Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-02, 10:11   #2251
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Też nienawidzę okresu, na szczęście jeszcze po porodzie nie dostałam, oby jak najdłużej go nie było
Ale Ci dobrze. Zastanawiam się jak będzie z regularnością teraz, bo przed ciążą miałam między 30kilka a 40kilka dni. Zobaczymy jak będzie teraz.

Dziewczyny, znalazłam coś takiego jak pzredłużacze do body:
http://allegro.pl/listing/listing.ph...v6-p-3-dz-1209

Ma może któraś z Was coś podobnego? Probowałyście kiedyś takiego patentu?
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 10:30   #2252
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
No właśnie na pewno 80. Dostałam kilka bodziakow, i już z miesiąc temu mu takie bez rękawków pod bluzeczki zakładałam 80, ale stwierdziłam, że pewnie mają coś nie tak z numeracją albo się skurczyły w praniu Ale teraz kolejny 80 założyłam i jest dobry. I uwaga - parę dni temu nam wyszły bodziaki więc wyjęłam z szuflady większe - 92 jest tak trochę przy długawy. Ja nie wiem co jest grane. Mierzyliśmy się jakoś w połowie grudnia i wyszło mu 66 cm. Może jednak ta rozmiarówka jest nie bardzo

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------



Heh... ja ostatnio się rozmarzyłam na myśl o dziewczynce... i co? dostałam okres. A dalej kp co 3 godziny. W nocy też. A już zapomniałam jak nienawidzę okresu :/
Hehe, to chyba faktycznie rozmiarowka skopana Ja tez mam kilka 74, ktore sa dobre na Anie
i inne 74, dobre na Krzysia, wiec ten tego




Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Ale Ci dobrze. Zastanawiam się jak będzie z regularnością teraz, bo przed ciążą miałam między 30kilka a 40kilka dni. Zobaczymy jak będzie teraz.

Dziewczyny, znalazłam coś takiego jak pzredłużacze do body:
http://allegro.pl/listing/listing.ph...v6-p-3-dz-1209

Ma może któraś z Was coś podobnego? Probowałyście kiedyś takiego patentu?
Slyszalam tez o tych przedluzaczach, podobno sie srawdzaja, ale sama nie probowalam, wiec nie potwierdze skutecznosci
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 13:09   #2253
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Hehe, to chyba faktycznie rozmiarowka skopana Ja tez mam kilka 74, ktore sa dobre na Anie
i inne 74, dobre na Krzysia, wiec ten tego






Slyszalam tez o tych przedluzaczach, podobno sie srawdzaja, ale sama nie probowalam, wiec nie potwierdze skutecznosci
A to dobre
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 15:13   #2254
kasiuulad
Raczkowanie
 
Avatar kasiuulad
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 219
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Gosia ja zaszlam w ciążę jak najstarszy miał 10 mc. Z tym ze ja tez po cc bylam i w sumie lekarz nic nie mowil ze za szybko, wszystko bylo pogojone no i dodam ze nie miałam jeszcze wtedy okresu i świadomie ten jeden raz sie nie zabezpieczylismy wiec to byl mega fart 😁
ja miałam dobrze ze spacerami bo młodszy urodził się w maju wiec odpadala cala logistyka z kombinezonami bo zima to faktycznie ciężko
kasiuulad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 16:02   #2255
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Ale Ci dobrze. Zastanawiam się jak będzie z regularnością teraz, bo przed ciążą miałam między 30kilka a 40kilka dni. Zobaczymy jak będzie teraz.

Dziewczyny, znalazłam coś takiego jak pzredłużacze do body:
http://allegro.pl/listing/listing.ph...v6-p-3-dz-1209

Ma może któraś z Was coś podobnego? Probowałyście kiedyś takiego patentu?
Ciekawy patent z ta przedluzka ciekawe czy tak pasuje do wszystkich bodow


Ja tez nienawidze okresu naszczescie jeszcze nie dostalam. Ostatnio robilam cytologie i jak powiedzialam ze nie mam jeszcze okresu to pielegniarka 3razy sie upewniala czy nie jestem w ciazy mimo ze mowilam jej ze kp
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 17:28   #2256
motylek_555
Raczkowanie
 
Avatar motylek_555
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość

Krzys mial 7 mcy, a ja bylam po cc Troche szybko i sie balam, ale moj najlepszy na swiecie lekarz prowadzacy powiedzial, ze tak naprawde, to problemy moze miec kobieta zachodzaca w ciaze 3 mce po pierwszej ciazy, jak i 2 lata po I ze nie ma reguly. Obie ciaze znioslam b. dobrze (no, ta druga troche ciezej, ale wiadomo, maluch przy boku ) Niby najlepiej ten rok odczekac, zeby zregenerowac sily itd, ale to chyba zalezy od wielu rzeczy, a na pewno glownie od samopoczucia kobiety
Jakby co, to pytaj
No to latwo Ci nie bylo, ale uwazam, ze mala roznica wieku miedzy rodzenstwem jest super Sama mam brata starszego tylko o rok i 2 dni. Jakbym urodzila sie 20 dni wczesniej, to bylibysmy z tego samego roku nie bedac blizniakami Pospieszyli sie ze mna moi rodzice Moj brat byl ponoc nieznosnym dzieckiem, caly czas albo na rekach, albo musial byc bujany w kolysce, wozku, bo plakal, za to ja bylam "dzieckiem widmo" -lezalam, spalam, jadlam i niczego wiecej mi do szczescia nie bylo potrzeba. Myslalam, ze córa wrodzi sie do mnie, no ale niestety bardziej w strone wujka poszla




Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
No właśnie na pewno 80. Dostałam kilka bodziakow, i już z miesiąc temu mu takie bez rękawków pod bluzeczki zakładałam 80, ale stwierdziłam, że pewnie mają coś nie tak z numeracją albo się skurczyły w praniu Ale teraz kolejny 80 założyłam i jest dobry. I uwaga - parę dni temu nam wyszły bodziaki więc wyjęłam z szuflady większe - 92 jest tak trochę przy długawy. Ja nie wiem co jest grane. Mierzyliśmy się jakoś w połowie grudnia i wyszło mu 66 cm. Może jednak ta rozmiarówka jest nie bardzo

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------



Heh... ja ostatnio się rozmarzyłam na myśl o dziewczynce... i co? dostałam okres. A dalej kp co 3 godziny. W nocy też. A już zapomniałam jak nienawidzę okresu :/
Z tymi rozmiarami roznie bywa, np. spiochy 74 z EwaKlucze sa na Milene w sam raz, 74 z PEPCO troszke za duze, a 74 z jakiejs innej firmy ogrooomne.
Co do okresu-ja tez karmie co 2,5-3 godz, w nocy co 3-4 i jeszcze nie mam okresu i poki co wcale za nim nie tesknie, mam nadzieje, ze nie przyjdzie tak szybko


Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Szczesliwego Nowego Roku!! Duzo zdrowia i cierpliwosci.

W Sylwestra po polnocy mielismy 4pobudki i panike przez fajerwerki ale kp i byl spokoj

Kaszki pomogly nam na biegunke i spimy tez dobrze


Dopiero pierwszy okres po ciazy? Szczesciara
Optymistko bardzo sie ciesze, ze z synkiem juz lepiej, ze nie mecza Was juz te biegunki Duzo zdrowka w nowym roku!!

Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Też nienawidzę okresu, na szczęście jeszcze po porodzie nie dostałam, oby jak najdłużej go nie było
Dokladnie

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Ale Ci dobrze. Zastanawiam się jak będzie z regularnością teraz, bo przed ciążą miałam między 30kilka a 40kilka dni. Zobaczymy jak będzie teraz.

Dziewczyny, znalazłam coś takiego jak pzredłużacze do body:
http://allegro.pl/listing/listing.ph...v6-p-3-dz-1209

Ma może któraś z Was coś podobnego? Probowałyście kiedyś takiego patentu?
Ooooo ale fajne musze zamowic, bo mam sporo bodziakow na Małą, gdzie rekaw jest jeszcze ok.ale juz sie dolem nie zapinaja, a to fajne rozwiazanie



Dziewczyny, czy Wasze dzieci maja z tylu glowy takie guzki? Kiedys pediatra mierzyl Milenie obwod glowy i one byly takim jakby "wyznacznikiem" gdzie mierzyc. I jeden juz zginal, a drugi nadal jest, troche mnie to martwi :/

Edytowane przez motylek_555
Czas edycji: 2015-01-03 o 07:48
motylek_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 01:03   #2257
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

ehj, pewnie mnie tu nikt nie pamieta ,
Olgusia od 3 tyg bierze sie za raczkowanie, staje na czworakach i podrzuca obie nogi równoczesnie..wyglada jak zaba

diete rozszerzamy od miesiaca juz, ostatnio Olga wyrywa mi łyzke z reki i sama wpycha do buzi, postanowilam isc za ciosem i dzic zamowilam dla niej sztucce i kubeczek Doidy,bo pasuje dawacjej jakies picie juz.

Dziewczyny kp ktore karmicie dzieci warzywkami, dopajacie dzieci? skad wiecie ze chce im sie pic?...jakos nie potrafie ogarnac tematu , wogole to nieogarniam i sie motam z tym rozszerzaniem

przesiadłą sie ktoras do spacerówki czy nadal w gondolach?

co do ubranek bi widze ze byłą mowa, to Olga nosi od 62 do 74 , całkowicie pokopane są te rozmiarówki

co do przedłuzaczy body to mnie by sie przydał przedłuzacz rękawków

a! okresu nie dostalam

Edytowane przez Polly_
Czas edycji: 2015-01-03 o 01:05
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-03, 09:27   #2258
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ehj, pewnie mnie tu nikt nie pamieta ,
Olgusia od 3 tyg bierze sie za raczkowanie, staje na czworakach i podrzuca obie nogi równoczesnie..wyglada jak zaba

diete rozszerzamy od miesiaca juz, ostatnio Olga wyrywa mi łyzke z reki i sama wpycha do buzi, postanowilam isc za ciosem i dzic zamowilam dla niej sztucce i kubeczek Doidy,bo pasuje dawacjej jakies picie juz.

Dziewczyny kp ktore karmicie dzieci warzywkami, dopajacie dzieci? skad wiecie ze chce im sie pic?...jakos nie potrafie ogarnac tematu , wogole to nieogarniam i sie motam z tym rozszerzaniem

przesiadłą sie ktoras do spacerówki czy nadal w gondolach?

co do ubranek bi widze ze byłą mowa, to Olga nosi od 62 do 74 , całkowicie pokopane są te rozmiarówki

co do przedłuzaczy body to mnie by sie przydał przedłuzacz rękawków

a! okresu nie dostalam
Hej, pamietamy
Juz za raczkowanie? Wow! Ale jak?
Ja kp i nic nie daje do picia, jak sie dziecku chce pic, to bedzie chcialo cyca Woda to dopiero, jak zacznie jesc normaniej
My nadal gondolowo, ze spacerowka jeszcze czekam, pewnie kolo 6 mca.
Ania na razie uwielbia siadac, ale nie z raczkowania, tylko z bujaczka, albo lapie kogos za palce i siada
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 09:28   #2259
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasiuulad Pokaż wiadomość
Gosia ja zaszlam w ciążę jak najstarszy miał 10 mc. Z tym ze ja tez po cc bylam i w sumie lekarz nic nie mowil ze za szybko, wszystko bylo pogojone no i dodam ze nie miałam jeszcze wtedy okresu i świadomie ten jeden raz sie nie zabezpieczylismy wiec to byl mega fart 😁
ja miałam dobrze ze spacerami bo młodszy urodził się w maju wiec odpadala cala logistyka z kombinezonami bo zima to faktycznie ciężko
no to ładną macie skuteczność
Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
Ciekawy patent z ta przedluzka ciekawe czy tak pasuje do wszystkich bodow


Ja tez nienawidze okresu naszczescie jeszcze nie dostalam. Ostatnio robilam cytologie i jak powiedzialam ze nie mam jeszcze okresu to pielegniarka 3razy sie upewniala czy nie jestem w ciazy mimo ze mowilam jej ze kp
Kiedy robiłaś cytologie? To jakos poł roku po porodzie pasuje zrobić, tak?

A przedłużki zamówiłam, dam znać jak dostanę. Tak mi się wydaje, że powinny się sprawdzić u nas bo sporko ubranek na szerokość dobrych mamy, a długości im brakuje.
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 10:08   #2260
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
no to ładną macie skuteczność

Kiedy robiłaś cytologie? To jakos poł roku po porodzie pasuje zrobić, tak?

A przedłużki zamówiłam, dam znać jak dostanę. Tak mi się wydaje, że powinny się sprawdzić u nas bo sporko ubranek na szerokość dobrych mamy, a długości im brakuje.
Ja miałam robione na wizycie kontrolnej po porodzie. A na usg piersi idę teraz wstyczniu, jak dotanę okres, bo to trzeba na początku cyklu.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 10:39   #2261
motylek_555
Raczkowanie
 
Avatar motylek_555
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ehj, pewnie mnie tu nikt nie pamieta ,
Olgusia od 3 tyg bierze sie za raczkowanie, staje na czworakach i podrzuca obie nogi równoczesnie..wyglada jak zaba

diete rozszerzamy od miesiaca juz, ostatnio Olga wyrywa mi łyzke z reki i sama wpycha do buzi, postanowilam isc za ciosem i dzic zamowilam dla niej sztucce i kubeczek Doidy,bo pasuje dawacjej jakies picie juz.

Dziewczyny kp ktore karmicie dzieci warzywkami, dopajacie dzieci? skad wiecie ze chce im sie pic?...jakos nie potrafie ogarnac tematu , wogole to nieogarniam i sie motam z tym rozszerzaniem

przesiadłą sie ktoras do spacerówki czy nadal w gondolach?

co do ubranek bi widze ze byłą mowa, to Olga nosi od 62 do 74 , całkowicie pokopane są te rozmiarówki

co do przedłuzaczy body to mnie by sie przydał przedłuzacz rękawków

a! okresu nie dostalam
Raczkowanie?? No niezle niezle
Ja nie daje nic do picia, tylko piers, mala wola co 2-3 godz.
Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja miałam robione na wizycie kontrolnej po porodzie. A na usg piersi idę teraz wstyczniu, jak dotanę okres, bo to trzeba na początku cyklu.
Kasia-jestes n-lka prawda? Orientujesz sie moze jak to jest u nas z macierzynskim? Bo ostatnio pani w kadrach powiedziala mi, ze jezeli podczas wakacji i ferii w ciazy bylam na zwolnieniu, to mam do odbioru i podczas macierzynskiego tez, czyli wychodzi na to, ze moge miec ten urlop dluzszy o 4 m-ce byloby super
motylek_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-03, 10:53   #2262
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez motylek_555 Pokaż wiadomość
Raczkowanie?? No niezle niezle
Ja nie daje nic do picia, tylko piers, mala wola co 2-3 godz.

Kasia-jestes n-lka prawda? Orientujesz sie moze jak to jest u nas z macierzynskim? Bo ostatnio pani w kadrach powiedziala mi, ze jezeli podczas wakacji i ferii w ciazy bylam na zwolnieniu, to mam do odbioru i podczas macierzynskiego tez, czyli wychodzi na to, ze moge miec ten urlop dluzszy o 4 m-ce byloby super
Masz do odbioru cały niewykorzystany urlop z tamtego roku, ale z tego, co mi wiadomo, za okres macierzyńskiego nie przysługuje urlop, więc byloby to ok dwóch miesięcy, a nie czterech. Co w sumie ma niewielkie znaczenie, bo i tak do szkoły trzeba wrócić od września :/ czyli idealnie wtedy, kiedy kończy się macierzyński. Tzn u mnie tak jest, jak chcę wziąć klasę, to muszę być od początku, jakbym od grudnia wróciła, to tylko jakaś świetlica :/ no ae ja idę na wychowawczy, wiec póki co mnie to mało dotyczy.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 11:01   #2263
motylek_555
Raczkowanie
 
Avatar motylek_555
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 218
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Masz do odbioru cały niewykorzystany urlop z tamtego roku, ale z tego, co mi wiadomo, za okres macierzyńskiego nie przysługuje urlop, więc byloby to ok dwóch miesięcy, a nie czterech. Co w sumie ma niewielkie znaczenie, bo i tak do szkoły trzeba wrócić od września :/ czyli idealnie wtedy, kiedy kończy się macierzyński. Tzn u mnie tak jest, jak chcę wziąć klasę, to muszę być od początku, jakbym od grudnia wróciła, to tylko jakaś świetlica :/ no ae ja idę na wychowawczy, wiec póki co mnie to mało dotyczy.
Dzieki za odp Mhmm...ja mam teraz klase, aktualnie jest za mnie na zastepstwie jakas dziewczyna, moge wrocic do pracy w kazdej chwili.Musze dowiedziec sie dokladnie jak to jest z tym macierzynskim
motylek_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 11:03   #2264
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez motylek_555 Pokaż wiadomość
Dzieki za odp Mhmm...ja mam teraz klase, aktualnie jest za mnie na zastepstwie jakas dziewczyna, moge wrocic do pracy w kazdej chwili.Musze dowiedziec sie dokladnie jak to jest z tym macierzynskim
Ja miałam zerówkę, zastępstwo wzięła dziewczyna ze świetlicy, ale z racji tego, że miałam dzieci spoza rejonu, to klasę rozwiązano po zakończeniu roku szkolnego, więc brałabym nową.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 12:48   #2265
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
ehj, pewnie mnie tu nikt nie pamieta ,
Olgusia od 3 tyg bierze sie za raczkowanie, staje na czworakach i podrzuca obie nogi równoczesnie..wyglada jak zaba

diete rozszerzamy od miesiaca juz, ostatnio Olga wyrywa mi łyzke z reki i sama wpycha do buzi, postanowilam isc za ciosem i dzic zamowilam dla niej sztucce i kubeczek Doidy,bo pasuje dawacjej jakies picie juz.

Dziewczyny kp ktore karmicie dzieci warzywkami, dopajacie dzieci? skad wiecie ze chce im sie pic?...jakos nie potrafie ogarnac tematu , wogole to nieogarniam i sie motam z tym rozszerzaniem

przesiadłą sie ktoras do spacerówki czy nadal w gondolach?

co do ubranek bi widze ze byłą mowa, to Olga nosi od 62 do 74 , całkowicie pokopane są te rozmiarówki

co do przedłuzaczy body to mnie by sie przydał przedłuzacz rękawków

a! okresu nie dostalam
No to ładnie z tym raczkowaniem
Ja na razie też początkuję z rozszerzaniem, ale daje do popicia wodę po zupce, marchewce czy co tam dam do jedzenia. U nas myślę, że to potrzebne bo kupy i tak co dwa, trzy dni ostatnio. No i pije bardzo chętnie synek. Wręcz złości się jak zabieram butelkę.

A propos raczkowania, u Was też to tak wygląda, jakby dziecko coś chciało ale jeszcze nie umiało?
Synek jak leży na brzucu robi tak, że podciąga nóżki pod pupę i wypina ją do góry, ale potem nóżki odjeżdzają z powrotem do tyłu i jest wieeelka złość
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 12:52   #2266
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Masz do odbioru cały niewykorzystany urlop z tamtego roku, ale z tego, co mi wiadomo, za okres macierzyńskiego nie przysługuje urlop, więc byloby to ok dwóch miesięcy, a nie czterech. Co w sumie ma niewielkie znaczenie, bo i tak do szkoły trzeba wrócić od września :/ czyli idealnie wtedy, kiedy kończy się macierzyński. Tzn u mnie tak jest, jak chcę wziąć klasę, to muszę być od początku, jakbym od grudnia wróciła, to tylko jakaś świetlica :/ no ae ja idę na wychowawczy, wiec póki co mnie to mało dotyczy.
Ale mowisz tylko o szkolnictwie, czy ogolnie? Bo jak jest sie na macierzynskim to urlop wyp. jak najbardziej przysluguje Mi sie nazbieralo juz z dwoch lat, teraz za trzeci leci

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
No to ładnie z tym raczkowaniem
Ja na razie też początkuję z rozszerzaniem, ale daje do popicia wodę po zupce, marchewce czy co tam dam do jedzenia. U nas myślę, że to potrzebne bo kupy i tak co dwa, trzy dni ostatnio. No i pije bardzo chętnie synek. Wręcz złości się jak zabieram butelkę.

A propos raczkowania, u Was też to tak wygląda, jakby dziecko coś chciało ale jeszcze nie umiało?
Synek jak leży na brzucu robi tak, że podciąga nóżki pod pupę i wypina ją do góry, ale potem nóżki odjeżdzają z powrotem do tyłu i jest wieeelka złość
A moze sie slizga? Poloz go na jakims kocu niesliskim, moze wtedy nozki nie beda sie rozjezdzac
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 12:59   #2267
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Tasia, ale urlop się wykorzystuje przed wychowawczym, czy po?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 15:03   #2268
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Coś mi się pochrzaniło z postami... więc zapytam o coś co od dawna chodzi mi po głowie, bo z tego co się orientuję, to większość z Was śpi w dziećmi w jednym pokoju... czy tylko ja mam antykoncepcyjny egzemplarz? Normalnie nie da nam synek dokończyć. Nigdy. Spi jak suseł ale jak przychodzi co do czego to się budzi. Przenosimy się ostatnio do salonu bo inaczej się nie da. A jesteśmy prawie idealnie cicho, żadnych hałasów

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Ale mowisz tylko o szkolnictwie, czy ogolnie? Bo jak jest sie na macierzynskim to urlop wyp. jak najbardziej przysluguje Mi sie nazbieralo juz z dwoch lat, teraz za trzeci leci

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------



A moze sie slizga? Poloz go na jakims kocu niesliskim, moze wtedy nozki nie beda sie rozjezdzac
Na prześcieradle frotowym głównie leży, więc chyba to nie śliskie... ale spróbuję też kocyka.

Edytowane przez Gatita
Czas edycji: 2015-01-03 o 13:16
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 16:59   #2269
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Ale mowisz tylko o szkolnictwie, czy ogolnie? Bo jak jest sie na macierzynskim to urlop wyp. jak najbardziej przysluguje Mi sie nazbieralo juz z dwoch lat, teraz za trzeci leci

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------



A moze sie slizga? Poloz go na jakims kocu niesliskim, moze wtedy nozki nie beda sie rozjezdzac
Hm... W sumie te przepisy się pokrywają, bo i tu i tu obowiązuje kodeks pracy, jeśli karta nauczyciela nie mówi inaczej... Ale to ciekawe, co piszesz i to bardzo dobra wiadomość by była muszę się dopytać u mojej kadrowej. A powedz, bo Ty szybko zaszłaś w kolejną ciążę, miałaś płatne zwolnienie i teraz macierzyński? Musiałaś wrócić do pracy na trochę?

Gosia najpierw odbierasz zaległy urlop, a potem zaczynasz wychowawczy.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-03, 19:29   #2270
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Tasia, ale urlop się wykorzystuje przed wychowawczym, czy po?
Chyba przed trzeba...





Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Hm... W sumie te przepisy się pokrywają, bo i tu i tu obowiązuje kodeks pracy, jeśli karta nauczyciela nie mówi inaczej... Ale to ciekawe, co piszesz i to bardzo dobra wiadomość by była muszę się dopytać u mojej kadrowej. A powedz, bo Ty szybko zaszłaś w kolejną ciążę, miałaś płatne zwolnienie i teraz macierzyński? Musiałaś wrócić do pracy na trochę?

Gosia najpierw odbierasz zaległy urlop, a potem zaczynasz wychowawczy.
Jak zaszlam w ciaze, bylam jeszcze na macierzynskim, wiec napisalam podanie o przerwanie go (bo mialam tylko 60% pensji) i poszlam na zwolnienie lekarskie platne 100% No i teraz znow macierzynski
Nie trzeba bylo wracac do pracy.
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 20:48   #2271
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Chyba przed trzeba...






Jak zaszlam w ciaze, bylam jeszcze na macierzynskim, wiec napisalam podanie o przerwanie go (bo mialam tylko 60% pensji) i poszlam na zwolnienie lekarskie platne 100% No i teraz znow macierzynski
Nie trzeba bylo wracac do pracy.
Ale macierzyńskie urlopy masz dwa, czy teraz dokańczasz pierwszy tylko? Tzn czy dokańczasz przerwany i wracasz do pracy, czy przysługuje ci kolejny?
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 22:18   #2272
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ale macierzyńskie urlopy masz dwa, czy teraz dokańczasz pierwszy tylko? Tzn czy dokańczasz przerwany i wracasz do pracy, czy przysługuje ci kolejny?
Tamten poprzedni skrocilam na wlasna prosbe, nie ma mozliwosci odnowienia go pozniej. Teraz, od sierpnia, jestem znow na macierzynskim rocznym. Plus zalegly wypoczynkowy za lata 2013-2015 W pracy nie bylam 2 lata i 3 mce jak do tej pory

Dzieci spia, jaka cisza... Ja tez sie klade
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 22:44   #2273
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Tamten poprzedni skrocilam na wlasna prosbe, nie ma mozliwosci odnowienia go pozniej. Teraz, od sierpnia, jestem znow na macierzynskim rocznym. Plus zalegly wypoczynkowy za lata 2013-2015 W pracy nie bylam 2 lata i 3 mce jak do tej pory

Dzieci spia, jaka cisza... Ja tez sie klade
To z tym urlopem to spokojnie nie będzie Cię w pracy 3 lata? szok!
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 11:45   #2274
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Dziewczyny, jakie macie krzesełka do karmienia?
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 14:36   #2275
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie macie krzesełka do karmienia?
My mamy Chicco Polly. Szukałam w necie po opiniach i to krzesełko miało ich najwięcej i były bardzo dobre. Krzesełko jest genialne!
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 15:27   #2276
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ja mam caretero royo i tez jestem zadowolona
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 16:46   #2277
magie_mg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie macie krzesełka do karmienia?
Właśnie też miałam o to pytać, bo jesteśmy na kupnie. Ja w tamtym roku kupiłam chrzesniakowi krzeselko kinder kraft sun i mówią że są zadowoleni.

Edytowane przez magie_mg
Czas edycji: 2015-01-04 o 16:50
magie_mg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 16:58   #2278
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Ja mam tez chicco
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 17:08   #2279
magie_mg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
To z tym urlopem to spokojnie nie będzie Cię w pracy 3 lata? szok!
Moja kumpela z pracy musiała iść od początku ciąży na l4, potem rok macierzyńskiego, miała wracać we wrześniu do pracy, ale okazało się że znowu jest w ciąży więc szef stwierdził że bez sensu żeby na chwilę wracała i kolejne 2 lata w domu, więc w sumie ok 4 lat jej w pracy nie będzie.
Ostatnio jak byłam na wigilii firmowej, to szef mnie pytał czy nie mam przypadkiem takich samych planów jak ona :P
magie_mg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 18:45   #2280
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

U mnie w pracy jedna kobieta wróciła po 8 latach po dwójce dzieci (macierzyński+wychowawczy ). Ale po pół roku od powrotu sama się zwolniła. W firmie w tym czasie wiele się zmieniło i obecne realia ja rozczarowały...
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-30 20:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.