Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-04, 21:25   #2611
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Wiesz dekas, rozumiem, że nie masz teraz czasu na planowanie posiłkow. Może jednak poproś rodziców o jakąś pomoc na utrzymanie się? Powiedz, że od tego zależy twoje zdrowie. No i mam wrażenie, że nie lubisz za bardzo siebie, bo takimi zgrubieniami określiłaś swoje części ciała. Nawet jeśli jesteś chuda, to masz śliczną buźkę, chudy tyłeczek i jędrne piersi. Pomyśl w ten sposób. Nie ma sensu określanie siebie takimi epitetami. To tylko pogarsza sprawę!
Trzymaj się
moja droga, mam lusterko i wzrok uwolniony od choroby, niczego nie mam jędrnego i zgrabnego. Faktycznie używam mocnych słów, ale są prawdziwe. Jedzenie jest bardzo drogie, na pomoc finansową ze strony rodziców nie mogę liczyć. Sytuacja nie jest prosta, przynajmniej przez kolejne 2 tygodnie tak będzie. Potem zacznie się dobrobyt, teraz bieda, za mieszkanie trzeba było zapłacić... w ogóle chce przytyć, chce tylko nie umiem! Na miesięcznym P nie przytyłam...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 21:26   #2612
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

No a tobie kikuś już chyba nie wiele zostało? Nie długo nas zapewne zaskoczysz smakowitym i porządnym U ! No bo być na U to największa sztuka. Znaleźć ten złoty środek I tego Ci życzę! No, a co do Ciebie wiosenko to tak jak ci mówiłam, że pewnie nie będzie więcej niż 0,5 kg, a to dla Ciebie nawet wskazane, żeby trochę przytyć chudzielcu.

__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 22:06   #2613
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Iza, Kika trzymam za Was kciuki, świetnie sobie radzicie
Hypnotic, eeee dałaś radę.... Ja ostatnio jak miałam takie rewolucje żołądkowe to ... zjadłam sobie jeszcze gruszkę, bo miałam ochotę. I chyba nie muszę pisać jak to się dla mnie skończyło
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 22:23   #2614
xxaur
Rozeznanie
 
Avatar xxaur
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 798
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
wydaje mi się mało.
dziękuje za ocene ^^

ale aż tak mało nie było i obiad skromny też nie był, jak dla mnie normalny chociaż moze tak sie wydaje.
a do II śniadania cos jeszcze postaram sie dorzucic, tylko nie bardzo wiem co..
__________________
mam własne zdanie i szereg racji,
niezmienna niezależnie od miejsca,
czasu i akcji.
xxaur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 08:06   #2615
mikron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

To moze i ja wkleje swój dzisiejszy jadłospis, choc po wczorajszej krytyce to strasznie sie boje...

U
7.30 3 KROMKI CHLEBA WIELOZIARNISTEGO: 2 Z MASŁEM ORZECHOWYM, 1 Z TRÓJKĄCIKIEM SERKA TOPIONEGO BATONIK MUESLI, 2 KOSTKI CZEKOLADY, kawa czarna mEGA duze sniadanko i troche wyrzutów sumienia...
10.00 2 manadarymki, pomidorki, marchewka, herbatka
13.15 500 gram jogurtu wisniowego z muesli, 2 jabłka
16.15 200 g jogurtu waniliowego, pomaraćz
20.30 serek wiejski z czyms...

I co wy na to?? A pozatym to przytylam kolejne kilo((((((((((tylko jak to mozeliwe, bo juz od kilku mies codzien jem tak samo, a nawet teraz doszło codziennie 40 min ruchu - spacer do kolezanki z któa jezdze do pracy. A wiec co jest nie tak??? Czemu tyje? Milego dnia!

Edytowane przez mikron
Czas edycji: 2008-11-05 o 08:13
mikron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 08:14   #2616
mikron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

A tak pozatym to taki chleb wieloziarnisty ile moze miec kalorii??
mikron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 08:24   #2617
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
moja droga, mam lusterko i wzrok uwolniony od choroby, niczego nie mam jędrnego i zgrabnego. Faktycznie używam mocnych słów, ale są prawdziwe. Jedzenie jest bardzo drogie, na pomoc finansową ze strony rodziców nie mogę liczyć. Sytuacja nie jest prosta, przynajmniej przez kolejne 2 tygodnie tak będzie. Potem zacznie się dobrobyt, teraz bieda, za mieszkanie trzeba było zapłacić... w ogóle chce przytyć, chce tylko nie umiem! Na miesięcznym P nie przytyłam...
Jedzenie fakt jest drogie,ale można trochę oszczędzić kupując w tańszych sklepach typu biedronka,lidl.Nieraz są produkty tańsze o 50 % nawet.Np kupiłam wczoraj sopocką po 12,99 i normalna,smaczną oraz kalafior za 0.99 gr,ziemniaki po 0.80 gr.Naprawdę uważam,że można się najeść za nie tak wielkie pieniądze.
Poza tym studiując można też pracować,a wtedy na podstawowe rzeczy jak jedzenie i opłaty starcza,znam wiele osób które tak robią i jeszcze na imprezy i wypady do kina ich stać,chociaż rodzice nie dokładają im.Tak,że reasumując chcieć to po prostu móc,dużo właśnie zależy od naszego chcenia.

A to moje wczorajsze P mandarynkowe(a raczej klementynkowe-są takie pyszne słodkie i soczyste,że nie mogę się powstrzymać z jedzeniem ) :

IS: dwa jajka sadzone na 4 plastrach boczku wędzonego, dwie kromki razowca z masłem, jeden tost z serem, herbatka owocowa z łyżeczką cukru, no i trzy klementynki , po śniadanku kawka z mleczkiem,dwoma biszkoptami i jednym cukierkiem czekoladowym

IIS: trzy kromki chleba orkiszowego: jedna z dżemem truskawkowym, druga z powidłami śliwkowymi, trzecia z masłem orzechowym( ot taka chęć na słodkie ) i jeszcze pięć łyżeczek samego masła orzechowego zjadłam i do tego dwie klementynki, zielona herbata

Przekąska: 100 gr szprotek wędzonych i bułka pszenna z masłem + sok kubuś i dwie klementynki (znowu)

O: zupa ogórkowa(dwa talerze ), cztery duże ziemniaki z tłuszczykiem i cebulką,spory kotlet schabowy, pół kalafiora z bułką tartą, szklanka soku jabłkowego

P: maślanka z kawałkami czekolady 750 ml, dwa duże kawałki sernika i do tego jabłko bo klementynki się skończyły ; po pół godzinie ok 150 gr mieszanki studenckiej

K: trzy kromki razowca z masłem,serem żółtym i polędwicą sopocką, sałatka z pomidora, ogórka, sałaty, papryki i cebuli polana oliwą z oliwek( duża miska), herbata owocowa z łyżeczką cukru; po kolacji doszły jeszcze dwa piwa oraz ok 100 gr paluszków solonych i z 50 gr prażynek paprykowych( czasem można zgrzeszyć i jeść niezdrowo )

A tak przy okazji chciałam zapytać, cz któraś z was tak ma jak ja,że boję się co zrobię jak już przytyję tyle ile chcę i czy dam radę jeść potem mniej? Bo już się tak przyzwyczaiłam do jedzenia w takich ilościach,że jakbym zjadła mniej to byłabym zwyczajnie głodna.Ale co ja póżniej zrobię,żeby to nie poszło w drugą stronę,już musiałam dorobić dziurkę przy pasku,bo nie mogłam się dopiąć.Na razie mnie to cieszy,nie chce być chuda,ale gruba też nie.

No i poproszę o ocenę jadłospisu.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 08:26   #2618
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez mikron Pokaż wiadomość
To moze i ja wkleje swój dzisiejszy jadłospis, choc po wczorajszej krytyce to strasznie sie boje...

U
7.30 3 KROMKI CHLEBA WIELOZIARNISTEGO: 2 Z MASŁEM ORZECHOWYM, 1 Z TRÓJKĄCIKIEM SERKA TOPIONEGO BATONIK MUESLI, 2 KOSTKI CZEKOLADY, kawa czarna mEGA duze sniadanko i troche wyrzutów sumienia...
10.00 2 manadarymki, pomidorki, marchewka, herbatka za karę?
13.15 500 gram jogurtu wisniowego z muesli, 2 jabłka obiad?
16.15 200 g jogurtu waniliowego, pomaraćz
20.30 serek wiejski z czyms...

I co wy na to?? A pozatym to przytylam kolejne kilo((((((((((tylko jak to mozeliwe, bo juz od kilku mies codzien jem tak samo, a nawet teraz doszło codziennie 40 min ruchu - spacer do kolezanki z któa jezdze do pracy. A wiec co jest nie tak??? Czemu tyje? Milego dnia! Kilogram przejściowy, mniemam... może olej ten kilogram ? Zauważalny chociaż? powiedział Ci ktoś że przytyłaś? jedz na zdrowie, umieranie boli, a jedzenie niekoniecznie
a kromka wieloziarniaka ma 60, do 80 kcal...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 08:49   #2619
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

A oto moje dzisiejszeRRR

Ś
Owsianka(łyżki płatów owsianych,łyżka otrąb,100gr serka wiejskiego 2 plastry białego sera ,mandarynak i jabłko)

2 kromki kołodzieja z serkiem naturalnym paprykowym 4 plastry sopockiej,ogórek kiszony pomidor

O
kasza gryczana 50gr(duszone pieczarki z papryką)pierś z kurczaka na parze i maechewka

P
2 naleśniki z mąki razowej z serkiem homo nat.i warzywkami z obiadu

K jogurt nat a w nim(wiórki kokosowe,łyżka orzechów i słonecznika),100gr serka wiejskiego

I jak dzisiaj???
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 08:50   #2620
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dziewczyny jestem tu pierwszy raz. Poczytałam troche wasze jadłospisy i duzo się nauczyłam Proszę o opinie dla mojego dzisiejszego, jakby było coś bardzo źle można bić

R
Śniadanie
płatki owsiane z dużą ilością bakalii
szklanka mleka 2%

II Śniadanie
banan, jabłko
sałatka z brokułów, piersi kurczaka, brązowego ryżu, kukurydzy (mogłam ją sobie darować... ale bardzo lubię), ogórka kiszonego

Obiad
pierś z kurczaka smażona (mogłabym ugotować w sumie)
gotowane brokuły

Podwieczorek
szklanka maślanki z otrębami

Kalacja
wieśniak z cebulką i przyprawami

plus jakieś 3-4 szklanki herbaty zielonej, czerwonej
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 09:12   #2621
Nasturcja several years
Rozeznanie
 
Avatar Nasturcja several years
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: ToRuŃ:)
Wiadomości: 670
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
moja droga, mam lusterko i wzrok uwolniony od choroby, niczego nie mam jędrnego i zgrabnego. Faktycznie używam mocnych słów, ale są prawdziwe. Jedzenie jest bardzo drogie, na pomoc finansową ze strony rodziców nie mogę liczyć. Sytuacja nie jest prosta, przynajmniej przez kolejne 2 tygodnie tak będzie. Potem zacznie się dobrobyt, teraz bieda, za mieszkanie trzeba było zapłacić... w ogóle chce przytyć, chce tylko nie umiem! Na miesięcznym P nie przytyłam...

Dekas rozumiem Cie, bo sama bylam w takiej sytuacji, gdy mieszkalam w Wawie. Liczylam sie z kazda zlotowka, ale zawsze najadlam sie do syta i nigdy nie chodzilam glodna. Taki makaron, warzywa na patelnie jakis sos, ryze, kasze, ziemniaczki nie sa drogie a mozna sie nimi najesc i fajnie polaczyc z innymi rzeczami. Naprawde wystarczy tylko chciec... i walczyc o siebie.
__________________
What doesn't kill me only makes me stonger..
[Strong enough..]
Nasturcja several years jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 09:17   #2622
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Palolinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem tu pierwszy raz. Poczytałam troche wasze jadłospisy i duzo się nauczyłam Proszę o opinie dla mojego dzisiejszego, jakby było coś bardzo źle można bić

R
Śniadanie
płatki owsiane z dużą ilością bakalii
szklanka mleka 2%

II Śniadanie
banan, jabłko
sałatka z brokułów, piersi kurczaka, brązowego ryżu, kukurydzy (mogłam ją sobie darować... ale bardzo lubię), ogórka kiszonego

Obiad
pierś z kurczaka smażona (mogłabym ugotować w sumie)
gotowane brokuły

Podwieczorek
szklanka maślanki z otrębami

Kalacja
wieśniak z cebulką i przyprawami

plus jakieś 3-4 szklanki herbaty zielonej, czerwonej
Myślę,że źle nie jest,ale smażone potrawy trochę nie bardzo na r,banana lepiej byłoby zastąpić mniej kalorycznym owocem,w tych bakaliach były orzechy?Bo jeśli nie to nie ma nnkt.A poza tym ok.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 09:29   #2623
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez mikron Pokaż wiadomość
To moze i ja wkleje swój dzisiejszy jadłospis, choc po wczorajszej krytyce to strasznie sie boje...

U
7.30 3 KROMKI CHLEBA WIELOZIARNISTEGO: 2 Z MASŁEM ORZECHOWYM, 1 Z TRÓJKĄCIKIEM SERKA TOPIONEGO BATONIK MUESLI, 2 KOSTKI CZEKOLADY, kawa czarna mEGA duze sniadanko i troche wyrzutów sumienia...
10.00 2 manadarymki, pomidorki, marchewka, herbatka
13.15 500 gram jogurtu wisniowego z muesli, 2 jabłka
16.15 200 g jogurtu waniliowego, pomaraćz
20.30 serek wiejski z czyms...

I co wy na to?? A pozatym to przytylam kolejne kilo((((((((((tylko jak to mozeliwe, bo juz od kilku mies codzien jem tak samo, a nawet teraz doszło codziennie 40 min ruchu - spacer do kolezanki z któa jezdze do pracy. A wiec co jest nie tak??? Czemu tyje? Milego dnia!
A gdzie obiad???? Same jogurty, warzywa i owoce???? Nie chcę Cię oceniać ale jeśli będziesz tak jadła cały czas to naprawdę spowolnisz przemianę materii i dopiero zaczniesz tyć. 40 minutowy spacer, ładnie, na bank nie tyjesz. Może jesteś przed miesiączką albo zjadłaś coś słonego, nie przejmuj się, jedź ładnie a zobaczysz, że za kilka dni waga wróci na swoje miejsce. Hmmm, a tak się zastanawiam... Skoro jesz tak samo od jakiegoś czasu to może w tym tkwi problem. Może organizm się przyzwyczaił ???? Czas na jakieś zmiany. Więcej ruchu = więcej pełnowartościowego jedzonka !!!!!! I nie załamuj się
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 09:34   #2624
Palolinka
Rozeznanie
 
Avatar Palolinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 819
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

w tych bakaliach były orzechy?Bo jeśli nie to nie ma nnkt.


Były orzechy. To źle? Może to durne pytanie, ale co to jest nnkt?

Edytowane przez Palolinka
Czas edycji: 2008-11-05 o 09:37
Palolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 10:08   #2625
mikron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dziekuje za te slowa Poprostu dzis biore do pracy jogurt bo nie mam weny i czasu na nic innego...
mikron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 10:30   #2626
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Palolinka Pokaż wiadomość
w tych bakaliach były orzechy?Bo jeśli nie to nie ma nnkt.


Były orzechy. To źle? Może to durne pytanie, ale co to jest nnkt?
To bardzo dobrze! Nnkt to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe,które znajdują się w orzechach,nasionach,rybac h oraz oliwie z oliwek i powinny codziennie znajdować się w naszych posiłkach,tak jak i inne ważne składniki,warzywa,owoce,w ęglowodany,białko...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 12:37   #2627
annah33
Zakorzenienie
 
Avatar annah33
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 765
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

A czy ja mogę prosic o ocenę mojego menu ?
8.00-kawa z mlekiem,2 kromki razowca,pół kubka serka wiejsiego,2 pomidory
11.00-2 jabłka,duuże
14.00-talerz barszczu ukraińskiego,2 paszteciki
17.00-jogurt naturalny musli,3 kromki wasy
20.00-garść orzechów włoskich
annah33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 13:08   #2628
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Wiesz, nie chcę nic mówić, ale twoje W/U niusiu nie są raczej nigdy lepsze, a nie wiem czy czasem gorsze. Ja rozumiem, że ty masz z tym problem, ale jeśli tak to zrozum i mikron, że ona też może nie być do końca zdrowa. Nie można tak od razu naskakiwać, dziewczyna jest nowa, może trzeba jej pomóc ?
Hm. No ja juz nie zamieszczam swoich jałospisów bo sie spotykały ze złą opinią, wiem, że słusznie. Zaproponowałam tylko jakieś ograniczenia żeby np pisac same rzeczy dotyczące jałospisów i rzeczy ich dotyczące bezpośrednio, a nie dopisywać...jakie to sie miaało wyrzuty sumienia ze za dużo smutne miny i jakieś takie własnie przewrażliwione wypowiedzi itd, ale bez odzewu, no trudno. Pozdrawiam.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 13:43   #2629
kar0luch
Raczkowanie
 
Avatar kar0luch
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: stumilowy las
Wiadomości: 106
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Witam wszystkie Wizażanki
Zwykle tylko podglądam ten wątek ale niedawno zaczęłam dietke i chciałabym byście oceniły mój jadłospis Może się wydawać mało ale tak naprawde jem niewiele mniej niż przed dietką tyle, że wykluczyłam słodycze i nie słodze już nic, poza tym ograniczyłam tłuszcze i węglowodanów nie jem na wieczór. Niestety plan dnia nie pozwala mi na więcej niż 4 posiłki choć wiem, że powinno być conajmniej 5...
Mój jadłospis wygląda mniej więcej tak:
Śniadanie: owsianka ze 180ml mleka niskoprocentowego plus rodzynki, orzeszków troche i jeżeli nie jem kanapki do tego to z wkrojonym małym 100-150gramowym bananem. Kanapka z pełnozarnistego ciemnego chleba z plastrem szynki, ogórkiem i pomidorem. Do tego kawa z mlekiem.
2 śniadanie: zwykle z 2 kawałki tego samego chleba z serkiem topionym niskotłuszczowym, szynką i warzywkami jakimiś jabłko lub gruszka
Obiad: nóżka bez skóry pieczona lub pierś smażona na łyżeczce oliwy, jeden- dwa średnie ziemniaki i dość sporo warzyw gotowanych -brokuły, kalafior, marchewka lub groszek.
Kolacja: (tu już zwykle wcale głodna nie jestem ale zdarza mi się poćwiczyć więc jem) opakowanie serka wiejskiego ze szczyptą cynamonu , czasem kilka plasterków szynki lub jajko na twardo do tego.
Pije dużo czerwonej herbaty i staram się wode choć nie przepadam za nią.
Bardzo prosiłabym o przejrzenie tego jadłospisu i rady jeśli coś powinnam poprawić/dodać/odjąć
Zaznacze, ze głodna nie chodze wcale i chyba ogólnie mam niskie zapotrzebowanie kaloryczne. Chudne jak narazie kilogram-1,5 w ciągu tygodnia co jak dla mnie jest wystarczające.
Z góry dziękuje za wszelkie komentarze
__________________
'A tak by się chciało. Choć przez chwilę, przez jakiś czas. W Tobie po samą szyję. Po kostki...' ajj : ** :

'Całuj się we mnie'

.zakochana, szczęśliwie
kar0luch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-05, 14:34   #2630
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
No a tobie kikuś już chyba nie wiele zostało? Nie długo nas zapewne zaskoczysz smakowitym i porządnym U ! No bo być na U to największa sztuka. Znaleźć ten złoty środek I tego Ci życzę! No, a co do Ciebie wiosenko to tak jak ci mówiłam, że pewnie nie będzie więcej niż 0,5 kg, a to dla Ciebie nawet wskazane, żeby trochę przytyć chudzielcu.

dziękuję Ci ale napiszę tylko tyle: ważyłam się

Cytat:
Napisane przez Kawwaa Pokaż wiadomość
Iza, Kika trzymam za Was kciuki, świetnie sobie radzicie
Hypnotic, eeee dałaś radę.... Ja ostatnio jak miałam takie rewolucje żołądkowe to ... zjadłam sobie jeszcze gruszkę, bo miałam ochotę. I chyba nie muszę pisać jak to się dla mnie skończyło
również dziękuję, ja jestem też przekonana, że Tobie i hypnotic się udajesteście baaaardzo silne i dacie radę

Cytat:
Napisane przez annah33 Pokaż wiadomość
A czy ja mogę prosic o ocenę mojego menu ?
8.00-kawa z mlekiem,2 kromki razowca,pół kubka serka wiejsiego,2 pomidorywiejski lekki zapewne...mało jak dla mnie
11.00-2 jabłka,duuże owoce to nie posiłek
14.00-talerz barszczu ukraińskiego,2 paszteciki nie wiem jak z tym na R(bo podejrzewam, że to R) ale 2 paszteciki to niezbyt wiele...
17.00-jogurt naturalny musli,3 kromki wasy a może zamiast wasy coś bardziej zdrowego i wartościowego?
20.00-garść orzechów włoskich jeżeli jesteś na R to orzechów unikaj wieczorem, no ale przynajmniej NNKT są jakieś
wiesz ja się nie znam być może za bardzo, ale jak dla mnie to kiepsko
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 14:39   #2631
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Kikuś czemu smutkasz????? Jak waga???? Co się stało Słońce....?
Ja mam dzisiaj rewolucje żołądkowe więc o P nie ma mowy, to nawet chyba nie będzie porządne U Wieczorem wkleję
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 14:49   #2632
bukowina18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Witam!!!
Mój dzienny jadłospis: (jestem osobą pracującą nie mam możliwości jeść w pracy nic ciepłego).
śniadanie (7.30): 3 kromki chrupkiego pieczywa zbożowego, plasterek sera plasterek wedliny troszkę sera białego.
śniadaine 2 (12.00) : serek wiejski z pomidorem i szczypiorkiem
przekaska1 (14.00) : ciemna byłka z ziarnami z plasterkiem sera i pomidora
przekąska2 (16.00) : jabłko, mandarynka
obiad (18.30) : talerz zupy ogórkowej

Prosze o porade czy taki jadłospis jest zrównowazony.

Pozdrawiam
bukowina18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 15:11   #2633
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Teraz ja wchodzę z moim P (+ED):

1. grahamka 70g podzielona na trzy, posmarowana zamiast masła (nienawidze bleh! ) - almette, na to sopocka fura ogórka zielonego z koperkiem i jedna z papryką. kakao na mleku 3,2

2. jabłko 250g

3. grahamka 50g z sopocką, sałatą, rzodkiewą + małe jabłko

4. wlasnie zjadłam obiad jestem PEŁNA: ze 3 ziemniaki z furą kopru, do tego bitki (made by moj tata ) - jakies 5 małych kawałków / surówka z połowy buraka, połowy jabłka + sok z cytryny sól cukier

w planach:

5. babeczka z owocami i budyniem (made by moj tata :P ) moze jeszcze trójkącik torcika wedlowskiego bo wyczaiłam ze NA MNIE ZERKA Z SZAFKI :P + jakis owoc

6. wiejski lekki ze szczypiorkiem, pół palucha pełnoziarnistego z sopocka, pomidorem i cebula

PROSZE O OCEEEENĘĘ moze ktos oszacował by mi KCAL ?
__________________
fucking eating disorders
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 15:34   #2634
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez ewaw71 Pokaż wiadomość
A oto moje dzisiejszeRRR

Ś
Owsianka(łyżki płatów owsianych,łyżka otrąb,100gr serka wiejskiego 2 plastry białego sera ,mandarynak i jabłko)

2 kromki kołodzieja z serkiem naturalnym paprykowym 4 plastry sopockiej,ogórek kiszony pomidor

O
kasza gryczana 50gr(duszone pieczarki z papryką)pierś z kurczaka na parze i maechewka

P
2 naleśniki z mąki razowej z serkiem homo nat.i warzywkami z obiadu

K jogurt nat a w nim(wiórki kokosowe,łyżka orzechów i słonecznika),100gr serka wiejskiego

I jak dzisiaj???
Ponawiam,coś jestem nie zauważalna


Wiecie ,opuściłam podwieczorek bo nie byłam w stanie nic zjeść i jeszcze czuję się tak jakbym dopiero co zjadła bardzo obfity posiłek
Czy ja nie przesadzam z tym jedzeniem?
Może tego za dużo albo te porcje za duże.
Już obiad ledwo zjadłam,bo czułam juz przepełnienie.

Edytowane przez ewaw71
Czas edycji: 2008-11-05 o 17:28
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 18:13   #2635
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
ciastka kupiłam w zwykłym sklepie spożywczym wracając ze szkoły ważę się...różnie, ale chyba jednak najczęściej w środy rano hmm jak sobie radziłam? nie radziłam sobie, wiesz zresztą sama jak przezywałam moje uda ale powiem brzydko-olałam je z czasem jakoś sobie wytłumaczyłam, że ja przecież chcę przytyć bo robię to dla siebie, nie dla kogoś, ale dla samej siebie i z czasem Izuś zaczęłam się martwić kiedy wskazówka stała w miejscu lub szła w dół nie marwt się, podejrzewam, że waga u Ciebie nie uległa zmianie, a jeśli już to odrobinkę no i to będzie świadczyć o tym jaka jesteś rozsądna

lodów żałuję a co do warzywek- uwielbiam wszystkie w ogromnych ilościach no może poza pietruszką hmm zupki nie bylo? ale mam nadzieję, że porcja na obiadek była solidna

dziękuję Ci Izuś za tak miłe słowa, bardzo się z tego cieszę, że mogę Ci w jakiś sposób pomóc bo Ty już wiele razy byłaś dla mnie mega wsparciem ( i nie chcę się tutaj podlizywać, ale wlaśnie taka jest prawda-masz super serduszko), ja też zawsze czytam Twoje jadłospisy i jak zapewne zauważyłaś często coś z nich ściągnę bo sa b. smaczne

a ważenia sie nie obawiaj, jesteśmy z Tobą, 3 mam mocno kciukacze



Bardzo ładnie, widać, że się starasz
kochana jesteś, Kikuniu ! kooocham Cię po prostu!! co do wagi, nie ważyłam się :/ strasznie zaszkodziła mi ta kapusta nie spałam od 3 do 5 rano, bo było mi tak niedobrze potem cały dzień miałam wzdęcie, a po obiedzie biegunkę przeszło mi dopiero jak zjadłam aero dark. ale pochwalę się, że jadłam mimo wszystko jakimś cudem!


Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość

A to moje wczorajsze P mandarynkowe(a raczej klementynkowe-są takie pyszne słodkie i soczyste,że nie mogę się powstrzymać z jedzeniem ) :

IS: dwa jajka sadzone na 4 plastrach boczku wędzonego, dwie kromki razowca z masłem, jeden tost z serem, herbatka owocowa z łyżeczką cukru, no i trzy klementynki , po śniadanku kawka z mleczkiem,dwoma biszkoptami i jednym cukierkiem czekoladowym

IIS: trzy kromki chleba orkiszowego: jedna z dżemem truskawkowym, druga z powidłami śliwkowymi, trzecia z masłem orzechowym( ot taka chęć na słodkie ) i jeszcze pięć łyżeczek samego masła orzechowego zjadłam i do tego dwie klementynki, zielona herbata

Przekąska: 100 gr szprotek wędzonych i bułka pszenna z masłem + sok kubuś i dwie klementynki (znowu)

O: zupa ogórkowa(dwa talerze ), cztery duże ziemniaki z tłuszczykiem i cebulką,spory kotlet schabowy, pół kalafiora z bułką tartą, szklanka soku jabłkowego

P: maślanka z kawałkami czekolady 750 ml, dwa duże kawałki sernika i do tego jabłko bo klementynki się skończyły ; po pół godzinie ok 150 gr mieszanki studenckiej

K: trzy kromki razowca z masłem,serem żółtym i polędwicą sopocką, sałatka z pomidora, ogórka, sałaty, papryki i cebuli polana oliwą z oliwek( duża miska), herbata owocowa z łyżeczką cukru; po kolacji doszły jeszcze dwa piwa oraz ok 100 gr paluszków solonych i z 50 gr prażynek paprykowych( czasem można zgrzeszyć i jeść niezdrowo )

A tak przy okazji chciałam zapytać, cz któraś z was tak ma jak ja,że boję się co zrobię jak już przytyję tyle ile chcę i czy dam radę jeść potem mniej? Bo już się tak przyzwyczaiłam do jedzenia w takich ilościach,że jakbym zjadła mniej to byłabym zwyczajnie głodna.Ale co ja póżniej zrobię,żeby to nie poszło w drugą stronę,już musiałam dorobić dziurkę przy pasku,bo nie mogłam się dopiąć.Na razie mnie to cieszy,nie chce być chuda,ale gruba też nie.

No i poproszę o ocenę jadłospisu.
ślicznie!! pięknie!! cuuudo!!

ja się tego trochę boję, ale staram się o tym nie myśleć. a nuż organizm się przyzwyczai do tego jedzonka i przestanę tyć?

Kikunia, a co z wagą?? coś się stało, Słoneczko?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 18:17   #2636
damian2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 13
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

śnadanie nie jem bo nie jestem głodny
2śniadanie 2 małłe bułki z żułtym serem
obiad 15.30 szkoła niestety krupnik 2 łyzki kuchenneduże +1 kromaka razowego 3 kawałki szrlotki 2 garstki płatków kukurydzianych
kolacja dwa razowce z białym serkiem naturalnym +cherbata owocowa 59 kcl
oceńcie
prosiłbym o odpowiednie jadłospis dla mnie jestem chłpocem ma 13 lat
damian2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 18:30   #2637
mongan75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 447
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

wiosenko ocenisz tez moje ? i tym razem proszęęę KOGOŚ o oszacowanie kcal... bardzo mi zależy bo kompletnie nie mam pojecia ile tam może być
__________________
fucking eating disorders
mongan75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 18:51   #2638
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

No to i ja wkleję moje coś ....

U/W

Ś: kasza manna z budyniem czekoladowym i łyżeczką nutelli, grejpfrut, kawa z mlekiem

O: barszcz ukraiński z kromka chleba
D: pudding czekoladowy serduszko, 2 kostki czekolady mlecznej, jabłko

P: sałatka marchewkowa z garścią orzechów, garścią pestek dyni i rodzynków, pomarańcza, kawa z mlekiem

PII: 2 kromki chleba z ziarnami, jedna z serkiem paprykowym, druga z almette ziołowym i pomidorem, cała mała cebula(coś mi odbiło)

K: serek wiejski z ogórem i pieprzem, kromka chleba-skarbiec ze słonecznikiem


Boli mnie brzuch... Jeszcze ta cebula
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 19:09   #2639
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez mongan75 Pokaż wiadomość
Teraz ja wchodzę z moim P (+ED):

1. grahamka 70g podzielona na trzy, posmarowana zamiast masła (nienawidze bleh! ) - almette, na to sopocka fura ogórka zielonego z koperkiem i jedna z papryką. kakao na mleku 3,2 o, widzę kakao doszło to dobrze, ale ta grahamka... skoro dzielisz ja na trzy, to znaczy, że to dla Ciebie za mało od jutra proszę mi jeść grahamkę i kromkę chleba

2. jabłko 250g mało... może dorzuć chocby jogurt?

3. grahamka 50g z sopocką, sałatą, rzodkiewą + małe jabłko ta grahamka jest stanowczo za mała

4. wlasnie zjadłam obiad jestem PEŁNA: ze 3 ziemniaki baaardzo duzo rzeczywiscie z furą kopru, do tego bitki (made by moj tata ) - jakies 5 małych kawałków / surówka z połowy buraka, połowy jabłka + sok z cytryny sól cukier jesteś pełna? ale po czym? po pięciu małych kawalkach mieska i trzech ziemniakach?

w planach:

5. babeczka z owocami i budyniem (made by moj tata :P ) moze jeszcze trójkącik torcika wedlowskiego bo wyczaiłam ze NA MNIE ZERKA Z SZAFKI :P + jakis owoc zjedz koniecznie ten torcik, pyscha

6. wiejski lekki ze szczypiorkiem, pół palucha pełnoziarnistego z sopocka, pomidorem i cebula a czemu pół ? zaloze sie, ze ten paluch nie wazy wiecej niz 80g

PROSZE O OCEEEENĘĘ moze ktos oszacował by mi KCAL ?
kcal Ci nie powiem, calkiem ok, ale zero nnkt, poza tym... mało

Cytat:
Napisane przez Kawwaa Pokaż wiadomość
No to i ja wkleję moje coś ....

U/W

Ś: kasza manna z budyniem czekoladowym i łyżeczką nutelli, grejpfrut, kawa z mlekiem wiesz, że mało bułeczka?

O: barszcz ukraiński z kromka chleba echhhh, mało...
D: pudding czekoladowy serduszko, 2 kostki czekolady mlecznej, jabłko ok (skoro jest deser, to znaczy ze na 100% zmiescisz wieksze 'drugie danie' zreszta normalni ludzie jedza dwa dania bez problemu)

P: sałatka marchewkowa z garścią orzechów, garścią pestek dyni i rodzynków, pomarańcza, kawa z mlekiem hmmm... ok, ale dorzuc chocby jogurt

PII: 2 kromki chleba z ziarnami, jedna z serkiem paprykowym, druga z almette ziołowym i pomidorem, cała mała cebula(coś mi odbiło) he he fajnie, że dwie kromki, a nie jedna w ogole super, że zjadlas ten posilek!

K: serek wiejski z ogórem i pieprzem, kromka chleba-skarbiec ze słonecznikiem ok


Boli mnie brzuch... Jeszcze ta cebula
dziś lepiej brzuszkiem sie nie przejmuj... mnie też boli

z zalozenia P, ale wg mnie wyszło U, zreszta duzo sie ruszalam, bo caly dzien lazilam po sklepach;

ś; 100g bran flakesów z ciepłym mlekiem , dwie kromki chleba z wiesniakiem i warzywami (czulam sie tragicznie)

2ś: (czułam się tragicznie ciąg dalszy) serek homo z bananem, podwójna kanapka z szynką i warzywami

jabłko

o: (czulam sie lepiej) ziemniaczki, surowka z marchewki, noga z kurczaka (duża)
d: paula czekoladowa, paczka 60g ciastek owsianych

p; (czulam sie srednio...) aero dark, lod z mc w polewie czeko

k; wielka bula ziarnista, parowka cieleca, serek wiejski szynka

po; jak narazie tylko jablko i teraz biszkopty, moze wpadnie ser bialy z jogurtem waniliowym
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-05, 19:55   #2640
xxaur
Rozeznanie
 
Avatar xxaur
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 798
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

a więc moje dzisiejsze U/W

I śn :
owsianka z budyniem i kakao nat., 1,5 łyżki otrąb, garść granoli orzechowej, łyżka masła orzechowego i pestek z dyni, kawałek banana.

II śn :
a. kromka chleba pełnoziarnistego z paprykowym serkiem twarogowym, plasterkiem sopockiej i pomidorem; małe jabłko.
b. jogurt nat. z siemieniem lnianym, bananem i kilkoma łyżeczkami owsianki ze śniadania ^^ ; jabłko.

O :
ziemniaki polane kefirem ( dziś pierwszy raz zjadłam ich tak dużo - z 250 g ^^ ), pieczona pierś z kurczaka ( ponad 100g), gotowane warzywa : marchewka i kalafior ( ok 200g). Po tym obiedzie byłam tak najedzona, że podwieczorek był malutki.

P :
2 łyżki pestek z dyni.

K :
kromka dworskiego z twarogowym serkiem o smaku pomidora i cebulki, na to plasterek sera żołtego i sopockiej; serek wiejski z pomidorem i papryką.


I jak ? Bo mi się wydaje, że więcej niż wczoraj
__________________
mam własne zdanie i szereg racji,
niezmienna niezależnie od miejsca,
czasu i akcji.
xxaur jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.