Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-31, 11:21   #2461
Oczytana94
Przyczajenie
 
Avatar Oczytana94
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Wizyta u dermatologa wydaje mi się trochę drastycznym rozwiązaniem.
Nie mam jakiś poważnych problemów z pryszczami tylko te plamki mi przeszkadzają. Nie są nie wiadomo jak widoczne i jest ich w sumie może z osiem ale chciałabym się ich pozbyć i dlatego najpierw zanim już porzucę wszelką nadzieję i udam się do specjalisty chciałabym sama spróbować je zwalczyć. Wyczytałam też że krem nagietkowy ( ziaja) jest bardzo dobry bo przyśpiesza odbudowę naskórka. Czy któraś z was go miała?
Czekam także na inne propozycje. Sama mogę polecić bardzo dobry i zadziwiająco tani lek, który można bez problemu kupić w każdej aptece: Afonis teraz zmienił nazwę a ja zawsze jej zapomnę.Akurat wyrzuciłam buteleczkę więc niestety nie mogę sprawdzić wiem tylko, że nazwa jest bardzo podobna. Kosztuje niecałe 6 zł , a stosuję się go rano i wieczorem jak tonik w miejsce, w którym akurat mamy problem z syfkami. Osobiście miałam jakieś 2 lata temu wysyp na plecach i właśnie wtedy kupiłam ten lek. Po miesiącu nie było śladu pryszczy a ja mam spokuj do dziś.
Oczytana94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 12:18   #2462
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja mam ten sam problem.Wczoraj kupiłam sobie jakiś łagodny żel z evy zioła polskie i do tego chciałam tonik i w końcu wybrałam tonik marki schlecker,bo pisało właśnie,że ma jakby rozjaśniać coś w tym stylu,zobaczymy jak będzie,do tego mam krem z dax cosmetics gruszkowy na przbarwienia i trochę rozjaśnił mi policzek,ale to jeszcze nie jest to co bym chciała mieć.
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 12:33   #2463
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja osobiście zachwalam aloes. Roślina doniczkowa, nacinasz liścia i z wypływającym sokiem przykładasz do krostki. Rewelacja
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 20:51   #2464
oliu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Hej jestem nowa i przecztałam wszystko co tu zostało napisane i chciałam podziekowac za domowe sposoby zaczełam stosowac i już widze ogromna poprawe aż jestem mile zaskoczona życze innym również powodzenia
oliu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 21:54   #2465
Oczytana94
Przyczajenie
 
Avatar Oczytana94
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez oliu Pokaż wiadomość
Hej jestem nowa i przecztałam wszystko co tu zostało napisane i chciałam podziekowac za domowe sposoby zaczełam stosowac i już widze ogromna poprawe aż jestem mile zaskoczona życze innym również powodzenia

Oliu po pierwsze gratuluje rezultatów w walce z tymi okropnymi syfkami.
Po drugie chciałabym cię prosić byś pokrótce opisała jak teraz walczysz i jakie sposoby szczególnie przypadły ci do gustu.Byłabym ci bardzo wdzięczna bo nie wiem czy jestem w stanie przeczytać wszystko co inne wizażanki doradzają.
Oczytana94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 22:57   #2466
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

jest jeden preparat, ktory pomaga i na obecne pryszcze i na pozostalosci. nazywa sie DCL Spot Therapy. Do obejrzenia na www.DCLpielegnacja.pl
uzywam go namietnie, a jestem trzydziestolatka z tradzikiem, wiec mozecie mi wierzyc, ze sprobowalam juz paru rzeczy to dziala tak, ze troche zluszcza i dziala przeciwzapalnie, ale przede wszystkim lagodzaco, wiec nie pozostaja dziury, plamy itp. mozna tez uzywac na przebarwienia po krostkach, znacznie szybciej znikaja. i jest bardzo wydajny, bo stosuje sie kropelke. kupowalam to przez lakta w anglii, a wreszcie jest w polsce.
acha no i dieta - mnie najbardziej pomaga ograniczenie nabialu
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 23:46   #2467
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jaaparatka Pokaż wiadomość
Ja osobiście zachwalam aloes. Roślina doniczkowa, nacinasz liścia i z wypływającym sokiem przykładasz do krostki. Rewelacja
A ucinasz u podstawy liścia czy tak w połowie?
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-01, 09:31   #2468
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja mam świetny sposób na trądzik. Kupujemy na mazidla.com kwas migdałowy i jakiś hydrolat, potem mieszamy to w domu(ilość zależy od stężenia) i nakładamy na twarz. Po ok.15 minutach zmywamy i nakladamy tlustą maść. 2 dnia zaczynamy się łuszczyć i wtedy to wszystko co nam siedzi pod skórą-wyłazi na zewnątrz. Po tygodniu-cera nie do poznania. Żeby były trwałe efekty, trzeba co jakiś czas stosować ten peeling migdałowy. Walczę z trądzikiem od 4 lat i nic nie przynioslo mi takiej poprawy. Po prostu cerę trzeba gruntownie złuszczyć, bo co z tego, że zaleczymy krostki, jak nadal to co siedzi w nas głęboko-te zanieczyszcznia-znowu nam wyjdą na zewnątrz. Walka z wiatrakami! Polecam wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 09:38   #2469
Oczytana94
Przyczajenie
 
Avatar Oczytana94
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

magica: O jakiej tłustej maści mowa? I czy jest ona konieczna?
Oczytana94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 09:59   #2470
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Oczytana94 Pokaż wiadomość
magica: O jakiej tłustej maści mowa? I czy jest ona konieczna?
Najlepiej z jak największą ilością lanoliny. Ja akurat polecam Alantan plus-ma alantoinę i lanolinę-sprawdza się w tej roli b. dobrze. Ja czasem nie używałam maści(bo bałam się zapchania), wtedy po prostu skóra może być trochę podrażniona-to zalezy od indywidualnych predyspozycji. Ogólnie wizażanki stosujące ten peeling raczej natłuszczają potem twarz.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 10:14   #2471
Oczytana94
Przyczajenie
 
Avatar Oczytana94
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dziewczyny a co sądzicie o kosmetykach firmy ziaja?
Osobiście miałam ich kilka i byłam bardzo zadowolona. Problem polega jednak na tym, że nie miałam jeszcze nic na cerę oprócz antybakteryjnego kremu NUNO do cery zniszczonej skłonnej do wyprysków. Jest bardzo wydajny, ładnie pachnie, nie drogi a skóra po nim jest jakby gładsza.
Teraz zastanawiam się nad kupnem kremu BIO aloesowego nieperfumowanego (są dwa o tej samej nazwie jeden dla nawilżenia drugi na przyspieszenie odnowy naskórka - ja chcę ten drugi Oraz Nagietkowa krem półtłusty, który także przyśpiesza proces odnowy naskórka, nawilża, odżywia,łagodzi podrażnienia i zapobiega ich powstawaniu. Nie wiem , na który się zdecydować czy może kupić sobie oba? Jeśli ktoś miał któryś z tych kremów lub może jakiś inny polecić to byłabym wdzięczna gdyby napisał.

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Najlepiej z jak największą ilością lanoliny. Ja akurat polecam Alantan plus-ma alantoinę i lanolinę-sprawdza się w tej roli b. dobrze. Ja czasem nie używałam maści(bo bałam się zapchania), wtedy po prostu skóra może być trochę podrażniona-to zalezy od indywidualnych predyspozycji. Ogólnie wizażanki stosujące ten peeling raczej natłuszczają potem twarz.
Dziekuje za odpowiedź.
Oczytana94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-01, 10:38   #2472
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Najlepiej z jak największą ilością lanoliny. Ja akurat polecam Alantan plus-ma alantoinę i lanolinę-sprawdza się w tej roli b. dobrze. Ja czasem nie używałam maści(bo bałam się zapchania), wtedy po prostu skóra może być trochę podrażniona-to zalezy od indywidualnych predyspozycji. Ogólnie wizażanki stosujące ten peeling raczej natłuszczają potem twarz.
Lanolina ma b.duże tendencje do zapychania porów. Może Tobie akurat nie szkodzi, ale u niektórych osób może wywołać efekt odwrotny
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 12:17   #2473
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

tez sie zastanaiwam nad jakims lekkim kremem nawilżającym który by nie natŁuszczal skóry inie zapychaŁ, czy może byc zjaja?? czy cos z apteki lepiej kupic ? bedzie drożdsze wiadomo ale juz niemam siŁy tyle kremów wypróbowaŁa z drogerii , na KWC mieszane opinie , na forum tęz , a ja mam już dosyc eksperymentów...
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 12:50   #2474
oliu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Oczytana94 Pokaż wiadomość
Oliu po pierwsze gratuluje rezultatów w walce z tymi okropnymi syfkami.
Po drugie chciałabym cię prosić byś pokrótce opisała jak teraz walczysz i jakie sposoby szczególnie przypadły ci do gustu.Byłabym ci bardzo wdzięczna bo nie wiem czy jestem w stanie przeczytać wszystko co inne wizażanki doradzają.

stosowałam wszystkiego po koleji tonik z cytryny masc cynamonowa cebule ziemniaki ale chyba najbardziej pomogła mi cebula i staram sie ja czesto stosowac mam nadzieje że tobie też cos przypadnie do gustu i pomoże ci w walce wiem że to nie jest przyjemne bo walcze już z tym 3 lata i mam nadzieje że teraz mi pomoże pozdrawiam cie serdecznie:cm ok:
oliu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 12:56   #2475
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Z lekkich, niezapychających kremów polecam Humektan, Cetaphil (oba z apteki), mi osobiście pasuje też Babydream z rossmana (nie pamiętam całej nazwy, ale mogę sprawdzić).

Po peelingach kwasowych skóra tak się nie zapycha, poza tym skłądniki zapychające trzeba pamiętać, że są "potencjalnie zapychające", i tak naprawdę do końca nie wiemy, co nam szkodzi.
Mi na przykład większość kremów z drogerii strasznie zapychała pory (szczególnie te "przeciwtrądzikowe" najbardziej mi szkodziły), ale tłuste maści z lanoliną mogę stosować, np. Alantan (nie plus, tylko ten niebieski - maść) po całej nocy świetnie działa na moją cerę, nic a nic nie zapycha. Podobnie ostatnie odkrycie - Ava-Mustela, bardzo tłusty krem o któtkim składzie, z tłuszczem z norek ( ) i lanoliną - świetny.

Poza tym nie zawsze to jest "zapychanie", może chodzić np. o hormony albo jakieś inne problemy. Rzadko kiedy znamy na 100% przyczynę trądziku, szczególnie kiedy bierzemy się tylko za "samoleczenie".

Poza tym, gorąco polecam Wam lekturę forum Biochemia Kosmetyczna na wizażu. Kopalnia wiedzy, dzięki niej zmieniłam swoją pielęgnację o 180 stopni, i w końcu jakoś wyglądam
Nie wynalazłam jeszcze tylko skutecznego pomysłu na wysyp poowulacyjno - okresowy, ale jestem na etapie eksperymentów
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 14:25   #2476
Oczytana94
Przyczajenie
 
Avatar Oczytana94
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Oliu- Dzięki wielkie, spróbuję z tą cebulą.

Dziewczyny mam jednak bardzo ważne dla mnie pytanie. Nie mam dużo pryszczy, ale za to straszny problem z ich pozostałościami. Kiedy pierwsze syfki zaczęły mi się pojawiać na policzkach wyciskałam je - FATALNY BŁĄD!!! Teraz nie mam już problemu z wypryskami. ale zostało mi na policzkach parę czerwonych plamek, które czasem się odnawiają. Chciałabym zastosować jakiś krem ale nie wiem czy wybrać jak wcześniej pisałam produkty ziaji czy lek z apteki. Dodam też, że nie są to typowe wklęsłe blizny tylko czerwone plamki wielkości typowego syfka.
Oczytana94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 14:45   #2477
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Lanolina ma b.duże tendencje do zapychania porów. Może Tobie akurat nie szkodzi, ale u niektórych osób może wywołać efekt odwrotny
Wiem, dlatego czasem niczym nie natłuszczałam skóry po peelingu, bo właśnie się tego bałam. Nic mi się nie stało, więc jeśli ktoś się boi zapchania-maść nie jest konieczna. Zresztą myślę, że można nawilżać też zwykłym kremem np. Humektanem.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 15:01   #2478
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Oczytana94 Pokaż wiadomość
Oliu- Dzięki wielkie, spróbuję z tą cebulą.

Dziewczyny mam jednak bardzo ważne dla mnie pytanie. Nie mam dużo pryszczy, ale za to straszny problem z ich pozostałościami. Kiedy pierwsze syfki zaczęły mi się pojawiać na policzkach wyciskałam je - FATALNY BŁĄD!!! Teraz nie mam już problemu z wypryskami. ale zostało mi na policzkach parę czerwonych plamek, które czasem się odnawiają. Chciałabym zastosować jakiś krem ale nie wiem czy wybrać jak wcześniej pisałam produkty ziaji czy lek z apteki. Dodam też, że nie są to typowe wklęsłe blizny tylko czerwone plamki wielkości typowego syfka.
mi akurat pozostają plamki bez względu na to, czy wyciskam, czy nie, jedyna różnica jest taka, że w pierwszym przypadku pryszcze szybciej się goją
Na przebarwienia najlepsze kwasy/retinoidy i ochrona przed słońcem. A co do tego, czy produkty ziaji, czy lek z apteki, to zależy, co konkretnie chcesz stosować, bo liczy się głównie skład, a nie firma czy fakt, że lek jest z apteki.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 19:54   #2479
jaaparatka
Raczkowanie
 
Avatar jaaparatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 141
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
A ucinasz u podstawy liścia czy tak w połowie?
u podsaty a potem po kawałku nacinam żeby wyplyną z niego sok i przykładam do przyszczolów
__________________
aparatka od: 11.05.2009
Odchudzanie: 48-47-46-45-44-43-42 !
jaaparatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-02, 09:36   #2480
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

w takim razie musze sie wybrac do rossmana po żel do mycia i krem babydream bo widze ze duzo osób zachwala, mam tez pytanie - czy uzywacie podkladow, pudrów przy cerze trądzikowej? ja po prostu nie moge bo mam pelno drobnych krostek czerwonych imusze przypudrowac żeby wyglądać jak czlowiek, niestety po pól dnia wszystko spŁywa na cieple i musze myć twarz i jak juz nie wychodze to nie pudruje sie jeszcze raz a mozliwe że i tym sobie szkodzę, uzywam podkŁadu delia który ma pochodne silikonu a na tym forum pisalo aby unikac silikonów???? jestm w tyle z pielegnacja cery, jak weszlam na to forum i na biochemie to mnie zatkaŁo - jakie podstawowe bŁędy pielęgnacyjne popeŁaniaŁam!
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 09:39   #2481
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
w takim razie musze sie wybrac do rossmana po żel do mycia i krem babydream bo widze ze duzo osób zachwala, mam tez pytanie - czy uzywacie podkladow, pudrów przy cerze trądzikowej? ja po prostu nie moge bo mam pelno drobnych krostek czerwonych imusze przypudrowac żeby wyglądać jak czlowiek, niestety po pól dnia wszystko spŁywa na cieple i musze myć twarz i jak juz nie wychodze to nie pudruje sie jeszcze raz a mozliwe że i tym sobie szkodzę, uzywam podkŁadu delia który ma pochodne silikonu a na tym forum pisalo aby unikac silikonów???? jestm w tyle z pielegnacja cery, jak weszlam na to forum i na biochemie to mnie zatkaŁo - jakie podstawowe bŁędy pielęgnacyjne popeŁaniaŁam!

Jest pełno wątków o cerze trądzikowej, o jej pielęgnacji i makijażu, skorzystaj w wyszukiwarki Wizaż to skarbnica wiedzy i chyba już wszystko tutaj było omawiane
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 09:41   #2482
weronika7
Wtajemniczenie
 
Avatar weronika7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 238
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Podkładu nie używam, tylko bardzo sporadycznie, ale jak wychodzę to korektora i pudru.
__________________
weronika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 21:37   #2483
oliu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Oczytana94 Pokaż wiadomość
Oliu- Dzięki wielkie, spróbuję z tą cebulą.

Dziewczyny mam jednak bardzo ważne dla mnie pytanie. Nie mam dużo pryszczy, ale za to straszny problem z ich pozostałościami. Kiedy pierwsze syfki zaczęły mi się pojawiać na policzkach wyciskałam je - FATALNY BŁĄD!!! Teraz nie mam już problemu z wypryskami. ale zostało mi na policzkach parę czerwonych plamek, które czasem się odnawiają. Chciałabym zastosować jakiś krem ale nie wiem czy wybrać jak wcześniej pisałam produkty ziaji czy lek z apteki. Dodam też, że nie są to typowe wklęsłe blizny tylko czerwone plamki wielkości typowego syfka.

i jak spróbowałas już z cebula??? albo jakis inny domowy sposób????
mam nadzieje że tak jak mi tobie też pomoże trzymaj sie : cmok:i powodzenia w walce
oliu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 23:22   #2484
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
w takim razie musze sie wybrac do rossmana po żel do mycia i krem babydream bo widze ze duzo osób zachwala, mam tez pytanie - czy uzywacie podkladow, pudrów przy cerze trądzikowej? ja po prostu nie moge bo mam pelno drobnych krostek czerwonych imusze przypudrowac żeby wyglądać jak czlowiek, niestety po pól dnia wszystko spŁywa na cieple i musze myć twarz i jak juz nie wychodze to nie pudruje sie jeszcze raz a mozliwe że i tym sobie szkodzę, uzywam podkŁadu delia który ma pochodne silikonu a na tym forum pisalo aby unikac silikonów???? jestm w tyle z pielegnacja cery, jak weszlam na to forum i na biochemie to mnie zatkaŁo - jakie podstawowe bŁędy pielęgnacyjne popeŁaniaŁam!
szczerze polecam zapoznać się z podforum "kosmetyki mineralne"
są polecane dla skóry trądzikowej, bo nie zatykają porów, co więcej, mają właściwości lecznicze. Sama używam od niedawna i jestem zadowolona.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 00:07   #2485
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
w takim razie musze sie wybrac do rossmana po żel do mycia i krem babydream bo widze ze duzo osób zachwala, mam tez pytanie - czy uzywacie podkladow, pudrów przy cerze trądzikowej? ja po prostu nie moge bo mam pelno drobnych krostek czerwonych imusze przypudrowac żeby wyglądać jak czlowiek, niestety po pól dnia wszystko spŁywa na cieple i musze myć twarz i jak juz nie wychodze to nie pudruje sie jeszcze raz a mozliwe że i tym sobie szkodzę, uzywam podkŁadu delia który ma pochodne silikonu a na tym forum pisalo aby unikac silikonów???? jestm w tyle z pielegnacja cery, jak weszlam na to forum i na biochemie to mnie zatkaŁo - jakie podstawowe bŁędy pielęgnacyjne popeŁaniaŁam!
ja uważam, że podkład pomaga, pod warunkiem, że dobry - zgadzam się, że te mineralne są najlepsze. dlaczego polecam: chronią skórę przed bezpośrednim wpływem środowiska, wszelkie zanieczyszczenia osiadają na podkładzie a nie na skórze. tylko bezwzględnie nakładamy na czystą skórę, nie dokładamy kolejnej warstwy w ciągu dnia i religijnie podchodzimy do zmywania wieczorem. u siebie zaobserwowalam: kiedy się maluję, to zaskórniki wprawdzie są, ale niewidoczne, w kolorze skóry, kiedy się nie maluję - robią się czarne (łój się utlenia, a poza tym do tłustej kropki przyklejają się zanieczyśczenia i samo mycie ich nie usuwa, dopiero peeling)

---------- Dopisano o 01:07 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Oczytana94 Pokaż wiadomość
Oliu- Dzięki wielkie, spróbuję z tą cebulą.

Dziewczyny mam jednak bardzo ważne dla mnie pytanie. Nie mam dużo pryszczy, ale za to straszny problem z ich pozostałościami. Kiedy pierwsze syfki zaczęły mi się pojawiać na policzkach wyciskałam je - FATALNY BŁĄD!!! Teraz nie mam już problemu z wypryskami. ale zostało mi na policzkach parę czerwonych plamek, które czasem się odnawiają. Chciałabym zastosować jakiś krem ale nie wiem czy wybrać jak wcześniej pisałam produkty ziaji czy lek z apteki. Dodam też, że nie są to typowe wklęsłe blizny tylko czerwone plamki wielkości typowego syfka.
oczytana94, te plamki to mogą być jednak blizny, nawet jeśli nie są zapadnięte poniżej powierzchni skóry. ale stan zapalny pozostawia sieć pękniętych naczynek (mogą być tak drobne, że gołym okiem widać jednolite zaczerwienienie). w takim wypadku tylko lekarz może skutecznie zdiagnozować i pomóc. nie warto używać punktowych preparatów, ale ogólnie delikatnie złuszczać i stosować preparaty ochronne (spf). proponowałabym też witaminy doustne: oczywiście dużo owoców, warzyw i ziaren, ale oprócz tego rutinoscorbin, witaminę a+e, świetnie pomaga też spirulina (alga w postaci proszku lub tabletek, zawiera kwas hialuronowy) i olej z nasion konopii (kwasy omega) - działają wzmacniająco na skórę i naczynka, regenerują i nawilżają od środka
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 18:36   #2486
Inv3ntion
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 446
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cześć wam
Mam podobny problem. Przeczytałam nie cały wątek (trochę tego jest). I chyba spróbuję z tą cytryną. Na codzień to używam maści Tormentiol[na noc ale trzeba uważać bo już nie raz zapaskudziłam sobie tym posciel] maść aloesowa, dziewczyny tylko tak powiem że jeśli swój domowy aloes używacie to rada taka: Aloes ma właściwości lecznicze dopiero po kilku latach rośnięcia!. I w tych liściach to raczej coś a la galaretka zel taki jest. No i muszę sobie kupić nowy uder i podkład. A krem to mam z Ziaji ten z masłem kakaowym ale jest troche tłusty.
Hmm co by wam tu poradzić... WIEM!:
Powtarzam że nie czytałam całego wątku może się powtórze:
1.Kwas borny-dostępny w aptekach zasusza te syfki i znikają. Już po niecalym tygodniu widać efekt. NIe przesusza starsznie cery.
2.Maść Acnefan coś około 14 zł chyba kosztuje stosuje się punktowo i tez jestem zadowolona
To na tyle hehe
I oczywiście popełniłąm ten błąd wyciskam te ropne pryszcze.. Ehh nic na to nie poradze a blizny maskuje korektorem;/

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

[QUOTE=Oczytana94;13534174]Dziewczyny a co sądzicie o kosmetykach firmy ziaja?
Osobiście miałam ich kilka i byłam bardzo zadowolona. Problem polega jednak na tym, że nie miałam jeszcze nic na cerę oprócz antybakteryjnego kremu NUNO do cery zniszczonej skłonnej do wyprysków. Jest bardzo wydajny, ładnie pachnie, nie drogi a skóra po nim jest jakby gładsza.
Teraz zastanawiam się nad kupnem kremu BIO aloesowego nieperfumowanego (są dwa o tej samej nazwie jeden dla nawilżenia drugi na przyspieszenie odnowy naskórka - ja chcę ten drugi Oraz Nagietkowa krem półtłusty, który także przyśpiesza proces odnowy naskórka, nawilża, odżywia,łagodzi podrażnienia i zapobiega ich powstawaniu. Nie wiem , na który się zdecydować czy może kupić sobie oba? Jeśli ktoś miał któryś z tych kremów lub może jakiś inny polecić to byłabym wdzięczna gdyby napisał.[COLOR="Silver"]

Hmm ziaja jest dobra NUNO też miałam i było ok. Moim zdaniem jedne zlepszych;] Teraz mam z Ziaji krem z masłem kakaowym poprawiający koloryt skóry jest ekstra!
__________________
Namaluj tęczę ołówkiem.


Mów mi Malina

Edytowane przez Inv3ntion
Czas edycji: 2009-08-03 o 18:33
Inv3ntion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 10:54   #2487
piesek004
Przyczajenie
 
Avatar piesek004
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11
GG do piesek004
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Ja dziewczyny robie tak:
1. myje twarz mydłem
2. oczyszczam twarz oczyszczającym płynem
3. nakladam maść cynkową
Rezultaty:
Oczyszczona twarz bez wągrów, bez pryszczy i gładka jak pupcia niemowlęcia:P:P
Naprawde polecam....
A jeszcze jedno zawsze jak robie ten zabieg to wyskakuja mi białe pryszcze, to potem je wyciskam i robie to samo a na drugi dzien nic nie ma
piesek004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 11:04   #2488
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez majomagn Pokaż wiadomość


oczytana94, te plamki to mogą być jednak blizny, nawet jeśli nie są zapadnięte poniżej powierzchni skóry. ale stan zapalny pozostawia sieć pękniętych naczynek (mogą być tak drobne, że gołym okiem widać jednolite zaczerwienienie). w takim wypadku tylko lekarz może skutecznie zdiagnozować i pomóc. nie warto używać punktowych preparatów, ale ogólnie delikatnie złuszczać i stosować preparaty ochronne (spf). proponowałabym też witaminy doustne: oczywiście dużo owoców, warzyw i ziaren, ale oprócz tego rutinoscorbin, witaminę a+e, świetnie pomaga też spirulina (alga w postaci proszku lub tabletek, zawiera kwas hialuronowy) i olej z nasion konopii (kwasy omega) - działają wzmacniająco na skórę i naczynka, regenerują i nawilżają od środka
Witam powiedz mi moja droga czy olej z nasion konopi ma byc w tabletkach czy zwykly olej ? oraz gdzie mozna kupic spiruline w tabletkach badz prooszku?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 12:06   #2489
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

czytalam w innym wątku że kosmetyki zjaji maja duzo konserwantów , sprawdzilam tez skład mojej maseczki z glinką zieloną nuno i trafiła do kosza- wedlug luskiewnika są w niej same zapychające składniki takze zjaji nie polecam nikomu - jeszcze te długie listy składnikow i trudno roszywrowac właściwie co oni tak ładują - jak dla mnie zjaja zdyskfalifikowana
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 17:11   #2490
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez piesek004 Pokaż wiadomość
Ja dziewczyny robie tak:
1. myje twarz mydłem
2. oczyszczam twarz oczyszczającym płynem
3. nakladam maść cynkową
Rezultaty:
Oczyszczona twarz bez wągrów, bez pryszczy i gładka jak pupcia niemowlęcia:P:P
Naprawde polecam....
A jeszcze jedno zawsze jak robie ten zabieg to wyskakuja mi białe pryszcze, to potem je wyciskam i robie to samo a na drugi dzien nic nie ma
O jakim zabiegu piszesz, że wyskakują po nim białe pryszcze? W poscie podajesz tylko podstawową pielęgnację cery na codzień.
Jeśli są białe ropne wypryski to znaczy, że coś ją zapycha.
Pojęcia mydło czy oczyszczający płyn nic nie mówią osobom, które to czytają. Jakie mydło i jaki płyn (producent, seria, skład cokolwiek co pozwalałoby zidentyfikować produkt)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.