Rzucić palenie, część II - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-14, 18:52   #2641
marzenka19827
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Rzucić palenie, część II

Witam karaolina gratuluje, u mnie dzisiaj masakra tak mi sie chce palic ze chyba zdechne zaraz RATUJCIE MNIE, potrzebuje was teraz
marzenka19827 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:42   #2642
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Rzucić palenie, część II

Dziewczyny uciekacie w jedzenie? Przytyłyście?
Ja nie mogę zbić tych kg, które przybyły po rzuceniu fajek

Gratuluje Wam wszystkim i każdej z osobna że dajecie radę Tak trzymać!
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 20:08   #2643
marzenka19827
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Rzucić palenie, część II

witaj Dagusiac : Smack: a ile juz nie palisz? I ILE przytylas? JA OBIECALAM !!sobie ze nie bede podjadala, a tak mnie od 2 dni nosi, ze tylko bym jadla i jadla KOSZMAR JAKIS: Hässliche: musze sie wziasc za siebie bo inaczej: Wall:
marzenka19827 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 08:53   #2644
karolina2929
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez marzenka19827 Pokaż wiadomość
Witam karaolina gratuluje, u mnie dzisiaj masakra tak mi sie chce palic ze chyba zdechne zaraz RATUJCIE MNIE, potrzebuje was teraz
Witam damy radę ,mi też jest ciężko za każdym razem jak ktoś mi cisnienie podniesie ,to odpaliła bym 4 od razu. Ja niestety też zajadam,na razie jest okey,ale podejrzewam że za długo tak nie będzie,dziś pierwsze zajęcia zumby,kupiłam płytę chodakowskiej i będę cwiczyć bo jak nie to cienko się widzevWtedy po prostu znowu polegnę ,jak to było ostatnim razem,przestraszył się że będe gruba i nie schudnę.
karolina2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 21:07   #2645
marzenka19827
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Rzucić palenie, część II

Witam nie bylo mnie caly dzien bo praca i dzieci i tak jakos przelecialo dzis bylo lepiej, palic mi sie nie chcialo, ale odnosnie przytycia to ja tez o tym mysle i sie tego boje, chcociaz Tz twierdzi ze pare kilo by mi nie zaszkodzilo:brzy dal:he? to bym chypa padla ale mysle ze nie jest zle, nic jak narazie nie przytylam, a te wszytskie domysly i ciagle patrzenie do lutra to robi chyba nasza psychikabo ja wcale wiecej nie mam, pewnie ze zdarzaja mi sie napady, w niedziele opanowalam paczke popcornu ale to dlatego ze mialam mega ochote zapalic ale nie dajemy sie trzymam kciukido jutra a tak na marginesie to czy nikt tu juz nie rzuca? GDZIE SIE te co rzucaja i te co juz dawno rzucily??
marzenka19827 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 21:35   #2646
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: Rzucić palenie, część II

hej hej jestesmy te co rzuciły;] tez podjadalam i 4 kg mam do przodu, mialam cwiczyc ale po paru miesiacach nie bylo efektu i zaprzestałam pewnie może kiedys wroce do cwiczen;]
__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 12:28   #2647
karolina2929
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Rzucić palenie, część II

A czy macie problem z wielkim wzdętym brzuchem,troszke wydaje mi się niemożliwe ,żeby po miesiącu tak mi bebzun urósł .Czuje się taka wielka ciężka ,wrażenie że zaraz eksploduje,
karolina2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 20:30   #2648
marzenka19827
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Rzucić palenie, część II

witam serdecznie towarzyszki niedoli ja tez mam takie uczucie, ale mysle ze to tego ze nie mozna porzadnie skorzystac z toalety tak jak z fajka i kawa rano ale to minie, ja sobie kupilam dzis czopki na wyproznienie i troche pomoglo ale tez mam takie odczucie ze mam opone wieksza , a u was jak? radzicie sobie
marzenka19827 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 21:03   #2649
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Rzucić palenie, część II

hej u mnie za tydzien beda dwa miesiace, nie mysle juz o paleniu, nie brakuje mi...najgorsze byly dwa pierwsze tygodnie i ewentualne imprezy.
co do napuchnietego brzucha to niestety tez tak mialam, najpierw mialam problemy z wyproznianiem , pozniej mialam wzdecia...zaczelam jesc regularnie jogurty i mi przeszlo.
ja nie przytylam choc apetyt mi sie zwiekszyl..

co tam u Was?
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 21:48   #2650
marzenka19827
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Rzucić palenie, część II

u mnie dobrze, jakos przelecialo dzis, chociaz byl moment ze trwalo to ze 2 godziny, ale poszlam na spacer pomoglomeczoca ta walka ale warto, caluje wszytskie i dobrej nocy zycze
marzenka19827 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 14:06   #2651
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Rzucić palenie, część II

ja nie przytylam wrecz schudlam- stresy itd ale odkad nie cwicze nie podoba mi sie moje cialo jak kiedys :/

wczoraj mialam kryzys bylam taka wscieklaaa @ przyszla wczesniej echh ze jakbym miala pod reka fajki to bym zapalila moze.
ale nie zapalilam

walczymy nie poddajemy sie!
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 19:20   #2652
marzenka19827
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Rzucić palenie, część II

Witam serdecznie : Smack: dzis bylo nawet spoko, lekka ochota na fajke byla, ale tyle pracy mialam takze jakos przeszlo: P: a co do mojego ciala to tez mam takie dziwne odczucie, jakby sie flak zrobil czuje sie jakos dziwnie, jakby napompowana: Mad: a jak u was?
marzenka19827 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 19:33   #2653
karolina2929
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Rzucić palenie, część II

Witam i kolejny dzień za namitak się ciesze że już moge sie położyć i szybciutko zasnąć.Było dziś bardzo ciężko od 15 do 19 myślałam że ☠☠☠☠..cy dostane normalnie,aż na stół krople walerianowe wjechały,no i troszke emocje opadły.Jak długo jeszcze to będzie trwało,mam wrażenie że ja nie przestane o tym gównie myśleć nigdy Pozdrowionka trzymamy się dzielnie i nie poddajemy.:
karolina2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 12:15   #2654
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Rzucić palenie, część II

ja jak poczuje teraz papierosy to mnie odrzuca blee

a zaczelam tabletki anty i tak mi niedobrze dzis ze gdybym miala zapalic to bym padla i glowa mi peka

juz coraz rzadziej mysle o paleniu w sumie tak jakbym nie wierzyla ze kiedys palilam albo mialam z tym jakis problem. co w sumie jest niebezpieczne bo moge sie zapomniec
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 18:11   #2655
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Rzucić palenie, część II

no i kryzys mam ochote zapalic. tzn wiem ze nie zapale ale cos mnie tak nęci kusi to chyba stres jednak nie wiem porazka jakas
niech to zniknie, ta dziwna ochota
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 19:40   #2656
marzenka19827
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Rzucić palenie, część II

kociczka nie poddawaj sie: Wall: walcz, powiedz a ile juz nie palisz ze tak cie ciagnie jescze?: Hässliche: ja dzis mialam ciezki dzien w pracy i 80 % ludzi u nas pali, stalam z nimi ale nie palilam, tak mnie potem glowa bolala: Mad: a wiecie co , pezygladnijcie sie ludziom co pala ponad 20 lat jakie maja twarze i zeby : Hässlichebrzydliwe , chcocby dlatego warto walczyc bo nie chcialabym tak wygladac kiedys ble
marzenka19827 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 07:37   #2657
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Rzucić palenie, część II

Przeszlo oby na dluzej..a poki co mam kaca po winie echhh

No okropnie sie wyglada i to mnie motywuje ze zdecydowanie nie warto niszczyc zdrowia i urody

Nie pale ponad 3 miesiace
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 14:47   #2658
karolina2929
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Rzucić palenie, część II

Hej dziewczyny co tam słychać,jak dajecie radę,u mnie ciężko żeby nie powiedzieć tragicznieJuż mi takie myśli przychodzą do głowy ,kupie dziś paczuszkę tak na weekend,taka nagroda. ide w h...... spać,bo na spacer za zimno coś mnie jeszcze katar dopadł.
karolina2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 14:48   #2659
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez marzenka19827 Pokaż wiadomość
witaj Dagusiac : Smack: a ile juz nie palisz? I ILE przytylas? JA OBIECALAM !!sobie ze nie bede podjadala, a tak mnie od 2 dni nosi, ze tylko bym jadla i jadla KOSZMAR JAKIS: Hässliche: musze sie wziasc za siebie bo inaczej: Wall:

Pisałam, że 9 miesięcy A przytyłam jakieś 7kg. Długo brakowało mi fajek i uciekałam w słone przekąski (głównie chrupki, chipsy, orzeszki). Ogólnie mam od zawsze problemy z wagą więc wiedziałam, że przytyję i będę słonicą. Jednak nie żałuję tej decyzji, cieszę się max, że nie palę szczególnie jak widzę siostrę czy Tż jak palą. Przypominam sobie tego kapcia w buzi, śmierdzące dłonie i że jeszcze przed nimi cała męczarnia jeśli zdecydują się rzucić palenie.

Dziewczyny nie łamcie sie! Pomyślcie ile już osiągnęłyście i co przeszłyście. Chyba nie chcecie tego przeżywać drugi raz? Życzę wytrwałości
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-22, 19:22   #2660
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Rzucić palenie, część II

Dziś chce mi sie palić.....


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 19:25   #2661
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Rzucić palenie, część II

mi tez :/ ostatnio w ogole cos mi krazy ciagle taki jakis brak fajki
dzis poszlam z kolezanka ona palila ja nie, wiedzialam ze nie moge po prostu ale jakas tesknote odczuwam
chyba czas przeczytac ksiazke znowu echhh

boje sie weekendu
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 20:23   #2662
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
mi tez :/ ostatnio w ogole cos mi krazy ciagle taki jakis brak fajki
dzis poszlam z kolezanka ona palila ja nie, wiedzialam ze nie moge po prostu ale jakas tesknote odczuwam
chyba czas przeczytac ksiazke znowu echhh

boje sie weekendu
Taka ochote zawsze sie bedzie odczuwalo chyba ale sek w tym zeby wiedzieć jak nad nią zapanować. Poszłam raz, za drugim juz bedziel łatwiej.
Problem w tym ze jak sie kiedyś paliło to trzeba sobie zdać sprawe z tego ze juz nigdy nie będziesz myślała jak osoba niepalaca . Niepalący nie wie co to nałóg...
Mnie tez nie raz nachodzą myśli po 9 miesiącach niepalenia "Skoro za pierwszym razem udało mi sie rzucić to dlaczego nie miałybym sprawdzić czy uda mi sie za drugim" ale w tym właśnie tkwi pułapka... Nie dam sie zwyczajnie musze sie teraz pogodzić z tym ze myśl o papierosie będzie mi towarzyszyła jeszcze przez mnóstwo chwil w zyciu. Ale godziłam sie na to z chwila sięgnięcia po pierwszego papierosa . Póki co jestem dumna z tego ze jestem nieliczna z tych którym sie udało
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 20:28   #2663
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Rzucić palenie, część II

no niestety wiem ze tak jest....musze przestac o tym myslec albo zmienic myslenie wlasnie.

echhh zjadlam dzis meeega duzo i mam wyrzuty
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 11:39   #2664
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: Rzucić palenie, część II

Zawsze na chęć zapalenia jest dobry wysiłek fizycznyDziewczyny idzcie pobiegać, zróbcie przysiady Pupka jędrna a i palenie do głowy nie przyjdzie
Swoją drogą- miłośniczki zwierzyny np. psów - wiecie że jeden papieros wypalony przy piesku to w jego nosie jest jak 1000 papierosów wypalonych w jednym pomieszczeniu w którym jest piesek. Ci którzy żyją i mieszkają z zwierzątkiem powinni dbać o nie i nie palić dla ich zdrowia Mnie to zmotywowało jeszcze bardziej bo mam teraz małego szczeniaka i miałabym wyrzuty sumienia żeby ten mały czarny nochalek przeze mnie miał cierpieć.
__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 13:04   #2665
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Rzucić palenie, część II

dzis mijaja dwa miesiace, aleniestety tak jak pisalam mam kryzys!
nie tyle mentalny, co fizyczny....nie wiem jak to wytlumaczyc, ale czuje w ustach potrzebe zapalenia, takie ssanie...
eh....
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 11:05   #2666
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: Rzucić palenie, część II

Inhalacje sobie zrób to ci przejdzie
__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:36   #2667
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Rzucić palenie, część II

ja dalej nie pale na szczescie bo facet z ktorym sie spotykam podpala jakies cygaretki na szczescie przy mnie nie palil bo bym zabila a juz bym pewnie byla gotowa zapalic dla relaksu ble ble ble znane nam sciemy

jakos mi sie dlugo ciagnie ten 3 miesiac bez
za 2 tyg beda dopiero 4 miesiace
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 19:31   #2668
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Rzucić palenie, część II

Cytat:
Napisane przez ineska1986 Pokaż wiadomość
Zawsze na chęć zapalenia jest dobry wysiłek fizycznyDziewczyny idzcie pobiegać, zróbcie przysiady Pupka jędrna a i palenie do głowy nie przyjdzie
Swoją drogą- miłośniczki zwierzyny np. psów - wiecie że jeden papieros wypalony przy piesku to w jego nosie jest jak 1000 papierosów wypalonych w jednym pomieszczeniu w którym jest piesek. Ci którzy żyją i mieszkają z zwierzątkiem powinni dbać o nie i nie palić dla ich zdrowia Mnie to zmotywowało jeszcze bardziej bo mam teraz małego szczeniaka i miałabym wyrzuty sumienia żeby ten mały czarny nochalek przeze mnie miał cierpieć.
Ineska a co to za piesek???
Moj psiak urodził sie dokładnie tego dnia kiedy palilam ostatniego papierosa . Czyli 31 stycznia 2013.jest z nami od wieku 2,5 miesiaca i jest częściowo moja motywacja do tego zeby ńie wrócić do plenia. Moj wolny czas poświęcam naszym wspólnym spacerom (ktore uwielbiam- zawsze lubiłam spacerować ale z psem jest znacznie zabawniej i mogłabym tak non stop) Kocham go nad zycie i mimo ze momentami jest bardzo uparty to intensywnie pracujemy nad jego manierami. Jest w psiej szkółce od 3 miesiaca i juz widać naprawdę postępy . To mnie motywuje
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 21:16   #2669
ineska1986
Rozeznanie
 
Avatar ineska1986
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 648
GG do ineska1986
Dot.: Rzucić palenie, część II

Ja mam owczarka niemieckiego, szkole póki co sama, ma 4 miesiace i jest to pies stróżujący;]
__________________
ineska1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 16:56   #2670
paula120304
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Rzucić palenie, część II

No to witam po raz kolejny.
Dokładnie rok temu rzuciłam palenie (z Tabexem) . Byłam taka z siebie dumna. Niestety przytyłam - 5 kg w ciągu 3 m-cy. Był to dla mnie (szczupłej) prawdziwy koszmar!!! (" jak ja będę wyglądać na plaży?"). Cwiczyłam, łykałam jakieś suplementy - nic nie pomagało. Pomimo tego, że wszyscy wokół powtarzali mi, że fajnie wyglądam (po twarzy faktycznie widziałam poprawę) ale gdy nie mieściłam się w kolejnej spódnicy - byłam wściekła! Życie na wiosne tego roku tak mi się ułożyło (zmarł mój Tato), że sama z rozpaczy i GŁUPOTY znów sięgnęłam po papierosa. . Niczego na lepsze TO nie zmieniło (tyle, że wróciłam do starej wagi i także do zmęczonej, szarej twarzy)Ale jakos nie mogłam się uwolnić od nałogu.
Od soboty postanowiłam, że znów nie będę palić (wg mnie TO WSTRĘTNY OBRZYDLIWY NAŁÓG!!!). Zakupiłam Desmoxan, biorę wg ulotki. Dziś piąty dzień- wczoraj wypaliłam jedynego ostatniego papierosa. Nie smakował. Ale niestety głód nikotynowy jeszcze jest. Jakbym miała fajki to chyba bym je zjadła. Rozum woła -"GŁUPIA NIE!!!". Nałóg woła :"ZAPAL!!! No i znów pojawiła się depresja. Masakra ogólnie.
Błagam podtrzymajcie mnie w postanowieniu, bo oszaleje.
paula120304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-08 08:19:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.