Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 13:03   #2371
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
Ja z kolei wybrałam przesyłkę paczką i dostałam... w kopercie
List może być w pudełku, paczka w kopercie, to nie chodzi o formę pakowania, tylko o gabaryty przesyłki.
Tzn. jeśli przesyłka w pudełku zmieści się w gabarytach listu, to pójdzie jako list.
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:10   #2372
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
List może być w pudełku, paczka w kopercie, to nie chodzi o formę pakowania, tylko o gabaryty przesyłki.
Tzn. jeśli przesyłka w pudełku zmieści się w gabarytach listu, to pójdzie jako list.
wcale nie prawda-zalezy od tego jak ją nadawca nada-czy jako paczke czy jako list. paczka moze wazyc 10 deko i być paczką, a list moze wazyc 2 kilo i byc listem.

opakowanie faktycznie nie ma znaczenia

paczka ma naklejony na sobie druk nadania paczki

Edytowane przez Polly_
Czas edycji: 2011-02-08 o 13:12
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:18   #2373
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
Nie spotkałam się ż zadnym Sprzedawcą który wysłałby do mnei towar zanim pieniądze pojawiły sie na jego koncie ( wyjątek: RAZ tylko jeden z polecanych tutaj tak zrobił, ale wcale tego od niego nie oczekiwałam
ale jest roznica miedzy wyslaniem towaru przy zwyklym przelewie bankowym, a przy przelewie poprzez PzA!! toc w pierwszym przypadku polegasz jeno na potwierdzeniu przelewu, ktore teoretycznie mogloby byc spreparowane (o ile w ogole ktos wysle takie potwierdzenie), tak ze nie dziwi mnie w tym przypadku czekanie na faktycznie pojawienie sie pieniedzy na moim koncie bankowym.

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
wiesz, ja jestem sceptyczna i wysyłam towar dopiero wtedy kiedy pieniądze mam fizycznie na koncie, nie interesuje mnie wirtualne trzymanie pieniędzy na koncie stworzonym przez Allegro.
Nie robię tego złośliwie; po prostu dla mnie to jest logiczne.
a dlaczego nielogicznym jest wyslanie towaru zaraz po tym, jak pieniadze znajda sie na Twoim koncie Allegrowym, z ktorego juz owych pieniedzy kupujacy nie wycofa?

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
Podobnie, jak nie jest tragedią uszanowanie czyjejś prośby i dokonanie wpłaty bezpośrednio na konto bankowe, zamiast kogoś na siłę uszczęśliwiać PzA. Jeśli opcja zapłąty nie pasuje, zawsze można dokonać zakupu u innego sprzedającego.
Emiks, wchodzac jako sprzedawca na All masz obowiazek respektowac regulamin - ktory pozwala w KAZDYM przypadku dokonywac wplat poprzez PzA. a kupujacy moze dokonac wplaty tak, jak mu wygodniej - czyli bez prowizji i koniecznosci wklepywania danych do przelewu, na ten przyklad

imo, dopisek "nie przyjmuje wplat poprzez PzA" jest tak samo niedorzeczny jak ten z jednej z aukcji wlejonych w watku z chichotem Allegrowym - "aukcja jedynie dla sympatykow PISu"^^

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
wcale nie prawda-zalezy od tego jak ją nadawca nada-czy jako paczke czy jako list. paczka moze wazyc 10 deko i być paczką, a list moze wazyc 2 kilo i byc listem.
ale juz 2,10 kg wazyc nie moze
tak ze Poziomka tez miala racje, bo przesylke mozna nadac jako list do okreslonej wagi i gabarytu
http://www.cennik.poczta.lublin.pl/h...l#wymiary_list
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:19   #2374
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ale jest roznica miedzy wyslaniem towaru przy zwyklym przelewie bankowym, a przy przelewie poprzez PzA!! toc w pierwszym przypadku polegasz jeno na potwierdzeniu przelewu, ktore teoretycznie mogloby byc spreparowane (o ile w ogole ktos wysle takie potwierdzenie), tak ze nie dziwi mnie w tym przypadku czekanie na faktycznie pojawienie sie pieniedzy na moim koncie bankowym.


a dlaczego nielogicznym jest wyslanie towaru zaraz po tym, jak pieniadze znajda sie na Twoim koncie Allegrowym, z ktorego juz owych pieniedzy kupujacy nie wycofa?
Siarko......
bo czuję się pewniej jak mam pieniądze "u siebie" niz wirtualnie. Mam do tego przecież prawo.
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:22   #2375
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
Siarko......
bo czuję się pewniej jak mam pieniądze "u siebie" niz wirtualnie. Mam do tego przecież prawo.
masz prawo, ale przez takie osoby jak Ty, idea przyspieszenia obrotu handlowego na All w zasadzie upada

naprawde, poczytaj wczesniejsze posty w tej kwestii, generalnie temat wraca jak bumerang, co widac jak na zalaczonym obrazku
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:25   #2376
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
=imo, dopisek "nie przyjmuje wplat poprzez PzA" jest tak samo niedorzeczny jak ten z jednej z aukcji wlejonych w watku z chichotem Allegrowym - "aukcja jedynie dla sympatykow PISu"^^
moim zdaniem nie jest niedorzeczny, jest tylko "nieszczęśliwie" sformułowany.
Sprzedający chce przez to poporsić, by Kupujący wpłacali mu bezpośrednio na konto.
Ja szanuję prośby innych.
Ale sama już nie zamieszczam tego typu próśb (co prawda inaczej sformułowanych).
Siarko, nie istnieje przecież tylko jedna i słuszna prawda na tym świecie Inne - nie znaczy zaraz śmieszne, gorsze, głupsze etc.

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
masz prawo, ale przez takie osoby jak Ty, idea przyspieszenia obrotu handlowego na All w zasadzie upada
robisz sie niegrzeczna, koleżanko
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:26   #2377
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------


ale juz 2,10 kg wazyc nie moze
tak ze Poziomka tez miala racje, bo przesylke mozna nadac jako list do okreslonej wagi i gabarytu
http://www.cennik.poczta.lublin.pl/h...l#wymiary_list

chodziło mi o słowa ze jesli przesyłka miesci sie w gabarycie listu to pójdzie jako list-taka przesyłka pójdzie jako to co sie chce czyli albo list albo paczka.
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 13:32   #2378
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
masz prawo, ale przez takie osoby jak Ty, idea przyspieszenia obrotu handlowego na All w zasadzie upada

naprawde, poczytaj wczesniejsze posty w tej kwestii, generalnie temat wraca jak bumerang, co widac jak na zalaczonym obrazku
Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
(...)

robisz sie niegrzeczna, koleżanko
Nie jest niegrzeczna , co więcej ma rację
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:34   #2379
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
robisz sie niegrzeczna, koleżanko
Vanillo, nie sadze. moja opinia nie byla niekulturalna, a nie mozesz zaprzeczyc, ze przez przeciaganie czasu wysylki towaru, obrot ow zostaje spowolniony, podczas gdy PzA mialo go przyspieszyc: ot, ktos klika cos na mojej aukcji dzisiaj, zleca przelew poprzez PzA - i ja moge praktycznie od razu spakowac przesylke

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
chodziło mi o słowa ze jesli przesyłka miesci sie w gabarycie listu to pójdzie jako list-taka przesyłka pójdzie jako to co sie chce czyli albo list albo paczka.
a, to ok, rozumiem
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:35   #2380
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
List może być w pudełku, paczka w kopercie, to nie chodzi o formę pakowania, tylko o gabaryty przesyłki.
Tzn. jeśli przesyłka w pudełku zmieści się w gabarytach listu, to pójdzie jako list.
W tym konkretnym przypadku jednak chodziło też o - jak to nazwałaś - formę pakowania, ponieważ dotyczyło to przedmiotu szklanego, kruchego o niewielkiej wadze i małych gabarytach. Były dwie dostępne opcje: list i paczka, wybrałam naturalnie paczkę, z przekonaniem, że będzie to kartonik i nawet przez myśl mi nie przeszło, że sprzedawca wyśle to w kopercie, równie dobrze mogłam wybrać list.
Oczywiście, tak jak napisała Polly_ wszystko zależy od tego jak nadawca nada przesyłkę.
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:37   #2381
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

przecież PzA nie zostało wprowazone po to, żeby polepszyć nam byt, lecz po to zeby Allegro mogło przetrzymywać nasze pieniądze i nimi obracać.................
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 13:42   #2382
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
przecież PzA nie zostało wprowazone po to, żeby polepszyć nam byt, lecz po to zeby Allegro mogło przetrzymywać nasze pieniądze i nimi obracać.................
Vanillko, drugiego dna poczynan Allegro mozemy sie doszukiwac, tylko po co?

Zalozenia byly/sa w porzadku - PzA ma przyspieszac i ulatwiac przekazywanie pieniedzy, i tak jest

edit.
nie no, musze cos wyjasnic

Ja na poczatku tez mialam sporo watpliwosci! Do dzis przygnebia mnie to 20zl - bo powoduje, ze nie oplaca sie pojedynczej rzeczy tanio sprzedac, jesli chce sie od razu ta kwote wyplacic.

Ale z obecnej perspektywy widze poprawe jakosci i szybkosci allegrowych transakcji.
__________________
Wciąż szukam...





5269

Edytowane przez magdulenka
Czas edycji: 2011-02-08 o 13:47
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:45   #2383
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magdulenka Pokaż wiadomość
Vanillko, drugiego dna poczynan Allegro mozemy sie doszukiwac, tylko po co?

Zalozenia byly/sa w porzadku - PzA ma przyspieszac i ulatwiac przekazywanie pieniedzy, i tak jest
oki niech tak zostanie
już się nie odzywam
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:47   #2384
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magdulenka Pokaż wiadomość
Vanillko, drugiego dna poczynan Allegro mozemy sie doszukiwac, tylko po co?

Zalozenia byly/sa w porzadku - PzA ma przyspieszac i ulatwiac przekazywanie pieniedzy, i tak jest
Magdus, i znow sie podpisze pod Toba

Vanillo, nie ma chyba sensu powielac tego, co bylo tu wczesniej napisane. juz niejedna teoryje spiskowa ten watek widzial

musze kolejny raz, z przykroscia (bo wolalabym nie), stwierdzic, ze mialas racje, Anko_res^^
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:48   #2385
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.


oki, oki
poszukam tych teoryi
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2011-02-08 o 13:50
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:50   #2386
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość

oki, oki

Vanillo, naprawde, nie ma co sie bac PzA, jeszcze bedziesz sama z niej korzystac jako kupujaca, zobaczysz
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:52   #2387
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość

Vanillo, naprawde, nie ma co sie bac PzA, jeszcze bedziesz sama z niej korzystac jako kupujaca, zobaczysz
całkiem możliwe, bo już nie zgrzytam zębami jak ktoś mi tak wpłaca pieniądze
może się przekonam za Waszą radą
sęk w tym że nie lubię jak ktos coś mi narzuca, a to PzA było takim właśnie narzucaniem, ale może po dobroci się przekonam do tego sposobu
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:54   #2388
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Wracajac do bulwersow i mojego ostatniego doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
...
Może traktują to jako dodatkową formę zarobku tylko nasuwa mi się pytanie, kto zwróci koszty, w razie zaginięcia przesyłki?
Ja z kolei wybrałam przesyłkę paczką i dostałam... w kopercie
Tak, to chyba jest ten gl. powod

Niestety, w Niemczech jest taka glupota, ze wiekszosc przedmiotow zakupionych na aukcjach lata zwyklymi Warensendungami
Czyli listami ekonomicznymi, bez polecenia.
Ale kazdy sprzedawca dodaje: w razie zaginiecia/zniszczenia przesylki on nie ponosi odpowiedzialnosci. Jesli chcesz miec 100% pewnosc wybierz opcje ubezpieczona - czyli dwa razy drozsza.
Ok.
Jesli ten wybor jest i rzecz jest na tyle cenna, to wybieram taka przesylke.
Ale wkurzajace jest, ze sprzedajacy nie dal mi wyboru - zaplacilam 7 euro za paczke, a dostalam zwykly list za 2 euro
I co mam mu teraz zrobic?
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 13:58   #2389
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Ja tam też się na początku strasznie wkurzałam i buntowałam ale teraz już się przywyczaiłam i sama tak płacę . Jak ktoś mi płaci w ten sposób to staram się od razu wysłać przesyłkę, często jak mogę to robię to tego samego dnia . Baa, nawet dwa razy zdarzyło mi się wysłać towar a zapomniałam zlecić wypłatę z PzA i dopiero przy okazji jakiejś nast. wpłaty ściągało mi się więcej, taki suprajs, jakbym znalazła .

Natomiast powiedzcie czy jest możliwe, że jak komuś zapłaciłam przez PzA a pieniądze sprzedawca będzie miał u siebie za miesiąc . Kupiłam coś ostatnio (od wizażanki ) i była wzmianka w opisie, że wpłata bezpośrednio na konto przyspieszy wysyłkę, pomyślałam, że chodzi właśnie o czekanie tych ew. kilku dni kiedy pieniądze z subkonta znajdą się na koncie osobistym i zapłaciłam przez PzA, ponieważ aż tak bardzo mi się nie spieszyło. Potem dostałam maila, że szkoda, że nie wpłaciłam tradycyjnie bo pieniądze będą na koncie za miesiąc...

Druga sprawa (może nie bulwers ale związane z PzA dziś wałkowanym ), dziewczyna kupiła ode mnie wodę (ciut się wytargowała i ja się zgodziłam) i napisała, że zrobi od razu przelew i prosi o szybką wysyłkę bo chce wodę jak najszybciej mieć. Nast. dnia na koncie nie miałam nic ale dostałam maila wygenerowanego automatycznie z całym formularzem, że sprzedający wybrał metodę płatności PzA, wchodzę na all żeby zlecić wypłatę a tam nic nie ma do ściągnięcia . Czy ona w ogóle nie dokończyła całego tego procesu, można tylko wybrać taką formę, nie zapłacić a dostaje się i tak tego autom. maila?

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2011-02-08 o 14:00
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 14:03   #2390
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ja tam też się na początku strasznie wkurzałam i buntowałam ale teraz już się przywyczaiłam i sama tak płacę . Jak ktoś mi płaci w ten sposób to staram się od razu wysłać przesyłkę, często jak mogę to robię to tego samego dnia . Baa, nawet dwa razy zdarzyło mi się wysłać towar a zapomniałam zlecić wypłatę z PzA i dopiero przy okazji jakiejś nast. wpłaty ściągało mi się więcej, taki suprajs, jakbym znalazła .



Cytat:
Natomiast powiedzcie czy jest możliwe, że jak komuś zapłaciłam przez PzA a pieniądze sprzedawca będzie miał u siebie za miesiąc . Kupiłam coś ostatnio (od wizażanki ) i była wzmianka w opisie, że wpłata bezpośrednio na konto przyspieszy wysyłkę, pomyślałam, że chodzi właśnie o czekanie tych ew. kilku dni kiedy pieniądze z subkonta znajdą się na koncie osobistym i zapłaciłam przez PzA, ponieważ aż tak bardzo mi się nie spieszyło. Potem dostałam maila, że szkoda, że nie wpłaciłam tradycyjnie bo pieniądze będą na koncie za miesiąc...
Jesli w ustawieniach tak sobie zaznaczyla, ze przelew srodkow do swojego banku ma raz w miesiacu


Cytat:
Druga sprawa (może nie bulwers ale związane z PzA dziś wałkowanym ), dziewczyna kupiła ode mnie wodę (ciut się wytargowała i ja się zgodziłam) i napisała, że zrobi od razu przelew i prosi o szybką wysyłkę bo chce wodę jak najszybciej mieć. Nast. dnia na koncie nie miałam nic ale dostałam maila wygenerowanego automatycznie z całym formularzem, że sprzedający wybrał metodę płatności PzA, wchodzę na all żeby zlecić wypłatę a tam nic nie ma do ściągnięcia . Czy ona w ogóle nie dokończyła całego tego procesu, można tylko wybrać taką formę, nie zapłacić a dostaje się i tak tego autom. maila?
A tu to zagadka
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:07   #2391
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez magdulenka Pokaż wiadomość

Jesli w ustawieniach tak sobie zaznaczyla, ze przelew srodkow do swojego banku ma raz w miesiacu
Ale w ustawieniach na all czy jakoś u siebie w banku?
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:10   #2392
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość

Druga sprawa (może nie bulwers ale związane z PzA dziś wałkowanym ), dziewczyna kupiła ode mnie wodę (ciut się wytargowała i ja się zgodziłam) i napisała, że zrobi od razu przelew i prosi o szybką wysyłkę bo chce wodę jak najszybciej mieć. Nast. dnia na koncie nie miałam nic ale dostałam maila wygenerowanego automatycznie z całym formularzem, że sprzedający wybrał metodę płatności PzA, wchodzę na all żeby zlecić wypłatę a tam nic nie ma do ściągnięcia . Czy ona w ogóle nie dokończyła całego tego procesu, można tylko wybrać taką formę, nie zapłacić a dostaje się i tak tego autom. maila?
wypełniła tylko formularz i tyle
nie zapłaciła
widocznie jej się nie spieszy

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ale w ustawieniach na all czy jakoś u siebie w banku?
na All się ustawia
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:14   #2393
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

[QUOTE=jessica855;24941346]wypełniła tylko formularz i tyle
nie zapłaciła
widocznie jej się nie spieszy [?QUOTE]
Acha, ściemniara .



Cytat:
Napisane przez jessica855
na All się ustawia
Dzięki .
A w międzyczasie nie da się jednorazwo ściągnąć albo tego zmienić?

Ciekawe czy na wodę będę czekała miesiąc . W sumie mi się nie spieszy .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:16   #2394
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
...
Dzięki .
A w międzyczasie nie da się jednorazwo ściągnąć albo tego zmienić?

Ciekawe czy na wodę będę czekała miesiąc . W sumie mi się nie spieszy .
Chyba mozna pogrzebac w ustawieniach i sobie to w kazdej chwili zmienic....
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:18   #2395
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

ale dlaczego miesiąc?
w każdej chwili może zlecić wypłatę, nawet przekazem chyba...
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:19   #2396
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Natomiast powiedzcie czy jest możliwe, że jak komuś zapłaciłam przez PzA a pieniądze sprzedawca będzie miał u siebie za miesiąc . Kupiłam coś ostatnio (od wizażanki ) i była wzmianka w opisie, że wpłata bezpośrednio na konto przyspieszy wysyłkę, pomyślałam, że chodzi właśnie o czekanie tych ew. kilku dni kiedy pieniądze z subkonta znajdą się na koncie osobistym i zapłaciłam przez PzA, ponieważ aż tak bardzo mi się nie spieszyło. Potem dostałam maila, że szkoda, że nie wpłaciłam tradycyjnie bo pieniądze będą na koncie za miesiąc...
właśnie miałam pisac jak bardzo wkurza mnie, gdy po wpłacie PzA byłam zmuszona czekac kilka dni na wysyłkę towaru, zanim kasa zaksiąguje się na koncie sprzedającej, ale przy takiej miesięcznej akcji, to bym chyba zejszła...
nie obchodzi mnie czy allegro obraca ta kasą czy nie, PzA ma przyspieszyć transakcję. dokonuję wpłaty przez PzA i tym samym jest sygnał dla sprzedającego, ze może wysyłac towar, nie inaczej.
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:28   #2397
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
chodziło mi o słowa ze jesli przesyłka miesci sie w gabarycie listu to pójdzie jako list-taka przesyłka pójdzie jako to co sie chce czyli albo list albo paczka.
Wiadomo, o co chodzi, to adresat wybiera rodzaj przesyłki.


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
(...)
Emiks, wchodzac jako sprzedawca na All masz obowiazek respektowac regulamin - ktory pozwala w KAZDYM przypadku dokonywac wplat poprzez PzA. a kupujacy moze dokonac wplaty tak, jak mu wygodniej - czyli bez prowizji i koniecznosci wklepywania danych do przelewu, na ten przyklad

imo, dopisek "nie przyjmuje wplat poprzez PzA" jest tak samo niedorzeczny jak ten z jednej z aukcji wlejonych w watku z chichotem Allegrowym - "aukcja jedynie dla sympatykow PISu"^^[COLOR="Silver"]
Moja wypowiedź dotyczyła PzA w kontekście kupującego, a nie sprzedającego i ja, jeśli widzę dopisek 'proszę o dokonanie wpłaty bezpośrednio na moje konto bankowe" po prostu szanuję czyjąś prośbę żadnej prowizji za przelewy nie płacę, a wklepanie danych nie zajmuje mi więcej niż pół minuty.
A nawet gdyby to był tekst "nie przyjmuje wplat poprzez PzA", to również w najmniejszym stopniu by mnie nie zbulwersował, ponieważ nie stanowi dla mnie problemu kilkakrotne kliknięcie Ctrl+C, Ctrl+V

siarka40, oprócz regulaminu istnieją w zyciu jeszcze tak zwane zasady tolerancji, wzajemnego zrozumienia itd. itp., a do PzA ogólnie mam ambiwaletny stosunek.
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:30   #2398
felangel
Zadomowienie
 
Avatar felangel
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 917
GG do felangel
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
ale dlaczego miesiąc?
w każdej chwili może zlecić wypłatę, nawet przekazem chyba...

..ustawić można codzienne wypłaty... (limit 20 zł). Ręcznie można w każdej chwili przelać..(bez limitu). Pieniądze są na drugi dzień na właściwym koncie.. Jak przelewam zwykłym przelewem do "nieswojego" banku.. to wygląda to podobnie.. A bank to dopiero obraca
felangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:34   #2399
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
ale dlaczego miesiąc?
w każdej chwili może zlecić wypłatę, nawet przekazem chyba...
Tak sobie ustawiła .


Cytat:
Napisane przez sotie Pokaż wiadomość
właśnie miałam pisac jak bardzo wkurza mnie, gdy po wpłacie PzA byłam zmuszona czekac kilka dni na wysyłkę towaru, zanim kasa zaksiąguje się na koncie sprzedającej, ale przy takiej miesięcznej akcji, to bym chyba zejszła...
nie obchodzi mnie czy allegro obraca ta kasą czy nie, PzA ma przyspieszyć transakcję. dokonuję wpłaty przez PzA i tym samym jest sygnał dla sprzedającego, ze może wysyłac towar, nie inaczej.
W sumie gdybym wiedziała o co chodzi to bym wpłaciła tradycyjnie... no ale trudno

Właśnie dostałam maila, ze kupująca dokończyła wpłatę i na koncie all ma status płatości jako rozpoczęta i ma obciążone konto tą kwotą . A ja nie mam nadal nic do ściągnięcia także u mnie nawet nie ma co mieć statusu "rozpoczęta"... Dziwne .

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2011-02-08 o 14:35
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 14:37   #2400
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Właśnie dostałam maila, ze kupująca dokończyła wpłatę i na koncie all ma status płatości jako rozpoczęta i ma obciążone konto tą kwotą . A ja nie mam nadal nic do ściągnięcia także u mnie nawet nie ma co mieć statusu "rozpoczęta"... Dziwne .
za chwilę powinno Ci wskoczyć, ze zakończona. no chyba, ze w tzw międzyczasie kupująca anuluje wpłatę
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.