Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-22, 13:27   #2311
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość
witam podajcie jakie naprawde sa zarobki w przeliczeniu na GBP bo mieszkam na stale w UK a nosze sie z planami podjecia pracy w EA

To zalezy od wyksztalcenia, specjalizacji i stanowiska.

Prosze sobie samemu poszukac w jakiej jestes kategorii zarobkowej.

http://gnads4u.com/jobs
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 07:32   #2312
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez MKarina88 Pokaż wiadomość
Witam Was kochane.

Mam na imie Karina, mam 25 lat, i w najbliższych dniach przenosze się do abu dhabi do pracy. Będę pracowała w Abu Dhabi Country Club.

Pozdrawiam Was ciepło

Witaj Karina, miło Cię widzieć
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 10:06   #2313
MKarina88
Przyczajenie
 
Avatar MKarina88
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: abu dhabi
Wiadomości: 3
Send a message via Skype™ to MKarina88
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Eva ID, kojarzysz to miejsce w którym będę pracowała? może jak już dojadę to jakas kawa zapoznawcza albo coś? Wyjeżdżam tam sama, a znajomych swoich mam tylko 3 z Libanu ale zawsze jakas kobieca strona tez się przyda
MKarina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 08:19   #2314
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez MKarina88 Pokaż wiadomość
Eva ID, kojarzysz to miejsce w którym będę pracowała? może jak już dojadę to jakas kawa zapoznawcza albo coś? Wyjeżdżam tam sama, a znajomych swoich mam tylko 3 z Libanu ale zawsze jakas kobieca strona tez się przyda
Oczywiście, że znam Country Club w Abu Dhabi.

Miłego lotu i do zobaczenia na miejscu.

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość
nie zgadza mi sie przelicznik
jezeli wstawiam np 2000 AED to wychodzi jakies 358 GBP kpina czy co toz to zarobek tygodniowy tu gdzie mieszkam w UK
i to ma byc eldorado w emiratach ? 358 na miesac farsa
2 tys AED / miesiąc zarabiają osoby z niskim wyksztalceniem.

To nie farsa, nie wiem jakiego stanowiska tutaj szukałeś, lecz jest to jak najbardziej normalny kraj gdzie wykształcenie ma znaczenie i hydraulik zarabia mniej od nauczyciela.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 10:34   #2315
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość
nawet 10 latek jezeli porowna ceny wynajmu domow czy mieszkan dojdzie do wniosku ze cos z ta wasza matematyka jest nie tak
przykladowo
pensja 2500 tych waszych <<denarow>>
cena wynajmu za jakies lokum _ wybralem najtansze_ to jakies 40000,< na rok wiec albo ja jestem pryszcaty na oko albo istnieje jakas Arabska matematyka ktora wyjasni mi jak uzbierac taka kwote z 2500,< bo wg mnie to jakies zbieranie 16 pelnych penji ajak wiadomo rok ma 12 miesiecy aaaaaaaaa jescze trzeba cos jesc i pic i takie tam wiec mysle ze majac wyksztaucenie lub nie cos tu est nie tak z tymi waszymi informacjami no chyba ze ktos koczuje na pustyni i i jest piaskozerny

pozdrawiam
i jestem sokory na otrzymanie korepetycji z tej waszej <arabskiej > matematyki ekonomicznej

hmmm... starasz się być dowcipny na siłę lecz nie bardzo Ci to wychodzi.

W Emiratach obowiązuje waluta Dirham zapisywana jako DH lub Dhs lub według kodu ISO 4217 - AED, a nie denary.

Zarobki są na różnym poziomie, nie widzę sensu tłumaczyć tego Tobie w nieskończoność.


W jednym masz trochę racji, Algebra pochodzi od Arabskiego słowa Al Jabr, ale również inne słowa zapożyczyliśmy z Arabskiego, jak: żyrafa, admirał, algorytm, chemia, alkohol, cukier, szpinak, azymut, kawa, jak i wiele, wiele innych.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 10:46   #2316
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Biczman - w Krakowie wynajem 2-pokojowego mieszkania kosztuje 2000 zł, a w urzędzie zarabiasz 1400.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 11:08   #2317
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość
...Arabusy chciały zrobić międzynarodowe centrum finansowe
Biczman, co Ty się tu starasz udowodnić inwektywami, wulgaryzmami i nierzetelnymi informacjami?

Przeczytałeś cały ten wątek założony w 2007 roku?
Wiesz jakie tematy były tu poruszane?
To nie pierwszy raz gdy ktoś oskarża Emiraty o wykorzystywanie niewykształcnych robotników z ubogich krajów.

Nie wiesz co jest prawdą, a co fałszem bo zwyczajnie Cię tu nie ma i raczej nie będzie.

Jesteś zwykły odpuść sobie wklejanie na chybił trafił bzdurnych wypowiedzi.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 11:23   #2318
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość
jesli jestes mobilna to wyjedz poza miasto i opisz prawde o slumsach/biedzie/zebrakach

Jestem mobilna od wielu lat

Pokaz mi tutaj slumsy, biedę & żebraków chętnie pooglądam.

Żebractwo jest w UAE zakazane pod karą deportacji.

Złe traktowanie pracowników jest karane bardzo wysokimi grzywnami, a nawet więzieniem.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2013-03-24 o 11:25
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 11:38   #2319
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Człowieku.... cały czas coś tam wklejasz, kopiujesz i najwyraźniej NIC nie wiesz o Emiratach.
W sumie to dobrze, bo po takiej lekturze włos Ci się pewnie na głowie jeży, co spowoduje jak mniemam iż porzucisz swoje szalone plany przyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zapewniam Cię, że UAE świetnie sobie poradzą bez Ciebie jako pracownika tutaj.

Skończ już nudzić i wstydu sobie oszczędź.

WSZYSCY robotnicy wożeni są autobusami... blaszane ciężarówki to jak Czarna Wołga wiele lat temu w Polsce albo Yeti w Himalajach.
Nikt tego nie widział.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2013-03-24 o 11:41
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 12:04   #2320
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość
Przeciętny robotnik na budowie pracuje po kilkanaście godzin w upale, z dostępem do obskurnej toalety jednej na kilkudziesięciu robotników. Mieszkają w obozach w których tylko śpią często na zmianę (2 panów na jednym łóżku) w malutkich pokojach gdzie mieści się tylko kilka łóżek 2-3 piętrowych... i zarabiają tylko 800 dirhamów*. Z i do pracy dowożą ich autobusy, często gdy widzę taki autobus pełen zmęczonych robotników bez klimatyzacji jest mi przykro... Ponieważ z jednej strony widzę takich robotników a zaraz obok "obrzydliwie" bogatych ludzi... który gardzą i poniżają tych robotników a przecież gdyby nie oni to Ci bogacze nie mieli by tych centrów handlowych, najwyższych budynków na świecie... i tych wiele innych atrakcji...

800 dirhamów przy aktualnym kursie jest to około 700zł


Dubai, United Arab Emirates Blondynka wśród wielbłądów!
MAIL DO MNIE ma Biczman

Kłamstwa!!!

Ktokolwiek to napisał, w życiu nie był w żadnym z campusów dla Labour Workers.


Cytat:
The UAE government on Monday submitted a report on the progress that the country has made in promoting and protecting human rights, at the United Nations in Geneva.
In an effort to improve the protection of human rights across the world, the UN Human Rights Council holds a public review of each of the 193 member states of the UN once every four years to examine areas where they have done well and areas for further improvement. This is the second such review for the UAE since the process known as the Universal Periodic Review (UPR) was initiated in 2006

...
The UAE government accepted 36 recommendations stemming from its 2008 review, including measures aimed at reinforcing protection of the rights of children, women and workers. In addition, the UAE made nine voluntary pledges of its own
UAE reaffirms human rights commitment at UN
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 12:21   #2321
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Nie jestem właścicielką portalu i nie uzurpuję sobie prawa do wyłączności pisania w wątku.
Nie prowadzę bloga, to wątek na Emigrantkach.

Boli Cię jak widzę szczęśliwe życie innych ludzi i szukasz tanich sensacji.

Podałam Ci link do Gulf News gdzie wyraźnie jest napisane, że państwo UAE chce przejrzystości w swoich prawach i dba o obywateli pracująch tutaj.


Uprawiasz prywatę... oczywiście pójdę na piwo lub zjem okrutnie 'drogiego" homara popijając Moët & Chandon.

Nie jestem typem Barbie, ale zdecydowanie to lepszy standard niż zakompleksiony, pełen wylewającej się żółci, słabo wykształcony robotnik z jakiegoś tam zakątka chyba Europy.
Z całym szacunkiem dla robotników.

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość

takie raporty to mozesz sobie wszadzic gdzies
albo wytapetowac sobie nimi ubikacje
Dziękuję za doradztwo.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 12:29   #2322
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość
A i ostatnia moja uwaga

Jestem ciekaw czy bylabys na tyle odwazna print- zrobic na koszulce z ta twoja maksyma z jaka sie obnosisz


I`m Proud to Be a Christian


I wyjsc tak ubrana na ulice Dubai

to tak jak u mnie wyjsc z napisem I hate IRA

wiecej nie odpisuj na moje wklejanki

lepiej zajmij sie tymi twoimi opisami clubbing-owymi

Oczywiście I`m Proud to Be a Christian

Normalne jest tutaj nosić elementy religijne, a nawet kupisz takie w sklepach jubilerskich Dubaju i Abu Dhabi też :D

Są tutaj samochody z naklejkami symbolizującymi przynależność religijną właściciela, w tm Chrześcijan.

To też Cię boli?!

__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 14:03   #2323
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Exclamation Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Naprawde nie rozumiem, co ma na celu 'biczman' poprzez zasmiecanie tego watku?

Jesli sie komus panstwo Zjednoczone Emiraty Arabskie nie podoba, to przeciez wcale nie musi tutaj mieszkac, ani nawet przyjezdzac.


Po co ta cala farsa w wydaniu czlowiek, ktory tutaj nawet nie byl (sic!)?

Czy ktos to wie?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 14:10   #2324
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Kolejny smiec z Internetu..... po co Trollujesz biczman???
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 14:24   #2325
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość
NIE FARSA A TO ZE TRZEBA PISAC PRAWDE
A NIE CUKIERKOWE BZDETY


Atak na marginesie nie jestem jak to powiedziala Eva ID zakompleksionym robociazem wydzial gorniczy w gliwicach 1985-1990
pozdrawiam no to sie pobawilem

Wspolczuje Ci, naprawde wspolczuje Ci bardzo.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 14:25   #2326
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

śledzę tę propagandę i aż muszę wcisnąć swoje trzy grosze. Skoro robotnicy mają większe zarobki w Emiratach to tam pracują. Godzą się na takie a nie inne warunki zamieszkania, bo chcą jak najwięcej odłożyc. A nas pracujący na zmywakach w Anglii w jakich warunkach mieszkają? cisną się po kilku w pokoju, pracuja po kilkanascie godzin, bo chcą jak najwięcej zarobic. Dokladnie taka sama sytuacja. Nikt ich tam na siłę nie trzyma i po co ta demagogia. Aż nieprzyjemnie się czyta.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 14:52   #2327
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez doris144 Pokaż wiadomość
śledzę tę propagandę i aż muszę wcisnąć swoje trzy grosze. Skoro robotnicy mają większe zarobki w Emiratach to tam pracują. Godzą się na takie a nie inne warunki zamieszkania, bo chcą jak najwięcej odłożyc. A nas pracujący na zmywakach w Anglii w jakich warunkach mieszkają? cisną się po kilku w pokoju, pracuja po kilkanascie godzin, bo chcą jak najwięcej zarobic. Dokladnie taka sama sytuacja. Nikt ich tam na siłę nie trzyma i po co ta demagogia. Aż nieprzyjemnie się czyta.

Masz racje Doris, najwyrazniej 'biczman' nie rozumie mechanizmow ekonomicznych swiata, nie mowic o tym, ze nie wie ILE wynosi sredni zarobek niewyksztalconego pracownika budowlanego w Bangladeszu, a ile zarabia on w Emiratach bez podatku, majac OPLACONE zakwaterowanie, wyzywienie i podstawowa opieke medyczna.

Kiedys w Polsce srednia miesieczna pensja wynosila 20 USD, teraz wiecej, lecz jednak pomimo ze w Unii to jednak Polacy nie zarabiaja tyle co np. Anglicy

Nie lubie porownan, lecz po tym trollowym spamowaniu az sie nasuwa wniosek, ze 'biczman' ma jakies problemy z zyciem w UK.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 18:39   #2328
A z Z
Raczkowanie
 
Avatar A z Z
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: زاكوباني
Wiadomości: 50
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam!
Widzę, że ktoś tu TROLLUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
biczman chcesz zbawić świat to jedź do tych slamsów, o których piszesz i bądź Matką Teresą! Nie wiem kim jesteś ale popełniasz w SWOICH tekstach, napisanych własnoręcznie błędy ortograficzne, natomiast kopiowanie z sieci wychodzi Ci doskonale. Może poszukasz sobie pracy w drukarni? Nie wiem, jak płacą u CIEBIE w kraju, czyli (jak napisałeś) w UK jest to kwota olbrzymia i Ciebie zadowalająca w każdej dziedzinie, niestety w pozostałych krajach tak nie jest. Świat jest brutalny, wszyscy to wiedzą i dlatego na tym forum PLOTKOWYM odreagowują pisząc o trywialnych dla Ciebie tematach. Proszę więc, jeśli Ci ten wątek nie odpowiada zmień i nie obrażaj tutaj osób, które na to nie zasługują.
Smutno mi, że EVA jest opluwana przez kogokolwiek, kto chce zaistnieć. Nigdy nie zrozumiem tego!

Proszę, aby Nadzorca Forum zajął się tym zaśmiecaniem wątku, obrażaniem uczestników (przede wszystkim EVA ID) i wklejaniem tekstów, ponieważ nic nie wnoszą do istoty oraz wymiany zagadnień tutaj poruszanych.

Przypominam, że to JEST wątek na PLOTKOWYM i wypada nawet mówić i umawiać się na kawę, herbatę itp.

Z poważaniem A z Z
A z Z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 19:16   #2329
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość
NIE FARSA A TO ZE TRZEBA PISAC PRAWDE
A NIE CUKIERKOWE BZDETY
Może idź pisać prawdę gdzie indziej? Załóż sobie polityczno- gospodarczo- oświeceniowy wątek na ogólnym forum plotkowym, i jak znajdziesz jakieś zainteresowane osoby do takiej dyskusji, to sobie pogadacie.

Przyznaję bez bicia, ze podczytuję wątek bez aktywnego uczestnictwa (bo wyjazdy do Emiratów nie planuję,ale mnie fascynują i lubię czytać Wasze posty) i przykre jest, że zawsze w którymś momencie musi się pojawić jakiś sfrustrowany człowieczek.... Ktoś rozmawia o kawie w luźnym wątku plotkowym, ojej, jakie to straszne i niespotykane.... Skoro chcesz świat zmieniać to po pierwsze rusz tyłek sprzed komputera, kto ci broni
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 20:51   #2330
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez biczman Pokaż wiadomość
A i ostatnia moja uwaga

Jestem ciekaw czy bylabys na tyle odwazna print- zrobic na koszulce z ta twoja maksyma z jaka sie obnosisz


I`m Proud to Be a Christian


I wyjsc tak ubrana na ulice Dubai

to tak jak u mnie wyjsc z napisem I hate IRA

wiecej nie odpisuj na moje wklejanki

lepiej zajmij sie tymi twoimi opisami clubbing-owymi
odpadlam po tym niebieskim
moze sprobujesz ? czy cienias jestes

Wklejalam to dzis gdzie indziej ale widze ze to tu przeznaczone ;
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje


Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2013-03-24 o 21:00
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 05:36   #2331
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Informacja:


Cytat:
Uprzejmie informujemy, iż w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, w ZEA odbędą się msze i inne spotkania religijne prowadzone w języku polskim wg. następującego terminarza:

- Abu Dhabi

21 marca 2013, czwartek, godz. 20:00 - 21:00 Rekolekcje, możliwość spowiedzi Damian Hall (za kościołem, po prawej stronie, między biurami parafialnymi a szkołą)

22 marca 2013, piątek, godz. 20:00 - 21:00 Rekolekcje, możliwość spowiedzi Damian Hall (za kościołem, po prawej stronie, między biurami parafialnymi a szkołą)

27 marca 2013, środa, godz. 19:30 - 21:00 Możliwość spowiedzi Assisi Hall, Room 1

30 marca 2013, Wielka Sobota, godz. 12:30 - 13:00 Poświęcenie pokarmów, rozważanie, możliwość spowiedzi Kościół Saint Joseph

31 marca 2013, Niedziela Wielkanocna, godz. 12:00, Msza Święta w języku polskim.
Assisi Hall

- Dubai

27 marca 2013, sobota, spotkania dla uczniów w Polskiej Szkole:
1). spotkanie dla klas 4, 5, 6 sp. - godz. 11:55 - 12:25, sala 4G
2). spotkanie dla klas 1, 2, 3 gimnazjum - godz. 12:50 - 13:20, sala 4D

30 marca 2013, Wielka Sobota, godz. 18:00 - 19:00 Poświęcenie pokarmów, rozważanie, możliwość spowiedzi.
Kościół Saint Mary - Main Hall

31 marca 2013, Niedziela Wielkanocna, godz. 18:00 - 19:00 Msza Święta w języku polskim.
Kościół w J.e.b.e.l Ali (dolny kościół)


Prowadzący spotkania i msze o. Andrzej Tomkiel obecnie przebywa w Bishop's House, Abu Dhabi .
W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o bezpośredni kontakt pod numerem tel. kom: 055 819 81 84.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2013-03-25 o 05:38
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 09:58   #2332
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dawno już nie pisałam o restauracjach... dzisiaj chciałabym Was zaprosić do Fishmarket Restaurant w Intercontinental Hotel, Abu Dhabi.


Dlaczego tu?
Bo to jedna ze starszych Seafood Restauracji w stolicy i najbardziej słynna. Od zawsze mają tu najświeższe ryby i przyrządzają je najlepiej.
Nieoficjalnie mówi się, że smaczniej było z 5-6 lat temu, ale w ciągu tych lat otworzyło się wiele innych nowych więc i konkurencja wzrosła.
Poza wszelką dyskusją pozostaje fakt, że warto tu wstąpić i samemu się przekonać.

Budynek restauracji jest poza głównym hotelem i jest położony przy samej plaży, wystrój dość stary... taki Późny Gierek, w drewnie, wiklinie i z akwariami, ale ma swój klimat.
Forma okrąglaka i na środku rozłożone są ryby, warzywa, owoce i butelki wina a za tym kuchnia i można podglądać co i jak się pichci.


Nie wybiera się z karty, lecz podchodzi się z kimś z obsługi do wystawionych ryb i on na nasze polecenie wrzuca do koszyka, co tylko mamy ochotę zjeść tego wieczoru.

Nie musimy się martwić jeśli nie wiemy jak chcemy zjeść rekina aby był smaczny, on nam wszystko powie i doradzi pytając przy okazji czy chcemy bardziej lub mniej pikantnie.

To samo z sałatką, możemy skombinować dowolną według uznania.


Koszt za 2 osoby z butelką białego wina - ok. 800 Dh

Wszystkie zdjęcia zrobione przez mnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f 14.jpg (98,3 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f 05.jpg (118,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f 04.jpg (94,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f 07.jpg (138,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f 17.jpg (127,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f 18.jpg (108,3 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f 10.jpg (122,9 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f 19.jpg (100,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f 12.jpg (79,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg f 09.jpg (89,3 KB, 25 załadowań)
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2013-03-25 o 10:26
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 05:29   #2333
Joanna E
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam serdecznie;-))) Od ponad tygodnia mieszkam już w Abu Dhabi- na razie mam wir urządzania mieszkania. Wreszcie będę miała czas poprzeglądać na spokojnie wątek emiracki i wykorzystać informacje od naszej skarbnicy wiedzy- EVY. Jesteś niesamowita jak cały czas na bieżąco uzupełniasz i dodajesz informacje- bravo. Szkoda tylko ,ze straciłaś tyle czasu na biczmana- ja nawet nie miałam cierpliwości wszystkich jego bzdur czytać. Powoli ruszam na poszukiwanie intensywnej uzupełniającej-nauki mojego angielskiego- mam nadzieję,że to wypełni mój cały tydzień.
Czy dostane Carrefoure dobry ser na tradycyjny sernik- jak tak może jakaś podpowiedz który to??
Czy jest jakiś sklep który ma ofertę polskich produktów żywnościowych??
Pozdrawiam i życzę wspaniałych przeżyć w Wielkim Tygodniu;-)))
Asia
Joanna E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 08:11   #2334
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Joanna E Pokaż wiadomość
...
Czy dostane Carrefoure dobry ser na tradycyjny sernik- jak tak może jakaś podpowiedz który to??
Czy jest jakiś sklep który ma ofertę polskich produktów żywnościowych??
Pozdrawiam i życzę wspaniałych przeżyć w Wielkim Tygodniu;-)))
Asia

Witaj Asiu! Witamy w Abu Dhabi

Nie znam się na sernikach, wydaje mi się, że widziałam kiedyś w Carrefour Bulgarian Cheese biały, podobny do twarogu w Polsce, lecz nigdy nie próbowałam to nie wiem na pewno, poproś aby dali Ci spróbować
To ser wyłożony wśród innych na wagę.


Polskie produkty występują od czasu do czasu w różnych sklepach, nie śledzę ich na bieżąco, ale w Spinney's na Khalidiyah w dziale mięsnym mają polską kiełbasę, czasem kupuję Krakowską czy też Podlaską.


Jeśli się meblujesz, to IKEA jest na Yas Island, a fajnym w miarę niedrogim sklepem jest Home Center np. w Marina Mall.
Bardziej egzotyczne i droższe meble znajdziesz w Marina Interiors lub 2XL w Abu Dhabi Mall.

W której części Abu Dhabi mieszkasz?
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 07:35   #2335
Joanna E
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witaj Evo))
Mieszkam przy Corniche ( Khalidiyah) i mam dosłownie 60 sec. do plaży(family) na razie korzystam z basenu na dachu.
Ikae już prawie zaliczona po ponad 6 godzinach zakupów miałam dość wszystkiego a niestety to nie zakończyło meblowania apartamentu... Asortyment do kuchni kupiliśmy w LU-LU. Dziękuje za wszelkie informacje dotyczące sklepów bo czeka mnie jeszcze dokupywanie różnych rzeczy.
Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia któregoś wieczoru;-)))
Asia
Joanna E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 23:01   #2336
Monika Wu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 194
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Zajrzałam do wątku, aby złożyć życzenia świąteczne
Wszystkim tutaj zaglądającym, życzę Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Wesołego Alleluja!!!
Monika Wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 11:04   #2337
Morgiana426
Przyczajenie
 
Avatar Morgiana426
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Również chciałabym wszystkim żyjącym w Emiratach, jak i w każdym innym miejscu na Ziemi życzyć ciepłych, rodzinnych i wesołych świąt wielkanocnych^^

Cheers

Morgiana
Morgiana426 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 05:55   #2338
Joanna E
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Hej Evo;-)))
Mam pytanko kiedyś poleciłaś mi Eton Institute do nauki angielskiego- sprawdziłam ofertę i wygląda interesująco, ale może znasz coś bliżej mojego miejsca zamieszkania ( Khalidiya) bo na razie nie mam planów na auto...
Dziękuję i pozdrawiam
Asia
Joanna E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 07:43   #2339
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Joanna E Pokaż wiadomość
Hej Evo;-)))
.... może znasz coś bliżej mojego miejsca zamieszkania ( Khalidiya)
Asiu, poszukaj w ogłoszeniach w Gulf News lub The National, jakaś szkoła oferująca kurs angielskiego musi być w Twojej okolicy.
To wszystko w czym mogę pomóc.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 22:27   #2340
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Hej dziewczyny
Uff ponad 70 stron waszych postów, ale w końcu dobrnęłam do końca. Niesamowicie się czyta! Chyba dziś nie zasnę Mam do Was pytanie. Mianowicie, biorę pod uwagę wyjazd m.in. do ZEA po ukończeniu studiów. Studiuję pedagogikę specjalną (konczę teraz 1 stopień). Zastanawiam się nad 2 stopniem (mam do wyboru prace z dorosłymi-andragogikę i oligofrenopedagogikę czyli pracę z dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo). Po którym z tych dwóch kierunków dugiego stopnia prędzej dostałabym pracę i co byłoby lepiej płatne? Nie znam tamtejszych realiów, niestety Stąd moje pytanie. Jeśli się orientujecie dajcie znać. I pozdrawiam z wciąż zimowego Wrocławia
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.