Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-12, 15:51   #2461
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
dobry pomysł z tymi cukierkami ja staram się, wrociwszy z pracy w trakcie przygotowywania obiadu zjeść garstkę miksu orzechów )) wogole milo mi ze sie sie zainteresowalas i mi doradzilas ostatnio rpawie wogole nie jem zdrowych tluszcow oprocz orzechow, pora to zmienic
a widzisz a fajnie by było, aby w każdym posiłku był tłuszcz liczy się też regularność a nie tylko ilość. Organizm naprawdę łatwiej spala tkankę tłuszczową, jeżeli "wie", że nie musi jej trzymać na czarną godzinę trzymam kciuki, żeby pomogło
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 20:56   #2462
arabella2134
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I Śniadanie: 2 jajka sadzone, grahamka, guakamolle (połowa awokado, sok z cytryny, połowa pomidora i przyprawy)
Skalpel z Chodakowską
II Śniadanie: Duża garść winogron przekładana jogurtem naturalnym, warstwa brązowego ryżu (1/3 woreczka), znów warstwa jogurtu i na górę łyżka płatków owsianych
Obiad: Makaron pełnoziarnisty, pół słoiczka zielonego pesto, sznycel z indyka i trochę cukinii podsmażonych na łyżeczce oleju rzepakowego
Przekąska: Świeże marchewki
Kolacja: 2 sznycle z indyka smażone bez tłuszczu z cukinią, mizeria z jogurtem naturalnym
arabella2134 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 07:03   #2463
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Daaaawno mnie tu nie było. Kuknie ktoś?

U z ostatnich dwóch dni

I owsianka (2 łyżki otrębów pszennych, łyżka kaszki pszenno-żytniej, 3 łyżki płatków żytnich) na koktajlu waniliowym ze świeżym ananasem, wiórkami kokosowymi, żurawiną, jagodami goji i kawałkiem Princessy zebry; zielona liściasta herbata z imbirem
II duża nektarynka
III grahamka z pasztetem pieczarkowym z Omega-3, boczkiem wędzonym (mały plaster), rukolą, pomidorem i ogórkiem konserwowym
IV kasza jęczmienna z flaczkami sojowymi, orzechami laskowymi i czerwoną kapustą; dziecięcy duży słoiczek zupy z cielęciną (190g bodajże)
V sałatka: sałata, rukola, ser żółty, sos żurawinowy (kupowana w Piotrze i Pawle - wiem, domowa lepsza, ale miałam na nią ochotę od dawna i warto było )
VI 1/2 kostki pełnotłustego twarogu z odrobiną musztardy, cebulą, zieloną papryką, ogórkiem konserwowym; 2 kromki z w/w pasztetem, 2 małymi plasterkami szynki z kurczaka (takie "kółeczka"), pomidorem, rukolą, ogórkiem konserwowym, rzodkiewką, papryczką chilli; mały plasterek boczku wędzonego i ok. 10 oliwek; wielki kubek melisy

I drugi.
I serek wiejski 150g z cebulą, czerwoną i zieloną papryką, posypany pieprzem i polany odrobiną sosu barbecue; 2 kanapki z pasztetem, sałatą lodową, boczkiem wędzonym (2 plasterki), pomidorem, papryczką japello, rzodkiewką, oliwkami, ogórkiem konserwowym; zielona herbata z imbirem
II jabłko
III sałatka: kasza jęczmienna, ananas, rukola, kilka plasterków boczku wędzonego
IV makaron (szklanka) z czerwoną fasolką, pomidorem i orzechami laskowymi; sok pomidorowy
V deser sojowy o smaku ciemnej czekolady z amarantusem, wiórkami kokosowymi i jeżynami
VI to samo, co dzień wcześniej, tylko twaróg chudy, więc moze wpadnie trochę orzechów + zamiast pasztetu będzie masło i jakaś drobiowa wędlina

Mam za sobą ED, walczę o okres. Poza tym ostatnio usłyszałam, że mam za dużo białka w diecie, więc staram się go lekko ograniczyć, ale bez wyliczania - w konsekwencji nie wiem, jak to wygląda.
Moja dieta może być specyficzna, bo spędzam calutki dzień poza domem, zwykle biorę jedzenie ze sobą, a zatem musi wytrzymać te kilka godzin w plecaku. W domu nie jest lepiej, bo mam awarię lodówki. Stąd pewna monotematyczność produktów - po prostu chcę wyczerpać to, co już mam.

Edytowane przez Shariana
Czas edycji: 2014-08-13 o 07:07
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 07:38   #2464
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

"V deser sojowy o smaku ciemnej czekolady z amarantusem, wiórkami kokosowymi i jeżynami"

jak to zrobilas?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 08:04   #2465
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
muffiny

Dzisiejszy plan:
I Meega śniadanie trzyma mnie do teraz :P 3 racuchy z jabłkiem z wczoraj, gryczanka z orzechami, sezamem, miodem z wtrzepanymi na piankę jajkami wyszła mi konsystencja ptasiego mleczka bo płatki gryczane lekko się rozgotowały
II kanapka z 2 małych kromek chleba mieszanego z domową pastą ze szprotek wedzonych z twarogiem, zieloną cebulką, odrobiną czosnku i duuużo pieprzu
III duża porcja (być może rozbiję ją na dwie mniejsze i zjem z przerwą) potrawki chilli-curry: kasza jaglana, cieciorka, kurczak, duszone w pomidorach, z cebulką czosnkiem + trochę kuminu
jak TŻ się ruszy to bieganko, a jak nie to interwały w domu
IV nie wiem jeszcze, pewnie wyjdzie w praniu - może makrelka, albo jajecznica? plus jakiś dodatek węglowy (najlepiej koks :P)

mam też parę węgierek w pracy więc pewnie je zjem jakoś niedługo
Jadłospis jest ok Co do tego co pisałaś wcześniej, to po prostu musiałaś obkurczyć sobie nieźle żołądek Za jakiś czas nie będzie problemu z normalnymi porcjami.
Co do białka, to generalnie zapotrzebowanie energetyczne do należnej a białko do obecnej wagi, szczególnie przy redukcji powinno go być roszkę więcej niż normalnie ja bym dała 120-130g, ale jeżeli masz problem z tym co jesz teraz, to niech tak zostanie, bo też nie chodzi o to żeby się zamęczać na siłę ale na prawdę co do menu jest spory postęp.
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 08:19   #2466
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

moje dzisiejsze jedzonko

I - omlet a la tamago, ze szczypiorkiem i serem żółtym, domowy muffin z dużą ilością orzechów i z masłem orzechowym (200 g mąki, 100 g masła, 100 g cukru trzcinowego, posiekany miks orzechów, jajko - wyszło 10 muffinów)

II - klopsiki z soczewicy z sosem pomidorowym, puree z selera

III - 4 mini muffiny quiche z jajka szpinaku papryki i cebuli

IV - 2 kotlety mielone, kalafior

bieg interwalowy

V - 2 kanapki z chlebem żytnim razowym, wędliną, serkiem szczypiorkowym i pomidorem
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-08-14 o 08:15
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 08:37   #2467
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

1) 2 kromki domowego chleba pełnoziarnistego z nerkowcami i morelą, jedna z masłem orzechowym, druga z twarogiem i konfiturą truskawkową + kawa latte

2) tortilla z panierowanym w sezamie kurczakiem, sałatą lodową, zielonymi pomidorami, czerwoną cebulką i papryką, ze sosem czosnkowym na jogurcie greckim

3) krupnik z kaszy gryczanej z warzywami, na deser domowy makowiec z wiśniami bez ciasta + kawa latte

4) dorsz w płatkach migdałów smażony na rzepakowym, pure z bobu, surówka cytrynowa na białej kapuście

5) zapiekanka z makaronu pełnoziarnistego z plastrami bakłażana, zapieczona z serkiem wiejskim, camembertem, śmietaną i ziołami
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 08:45   #2468
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Jadłospis jest ok Co do tego co pisałaś wcześniej, to po prostu musiałaś obkurczyć sobie nieźle żołądek Za jakiś czas nie będzie problemu z normalnymi porcjami.
Co do białka, to generalnie zapotrzebowanie energetyczne do należnej a białko do obecnej wagi, szczególnie przy redukcji powinno go być roszkę więcej niż normalnie ja bym dała 120-130g, ale jeżeli masz problem z tym co jesz teraz, to niech tak zostanie, bo też nie chodzi o to żeby się zamęczać na siłę ale na prawdę co do menu jest spory postęp.
Dzięki

No, czyli węgli powinnam ciachnąć a dołożyć białko, bo jem te 110 teraz... I w sumie nic nie leci, a chyba powinno bo normę wyrabiam od jakichś 2 tyg postaram się jakoś zwiększyć, może będę do tych moich sałatek, potrawek dodawać część kasz a część zamieniać na jakiegoś strączka, np. soczewicę... Zobaczymy Kusi mnie, żeby coś obcinać z braku efektów, ale domyślam się, że powinnam czekać aż się wszystko ustabilizuje więc zaciskam zęby i czekam, w dół nie leci, ale w górę od ponad miesiąca czy nawet dwóch też nie, więc to już coś
Tylko obwody mi urosły, zatrzymuje mi się chyba woda znów, wczoraj wieczorem nacisnęłam palcem nad łydką i został dołek cholerne hormony

No to żeby nie oftopić, dzisiejsze jedzonko, mega podobne do wczorajszego, bo potrawki jaglanej ugotowałam jak dla wojska, więc teraz sobie będę jeść :

I owsianeczka z połową banana, siemieniem lnianym, odrobiną mleka, cynamonem, 2 jajkami, łyżeczką miodu - ubita na ptasie mleczko mniej tłuszczy w śniadaniu bo podejrzałam porady fuscaiola i będę po trochu dokładać do każdego posiłku
II bułka ziarnista, szprotki podwędzane w oleju (odsączone na maksa of kors) - fazy na szproty ciąg dalszy - jabłko na przegryzkę
III potrawka jaglano - cieciorkowo - kurczakowa jak wczoraj, dzisiaj dodatkowo posypana orzechami włoskimi i pestkami dyni
trening siłowy plus bieganie i próby skakania na skakance - wczorajszy nowy zakup
IV pewnie łyknę odżywkę z połową banana zaraz po, a potem ....edit: podliczyłam tłuszcze i wyszło dzisiaj mega, więc jajecznica odpada, będę musiała coś wykminić


Abigal jeszcze raz śliczne dzięki za zainteresowanie


Shariana w walce o okres z tego co dziewczyny pisały bardzo ważne są zdrowe tłuszcze a u Ciebie niestety ich brak. Dodawaj orzechy, pestki, oliwy, avocado do posiłków.
No i się doczepię jak zwykle tej nieszczęsnej soi - zwłaszcza jak masz zaburzenia hormonalne, nie polecam.
No i pasztety też nie polecam. A co do bycia poza domem... ja wychodzę po 8 z domu, wracam najwcześniej po 17, a zazwyczaj koło 19, wczoraj wróciłam o 21 i też biegam z pudełeczkami da się.

Edytowane przez marteczkowo
Czas edycji: 2014-08-13 o 09:12
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 09:02   #2469
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
"V deser sojowy o smaku ciemnej czekolady z amarantusem, wiórkami kokosowymi i jeżynami"

jak to zrobilas?
Te deserki sojowe to pewnie z Alpro

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
Daaaawno mnie tu nie było. Kuknie ktoś?

U z ostatnich dwóch dni

I owsianka (2 łyżki otrębów pszennych, łyżka kaszki pszenno-żytniej, 3 łyżki płatków żytnich) na koktajlu waniliowym ze świeżym ananasem, wiórkami kokosowymi, żurawiną, jagodami goji i kawałkiem Princessy zebry; zielona liściasta herbata z imbirem
II duża nektarynka
III grahamka z pasztetem pieczarkowym z Omega-3, boczkiem wędzonym (mały plaster), rukolą, pomidorem i ogórkiem konserwowym
IV kasza jęczmienna z flaczkami sojowymi, orzechami laskowymi i czerwoną kapustą; dziecięcy duży słoiczek zupy z cielęciną (190g bodajże)
V sałatka: sałata, rukola, ser żółty, sos żurawinowy (kupowana w Piotrze i Pawle - wiem, domowa lepsza, ale miałam na nią ochotę od dawna i warto było )
VI 1/2 kostki pełnotłustego twarogu z odrobiną musztardy, cebulą, zieloną papryką, ogórkiem konserwowym; 2 kromki z w/w pasztetem, 2 małymi plasterkami szynki z kurczaka (takie "kółeczka"), pomidorem, rukolą, ogórkiem konserwowym, rzodkiewką, papryczką chilli; mały plasterek boczku wędzonego i ok. 10 oliwek; wielki kubek melisy

I drugi.
I serek wiejski 150g z cebulą, czerwoną i zieloną papryką, posypany pieprzem i polany odrobiną sosu barbecue; 2 kanapki z pasztetem, sałatą lodową, boczkiem wędzonym (2 plasterki), pomidorem, papryczką japello, rzodkiewką, oliwkami, ogórkiem konserwowym; zielona herbata z imbirem
II jabłko
III sałatka: kasza jęczmienna, ananas, rukola, kilka plasterków boczku wędzonego
IV makaron (szklanka) z czerwoną fasolką, pomidorem i orzechami laskowymi; sok pomidorowy
V deser sojowy o smaku ciemnej czekolady z amarantusem, wiórkami kokosowymi i jeżynami
VI to samo, co dzień wcześniej, tylko twaróg chudy, więc moze wpadnie trochę orzechów + zamiast pasztetu będzie masło i jakaś drobiowa wędlina

Mam za sobą ED, walczę o okres. Poza tym ostatnio usłyszałam, że mam za dużo białka w diecie, więc staram się go lekko ograniczyć, ale bez wyliczania - w konsekwencji nie wiem, jak to wygląda.
Moja dieta może być specyficzna, bo spędzam calutki dzień poza domem, zwykle biorę jedzenie ze sobą, a zatem musi wytrzymać te kilka godzin w plecaku. W domu nie jest lepiej, bo mam awarię lodówki. Stąd pewna monotematyczność produktów - po prostu chcę wyczerpać to, co już mam.
Moim zdaniem ładnie

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

1) 2 kromki domowego chleba pełnoziarnistego z nerkowcami i morelą, jedna z masłem orzechowym, druga z twarogiem i konfiturą truskawkową + kawa latte

2) tortilla z panierowanym w sezamie kurczakiem, sałatą lodową, zielonymi pomidorami, czerwoną cebulką i papryką, ze sosem czosnkowym na jogurcie greckim

3) krupnik z kaszy gryczanej z warzywami, na deser domowy makowiec z wiśniami bez ciasta + kawa latte

4) dorsz w płatkach migdałów smażony na rzepakowym, pure z bobu, surówka cytrynowa na białej kapuście

5) zapiekanka z makaronu pełnoziarnistego z plastrami bakłażana, zapieczona z serkiem wiejskim, camembertem, śmietaną i ziołami
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 12:35   #2470
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziekuje za ocene Tak, to sa deserki z Alpro. Uwielbiam je i wykorzystuje fakt, ze jest ich tu tak wiele (u mnie widzialam tylko waniliowe...).

Serio ta soja jest taka zla? Lubie ja, smakuje mi bardziej, niz zwykle mieso. Ale nie jem jej az tak duzo, w pon byla ryba, jutro tez ja planuje i w zeszlym tyg tez wpadla Chociaz ostatnio bardziej smakuja mi straczki.
Jesli chodzi o pasztet, to raz dziennie (tu dwa, ale po prostu chce go skonczyc) pozwalam sobie na zamiennik masla. Raz jest to serek twarogowy, raz sos, raz pasztet A tluszcze, wiem, to moj problem, chociaz teraz chyba tez nie jest z nim tak zle. W walce o @ dietetyczka kazala mi skoncentrowac sie na tluszczach zwierzecych, tylko ze do samego miesa mnie niespecjalnie ciagnie, poza rybami. Za to lubie jajka (zwykle jem po 1-2 dziennie - mozna tyle?), tluste sery. No i ze zdrowszych wiorki i orzechy
Mozliwe, ze zamiast deseeku wpadnie jogurt kozi czy cos, jak bede miala dostep do sklepu
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 12:45   #2471
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
Dziekuje za ocene Tak, to sa deserki z Alpro. Uwielbiam je i wykorzystuje fakt, ze jest ich tu tak wiele (u mnie widzialam tylko waniliowe...).

Serio ta soja jest taka zla? Lubie ja, smakuje mi bardziej, niz zwykle mieso. Ale nie jem jej az tak duzo, w pon byla ryba, jutro tez ja planuje i w zeszlym tyg tez wpadla Chociaz ostatnio bardziej smakuja mi straczki.
Jesli chodzi o pasztet, to raz dziennie (tu dwa, ale po prostu chce go skonczyc) pozwalam sobie na zamiennik masla. Raz jest to serek twarogowy, raz sos, raz pasztet A tluszcze, wiem, to moj problem, chociaz teraz chyba tez nie jest z nim tak zle. W walce o @ dietetyczka kazala mi skoncentrowac sie na tluszczach zwierzecych, tylko ze do samego miesa mnie niespecjalnie ciagnie, poza rybami. Za to lubie jajka (zwykle jem po 1-2 dziennie - mozna tyle?), tluste sery. No i ze zdrowszych wiorki i orzechy
Mozliwe, ze zamiast deseeku wpadnie jogurt kozi czy cos, jak bede miala dostep do sklepu
spokojnie ja jem codziennie 2 jajka, a podobno można nawet i więcej.
Co do soi zdania są podzielone, ale coraz częściej się słyszy, że może szkodzić. Ja się soi boję i wystrzegam, zwłaszcza, że wiele produktów ma ją w składzie chociaż na to nie wyglądają no ale ja mam endo, więc to też trochę inna bajka.
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 16:23   #2472
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

P:
Śn. Owsianka ( 50g płatków owsianych, pół szkl mleka 3,2% ) z jabłkiem, rodzynkami i pestkami słonecznika
2śn. Inka na mleku, jogurt owocowy, bułka pełnoziarnista z masłem i dżemem jabłkowym
Ob. Zupa krem grzybowa z jogurtem naturalnym, talerz bigosu z kiełbasą, kromka chleba ze słonecznikiem z masłem
Deser. Cappucino i 4 toffiefie
Pod. Rożek big milk czekoladowy, 2marchewki tarte z jogurtem naturalnym, orzechami, rodzynkami i cynamonem
Kol. Twaróg ze śmietaną, bananem, suszonymi morelami i miodem, kubek kakao
Po kolacji zjem ciastka oreo

Tak, wiem - dużo słodyczy
paula684 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 16:31   #2473
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Pokaż wiadomość
Dziekuje za ocene Tak, to sa deserki z Alpro. Uwielbiam je i wykorzystuje fakt, ze jest ich tu tak wiele (u mnie widzialam tylko waniliowe...). Są czekoladowe i o smaku ciemnej czekolady Podobno zmienili recepturę Te o smaku ciemnej czekolady dla mnie przesłodzone... lepsze te jasne

Serio ta soja jest taka zla? Lubie ja, smakuje mi bardziej, niz zwykle mieso. Ale nie jem jej az tak duzo, w pon byla ryba, jutro tez ja planuje i w zeszlym tyg tez wpadla Chociaz ostatnio bardziej smakuja mi straczki. dobra jest też ciecierzyca polecam pastę z ciecierzycy i suszonych pomidorów
Jesli chodzi o pasztet, to raz dziennie (tu dwa, ale po prostu chce go skonczyc) pozwalam sobie na zamiennik masla. Raz jest to serek twarogowy, raz sos, raz pasztet A tluszcze, wiem, to moj problem, chociaz teraz chyba tez nie jest z nim tak zle. W walce o @ dietetyczka kazala mi skoncentrowac sie na tluszczach zwierzecych, tylko ze do samego miesa mnie niespecjalnie ciagnie, poza rybami. Za to lubie jajka (zwykle jem po 1-2 dziennie - mozna tyle?), tluste sery. No i ze zdrowszych wiorki i orzechy a to nie chodzi o tłuszcze roślinne by @ wrócił?
Mozliwe, ze zamiast deseeku wpadnie jogurt kozi czy cos, jak bede miala dostep do sklepu
Jedz to co lubisz

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez paula684 Pokaż wiadomość
P:
Śn. Owsianka ( 50g płatków owsianych, pół szkl mleka 3,2% ) z jabłkiem, rodzynkami i pestkami słonecznika
2śn. Inka na mleku, jogurt owocowy, bułka pełnoziarnista z masłem i dżemem jabłkowym
Ob. Zupa krem grzybowa z jogurtem naturalnym, talerz bigosu z kiełbasą, kromka chleba ze słonecznikiem z masłem
Deser. Cappucino i 4 toffiefie
Pod. Rożek big milk czekoladowy, 2marchewki tarte z jogurtem naturalnym, orzechami, rodzynkami i cynamonem
Kol. Twaróg ze śmietaną, bananem, suszonymi morelami i miodem, kubek kakao
Po kolacji zjem ciastka oreo

Tak, wiem - dużo słodyczy
To nie jest P.... Słabe U.... A do kolacji powinno być pieczywo czy coś ten deseń..
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 18:12   #2474
Monii07
Wtajemniczenie
 
Avatar Monii07
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 250
GG do Monii07
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Redukcja

Ś: owsianka (szklanka mleka, 4 łyżki owsianych, łyżka wiorek z kokosa,łyżka siemienia lnianego zmieszanego z innymi nasionami, pol jabłka, jajko)
Ś2: ćwiartka grejfruta, dwie kanapki z ciemnego chleba z awokado,papryka i kurczakiem
O: krem z szpinaku z marchewka, ziemniakiem i jajkiem, łyżeczka jogurt naturalnego
Trening
P: omlet z jednego jajka i płatków owsianych z łyżeczka miodu
K: kawałek pstrąga z kawalkami ogorka i papryki

Dziś bez weny bo juz mi się koncza zapasy

W ogóle jak czytam wasze jedzenie na przytycie to tak wam zazdroszcze Zjadlabym wszystko i tylko mlasnela
__________________

if that is tragic… then give me tragedy.

Edytowane przez Monii07
Czas edycji: 2014-08-13 o 18:13
Monii07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 08:17   #2475
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejsza eReczka

I - 2 kromki razowca żytniego z masłem, kotletem mielonym drobiowo-wieprzowym i pomidorem, 2 łyżeczki masła orzechowego odtłuszczonego

II - klopsiki z soczewicy w sosie pomidorowym, dużo kalafiora

III - jabłko

IV - 2 kotlety mielone drobiowo-wieprzowe, kalafior podsmażany

bieg interwałowy

V - zaktualizuję, ale może shake jogurtowo-truskawkowy
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 08:32   #2476
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Plan na dzisiejsze R bez treningu, po wczorajszym moje nogi odmówiły posłuszeństwa

I owsianka z łyżką sezamu, łyżką miodu, trochę mleka + 2 jajka wkręcone, 2 węgierki i morela
II sałatka: makrela wędzona, kasza gryczana, pomidor, ogórek kiszony domowy
III 2 małe kromki mieszanego z wegańskim "smalcem" z fasoli (fasola, cebulka przesmażona na oleju, odrobina suszonych śliwek, sos sojowy, zioła: jałowiec, ziele angielskie, liść laurowy, goździk, majeranek + duuuużo pieprzu)
IV to co w II, tyle że z puszką tuńczyka z wody i łyżką oliwy z oliwek
V może to co w III plus jajko na twardo

i przed snem koktajl białkowy, wtedy BTW będzie bjuti
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 11:37   #2477
Monii07
Wtajemniczenie
 
Avatar Monii07
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 250
GG do Monii07
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziewczyny, a jaki przelicznik macie na BTW? Jak w watku glownym 150gr bialka, 120gr weglowodanow i 85,gr tluszczy? Razem daje to 1850 kcal.

Pytam bo policzylam swoje BMI i wyszlo 1450 ale to malo jako, ze cwicze prawie codziennie godzine, dlatego wydaje mi sie, ze 1500-1800 jest rozsadniejsze?
Patrzylam na moje poprzednie posilki i szcerze mowiac nie wiem czy z nich jestem w stanie tyle kalorii uzbierac. Moze dalej jem za malo i kiepsko z efektami. Przepraszam, za pytanie ale miesza mi sie juz to wszytko, tak sie naczytalam.

Redukcja na dzisiaj

S: owsianka (szklanka mleka, 4 lyzki platkow osianych, lyka wiorek z kokosa, jajko, lyzka nasion roznych)
S2: salatka (duza-280gr) z salatka, marchewka, kurczakiem, kawalkami serka, dressingiem jogurtowym z ziolami (dwie lyzki)
O: piers z kurczaka ze szpinakiem
Trening
P: placuszek z cukini i kurczaka (jajko, lyzka maki pelnoziarnistej, cukinia, kawalki kurczaka, ziola, pol sredniej cebuli) z lyzeczka jogurtu naturalnego
K: jajko gotowane, kawalek lososia wedzonego, kilka plasterkow ogorka, 2 pomidorki cherry
__________________

if that is tragic… then give me tragedy.
Monii07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 11:44   #2478
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Monii07 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jaki przelicznik macie na BTW? Jak w watku glownym 150gr bialka, 120gr weglowodanow i 85,gr tluszczy? Razem daje to 1850 kcal.

Pytam bo policzylam swoje BMI i wyszlo 1450 ale to malo jako, ze cwicze prawie codziennie godzine, dlatego wydaje mi sie, ze 1500-1800 jest rozsadniejsze?
Patrzylam na moje poprzednie posilki i szcerze mowiac nie wiem czy z nich jestem w stanie tyle kalorii uzbierac. Moze dalej jem za malo i kiepsko z efektami. Przepraszam, za pytanie ale miesza mi sie juz to wszytko, tak sie naczytalam.

Redukcja na dzisiaj

S: owsianka (szklanka mleka, 4 lyzki platkow osianych, lyka wiorek z kokosa, jajko, lyzka nasion roznych)
S2: salatka (duza-280gr) z salatka, marchewka, kurczakiem, kawalkami serka, dressingiem jogurtowym z ziolami (dwie lyzki)
O: piers z kurczaka ze szpinakiem
Trening
P: placuszek z cukini i kurczaka (jajko, lyzka maki pelnoziarnistej, cukinia, kawalki kurczaka, ziola, pol sredniej cebuli) z lyzeczka jogurtu naturalnego
K: jajko gotowane, kawalek lososia wedzonego, kilka plasterkow ogorka, 2 pomidorki cherry
Fajny kalkulator jest tutaj
Ja stosuję się za radą dziewczyn do zasady:
1. Zapotrzebowanie kcal wg wagi docelowej
2. Białko 2-2,3 g/kg masy ciała obecnej
3. Tłuszcze 70-80 gram
4. Reszta - węgle
5. W każdym posiłku białko, zdrowe tłuszcze
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 11:53   #2479
Monii07
Wtajemniczenie
 
Avatar Monii07
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 250
GG do Monii07
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
Fajny kalkulator jest tutaj
Ja stosuję się za radą dziewczyn do zasady:
1. Zapotrzebowanie kcal wg wagi docelowej
2. Białko 2-2,3 g/kg masy ciała obecnej
3. Tłuszcze 70-80 gram
4. Reszta - węgle
5. W każdym posiłku białko, zdrowe tłuszcze
Dzieki

Wyszlo mi:
BMR- 1379,04
Aby utrzymac wage
Kalorie 2378,84
Weglowodany 55% - 1308,36 kcal = 327.09 gr
Bialko 15% - 356.83 kcal = 89.21 gr
Tluszcz 30% - 713.65 kcal = 79.29 gr

No wiec z tych 2378,84 uciac zalozmy 500 kcal? Jakos policzyc wtedy jak sie zmienia proporcje BTW i bedzie dobrze?
Jakos tak wydaje mi sie, ze malo bialka w porownaniu do reszty.
__________________

if that is tragic… then give me tragedy.

Edytowane przez Monii07
Czas edycji: 2014-08-14 o 11:54
Monii07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 12:00   #2480
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Monii07 Pokaż wiadomość
Dzieki

Wyszlo mi:
BMR- 1379,04
Aby utrzymac wage
Kalorie 2378,84
Weglowodany 55% - 1308,36 kcal = 327.09 gr
Bialko 15% - 356.83 kcal = 89.21 gr
Tluszcz 30% - 713.65 kcal = 79.29 gr

No wiec z tych 2378,84 uciac zalozmy 500 kcal? Jakos policzyc wtedy jak sie zmienia proporcje BTW i bedzie dobrze?
Ja bym tam od razu nie ucinała 500, lepiej ciachnij 300, bezpieczniej, a poza tym zawsze masz rezerwę jak będzie zastój (tak się mądrzę jakby mi coś w dół leciało, taka w teorii dobra jestem ) - tak dziewczynki zawsze radzą

Czyli masz te 2100 powiedzmy, to już od Ciebie zależy od ilu zaczniesz.
No i liczysz te powiedzmy 2 g białka razy swoją wagę i wychodzi Ci B w gramach, mnożysz razy 4 i wychodzi ile kcal masz mieć z białka
potem powiedzmy 80 g tłuszczy razy 9 i wychodzi 720 kcal

no i potem:
2100 - kalorie z białka - 720 = kalorie pochodzące z węgli
dzielisz wynik przez 4 i wychodzi ile gram węgli masz zjeść dziennie

Miłego liczonka pewnie się zdziwisz jak to dużo jedzenia
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 12:14   #2481
Monii07
Wtajemniczenie
 
Avatar Monii07
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 250
GG do Monii07
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
Ja bym tam od razu nie ucinała 500, lepiej ciachnij 300, bezpieczniej, a poza tym zawsze masz rezerwę jak będzie zastój (tak się mądrzę jakby mi coś w dół leciało, taka w teorii dobra jestem ) - tak dziewczynki zawsze radzą

Czyli masz te 2100 powiedzmy, to już od Ciebie zależy od ilu zaczniesz.
No i liczysz te powiedzmy 2 g białka razy swoją wagę i wychodzi Ci B w gramach, mnożysz razy 4 i wychodzi ile kcal masz mieć z białka
potem powiedzmy 80 g tłuszczy razy 9 i wychodzi 720 kcal

no i potem:
2100 - kalorie z białka - 720 = kalorie pochodzące z węgli
dzielisz wynik przez 4 i wychodzi ile gram węgli masz zjeść dziennie

Miłego liczonka pewnie się zdziwisz jak to dużo jedzenia
Uf uf policzylam.
Wielkie dzieki za pomoc

Mialas racje, jak wyliczylam wszystko to sie zszokowalam!!!

Naprawde duzo moge zjesc tych wegli, o 100 gr wiecej niz bialka!
To oznacza, ze nie do konca dobrze bilansowalam swoje posilki. Ucinalem wegle do minimum zeby bylo duuzo bialka. No to teraz bede musiala bardziej pokombinowac jak to wywazyc w jadlospisie ladnie.
__________________

if that is tragic… then give me tragedy.

Edytowane przez Monii07
Czas edycji: 2014-08-14 o 12:16
Monii07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 12:19   #2482
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Monii07 Pokaż wiadomość
Uf uf policzylam.
Wielkie dzieki za pomoc

Mialas racje, jak wyliczylam wszystko to sie zszokowalam!!!

Naprawde duzo moge zjesc tych wegli, o 100 gr wiecej niz bialka!
To oznacza, ze nie do konca dobrze bilansowalam swoje posilki. Ucinalem wegle do minimum zeby bylo duuzo bialka. No to teraz bede musiala bardziej pokombinowac jak to wywazyc w jadlospisie ladnie.
cieszę się, że mogłam pomóc.
Węgle też są bardzo ważne, a już mega ważne w śniadaniu i w okołotreningach. Odpuścić je sobie możesz, jeśli jesz kolację przed snem, of kors pod warunkiem, że to nie posiłek po treningu.
Powodzenia
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 12:27   #2483
Monii07
Wtajemniczenie
 
Avatar Monii07
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 250
GG do Monii07
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
cieszę się, że mogłam pomóc.
Węgle też są bardzo ważne, a już mega ważne w śniadaniu i w okołotreningach. Odpuścić je sobie możesz, jeśli jesz kolację przed snem, of kors pod warunkiem, że to nie posiłek po treningu.
Powodzenia


Tak, to juz prawie ogarnelam. Owsianki na rano i po treningu bialko, warzywa i wegle. Dzis po treningu jem makaron razowy bez wyrzutow sumienia
__________________

if that is tragic… then give me tragedy.
Monii07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 12:32   #2484
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Monii07 Pokaż wiadomość


Tak, to juz prawie ogarnelam. Owsianki na rano i po treningu bialko, warzywa i wegle. Dzis po treningu jem makaron razowy bez wyrzutow sumienia
Bezpośrednio po bez przesady z warzywami, bo utrudniają przyswajanie białek i glukozy... Ale to pewnie też zależy od rodzaju treningu, może ktoś się jeszcze wypowie w tej kwestii
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 14:56   #2485
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Witam po przerwie zarówno od wizażu, jak i diety, ale już wracam na dobre tory

Redukcja:

I: brzoskwiniowe kluski kładzione (mąki: gryczana, ryżowa i kokosowa; jajko; białko; brzoskwinia; mleko).
II: dwie kromki domowego chleba z masłem, indykiem, pomidorem i sałatą.
III: placki cukiniowo-marchewkowe z łososiem wędzonym smażone na oleju kokosowym; nektarynka.
IV: warzywa duszone na maśle klarowanym (a konkretnie cukinia, bakłażan, pieczarki, papryka, brokuły, groszek i fasolka) z wędzonym kurczakiem i ajvarem.
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 12:04   #2486
Monii07
Wtajemniczenie
 
Avatar Monii07
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 250
GG do Monii07
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsza redukcja

S: owsianka (szklanka mleka, 4 lyzki platkow, lyka nasion i lyzka wiorek, jajko, banan)
S2: salatka (salata, kurczak, pomidor, lyzka oliwy)
O: krem szpinakowy z grzanka (kurczak, marchewka, ziemniak, jajko, lyzka oliwy)
Trening
P: makaron pelnoziarnisty z kurczakiem i pomidorami, cebula i czosnkiem
K: jajko, losos wedzony, feta, kawalki papryki

Wyszlo prawie idealnie zgodnie z zapotrzebowaniem ale sie naliczylam.
__________________

if that is tragic… then give me tragedy.
Monii07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 17:33   #2487
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

P:

Śn. Bułka wieloziarnista z masłem, serem białym zmieszanym z jogurtem naturalnym, miodem, kubek kakao na mleku 3,2
2śn. Jogurt truskawkowy z otrebami, bananem, czekoladą gorzką, tost z masłem, szynką i pomidorem
Ob. Miska ogórkówej, 2 gałki ziemniaków, panierowany filet ryby, surówka z majonezem
Deser. Cappuccino i 2 paski milki śliwkowej
Pod. Orzechy w czekoladzie milka lila star, 2 tosty z masłem, serem żółtym, sałatą, ogórkiem
Kol. Puszka tuńczyka w oleju z cebulą, 2 kromki chleba z masłem i rzodkiewkami, herbata z sokiem malinowym
Po kolacji będzie kubek mleka i mieszanka studencka

Dodam że tyje na tym
paula684 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 18:26   #2488
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paula684 Pokaż wiadomość
P:

Śn. Bułka wieloziarnista z masłem, serem białym zmieszanym z jogurtem naturalnym, miodem, kubek kakao na mleku 3,2
2śn. Jogurt truskawkowy z otrebami, bananem, czekoladą gorzką, tost z masłem, szynką i pomidorem
Ob. Miska ogórkówej, 2 gałki ziemniaków, panierowany filet ryby, surówka z majonezem
Deser. Cappuccino i 2 paski milki śliwkowej
Pod. Orzechy w czekoladzie milka lila star, 2 tosty z masłem, serem żółtym, sałatą, ogórkiem
Kol. Puszka tuńczyka w oleju z cebulą, 2 kromki chleba z masłem i rzodkiewkami, herbata z sokiem malinowym
Po kolacji będzie kubek mleka i mieszanka studencka

Dodam że tyje na tym
Ja widzę, że jest ciut lepiej
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 18:40   #2489
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I kasza jaglana na mleku z bananem i łyżeczką syropu klonowego
II jogurt biszkoptowy, jabłko
III rosół z kury z warzywami w środku
IV gotowana noga z kurczaka, marchewka, kilka frytek [musiałam ]
V serek biały z cebulką i olejem lnianym

Już powoli wymiękam, jestem na diecie od 4 lipca i nie wyobrażacie sobie jak bym zjadła pizzę albo makaron Ale schudłam 4 kg, został mi tylko 1 kg do osiągnięcia celu. I czuję się dużo lepiej.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 19:01   #2490
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
kilka frytek [musiałam ]
Kilka? Podziwiam Ja bym zjadła duuuuużo więcej
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.