Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-02, 08:14   #2251
misi8a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 96
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej, ja jak zwykle z pytaniem
Czy i jak zabezpieczacie materacyk w łóżeczku? Chodzi mi oczywiście o ochronę przed przemoczeniem.

Kupowalyscie same zestawy do badania pod katem SMA? Jeśli tak to skąd?
misi8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 08:24   #2252
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez misi8a Pokaż wiadomość
Hej, ja jak zwykle z pytaniem
Czy i jak zabezpieczacie materacyk w łóżeczku? Chodzi mi oczywiście o ochronę przed przemoczeniem.

Kupowalyscie same zestawy do badania pod katem SMA? Jeśli tak to skąd?
Ja kupiłam podkłady z Jukki, ale nie mam testera jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 08:25   #2253
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez misi8a Pokaż wiadomość
Hej, ja jak zwykle z pytaniem
Czy i jak zabezpieczacie materacyk w łóżeczku? Chodzi mi oczywiście o ochronę przed przemoczeniem.

Kupowalyscie same zestawy do badania pod katem SMA? Jeśli tak to skąd?
Ja kupiłam takie cienkie podkłady nieprzemakalne, ewentualnie można jeszcze pod to dać zwykły podkład do przewijania.

Ja zamówiłam bibułkę z medgen, 3 dni i była u mnie. Co mnie zdziwiło, sama muszę zadbać o wysyłkę do nich, wolałabym, żeby to było już załatwione. W sensie informuję kuriera, że mam przesyłkę i na następny dzień on do mnie przychodzi. Co ważne po pobraniu w ciągu 72h bibułki muszą być u nich, więc trzeba uważać z weekendami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 08:36   #2254
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja też mam podkład w kołysce i łóżeczku (do gondoli planuje dać ten jednorazowy, bo ze względu na kilka warstw ciuchów na spacerze przesikanie wozka jest chyba mało prawdopodobne).



Test na sma będę zamawiać później, przy okazji któryś badań go zrobię. Z tych powodów, o których wspomina Fufka - ogarnianie tego w warunkach porodówki wydaje mi się hardkorem

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

@vidia9 - rozmawiałam właśnie z moją środowiskową - kazała się bzykać ))) dokładnie tymi słowami )) (jakoś jej entuzjazm mi się nue udzielił hehe)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 09:02   #2255
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja też jednorazowe.

Co do indukcji, @martalekarzkobiet na IG, mowila o tym, ze wlasnie jedyne rzeczy, ktore maja jakieś medyczne uzasadnienie to wlasnie 3xS - seks, schody, sperma :P

kurde, za parę dni mam donoszoną i z jednej strony chcę, żeby młoda jak najdłużej porozwijała się w mojej macicy, a z drugiej mam już tak dosyć, że kombinuję wręcz jak połączyć na raz te seksy, schody i spermy, żeby wylazła jak najszybciej
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 09:28   #2256
misi8a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 96
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Zastanawiam się właśnie nad tymi podkładami nieprzemakalnymi, czy nie jest tak, ze kupujmy super oddychające materace, a potem kładziemy na to nieprzepuszczalna warstwę, wiec równie dobrze mogłam kupić materac z pianki tapicerskiej? ;D
misi8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 09:33   #2257
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Ja też mam podkład w kołysce i łóżeczku (do gondoli planuje dać ten jednorazowy, bo ze względu na kilka warstw ciuchów na spacerze przesikanie wozka jest chyba mało prawdopodobne).



Test na sma będę zamawiać później, przy okazji któryś badań go zrobię. Z tych powodów, o których wspomina Fufka - ogarnianie tego w warunkach porodówki wydaje mi się hardkorem

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

@vidia9 - rozmawiałam właśnie z moją środowiskową - kazała się bzykać ))) dokładnie tymi słowami )) (jakoś jej entuzjazm mi się nue udzielił hehe)
Ha ha, ja to wiem, dziś zaczynam indukcję znów
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-02, 09:38   #2258
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez misi8a Pokaż wiadomość
Zastanawiam się właśnie nad tymi podkładami nieprzemakalnymi, czy nie jest tak, ze kupujmy super oddychające materace, a potem kładziemy na to nieprzepuszczalna warstwę, wiec równie dobrze mogłam kupić materac z pianki tapicerskiej? ;D
Dokładnie o to samo zapytałam na szkole rodzenia ))
Położna mi odpowiedziała, że materac nie ma płuc i nie oddycha, natomiast dobrze, żeby był przewiewny i zapewniał pewną cyrkulację powietrza, bo to jest ważne ze względów higienicznych (żeby się w nim zaraza nie lęgła, żeby wysechł, jak się jednak przeciek/pranie zdarzy). Przykrycie go taką matą nie zniweczy tych właściwości, no chyba że planuję go owinąc folią i na to prześcieradełko... Wiadomka, że nie.

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Ha ha, ja to wiem, dziś zaczynam indukcję znów
Na samą myśl mi przechodzi ochota... Czuję się słoniowato i ani trochę atrakcyjnie.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2021-03-02 o 09:41
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 10:25   #2259
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Na samą myśl mi przechodzi ochota... Czuję się słoniowato i ani trochę atrakcyjnie.
Ehh, a mi właśnie nie, większa jest potrzeba by właśnie przestać czuć się słoniowato może coś z tego będzie, TŻ wróci dziś i będę go namawiać
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 10:35   #2260
misi8a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 96
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Dokładnie o to samo zapytałam na szkole rodzenia ))
Położna mi odpowiedziała, że materac nie ma płuc i nie oddycha, natomiast dobrze, żeby był przewiewny i zapewniał pewną cyrkulację powietrza, bo to jest ważne ze względów higienicznych (żeby się w nim zaraza nie lęgła, żeby wysechł, jak się jednak przeciek/pranie zdarzy). Przykrycie go taką matą nie zniweczy tych właściwości, no chyba że planuję go owinąc folią i na to prześcieradełko... Wiadomka, że nie.


Na samą myśl mi przechodzi ochota... Czuję się słoniowato i ani trochę atrakcyjnie.

Dzięki, brzmi rozsądnie
misi8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 10:38   #2261
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Btw, gdyby ktoś mi jakiś czas temu powiedział, że będę nazywać seks indukcją, czuć się też jak mały słonik z problemem z obrotem i że będę naciskać na TŻta tylko i wyłącznie ze względów porodowych a nie ochoty, to bym nie uwierzyła
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-02, 12:00   #2262
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Btw, gdyby ktoś mi jakiś czas temu powiedział, że będę nazywać seks indukcją, czuć się też jak mały słonik z problemem z obrotem i że będę naciskać na TŻta tylko i wyłącznie ze względów porodowych a nie ochoty, to bym nie uwierzyła
Ehh, też bym nie uwierzyła plus taki że mój tylko czeka na zielone światło, ale może być jeszcze różnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 13:32   #2263
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Odebrałam ostatnie wyniki krwi i jeżeli chodzi o erytrocyty i hematokryt to są takie jak we wrześniu, więc podwójna dawka żelaza przez 2 miesiące zadziałała. Jutro wizyta, ciekawe co u młodej. Ale w związku z tym, że jeszcze nie chcę rodzić, to myślę, że wszytko jest pozamykane. Mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale nie spieszę się, bo przecież termin na 18, więc mam jeszcze czas i tak kółko się zamyka.

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Ja też mam podkład w kołysce i łóżeczku (do gondoli planuje dać ten jednorazowy, bo ze względu na kilka warstw ciuchów na spacerze przesikanie wozka jest chyba mało prawdopodobne).



Test na sma będę zamawiać później, przy okazji któryś badań go zrobię. Z tych powodów, o których wspomina Fufka - ogarnianie tego w warunkach porodówki wydaje mi się hardkorem

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

@vidia9 - rozmawiałam właśnie z moją środowiskową - kazała się bzykać ))) dokładnie tymi słowami )) (jakoś jej entuzjazm mi się nue udzielił hehe)
Zestaw zamówić możesz już teraz, a położna na patronażu lub sama możesz pobrać te próbkę w dogodnym dla ciebie momencie. W zestawie są takie kłujki jak do badania glukometrem.

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Btw, gdyby ktoś mi jakiś czas temu powiedział, że będę nazywać seks indukcją, czuć się też jak mały słonik z problemem z obrotem i że będę naciskać na TŻta tylko i wyłącznie ze względów porodowych a nie ochoty, to bym nie uwierzyła
🤣🤣🤣 mój niby chce, ale chyba nie do końca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 13:46   #2264
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez misi8a Pokaż wiadomość
Zastanawiam się właśnie nad tymi podkładami nieprzemakalnymi, czy nie jest tak, ze kupujmy super oddychające materace, a potem kładziemy na to nieprzepuszczalna warstwę, wiec równie dobrze mogłam kupić materac z pianki tapicerskiej? ;D
Dlatego ja nie podkładam nic. Materac, na to prześcieradło i ewentualnie pieluszka. Stosuje zasadę, to co mi niemiłe, to nie funduje Dzieciom. Nienawidzę spać na tych prześcieradłach nieprzemakalnych. Ostatecznie taki mały bejbik nie przemaka tak jak starsze sikające dzieci w nocy. Zaś ulewanie, no cóż trochę zostawia plam, ale pierwsze zbiera pieluszka czy prześcieradło. Zaś materace zwykle mają ściągany pokrowiec. Mój pokrowiec jest grubszy i ma dodatkowo po ściągnięciu powłokę na materacu. Także można wyprac.

Śmiać mi się chce, po tylu miesiącach przez przypadek odkryłam jak cytować kilka postów w app forum przypadkiem przytrzymałam posta dłużej i dotknęłam kolejnego i była opcja wielo-cyutuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 16:20   #2265
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Heh a ja mam dzień dotrzymywania mi towarzystwa. Koło południa wpadła moja mama, żeby mi pomóc wedle potrzeb. Porządek mam a pies i tak nie da się jej wyprowadzić, jeśli ja zostaje w domu także musiałyśmy iść we dwie. Obejrzała ciuszki i wyprawkę, wypiła kawę i w sumie zamiast cokolwiek zrobić pozabawiałam ją rozmową.

Potem dołączyła moja Bratowa, pośmiałyśmy się, pojadlyśmy serniczka, zostawiła kolejną porcję ciuchów (skąd ona to ma?!) i właśnie wyszły.



I fajnie, ale dzień mi tak przez palce przeleciał, że mam nadzieję, że jutro będę mieć święty spokój 😂 popracowałabym sobie na luzie, poszperała czego mi jeszcze w wyprawce brakuje (wczoraj zrobiliśmy ze Starym listę) i ucieła drzemke. A tak ani obiadu, ani drzemki heh
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 18:08   #2266
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Dziewczyny czy któraś kupiła monitor oddechu? Potrzebuje porady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 18:23   #2267
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja się cały czas zastanawiam.

Jeśli kupię to babysense7. Moj brat miał go i ten taki monitor, który się wpina w pieluszkę. Nie poleca tego rozwiazania, bo im się to non stop wypinało i wyło, więc lecieli do Młodego w panice.

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

(po chińsku napisałam - poleca monitor typu płytki pod materac jak Babysense, nie poleca monitora w pieluszkę)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 20:02   #2268
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Ja się cały czas zastanawiam.

Jeśli kupię to babysense7. Moj brat miał go i ten taki monitor, który się wpina w pieluszkę. Nie poleca tego rozwiazania, bo im się to non stop wypinało i wyło, więc lecieli do Młodego w panice.

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

(po chińsku napisałam - poleca monitor typu płytki pod materac jak Babysense, nie poleca monitora w pieluszkę)
Czyli jak kupować to matę? A ona jest na baterię? Można przełożyć do łóżeczka albo fotelika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 20:17   #2269
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Do fotelika tego nie przełożysz.

Babysense działa w ten sposób, że pod materacem łóżeczka lub kołyski umieszczasz płytki. One wychwytują brak ruchu klatki piersiowej u dziecka. Na szczebelkach montujesz odbiornik z alarmem (on jest chyba na baterie).

Ten wpinany w pieluszkę wychwytuje brak ruchów brzuszka przy oddychaniu, a brat narzekał, że młody wytrącał to rączkami (zwłaszcza jak już ogarniał obroty, machał łapami i latem spal w samym pampku). Odbiornik o ile pamiętam działa tak samo i jest montowany na szczebelkach
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-02, 20:57   #2270
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Czyli jak kupować to matę? A ona jest na baterię? Można przełożyć do łóżeczka albo fotelika?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czemu chcesz używać w foteliku ?

Miałam monitor przy pierwszym dziecku , i to była płytka która kładło się pod materac , do tego odbiornik i tam wchodziły baterie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 21:11   #2271
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Te odbiorniki można chyba też mieć w kontakcie, choć na logikę im mniej kabli w okolicy wyrka tym bezpieczniej (wysyłałam monitor od brata koleżance i coś mi świta, że tam był kablowy zasilacz). Przypuszczam też że ten odbiornik z alarmem może stać obok łóżeczka czy w jakiejś odległości od niego (na jakimś stoliku nocnym itd) - pewnie im bardziej wypasiony model tym wieksza odległość.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 21:14   #2272
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
A czemu chcesz używać w foteliku ?

Miałam monitor przy pierwszym dziecku , i to była płytka która kładło się pod materac , do tego odbiornik i tam wchodziły baterie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mia wczoraj w samochodzie przestała nam oddychać trzeba ją było reanimować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 21:26   #2273
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Mia wczoraj w samochodzie przestała nam oddychać trzeba ją było reanimować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko
A co się stało? Wszystko ok?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 21:27   #2274
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ja nt. takich monitorów mogę jedynie podczytać Was teraz po cichu i zapytać już doświadczone, za miesiąc, Mamy

Byłam dzisiaj u fizjo, dzielę się tipami po-porodowymi:

- po porodzie (po urodzeniu łożyska) jak mamy chwilę dla siebie zastosować chwyt profesora poręby (ja to miałam dzisiaj ćwiczone, ale patrzyłam w google, jest wytłumaczone) - mi polecała 10x po 3 sekundy - nie pamiętam tłumaczenia profesjonalnym słownictwem, ale na moje zrozumiałam to tak, że to w celu pomocy we wróceniu narządów płciowych na swoje miejsce, bo są mocno obniżone przez poród
- jeżeli poród był SN to jak najszybciej zacząć leżeć na brzuchu z kocem czy cienką poduszką podłożoną pod macicą - pomaga w szybszym obkurczaniu się macicy
- przez pierwsze 2-3 dni jak najmniej siedzieć, głównie leżeć (czy z uwagi na karmienie - półleżeć)
- ściskać coś np. koc czy książkę przez 3sek. złączonymi dłońmi na wysokości piersi (ręce jak do modlitwy, tylko łokcie wyżej) - pomaga w pobudzaniu laktacji
- po porodzie jak najszybciej pomału ruszać stopami, szurać, kręcić - zaznaczone ponownie POWOLI - działanie przeciwobrzękowe


Dziewczyny, które jeszcze nie urodziły - a masujecie krocze?

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Mia wczoraj w samochodzie przestała nam oddychać trzeba ją było reanimować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko boska!!!!!!!!! Wszystko już ok??? jezu, ale musieliście się strachu najeść!!!!!!!
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 21:38   #2275
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

O kurczę, mam nadzieję że skończyło się na strachu i już wszystko ok. Nawet sobie nie wyobrażam jak bardzo ta sytuacja była dla Was przerażająca



Obawiam się, że te monitory, o których wspominamy, nadaja się do kontroli oddechu w dość statycznych warunkach. To jest czuły sprzęt, ale raczej nie przekładasz go z miejsca na miejsce (nie wiem jak z tymi pieluszkowymi). Zweryfikujcie to z lekarzem, ale pewnie kupiłabym ten monitor do łóżeczka bez dluzszego namysłu. Jutro mogę podpytać przyjaciółkę, której córka ma epizody bezdechu czy używali czegoś do fotelika (przeprowadzili bardzo szeroką diagnostykę i niestety nie odkryli przyczyn takiego stanu rzeczy, ale na szczęście im córcia wieksza, tym rzadziej zdarzają się te bezdechy, no ale z pierwszej pomocy przeszkolili swego czasu absolutnie wszystkich krewnych i znajomych, i kilkukrotnie te umiejętności się przydały )
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 21:52   #2276
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Dziewczyny, kurde, nie pamiętam która wrzucała namiary na filmiki z pierwszej pomocy - a wertuję strony i nie mogę znaleźć.
Ma która może namiary?
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 22:08   #2277
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Mia wczoraj w samochodzie przestała nam oddychać trzeba ją było reanimować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
🥺 o matko, jak to się stało?! Może ma za głęboki fotelik? Położna na sr mówiła, że jak dziecko za bardzo się zapada w foteliku, to należy pod plecy/pupkę dołożyć pieluszkę, żeby dziecko ułożyło się w prawidłowej pozycji.
Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Ja nt. takich monitorów mogę jedynie podczytać Was teraz po cichu i zapytać już doświadczone, za miesiąc, Mamy

Byłam dzisiaj u fizjo, dzielę się tipami po-porodowymi:

- po porodzie (po urodzeniu łożyska) jak mamy chwilę dla siebie zastosować chwyt profesora poręby (ja to miałam dzisiaj ćwiczone, ale patrzyłam w google, jest wytłumaczone) - mi polecała 10x po 3 sekundy - nie pamiętam tłumaczenia profesjonalnym słownictwem, ale na moje zrozumiałam to tak, że to w celu pomocy we wróceniu narządów płciowych na swoje miejsce, bo są mocno obniżone przez poród
- jeżeli poród był SN to jak najszybciej zacząć leżeć na brzuchu z kocem czy cienką poduszką podłożoną pod macicą - pomaga w szybszym obkurczaniu się macicy
- przez pierwsze 2-3 dni jak najmniej siedzieć, głównie leżeć (czy z uwagi na karmienie - półleżeć)
- ściskać coś np. koc czy książkę przez 3sek. złączonymi dłońmi na wysokości piersi (ręce jak do modlitwy, tylko łokcie wyżej) - pomaga w pobudzaniu laktacji
- po porodzie jak najszybciej pomału ruszać stopami, szurać, kręcić - zaznaczone ponownie POWOLI - działanie przeciwobrzękowe


Dziewczyny, które jeszcze nie urodziły - a masujecie krocze?

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------



Matko boska!!!!!!!!! Wszystko już ok??? jezu, ale musieliście się strachu najeść!!!!!!!
Dzięki, zapisałam.
Ja masuję od 35 tc. Najpierw co drugi trzeci dzień, a od tygodnia codziennie i czuję różnicę. Tylko trudno samej to wykonywać, a że robię to po porannym prysznicu, to nie ma mi jak TŻ pomóc.
Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kurde, nie pamiętam która wrzucała namiary na filmiki z pierwszej pomocy - a wertuję strony i nie mogę znaleźć.
Ma która może namiary?
Wydaje mi się, że to się nazywało akademia bezpiecznego malucha albo bezpieczny maluch? Przynajmniej takie coś mi dzisiaj mignęło na fb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 22:17   #2278
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Fufka
Dzięki bardzo. Zapisałam się na przyszły tydz!

A mogę zapytać, w czym czujesz różnicę? W sensie co, bardziej elastyczna, czy jak?
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 22:17   #2279
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
O matko
A co się stało? Wszystko ok?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Już jesteśmy w domu, Mia prócz tego że chce być cały czas przy nas i ciężko ją odłożyć to ma się dobrze. Wszystkie badania (krew, mocz, RTG, EKG) wyszły bardzo dobrze i w sumie nie wiadomo co się stało... Lekarze podejrzewają że przyczyną był refluks albo "dzieci tak mają, wyrośnie z tego", szczerze to ta diagnoza mnie przeraża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-02, 22:19   #2280
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Już jesteśmy w domu, Mia prócz tego że chce być cały czas przy nas i ciężko ją odłożyć to ma się dobrze. Wszystkie badania (krew, mocz, RTG, EKG) wyszły bardzo dobrze i w sumie nie wiadomo co się stało... Lekarze podejrzewają że przyczyną był refluks albo "dzieci tak mają, wyrośnie z tego", szczerze to ta diagnoza mnie przeraża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra.... chyba "dzieci tak maja, wyrosnie z tego" jest jeszcze gorsza, że niby co, trzeba mieć na uwadze, że to może być swego rodzaju "norma"? Trzymajcie się, dużo zdrówka! I oby to się już nie powtórzyło!!
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.