Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?! - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-20, 11:19   #211
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
No ale ktoś pisał (czy podawał linka) że komputera i internetu nie będą w to wliczać (chyba).
Ja jestem w stanie przełknąć tę opłatę pod jednym warunkiem - że wyprodukują za to filmy i seriale na miarę HBO
.
.
.
Na pewno tak będzie.
U nas ani filmy ani seriale nie trzymają poziomu i to nie dlatego, że mają za mało kasy na te produkcje. Po prostu mamy taki kraj i taką tv. Nasze filmy i nasz seriale i w zasadzie wszystko inne są do dupy i nie zmieni to żadne ich finansowanie.

Jak mają mi nie wliczyć monitora skoro mogę na nim odbierać tv? I jak im udowodnię taką rzecz? Z tej okazji nie będę płacić? Wątpię.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:21   #212
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Pffe nie wiem co zrobi nowa ustawa, ale wczoraj jeszcze sprawdzalam, monitor czy laptop z mozliwoscia odbioru tv sie nie licza.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:21   #213
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
czemu miałabyś płacić 2x za to samo mieszkanie, mając w nim siedzibę dg? dostajesz rachunek na firmę?
Właśnie dlatego pytam, że nie wiem, jak to będzie wyglądać... Bo rachunku na firmę nie mam. Ale w doniesieniach prasowych widzę, że firmy mają płacić coś ponad 100zł opłaty audiowizualnej. Jeżeli faktycznie będzie to ściągane tylko w formie dopłaty do rachunku za prąd, to spoko, bo firma w teorii z prądu nie korzysta, bo rachunków za prąd nie płaci. Dlatego chcę wiedzieć czy nie wpadli na inny pomysł ściągania tego.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Ale Wy nie rozumiecie, że płacimy za odbiornik a nie za to, że oglądamy tv? Jak nie masz tv a masz telefon z androidem to i tak zapłacisz bo masz dostęp do tej telewizji. Żeby to było tak jak Wy sobie myślicie, że mam nc+ czy cokolwiek innego to musieliby zakodować tv publiczną żeby można było tego nie płacić. Proste. To samo z radiem.
Tego się nie da rozdzielić, że ja nie oglądam. Ja zapłacę za to, że monitor stoi (nie tv, monitor) podłączony do konsoli i ma dvbt czyli tv oglądać mogę.
Jakoś operator telefonii komórkowej nie nalicza mi dodatkowej opłaty za to, że w telefonie z Androidem mam możliwość korzystania z internetu. Zależnie od taryfy można mieć pakiet w abonamencie, wykupić sobie pakiet danych albo płacić za zużycie. Ale nikt nie wpadł na pomysł płacenia za możliwość korzystania.

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
No ale do tej pory też obowiązywał abonament radiowo-telewizyjny a jakoś wątku pełnego oburzenia nie było

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Ja byłam zawsze oburzona. W moim domu rodzinnym płaciło się abonament, mama nawet kiedyś wygrała telewizor w loterii abonamentowej. Ale od ponad 7 lat mieszkam poza domem i nie mam odbiornika i też się już wcześniej oburzałam. Nie na tyle żeby samej wątek zakładać, ale na tyle żeby napisać w wątku który właśnie powstał.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:22   #214
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
U nas ani filmy ani seriale nie trzymają poziomu i to nie dlatego, że mają za mało kasy na te produkcje. Po prostu mamy taki kraj i taką tv. Nasze filmy i nasz seriale i w zasadzie wszystko inne są do dupy i nie zmieni to żadne ich finansowanie.

Jak mają mi nie wliczyć monitora skoro mogę na nim odbierać tv? I jak im udowodnię taką rzecz? Z tej okazji nie będę płacić? Wątpię.
Byłam kiedyś na szkoleniu które prowadził gość z ministerstwa kultury, mówił żebyśmy zaczęli pisać scenariusze, bo dobry scenarzysta w naszym kraju jest na wagę złota.

A co do drugiego - no właśnie do tej pory płaciło się tylko za posiadanie tv i radia, nie za internet. I chyba w podlinkowanym artykule było, że internetu i kompa nie wliczają, ale głowy sobie uciąć nie dam, musiałabym odszukać.
No ale wiadomo, jeszcze wszystko jest do dopracowania i może się pozmieniać.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2016-03-20 o 11:23
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:23   #215
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego pytam, że nie wiem, jak to będzie wyglądać... Bo rachunku na firmę nie mam. Ale w doniesieniach prasowych widzę, że firmy mają płacić coś ponad 100zł opłaty audiowizualnej. Jeżeli faktycznie będzie to ściągane tylko w formie dopłaty do rachunku za prąd, to spoko, bo firma w teorii z prądu nie korzysta, bo rachunków za prąd nie płaci. Dlatego chcę wiedzieć czy nie wpadli na inny pomysł ściągania tego.
a nie chodzi o firmy wykorzystujące tv w swojej działalności, np zakłady fryzjerskie czy hotele? strzelam, musiałabym doczytać.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:36   #216
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
a nie chodzi o firmy wykorzystujące tv w swojej działalności, np zakłady fryzjerskie czy hotele? strzelam, musiałabym doczytać.
To wszystko jeszcze jest w niedookreślonej formie, więc to na razie gdybanie. Ale znalazłam takie info: "Płacić powinny także firmy, które osiągają przychód w danym roku podatkowym. Dla niech miesięczna składka sięgnęłaby ok. 166 zł. Zwolnieni z niej byliby jednak ci, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą - oni i tak płaciliby bowiem zwykłą składkę jak osoby fizyczne." Więc w sumie dobrze. Chociaż dalej nie rozumiem dlaczego płacić ma firma, która z tego tv nie będzie wykorzystywać w swojej działalności, ale zatrudni pracownika.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:41   #217
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

ale jak w praktyce to będzie wyglądać?
jak sprawdzą, kto ma odbiornik a kto nie? pomijając kuriozum w postaci telefonu (...), to jak oni faktycznie sprawdzą, czy babuszce z bloku 2a dowalić abonamencik? czy ona ma telewizor czy nie?
przy spisywaniu liczników prądu będą sprawdzać chałupę?
ja się nie zgadzam na taką państwową inwigilację.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 11:43   #218
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Nie rozumiesz. Nie płacisz za fizyczne posiadanie odbiornika, płacisz za MOŻLIWOŚĆ podłączenia odbiornika. A taką ma każdy, kto ma prąd.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:45   #219
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz. Nie płacisz za fizyczne posiadanie odbiornika, płacisz za MOŻLIWOŚĆ podłączenia odbiornika. A taką ma każdy, kto ma prąd.

żartujesz?
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:46   #220
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

No nie żartuję, tak ja rozumiem wyjaśnienia, które przewijają się przez ostatnie kilka stron. Ale może jestem tępa. Weź na to poprawkę
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:47   #221
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
No nie żartuję, tak ja rozumiem wyjaśnienia, które przewijają się przez ostatnie kilka stron. Ale może jestem tępa. Weź na to poprawkę
Potwierdzam To znaczy nie, że jesteś tępa O to jest oburzenie właśnie.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 11:49   #222
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
No nie żartuję, tak ja rozumiem wyjaśnienia, które przewijają się przez ostatnie kilka stron. Ale może jestem tępa. Weź na to poprawkę
sorry, nie mieści mi się w głowie ten poziom bezczelności i skretynienia jedynej słusznej władzy.
pewnie masz rację i rozumiesz to dobrze, a ja nie rozumiem, bo nie mogę tego przyswoić
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:51   #223
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
ale jak w praktyce to będzie wyglądać?
jak sprawdzą, kto ma odbiornik a kto nie? pomijając kuriozum w postaci telefonu (...), to jak oni faktycznie sprawdzą, czy babuszce z bloku 2a dowalić abonamencik? czy ona ma telewizor czy nie?
przy spisywaniu liczników prądu będą sprawdzać chałupę?
ja się nie zgadzam na taką państwową inwigilację.
Nie było u ciebie listonosza? Kilka lat temu chodzili listonosze i mieli sprawdzać, tylko że nie ma obowiązku wpuszczania go na chatę więc

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
sorry, nie mieści mi się w głowie ten poziom bezczelności i skretynienia jedynej słusznej władzy.
pewnie masz rację i rozumiesz to dobrze, a ja nie rozumiem, bo nie mogę tego przyswoić
hehe wszyscy narzekają, a ja się zastanawiam KTO na nich głosował Bo jak gadam ze znajomymi to nikt. Znajomi znajomych też oczywiście nie.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:52   #224
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Nie było u ciebie listonosza? Kilka lat temu chodzili listonosze i mieli sprawdzać, tylko że nie ma obowiązku wpuszczania go na chatę więc

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------



hehe wszyscy narzekają, a ja się zastanawiam KTO na nich głosował Bo jak gadam ze znajomymi to nikt. Znajomi znajomych też oczywiście nie.

ja znam kogoś, kto głosował na nich i jest zachwycony. naprawdę, zachwycony tym, co się dzieje.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 11:53   #225
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

moim zdaniem placisz za misje, a nie mozliwosc podlaczenia
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 13:18   #226
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no ale tym telefonem możesz radio odbierać więc na jedno wychodzi. Każdy telefon ma radio z tego co wiem, nawet stara nokia 3310.
Ale skoro przy telewizji padał argument o TVP, to czy radio też każde czy takie pokroju trójki?

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
czy na sam program 500+ nie ma iść 20mld?

tak, przy takich kwotach 2,3mld to grosze.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------



mam nadzieję, że odpadną idiotyczne programy z Edytą Górniak w jury czy rolniki szukają żon.
Nie odpadna bo niepracujaca szlachta ogląda
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 13:34   #227
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Nie odpadna bo niepracujaca szlachta ogląda
w teorii jeśli TVP uniezależni się w dużym stopniu od reklam, to oglądalność nie będzie miała takiego znaczenia
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 13:56   #228
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Spoko, płaciłabym, gdyby jeszcze było za co. Na Boga, włączyłam dzisiaj tv, a tam takie gunwo, że głowa boli, nie mówię o trudnych sprawach itp, bo to jeszcze mogę obejrzeć w ramach odstresowania i odmóżdżenia, ale te wszystkie familijne filmy, te głupie seriale, nic sensownego, nic dla młodzieży, żadnych ciekawych dokumentów, no totalne bagno. W niedzielę mam ochotę wywalić telewizor przez okno.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:07   #229
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego pytam, że nie wiem, jak to będzie wyglądać... Bo rachunku na firmę nie mam. Ale w doniesieniach prasowych widzę, że firmy mają płacić coś ponad 100zł opłaty audiowizualnej. Jeżeli faktycznie będzie to ściągane tylko w formie dopłaty do rachunku za prąd, to spoko, bo firma w teorii z prądu nie korzysta, bo rachunków za prąd nie płaci. Dlatego chcę wiedzieć czy nie wpadli na inny pomysł ściągania tego.


Jakoś operator telefonii komórkowej nie nalicza mi dodatkowej opłaty za to, że w telefonie z Androidem mam możliwość korzystania z internetu. Zależnie od taryfy można mieć pakiet w abonamencie, wykupić sobie pakiet danych albo płacić za zużycie. Ale nikt nie wpadł na pomysł płacenia za możliwość korzystania.


Ja byłam zawsze oburzona. W moim domu rodzinnym płaciło się abonament, mama nawet kiedyś wygrała telewizor w loterii abonamentowej. Ale od ponad 7 lat mieszkam poza domem i nie mam odbiornika i też się już wcześniej oburzałam. Nie na tyle żeby samej wątek zakładać, ale na tyle żeby napisać w wątku który właśnie powstał.
płacisz abonament za telefon? To płacisz za możliwość korzystania z łącza nawet jeśli cały czas go nie wykorzystujesz to zawsze możesz wskoczyć na konkretną częstotliwość, której w tym czasie nikt inny nie używa skoro rozmawiasz. Za to płacisz abonament, za MOŻLIWOŚĆ korzystania z tej częstotliwości.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 14:11   #230
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Spoko, płaciłabym, gdyby jeszcze było za co. Na Boga, włączyłam dzisiaj tv, a tam takie gunwo, że głowa boli, nie mówię o trudnych sprawach itp, bo to jeszcze mogę obejrzeć w ramach odstresowania i odmóżdżenia, ale te wszystkie familijne filmy, te głupie seriale, nic sensownego, nic dla młodzieży, żadnych ciekawych dokumentów, no totalne bagno. W niedzielę mam ochotę wywalić telewizor przez okno.
I od pięciu lat te same filmy sprzed pietnastu lat

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
płacisz abonament za telefon? To płacisz za możliwość korzystania z łącza nawet jeśli cały czas go nie wykorzystujesz to zawsze możesz wskoczyć na konkretną częstotliwość, której w tym czasie nikt inny nie używa skoro rozmawiasz. Za to płacisz abonament, za MOŻLIWOŚĆ korzystania z tej częstotliwości.
A jak ktoś nie ma abonamentu tylko telefon na kartę? :P
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:14   #231
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
I od pięciu lat te same filmy sprzed pietnastu lat

Tak! I milion programów typu: ,,gwiazdy" śpiewają, gwiazdy tańczą, gwiazdy skaczą do wody
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:14   #232
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
I od pięciu lat te same filmy sprzed pietnastu lat

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------



A jak ktoś nie ma abonamentu tylko telefon na kartę? :P
Nadal za to płacisz tylko inaczej. Przecież płacisz za połączenia albo za pakiet darmowych minut czyli w zasadzie też płacisz. Po prostu jest na nieco innych zasadach to zrobione. Tak jak każdy operator płaci za określoną ilość częstotliwości, stąd różne ceny u różnych operatorów, bo mają między siebie podzielone te częstotliwości.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:15   #233
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nadal za to płacisz tylko inaczej. Przecież płacisz za połączenia albo za pakiet darmowych minut czyli w zasadzie też płacisz. Po prostu jest na nieco innych zasadach to zrobione. Tak jak każdy operator płaci za określoną ilość częstotliwości, stąd różne ceny u różnych operatorów, bo mają między siebie podzielone te częstotliwości.
Ale jak nie dzwonie to nie płacę. Dla mnie jest różnica.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:16   #234
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
I od pięciu lat te same filmy sprzed pietnastu lat
tu się nie zgodzę, na TVP kultura lecą bardzo fajne filmy i to na pewno nie sprzed 15 lat z TVP1 też nie ma tragedii, bardzo mi się podobało, jak puszczali stare filmy bonda (w tym akurat te sprzed 15 lat : D)
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:16   #235
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Niech sobie dolicza te opłatę do abonamentu tv dostawców - lub dają możliwość deklaracji ze nie chce się kanałów publicznych. Byłoby prościej i sprawiedliwiej no ale trzeba mieć kasę na 500+
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:19   #236
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Ale jak nie dzwonie to nie płacę. Dla mnie jest różnica.
i nie wiem czy przypadkiem to by nie działało też tak z prądem, czyli przedpłatowy mieć licznik.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:22   #237
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Niech sobie dolicza te opłatę do abonamentu tv dostawców - lub dają możliwość deklaracji ze nie chce się kanałów publicznych. Byłoby prościej i sprawiedliwiej no ale trzeba mieć kasę na 500+
TVP masz jeszcze w naziemnej telewizji, bezpłatnej. więc chcesz czy nie, oni Ci swoje kanały dostarczają
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:27   #238
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
TVP masz jeszcze w naziemnej telewizji, bezpłatnej. więc chcesz czy nie, oni Ci swoje kanały dostarczają
To chyba pora to zmienić lub nie doliczać absurdalnych kwot. Kilkanaście złotych to kosztują podstawowe pakiety u niektórych dostawców. Dla mnie jako osoby bez tv to wzrost rachunków o 20%. Wtf? Może zamiast bramek na autostradach sciagajmy od każdego 15 PLN na miesiąc na autostrady, nawet jak jeździ tylko pociągiem? Doliczmy do rachunku za wodę. Ta sama logika.

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Jak chcą z tego finansować 500+ a wiadomo ze chcą, to niech od tych 500 PLN obejmują sobie to 15 PLN
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 14:36   #239
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość

Jak chcą z tego finansować 500+ a wiadomo ze chcą, to niech od tych 500 PLN obejmują sobie to 15 PLN
to akurat będzie można będzie można sprawdzić w jakimś stopniu - mają założenie, żeby reklamy nie były głównym źródłem utrzymania radia i TVP, a takie zestawienie, ile kasy na utrzymanie idzie z abonamentu, a ile z reklam czy dofinansowania z budżetu, jest prezentowane co jakiś czas. koszty im raczej nie zmaleją, więc jak okaże się, że nadal głównie utrzymują się z reklam, to będzie wiadomo, że opłata audiowizualna nie idzie tam, gdzie miała iść.

ale jeśli ich planem jest faktycznie ciułanie na 500+, to mają jeszcze dłuuuuuugą drogę przed sobą, bo 500+ to koszt 22 mld, a zyski z opłaty audiowizualnej to mają być raptem 2,5 mld.

a poza tym to:
http://centruminformacji.tvp.pl/15782523/sprawozdania

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2016-03-20 o 14:41
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 15:02   #240
201708250923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 813
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
to akurat będzie można będzie można sprawdzić w jakimś stopniu - mają założenie, żeby reklamy nie były głównym źródłem utrzymania radia i TVP, a takie zestawienie, ile kasy na utrzymanie idzie z abonamentu, a ile z reklam czy dofinansowania z budżetu, jest prezentowane co jakiś czas. koszty im raczej nie zmaleją, więc jak okaże się, że nadal głównie utrzymują się z reklam, to będzie wiadomo, że opłata audiowizualna nie idzie tam, gdzie miała iść.

ale jeśli ich planem jest faktycznie ciułanie na 500+, to mają jeszcze dłuuuuuugą drogę przed sobą, bo 500+ to koszt 22 mld, a zyski z opłaty audiowizualnej to mają być raptem 2,5 mld.

a poza tym to:
http://centruminformacji.tvp.pl/15782523/sprawozdania
Misja utrzymuje się z 922 mln za reklamy i 404 mln z abonamentu. 7,8% zobowiązanych do płacenia zrzuca się na 25,6% przychodu TVP S.A.
Abonament zmniejszy się z (około) 230zł do 180zł. Skoro jakieś 90% będzie płaciło nowy abonament, to dlaczego nadal będą reklamy? Sam abonament będzie stanowił 2,3-krotnośc ich obecnych dochodów.
201708250923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-25 11:03:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.