Żal do świadkowej - czy słusznie? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-06, 08:26   #211
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez EdytkaEdytka71 Pokaż wiadomość
Zamykaja szkoły uczelnie bo ludzi enie maja pieniędzy by kształcić dzieci .
Gdzie?!
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 08:30   #212
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Gdzie?!
Gimnazja

Jezusie, jak autorka wróci na wątek to zgłupieje
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 08:46   #213
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:33
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 08:50   #214
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie, proszę się trzymać głównego tematu wątku ;-)
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 09:20   #215
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez EdytkaEdytka71 Pokaż wiadomość
A kto będzie te towary kupował ?Kto rodziny bez pomocy zyjące na skraju ubóstwa?To jest proste ,rodzny maja więcej pieniędzy a wiec kupuja więcej towarów aby było więcej towarów ,trzeba otworzyć zakąłdy zatrudnić ludzi by to produkowali i koło się zamyka ,podniesiony standard zyciowy bo i rodziny zyją godnie i mniejsze bezrobocie.Że nie wspomnę już o inwestycji w młodzierz ,w ich nauke itd.bo to oni będą pracować kiedyś na nasz na nasz kraj, a im bardziej sie wyuczą, tym będą bardziej wydajni .Ja nie pisze ze od razu będziemy krajem zachodnim ale inwestycja w rodzine to krok na przód ,A nie tkwienie w tym co jest teraz od dziesiątków lat .By państwo dobrze funkcjonowało to powinno się zadbac przede wszystkim o rodziny bo to one tworzą włąsnie państwo.

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Szoda nam teraz pieniędzy 500 plus na dzieci a przecież to te dzieci będą pracowały na nas w przyszłości .Na tym polega zycie.
Nie czytasz uważnie! Wzrost gotówki w gospodarce spowoduje wzrost poziomu cen + wzrost cen spowodowany dodatkowymi podatkami spowoduje, że dochód do dyspozycji będzie mniejszy. Mimo, że nominalnie dochód wzrośnie to realnie spadnie - innymi słowami będziesz mieć więcej gotówki w portfelu ale będziesz w stanie mniej kupić. To zadziała na odwrót niż myślisz.

A towary by kupowały osoby zatrudnione w tych przedsiębiorstwach (przedsiębiorstwa to nie tylko towary ale miejsca pracy a tym samym wypłaty dla pracowników), co oznaczałoby więcej miejsc pracy, mniejsze bezrobocie, większą produkcję.

Oczywiście teraz nikt nie myśli o konsekwencjach tylko wszyscy chcą rozdawać pieniądze których nie ma. Gdy przyjdzie zmierzyć się z konsekwencjami gospodarczymi dobrej zmiany już nie będzie a wszyscy nie mając bladego pojęcia jak wyglądają przyczyna-skutek w ekonomii będą myśleć że sytuacja gospodarcza bierze się z decyzji sprzed miesiąca a nie sprzed 5 lat i będą obarczać odpowiedzialnością kolejny rząd.

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2016-08-06 o 11:32
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 10:28   #216
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Czy do was w ogóle nie dochodzi, że jak kobieta lepi z gliny to już się nie zalicza do "tylko matek". Ile razy mam pisać to samo. Podajecie mi przykłady matek, które COŚ robią poza byciem matkami, czyli dokładnie to, co jest według mnie okej...

Co do postu wyżej - niestety, ludzie nie znają podstawowych zasad ekonomii i nie zdają sobie sprawy jak mocno to wszystko rypnie. Ale cóż, ważne, że są głosy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 10:34   #217
EdytkaEdytka71
Raczkowanie
 
Avatar EdytkaEdytka71
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 149
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

No cóż trzymajmy się tematu ,nie kłóćmy się Trwajmy dalej w naszym kraju na starych zasadach i na starym mysleniu ,a na pewno polepszymy nasze zycie.Najlepiej wróćmy do czasów komuny Zróbmy jedzenie na kartki tak jak było ,zero pomocy a poprawimy na pewno gospodarke naszego kraju Dobra ,ja już koncze temat bop nie o tym wątek .Każdy ma prawo mieć swoje zdanie ,to normalne jakby każdy był taki sam to świat byłby nudny Wiec niema sie o co kłocic

Edytowane przez EdytkaEdytka71
Czas edycji: 2016-08-06 o 10:43
EdytkaEdytka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-06, 11:31   #218
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Co do postu wyżej - niestety, ludzie nie znają podstawowych zasad ekonomii i nie zdają sobie sprawy jak mocno to wszystko rypnie. Ale cóż, ważne, że są głosy.
Dlatego przydałby się test z ekonomii dla każdego wyborcy: nie znasz praw gospodarki => Twój głos jest nieważny.

Cytat:
Napisane przez EdytkaEdytka71 Pokaż wiadomość
No cóż trzymajmy się tematu ,nie kłóćmy się Trwajmy dalej w naszym kraju na starych zasadach i na starym mysleniu ,a na pewno polepszymy nasze zycie.Najlepiej wróćmy do czasów komuny Zróbmy jedzenie na kartki tak jak było ,zero pomocy a poprawimy na pewno gospodarke naszego kraju Dobra ,ja już koncze temat bop nie o tym wątek .Każdy ma prawo mieć swoje zdanie ,to normalne jakby każdy był taki sam to świat byłby nudny Wiec niema sie o co kłocic
Komunę to wprowadza dobra zmiana - rozdaje wszystkim pieniądze, zmienia historię, robi debet i liczy się tylko jeden wódz - wystarczy poczytać programy i na prawdę gospodarczo obecnemu rządowi bliżej do komuny niż do prawicy.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 13:46   #219
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Cytat:
Napisane przez EdytkaEdytka71 Pokaż wiadomość
No cóż trzymajmy się tematu ,nie kłóćmy się Trwajmy dalej w naszym kraju na starych zasadach i na starym mysleniu ,a na pewno polepszymy nasze zycie.Najlepiej wróćmy do czasów komuny Zróbmy jedzenie na kartki tak jak było ,zero pomocy a poprawimy na pewno gospodarke naszego kraju Dobra ,ja już koncze temat bop nie o tym wątek .Każdy ma prawo mieć swoje zdanie ,to normalne jakby każdy był taki sam to świat byłby nudny Wiec niema sie o co kłocic
@EdytkaEdytka71, jak już tak bardzo chcesz porównywać Polskę do bogatego zachodu i wsparcia socjalnego w tamtych krajach, to 1) rozważ najpierw skąd tamte kraje brały/biorą na to pieniądze, 2) w którym momencie rozwoju zaczęło się wsparcie socjalne i jaki % społeczeństwa pod jakimi kryteriami był nim objęty, 3) jaki jest stosunek zarobków, opodatkowania, wpływów do budżetu w stosunku do wydatków na cele socjalne, 4) zastanów się jakie są główne źródła wpływów do budżetu w tamtych krajach.

Takie proste recepty "rozdajmy pieniądze ludziom to będzie lepiej, kraj się rozwinie, ludzie będą mieli za co kupować, powstaną miejsca pracy, będzie dobrobyt" są nieskuteczne - bo nie ma pokrycia w gospodarce, wywołuje negatywne skutki.
Gdyby to się sprawdzało i Twoja recepta była taka super, to jak sądzisz, żadna tęga głowa by na to nie wpadła i drukarki w bankach centralnych by nie pracowały na potęgę...? 😂

I naprawdę, PAŃSTWO NIE MA SWOICH PIENIĘDZY.
Pieniądze w budżecie biorą się z podatków, a nie z zysków państwa. Żeby więcej wydać, trzeba skądś wziąć (=sięgnąć do cudzej kieszeni). Nawet jak się opodatkowuje te "złe wyzyskujące banki", czy wielkopowierzchniowe sklepy, to tak naprawdę finalnie jest to zwiększenie kosztów przeciętnego Kowalskiego.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 20:39   #220
Pako_
Rozeznanie
 
Avatar Pako_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 636
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

PAŃSTWO NIE MA SWOICH PIENIĘDZY. - Najlepsze podsumowanie.

Jeśli rząd odkryje że może przekupić ludzi, ich własnymi pieniędzmi, to koniec demokracji.
Pako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 21:03   #221
GrazynaKaryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 24
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Autorke w pelni rozumiem i utozsamiam sie z jej bolem jak ja swiadkowa potraktowala. Co jak co, ale to nie jest wielka sztuka wygooglac co swiadkowa powinna robic, czy ustalic to z panna mloda. Dla mnie szczytem chamstwa jest czesc z jej wiecznym malowaniem sie w lazience w dniu slubu u panny mlodej. To jest slub mlodej i ona juz powinna byc gotowa, lub powinna sie z mloda ustawic na wspolne malowanie do makijazystki/zaufanej osoby. Strasznie to slabe.

Ja tez mialam przejscia ze swoja swiadkowa, zrobilam na ten temat watek. Co prawda w dniu slubu teoretycznie nie mam jej niby nic do zarzucenia, ale po slubie wyszly cale wywrotki "kwiatkow" jakie przede mna ukrywala.

Czasem mam wrazenie, ze dobor swiadkowej to powinien byc od kogos z rodziny, bo jak widac znajomosci, ktore zludnie wygladaja na zelazne przyjaznie, sa zwyczajnie plytkie i falszywe, a potem panna mloda zamiast myslec o slubie to meczy sie z problemem swiadkowej.
GrazynaKaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-30, 23:41   #222
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Ja byłam świadkową na ślubie swojej siostry we wrześniu tego roku. Jakiś czas przed uroczystością wygooglowałam sobie obowiązki świadkowej, a potem skonfrontowałam je z Panną Młodą. Ustaliłyśmy, w czym mam jej pomóc, a w czym nie, co uważam za dobre rozwiązanie. W domu wpięłam siostrze welon, pomogłam założyć suknię, po ślubie trzymałam jej bukiet, gdy ona zbierała miedziaki z ziemi, odpinałam/zapinałam jej tren, zbierałam kwiaty i prezenty, a także zatroszczyłam się o pieniądze, by nic nie poginęło. Siostra mówiła po weselu, że z mojego świadkowania była zadowolona, bo gdy potrzebowała pomocy, ja byłam obecna, ale też nie zachowywałam się nachalnie.

Myślę, że Autorka jest trochę winna tej sytuacji, bo nie uzgodniła żadnych konkretów ze świadkową przed ślubem, natomiast świadkowa mogła tak nie szaleć w tej łazience i z prostego odruchu serca zapytać się Panny Młodej, a swojej przyjaciółki, czy niczego jej nie trzeba.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-21, 18:27   #223
wiean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Stary wątek ale dorzucę swoje 3 grosze dla przyszłych czytelników. ŚWIADKOWA MA BYĆ ŚWIADKIEM ŚLUBU a nie asystentem czy organizatorem imprez.

Przywlekł się tępy zwyczaj z zachodu, jakieś panieńskie i kawalerskie (jestem panną młodą, a dla mnie to obcy zwyczaj). Prosząc moją przyjaciółkę o rolę świadka w życiu nie przyszłoby mi do głowy że ma mi cokolwiek organizować i koło mnie skakać. Ona jest drugą najważniejszą dla mnie osobą w tym dniu.

Trzeba było zakomunikować od razu na wstępnie że pod definicją "świadka" rozumiesz jako asystenta i chcesz imprezy.
wiean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-21, 18:57   #224
MaggieGo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 113
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Byłam świadkową dwa razy. Za każdym razem zorganizowałam fajny wieczór panieński i byłam do dyspozycji w trakcie ślubu i wesela. Ale "asystowanie przy ubieraniu panny młodej" to wizja, która mnie przerasta. Jeśli się jest świadkową siostry, mieszka z nią razem, to okej, ale przyjeżdżać do panny młodej specjalnie, żeby jej buty zapiąć (przeczytałam tylko pierwszy post)? Dla świadkowej to też jest uroczysty dzień, chce się sama na spokojnie wystroić, umalować itd. A jako panna młoda nie założyłabym stroju, z którym by mi trzeba pomagać. Przy chodzeniu na siku też jest potrzebna asysta?
MaggieGo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-21, 19:23   #225
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 355
Dot.: Żal do świadkowej - czy słusznie?

Bez przesady z tą asystenturą.

Autorka trafiła po prostu na pozbawioną empatii skupioną wyłącznie na siebie koleżankę. Która okazała się dobrym druhem do pogawędek ale nie kimś na kim możesz polegać gdy chodzi o podjęcie minimum wysiłku i posiadanie wyobraźni.

Kiedy ktoś ci mowi przed własną imprezą że jest x godzina to mu nie odpowiadasz, że to masa czasu. Gdyby to byla impreza koleżanki mogłaby sobie wychodzić o której by chciała. Ale pmka mogla chcieć sie uszykować na 3 godziny przed wyjściem i stać jak posąg przy drzwiach, jej wybór.

Nie zajmuje się też u kogoś w mieszkaniu jedynej łazienki. Skoro koleżanka potrafiła zabrać kosmetyki powinna też była spakować lusterko. Autorka była widać dość delikatna i nie chciała kwasów i zbędnych nerwów przed własnym ślubem. Ale gdyby w tym domu było więcej domowników niż pmka i jej ślubny, ktoś z jajami wywaliłby pindę okupującą kibel za drzwi łazienki i niech się maluje przed szybą w oknie. Co za pomysł w ogóle wbijając komuś na kwadrat zając mu łazienkę. Dobrze, że jeszcze się w małżeńskim łóżku nago nie zdrzemnęła albo nie chodziła w samych majtkach po mieszkaniu bo tak lubi i u siebie tak robi.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-21 20:23:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.