Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2 - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-09, 18:40   #2641
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dziewczyny uspokoiłyście mnie z tą moją rzekomą nadczynnością



Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
fi lekarz pytał jak długo biorę dawkę 100. Gdy usłyszał, że biorę 5 tyg a wcześniej brałam 75. To powiedział, że obniżymy, bo boi się, że za chwilę to się jeszcze obniży i wejdę w nadczynność. Zaufam mu. Zawsze mogę wrócić do setki jakby co
podobnie jak u mnie

miskowa
A odnośnie tej witaminy D ( przepraszam, że nie cytuję, zgubiłam) jaki masz wynik?

Ja wcześniej pisałam, że mi kardiolog zalecił codziennie brać po 4-6 tys jm wit D i utrzymywać poziom na około 50, mimo, że norma jest od 30. Z kolei endo powiedziała, że niepotrzebnie i 30,66 na tle wyników innych to bardzo dobry wynik, powiedziała, że 2tys jm dziennie to wystarczająco.
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 22:47   #2642
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
fi lekarz pytał jak długo biorę dawkę 100. Gdy usłyszał, że biorę 5 tyg a wcześniej brałam 75. To powiedział, że obniżymy, bo boi się, że za chwilę to się jeszcze obniży i wejdę w nadczynność. Zaufam mu. Zawsze mogę wrócić do setki jakby co
Ja jestem negatywnie nastawiona do takiego zmniejszania dawek, ale niestety mam powód... Kiedyś endo. nie wiedząc czemu zmniejszyła mi z 50 mg do 25 mg. Efekt? Wylądowałam na sorze z bardzo niskim ciśnieniem i ogólnie było kiepsko.

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pojawiał się już tutaj temat wit. D ale wcześniej nie gadałam o tym z moim endo, a teraz sam zasugerował, żeby zrobić sobie wynik.
Wyszła mi dolna granica ale jednak w normie. Kojarzycie coś, czy przy Hashi warto to podnosić? Wizytę mam dopiero za 2 miesiące, a ciekawa jestem
Lekarz zasugerował, że za niski poziom wit. D zaburza spalanie tkanki tłuszczowej, więc jest szansa na lepszą walkę z wagą po wyrównaniu jej poziomu
Czytałam gdzieś o tym wartościowy artykuł, chyba też link wklejałam. Min poziom to ok 50 (nie pamiętam jednostki). Ja miałam lekko ponad 30, endo. twierdziła, że ok, ale ja suplementuję, obecnie 4000 jednostek, co 3 mies. badania, żeby nie przesadzić, a na wiosnę/ lato przejdę na 2000 j. pewnie.

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
A jak wygląda wasze OB przy hashimoto?
Nie sprawdzałam, CRP natomiast w normie
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 06:49   #2643
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pojawiał się już tutaj temat wit. D ale wcześniej nie gadałam o tym z moim endo, a teraz sam zasugerował, żeby zrobić sobie wynik.
Wyszła mi dolna granica ale jednak w normie. Kojarzycie coś, czy przy Hashi warto to podnosić? Wizytę mam dopiero za 2 miesiące, a ciekawa jestem
Lekarz zasugerował, że za niski poziom wit. D zaburza spalanie tkanki tłuszczowej, więc jest szansa na lepszą walkę z wagą po wyrównaniu jej poziomu
Jest zupełnie odwrotnie- u osób z nadwagą poziom wit. D jest niski, bo zamiast krążyć w obiegu krwi magazynowana jest w tkance tłuszczowej.
Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś o tym wartościowy artykuł, chyba też link wklejałam. Min poziom to ok 50 (nie pamiętam jednostki). Ja miałam lekko ponad 30, endo. twierdziła, że ok, ale ja suplementuję, obecnie 4000 jednostek, co 3 mies. badania, żeby nie przesadzić, a na wiosnę/ lato przejdę na 2000 j. pewnie.
Ja biorę 4000 j. przez cały rok na wiosnę i w lecie chodzę pozakrywana i smaruję się filtrami, więc nie ma opcji, żeby wytworzyć odpowiednią ilość witaminy. Poza tym, żeby przedawkować trzeba dostarczać codziennie około 16 tys. j., nie wiem co musiałabym robić na zewnątrz, żeby tyle wytworzyć, będąc pozakrywana
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 08:14   #2644
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Gwiazdko rozumiem. Mam nadzieję, że u mnie tak się nie stanie i że lekarz wie co robi Jakoś wzbudził moje zaufanie. Pierwszy, który mówił z sensem i potrafił coś logicznie wyjaśnić. Choć oczywiście może się okazać, że z tą dawką nie ma racji, ale skontroluję to sobie tak za 1,5 msc i zobaczę czy nie wzrasta za bardzo. Prawdą jest, że do tej 100 doszłam sama, bo miałam dosyć tego, że nie mogłam wstać rano i po tyg 75 sama wskoczyłam na 100
Teraz mam 88, niby niewiele mniej, ale po środku między tymi dwoma, więc mam nadzieję, że będzie ok.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 08:40   #2645
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Ja biorę 4000 j. przez cały rok na wiosnę i w lecie chodzę pozakrywana i smaruję się filtrami, więc nie ma opcji, żeby wytworzyć odpowiednią ilość witaminy. Poza tym, żeby przedawkować trzeba dostarczać codziennie około 16 tys. j., nie wiem co musiałabym robić na zewnątrz, żeby tyle wytworzyć, będąc pozakrywana
Aa no to faktycznie

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Gwiazdko rozumiem. Mam nadzieję, że u mnie tak się nie stanie i że lekarz wie co robi Jakoś wzbudził moje zaufanie. Pierwszy, który mówił z sensem i potrafił coś logicznie wyjaśnić. Choć oczywiście może się okazać, że z tą dawką nie ma racji, ale skontroluję to sobie tak za 1,5 msc i zobaczę czy nie wzrasta za bardzo. Prawdą jest, że do tej 100 doszłam sama, bo miałam dosyć tego, że nie mogłam wstać rano i po tyg 75 sama wskoczyłam na 100
Teraz mam 88, niby niewiele mniej, ale po środku między tymi dwoma, więc mam nadzieję, że będzie ok.
Rozumiem, to faktycznie, zobaczysz, może będzie ok
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 08:47   #2646
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Zaczęły się niskie temperatury i moje dłonie wyglądają masakrycznie Zwykłe kremy niewiele pomagają, do tego bardzo często myję ręce. myślałam, żeby kupić ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-z-oliwek.html , miała któraś z Was?
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 08:58   #2647
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez shanta Pokaż wiadomość
Zaczęły się niskie temperatury i moje dłonie wyglądają masakrycznie Zwykłe kremy niewiele pomagają, do tego bardzo często myję ręce. myślałam, żeby kupić ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-z-oliwek.html , miała któraś z Was?
Shanta, wg mnie najlepsza jest odżywka Nanobase Repair, jest przeznaczona do suchej skóry. Genialna, świetnie nawilża, jest dość tłusta, dlatego najlepiej nakładać niewielką ilość na dłonie. Mnie poleciła ją dermatolog i teraz ciągle ją używam. Żadne drogeryjne kremy się nie umywają Aa i dodam, że ja obecnie już praktycznie cały dzień chodzę w rękawiczkach Na zewnątrz zimno i nie chce potem mieć bardzo zniszczonych dłoni.

Blue, Ty chyba mnie pytałaś kiedyś o preparaty do AZS? Ostatnio wymieniam sobie kosmetyki, bo moja cera znowu wygląda gorzej i dwa ostatnie hity: tonik oraz żel do mycia twarzy. Cera po tych produktach jest znacznie uspokojona, zwłaszcza po żelu. Zamierzam też spróbować innych produktów z tej serii z AA

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2015-10-10 o 08:59
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-10, 15:59   #2648
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
fi lekarz pytał jak długo biorę dawkę 100. Gdy usłyszał, że biorę 5 tyg a wcześniej brałam 75. To powiedział, że obniżymy, bo boi się, że za chwilę to się jeszcze obniży i wejdę w nadczynność. Zaufam mu. Zawsze mogę wrócić do setki jakby co

A ten lekarz to wróżka? Nie ma wyniku badania a juz wie, ze wejdziesz w nadczynnosci? Jak dla mnie lekarz, który sugeruje sie jedynie wynikiem TSH jest do odstrzału bo znaczy to, ze nie ma pójdę ia o współczesnej endokrynologii, nie czyta, nie dokształca się.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 20:07   #2649
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja jestem negatywnie nastawiona do takiego zmniejszania dawek, ale niestety mam powód... Kiedyś endo. nie wiedząc czemu zmniejszyła mi z 50 mg do 25 mg. Efekt? Wylądowałam na sorze z bardzo niskim ciśnieniem i ogólnie było kiepsko.


Czytałam gdzieś o tym wartościowy artykuł, chyba też link wklejałam. Min poziom to ok 50 (nie pamiętam jednostki). Ja miałam lekko ponad 30, endo. twierdziła, że ok, ale ja suplementuję, obecnie 4000 jednostek, co 3 mies. badania, żeby nie przesadzić, a na wiosnę/ lato przejdę na 2000 j. pewnie.


Nie sprawdzałam, CRP natomiast w normie
Ja jestem jak zwykle do tyłu

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Jest zupełnie odwrotnie- u osób z nadwagą poziom wit. D jest niski, bo zamiast krążyć w obiegu krwi magazynowana jest w tkance tłuszczowej.


Ja biorę 4000 j. przez cały rok na wiosnę i w lecie chodzę pozakrywana i smaruję się filtrami, więc nie ma opcji, żeby wytworzyć odpowiednią ilość witaminy. Poza tym, żeby przedawkować trzeba dostarczać codziennie około 16 tys. j., nie wiem co musiałabym robić na zewnątrz, żeby tyle wytworzyć, będąc pozakrywana
No to może źle zrozumiałam coś.

Mój wynik to 22 przy normie do 100, zaznaczone jest na wyniku, że poniżej 20 to za mało, a od 20 do 30 to niedobór
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 20:24   #2650
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Jest zupełnie odwrotnie- u osób z nadwagą poziom wit. D jest niski, bo zamiast krążyć w obiegu krwi magazynowana jest w tkance tłuszczowej
jestem szczupła i mam wit D poniżej dolnej granicy norny. Będę robiła wyniki w listopadzie, to wrzucę dane po roku suplementownia. Lekarka poleciła 4 tys jednostek przez cały rok....(8kropel)

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2015-10-12 o 17:07 Powód: błąd
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 21:40   #2651
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
A ten lekarz to wróżka? Nie ma wyniku badania a juz wie, ze wejdziesz w nadczynnosci? Jak dla mnie lekarz, który sugeruje sie jedynie wynikiem TSH jest do odstrzału bo znaczy to, ze nie ma pójdę ia o współczesnej endokrynologii, nie czyta, nie dokształca się.
No, ale gdzie ja tu napisałam, że on się sugeruje jedynie tsh Jak to nie ma wyniku badania? Wynik przecież jest i jest już poniżej normy laboratoryjnej. Akurat ten lekarz jest lekarzem polecanym na forach/grupach itp., nie negowałabym decyzji lekarza w sytuacji gdy znasz tylko 3 wyniki przedstawione tutaj przeze mnie. To jest dopiero wróżbiarstwo
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-11, 20:54   #2652
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
No, ale gdzie ja tu napisałam, że on się sugeruje jedynie tsh Jak to nie ma wyniku badania? Wynik przecież jest i jest już poniżej normy laboratoryjnej. Akurat ten lekarz jest lekarzem polecanym na forach/grupach itp., nie negowałabym decyzji lekarza w sytuacji gdy znasz tylko 3 wyniki przedstawione tutaj przeze mnie. To jest dopiero wróżbiarstwo

Piszesz tylko o TSH co sugeruje, ze jesteś leczona wyłącznie na podstawie TSH. Gdybys pisała o wynikach całej trójki wszystko było by jasne ale Twoje wypowiedzi to TSH ( święte TSH cyli hormon wydzielany przez przysadkę).

TSH poniżej normy laboratoryjnej nie świadczy o nadczynnosci. Jest to elementarna wiedza z dziedziny endokrynologii.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 08:13   #2653
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Piszesz tylko o TSH co sugeruje, ze jesteś leczona wyłącznie na podstawie TSH. Gdybys pisała o wynikach całej trójki wszystko było by jasne ale Twoje wypowiedzi to TSH ( święte TSH cyli hormon wydzielany przez przysadkę).

TSH poniżej normy laboratoryjnej nie świadczy o nadczynnosci. Jest to elementarna wiedza z dziedziny endokrynologii.

wyniki podałam dla całej trójki, lekarz widział całą trójkę. Jak widać z wyników ft3 i ft4 mają ponad 80% to już przecież także wysoko, najbezpieczniej mieć około 70%. Pisałam o tsh owszem, ale nigdzie nie napisałam, że tylko na tej podstawie.
Nie rozumiem skąd Twoja irytacja i chęć udowodnienia, że masz rację. Wszystko, o czym piszesz jest mi doskonale znane i nie musisz podkreślać, że coś jest wiedzą elementarną
Dla mnie jest logiczne, że to jest forum i tutaj piszę sobie luźno o tym, co powiedział lekarz itp., nie opisuję słowo w słowo, ani minuta po minucie przebiegu wizyty- myślałam, że to dla każdego oczywiste, bo nie oczekuję diagnozy przez internet.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 12:40   #2654
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość

wyniki podałam dla całej trójki, lekarz widział całą trójkę. Jak widać z wyników ft3 i ft4 mają ponad 80% to już przecież także wysoko, najbezpieczniej mieć około 70%. Pisałam o tsh owszem, ale nigdzie nie napisałam, że tylko na tej podstawie.
Nie rozumiem skąd Twoja irytacja i chęć udowodnienia, że masz rację. Wszystko, o czym piszesz jest mi doskonale znane i nie musisz podkreślać, że coś jest wiedzą elementarną
Dla mnie jest logiczne, że to jest forum i tutaj piszę sobie luźno o tym, co powiedział lekarz itp., nie opisuję słowo w słowo, ani minuta po minucie przebiegu wizyty- myślałam, że to dla każdego oczywiste, bo nie oczekuję diagnozy przez internet.
Ja nie wiem co jest dla Ciebie oczywiste, nie mam pojęcia co masz w głowie. Już sobie przypominam, że zdziwiło mnie obniżenie dawki przy tak ładnych poziomach hormonów ale oki Twoje życie Twoja sprawa, mnie nic do tego. Każdy decyduje sam.

Nic nie próbuję udowadniać tylko jak ten świstak powtarzam to co oczywiste np. , że dawkę ustala się na podstawie TRZECH hormonów.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 16:35   #2655
natim87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wieliszew
Wiadomości: 855
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dziewczyny, Hashimoto potwierdzone. Reumatolog zerknęła też na usg i powiedziała, że widać typowy obraz miąższu jak 'dziurawy szwajcarski ser'. W sobotę wizyta u endokrynologa. To moja taka pierwsza wizyta, na co mogłabym zwrócić uwagę lekarzowi podczas wizyty? Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tą dietą bezglutenową, jakieś badania w tym kierunku powinnam mieć zrobione? Czy w ogóle w każdym przypadku konieczna jest drastyczna zmiana odżywiania?
natim87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 16:37   #2656
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cześć, nie w każdym. Większość z nas tutaj nie zmienia diety. Ja nie wyobrażam sobie nie jeść makaronów, ciast itp. Itd. I nie czuję się po nich źle, więc uznałam, że nie będę nic zmieniać.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 16:59   #2657
Pokrzywka19
Zakorzenienie
 
Avatar Pokrzywka19
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 207
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Ja dzisiaj sobie zwiekszylam dawke. Dzis wzielam 75 a jutro wezme 50 i tak na przemian.

Ja nie stosuje zadnej diety bezglutonowej itp

Wysłane z mojego NEXT przy użyciu Tapatalka
__________________
http://s2.suwaczek.com/201212211662.png
21.12.12
2:29
Adam
56 cm
3600 g


Pokrzywka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 17:11   #2658
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Ja nie wiem co jest dla Ciebie oczywiste, nie mam pojęcia co masz w głowie. Już sobie przypominam, że zdziwiło mnie obniżenie dawki przy tak ładnych poziomach hormonów ale oki Twoje życie Twoja sprawa, mnie nic do tego. Każdy decyduje sam.

Nic nie próbuję udowadniać tylko jak ten świstak powtarzam to co oczywiste np. , że dawkę ustala się na podstawie TRZECH hormonów.
I ciągle właśnie o tym do Ciebie piszę: na podstawie 3 hormonów, nie samego tsh. A Ty sobie coś wbiłaś w głowę i nie dociera
Cieszę się, że chcesz się dzielić swoją wiedzą i dobrze doradzić, ale masz rację: moje życie moja sprawa W żadnym z postów nie prosiłam Cię o powtarzanie po 100x Twojego zdania Raz wystarczy :p

Dla mnie koniec tematu, bo nie widzę sensu ciągnąć tej dyskusji- ja jedno, Ty mimo że niby czytasz moje posty twierdzisz, że napisałam co innego
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 21:19   #2659
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Cześć, nie w każdym. Większość z nas tutaj nie zmienia diety. Ja nie wyobrażam sobie nie jeść makaronów, ciast itp. Itd. I nie czuję się po nich źle, więc uznałam, że nie będę nic zmieniać.
Ja też nie zmieniałam diety ale perspektywa kusząca,jednak tak jak Ty nie potrafię obyć się bez niektórych rzeczy.
Nie czuje się źle także na razie spoko zobaczymy po ciąży.
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 09:43   #2660
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
I ciągle właśnie o tym do Ciebie piszę: na podstawie 3 hormonów, nie samego tsh. A Ty sobie coś wbiłaś w głowę i nie dociera
Cieszę się, że chcesz się dzielić swoją wiedzą i dobrze doradzić, ale masz rację: moje życie moja sprawa W żadnym z postów nie prosiłam Cię o powtarzanie po 100x Twojego zdania Raz wystarczy :p

Dla mnie koniec tematu, bo nie widzę sensu ciągnąć tej dyskusji- ja jedno, Ty mimo że niby czytasz moje posty twierdzisz, że napisałam co innego
oO' Nie musisz się tak unosić, your life your choice jak to mówią, ale nie wiem po co piszesz skoro nie bierzesz do siebie rad osoby bardziej doświadczonej. Nie trzeba być geniuszem, żeby po Twoich fotkach na insta (sama wstawiłaś link ) zauważyć, że Twoje ciało jest obrzęknięte, więc leczenie nie jest właściwe.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 09:46   #2661
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

blue3 spoko. Fakt miałam obrzęki ciała, ale to było maj/czerwiec (przy tsh 5,9 ). Fotek na insta nie wstawiałam już bardzo długo, co można zobaczyć po dacie
Nie unoszę się. Po prostu irytują mnie wypowiedz osób nie znających całościowych wyników i wszystkich objawów, a wypowiadających się w tonie wszystko wiedzącym. I naprawdę nie prosiłam tu o waszą diagnozę. Od tego jest lekarz nie wizażanki, które zawsze wszystko wiedzą najlepiej.

Edit. Trochę jestem ciekawa na którym zdjęciu widzisz obrzęki? Zdjęcie znad morza jest robione x lat temu, jeszcze zanim zaczęłam chorować. Drugie zdjęcie jest jakoś latem, ale ja tam żadnych obrzęków nie widzę
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs

Edytowane przez Arya90
Czas edycji: 2015-10-13 o 09:49
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 09:57   #2662
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dziewczyny, opanujmy się, bo to zaczyna wyglądać dość dziwnie.

Rozumiem, że niektóre z Was czują się doświadczone i posiadają rozległą wiedzę, ale diagnozowanie na podstawie zdjęć robionych przy kiepskim świetle albo z daleka to już chyba lekka przesada.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 09:57   #2663
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
blue3 spoko. Fakt miałam obrzęki ciała, ale to było maj/czerwiec (przy tsh 5,9 ). Fotek na insta nie wstawiałam już bardzo długo, co można zobaczyć po dacie
Nie unoszę się. Po prostu irytują mnie wypowiedz osób nie znających całościowych wyników i wszystkich objawów, a wypowiadających się w tonie wszystko wiedzącym. I naprawdę nie prosiłam tu o waszą diagnozę. Od tego jest lekarz nie wizażanki, które zawsze wszystko wiedzą najlepiej.

Edit. Trochę jestem ciekawa na którym zdjęciu widzisz obrzęki? Zdjęcie znad morza jest robione x lat temu, jeszcze zanim zaczęłam chorować. Drugie zdjęcie jest jakoś latem, ale ja tam żadnych obrzęków nie widzę
oO aż z ciekawości zerknęłam i przyłączam się do pytania.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 10:02   #2664
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Dziewczyny, opanujmy się, bo to zaczyna wyglądać dość dziwnie.

Rozumiem, że niektóre z Was czują się doświadczone i posiadają rozległą wiedzę, ale diagnozowanie na podstawie zdjęć robionych przy kiepskim świetle albo z daleka to już chyba lekka przesada.
Zgadzam sie.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 10:30   #2665
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Ja nikogo nie diagnozuję, choć teoretycznie mogłabym, bo spędziłam odpowiednią liczbę godzin na oddziale i w labie, ale... Dziwi mnie niezauważanie belki w swoim oku, a ciskanie piorunami w innych, w tym przypadku w fi, która ma ogromną wiedzę i cały czas się nią dzieli. Bo mi, i widzę, że nie tylko mi, już nie chce się pisać setny raz tego samego.

Wysłane z Tapatalka
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 10:41   #2666
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Dla mnie koniec tematu. Nie będę po raz tysięczny powtarzać pewnych rzeczy, które już napisałam, bo już też mi się nie chce.
Na konkretne pytanie odpowiedzieć nie potrafisz. Inne wizażanki też zauważyły bezsensowność diagnoz przez internet.
Bezsensowna dyskusja.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 10:43   #2667
Platanoides
Zakorzenienie
 
Avatar Platanoides
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4 393
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Platanoides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 10:50   #2668
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Parę postów wcześniej napisałaś, że od tego masz lekarza, więc nie śmiem Ci pokazywać palcem

Wysłane z Tapatalka
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 10:53   #2669
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Parę postów wcześniej napisałaś, że od tego masz lekarza, więc nie śmiem Ci pokazywać palcem

Wysłane z Tapatalka
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 11:02   #2670
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Choroba Hashimoto - wątek zbiorczy cz.2

może zmienimy temat?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-02 19:57:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.