Wegetarianizm - plusy i minusy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-06, 13:25   #211
xexaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Wyrak, ale co tak niezdrowego jest w tej diecie?

Ciekawe, że zawsze najwięcej do powiedzenia mają osoby, które jedzą mięso. Może jednak mam większą wiedzę o temacie, w którym siedzę od lat?
Mój konkubent nie je mięsa od ponad 10 lat i jest okazem zdrowia. Nie choruje, ma świetne wyniki badań, czuje się świetnie. Czy chcesz powiedzieć, że dla niego też lepiej byłoby, gdyby nie jadł mięsa?
xexaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 13:35   #212
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak zwykle - ktos ma znajomych, co sa w super formie. Tylko ja kurka znam wege z anemia i takie osoby, ktore maja lekarskie zalecenia jedzenia miesa, bo ich dieta jest tak niezdrowa.
uogólnianie to też niezdrowa rzecz

mogę się wypowiedzieć, ponieważ od prawie 10 lat jest wege (nie jem tylko mięsa, sery itp jem). Przestałam jeść mięso w wieku 14-15 lat lat, więc bardzo wcześnie. i :

- nie mam problemów ze zdrowiem, układem kostnym, zębami itp
- jestem osobą bardzo aktywną fizycznie (biegam na długie dystanse, pływam) i nigdy moja dieta mi w tym nie przeszkadzała
- nie muszę się suplementować jakimiś witaminkami, ponieważ mam dobre wyniki krwi

nie znam osobiście ŻADNEGO wege, który męczy się z anemią, brakiem zdrowotności itp., a z mojego bliskiego otoczenia (rodzina) 3 osoby są wege.

da się? da się.
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 16:33   #213
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Amens Pokaż wiadomość
I na tyle inteligentni by zniszczyć sobie tak planete... naprawde, gratuluję rozumowania.
Jak dotad nie zniszczyli i wg mnie wszystkie te katastroficzne teorie, ze zaraz zniszcza zupelnie nie sa pokryte w faktach.

Cytat:
Napisane przez Amens Pokaż wiadomość
Forum dieta, ale wyjeżdżacie z tak idiotycznymi tekstami, że naprawde ciężko się pochamować żeby wam czegoś nie wytłumaczyć. Choć wiem, że to i tak bez sensu, bo do niektórych nie dociera... Lata doświadczeń.

Co do diety- NIE MA LEPSZEJ DIETY NIŻ DIETA WEGAŃSKA!
O, i tyle w tym temacie.
Bez obrazy, ale bardziej idiotycznego tekstu, ze nie ma lepszej diety niz weganska, to w tym temacie nie znajdziesz. Dieta weganska nie zawiera w ogole:
- witaminy B12
- zelaza hemowego
- bialka pelnowartosciowego
- tluszczy nasyconych
Do tego zawiera zdecydowanie zbyt malo bialka w ogole

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Wyrak, troche sie droczyłam tamtym postem (myslalam ze to oczywiste ze jest pisany troche dla jaj), ale wydaje mi sie ze ty za to nie widzisz różnicy między ziemniakiem a prosiakiem - i to jedno mozemy pokroic i drugie w imię ludzkiej władzy czy czegośtam.
Wiesz, gdyby ludzie nie kroili prosiakow, to prosiakow i swin by w ogole nie bylo - bo swinie, krowy, owce, kury itd. istnieja tylko dlatego, ze jedza ich mieso/mleko/jaja, uzywaja ich skory, pierza itd. Te wszystkie gatunki zwierzat normalnie nie wystepuja

Wiec to wege sa za tym, zeby one zniknely z powierzchni Ziemi. Ja zas jestem za tym, zeby sobie mogla kurka pobiegac po obejsciu, podziubac, a jak przyjdzie jej czas, skonczyc jako jedzonko.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
ja nie jestem wegetarianką, ale powaznie sie nad tym zastanawiam, nie tylko dlatego, ze żal mi zwierząt (ale też!), również dlatego że jedzenie częsci czyjegoś ciała zaczeło mnie obrzydzac.
Dlaczego Ci jest zal? Przeciez to zupelnie normalna, naturalna kolej rzeczy.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
pomijam juz fakt (wybaczcie ze nie przytocze konkretnych artykułów, czytałam ich wiele na ten temat, ale nigdy nie zapisywałam sobie stron), ile litrów wody i kilogramów paszy potrzeba do wyprodukowania 1 kilograma mięsa - to były jakies niestworzone liczby, a pomnożone przez ilosc zjadanego mięsa przez ludzi - mozna by wykarmic jakis kilka biednych krajów (w teorii oczywiscie). ale to juz oczywiscie dyskusja na inny dział forum. (no i nie chce przekręcac bo zwyczajnie nie pamiętam, jelsi ktos pamieta gdzies taki artykuł bardzo prosze o przesłanie na PW bądz tutaj w wątku)
Ja kiedys robilem lekki research na ten temat. Niestety, wszystkie te astronomiczne wartosci nie mialy zadnego potwierdzenia w niezaleznych zrodlach

To oczywiscie abstrahujac od tego, ze problem glodu na swiecie nie wynika z braku mozliwosci produkcji zywnosci - wrecz przeciwnie, twierdze, ze to raczej czynniki polityczne powoduja taki glod.

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Nie ma żadnych minusów.
Ma mnostwo minusow, ktore w tym temacie wielokrotnie wymienialem i zaklinanie rzeczywistosci ich nie zmieni.

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Świetne samopoczucie, zdrowie (wegetarianie odżywiają się lepiej niż 90% mięsożerców) i zero wyrzutów sumienia.
Nie jem mięsa (żadnego! - ryby nie rosną na drzewach) od 4 lat i to była najlepsza decyzja w moim życiu.
Bzdurne, bardzo bzdurne uogolnienie. Znani mi weganie i wegetarianie:
- weganka, ktora w ciagu jednego roku zlamala dwa obojczyki
- wegetarianin, ktory strasznie psioczyl na mieso, jaka to trucizna, a sam mial problemy ze zdrowiem, az mu lekarz kazal jesc mieso
- wegetarianka, ktora zyje na mikrusowatych porcjach warzywnych zupek
- wegetarianka, ktorej dieta opiera sie na weglach prostych - makarony w sosach, zapiekanki itd. + masa slodyczy

Pewnie, sa osoby, ktore lepiej sobie komponuja diete, ale Twoje uogolnienie nie ma sensu. Szczegolnie w swietle tego, ze jest masa osob przechodzacych na wege ze wzgledow ideologicznych i calkowicie zaniedbujaca kwestie dietetyczne.

A nawiasem mowiac - to co by mnie obchodzilo, nawet gdyby wege jedli lepiej od 90% wszystkozernych (nie miesozernych - to objaw ignorancji wg mnie)? Mi to naprawde zwisa i powiewa, ze wasza suboptymalna dieta jest lepsza czy gorsza od innej suboptymalnej diety

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Akurat większość znanych mi jedzących mięso (czy tak dobrze? ) je z reguły na śniadanie i kolację kanapki z białego pieczywa, wędliny/żółtego sera i ewentualnie pomidora/ogórka, a na obiad ziemniaki z kotletem i ogórkiem kiszonym/śladową ilością surówki. I to byłoby na tyle.
Fakt, większość wegetarian rozpoczyna życie bez mięsa pozbywając się go jedynie i nie zmieniając nic więcej, ale po chwili zaczyna szukać i znajduje to, czego mu potrzeba.
Taka dieta jest tu ostro krytykowana. Jest zla i tyle. Nikt tutaj tego nie poleca. Tyle, ze wege nie jest tu wyjsciem, wrecz przeciwnie. Wyjsciem jest Precision Nutrition

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
I pozostanę przy swoim zdaniu - nie muszę jeść mięsa (bo bez niego obywam się świetnie), więc dlaczego "jedzący mięso" mają nade mną przewagę? Nie jest wielką filozofią zdrowe - bezmięsne - odżywianie.
W tym dziewcze drogie, ze ja oprocz bogactwa skladnikow ze zrodel roslinnych dostarczam swojemu organizmowi wystarczajaco pelnowartosciowego bialka, odpowienia mieszkanke tluszczy, witamine B12 i inne, zelazo hemowe oraz mase innych skladnikow zawartych w miesie/produktach odzwierzecych

Cytat:
Napisane przez Amens Pokaż wiadomość
Niezdrowych wegan nie znam...
Ja nie znam zadnego zdrowego

O ile jeszcze bedac lacto-ovo mozna co nieco nadrabiac np. jajkami, to w przypadku wegan witamina B12, zelazo, bialko, roznorodnosc tluszczy w diecie leza i kwicza.

Cytat:
Napisane przez Amens Pokaż wiadomość
Ta dieta zmusza do takiego odżywiania się, by dostarczać swojemu organizmowi wszystkiego co potrzebne. O czym mogą poświadczyć badania krwi moje czy mojego TŻ. Dieta wegańska jest o niebo zdrowsza od wegetariańskiej... Ale trzeba też zauważyć, że weganizm to zazwyczaj nie tylko dieta, ale też ideologia.
Wrecz przeciwnie - weganska jest gorsza od wegetarianskiej, ktora juz jest sama slaba.

Cytat:
Napisane przez Amens Pokaż wiadomość
Kalakiria- zawsze możesz to mięso ograniczyć. Jeżeli chodzi o żelazo polecam sałate i brokuły. Skoro kochasz zwierzęta, lepiej zrobić choć mały krok niż nie robić nic, i szukać na to wytłumaczenia...
A slyszalas o roznicy pomiedzy zelazem niehemowym i hemowym? Zelazo jest ogolnie dosyc slabo przyswajalnym pierwiastkiem, a niehemowe to juz w ogole

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Wyrak, ale co tak niezdrowego jest w tej diecie?
Patrz wyzej, albo na poprzednich stronach.

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Ciekawe, że zawsze najwięcej do powiedzenia mają osoby, które jedzą mięso. Może jednak mam większą wiedzę o temacie, w którym siedzę od lat?
Od Dr. Berardiego i Dr. Cordaina wiekszej wiedzy nie masz i o takim siedzeniu jak oni siedza to mozesz pomarzyc.

Ja, w przeciwienstwie do wege z tego tematu przy wyborze diety kieruje sie wzgledami dietetycznymi, a nie ideologicznymi. To ideologiczne podejscie przekresla obiektywizm waszych wypowiedzi. Wyzej przeze mnie wspomniany wegetarianin, co mu lekarz kazal jesc mieso, do ostatniej chwili psioczyl, jakie to mieso jest be. Az sie wybral do lekarza

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Mój konkubent nie je mięsa od ponad 10 lat i jest okazem zdrowia. Nie choruje, ma świetne wyniki badań, czuje się świetnie. Czy chcesz powiedzieć, że dla niego też lepiej byłoby, gdyby nie jadł mięsa?
Wg mnie owszem - byloby lepiej, gdyby je jadl (tj. stosowal zasady Berardiego ogolnie).

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
uogólnianie to też niezdrowa rzecz

mogę się wypowiedzieć, ponieważ od prawie 10 lat jest wege (nie jem tylko mięsa, sery itp jem). Przestałam jeść mięso w wieku 14-15 lat lat, więc bardzo wcześnie. i :

- nie mam problemów ze zdrowiem, układem kostnym, zębami itp
- jestem osobą bardzo aktywną fizycznie (biegam na długie dystanse, pływam) i nigdy moja dieta mi w tym nie przeszkadzała
- nie muszę się suplementować jakimiś witaminkami, ponieważ mam dobre wyniki krwi

nie znam osobiście ŻADNEGO wege, który męczy się z anemią, brakiem zdrowotności itp., a z mojego bliskiego otoczenia (rodzina) 3 osoby są wege.

da się? da się.
Ja juz podalem wyzej konktrene, niezbijalne zarzuty, czego w diecie wege jest w niedoborze.

Nigdzie nie uogolniam, tylko pisze o osobach akurat mi znanych, tyle.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 19:41   #214
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ja juz podalem wyzej konktrene, niezbijalne zarzuty, czego w diecie wege jest w niedoborze.
ale ja tego nie kwestionuję. są rzeczy, których nic nie zastąpi i finito.

chodzi jednak o to, by pozbyć się jakiegoś wyimaginowanego poglądu, że wegetarianizm musi się równać z anemią, niedoborem witamin, słabą pracą układu immunologicznego itp.
bo zdecydowanie nie musi i wiele osób jest tego przykładem.
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 09:19   #215
xexaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Ja też znam lekarzy, którzy psioczą na wegetarianizm, chociaż z dietetyką mają niewiele wspólnego. Pracuję w szpitalu, więc siłą rzeczy znam wielu lekarzy. I gdyby tak posłuchać dwóch dowolnych to mówią zupełnie inaczej na wiele tematów. Jak więc mam im wierzyć?

I prawdą jest, że my kierujemy się względami ideologicznymi. Całe szczęście! Po to mam wolną wolę, że jeśli nie podoba mi się zabijanie zwierząt dla swojego widzimisię to po prostu nie przykładam do tego ręki. A opisana przez Ciebie, Wyrak, kura, która chodzi po podwórku i po szczęśliwym życiu trafia na Twój stół to "lepsza strona" przemysłu mięsnego. Ogromna większość zwierząt jest przez całe swoje krókie życie traktowana przedmiotowo i ginie w strachu i bólu w każdej minucie w rzeźniach. I szczęśliwie uważam, że to nie jest normalna kolej rzeczy.

A jeśli ktoś zaraz zapyta o plusy i minusy bycia matką to nie wypowiem się, bo nią nie jestem. Gwarantuję.

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Jeśli chodzi o minusy to znam jednak takie.
Po pierwsze na początku często gęsto człowiek nie wie co ma jeść. Mięso tak bardzo wrasta w jadłospisy, że na początku jest z tym ciężko (tylko na początku). Człowiek myśli, że kromka białego chleba z wędliną to jeden z niewielu pomysłów na śniadanie.
Po drugie na początku nie ma co jeść na imprezach. Potem wszyscy się przyzwyczajają i sami odkrywają uroki bezmięsnego żarcia
Po trzecie w kółko trzeba tłumaczyć, że nie jedząc mięsa nie głoduje się. I że bez niego NAPRAWDĘ można mieć się dobrze (ba! świetnie!). Szczęśliwie ci o bardziej otwartych umysłach rozumieją
xexaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 10:50   #216
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
ale ja tego nie kwestionuję. są rzeczy, których nic nie zastąpi i finito.

chodzi jednak o to, by pozbyć się jakiegoś wyimaginowanego poglądu, że wegetarianizm musi się równać z anemią, niedoborem witamin, słabą pracą układu immunologicznego itp.
bo zdecydowanie nie musi i wiele osób jest tego przykładem.
Ja wcale nie twierdze, ze to sie musi rownac. Po prostu, ze wzgledu na swa specyfike, dieta wege wg mnie zwieksza ryzyko np. anemii (przez niedobor/brak witaminy B12, zelaza). Pewnie, ze sa ludzie, ktorzy lepiej komponuja posilki i tacy, ktorzy robia to gorzej, stad i efekty beda rozne. Tyle, ze twierdzenia, ze wege jak jeden maz maja lepsza diete i ze dieta wege jest w lepsze od dobrze zbilansowanej wszystkozernej, to nie majace oparcia w faktach mity.

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Ja też znam lekarzy, którzy psioczą na wegetarianizm, chociaż z dietetyką mają niewiele wspólnego. Pracuję w szpitalu, więc siłą rzeczy znam wielu lekarzy. I gdyby tak posłuchać dwóch dowolnych to mówią zupełnie inaczej na wiele tematów. Jak więc mam im wierzyć?
Mowie o konkretnym przypadku - ze wzgledu na stan zdrowia lekarz zalecil zmiane diety.

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
I prawdą jest, że my kierujemy się względami ideologicznymi.
Wiec nie wal tekstow, ze Ty cos tam lepiej wiesz od strony dietetycznej, bo z mojego doswiadczenia im wieksze zaciecie ideologiczne, tym mniejsza doza obiektywizmu co do kwestii dietetycznych.

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Całe szczęście!
Jak dla mnie - absurd - skoro wzgledy ideologiczne sa wazniejsze niz dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Po to mam wolną wolę, że jeśli nie podoba mi się zabijanie zwierząt dla swojego widzimisię to po prostu nie przykładam do tego ręki.
Jest wierutna bzdura, ze ludzie jedza mieso ze wzgledu na "widzimisie". Zyje w zgodzie z natura i uzywam rozumu, by swiadomie wybrac jak najwiekszy stopien zgody z natura -> dlatego jem mieso, jajka, duzo warzyw i owocow, orzechy, produkty pelnoziarniste, bo taka dieta jest dla czlowieka optymalna i taka stosowali ludzie przez przygniatajaca wiekszosc swojego istnienia.

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
A opisana przez Ciebie, Wyrak, kura, która chodzi po podwórku i po szczęśliwym życiu trafia na Twój stół to "lepsza strona" przemysłu mięsnego. Ogromna większość zwierząt jest przez całe swoje krókie życie traktowana przedmiotowo i ginie w strachu i bólu w każdej minucie w rzeźniach. I szczęśliwie uważam, że to nie jest normalna kolej rzeczy.
Pewnie, ze jest lepsza i pewnie, ze masa zwierzat jest hodowana i zywiona zupelnie inaczej. Czemu jestem przeciwny, z tego prostego powodu, ze sztucznie pedzone produkty, czy to odzwierzece, czy roslinne, sa po prostu niezdrowe/mniej zdrowe.

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o minusy to znam jednak takie.
Po pierwsze na początku często gęsto człowiek nie wie co ma jeść. Mięso tak bardzo wrasta w jadłospisy, że na początku jest z tym ciężko (tylko na początku). Człowiek myśli, że kromka białego chleba z wędliną to jeden z niewielu pomysłów na śniadanie.
To nie jest problem wegetarianizmu badz nie, tylko braku kreatywnosci/zlego zaopatrzenia kuchnii

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Po drugie na początku nie ma co jeść na imprezach. Potem wszyscy się przyzwyczajają i sami odkrywają uroki bezmięsnego żarcia
Po trzecie w kółko trzeba tłumaczyć, że nie jedząc mięsa nie głoduje się. I że bez niego NAPRAWDĘ można mieć się dobrze (ba! świetnie!). Szczęśliwie ci o bardziej otwartych umysłach rozumieją
Wlasnie o to chodzi, ze zadnych urokow od strony dietetycznej nie ma, wrecz przeciwnie

Twoj koncowy komentarz jest po prostu ponizej krytyki - jak dotad zadna z osob wege w watku nie jest w stanie (i nie bedzie) zmierzyc sie z konktretnymi argumentami deitetycznymi, jak mantra jest powtarzane, ze wege jest super, a Ty jeszcze twierdzisz, ze Ty i osoby podobnie myslace maja otwarty umysl -
Juz poznalem na tym forum otwarte umysly wegetarian - na plotkowym byl watek, gdzie probowalem dyskutowac z pozycji innych niz wegetarianskie. Niestety, panowala tam taka ciasnota pogladow, ze osoby wege wymogly przeniesienie watku na spolecznosci, bo nie chcialy zadnych postow o innych pogladach, tylko kolko wzajemnej adoracji Nie wypisuj wiec prosze bzdur o bardziej otwartych umyslach u wege jako aksjomatu
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 12:42   #217
xexaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałam o otwartych umysłach wegetarian, tylko osób jedzących mięso.
xexaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 16:27   #218
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pewnie, ze sa ludzie, ktorzy lepiej komponuja posilki i tacy, ktorzy robia to gorzej, stad i efekty beda rozne.
w przypadku diety wege bardzo duże znaczenia ma grupa krwi.
ja osobiście jestem A Rh- i jest to jedyna grupa krwi, która jest "przeznaczona " dla roślinożerców. osoby o tej grupie krwi najlepiej trawią roślinki itp, a najgorzej radzą sobie w mięsem. i to w tej grupie polecana jest najbardziej dieta wege, ponieważ im całkowity brak mięsa nie wyrządzi wielkich szkód.
najgorzej znoszą dietę wege osoby z grupą 0- to urodzeni mięsożercy i im najczęściej grożą anemie i innego typu cyrki.
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 10:30   #219
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez xexaa Pokaż wiadomość
Czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałam o otwartych umysłach wegetarian, tylko osób jedzących mięso.
Ja Ci tylko mowie, jak to jest z otwartymi umyslami u wege na wizazu

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
w przypadku diety wege bardzo duże znaczenia ma grupa krwi.
ja osobiście jestem A Rh- i jest to jedyna grupa krwi, która jest "przeznaczona " dla roślinożerców. osoby o tej grupie krwi najlepiej trawią roślinki itp, a najgorzej radzą sobie w mięsem. i to w tej grupie polecana jest najbardziej dieta wege, ponieważ im całkowity brak mięsa nie wyrządzi wielkich szkód.
najgorzej znoszą dietę wege osoby z grupą 0- to urodzeni mięsożercy i im najczęściej grożą anemie i innego typu cyrki.
Dieta zalezna od grupy krwi na stan mojej wiedzy nie ma zadnego potwierdzenia naukowego. Wiec pisanie, ze dana grupa krwi determinuje dana diete, jest wg mnie pozbawione naukowych podstaw.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 11:54   #220
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 558
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

to, jaki kto ma uklad odpornosciowy, jak mocne kosci, jak dobre wyniki krwi zalezy tylko i wylacznie od danej jednostki. brak miesa w diecie kompletnie niczego nie determinuje, wege moze byc tak samo zdrowy i tak samo niezdrowy jak wszystkozerca, WSZYSTKO zalezy od odpowiedniego zbilansowania diety, i nie mowie tu o paranoi typu 'codziennie musze zjesc 105g bialka, coby sie nie nabawic niedoborow', tylko jedzeniu glownie wg 10 pż - nawet przestrzeganych w 80% - i to naprawde wystarczy. totez wg mnie totalnie bezsensowne jest wyklocanie sie czy wegetarianizm jest zdrowy, czy zdrowy nie jest. mieso nie jest produktem, ktorego nie da sie zastapic czyms innym, a rzekoma lepsza dieta wegetarian nie wynika z tego, ze nie jedza miesa, tylko z tego, ze musza zwracac wieksza uwage na to, co jedza - po prostu czesto maja wieksza swiadomosc jakie produkty sa bogate w jakie skladniki niz przecietny wszystkozerca, ktory poranna kanapke z szynka konserwowa zagryza snickersem. a jak wege ma glowe na karku, to zainteresuje sie czym by tu mozna to miesko zastapic : )
__________________

meginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 13:36   #221
xexaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Wyrak, akurat nie to chyba miałeś na myśli pisząc, że mój komentarz był poniżej krytyki. Wczytaj się.
Swoją drogą swój umysł uważam za otwarty

Meginnia, bingo!

Edytowane przez xexaa
Czas edycji: 2010-10-08 o 13:37
xexaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-08, 14:42   #222
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez meginnia Pokaż wiadomość
to, jaki kto ma uklad odpornosciowy, jak mocne kosci, jak dobre wyniki krwi zalezy tylko i wylacznie od danej jednostki. brak miesa w diecie kompletnie niczego nie determinuje, wege moze byc tak samo zdrowy i tak samo niezdrowy jak wszystkozerca, WSZYSTKO zalezy od odpowiedniego zbilansowania diety, i nie mowie tu o paranoi typu 'codziennie musze zjesc 105g bialka, coby sie nie nabawic niedoborow', tylko jedzeniu glownie wg 10 pż - nawet przestrzeganych w 80% - i to naprawde wystarczy. totez wg mnie totalnie bezsensowne jest wyklocanie sie czy wegetarianizm jest zdrowy, czy zdrowy nie jest. mieso nie jest produktem, ktorego nie da sie zastapic czyms innym, a rzekoma lepsza dieta wegetarian nie wynika z tego, ze nie jedza miesa, tylko z tego, ze musza zwracac wieksza uwage na to, co jedza - po prostu czesto maja wieksza swiadomosc jakie produkty sa bogate w jakie skladniki niz przecietny wszystkozerca, ktory poranna kanapke z szynka konserwowa zagryza snickersem. a jak wege ma glowe na karku, to zainteresuje sie czym by tu mozna to miesko zastapic : )
Pogrubione: Przeciez w 10PZ wyraznie stoi: jesc pelnowartosciowe bialko z kazdym posilkiem, a Ty chwile przedtem wysmiewasz sie z jedzenia bialka (jakby 105g bialka to byla jakas ogromna ilosc, a to wszystko jest wzgledne ).

Produktow odzwierzecych nie da sie zastapic innymi - wbrew temu co twierdzisz

Bez obrazy, ale te twierdzenia, jak to wszyscy jak jeden maz wege poca sie, zeby zbilansowac diete, w zestawieniu z moimi doswiadczeniami to wielka bujda i tyle No i znowu to "przecietny wszystkozerca". Mi zwisa i powiewa, jak przecietna osoba je, to dla mnie zaden punkt odniesienia.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 19:18   #223
dragi
Raczkowanie
 
Avatar dragi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Ja tam się nie pocę, bilansując dietę odkrywam raczej nowe smaki i raczej cieszy mnie to, niż męczy
Zastępowanie mięsa jest dla mnie bez sensu...po co je zastępować? Miliony ludzi rodzą się nawet nie wegetarianami, a weganami, żyją aktywnie, uprawiają sporty, rodzą dzieci...mięso nie jest im do niczego potrzebne. Nie muszą go jeść by żyć zdrowo
dragi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 10:41   #224
skikien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cześć,
Jestem wege z powodów dietetycznych. Wyrak, możesz mi wytłumaczyc jakich produktów odzwierzęcych nie da sie zastąpić innymi? Może zaczne jeść mięso. Tylko nie wciskaj mi rewelacji o testosteronie z mens health albo te bzdurne 10PZ. Czepiłeś sie tego "pełnowartosciowego" białka. Masz racje, nie ma go w roślinach, ale co z tego? Uważasz, że jest różnica między lizyną(jeden z aminokwasów egzo) z ryb a lizyną z fasoli? H2O to H2O, a C6H14N2O2 to C6H14N2O2. Te pierdoły o wchłanianiu białek zachowaj prosze dla siebie, chyba z mens health masz takie info. Zelazo hemowe nie lubi sie z niehemowym i dlatego ludzie maja z nim czasami problemy(wszystkożercy tez), a B12 to dla mnie taki sam problem jak dla ciebie(raczej mały). Sorry ze nie robiłem quote
skikien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 20:02   #225
Amens
Raczkowanie
 
Avatar Amens
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 113
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Ja gdy czuje się naprawdę osłabiona, zmęczona, suplementuje B12 w tabletkach. Warto takie nabyć i od czasu do czasu brać. Szczególnie w te zimne jesienne dni, gdy jeszcze nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich temperatur.
Amens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 20:01   #226
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 558
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

wybacz, o 105g bialka pisalam na swoim przykladzie, kiedy ukladalam sobie na probe diete ckd i siebie wzielam tutaj za punkt odniesienia. i tak, 105g bialka na ~50kg kobiete to JEST duza ilosc, 2g/kg masy ciala? no blagam, jaka przecietna laska dostarcza tyle bialka?

i czytaj ze zrozumieniem, nie napisalam ze PRODUKTY ODZWIERZECE da sie z latwoscia zastapic innymi, napisalam ze MIESO da sie zastapic CZYM INNYM, w czym nie wykluczylam nabialu i jajek!
nt. diety weganskiej sie nie wypowiedzialam ani jednym zdaniem i tego nie zrobie, nigdy nie mialam z nia blizszej stycznosci, jednak czysto teoretycznie WYDAJE MI SIE, ze jest dosc ciezka, a prawie wrecz niemozliwa dla kogos cwiczacego silowo i oczekujacego progressu.

znowu - nigdzie nie napisalam, ze wszyscy wegetarianie maja idealne jadlospisy i wszyscy sa perfekcyjnie zdrowi, aczkolwiek z mojego doswiadczenia wlasnie to wynika - wegetarianie, ktorych znalam/znam maja wieksza swiadomosc tego, co jedza, wlasnie z obawy przed ewentualnymi niedoborami - sila rzeczy wiedza ze jogurt naturalny to wegle a nie bialko, a soja nie jest tak wartosciowa jak mieso. jednak podkreslam, ze sa to MOJE doswiadczenia, mozliwe ze twoje sa inne.
__________________

meginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 13:33   #227
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez dragi Pokaż wiadomość
Ja tam się nie pocę, bilansując dietę odkrywam raczej nowe smaki i raczej cieszy mnie to, niż męczy
Zastępowanie mięsa jest dla mnie bez sensu...po co je zastępować? Miliony ludzi rodzą się nawet nie wegetarianami, a weganami, żyją aktywnie, uprawiają sporty, rodzą dzieci...mięso nie jest im do niczego potrzebne. Nie muszą go jeść by żyć zdrowo
O dziwo, odsetek wegetarian/wegan wsrod sportowcow jest szalenie nikly.
Az ktos kiedys sie posilkowal lista sportowcow wege - jakies 200 czy 300 nazwisk - na przestrzeni 70 lat, z wszystkich mozliwych sportow, od baseballa do szachow tylko tyle znaleziono

Nie mowiac o tym, ze pierwsze 2-3 z brzegu ktore sprawdzilem wege przynajmniej w trakcie kariery nie byli

Dieta ludzka jest tradycyjnie wszystkozerna, z duza iloscia miesa

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Cześć,
Jestem wege z powodów dietetycznych.
Nie ma takich.

Jedynie sytuacje takie jak np. problemy z nerkami moga uzasadniac takie a nie inne zmiany w diecie.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Wyrak, możesz mi wytłumaczyc jakich produktów odzwierzęcych nie da sie zastąpić innymi?
A jak uzyskasz pelnowartosciowe bialko, odpowiednie ilosci bialka w ogole, witamine B12, EPA i DHA, zelazo hemowe z roslin? Nijak, nie uzyskasz.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Może zaczne jeść mięso.
Powinnas

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Tylko nie wciskaj mi rewelacji o testosteronie z mens health albo te bzdurne 10PZ.
Bzdurne to sa Twoje teksty, natomiast zasady sformulowane przez Berardiego sa poparte zarowno odpowiednim wyksztalceniem, jak i wieloletnia praktyka.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Czepiłeś sie tego "pełnowartosciowego" białka.
Bialko dzielimy na pelnowartosciowe i niepelnowartosciowe, bez cudzyslowa.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Masz racje, nie ma go w roślinach, ale co z tego? Uważasz, że jest różnica między lizyną(jeden z aminokwasów egzo) z ryb a lizyną z fasoli? H2O to H2O, a C6H14N2O2 to C6H14N2O2.
Jest roznica pomiedzy bialkiem pelowartosciowym a nie.

No i unikasz innej kwestii - ze w roslinach, poza straczkowymi jest po prostu za malo tego bialka - mizerna kilka %

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Te pierdoły o wchłanianiu białek zachowaj prosze dla siebie, chyba z mens health masz takie info.
Nie pierdoły, fakty

Nie wiem po co wyskakujesz z men's health - nie czytam, czy to ma oznaczac, ze czerpiesz wiedze z kolorowych pisemek, taka projekcja?

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Zelazo hemowe nie lubi sie z niehemowym i dlatego ludzie maja z nim czasami problemy(wszystkożercy tez), a B12 to dla mnie taki sam problem jak dla ciebie(raczej mały). Sorry ze nie robiłem quote
Tak sie gryzie, ze to Ci jedzacy tylko niehemowe maja problemy

Ostanim stwierdzeniem, to juz w ogole zapodalas - faktycznie, anemia, zaden problem

Cytat:
Napisane przez meginnia Pokaż wiadomość
wybacz, o 105g bialka pisalam na swoim przykladzie, kiedy ukladalam sobie na probe diete ckd i siebie wzielam tutaj za punkt odniesienia. i tak, 105g bialka na ~50kg kobiete to JEST duza ilosc, 2g/kg masy ciala? no blagam, jaka przecietna laska dostarcza tyle bialka?
Zapewne nie, ale dla cwiczacej, aktywnej osoby 2g/kg to nic niewiadomo jak wielkiego.

Cytat:
Napisane przez meginnia Pokaż wiadomość
i czytaj ze zrozumieniem, nie napisalam ze PRODUKTY ODZWIERZECE da sie z latwoscia zastapic innymi, napisalam ze MIESO da sie zastapic CZYM INNYM, w czym nie wykluczylam nabialu i jajek!
Czytam ze zrozumieniem - o to mi wlasnie chodzilo, o produkty odzwierzece. Jajka np. miesem nie sa, a sa super produktem.

Cytat:
Napisane przez meginnia Pokaż wiadomość
znowu - nigdzie nie napisalam, ze wszyscy wegetarianie maja idealne jadlospisy i wszyscy sa perfekcyjnie zdrowi, aczkolwiek z mojego doswiadczenia wlasnie to wynika - wegetarianie, ktorych znalam/znam maja wieksza swiadomosc tego, co jedza, wlasnie z obawy przed ewentualnymi niedoborami - sila rzeczy wiedza ze jogurt naturalny to wegle a nie bialko, a soja nie jest tak wartosciowa jak mieso. jednak podkreslam, ze sa to MOJE doswiadczenia, mozliwe ze twoje sa inne.
No a ja Ci mowie, ze z mojego doswiadczenia, to bylo zupelnie odwrotnie.

Nie mowiac juz, ze (znowuz z moich doswiadczen) u niektorych wege widzialem zamilowanie do zrodel ktore pasowaly i ciach bajera
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2010-10-12 o 13:53
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 18:34   #228
skikien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

człowiek niepotrzebuje pełnowartosciowego białka, "pełnowartosciowe" to tylko słowo
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A jak uzyskasz pelnowartosciowe bialko, odpowiednie ilosci bialka w ogole, witamine B12, EPA i DHA, zelazo hemowe z roslin? Nijak, nie uzyskasz.
żelaza hemowego nie uzyskam z roślin. Wiesz jaka jest róznica miedzy żelazem hemowym a niehemowym? Nie potrzebujemy hemowego, jak jest to spoko, jak nie to tez spoko

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bzdurne to sa Twoje teksty, natomiast zasady sformulowane przez Berardiego sa poparte zarowno odpowiednim wyksztalceniem, jak i wieloletnia praktyka.
takich panów jak Berardi jest od groma, moje teksty sa na takim samym poziomie co Twoje. Tylko że, jesli chcesz moge wszystko podeprzeć rzetelnym naukowym źródłem, a nie "pierdołą z mens health" tak jak ty pare stron wczesniej.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Bialko dzielimy na pelnowartosciowe i niepelnowartosciowe, bez cudzyslowa.
no i? znam podział białek

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jest roznica pomiedzy bialkiem pelowartosciowym a nie.

No i unikasz innej kwestii - ze w roslinach, poza straczkowymi jest po prostu za malo tego bialka - mizerna kilka %
wymień aminokwas którego nie znajde w produktach roślinnych. zboża + straczkowe = białko któremu nic nie brakuje

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie wiem po co wyskakujesz z men's health - nie czytam, czy to ma oznaczac, ze czerpiesz wiedze z kolorowych pisemek, taka projekcja?
nie...
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Tak sie gryzie, ze to Ci jedzacy tylko niehemowe maja problemy
jakie problemy? naukowe źródło albo didn't happen
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ostanim stwierdzeniem, to juz w ogole zapodalas - faktycznie, anemia, zaden problem
Niedobór B12 powoduje anemie? gratuluje, to chyba 1 na 1000000. Niedobór B12 powoduje gorsze rzeczny niz anemia. Jestem facet btw, testosteron mam w normie. Z żywieniem mam styczność już jakis czas, więc raczej mnie nie przegadasz. Wege to nie jest dla mnie jakis wybryk nastolatka. Wegetarianizm jest zły dla nastolatków które beda leciec na słodyczach i jakims syfie, wtedy ok. Ale nie można stwierdzić że z dietetycznego punktu widzenia jest zły, bo stanowisko American Dietetic Association and Dieteticians of Canada jest inne http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12826028
skikien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 03:02   #229
dragi
Raczkowanie
 
Avatar dragi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Skikien, podoba mi się to, co piszesz
dragi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 09:14   #230
Forumfanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Unia Europejska
Wiadomości: 5
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Wszystkim zainteresowanym wegetarianizmem, weganizmem, frutarianizmem, polecam nowo wydany ebook: "Owocowa Dieta - czyli balsam dla ducha i ciała" (link w podpisie).

Moim zdaniem, nie powinniśmy jeść mięsa z wielu powodów: etycznych, zdrowotnych, ekologicznych, itd.

Przecież mamy podobno XXI wiek. Zatem już najwyższy czas zmienić swoje nawyki na bardziej pokojowe i współczujące
Forumfanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 14:04   #231
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
człowiek niepotrzebuje pełnowartosciowego białka, "pełnowartosciowe" to tylko słowo
Oczywiscie, ze potrzebuje

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
żelaza hemowego nie uzyskam z roślin. Wiesz jaka jest róznica miedzy żelazem hemowym a niehemowym? Nie potrzebujemy hemowego, jak jest to spoko, jak nie to tez spoko
O tym Ci przeciez caly czas tolkuje. Ja wiem, ale chyba Ty nie - hemowe jest lepiej przyswajalne.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
takich panów jak Berardi jest od groma, moje teksty sa na takim samym poziomie co Twoje. Tylko że, jesli chcesz moge wszystko podeprzeć rzetelnym naukowym źródłem, a nie "pierdołą z mens health" tak jak ty pare stron wczesniej.
Jak na razie, to Berardi ma doktorat, powoluje sie na zrodla naukowe, a Ty sie spinasz o *******ach i nie masz zadnych konkretow do przekazania.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
no i? znam podział białek
Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
człowiek niepotrzebuje pełnowartosciowego białka, "pełnowartosciowe" to tylko słowo
To sie zdecyduj

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
nie...
Fajnie, a masz jakies naukowe zrodla? Bo jak na razie to sie wysmiewasz z goscia z doktoratem i wieloletnia praktyka, a sam ani nic ciekawego nie piszesz, ani nie przytaczasz.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
jakie problemy? naukowe źródło albo didn't happen
Mozliwy niedobor zelaza.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Niedobór B12 powoduje anemie? gratuluje, to chyba 1 na 1000000. Niedobór B12 powoduje gorsze rzeczny niz anemia.
Pewnie, ze moze. Anemia to tylko najczestszy skutek niedoboru.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Jestem facet btw, testosteron mam w normie.
Skoro czujesz, ze sie musisz tym podzielic na forum...

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Z żywieniem mam styczność już jakis czas, więc raczej mnie nie przegadasz.
A co ja mam Cie przegadywac, wystarczy, ze mam racje.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Wege to nie jest dla mnie jakis wybryk nastolatka. Wegetarianizm jest zły dla nastolatków które beda leciec na słodyczach i jakims syfie, wtedy ok. Ale nie można stwierdzić że z dietetycznego punktu widzenia jest zły, bo stanowisko American Dietetic Association and Dieteticians of Canada jest inne http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12826028
Super - dieta jest spoko, tylko trzeba ja w pewnych przypadkach suplementowac a jedna z jej zalet jest wieksza ilosc wegli w diecie
Faktycznie, w pyte, tylko polecac

Cytat:
Napisane przez Forumfanka Pokaż wiadomość
Wszystkim zainteresowanym wegetarianizmem, weganizmem, frutarianizmem, polecam nowo wydany ebook: "Owocowa Dieta - czyli balsam dla ducha i ciała" (link w podpisie).
A ja wszystkim polecam Berardiego zamiast takich pseudodiet.

Cytat:
Napisane przez Forumfanka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, nie powinniśmy jeść mięsa z wielu powodów: etycznych, zdrowotnych, ekologicznych, itd.
Zaklinania rzeczywistosci ciag dalszy. Jak rozumiem, umiesz tylko takie formulki, ale zadnego uzasadnienia juz nie.

Cytat:
Napisane przez Forumfanka Pokaż wiadomość
Przecież mamy podobno XXI wiek. Zatem już najwyższy czas zmienić swoje nawyki na bardziej pokojowe i współczujące
Bez obrazy, ale co maja takie teksty propagandowe robic na "dietetyce"?

Najwyzszy czas jesc madrze - czyli tak jak jedli ludzie przez seki tysiecy lat - duzo miesa roznego pochodzenia, jajka, duzo warzyw, owoce, orzechy, ziarna.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 15:34   #232
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze potrzebuje


To sie zdecyduj


Mozliwy niedobor zelaza.


Skoro czujesz, ze sie musisz tym podzielic na forum...


A co ja mam Cie przegadywac, wystarczy, ze mam racje.
wow, wyrak nie ma to jak twoja umiejętność argumentacji, na poziomie przedszkola
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 19:06   #233
quadra616
Zadomowienie
 
Avatar quadra616
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 446
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez anta3 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad przejsciem na wegetarianizm, dlatego zalozylam ten watek. Jakie sa Waszym zdaniem mocne i slabe strony...?
Zapoczątkowałaś tutaj zażartą dyskusję, ale pochwal się. Udalo się? Jesteś wege? )

Ja zaczełam niedawno także. Od dwóch miesięcy żyję bez mięsa. Moja kuzynka zaraziła mnie miłością do tej diety. Jest na prawdę nieziemska. Tyle niesamowitych pyszności można stworzyć bez mięcha! ))
__________________
------------------------------
wege

happy, happy, happy, happy!
always so cheerful xxx


quadra616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 01:53   #234
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
wow, wyrak nie ma to jak twoja umiejętność argumentacji, na poziomie przedszkola
Wystarczy się cofnac w tym temacie, wszystko bylo wykladane, byly linki itd.

A co powiesz o tej "zdolności argumentacji":
Cytat:
Moim zdaniem, nie powinniśmy jeść mięsa z wielu powodów: etycznych, zdrowotnych, ekologicznych, itd.


Bo ja się po prostu nie lubie po raz n-ty powtarzac, ale o dziwo Ci prawdziwy brak argumentacji umknal. Jakiez to dziwne i zaskakujaco, a pewnie przypadkowo zupelnie zgodne z Twoim swiatopogladem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 10:37   #235
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wystarczy się cofnac w tym temacie, wszystko bylo wykladane, byly linki itd.

A co powiesz o tej "zdolności argumentacji":




Bo ja się po prostu nie lubie po raz n-ty powtarzac, ale o dziwo Ci prawdziwy brak argumentacji umknal. Jakiez to dziwne i zaskakujaco, a pewnie przypadkowo zupelnie zgodne z Twoim swiatopogladem
tego nie rozumiem, o co ci chodzi, w który momencie umknął mi brak argumentacji? (i czyjej argumentacji? mojej??)

dla twojej wiadomosci nie jestem wege, także słabo strzeliłes z tym światopoglądem
mozesz sobie mowic ze powtrzasz cos po raz "n-ty" nie ma jednak wątpliwosci ze na wiele argumetów skikien nie odpowiedziałes (co to za odpowiadanie typu "wystarczy ze mam racje", ile ty masz lat, 12? żenada), dopisales tylko jakies zaczepne komentarze. nie masz wiedzy w jakims temacie to atakujesz "z dupy strony" i to nawet nie na temat. to takie typowe zachowanie gdy nie ma sie kontr-agrumentu.

zresztą co to co zacytowales ma wspólnego z argumentacją? to czyjaś prywatna opinia którą ktoś dzieli się na wątku związana z tematem wątku (do tego wlasnie służy forum ), a nie wyniki jakichs swiatowych badan czy naukowe artykuły. czepiasz sie dla samego czepiania (pewnie znow dlatego ze nie masz co na to odpowiedziec)
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2010-10-16 o 10:46
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 13:21   #236
skikien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze potrzebuje
panowie od biochemii (z doktoratami) u mnie na uczelni tak nie uważaja. Myślę, że nikt kto zna się na białkach tak nie uważa.(a tak sorry Berardi tak uważa, gz)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
O tym Ci przeciez caly czas tolkuje. Ja wiem, ale chyba Ty nie - hemowe jest lepiej przyswajalne.
Racja, hemowe jest lepiej przyswajalne, pierwszy argument Wiesz co wpływa na przyswajalnośc żelaza czy tylko tak sobie piszesz? Czemu wszystkożercy chorują na anemie? Może warto się zastanowić co jemy razem z tym żelazem. Bo okazuje sie, że mozna jeść ogromne ilości hemowego i miec niedobory zelaza.


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak na razie, to Berardi ma doktorat, powoluje sie na zrodla naukowe, a Ty sie spinasz o *******ach i nie masz zadnych konkretow do przekazania.
Słuchaj, jeśli naprawde interesujesz sie dietetyka/żywieniem poszperaj w necie/normalnych ksiażkach. Zobaczysz, że panów z doktoratami mowiących o żywieniu jest dużo. Dla mnie Berardi to ktoś jak Michał Tombak, nie miałem na myśli że nie posiada wiedzy/gada glupoty. Napisze dużo mądrych rzeczy, ale nie można patrzeć na to jak na wyrocznie bo strzeli bzdurą co jakis czas. Poza tym jest to przedstawione w wygodnej formie i ludzie myślą że koleś zna recepte na długowieczność.


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Fajnie, a masz jakies naukowe zrodla? Bo jak na razie to sie wysmiewasz z goscia z doktoratem i wieloletnia praktyka, a sam ani nic ciekawego nie piszesz, ani nie przytaczasz.
Wklej mi po której mojej wypowiedzi tak uważasz?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Mozliwy niedobor zelaza.
Możliwy u każdego. Wszystkożercy tez maja problem z zelazem Co to za argument?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pewnie, ze moze. Anemia to tylko najczestszy skutek niedoboru.
Naukowe źródło, wklej link czy coś

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A co ja mam Cie przegadywac, wystarczy, ze mam racje.
Masz racje bo ty tak uważasz? no cmon

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Super - dieta jest spoko, tylko trzeba ja w pewnych przypadkach suplementowac a jedna z jej zalet jest wieksza ilosc wegli w diecie
Faktycznie, w pyte, tylko polecac
Myślisz, że wegetarianie mają wiekszy problem z otyłościa niz wszystkożercy? Wszystkożercy niczego nie suplementuja... hehe


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A ja wszystkim polecam Berardiego zamiast takich pseudodiet.
wiesz, zawsze lepiej iść do dwóch lekarzy. Jeden powie Ci, że masz pryszcza, a drugi że raka. Wiec lepiej nie polegać na jednym kolesiu


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Najwyzszy czas jesc madrze - czyli tak jak jedli ludzie przez seki tysiecy lat - duzo miesa roznego pochodzenia, jajka, duzo warzyw, owoce, orzechy, ziarna.
Wiesz jak wygląda staropolski jadłospis? Skąd ludzie brali to mięso? Owszem jedli, ale niedużo i nie różnego pochodzenia

No masz za***iste argumenty, pisząc tutaj pierwszy raz myślałem, że znasz sie na rzeczy i pogadamy o konkretach. Nie miałem zamiaru wyśmiewać sie z twoich poglądów, jeśli tak brzmiało to wina internetu. Nie powiedziałeś mi prawie nic konkretnego, słabe teksty które powie pijany znajomy jak zobaczy że, nie wcinasz kiełbasy na ognisku. Także wiadomosc do kazdej wege osoby co czyta ten wątek: Nie słuchajcie Wyraka, a mięso to syf

Edytowane przez skikien
Czas edycji: 2010-10-16 o 13:32
skikien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 10:50   #237
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
panowie od biochemii (z doktoratami) u mnie na uczelni tak nie uważaja. Myślę, że nikt kto zna się na białkach tak nie uważa.(a tak sorry Berardi tak uważa, gz)

Pewnie w Men's Health to przeczytali
. Twoja "argumentacja"

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Racja, hemowe jest lepiej przyswajalne, pierwszy argument Wiesz co wpływa na przyswajalnośc żelaza czy tylko tak sobie piszesz? Czemu wszystkożercy chorują na anemie? Może warto się zastanowić co jemy razem z tym żelazem. Bo okazuje sie, że mozna jeść ogromne ilości hemowego i miec niedobory zelaza.
Pozytywnie witamina C, negatywnie np. szczawiany, fityniany. Pewnie, ze wszystkozerni tez moga dostac anemii. Tyle, ze osoby ktore usuwaja produkty z zelazem hemowym z diety sila rzeczy narazaja sie na ryzyko.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Słuchaj, jeśli naprawde interesujesz sie dietetyka/żywieniem poszperaj w necie/normalnych ksiażkach. Zobaczysz, że panów z doktoratami mowiących o żywieniu jest dużo. Dla mnie Berardi to ktoś jak Michał Tombak, nie miałem na myśli że nie posiada wiedzy/gada glupoty. Napisze dużo mądrych rzeczy, ale nie można patrzeć na to jak na wyrocznie bo strzeli bzdurą co jakis czas. Poza tym jest to przedstawione w wygodnej formie i ludzie myślą że koleś zna recepte na długowieczność.
Na przyklad jaka bzdura?

Wcale nie uwazam go za wyrocznie, troche sobie przedtem czytalem i wg mnie to co proponuje Berardi jest bardzo bliskie moim celom. Tym bardziej, ze on pracuje "co nieco" ze sportowcami, co mi pasuje.

Inna sprawa, ze jego zalecenia sa zuplenie zgodne z caveman diet, ktora tez mi pasuja.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Wklej mi po której mojej wypowiedzi tak uważasz?
Po ktorej mam tak nie uwazac? Naukowych zrodel nie wkleiles (poza ta jedna opinia o diecie wege), a sam sie wysmiewasz z goscia, ktory ma wyksztalcenie i doswiadczenie w temacie.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Możliwy u każdego. Wszystkożercy tez maja problem z zelazem Co to za argument?
To za argument, ze wszystkozercy moga latwo je uzupelnic hemowym, a rozne odmiany wege zaleznie od tego co jedza a co nie, nie bardzo/badz w ogole nie.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Naukowe źródło, wklej link czy coś
Bez zartow, na ten temat akurat jest mnostwo ogolnie dostepnych informacji w necie.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Myślisz, że wegetarianie mają wiekszy problem z otyłościa niz wszystkożercy?
To juz zalezy od diety, cwiczen, uwarunkowan indywidualnych. Wege nie jest cudowna recepta na otylosc jak niektorzy twierdza.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Wszystkożercy niczego nie suplementuja... hehe
Sila rzeczy, jesli masz dobrze zbilansowana diete i jesz produkty z roznych grup, to masz mniejsze zapotrzebowanie na suplementacje, niz gdy usuwasz cale grupy prodktow, ktore od zawsze byly w ludzkiej diecie.

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
wiesz, zawsze lepiej iść do dwóch lekarzy. Jeden powie Ci, że masz pryszcza, a drugi że raka. Wiec lepiej nie polegać na jednym kolesiu
Kto powiedzial, ze polegam na jednym?

Wiesz, to jest dosyc powszechna wiedza tak szczerze

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
Wiesz jak wygląda staropolski jadłospis? Skąd ludzie brali to mięso? Owszem jedli, ale niedużo i nie różnego pochodzenia
Wiem jak wygladal jadlospis przez setki tysiecy lat: duzo miesa, z roznych zrodel, duzo warzyw/owocow, orzechy, ziarna. O dziwo, badania wskazuja, ze niedoborow/przeciwskazan nie bylo, za to byly wieksze mocniejsze miesnie i mocniejszy kosciec

Cytat:
Napisane przez skikien Pokaż wiadomość
No masz za***iste argumenty, pisząc tutaj pierwszy raz myślałem, że znasz sie na rzeczy i pogadamy o konkretach. Nie miałem zamiaru wyśmiewać sie z twoich poglądów, jeśli tak brzmiało to wina internetu. Nie powiedziałeś mi prawie nic konkretnego, słabe teksty które powie pijany znajomy jak zobaczy że, nie wcinasz kiełbasy na ognisku. Także wiadomosc do kazdej wege osoby co czyta ten wątek: Nie słuchajcie Wyraka, a mięso to syf
Ja bym na Twoim miejscu raczej spojrzal na to, co Ty wyprodukowales
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 18:27   #238
tomoyo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Tak się składa że też jestem wegetarianką ,od 10 lat , no i jakimś cudem jestem zdrowa nie śledziłam dokładnie dyskusji, bo strasznie długie posty piszecie, ale wydaje mi się, że padło jedno pytanie na które nie było odpowiedzi( jak była to nie znalazłam, przepraszam).
Chodzi mi o rewelacje o białku: jaki aminokwas niezbędny człowiekowi znajduje się w mięsie a nie ma go w roślinach bo wg mojej wiedzy nie ma takiego i dlatego człowiek może całkowicie zrezygnować z białka odzwierzęcego.
tomoyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 09:20   #239
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez tomoyo Pokaż wiadomość
Chodzi mi o rewelacje o białku: jaki aminokwas niezbędny człowiekowi znajduje się w mięsie a nie ma go w roślinach bo wg mojej wiedzy nie ma takiego i dlatego człowiek może całkowicie zrezygnować z białka odzwierzęcego.
W ktorej roslinie znajduje sie komplet aminokwasow egzogennych? W zadnej (czy tez prawie zadnej).

Wystarczy spojrzc na Precision Nutrition:

Cytat:
2. Za każdym razem jedz pełnowartościowe, chude białko.
Czy za każdym razem jesz coś co było zwierzęciem lub pochodzi od zwierzęcia? Jeśli nie, zmień to. Uwaga: Jeśli jesteś wegetarianinem, zasada ta nadal obowiązuje. Potrzebujesz pełnowartościowego białka i musisz znaleźć inne jego źródła.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694

Nie tylko nie nalezy rezygnowac z bialka odzwierzecego, nalezy je jest na kazdy posilek.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:49   #240
dragi
Raczkowanie
 
Avatar dragi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:2. Za każdym razem jedz pełnowartościowe, chude białko.
Czy za każdym razem jesz coś co było zwierzęciem lub pochodzi od zwierzęcia? Jeśli nie, zmień to. Uwaga: Jeśli jesteś wegetarianinem, zasada ta nadal obowiązuje. Potrzebujesz pełnowartościowego białka i musisz znaleźć inne jego źródła.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694

Nie tylko nie nalezy rezygnowac z bialka odzwierzecego, nalezy je jest na kazdy posilek.

Z tego co zrozumiałam, dr Berardi nie każe mi porzucać wegetarianizmu, tylko poszukać innych źródeł pełnowartościowego białka, np. w jajku. Dobrze rozumiem?
dragi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-07 16:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.