie wiedzialam co jest. Zaden lekarz mimo tych wachan prl, nieznacznie androstendionu i kortyzolu, nie powiedzial, ze cos mi dolega. Zdrowa jestem jak rydz
Ogolnie jestem nerwus, duzo przeszlam i za duzo mialam stresow, teraz tak organizm reaguje na kazda glupote.
Za chiny nie rozumiem o co tu chodzi.

Jejku znowu sie rozpisalam
Rogalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-03, 08:56   #2275
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Rogalia, ³±czê siê z tob± w bólu. dzisiaj rano wyci±gnê³am z g³owy tyle w³osów... mogê juz z nich zrobic dywan na pod³ogê ;(
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-03, 09:01   #2276
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 251
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

ja od 7 mies smaruje sie loxonem, 2 msc temu za zaleceniem endo odstawilam bromergon (prl spadla do dolnych granic normy z poziomu 35mg), lykam spironol.
i co? i nic.
jedynym ratunkiem ktory jako tako trzyma moje wlosy w ogarnietej formie jest hair so real, troche przynajmniej maskuje te moje przeswity
jutro badam prl - tak kontrolnie, jak sie zachowuje po odstawienu tabsow. oragnizm na pewno zareagowal, okres mi sie rozregulowal...
patrze na watek w ktorym kobitka zachwala saw palmetto, wlasnie kupilam to na allegro. ale jak myslicie, nie komplikuje to sie z wahaniami prl, wgl czy to jest bezpieczne?
ja w styczniu mam studniowke, nie chce byc na niej lysa..

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

wgl ostatnio jakby wiecej wlosow jest na szczotce.. Wy tez tak macie? moze to cos typu przesilenie jesienne..
fiaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-03, 09:16   #2277
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

czy która¶ z was dosta³± od lekarza skierowanie na badanie hormonów?
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-03, 10:45   #2278
tan88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 79
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
czy która¶ z was dosta³± od lekarza skierowanie na badanie hormonów?
ja nie dosta³am, zrobi³am sama prywatnie
tan88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-03, 13:44   #2279
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomo¶ci: 2 051
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

Mi zaczely znow masakrycznie wlosy leciec, nie wiem czy to ze stresu, z pory roku??? Nie rozumiem dlaczego tak trudno jest dostac skierowania na badanie hormonow od lekarza? /wiadomo prywatnie lepiej, bo gosp. napedzamy/
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2010-10-03, 13:47   #2280
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: WYPADAJ¡CE W£OSY - czê¶æ III

ile kosztuj± badania
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.