Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-22, 07:32   #2371
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki masz zestaw z Sephory. Używam od paru miesięcy szampon z odzywkę z serii : Yes To Carrots {Sephora}. Zawiera m.in. : sodium coceth sulfate. Dla mnie ten zestaw okazał się rewelacją. Też mam włosy mieszane {farbowane} i jestem wrażliwcem. Natomiast wszystkie szampony dziecinne i inne bez SLS/SLES kołtuniły moje włosy .Nie zauważyłam też, aby po "marchewkowej" serii kolor bardziej się spłukiwał . Spróbuj, może też będzie Ci odpowiadać.
myślę że jeśli szampony ze SLES-em podrażniają ( i wina leży w samym SLESie) to ten też będzie podrażniać, bo Sodium Coceth Sulfate to to samo co Sodium Laureth Sulfate tylko pod inną nazwą (swoją drogą niezgodną z INCI)
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 10:54   #2372
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

a co do 'plątania' włosów przez szampony dla dzieci i inne nie zawierajace SLS, to czy to nie jest tak, ze jak w skladzie szmponu nie ma takiego detergentu to mozna zalozyc, ze nie ma tam tez silikonu? (nigdy takiego nie znalazlam)
i to brak silikonu, czy innego wygładzacza powoduje plątanie?
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 12:37   #2373
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
myślę że jeśli szampony ze SLES-em podrażniają ( i wina leży w samym SLESie) to ten też będzie podrażniać, bo Sodium Coceth Sulfate to to samo co Sodium Laureth Sulfate tylko pod inną nazwą (swoją drogą niezgodną z INCI)
To mnie kosmetolog zasmuciłaś Chyba jedyną metodą na moje włosy jest mycie odżywką, lub szamponem indyjskim w pudrze.
Aniu - u mnie jest to efektem braku cyclomethicone w szamponie. Moje włosy mają tendencję do masakrycznego puszenia się i plątania. A jeśli użyję czegoś z silnym sylikonami to na drugi dzień po umyciu mam włosy ala topielica.
Heroldin - chodzi mi o tą serię dla czerwonych włosów made by Toni&Guy (nie ma w KWC)

Edytowane przez 201604211128
Czas edycji: 2009-12-22 o 12:46
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 15:25   #2374
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Jakie to są włosy a la topielica?
Postanowiłam nie prostować włosów już całkiem, całkiem (taa ciekawe do kiedy ).
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 15:34   #2375
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
Jakie to są włosy a la topielica?
Postanowiłam nie prostować włosów już całkiem, całkiem (taa ciekawe do kiedy ).
pewnie do jutra
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 15:43   #2376
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez ImmortalLover Pokaż wiadomość
Jakie to są włosy a la topielica?
Postanowiłam nie prostować włosów już całkiem, całkiem (taa ciekawe do kiedy ).
Najlepiej to oddaj prostownicę kolezance na przechowanie.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 15:45   #2377
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Nieee. jutro nawet nigdzie nie wychodzę więc nie. Gorzej ze Świętami :p i jeszcze wesele mam. Ale oebjrzę sobie zdjęcie z dzisiejszej wigilii klasowej i przypomnę sobie jak wyglądam w wyprostowanych (jak świnka :O )

Nie jest moją więc nie ma jak. Do szkoły nie chce mi się prostować. Chyba, że mi odstają tak, że nie wiem co z nimi robić. Zostają tylko jakieś inne okazjie czy imprezy...
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".





Edytowane przez ImmortalLover
Czas edycji: 2009-12-22 o 15:46
ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 16:35   #2378
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć kiedy wcierać ampułki Radical, bo na opakowaniu nie znalazłam konkretnej informacji. Chodzi mi o to czy wcierać je przed myciem czy po umyciu. W przerwie świątecznej będę używać na noc, ale jak mam szkołę to nie zdąże rano umyć włosów.
__________________
Life is like a rainbow.
You need both, the sun and the rain to make it colors appear.
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 16:40   #2379
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć kiedy wcierać ampułki Radical, bo na opakowaniu nie znalazłam konkretnej informacji. Chodzi mi o to czy wcierać je przed myciem czy po umyciu. W przerwie świątecznej będę używać na noc, ale jak mam szkołę to nie zdąże rano umyć włosów.
Po myciu
Ja wcieram jeszcze zanim włosy wyschną, ale można też w suche włosy (zależy jak fryzura zareaguje). Chodzi o to, żeby miały kilka godzin na wchłonięcie się.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 17:42   #2380
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć kiedy wcierać ampułki Radical, bo na opakowaniu nie znalazłam konkretnej informacji. Chodzi mi o to czy wcierać je przed myciem czy po umyciu. W przerwie świątecznej będę używać na noc, ale jak mam szkołę to nie zdąże rano umyć włosów.
ważne aby robić to regularnie, codziennie najlepiej przez minimum miesiąc, ja wcieram przeważnie wieczorem na suche, a jeżeli mam mokre po myciu to na przeschnięte i dokładnie masuję przez kilkanaście minut
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 18:15   #2381
ninewest94
Raczkowanie
 
Avatar ninewest94
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 404
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

dziękuję bardzo za odpowiedzi
__________________
Life is like a rainbow.
You need both, the sun and the rain to make it colors appear.
ninewest94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-22, 21:36   #2382
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki masz zestaw z Sephory. Używam od paru miesięcy szampon z odzywkę z serii : Yes To Carrots {Sephora}. Zawiera m.in. : sodium coceth sulfate. Dla mnie ten zestaw okazał się rewelacją. Też mam włosy mieszane {farbowane} i jestem wrażliwcem. Natomiast wszystkie szampony dziecinne i inne bez SLS/SLES kołtuniły moje włosy .Nie zauważyłam też, aby po "marchewkowej" serii kolor bardziej się spłukiwał . Spróbuj, może też będzie Ci odpowiadać.
Szampony ze slesem ponoc bardzo rzadko podrazniają. Raczej te z slsem, a te pierwsze mogą tylko podsuszać. Na kołtuny najlepsze jest nawilżenie jakąś nawilżającą odżywką. Efekt braku kołtunów po myciu to często efekt dodania silikonów do szamponu co sprawia,że włoski są takie lejące. Ponoć jest taki składnik, który można dodać do szamponu, który sprawia,że włoski się leją przy płukaniu i są naprawdę nawilżone, a nie pseudonawilzone. Zapomniałam tylko nazwę. Może ktoś wie?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-22, 21:47   #2383
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Wczoraj widzialam olej kokosowy, dzis poszlam go kupic, okazalo sie, ze go juz niem a
najwczesniej bedzie MOZE 10 stycznia...
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 00:10   #2384
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Wczoraj widzialam olej kokosowy, dzis poszlam go kupic, okazalo sie, ze go juz niem a
najwczesniej bedzie MOZE 10 stycznia...
Co za pech
Tak długo już na niego polujesz, a olej kokosowy jest rewelacyjny
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 04:12   #2385
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
myślę że jeśli szampony ze SLES-em podrażniają ( i wina leży w samym SLESie) to ten też będzie podrażniać
Nie wiem. Jestem laikiem w naukach ścisłych i dla mnie analizy naukowe to niezrozumiały bełkot. Bez urazy ... Ja tak, jak ten niewierny Tomasz - czego sama nie dotknę i nie spróbuję, to nie uwierzę. Wszystkie moje opinię odnośnie np. kosmetyków oparte są na własnym namacalnym doświadczeniu, a nie na chemicznej analizie. Tak jak wiem z całą pewnością, bez względu na opinie innych, że mnie np.silikony nie służą. I to bez względu na to czy są lekkie, czy też ciężkie, odparowują czy też nie. Nie służą - nie dlatego, że źle wpływają na stan fizyczny włosów, ale dlatego, że moje włosy wyglądają po nich okropnie. Właśnie tak, jak "u topielicy". Dlaczego - nie wiem, bo - podobnież, z naukowego punktu widzenia - nie powinny. Także samo z SLS, SLES w szamponach i myjadłach do ciała.
Tak jak za wierutną bzdurę uważam stwierdzenie : szampon nie jest do pielęgnacji, jedynie : do mycia. Z autopsji wiem, że użycie jakiegoś szamponu powoduje u mnie potworną migrację włosów, a przy użyciu innego {np. właśnie "marchewkowej" serii} wypada mi przy myciu parę włosów. Dlaczego ? Nie wiem.
Ale ... truizmem jest stwierdzenie, że każdy reaguje inaczej.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 05:48   #2386
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Szampony ze slesem ponoc bardzo rzadko podrazniają. Raczej te z slsem, a te pierwsze mogą tylko podsuszać. Na kołtuny najlepsze jest nawilżenie jakąś nawilżającą odżywką. Efekt braku kołtunów po myciu to często efekt dodania silikonów do szamponu co sprawia,że włoski są takie lejące. Ponoć jest taki składnik, który można dodać do szamponu, który sprawia,że włoski się leją przy płukaniu i są naprawdę nawilżone, a nie pseudonawilzone. Zapomniałam tylko nazwę. Może ktoś wie?
co do SLESu i SLSu się zgadzam, ale jak wiadomo opinia tu jest inna. kołtuny po umyciu są spowodowane brakiem czegoś co na włosie zostawi cienką błonkę i zakryje łuski włosa. mogą to być silikony, jakieś oleje (i ogólnie tłuszcze), antystatyki, generalnie coś tłustego co ułatwi poślizg.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 08:05   #2387
anntab
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam, gdzie rosną poziomki...
Wiadomości: 3 788
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Dziewczyny, podpowiedzcie mi proszę, jakie perełki do pielęgnacji włosów można kupić tylko w Auchanie. Wybieram się tam po Glorię, a mam ten sklep dosyć daleko, więc chciałabym kupić przy okazji jeszcze coś fajnego
anntab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 08:07   #2388
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Lorysy, Venita, Joanna Rzepa
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 08:11   #2389
anntab
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam, gdzie rosną poziomki...
Wiadomości: 3 788
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Lorysy, Venita, Joanna Rzepa
Dziękuję Joannę Rzepę mam w rossmanie, a na ktoregoś Lorysa chyba się skuszę
anntab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 08:12   #2390
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
znalazłam ciekawy artykuł. może komuś się przyda
http://www.kosmetologia.com.pl/index...uka&Itemid=708
Trzeba wypróbować. nawet mam to w lodówce. Robilam sera do buźki , a tu proszę. I na wloski się nada. Tylko jak to dodać? Może przy olejowaniu skoro się w tluszczach rozpuszcza? Czy do gotowej dżywki też można?

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-12-23 o 08:15
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 09:44   #2391
ImmortalLover
Zakorzenienie
 
Avatar ImmortalLover
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 14 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Wczoraj widzialam olej kokosowy, dzis poszlam go kupic, okazalo sie, ze go juz niem a
najwczesniej bedzie MOZE 10 stycznia...
Załamałabym się...
__________________

Zawartość torebki dzieli się na części: "powinnam" , "mam" i "a skąd się to wzięło?".




ImmortalLover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 11:20   #2392
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

dziewczyny, naprawde sie zalamalam
Myslalam, ze przez ta przerwe swiateczna wyprobuje ten olej, a tu...
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 11:59   #2393
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
dziewczyny, naprawde sie zalamalam
Myslalam, ze przez ta przerwe swiateczna wyprobuje ten olej, a tu...
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 12:19   #2394
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Majreg - jak widać ma się to nijak do teorii. U mnie niezależnie od tego czy wezmę szampon z SLES czy SLS kończy się na jednym i tym samym - swędzeniem głowy. A dodam, że mam łupież nie do usunięcia - myłam i dziegciem (trochę pomógł, ale nie wyleczył problemu na stałe - musiałabym myć nim bez końca, a nie chcę myć szamponem który podrażnia mi skórę głowy) i nizoralem i nie było długodystansowych efektów. Nie wiem za Chiny Ludowe czym jest to spowodowane .
Chyba jedyna metoda dla mnie to oleje + mycie odżywką + maska bezsilikonowa jako odżywienie. Teraz mam sephorowską (Kochana Gloria się kończy ). Jest do suchych - mam nadzieję, że pomoże. Jak nie to kupię Kallosa mlecznego lub wrócę do Glorii. Niestety jak wieczorem umyłam głowę to już rano następnego dnia zaczęło robić się siano. Nie wiem czym jest to spowodowane Chyba dla mnie jest metoda no-poo, która jest idealna dla kręconych - a mam proste . Mam chyba mało olei w włosach.

Edytowane przez 201604211128
Czas edycji: 2009-12-23 o 12:21
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 13:10   #2395
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie
 
Avatar Aniaaa PlayMate
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 814
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Dysk może to nie łupież tylko łuszczaca się ze sucha skóra głowy? Nie mniej jednak oleje to na prawde dobra inwestycja. nawet jeśli taki np. Kokos nie sprawdzi się do włosów to jako olejek do ciała bedzie na pewno jak znalazł
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post47119723 link do wymiany
Aniaaa PlayMate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 13:28   #2396
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Majreg - jak widać ma się to nijak do teorii. U mnie niezależnie od tego czy wezmę szampon z SLES czy SLS kończy się na jednym i tym samym - swędzeniem głowy. A dodam, że mam łupież nie do usunięcia - myłam i dziegciem (trochę pomógł, ale nie wyleczył problemu na stałe - musiałabym myć nim bez końca, a nie chcę myć szamponem który podrażnia mi skórę głowy) i nizoralem i nie było długodystansowych efektów. Nie wiem za Chiny Ludowe czym jest to spowodowane .
Chyba jedyna metoda dla mnie to oleje + mycie odżywką + maska bezsilikonowa jako odżywienie. Teraz mam sephorowską (Kochana Gloria się kończy ). Jest do suchych - mam nadzieję, że pomoże. Jak nie to kupię Kallosa mlecznego lub wrócę do Glorii. Niestety jak wieczorem umyłam głowę to już rano następnego dnia zaczęło robić się siano. Nie wiem czym jest to spowodowane Chyba dla mnie jest metoda no-poo, która jest idealna dla kręconych - a mam proste . Mam chyba mało olei w włosach.
kiedys ci polecalam konkretne szampony z apteki, sprobowalas je chociaz? naprawde powinnas sie z dala trzymac od szamponow z drogerii, ktore przeladowane sa potencjalnymi podrazniaczami. a dermatolog co na to? to zalatuje ŁZS, a jest wiele innych substancji zwalczajacych najpowszechniejsza przyczyne lupiezu czyli drozdzaka Pityrosporum ovale.

a co do siana: radzilabym przejsc na farby bez amoniaku ze slabszym utleniaczem, bo byc moze takim farbowaniem sobie bardzo szkodzisz.

proponuje przede wszystkim dobrego dermatologa, moze wypisze cos do smarowania/wcierania na recepte, zaleczona skora glowy byc moze przestanie tak dziwnie reagowac na kosmetyki
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 14:30   #2397
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Majreg - jak widać ma się to nijak do teorii. U mnie niezależnie od tego czy wezmę szampon z SLES czy SLS kończy się na jednym i tym samym - swędzeniem głowy. A dodam, że mam łupież nie do usunięcia - myłam i dziegciem (trochę pomógł, ale nie wyleczył problemu na stałe - musiałabym myć nim bez końca, a nie chcę myć szamponem który podrażnia mi skórę głowy) i nizoralem i nie było długodystansowych efektów. Nie wiem za Chiny Ludowe czym jest to spowodowane .
Chyba jedyna metoda dla mnie to oleje + mycie odżywką + maska bezsilikonowa jako odżywienie. Teraz mam sephorowską (Kochana Gloria się kończy ). Jest do suchych - mam nadzieję, że pomoże. Jak nie to kupię Kallosa mlecznego lub wrócę do Glorii. Niestety jak wieczorem umyłam głowę to już rano następnego dnia zaczęło robić się siano. Nie wiem czym jest to spowodowane Chyba dla mnie jest metoda no-poo, która jest idealna dla kręconych - a mam proste . Mam chyba mało olei w włosach.

czy używałas kiedykolwiek selsun blue?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 14:48   #2398
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Truskawkowa - wiem, że mi pisałaś, tylko pamiętam, że ktoś wtedy wspominał bym spróbowała metody mycia odżywką... najpierw jej spróbuję, dla mnie apteczne szampony to ostatnia deska ratunku (nie testowałam żadnego poza Seboradin Niger). A do derma wybiorę się do Warszawy, bo tu mamy takie dwie panie, że ręce opadają. U jednej terminy są od dwa miesiące naprzód, poza tym ma niezłą sklerozę. A druga nie umie leczyć, zignorowała mój problem z włosami (pokazywałam jej skórę głowy) i uznała, że na łupież to tylko Nizoral.
Dlatego po nowym roku zadzwonię do doktor z Nova Derm Myślałam, że to wynika z niedomycia włosów, a jak się okazuje nie z tego powodu. Muszę się zastanowić nad farbą - Spróbuję Castinga - tego bez amoniaku.

Edytowane przez 201604211128
Czas edycji: 2009-12-23 o 14:51
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 15:17   #2399
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Truskawkowa, mogłabyś troszeczkę więcej napisać o ŁZS? Od kiedy pamiętam mam na głowie takie niezidentyfikowane coś, co niby jak łupież wygląda, ale nim nie jest. Po regularnym myciu Babydreamem znika, a kiedy użyję jakiegoś drogeryjnego szamponu, zaraz znów się pojawia.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-23, 15:20   #2400
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy - część IV

Narek ja mam ŁZS i u mnie są to czerwone plamy na skórze głowy, po jakims czasie robi sie na nich łupież, czasami strup
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.